c herdachte moord handelde alleen ,iKI)113-315649 niozc.nl i redactie® pzf41 Het ontbreekt sommige fracties aan kloten MAATJES VOOR TE GEKKE II 1 I 1 II Roggenplaat ideale plek voor mega-windmolens 4 derzoek naar Middelburgs misdrijf bijna afgerond aterschap eest verlies m kiezers "Er kwam altijd een oplossing" NATUURLIJK GOED' Inbraken in Oost-Souburg Vrouw gestraft voor geweld Vlissingse krijgt pitbull niet terug Sectormanager www.rocwesterschelde.nl GEZOCHT 0113 - 26 70 00 Est 4460 M Goes tie-exploitatie: jlnMidden-Zeeland: 01 13-315520; Kinderen: 0114-372770; ^,1:020-4562500. (rdag 17 september 2005 editie Walcheren IDELBURG - De verdachte de moord op Erdal Asil vermoedelijk alleen gehan- Het Openbaar Ministerie ■j gaat er niet vanuit dat er 'mensen bij de zaak betrok waren. Het onderzoek is ,afgerond. onderzoek richt zich nu op busche details, zoals sporen na-materiaalMet de ophef zaak van Nienke Kleiss in ierhoofd kun je met be- 01 niet voorzichtig genoeg redeneert het OM. „In die was ook een bekennende ichte, maar er was verder lig technisch bewijs. Wij kij- jet een schuin oog naar die Dat de verdachte van de ld op Erdal Asil vrij vlot Ibekend, is natuurlijk mooi genomen. Maar we willen in hetzelfde parket verzeild mals in de zaak-Nienke", voorlichter M. Pilaar, man die werd veroordeeld de moord op Nienke, werd [vrijgesproken toen de ech- iader zich meldde. Vorige swerd bekend dat het Open- Ministerie in die zaak infor- e over gevonden sporen had lergehouden voor de recht se toedracht van de moord Asil wil Pilaar nog ikwijt. „Er bestaat een ver- delijk motief. Dus je zou gen dat we zicht heb- op de toedracht, maar het is ;g om daar iets over te laten." Heel lang zal het meer duren voordat het on- loek wordt afgerond, msslepen moordzaken jaren It, maar in dit geval zou je frank Balkenende IES - Het besluit van de Goe- raad om burgers bij de ge- ileraadsverkiezingen op 6 irt volgend jaar zelf te laten ilen in welk stemlokaal ze urnen, kost het waterschap mse Eilanden vrijwel zeker ros. „Dat risico zit erin", dijkgraaf W. Gosselaar. verkiezingen voor gemeente en en waterschappen wor- in Zeeland gecombineerd, dezelfde dag kunnen inwo- inhet stemlokaal zowel een irengen op kandidaten gemeenteraad als op fdmgelanden voor de alge- utvergadering van het water- Goes heeft besloten mee te le proef van minister slold van Bestuurlijke Ver eng om burgers te laten a in welk stembureau ze idemocratische plicht vervul- kan dat het waterschap men kosten. Wie bijvoor- in de Goese Polder woont, it in Zuid voor de ge- nteraad te stemmen, moet f de waterschapsverkiezin- toch naar het stembureau in 'woonwijk. In dit voorbeeld fee Polder. 113aS is hoeveel Goesenaren fete nemen om twee keer stemlokaal binnen te wande- Dijkgraaf Gosselaar ver ft dan ook dat de Goese mme aan het experiment Peehtold het waterschap ®en gaat kosten. Hoeveel himet precies inschatten, «nnoed niet al te veel, mis- an enkele tientallen." De zegt dat het water- :P onmogelijk aan de proef „In principe wil- wel, want het is voor een stuk plezieriger als stemlokaal voor de ge braad en het waterschap kunnen. Procedureel is ^ter ondoenlijk." kunnen zeggen dat dat niet wordt vernacht. We denken de juiste dader te hebben. Natuur lijk sluiten we niet uit dat nog meer mensen met de zaak te ma ken hebben, maar daar gaan we absoluut niet vanuit." Erdal Asil werd in de vroege morgen van maandag 22 augus tus met messteken om het leven gebracht op de Seisbinnenbrug in Middelburg. De verdachte, een 37-jarige caféhouder uit Middelburg, werd begin vorige week aangehouden. Hij werd aanvankelijk gehoord als getui ge, maar tijdens het verhoor be sefte de politie dat hij meer van de moord wist. De verdachte en het slachtoffer hadden al jaren door Marcel Modde ZIERIKZEE - Geen betere plek dan de Roggenplaat voor de bouw van vier mega-windmo- lens, zegt directeur J. den Boon van E-Connection. „Iedere ande re plek op Schouwen-Duiveland zou meer hinder meebrengen." Den Boon vertrouwt erop dat de procedure voor bouw van de mo lens op het werkeiland in de Oos- terscheldekering een formaliteit is. De gemeenteraad van Schou wen-Duiveland is positief over het plan, dat ook past in de visie van andere betrokken overhe den als de provincie en Rijkswa terstaat. De meer dan negentig meter gro te molens komen in de plaats van de twaalf huidige turbines op de Roggenplaat. De uitvoe ring vergt een investering van meerdere miljoenen euro's, al dus Den Boon. E-Connection heeft inmiddels een sloopvergun ning van de gemeente op zak, maar wacht met het neerhalen van de dertien jaar oude molens totdat de weg vrij is om de vier vervangende exemplaren neer te zetten. Den Boon houdt er re kening mee dat die gang wordt vertraagd door bezwaarmakers. Hij doelt met name op de niet af latende strijd van A. Lafeber. De Nieuw-Haamstedenaar trekt al langer ten strijde tegen de bouw van windmolens. Hij be twijfelt het nut van windener gie, afgezet tegen de (subsi- die)kosten die ermee zijn ge moeid en de overlast in de vorm van geluidshinder en horizonver vuiling. Lafeber verwijst daar mee graag naar de visie van het door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) was tot deze week als wethouder verant woordelijk voor de bouw van een theater in Middelburg. Na zijn aangekondigde vertrek ont stond een politieke crisis. U wekt de indruk dat u nu ont slag neemt, omdat u uw zin niet krijgt. Had u niet beter in maart uw ontslag in kunnen dienen „De situatie in maart was een heel andere dan nu. Toen had den mensen makkelijk kunnen zeggen dat ik wegliep voor de ellende. En dat wilde ik niet. Dat verwijt zou me inderdaad nu ook gemaakt kunnen wor den, maar de raad heeft beslo ten om niet door te bouwen aan de Zuidsingel. Door dat besluit weet ik niet meer waar ik aan toe ben." „Ze kunnen van alles willen, maar er zijn ook grenzen. Ik kan niet net doen alsof er niets ge beurd is. Je kunt op een andere plek opnieuw beginnen, maar dan moet je weer gaan spitten en dan kom je weer van alles te gen, dan moet je weer een dam- wand zetten en dan kom je mis- Adrie van 't Westeinde over het theater: „Je kunt op een andere plek opnieuw beginnen, maar dan moet je weer gaan spitten en dan kom je weer van alles tegen. schien weer voor budgetover schrijdingen te staan. Dat was iets waar ik tegenop zag. Ik had stellig de indruk dat we de mees te ellende nu achter de rug had den." U bent opgestapt na overleg met uw partij. Wilde u zelf wel weg? „Ik wil de mening van de partij niet naast me neerleggen. Ik zit hier namens GroenLinks, de le- foto Ruben Oreel den hebben ook beslist dat ik wethouder moest worden. Speelde ook mee dat de PvdA niet op het standpunt over het theater wilde terugkomen? „Dat speelde wel mee. In de PZC deed fractievoorzitter Sas- kia Szarafinski alsof de finan ciële problemen makkelijk opge lost konden worden, alsof er niets aan de hand was. Maar het (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. advertentie elders in DELTA N.V. ging mij ook om de vraag hoe we met die elf miljoen euro om moesten gaan en waar we dat vandaan haalden. Ik vond dat er niet bezuinigd mocht worden op cultuur. En het jongerencen trum vinden we ook belang rijk." Had het college niet met een dui delijker standpunt naar buiten moeten komen? „We wilden met een voorstel naar de raad waar overeenstem ming over was binnen het colle ge. Het gebeurt vaker dat een raadsvoorstel wordt aangepast, omdat een andere wethouder een afwijkende mening heeft. Ik heb gezegd dat ik elk besluit zou respecteren, omdat ik het flauw vond om de raad onder druk te zetten." „De fout die ik gemaakt heb, is dat ik verwachtte dat de PvdA het op zakelijke argumenten zou beoordelen. Ik vond dat er voldoende argumenten lagen. Ik vond ook dat er een goede kans was om door te gaan aan de Zuidsingel." Architecten „De PvdA en het CDA waren de architecten van de coalitie. Die twee partijen hadden al een ak koord over de Zuidsingel voor dat GroenLinks en de Christen- Unie erbij kwamen. Daardoor heeft de PvdA zich mede verant woordelijk gemaakt voor de bouw van het theater. De wet houder heeft drie jaar lang ellen de over zich heen gehad en dan is er één partij die zich aan haar verantwoordelijkheid onttrekt. Als ik dat geweten had, had ik de portefeuille verkeer wel geno men." De R is weer in de maand, dus is weer open ruzie. De verdachte moet volgen de week opnieuw voorkomen. Dan wordt zijn voorlopige hech tenis mogelijk met nog eens der tig dagen verlengd. Specialist in British/Irish Quality Clothing de Egelantier Herenstraat 5 Middelburg tel. 0118-650665 OOST-SOUBURG - In de nacht van donderdag op vrij dag is in twee huizen in Oost-Souburg ingebroken. Uit een molen aan de Molenweg werd meer dan honderd euro gestolen. Uit een woning aan de Ahornstraat is een aantal goede ren meegenomen. Een tas werd in de brandgang bij de wo ning teruggevonden. Uit de tas zijn een portemonnee, mo biele telefoons en geld meegenomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik veroordeelde gisteren een 38-jarige vrouw uit Oost-Souburg voor openlijke geweldpleging en wapenbe zit tot tachtig uur werkstraf. De Souburgse had op 27 augustus vorig jaar in het attrac tiepark Duinrell in Wassenaar een Duitse jongen met een bierfles geslagen. In een café was een ruzie tussen de fami lie van de verdachte en een groep Duitsers geëscaleerd in een vechtpartij. Het wapenbezit betrof een veerdrukpistool. Van een ver nieling en heling van goederen werd ze vrijgesproken. De vrouw ontkende alle feiten. MIDDELBURG - Een 26-jarige vrouw uit Vlissingen is het niet gelukt om haar pitbull-terriër terug te krijgen. De Middelburgse politierechter A. Gaakeer besliste giste ren dat de negenjarige hond aan het verkeer moet worden onttrokken. Anders gezegd: de hond zal tezijnertijd wor den afgemaakt. Zover komt het nog niet, want de verdach te gaat tegen de uitspraak in hoger beroep bij het Ge rechtshof in Den Haag. De Vlissingse kreeg ook nog een voorwaardelijke boete van 200 euro opgelegd. De vrouw liet op 23 juni in Vlissin gen haar hond los lopen. Dat was volgens de politierech ter in strijd met de voorwaarden regeling agressieve die ren. De hond, die als gevaarlijk wordt bestempeld, was die dag niet gemuilkorfd en niet kort aangelijnd. Verder ont brak er een chip en een registratie van het dier. De hond werd door de politie in beslag genomen. Volgens officier van justitie R. Rammeloo gaat het om een type hond dat agressief kan worden. Hij eiste 200 euro boete. „De hond zal moeten inslapen." Raadsman A. Neels meende dat de teruggave van de hond geen schade kan berokkenen. „Er bestaat geen gevaar zo lang men voldoet aan de richtlijnen, zoals het castreren, kort aanlijnen en het muilkorven." De verdachte wilde nog kwijt dat de pitbull nog nooit lastig is geweest. (Advertentie) De Roggenplaat is volgens directeur J. den Boon van E-Connection de beste locatie voor de bouw van vier mega-windmolens. De twaalf kleine turbines worden gesloopt. foto Marijke Folkertsma Kritisch Platform Windenergie, waarbij 42 organisaties zijn aan gesloten. Den Boon gaat er van uit dat de twaalf turbines op de Roggenplaat volgend jaar wor den vervangen. De vier zwaarde re exemplaren hebben ruim twee keer zoveel capaciteit en zijn in staat om ongeveer negen tig procent van de huishoudens op Schouwen-Duiveland van stroom te voorzien. voorheen Theelen van der Weele (Advertentie) Afgetreden wethouder Van 't Westeinde volgde mening van eigen partij ROC WRSTERSCWhl.DE Maar nadat de bouwput dreigde in te storten is gezegd dat alle opties open gehouden zouden worden. „Dat klopt. We wisten toen niet hoe de bouwput erbij lag, we wisten niet of die put gerepa reerd kon worden. We wisten ook niet welke financiële gevol gen de verschillende opties had den. Soms moet je een beslis sing nemen waarmee je jezelf niet populair maakt. Je kunt niet elke keer bukken, omkeren en met de wind meewaaien. Je moet wel kloten hebben en dat ontbreekt er nog wel eens aan. Bij sommige fracties zie ik ze heel weinig. Dat vind ik jam mer." Iedereen in Middelburg lijkt te weten hoe het mis is gegaan met de bouwput. Wat is uw lezing? „Ik moet voorzichtig zijn met wat ik daar over zeg. Ik heb voor mezelf wel een analyse, maar het is lastig om daar iets over te zeggen." „Ik heb ook wel eens aan die put gestaan met de vraag of het wel goed zou komen en met het idee dat anderen meer wisten dan ik. Als ik dat aan de aanne mer of de bouwdirectie voorleg de, kreeg ik als antwoord dat er niets aan de hand was. Ik had het gevoel dat er dingen gebeur den waar we niet helemaal de vinger achter kregen. Daarom hebben we ook adviesbureau Toornend en Partners ingescha keld." Waarom bent u eigenlijk nog op het stadskantoor? „Ik heb een contract tot zestien oktober. Dus ik werk tot zestien oktober." voor de sector Zorg, Welzijn en onderwijs kijk voor meer informatie op (Advertentie) Bel voor boeiend vrijwilligerswerk vriendend)enst@emergis.nl MET Z'N TWEEEN IS LEUKER DAN ALLEEN! Emergis 7^ zeeuwse almanak Water Zegt de Middelburger die in nis uit de nieuwbouwwijk de omgeving woont van de Mortiere: „In onze put zit ten- theaterbouwput tegen een ke- minste schoon water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13