pplusdag Sluis is beschamend Glamoureuze schoonheid met vleugels PZC 9 ALTEN A Omwonenden van La Salette denken mee over toekomst Keukens Grando I Hulst Schadeclaim niet heroverwogen Ruzie CDA en PvdA duurt voort Zaak overval langer aangehouden Hardlopen voor goede doel agenda AAZET Cadillac-toer langs de kust Oud-Karweiterrein Hulst verpaupert kot 'oorzitter Behr van de Stadsraad uit onvrede NIEUW IN MIDDELBURG Wl E LE RS P EC I AALZAAK ENDURA SPORT vrijdag 16 September 2005 z 15 M T E RI E U R E21 DESIGN Jiddeslraat 25-29 vlissingcn Industrieweg Tel 0114 374455 orres Wonen) Actie geldig tot 30 september. Vraag naar de voorwaarden. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen blijft bij een planschadevergoeding van 27.500 euro aan het echtpaar Verbiest en hun beleggingsmaatschappij Ve- gel. Het bedrag wordt toegekend voor overlast tijdens de bouw van het Scheldetheater en de nieuwbouw van koffie shop Checkpoint. De aanzegging van de raadsman van de familie Verbiest om tegen de beslissing in beroep te gaan, verandert niets aan het standpunt. De WD vroeg giste ren tijdens de raadsvergadering om eventuele juridische consequenties nog eens tegen het licht te houden. Maar volgens wethouder A. van Waes hoeft de gemeente geen gerechtelijke of financiële schade te vrezen. MIDDELBURG - De kou is nog niet uit de lucht tussen de PvdA en het CDA in Middelburg. Een extra raadsver gadering moet een einde maken aan de bestuurlijke chaos in Middelbui'g. Raadsleden zijn het publieke gekissebis van coalitiepartijen beu. „We moeten als volwassen mensen naar een oplossing zoe ken", vindt J. van Dijk-Sturm (WD). „Want zo kunnen we niet doorgaan. Die praat met die en een ander praat weer met die en dat komt allemaal in de pers. Het wordt tijd dat we als raadsleden eens met zijn allen praten." De WD heeft, net als de SGP, gevraagd om een extra raads vergadering. Die is op dinsdagavond. MIDDELBURG - De strafzaak tegen drie jonge Terneuze- naren, die verdacht worden van een gewapende overval, werd gisteren in Middelburg voor nader onderzoek aange houden. Het Openbaar Ministerie verwijt het drietal (18, 19 en 22 jaar) op 7 maart dit jaar de overval te hebben ge pleegd op restaurant Au Port in Philippine. Daarbij zou een kleine duizend euro buit zijn gemaakt. Een vierde ver dachte, een twintigjarige inwoner van Sint-Niklaas, zit in België vast. De rechtbank heeft de strafzaak tot 20 okto ber aangehouden. BRUINISSE - Langeafstandsloopster Ria Buiten bereikt naar verwachting zondag Zeeland. Op het moment dat de atlete de provinciegrens oversteekt, heeft ze 1027 kilome ter afgelegd. Iets meer dan de helft van het totale traject dat ze loopt om geld in te zamelen voor de Stichting On derzoek Stofwisselingsziekten (SOS). De actie is een initiatief van de Ladies Circle Nederland, een serviceclub van vrouwen. Buiten is op 3 september in Slagharen gestart en loopt dagelijks voor haar 'Rondje Ne derland' een afstand van ongeveer zeventig kilometer. Op 1 oktober wil ze finishen in haar woonplaats Biddinghui zen. Lukt dat, dan heeft ze in totaal 2005 kilometer hard gelopen. De verschillende Ladies Circles in Nederland zorgen in estafettevorm voor begeleiding van de atlete. Buiten start haar opmars naar Zeeland in Nispen en loopt daar vandaan naar Kruiningen. Vanuit Kruiningen wordt ze met de auto voor een overnachting naar Terneuzen ge bracht voor de volgende etappe van Zuiddorpe naar Aar denburg. Vanuit Aardenburg loopt ze naar Vrouwenpol der om volgende week donderdag via de Oosterscheldeke- ring, de Kop van Schouwen en de Brouwersdam Zeeland weer te verlaten richting Rockanje. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 13.45 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: KBO koersbal; GROEDE - Erfgoedwinkel, 10.00 uur: Tweedehands boekenmarkt; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Zaal Maton, 19.30 uur: Free Country Dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NV Kapelle - Tel. 0113-330333 HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, fysio gym; 10.00 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur; Bridge, jeu de boules; 14.00 uur: In ternet café; Den Dullaert, 20.00 uur: Pia noconcert Wibi Soerjadi; KLOOSTERZANDE Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten De Troef- slag: OOSTBURG - Hervormd Kerkcentrum, 20.00 uur: Guirlande 'Dans van de vijf ritmes'; SAS VAN GENT - St. Albert, 13.00 uur Regionale biljartcompetitie; SINT-JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten competitie Kanaalzone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; Den Bom bardon, 19.45 uur: Nostalgische vertel avond in kader 110 jaar fanfare St. Jan; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; Dansschool Verberkmoes, vanaf 15.00 uur: Inschrij ven danslessen. (Advertentie) Peter Wissekerke, verkleed als sheriff, met zijn Sedan de Ville uit 1976. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Op de plank boven zijn bed prijken imposante Amerikaan se auto's in miniatuurformaat. De tele foon op het nachtkastje heeft de vorm van een Cadillac en in zijn riante schuur glanst onder het afdekzeil zijn vanillekleurige schoonheid: een Sedan de Ville uit 1976. Er stond slechts 31.000 mijl op de teller toen Peter Wissekerke uit Zonnemaire deze luxe wagen twee jaar geleden kocht. Duidelijk dus een verleden als 'autootje voor mevrouw om de bood schappen te doen'. De constatering dat Wissekerke een Ca- dillac-fanaat is, vindt hij zelf wat te ge makkelijk. Hij gaat er eens voor zitten om uit te leggen hoe het allemaal is ge komen. Tenslotte was er eerst die Merce des van zijn vader toen hij zelf nog maar een jongetje was. Die warme ge voelens van herinnering en nostalgie koestert hij nog steeds. Zo prijken er in de schuur naast zijn Cadillac nog enke le andere auto's: diverse Mercedessen in verschillende staat. Om zijn lange verhaal wat in te korten: Wissekerke is gefascineerd door alle type grote Amerikaanse bakken, met de Cadillac voorop. Vooral die schoonhe den met vleugels vindt hij prachtig. Moeilijk om te motiveren, vindt hij zelf, maar zijn voorliefde heeft iets te maken met glitter, glamour en grandeur. Meni ge filmheld immers heeft zich in of bij zo'n slee laten vereeuwigen. Peter Wissekerke waant zich geen be roemde ster, maar houdt wel van deco rum. Hij heeft dan ook een gloednieuwe gleufhoed aangeschaft om zich komend weekend in passend kostuum als sheriff te kunnen manifesteren. Ruim tachtig liefhebbers doen zaterdag en zondag mee aan het Cadillac-weekend in Zee land. Dat kreeg de noemer 'Water land-evenement', omdat de route hoofd zakelijk langs de kust voert. Wissekerke tekent samen met Rinus No- delijk uit Zierikzee voor de opzet van het programma. Ze doen dat respectie velijk als lid en als donateur van de Ca dillac Club Nederland (CCN). Nodelijk is zelf niet in bezit van zo'n 'dure slee', maar zijn zwager wel en met hem maakt hij - samen hun echtgenotes - heel wat tochtjes in een Cadillac uit 1953. Nodelijk geniet daarvan en hij was het dan ook van harte eens met Wis sekerke dat het tijd werd eens een club- weekend in Zeeland te houden. Ze krij gen daarvoor een financiële bijdrage van de club en voor de rest moet het be- nodig budget van achtduizend euro uit de eigen bijdragen van de deelnemers komen. foto Dirk-Jan Gjeltema De Cadillac-liefhebbers ontmoeten el kaar zaterdagochtend bij 'Beachpoint' aan het begin van de Brouwersdam. Na de koffie maken ze een tocht langs de noordkust van Schouwen-Duiveland, gebruiken de lunch bij De Vierbannen in Ouwerkerk en vervolgen hun route daarna via Zierikzee naar Goes. „Het thema van ons weekend is country and western", zegt Wissekerke met eni ge voorpret. Hij verklaart er meteen mee waarom er 's avonds een Ameri kaans buffet wordt geserveerd en de band 'Dixie Aces' de feestavond opluis tert. Op het programma voor zondag staat een tocht door Wissenkerke, Wol- phaartsdijk en Kortgene. Vervolgens worden de tientallen Cadillacs even te pronken gezet op Neeltje Jans, terwijl de trotse bezitters en hun passagiers een vaartocht over de Oosterschelde ma ken. Het CCN-weekend eindigt waar het be gint, bij Beachpoint aan de Brouwers dam. Bezorgklachten: «•0231 231 ^maandag t/m vrijdag ge tonde de openingstijden; Pdags tot 12.00 uur REDACTIE keuws-vlaanderen fcmAlexanderlaan 45 tabus 145 «ac terneuzen 0115-645769 Fax:0115-645742 Na! redtem@pzc.nl Bené Hoonhorst (chef) 'A'out Bareman Raymond de Frel jknévan Stee Bakker (sport) Raudeloo 16 Fostbus 62 «AB hulst iel: (0114)372776 ie*: (0114)372771 'tol: redhulst@pzc.nl •talavan Doorsselaer centrale redactie taionspark 28 Ftabus31 «aa goes ie|; (0113)3155oo ^10113)315669 toil: redactie@pzc.nl 'Ternet taw.pac.nl toil: web@pzc.nl HULST - De gemeente Hulst gaat de eigenaar van het terrein aan de Absdaalseweg in Hulst, waar voorheen de bouwmarkt Karwei was ge vestigd, vragen of hij iets wil doen aan de ver paupering van het terrein. Volgens A. de Rech ter (Progressief Hulst) tiert het onkruid op het terrein welig en ligt het vol met troep. De Rech ter vroeg deze week in de vergadering van de adviescommissie Ruimte de gemeente actie te ondernemen. Het terrein aan de Absdaalseweg ligt al ruim twee jaar braak. In de zomer van 2003 opende Karwei een nieuwe vestiging aan het Stationsplein en sinds die tijd staat het oude pand leeg. Het gebied wacht op de uitvoe ring van het plan om de woonwinkel van Mor- res met nieuwe winkels vast te klinken aan het centrum van Hulst. Dat moet onder meer gestal te krijgen door nieuwe winkels en een door gang via het oude Karweiterrein. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - Omwonen den en bewoners van Hoeve La Salette in Vogelwaarde mogen meedenken over de herinrich ting van het terrein. Zij doen mee aan een natuurschouw waarbij een rondgang over het domein wordt gemaakt en wordt nagedacht over de moge lijkheden. Hoeve La Salette is eigendom van het Leger des Heils. In de ge bouwen worden dak- en thuislo zen opgevangen. Het terrein van La Salette voldoet niet meer ge heel aan de eisen van de tijd en de bedoeling is het domein zo in te richten dat de bewoners er plezierig kunnen wonen. Tegelij kertijd wordt gekeken hoe het grote, maar grotendeels onbe heerde, terrein voor een deel opengesteld kan worden voor an deren. „Het resultaat moet zo zijn dat veel mensen gebruik kunnen maken en genieten van dit mooie stukje natuur, zonder last van elkaar te hebben. Ook in financieel opzicht moet het haalbaar zijn", zegt teamleider P. Vader van La Salette. Vastom lijnde ideeën zijn er nog niet en daarom wordt de natuurschouw gehouden. Vader: „De schouw is een manier om samen een inrich tingsplan te maken dat op brede steun kan rekenen. Na een korte uitleg gaan we met elkaar, on der begeleiding van een gids, het terrein op en dat op verschil lende locaties bekijken. De deel nemers kunnen aangeven wat er in de toekomst op die locatie zóu moeten gebeuren. Vooraf gaand daaraan geeft de gids in formatie over de mogelijkheden en bestaande ideeën ter plekke en de beperkingen die er even tueel zijn." De gidsen zijn afkomstig van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Natuur Zo (natuur- en milieu educatie Zeeuws Vlaanderen), Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut, Staatsbosbeheer en het IVN (een vereniging voor milieu- en natuureducatie). Na afloop van de schouw wor den de ingevulde formulieren verwerkt tot een plan, dat weer gepresenteerd wordt aan de deel nemers en belanghebbenden van de schouw. Het Leger des Heils heeft geld nodig om het toekomstige plan te kunnen uit voeren. De natuurschouw wordt woensdag 21 september gehou den van 13.45 uur tot 17 uur. (Advertentie) (Advertentie) gprankvan Cooten jjjS-De 'opplusdag' in Sluis tijdag 30 september is be- taniend voor de medewerkers jde dienst gemeentewerken, ut mensen lopen het hele jaar 1 nuir uit de schoenen om ijs eruit te laten zien zoals ileniitziet. itstelt voorzitter Willem Behr a de Stadsraad Sluis in zijn ónek in de Sincfalbode. Hij ft de 'opplusdag' in Sluis liiotfi overbodig en wegge- Üens een'opplusdag worden ineergenissen zoals losliggen- stoeptegels en defecte lan dpalen opgelost. Diverse men in West-Zeeuws-Vlaan- {D zijn al aan de beurt ge- 6t. Ook in Oost-Zeeuws anderen is dit initiatief im pels opgepakt. rtirappen aide Sluise stadsraad betreft, ede 'opplusdag' in Sluis op september worden geschrapt, jswij zo nu en dan een mel ig krijgen over een losse tegel iets dergelijks, dan wordt dat ij} tijdens het gesprek opge- 5 En nu zijn er blijkbaar zo- dachterstallige klusjes dat al- techikbare ambtenaren ge- biliseerd moeten worden om |m een dag recht te trekken, ij vinden dit onzin en geld (gooien", zegt Behr. „Het letgeen recht aan de inzet van i gemeentevoorman en zijn ffi." Jr gelooft ook niet dat de in jurs van Sluis nu opeens met een hele waslijst van kleine klus jes komen. „Inwoners hebben 365 dagen per jaar de gelegen heid om grieven te spuien. Wij horen op dit terrein erg weinig en het zou te gek voor woorden zijn, als er nu een opeens een he le rits klachten zou bestaan." Wethouder R. Leentfaar blaast de 'opplusdag' in Sluis niet af omdat het te kort dag is. „Als Sluis er over vier jaar bij de vol gende 'opplusdag' nog net zo over denkt, kunnen we Sluis in wisselen voor een andere plaats. Dan wordt daar een extra 'op plusdag' gehouden. Maar dat doen we alleen als de mening van de voorzitter van de Stads raad heel breed in Sluis wordt gedragen. En ik geloof niet dat alle inwoners de visie van de voorzitter van de Stadsraad on derschrijven. Volgens Leentfaar leert de erva ring in andere dorpen die al aan de beurt zijn geweest, dat de be hoefte aan een 'opplusdag' groot is. „In de andere dorpen wordt het niet opgepakt als een beledi ging voor onze afdeling gemeen tewerken. Dat is het ook hele maal niet. Het reguliere onder houd wordt gewoon gedaan. Een 'opplusdag' is een extraatje. We doen dat niet tegen wil en dank." Het fenomeen 'opplus dag' is door de oude gemeente Oostburg als beleid uitgezet. Door de nieuwe gemeente Sluis is deze activiteit opgepakt en uitgebreid. Alle dorpen in West-Zeeuws-Vlaanderen ko men aan de beurt of zijn al 'op- geplust'. De gemeente doet vier jaar over zeventien 'opplusda- gen'. Er zijn weliswaar vijftien dorpen maar Oostburg en Bres- kens komen vanwege de grootte twee keer aan de beurt. „De medewerkers van onze afde ling gemeentewerken zijn op een 'opplusdag' nadrukkelijk aanwezig", zegt Leentfaar. „Achterstallig werk op allerlei terreinen wordt aangepakt. Daarnaast heeft het ook een so ciale functie. Ik voel er daarom helemaal niets voor een uitzon dering te maken voor Sluis." (Advertentie) Officiële opening vrijdag 14 oktober 2005 met Eddy Merckx Achter de Houttuinen 12, Middelburg, tel. 01 18-650485 www.endurasport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43