Arrestatie El F. was delicate zaak Palfreniers aan de macht PZC Duits kiesstelsel is een labyrint jÊnk a PZC Donner is overlever van het kabinet Terreurverdachte komende week voor de rechter 17 september 1955 zaterdag 17 september 2005 Terrorismeverdachte Nouridin el F., in juni gearresteerd met een doorgeladen machinepistool op zak, verschijnt dinsdag voor het eerst voor de rechter. De bliksemactie waarmee een an ti-ten eureenheid de Marokkaan overmeesterde, was de climax van een delicate en risicovolle operatie. Een reconstructie. door Frank Hendrickx en Ferdi Schrooten Metrostation Amsterdam Lelylaan, woensdagavond 22 juni 2005. Zeker vijf leden van de anti-terreureenheid BBE-SIE staan klaar om twee terrorismeverdachten te over meesteren. Even voor tienen klinkt opeens luid 'politie, poli tie!' over het perron. Nouridin el F. springt achteruit, richting rails, en grijpt naar de rugzak die over zijn linkerschouder hangt. Zijn geheel in het zwart gesluierde vrouw Soumaya S. begint te schreeuwen: „Allah Akbar (God is groot)." De leden van de anti-terreureen heid - allen in burger - staan nog drie meter bij El F. van daan. Ze zijn bang dat hij vlucht of een vuurwapen trekt. Als ze El F. proberen te over meesteren, springt Soumaya voor haar man. Ze wordt direct tegen de grond gewerkt. Daarna trappen de BBE-SIE'ers El F. neer. Met zijn belagers bovenop zich roept ook hij luid 'Allah Ak bar'. Al snel ligt hij, geboeid en geblinddoekt, weerloos op de grond. Dan ziet agent 'B17' de kolf van een vuurwapen uit de geopende rugzak steken. Hij neemt geen enkel risico, snijdt met zijn mes het hengsel van de rugzak door en rukt die van El F.'s schouder. In de rugzak zit onder meer een doorgeladen ma chinepistool Agram 2000. De hele operatie begint de avond ervoor, nabij een woning in de Haagse Vaalrivierstraat. Het adres dat El F. een jaar eer der heeft opgegeven bij zijn aan vraag voor een verblijfsstatus, wordt al enige tijd in de gaten gehouden. Wanneer uit de duis ternis een man met bril ('NNI') aan komt lopen, veert het obser vatieteam op. NNI lijkt sterk op verdachte El F. De Marokkaan wordt dan al maanden internationaal ge zocht. Hij is een sleutelfiguur binnen een terroristisch net werk van jonge, radicale mos lims, aldus de AIVD en justitie, die beschikken over een zelf moordtestament met zijn naam eronder. „Wees niet bedroefd over mij. Er is maar één dood. Ik wil zelf doodgaan als marte laar omwille van God", staat er. Het testament is geschreven in een rood schrift. Op de omslag staat de naam 'Mohammed At- ta', leider van de vliegtuigka pers van 11 september 2001. Als het observatieteam 'NNI' de volgende ochtend voor het eerst bi] daglicht ziet, zijn er nog am per twijfels dat hij de gezochte Marokkaan is. Maar voor hij kan worden aangehouden, moet er een 'honderd procent herken ning' zijn. Die volgt, twee uur la ter. 'Gezien de mogelijke gevaar zetting' wordt toestemming ge vraagd van Justitieminister Don- ner voor inzet van de BBE-SIE. Dat duurt even. En er is nog een probleem, schrijft de Nationale Recherche: „Aangezien deze een heid niet meteen ter plaatse kon zijn, wordt de verdachte onder observatie gehouden." Die vertraging leidt er toe dat El F. zich nog bijna zes uur lang vrijelijk kan bewegen, van Den Haag naar Amsterdam. Inlich tingendienst AIVD weet dan ove rigens al drie dagen dat de vrouw van El F. rondloopt met een machinepistool. Dat zegt ze althans in een afgeluisterd tele foongesprek (uit de dossiers blijkt overigens niet, of deze in formatie is doorgegeven aan de BBE-SIE -red.). De moslima is al sinds 6 mei vermist. Haar moeder en zus doen daarvan aangifte, vier dagen voor haar aanhouding. Het gezin S. is bang, zegt de vader in een getui genverhoor. „Wij hoorden dat Soumaya aangesloten zou zijn bij de slechte mensen, met name werd genoemd de Hofstadgroep. Wij waren bang dat Soumaya een aanslag zou gaan plegen.." Twee uur nadat het verzoek is gedaan om de BBE-SIE in te mo gen zetten, worden de vermiste moslima en haar man gezien bij een woning in de Vermeerstraat in Den Haag. Daar woont me de-verdachte Marti ne van den O. (26), een tot de islam bekeer de Nederlandse. Opel Corsa Om half negen 's avonds stopt Van den O., zwart gesluierd, in een rode Opel Corsa zonder ach terbank voor haar huis. Ze toe tert, waarna de eveneens zwart gesluierde Soumaya S. naar bui ten komt. Ze opent de deur van de auto en klapt de bijrijders- stoel naar voren. Dan komt ook El F. naar buiten. Hij trekt een kort sprintje en duikt weg in de kleine laadruimte achterin. Als hij is ingestapt, rijdt de auto met hoge snelheid weg, over de A4 richting Amsterdam. In een poging om eventuele ach tervolgers kwijt te raken, rijdt de Corsa eerst wat 'schudrond jes' door Den Haag. Daarna gaat de auto met het drietal via de A4 richting Amsterdam. Het observatieteam blijft echter in het spoor van de Corsa en ziet dat de inzittenden voortdurend om zich heen kijken. „Verdach te Nouridin el F. zat gedurende de hele rit achterstevoren in de auto en keek naar het verkeer dat achter hem reed." De Corsa lijkt meermalen een afrit te ne men, om steeds op het laatste moment terug de snelweg op te gaan. Eén keer, bij Zoeterwou- de, schiet het drietal echt de snelweg af, maar komt via de op rit weer terug op de A4. Eenmaal in Amsterdam aange komen, stappen El F. en zijn vrouw in de Steelvlietstraat uit de auto. Het tweetal neemt de tram naar metrostation Le lylaan. Volgens een ingewijde hebben de twee terreurverdach ten dan al enige tijd de BBE-SIE achter hen aan. Als de verdachten het metroper ron op Lelylaan bereiken, komt uiteindelijk het groene licht uit Den Haag voor de aanhouding. Zeker vier BBE-SIE'ers in bur ger gaan op de twee af. De leden van de anti-terreureenheid zijn gebrieft over de risico's: „Door verkregen informatie was het ons bekend dat hij reeds langere tijd voortvluchtig was en dat hij mogelijk voorbereid zou zijn op zijn aanhouding", aldus het pro ces-verbaal. „Tevens was het ons bekend dat hij deel zou uit maken van een groep extremis tische moslims en dat hij bereid zou zijn als martelaar te ster ven." Zodra El F. onschadelijk is gemaakt, wordt ook Soumaya S. gevraagd of zij wapens bij zich draagt. Haar antwoord is kort: „De koran is mijn wapen." Baard El F. geeft in zijn eerste ver hoor, ruim twee uur na zijn ar restatie, toe dat hij het wapen bij zich had. Hij meent echter, dat hij is aangehouden omdat hij hier illegaal is en een baard heeft, zo meldt het verslag. Het wapen had hij naar eigen zeg gen gevonden in een park in Am- sterdam-Slotermeer. Hoewel hij bang is voor vuurwapens, be sloot El F. het te houden, omdat het 'gevaarlijk is om in Neder land nu moslim te zijn'. GPD door Wierd Puk Zweitstimme FDP! Voor een buitenstaander zijn de Duit se verkiezingsborden maar moei lijk te begrijpen. De Duitsers gaan morgen naar de stembus om een nieuwe Bondsdag te kie zen. Zij kunnen dan niet één. maar twee stemmen uitbrengen. Juist op die tweede stem azen veel kleine partijen, zoals de li berale FDP. Het Duitse kiesstelsel verschilt van het Nederlandse. En met de vreemd aandoende combinatie van 'Erstimme' en 'Zweitstim me' is het uniek in de wereld. De Duitsers combineren de ons bekende evenredige vertegen woordiging met het zogenoemde districtenstelsel. De Bondsrepubliek is verdeeld in 299 kiesdistricten. Met de eer ste stem wordt in elk kiesdis trict één afgevaardigde gekozen volgens het principe: wie de meeste stemmen krijgt wint. De helft van de 598 afgevaardigden naar de Bondsdag wordt via die eerste stem - een 'Direktman- dat' - gekozen. De andere helft van de parle mentariërs wordt gekozen via landelijke partijlijsten. De kie zer brengt zijn tweede stem uit op een landelijke partijlijst. Hiervoor geldt het evenredig heidsprincipe. Als een partij bij- DUITSE -111 - H I B voorbeeld 40 procent van het aantal stemmen behaalt, dan krijgt die partij ook dat percen tage zetels. De kandidaten die met een 'Di- rektmandat' zijn gekozen, krij gen als eerste een zetel. De ze tels die overblijven, worden toe gekend aan de kandidaten die het hoogst op de landelijke lijst staan, maar geen 'Direktman- dat' hebben behaald. Zo kunnen bekende politici, die er niet in slaagden om in hun kiesdistrict een Direktmandat te behalen, tóch in de Bondsdag komen. Het Duitse systeem kent het fenomeen van de 'Uberhang- mandaten'. Het kan gebeuren dat een partij via de Erststimme meer direct gekozen afgevaar digden krijgt dan waarop zij recht heeft op basis van de twee de stem. Zij mag die extra ze tels, de 'Überhangmandate', dan behouden. Omdat die zetels worden toegevoegd aan het tota le aantal van minimaal 598 Bondsdagzetels, fluctueert het aantal Bondsdag-zetels. Nu zijn het er 601. Vijf tot tien procent van de Duit se kiezers brengt de eerste en de tweede stem niet op dezelfde partij uit. Zij kiezen 'strate gisch' door een voorkeur voor een bepaalde coalitieregering te laten blijken. Binnen de coa lities van CDU/CSU en FDP, bijvoorbeeld, had de laatste vaak moeite om de kiesdrempel van vijf procent te halen. Om de FDP in de Bondsdag te houden, brachten kiezers van CDU/CSU hun tweede stem uit op de FDP. Daardoor bleef de FDP in het parlement. Duitsland voerde een kiesdrem pel van vijf procent in om het extremistische splinterpartijen moeilijk te maken. Maar als een partij, die minimaal drie Direkt- mandaten heeft gewonnen, de kiesdrempel niet haalt, mag zij die zetels toch behouden. In Nederland klinken plei dooien voor invoering van het Duitse stelsel omdat het demo cratischer zou zijn. Een nadeel is de ingewikkeldheid. Niet al leen voor de kiezers, ook voor deskundigen. GPD pagina 5 Duitsers verwachten fotofinish Sommige Duitsers zien Schroder noch Merkel graag de verkiezin gen winnen. foto Arnd Wiegmann/RTR Koning Willem I had, dacht hij, de zaken goed voor elkaar. Als het niet ging zoals het volgens hem moest of, erger, als een minister hem niet be viel, benoemde hij gewoon een ander. 'Al is het ook één van mijn palfreniers. Ik kan zonder ministers regeren.' Zo eenvoudig laten bijna twee eeuwen later 's lands problemen zich niet meer oplossen. Nog los van de vraag of de ko ning toentertijd niet al te luchthartig over allerlei 'zwarigheden' heenstapte, niemand zal anno 2005 toch in ernst willen beweren dat de simpele vervan ging van Jan Peter Balkenende en zijn kabinet door een andere ministersploeg Nederland van alle euvels verlost. Nederland maakt een moeilijke periode door. Iedereen heeft het over een crisis. Dat mag wat overdreven klinken, feit is dat het land de weg kwijt is. Wie om zich heen kijkt, valt op dat Nederland niet weet waar het aan toe is. En, nog erger, niet weet waar het naar op weg is, waar het zal aanspoelen. Wat die verlammende onzekerheid een crisisachtig karakter geeft, is dat het gepaard gaat met afnemend vertrou wen in politiek en bestuur. Er zijn er, afgaande op allerlei onderzoeken en peilingen, steeds minder die geloven dat 'Den Haag' het antwoord in petto heeft. Wat die stemming zo zorgelijk maakt, is niet alleen dat het de publieke opinie ontvankelijk maakt voor politieke avon turiers en andere rattenvangers. Per week meldt zich wel een nieuwe won derdokter aan, iemand die pretendeert een oplossing voor alle kwalen te heb ben. Veel bedreigender voor de stabiliteit is dat het politieke establishment zicht baar aangeslagen is. Zeker na de vernie tigende uitslag van het referendum over de Europese Grondwet zit de schrik er goed in. 'Den Haag' draait zich in de vreemdste bochten om de on vrede af te kopen en vooral toch maar in het gevlij te komen bij het morrende volk. Alleen al de voorgenomen experi menten met bestuurlijke vernieuwing zijn illustratief voor de overdreven reactie. Let maar eens op hoe straks, na terugkeer van vakantie, het halve Bin nenhof zich weer overhaast, gretig, zon der nadenken overgeeft aan allerlei kapriolen. Er is ergens iets geknapt. Ergens rond de eeuwwisseling. Tot diep in de jaren negentig blaakte Nederland van zelfver trouwen. De economische bloei was zo uitbundig dat het een nieuwe Gouden Eeuw leek tegemoet te gaan. Het Pol dermodel werd wereldwijd ten voor beeld gesteld. Evenals de al evenzeer geprezen vaderlandse verdraagzaam heid. Nederland waande zich werkelijk een gidsland. Na 9/11. na Irak, na de economische re cessie, na 'Fortuyn' en na 'Van Gogh' ziet het er ook voor Nederland allemaal heel anders uit. Maar toch verklaart dat maar gedeeltelijk de omslag. Wie terugkijkt, ziet al veel eerder haar scheurtjes. Legden 'Volendam' en 'En schede' bestuurlijk falen niet pijnlijk bloot? Getuigde de invoering van de 'dure' euro niet van politieke overschat- ting? Maakte 'Srebrenica' niet hardhan dig een einde aan een heleboel illusies? Was het 'multi-culturele drama' al met veel eerder zichtbaar? Om nog maar te zwijgen van de wachtlijsten in de zie kenhuizen, de lange files, de groeiende criminaliteit en het gebureaucratiseer de onderwijs? Nee, Paars is rond 2001/2002 niet be zweken onder Pim Fortuyn. Hij hield alleen maar 'een lucifer bij lekkende glasleidingen', zoals Piet de Rooy het in een essay over het Veranderende Neder land treffend typeert. Op zijn onnavolg bare manier verwoordde de flamboyan te Rotterdammer wat iedereen al lang aanvoelde. Iedereen behalve 'Den Haag'. Is het zo niet altijd gegaan? Wie nog niet alle geschiedenislessen van school vergeten is, weet hoe in de vaderlandse politiek perioden van stabiliteit afge wisseld worden door schokswijze cor- recties. Misschien wel meer dan andere landen kent Nederland lange jaren van regentesk bestuur, die plotsklaps ver stoord worden door onrust, opstand of zelfs crisis. Al in de Gouden Eeuw ging het zo: twee keer werden stabiele stad houderloze tijdperken - perioden waar in de regenten het ogenschijnlijk goed voor elkaar hadden - afgebroken door ontevreden gepeupel. Zo is midden in de negentiende eeuw ook, ogenschijn lijk als donderslag van heldere hemel, de liberale democratie onder Thor- becke tot stand gekomen. En zo was Amsterdam rond 1968 opeens het to neel van onrust, uitlopend op de pro- gressieve veranderingen onder Den Uyl. Maar die kijk op het crisisachtige onbe hagen na 'Fortuyn' is een tikkie te laco niek. Er is een belangrijk verschil met alle voorgaande uitbarstingen van pu blieke onvrede. En dat heeft alles te ma ken met de rol van de overheid. Tot nu toe had, versimpeld samengevat, 'Den Haag' altijd wel een oplossing bij de hand. Vaak bestond dat uit een reeks bestuurlijke of politieke correcties en nog vaker uit extra geld. Hoeveel maat schappelijke onvrede is niet afgekocht met extra publieke voorzieningen? Zo is de verzorgingsstaat ontstaan, zo is de basis gelegd voor veel welzijnswerk. Maar zo simpel ligt het niet meer. De oorzaken van het onbehagen zitten te diep om met een miljoen of wat te kun nen worden afgedekt. De problemen van de multiculturele samenleving zijn niet via een subsidie of wet opgelost. En verloedering, hufterigheid en ander normloos gedrag al evenmin. Als het wantrouwen een gemeenschappelijke noemer heeft, is het dat 'men' zich ver waarloosd voelt. 'Den Haag' luistert niet, heeft geen oog voor wat er leeft. Dat soort problemen laten zich niet bu reaucratisch of technocratisch oplos sen. Dat vergt een andere, meer inspire rende, meer empatische aanpak. Het vraagt om politieke visie, om een rich ting die vertrouwen in boezemt. Zelfs koning Willem I ontdekte aan het slot van zijn regeerperiode dat je er met palfreniers-aan-de-macht niet kwam. Maar toen was hij al wel de helft van zijn koninkrijk kwijt. Jan Schinkelshoek door Jaco van Lambalqen Het is geen makkelijk de bat, en dat is minister Piet Hein Donner aan te zien. Wat in elkaar gezakt zit hij achter de ministerstafcl, ter wijl fractie na fractie haar verbijstering uitspreekt over het gebrekkige onderzoek naar de moord op Nienke Kleiss in 2000. Als partijgenoot Sybrand Haersma Buma (CDA) bena drukt dat zulke fouten niet meer voor mogen komen, lijkt de minister van Justirie nog verder in elkaar te Krimpen en kijkt hij nadrukkelijk de andere kant op. Hoe anders is zijn houding als hij een paar uur later de werkwijze van zijn Openbaar Ministerie verdedigt. Recht op, met vaste stem en tot in de puntjes voorbereid legt hij uit wat er fout is gegaan. Aar zelend gaat hij door het stof. Tegelijk blijft hij zijn mensen tot het uiterste verdedigen en weerlegt hij minutieus alle in zijn ogen onterechte beschul digingen. En de minister redt het. Voor de zoveelste keer. De Kamer biult nog even na en zwaait met een motie van wantrou wen, maar de meerderheid neemt genoegen met de verbe teringsprogramma's die de mi nister voorstelt. Incidenten rond Donner verto nen een duidelijk en telkens weerkerend patroon. Bij justi tie gaat iets vreselijk mis, de samenleving staat op haar achterste benen en de Tweede Kamer is verontwaardigd, maar volgens de minister van Justitie valt het wel mee en hebben zijn mensen in wezen goed gehandeld. Wat volgt is een vinnig Kamerdebat, de minister bindt in, geeft toe dat er fouten zijn gemaakt, krijgt een laatste waarschu wing van verschillende frac ties, maar komt met de schrik vrij. Piet Hein Donner is dé overle ver van dit kabinet. Keer op keer komt hij in de prok men, keer op keer blijft hi: ten, en nog steeds geldt hii een van de belangrijkste nisters in deze In januari 2004 is de K®, woedend over' de arre van marinier Eric 0 wordt door het OM verdacht van moord, omdat zijn missie in Irak een plunde- rende Irakees heeft J schoten. Donner houdt ziek aan de mantra dat een mi igw! delt - in casu de tructie - niet mef justitie' aanraking komt. In het K merdebat krijgt hij met m te een excuus over de lippf maar hij komt er toch weg. Tbs'ers Een ontsnapte tbs'er jaar zomer lijkt het Dom» politiek wel moeilijk te gag maken. PvdA en LPF zoö het vertrouwen in de min&j op als de man een meisje^^ voert en verkracht. Donn* constateert na het deós droogjes dat de meerderhei van de Kamer hem steunt. Deze zomer is het opnieun raak. Tbs'er Wilhelm S. os:- snapt tijdens proefverlof a vermoordt een 73-jarige mm Nu vinden LPF en Geert Wil. ders dat Donner moet opstap, pen. De rest van de Kamer bindt uiteindelijk in als dei nister een nieuwe regeliaj voor het verlof van tbsen aankondigt. Het is een reik van Donner: hij staat paled- ter de justitiële functionary sen. „Als de integriteit vj zijn mensen in het geding: is het de verantwoorde^ heid van de minister van Jt titie daartegen op te trede.' hield hij ook gisteren vol. Da leidt tot irritaties, coalitiefracties. Maar zola geen van de regeringspartij iets te winnen heeft bij n in het kabinet, ziet het em uit dat Donner de crises blijven overleven. GPD STUDIE - Theologiestudent Dolf Odé is gisteravond na een jaar Verenigde Staten weer in Goes teruggekeerd. Odé ver bleef ruim een jaar in Texas, waar hij aan het seminarie van Austin studeerde. Ook was hij hulppredikant in Palacios, een dorpje aan de Golf van Mexi- CONGRES - In Middelburg vond gisteren de jaarvergade ring van de Nederlandse Orde van Advocaten plaats. Zo'n tweehonderd leden uit heel Ne derland kwamen naar de Con cert- en Gehoorzaal in de Zeeuwse hoofdstad. SCHOONMOEDERDAG de stad Sorocoba, in de Brad aanse provincie Sao Pao-: wordt naast moeder- en dag, ook nog schoonmoedi dag gevierd. Het mitia daarvoor komt van een plaa lijke werknemer, die goodi propageert. METRO - De staking bij de! tro in Parijs is beëindigd, voornaamste Franse vakb den hebben gisteren hun lal bij de metro- en busdienfl verzocht weer aan het wffl gaan. De bonden kwameni de directie tot overeensM ming over een loonsverhop Hoofdredactie: A. L Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Lezersredacteur: A. J Snel Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel'(0113)315660 Fax. (0113)315669 E-mail: lezersredacteur® pzcnl Middelburg: Buitenruststraat18 Postbus 8070 4330 EB Middelburg Tel: (0118)493000 Fax. (0118)493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stalionspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax. (01131315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115)645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel: (0111 >454651 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vri|dag van 8.00 tot 17,00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, >t 12.00 uur. Abonnementen: 0800-0231231 autom. afschrijving acceptgiro per maand 19,95 n vt per kwartaal: 58,00 60,25 per jaar €222 50 f 226,50 Voor toezending per posl geldleen toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftel!|k, 1 maandvoo'W einde van de betaalperiode. PZC, t a v. lezersservice, Postbus 314460 AA Goes Losse nummers per stuk maandag L'm vrijdag: 1,25 zaterdag 1.75 Alle bedragen zijn inclusief^ BTW Bankrelaties: ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag van 16 00 tot 18.00 uur Tel. (0113) 315555 Fax. (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel' (0113)315540 Fax: (0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel (0113)315550 Fax. (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel. (0113)315520 Fax. (0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Business to Business/Onroersws»" Tel: (076)5312277 Fax: (076)5312274 Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-tonce'" s verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt 9e'"'"L,.r7f 'ministratie en om u te (latei ducten van de titels en de werkmaatschappij de derden, Als u op deze informatie geen prij: Postbus 314460 AA Goes door ons zorgvuldig 9^ it schriftelijk melde" bi® fed Behoort tot -li' WeGeNeR H Na stops op diverse plaatsen, rijden El F. en zijn metgezel naar de Ferdinand Bolstraat (00.32 uur) waar ze de auto parkeren Van daar loopt El F met een tas met onbekende inhoud om zijn nek richting Wouwermanstraat. Hel observatieverslag meldt niets over de daar op volgende ruim dertien uur. gjHoefkade (13:54 uur.i Tweede herkenning. NN1, met baardje, zonnebril, witte sportschoenen en geheel In het zwart gekleed, komt uit een woning. De VoQpioec constateert 'heel veel gelijkenis' met 8 verdachte El F. H Vaalrivierstraat (16 00 uur): Honderd procent herkenning van El Fdie in een auto met twee mannen zit Besloten wordt, met toestemming van minister Donner, tot inzet van anti-terreureenheid BBE-SIE Vermeerstraat (18 02 uur) Huis van Nederlandse moslima Marline van den O. Zij parkeert een rode Opel Corsa waarvan de ruiten aan de achterzijde zijn afgeplakt Soumaya S. (vrouw van El F.) komt naar buiten en klapt de bijrijderstoel naar voren. El F rent naar buiten en gaat achterin zitten. De auto rijdt met hoge snelheid weg. Afrit Zoeterwoude A4 De Opel Corsa neemt op het allerlaatste moment de afslag, rijdt het doodlopende stuk naar recreatiepark 'De Vliellanden' bij Leiden op, draait om en rijdt weer de A4 op richting Amsterdam. El F blijkt de hele rit achterstevoren In de auto te zitten, de blik gericht op het verkeer achter hem. Bij andere afritten lijkt het steeds alsof de auto van de snelweg af gaat, wat steeds op het laatste moment niet gebeurt Amsterdam: Q Steelvlietstraat 121:21 uur) El F. en zijn gesluierde vrouw S stappen uit en de rode Corsa scheurt weg Meer en Vaart, ter hoogte van het Osdorpplein (21:42 uur): El Fmet een zwarte rugzak, en S stappen op tram 17 richting centrum. rugzak van EI F bevat behalve een Agram 2000 machinepistool, een vótextra magazijn, losse patronen en een geluiddemper. Het vuurwapen staat op repeteerstand', goed voor een kogelregen van 800 patronen per minuut Den Haag-Rijswijk: til Prinses Beatnxlaan (22.30 uur): Martine van den O wordt in de rode Opel Corsa klemgereden, onder schot gehouden en gearresteerd. GPD GRAPHIC: Reinoud Si|l8mn/FOTO: Harmen da Jong De locaties waar Hofstadverdachte Nouriddin el F. H Parallelweg (20:5 ziel dat Soumaya S Lelylaan (21.47 uur) El F en is geobserveerd, voorafgaand aan zijn arrestatie. DINSDAG 21 JUNI Den Haag: Dl Vaalrivierstraat, Den Haag, 23.23 uur. Eerste herkenning Observatieteam meldt dat een bebrilde man met codenaam NN1 'sterk lijkt' op verdachte Nouriddin el F. Hij is in gezelschap van oen andere man. Het tweetal stapt in een Peugeot. i DtutichUft4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 4