Terneuzen kan borst natmaken PZC Van de Rest een dienende waterpoloër Nederlands kampioene op zwemgala z23 Eersteklasser krijgt koploper op bezoek; Zaamslag zal er staan tegen AZVV Motivator koninklijke dekhengst Elco van der Geest onder het mes Janica Kostelic alweer geblesseerd Maase loopt geen najaarsmarathon Sluiter naar kwartfinale in Orleans Keizer/Leenstra naar derde ronde uitslagen vrijdag 16 september 2005 iiiN - Eersteklasser kan zondag met het thuisduel met koploper OJC Ros sen de borst natmaken. „We uilen het moeilijk krijgen", «irspclt aanvaller Ramazan 'ikbas. „Maar we zijn gewaar- iuWd. Als je zoals OJC met j.§ van Internos wint, moet je jardigkunnen voetballen." Ilesikbas moet het toegeven: hij tot nu toe meer van Terneu- Lverwacht: één punt uit twee s is mager. „Tegen Blauw '38 waren we goed voor punten en ook zondag te- Umtas hadden we kunnen len. Zo goed waren onze te niet, we hadden op Ij#punten kunnen staan." concurrentie in de onderste ionen is groot. Ook RKDVC, DFC en Unitas hebben een punt. Kesikbas: „Zoveel 'us nog niet aan de hand. moeten we nu eens drie jen kunnen pakken." laarbij treffen de Zeeuws-Vla- en zondag koploper OJC lalen dat twee opeenvolgen- 4-0-zeges boekte. Maar in is niets onmogelijk, ikbas. „Als we uitgaan eigen kwaliteit en vechtlust we een kans." lel AZW van trainer Kurt Mi- won totnogtoe van Har- (3-1) en Tholense Boys en gaat samen met NSW, leuzense Boys en GPC Vlis- „'en aan kop. „Dit is de mooi- ijte start die we konden beden- üen", zegt verdediger Jürgen de „Hopelijk kunnen we daar passend vervolg aan geven." ;VV treft morgen in een uit- Zaamslag, dat nog geen pot- kon breken en vooral da ar il de derby geladen zal ingaan, filie zullen er morgen staan", zacht De Reu. „Als je twee er vijf goals moet incasseren, je er tenslotte alles aan doen •eensgéén tegen te krijgen." Reu hoopt dat het geen al te jarde wedstrijd wordt. „Als wij junnen voetballen, kunnen we een goed resultaat boeken. Daar ligt ten slotte onze grootste kracht." De verwachting is dat AZW geen beroep kan doen op de geblesseerden Joep Frusch en Gert-Jan Kolijn. Jamo Waebe- ke is nog geschorst. Zaamslag Na de 5-2-nederlaag op de eer ste speeldag tegen Terneuzense Boys verloor Zaamslag vorige week met dezelfde cijfers bij GPC Vlissingen. „Als je tien doelpunten tegen krijgt, klopt er iets niet", weet Bart Corstan- je. „Misschien maken we te veel persoonlijke fouten. Misschien lijden we te vaak balverlies op de verkeerde momenten." De Zaamslag-doelman is niet on gelukkig met AZW morgen als tegenstander. „AZW-thuis is een wedstrijd op zich, waarin van alles mogelijk is. Met een beetje geluk kunnen we zomaar een andere weg inslaan." Terneuzense Boys Terneuzense Boys haalde uit twee zes punten. Wat dat in houdt voor de rest van het sei zoen is de vraag, zegt doelman Guido Vinke. „Eerlijk is eerlijk: we hebben niet de beste tegen standers getroffen. Maar we voetballen niet verkeerd." Morgen treft Terneuzense Boys op eigen veld middenmoter Ka- pelle, dat met 5-0 van WC'68 verloor en 4-0 van Rillandia won. Vinke: „Ik schat Kapelle minder hoog in dan andere ja ren. Er zijn een paar weg en vo rig jaar waren ze al niet erg sterk. We moeten winnen." Spui Na de 4-1-nederlaag bij Veere verraste Spui vorige week met een zege met dezelfde cijfers op Dauwendaele. Ook werd er ver dedigend weinig weggeven. Dat moet trainer Hugo Meeusen na de matige voorbereiding -goed hebben gedaan. Morgen gaat de derdeklasser op bezoek bij Bru- se Boys, dat achtste staat. Steen In de derde klasse van het zon dagvoetbal bewees Steen zich zelf zondag een goede dienst door het uitduel met MOC'17 met 3-2 te winnen. In Bergen op Zoom was de ploeg van trainer Eric Brems zoveel beter dat die uitslag de ware krachtsverhou dingen nog verbloemde. Zondag speelt Steen op eigen veld tegen Goes, dat eerst met 5-0 van Vlis singen verloor, om daarna Dom burg met dezelfde cijfers te ver slaan. „Ik verwacht dat Goes te pakken is", zegt laatste man Mi chel van den Bosch. „Niet alleen omdat Goes wisselvallig pres teert, ook omdat wij zondag veel vertrouwen opdeden." Steen mist nog Gino van den Broecke, Johnny Bogaert en Laurens van Remortele. Breskens Breskens speelt zondag uit te gen Patrijzen, dat algemeen geldt als een van de belangrijk ste degradatiekandidaten. Voor Breskens is dan ook sprake van een belangrijk duel. Na de 3-0- nederlaag van vorige week te gen Zeelandia Middelburg zal de ploeg willen weten waaraan het dit seizoen toe is. Zaamslag begon slecht aan het seizoen, maar doelman Bart Corstanje hoopt dat morgen de ommekeer komt. „AZW-thuis is een wedstrijd op zich, waarin van alles mogelijk is. Met een beetje geluk kunnen we zomaar een andere weg inslaan." foto Wim Kooyman DEN HAAG/LONDEN - Motivator, de hengst die dit jaai de derby in Epsom met overmacht won, wordt dekhengst in dienst van koningin Elizabeth van Engeland. Hij loopt nog twee wedstrijden - de Prix de l'Arc de Triomphe in Parijs en de Breeders' Cup Turf in New York. Daarna ver huist hij naar de koninklijke stallen in het Oost-Engelse Sandringham. Aan de hengst nu de taak voor minstens even snelle nakomelingen te gaan zorgen. GPD/RTR DEN HAAG - Judoka Elco van der Geest (-100 kg) wordt binnenkort geopereerd aan een kruisband in zijn linker knie. De blessure, opgelopen tijdens de EK in Rotterdam, weerhield de 26-jarige judoka ervan zich op het vorige week gehouden WK in Cairo te mengen in de strijd om de medailles. Naar verwachting zal de judoka van Kenamju minimaal zes maanden uitgeschakeld zijn. GPD DEN HAAG/ZAGREB - Veelvoudig skikampioene Janica Kostelic is tijdens een trainingsstage in het Zwitserse Zer- matt geblesseerd geraakt. De 23-jarige Kroatische skister - in juni nog geopereerd aan haar knie - heeft nu last van de spieren in haar linkerdij. Kostelic, dit voorjaar drie keer wereldkampioen in Bormio en in 2002 Olympisch kampioene, wordt in Zagreb onderzocht. Het ziet er naar uit dat de blessure licht is. Mogelijk mist ze de seizoens opening op 20 oktober, maar kan ze deelnemen aan de no- vemberwedstrijden in de Verenigde Staten. GPD/RTR RIJSWIJK - Kamiel Maase loopt dit najaar geen mara thon. Plij wil voorzichtig de training opbouwen na een hamstringblessure, die de Nederlands kampioen de voor bije twee maanden hinderde en hem in augustus weerr hield van deelname aan het WK. Maase richt zich nu op het EK veldlopen in december in Tilburg. Maase liep de blessure eind juli op. Recente foto's wezen uit dat de spier in het bovenbeen nagenoeg is genezen. ANP ORLEANS - Raemon Sluiter bereikte gisteren de kwartfi nale van het challenger tennistoernooi in Orleans. De 27-jarige Rotterdammer versloeg in de tweede ronde de Fransman Jean-René Lisnard met 6-2, 6-4. Sluiter is op de wereldranglijst afgezakt naar de 140e plaats. ANP BALI - De Nederlandse beachvolleybalsters Sanne Kei zer en Marrit Leenstrastaan in de derde ronde van het In donesië Open. Het koppel versloeg op Bali in de tweede ronde de Duitsers Banck/Kaup (22-20 14-21 15-12). Eer der op de dag waren Keizer en Leenstra te sterk voor de Japansen Tokuno en Teru Saiki (18-21 21-15 15-10). Re- bekka Kadijk en Merel Mooren wonnen eerst van de Tsje- chischen Klapalova/Petrova (21-15 16-21 15-11), maar- kregen klop van Hamzaoui/Barrera uit Frankrijk: 16-21 15-21. Het duo speelt vandaag in de herkansing. ANP Haterpolosters fan De Schelde oelen geen druk EHNEUZEN - De vrouwen an De Schelde hebben geen ti- ilaspiraties in de eerste klasse istrict van het waterpolo. Ro- lena Witkamp zegt tevreden te ijnmet een plaats in de midden- loot, net als vorig jaar. „Na- inrlijk willen we elke wed- Irijd winnen en zo hoog moge- ik eindigen, maar er ligt geen rak op ons", vertelt ze. Ie selectie bleef intact. De wrbereiding was volgens Wit- ®p goed, al zette een knie- ®sure haar buitenspel. Ze wacht in december haar ren- te maken. „Zoals gebruike- jk hebben we voor de zomer en trainingsschema meegekre- enom te werken aan de basis- fflditie. Daarna hebben we een ®ningsweekend gehad en een «mooi in Sint Niklaas ge- «eld om wedstrijdritme op te oen." kSchelde kent het gros van de pstanders. „We spelen al "kele jaren op dit niveau", fit Witkamp vast. De sfeer in sploeg van coach Jolanda Jan e's uitstekend. „We hebben n vaste kern. Als we niet te- degenslag hebben, gaan we seizoen tege- verzekert de aanvoer- ■kctie De Schelde: Sylvia van F8W4 (K), Inge Tanghe, Su- y'mghe, Astrid Zegers, Sandra gera, Maranda van IJk, Gwendo- 01 Hordijk, Renate Louwerse, «kb Koster, Rowena Witkamp. c"' Jolanda Jansen. gieteerste klasse zuid: Njord 2 moven), PSV 3 (Eindhoven), «J (Horst), Argo (Best), Naya- wmdhoven), De Krabben (Ber- 'opZoom), De Treffers (Rosma- mB/RES 1 en 2 (Tilburg), De men (Dongen), Lutra (Hel- H De Schelde door Aector Dooms TERNEUZEN - De sterkte van de selectie van de waterpolo- mannen van De Schelde wordt elk jaar op de proef gesteld. Ook dit jaar kampt de Terneuzense ploeg met het verlies van spe lers. Roderic Wondergem en Remco Kint zien zich vanwege hun studie genoodzaakt om De Schelde te verlaten. Trainer Kees Rijnhout is er des ondanks weer in geslaagd de se lectie met jeugdspelers op peil brengen. Maar hoe lang nog kan De Schelde de vruchten van het jeugdplan plukken? Bart van de Rest (21) is ook zo'n eigen pro duct. De Terneuzenaar stroom de drie jaar terug samen met Sven Schieman, Dwight Burm en Remco Kint door naar de se nioren. „De kloof is behoorlijk groot. Het voordeel was voor mij dat ik een klasje lager in het district kon debuteren, want op bondsniveau krijg je meteen met fysiek sterke en geroutineer de tegenstanders te maken", ver telt hij in de kantine van het zwembad De Honte. Van de Rest staat aan het begin van zijn derde seizoen in de tweede klasse bond en beseft dat handhaving lastig wordt voor het hoogstspelende polo team van Zeeland. Het afgelo pen jaar dreigde, mede dankzij een rampzalige tweede competi tiehelft, heel lang degradatie, maar De Schelde ontsnapte. „Voor de winterstop ging het best goed. Daarna was het over en uit. We hebben geen wed strijd meer gewonnen." Van de Rest kan de oorzaak niet aangeven. „Het gaat vaak om kleine details. Het is geen menta le kwestie, want we peppen el kaar genoeg op." Vooral in thuis- Waterpoloër Bart van de Rest beseft dat handhaving lastig wordt De Schelde. foto Wim Kooyman wedstrijden speelde de ploeg te wisselvallig en beneden niveau. „Voor mij maakt het niet uit of ik thuis of uit speel. Ik word er niet nerveus van, maar ik vind wel dat we aan onze supporters verplicht zijn in thuisduels be ter voor de dag te komen." Volgens Van de Rest ontbeert de ploeg een fysiek sterke midvoor, die de bal vast kan houden. „Die zie je wel bij onze tegen standers." Het is een gegeven dat de wedstrijden op bondsni veau meestal op overtalsituaties worden beslist. „Zelf moeten we daar beter mee omspringen. We hebben nu getraind op het verde digende aspect: Hoe te verdedi gen tegen overtalsituaties?" De Terneuzense waterpoloërs startten de voorbereiding op 19 augustus met een trainingsweek end. Begin september deed De Schelde mee aan een tweedaags toernooi in het Duitse Steinfu- hrt. dat met Nederlandse, Egyp tische en Duitse clubs internatio naal getint was. Van de Rest houdt er een tevreden gevoel aan over. „We hebben er goede partijen gespeeld." Hij trekt wat steviger aan zijn si garet, want de training in het zwembad De Honte staat op het punt te beginnen. „Het mag van de trainer. Ik rook graag een si garetje, maar ik overdrijf het niet." Van de Rest is het prototy pe van een dienende speler, die vanuit het middenveld zijn me despelers van bruikbare ballen voorziet, als het even kan een blok zet om ruimte te creëren voor de aanvallers en het liefst zoveel mogelijk meters maakt. „Ik ben geen afmaker. Ik maak zelden een goal. Chris van Royen, Chris IJsebaert en Cees van Houwelingen zijn de scoren de mensen binnen ons team." Hij slaat bijna geen training over. Door zijn studie civieltech- niek aan de Hogeschool Zeeland zal hij ook dit jaar twee keer per week trainen. Er was even een dip in het trainingsbezoek. „Kees Rijnhout heeft toen een mailtje gestuurd naar de spelers dat we zonder training niets te zoeken hebben in de tweede klasse." Het heeft de spelers weer wakker geschud, zoals ze het hele jaar bij de les moeten zijn om de plaats op bondsni veau te behouden. Uit de jeugd zijn Marcel Verlin de, Kevin Hondsmerk en Leon Wagter doorgestroomd. Verlin de speelde vorig jaar al een paar keer in de hoofdmacht. „Hij is voor mij de toekomstige mid voor. Voor de jeugd is dit jaar een leerproces. Ze moeten in het team groeien, maar krijgen ze de tijd om te wennen." De speel wijze zal het vertrouwde 4-2- systeem zijn. Van de Rest rekent op de kracht van de verdediging en de snelheid van de ploeg. „We hebben goede verdedigers en uitstekende zwemmers. Dat moet onze redding worden." De Schelde speelt zijn thuiswed strijden in De Honte en vanaf 1 november in het nieuwe zwem bad van de Vliegende Vaart. Selectie De Schelde: Trainer: Keen Rijnhout. Serge van Bochove (K), Chris van Royen, Cees van Houwe lingen, Bas Wesdorp, Chris IJse baert, Bart van de Rest, Sven Schieman, Bram van de Heuvel, Marcel Verlinde, Kevin Honds- merk, Leon Wagter. Tweede klasse bond: De Meer (Cu- lemborg), Njord (Veldhoven), EZ&PC (Arnhem), Nayade (Eind hoven), DWK-XCESS (Barneveld), SWNZ (Schijndel), IJsselmeeuwen (Zutphen), Hellas-Glana (Sittard), Wiekslag (Papendrecht), SVH (Rot terdam), De Warande (Ooster hout), De Schelde. Sdforel Pleunis - Traditioneel wordt in Zeeuwse open-water- »tn afgesloten met het Lalt- 'la. De wedstrijd van fgen heeft echter nauwelijks van doen met open water hel zwembad van Hulst "etmaal het decor vormt. °fganisatie van een echte m-water\vedstrijd is uit oog- •t !'an kosten een volstrekt aaibare zaak voor de zwem- J Koewacht. Toch heeft het J' «t om 16.30 uur begint eerste van vier series school- en vrije slag-, wel iets unieks. In Nederland wordt im mers geen enkele wedstrijd over 1500 meter schoolslag in een 25-meter bad gezwommen. Lo gisch dus dat ook het Neder lands record over deze afstand (21.58.65 min.), in handen van Astrid Koert van MNCD uit Dor drecht, in Hulst werd gezwom men. Het dateert van 2003. Voor Koert is het trouwens toch een speciale wedstrijd. Zij kan voor de tiende keer de 1500 meter school bij vrouwen winnen. Ook voor Anouk Meesen, lid van Koe wacht, wordt het een bijzondere happening. Zij start op de 1500 school voor junioren namelijk als Nederlands kampioene schoolslag open water. Verder is de nog 15-jarige zwemster uit Lamswaarde Zeeuws kampioe ne junioren op de 100 meter schoolslag. Meesen wordt alom beschouwd als talent. Zelf is ze daar wat minder van overtuigd, al wil ze over twee jaar wel aan sluiting zoeken bij een zwem- club met ambitie. Dan verlaat ze de provincie om aan haar stu die gymnasium een vervolg te koppelen. Dan zullen de vier uur trainen per week (zomer) en zes uur (winter) mogelijk flink worden uitgebreid. Hobby Ze is echter realistisch. „Ik spie gel me niet aan Inge de Bruijn. Waar stond zij toen ze vijftien was? Stukkie verder dan ik nu. Ik mag dan bij de junioren wel bij de Zeeuwse top horen, maar landelijk stelt dat niet zo heel veel voor. Voor mij is zwemmen nog steeds een hobby. Ik ben be reid om er best wat voor te laten en heel wat voor te doen, maar uiteindelijk is en blijft het een leuke vrijetijdsbesteding. De ab solute top bereiken, is maar voor een enkeling weggelegd. En wil ik er echt bij horen, dan zal ik nog heel veel sneller moe ten gaan", aldus Meesen. Als voorbeeld geeft ze haar tijd op de 100 meter schoolslag. „Die is 1.20. min. De echte top tijden liggen rond de 1.14 min. Dan zie je dat ik nog wat te doen heb." De wedstrijd in Hulst is ook voor Meesen de afsluiting van een seizoen waarin ze in haar ca tegorie, op twee wedstrijden na, alles won. „Ik moet nu de over stap naar de senioren maken. Daar zal het allemaal wel wat sneller gaan. Maar na zaterdag wordt het eerst weer pure snel heid. Dan gaan we weer naar de korte baan. Zondag begint het al in Terneuzen." Vlaardingen. Rotterdam Internatio naal Open, Europese Challenge Tour. Stand na 1e ronde: 1. Nyman (Zwe) 65 slagen (-7), 2. Nielsen (Den) 67, 3. Sullivan (Wal), Wade (Aus), Fi scher (Eng), Webster (Eng) 68. Leeuwarden. NK. Mannen, achtste ronde: Janssen-Smeets 0-1, Ernst-Van den Doel 0,5-0,5, Werle-L'Ami 1-0, Nij- boer- Tiviakov 0,5-0,5, Van Wely-Stell- wagen 0-1. Stand: 1. Van Wely 5, 2. Ti viakov, Werle 4,5, 4. Nijboer, Smeets, Van den Doel, Stellwagen 4, 8. Ernst, Janssen 3,5,10. L'Ami 3. Vrouwen, ne gende ronde: Muhren-Schuurman 0,5-0,5, M. Bensdorp-Peng 0,5-0,5, Van Weersel-L. Bensdorp 1-0. Stand: 1. Peng 7,5, 2. Marlies Bensdorp 5,5, 3. Muhren 4,5, 4. Schuurman 4, 5. Van Weersel 3, 6. Laura Bensdorp 2,5. Peng Nederlands kampioen. Lucky Day: 2-4-5-10-11-12-15-20-28- 34-40-49-51-54-58-65-66-68-70-73 Boekarest. Mannen. 2e ronde: Mayer (Dui)-Verdasco (Spa/8) 7-5 7-6 (6), Ramirez Hidalgo (Spa)-Acasuso (Arg/6) 6-4 7-5, Pavel (Roe/3)-Marach (Oos) 3-6 7-6 (2) 6-4, Hanescu (Roe/4)- Sanguinetti (Ita) 6-2 6-3. Bali. Vrou wen. 2e ronde: Schnyder (Zwi/2)-Rua- no Pascual (Spa) 6-2 6-3, Bondarenko (Oek)-Molik (Aus/3) 6-4 6-2, Nakamura (Jap)-Groenefeld (Dui/5) 6-3 1-6 6-1, Pennetta (lta/6)-Zheng (Chn) 4-6 6-3 6-3, Camerin (Ita)-Bitsjkova (Rus) 6-4 6-3. Uefa Cup. Eerste ronde, eerste wed strijd. Krilia Sovetov Samara (Rus)-AZ (Ned) 5-3 (2-1). 12. Leilton 1-0, 18. Vlaar 1-1, 45. Adamu 2-1, 48. Kouba 3-1, 56. Perez 3-2, 63. Goesin 4-2, 84. Van Ga len 4-3, 90. Bober 5-3. Scheidsrechter: Briakos (Gri). Gele kaart: Lobos (Krilia Sovetov Samara), Steinsson (AZ). Aan tal toeschouwers: 31.000. AZ: Timmer; Steinsson, Vlaar (70. Bus- kermolen), Opdam en De Cler; Land zaat, Van Galen en Schaars (70. De Zeeuw); Sektioui (80. Koevermans), Ar- veladze en Perez. Feyenoord (Ned)-Rapid Boekarest (Roe) 1-1 (1-0). 41. Kuijt 1-0, 75. Vasila- che 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Hrinak (Slw). Gele kaart: Pardo, Greene (Feyenoord), Rada (Rapid Boekarest). Aantal toeschouwers: 150. Feyenoord: Lodewljks; ÈOstlund, Ba- hia, Greene en Bosschaart; Ghaly, Paau- we en Pardo (85. Owoeri); Boussaboun (67. Castelen), Kuijt en Kalou. VfB Stuttgart (Dui)-NK Domzale (Slv) 2-0 (1-0). 7. Tomasson 1-0, 88. Getner 2-0 CSKA Moskou (Rus)-FC Midjylland (Den) 3-1 (1-1). 21. Goes- ev 1-0, 23. Pimpong 1-1, 76. Carvalho 2-1, 79. Carvalho 3-1. Zenit Sint Pe tersburg (Rus)-AEK Athene (Gri) O-O. Sjachtar Donetsk (Oek)-Debre- cen (Hon) 4-1 (3-0). 1. Elano 1-0, 34. Brandao 2-0, 45. Brandao 3-0 (straf schop), 73. Vorobei 4-0, 89. Sidibe 4-1. Vitoria Setubal (Por)-Sampdoria (Ita) 1-1 (0-1). 14. Flachi 0-1, 46. Tcho- mogo 1-1. Leverkusen (Dui)-CSKA Sofia (Bul) 0-1 (0-1). 15. Todorov 0-1. Maccabi Petah Tikva (Isr)-Partizan Belgrado (SMo) 0-2 (0-1). 33. Vukse- vic 0-1, 46. Radonjic 0-2. Teplice (Tsj)-Espanyol (Spa) 1-1 (O-O). 48. Jirsak 1-0, 64. Garcia 1-1. Viking (Noo)-Austria Wien (Oos) 1-0 (O-O). 71. Mumba 1-0. Besiktas (Tur) - Malmö FF (Zwe) 0-1 (0-0). 71. Alves 0-1 Brann Bergen (Noo) -Lokomotiv Moskou (Rus) 1-2 (1-0). 45. Winters 1-0, 70. Ruopolo 1-1, 76. Lebedenko 1-2 Ren- nes (Fra)-Osasuna (Spa) 3-1 (1-0). 27. Frei 1-0, 50. Milosevic 1-1, 74. Frei 2-1, 83. Hadji 3-1. Basel (Zwi)-Soroki Brij- eg (BHe) 5-0 (1-0). 10. Delgado 1-0, 70. Ergic 2-0, 79. Delgado 3-0, 85. Silva 4-0, 88. Delgado 5-0. Rode kaart: 53. Rez'rc (Soroki Brijeg). Grasshoppers (Zwi)-Mypa (Fin) 1-1 (1-1). 1. Rogerio 1-0, 22. Manso 1-1. Litex Lovetsj (Bul)-Racing Genk (Bel) 2-2 (O-O). 52. Daerden 0-1, 64. Venkov 1-1, 85. Sto- janovic 1-2, 90. Novakovic 2-2. PAOK Saloniki (Gri)-Metalurg Donetsk (Oek) 1-1 (1-0). 25. Salgipidis 1-0, 67. Sjisjenko 1-1. Valarenga Oslo (Noo)-Steaua Boekarest (Roe) 0-3 (0-2). 24. Radoi 0-1, 35. lacob 0-2, 74 Goian 0-3. Apoel Nicosia (Cyp)-Hert- ha BSC (Dui) 0-1 (O-O). 90. Marcelinho 0-1 (strafschop). Lens (Fra)-Groclin Grodzisk (Pol) 1-1 (1-1). 12. Hilton 1-0, 13. Rocki 1-1. Slavia Praag (Tsj)-Cork City (Ier) 2-0 (O-O). 62. Hrd licka 1-0, 78. Pitak 2-0. Bröndby IF (Den)-FC Zürich (Zwi) 2-0 (1-0). 45 Skoubo 1-0, 74. Johansen 2-0. Rode Ster Belgrado (SMo)-Braga (Por) 0-O. Auxerre (Fra)-Levski Sofia (Bul) 2-1 (0-1). 34. Bardon 0-1, 53. Poyet 1-1, 80. Pieroni 2-1. Germinal Beerschot (Bel)-Olympique Marseille (Fra) O-O. Hamburger SV (Dui)-FC Kopenha gen (Den) 1-1 (1-1). 37. Van der Vaart 1-0, 40. Van Heerden 1-1. Tromsö (Noo)-Galatasaray (Tur) 1-0 (O-O). 78. Szekeres 1-0. Avila. Ronde van Spanje, ProTour. Achttiende etappe, Avila-Avila: 1 Sörensen (Den) 197 km in 5.05.34, 2. Pascual Rodriguez (Spa), 3. Garcia Acos- ta (Spa) 0.22, 4. Nardello (Ita) 1.06, 5. Pe- reiro (Spa), 12. Heras (Spa) 3.58, 14. Mentsjov (Rus), 46. Moerenhout 4.16, 56. Veneberg 12.23, 97. Van Bon 20.27, 101. De Groot. Klassement: 1. Heras 74.30.48, 2. Mentsjov 4.30, 3. Sastre 4.50, 4. Mancebo 5.48, Moerenhout 46.31, 68. De Groot 2.08,39, 91. Vene berg 2.44.19,105. Van Bon 3,04.22. Sport Emotion Open Waterklasse menten 2005. Eindstanden. Zeeuw se Top 20-noteringen. Mannen. Senioren/jeugd vrije slag. 10. Niek de Ridder (Bruinvis) 7798,02 17. Jeroen Dellebeke (Stormvogel) 6691,42 Senioren/jeugd school. 14. René van Oudenaarde (Zeelandia) 3093,98 Junio ren vrije. 9. Nathan Tramper (Bevelan ders) 3314,59 16. Yai'r Klazen (Stormvo gel) 3033,20 19.. Roderick van Doeselaar (Koewacht) 2963,27 Junioren school. 2. Nathan Tramper 900,00 8. Simon Edenburg (3e junioren1/2) (Onderdak) 688,68 Clubklassement vrije. 10. De Stormvogel 9505,34 11. Luctor et Emer- go 8680,52 Clubklassement school. 15. Koewacht 2245,76 16. Zeelandia 2146,68 17. Scheldestroom 1933,53. Vrouwen. Senioren/jeugd vrije. 6. Carmen de Ridder (Bruinvis) 8562.89. 17. Daisy de Ridder (Bruinvis) 6997,17 Senioren/jeugd schoolslag. 4, Eline Nijs- kens (Koewacht) 4874,54 7. (1e jeugd) Anouk Meesen (Koewacht) 4229,06 14. Ryan Verplanke (Scheldestroom) 2000,47 17. Naomi Gelderland (Koe wacht) 1693,52 19. Emke Erpelink (Hon te) 1404,49 Junioren vrije slag. 3. Mie- ke van Dort (Stormvogel) 3536,69 5. Da- nique van Peenen (Stormvogel) 3383,90 7. Joy Tramper (Bevelanders) 3268,96 10. Kelsey Onderdijk (Bevelan ders) 2889,89 18. Sanne Klompe (Storm vogel) 1685,51 Junioren schoolslag. 4. Monique de Haard (Stormvogel) 785,47 8. Joy Tramper 643,74 9. Mieke van Dort 638,01 14. Jaimy Kort (Storm vogel) 562,37 17. Yessica Wouters (Stormvogel) 513,32 Masters vrije slag. 40+. 3. Yvonne Stap (Stormvo gel) 1.12.54,43. 50+. 3. Ingrid van As- sche (Schelde) 1,12.21,69 Masters schoolslag. 50+. 2. Ingrid van Assche 1.19.00,07 Clubklassement vrije slag. 4. De Stormvogel 12788,53 7. Koe wacht 10353,31 13. Luctor et Emergo 8578,68 14. De Bevelanders 8065,07 Clubklassement schoolslag. 2. Koe wacht 5332,20 8. Scheldestroom 2346,12 10. De Stormvogel 2078,48 12. De Honte 1950,17 18. De Bevelanders 974,68.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45