Jeugd is de rode draad bij Kwiek PZC De avonturier is terug in Scharendijke Brouwer haalt keu weer uit de kast Broers Yan der Helm zijn plaag voor rivalen ,23 Lw.p«an den Oudenhoven Volleybalvereniging uit Bruinisse viert morgen het 50-jarig bestaan [Voetbalderby op hiiveland staat lol van spanning Motivator koninklijke dekhengst Elco van der Geest onder het mes Janica Kostelic alweer geblesseerd Maase loopt geen najaarsmarathon Sluiter naar kwartfinale in Orleans Keizer/Leenstra naar derde ronde uitslagen vrijdag 16 september 2005 «OSrEBLAND - Als biljart- La Witte van Haemstede in Sportcentrum Wcsterschouwen iindaag het startsein geeft voor u persoonlijk kampioenschap jjifhanten derde klasse van het Jslrict Delta Zuid- West staat bont gezelschap klaar. til het achttal dat dit weekein- j, meedoet, springt Jakkoo Stuwer van Phoenix uit Ouwer- brk het meest in het oog. De ex-trainer van Renesse, en nu weer voetballer bij zijn oude lief de Ouwerkerk, maakt een uit stapje naar een ander groen la ken. „Eén keer per jaar trek ik mijn keu uit de kast. Als de voor wedstrijden driebanden aange kondigd worden, ga ik op zoek naar mijn keu. Dat spel intri geert me. Ik bengel altijd op de grens van de derde en tweede klasse. Ik wil naar de tweede klasse. Promotie is mijn doel." Over zijn vertrek bij Renesse wil hij alleen kwijt dat het een naar gevoel achterliet. „Verschil in visie was de oorzaak. Ik nam een jaar afstand van het trainer schap en voetbal nu weer lekker met oude maten. Toch ambieer wel weer een baan als trainer." De jongens van z'n voetbalteam zijn niet zo blij met het uitstap je. Zij moeten het morgen zon der drijvende kracht doen. Brou wer: „Ik heb gezegd: Eén keer iets puur voor mezelf doen, moet kunnen. Het is apart als je een keer meedoet en de finale haalt. Daar wil ik bij zijn." De opvallende schrijfwijze van zijn voornaam wekt nieuwsgie righeid. Brouwer: „Ik werd Ja kob met een k genoemd bij mijn geboorte. Mijn ouders wilden de roepnaam Jacco geven, maar za ten met die k in het midden. Een neerlandicus heeft ze verteld dat het moet zoals het nu is." Van de overige deelnemers lijkt Hans Bruinsma van de Poedel na zijn promotie de te kloppen man. Wim Hage van SIR (even eens promotie) is een gevaarlij ke outsider. Liefst vier Schou- wenaren maken deel uit van het veld. Brouwer en Hage, Rob van Dijk van Onder Vrienden en Wil lem Pigmans van Windenburg. Het veld wordt aangevuld met Jaap Joppe van De Poedel uit Sommelsdijk en de Bevelanders: Nico de Leeuw van Avontuur uit Goes en Jan Beenakker van de Herberg uit Kapelle. De strijd begint vandaag om 19.00 uur. Zaterdag en zondag wordt er om 12.00 begonnen. De finale is zondag omstreeks 15.30. jflnrMieke van den Broek BRUINISSE - De op één na Lotste club van Bruinisse riert komend weekeinde feest. I Volleybal veren iging Kwiek m zaterdag stil bij het 50-ja- [ngbestaan. De club is 17 okto- le°r pas jarig, maar het feest Lel voor de competitie en de ierfstvakantie worden gehou- jdfn. Anders zou het een heel be reiden feestje moeten worden. Merend in grote stapels foto albums en krantenartikelen ver- L voorzitter Cees Arensman telverhaal van de club waar hij Ln tien jaar voorzitter van is. lijn vrouw die al jaren volley- ilt,knipte de stukken uit. „Zo öjner meer fanatieke Kwiek-fa- 'lies, die veel bij elkaar verza den. We kunnen er voor de het hele dorpshuis mee hangen." Met 180 leden eft Kwiek in 50 jaar een be- orlijke plek in het gemeen- apsleven veroverd. Alleen Ibalclub Bruse Boys heeft jter ledenbestand. :ybalhuwelijken tasman omschrijft Kwiek als echte familieclub. „Volley- is nog meer dan voetbal een it familiegebeuren. Voetbal It vooral door jongens beoe- I, terwijl bij volleybal ook wouwen betrokken zijn. Zo njn er ook de echte volleybalhu- ilijken. Vandaar ook dat je in iel volleybal meer kruisverban den tegenkomt. De moeder zit fin dat team, de vader is coach IIERIKZEE - Dé wedstrijd op nlerdag voor voetbalminnend fchouwen-Duiveland is onge twijfeld het treffen in de derde lasse A tussen 'Nieuwerkerk nOosterland'. SKNWK is gast man Duiveland. lie verliest, valt voorlopig af ooreen topplek. SKNWK start- Emet twee uit twee teleurstel- ïnd, Duiveland ging in het eer- Ie duel met Serooskerke hard nderuit. In dezelfde klasse ont- angtBruse Boys Spui. IFS startte met zeges op Hoede- enskerke en Cadzand goed in A. Ronnie de Bruine gaat met 'ateam naar Middelburg, waar EVC wacht, DFS zal zich ge- ierkt voelen door de bekerover ging op dezelfde ploeg. »rote man nde vierde klasse B krijgt Me- h' Zierikzee te maken met aseke. De bezoekers hebben e' vier punten uit twee duels ia punt meer dan Mevo. Tegen Irouwershaven was Lee Mol, ®vel Ricky Janse drie keer worde, de grote man bij Mevo, lol kan zijn ervaring tegen Yer- goed gebruiken. WIK'57 wit enkele kilometers verder- I °°k thuis. Kruiningen, dat gmaar één duel speelde, is de genstander. Ook de derde uouwse club in 4B speelt op "P bodem. Tegen Smerdiek «trainer Arie Janse graag het doen keren. Maar met één Pt uit twee duels heeft Ptw' een betere start dan vo re seizoen. Toen leverden de Ne twee duels helemaal geen Pt op. Nag wacht Zierikzee een be- Wijk duel. Madese Boys, dat Nweek met 1-0 van RCS ver ft heeft nog maar één punt. oor Zierikzee, dat in de slotfa sen VOAB een punt ver- •ftde, staat de teller op nul. JJwerkerk krijgt in de vijfde 3PB te maken met medekop- Zeeland Sport. Ook Renes- Ldat vorige week de eerste sei- nederlaag leed, krijgt met Pog foutloze tegenstander te jw. Lewedorpse Boys komt ez°ek] in Renesse. Vorig sei- ®won Renesse thuis met 3-0, arwerd er in Lewedorp met II verloren. Slopvallend goed presterende J4»* 2 speelt in de hoofd- Ikta t k°Pl°Per thuis tegen I ,In de reserve vijfde klas- EÜ Zonnemaire thuis te- van die ploeg en de neef speelt in het vaandelteam." Bij Kwiek loopt de jeugd als een rode draad door de club heen. Arensman: „Ik zou haast willen zeggen dat het een ongezonde balans is. Dat klinkt negatief, maar zo bedoel ik het niet. Maar voor honderd jeugdleden heb je wel een groot kader nodig. Daar bij komt dat veel van de trainers en andere vrijwilligers zelf nog actief volleyen. Dus is het in plannen een probleem. Het zou beter zijn als leden die stoppen met actief volleyballen wel door gaan met kaderactiviteiten." Door de grootte van de club heeft Kwiek een regiofunctie. „Er hangt hier een specifiek sfeertje waar veel spelers op af komen. We zijn regionaal gezien een grote volleybalclub." Vroe ger kwamen er spelers uit Zie rikzee en Tholen om op niveau te kunnen sporten. De eerste teams komen dan ook in hoge klassen uit. Het eerste mannen- team speelt promotieklasse, de vrouwen derde divisie. Kwiek werd in 1955 opgericht. Vanuit de gymvereniging was er behoef te specifieker een sport te beoe fenen. Een volleybalclub was het resultaat. W Kwiek was tot eind jaren zeventig, begin tach tig vooral een recreatieve club. Toen de club zich aansloot bij de NeVoBo maakte Kwiek kwa litatief en kwantitatief een flin ke groei door. De volgende le denstijging zette zich in 1991 in, toen Kwiek sporthal De Vanger betrok, waar voorheen in Zierik zee werd gespeeld. Kwiek wil de regiofunctie behouden. Arens man: „Wij willen voor ieder wat wils bieden. Maar als je niet voor prestatie gaat, is het nog moeilijker de club overeind te houden. Het is een kunst om in de huidige individuele samenle ving een teamsportvereniging in stand te houden." Activiteiten jubileum. Zaterdag 17 september. 14.00 uurtoernooi; 16.00: receptie in de kantine en de hal van het dorpshuis; 18.00: barbe cue voor het dorpshuis; 19.00: dri ve-in show in het Keldertje. Daar opvolgend feest in de grote zaal. Voorzitter Cees Arensman omschrijft Kwiek als een echte familievereniging. „Volleybal is nog meer dan voetbal een echt familiegebeuren." foto Dirk-Jan Gjeltema René Coomans speelt met ZSC'62 thuis tegen Heinkenszand door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Vorig sei zoen dook Kim van Veen op in de aanval bij ZSC'62, maar zijn verblijf in Scharendijke duurde niet lang. Dit jaar kent de selec tie van trainer Leen Koster weer een verrassing. René Coom ans (27) had een belangrijk aan deel in het duel met SKNWK. In de 88e minuut van de derby won Coomans een sprintduel en gaf een assist op Edgar Louwer- se, die ZSC aan de leiding bracht. „Vanuit mijn ooghoeken zag ik hem vertrekken. Als hij op snelheid ligt, is Edgar weg", kijkt Coomans terug op zijn ren tree in de hoofdmacht van ZSC. Menigeen vroeg zich vorige week zaterdag in Nieuwerkerk af wie die voetballer toch was. Coomans geeft uitleg. „Tien jaar geleden speelde ik in het eerste van ZSC. Ik was vijftien jaar toen ik samen met mijn oudere broer Mark met het eerste mee mocht doen. Mark is niet veel la ter gestopt en zelf ben ik daarna in militaire dienst gegaan." Coomans was acht jaar lang ge stationeerd in het Duitse See- dorf, waar hij zich verdienste lijk maakte bij de technische dienst. „Het was superleuk." Toch zou Coomans, ondanks het avontuur, niet meer terug wil len. Twee jaar geleden keerde hij, na onder meer te zijn uitge zonden naar Bosnië, terug naar Scharendijke. „Ik wilde weer wat aan sport doen, had dat ze ven, acht jaar niet gedaan. Ik voetbalde wel bij Findorf, maar dat stelde niet veel voor. Ik wil de weer conditioneel bezig zijn." Coomans belandde in het tweede van ZSC en werd vorig jaar gevraagd zijn opwachting te maken in de hoofdmacht. „Toen had ik er nog geen zin in. Dit jaar ben ik weer benaderd om erbij te komen, maar ik merkte al heel snel dat ik jaren lang niks gedaan had." Omschakelen Toch viel het conditioneel alle maal nog wel mee. „Ik was al een beetje voor mezelf bezig. Maai' het sprinten en zo was toch wel zwaar, vooral het om schakelen en weer opnieuw aan zetten. Maar conditioneel ging het wel redelijk met me." Zijn grootste probleem? „De ruimte. Die krijg je veel minder. Daar moet ik zeker nog aan wennen." Zelf typeert hij zich als een har de werker. Dat viel zeker tegen SKNWK terug te zien. „Ik heb niet de acties zoals Martin Kie- senberg die heeft. Met hem speelde ik vroeger altijd samen. Ik hoop dat ik ruimte krijg om mijn actie te maken. Dat ik on dersteunend kan zijn voor ande ren, zoals Jan-Willem Dorre man. ZSC voetbalt met twee spitsen. Ik heb een vrije rol en dat vind ik heel fijn. Ik ben ei genlijk een linksbuiten," Als Kiesenberg terug is van va kantie en blessurevrij is, kun nen hij en Coomans menig verde diging dol gaan draaien. „Ik weet niet wat de trainer gaat doen met de opstelling. Maar ik voetbal graag met Martin. De wedstrijden die we samen speel den, ging het tussen ons vrij goed. Ik vind het wel prettig dat ZSC van achteruit probeert op te bouwen en dat er niet alleen maar de lange bal gespeeld wordt." Leen Koster tracht er bij ZSC steeds meer voetbal in te krij gen. „Tegen SKNWK was dat niet altijd zo", weet Coomans ook. De voetballer zelf is leergie rig. „De laatste jaren heb ik niet getraind en daardoor kreeg ik nu in het begin kleine blessures. Maar het is fijn dat je van een trainer aandacht en ondersteu ning krijgt. Leen komt rustig op mij over en legt alles goed uit." Coomans wil iedere duel win nen, maar heeft voor zichzelf een voornaam doel: „Ik wil meer rust krijgen aan de bal. Ik moet veel oefenen met een man in de rug en dan het overzicht weten te behouden. Gewoon een bal terugleggen." Hij kent zijn zwakke punt, maar daar staat zijn snelheid en tomeloze inzet tegenover. Heinkenszand, dat morgen op bezoek komt, is voor Coomans onbekend. „Ik vraag iedere wed strijd aan de jongens hoe een ploeg er voor staat. Ik weet er niks van. Het heeft zeker ook voordelen, want ik ga uit van mijn eigen spel. Tegen SKNWK was ons spel verdienstelijk, al lieten we wat steekjes vallen. Maar we hebben nu een team dat veel jonger is dan vorig sei zoen. Ik denk dat we wel in de middenmoot kunnen eindigen." door Klaas Verspoor DREISCHOR - In de vijfde klas se B heeft Dreischor nog geen steek laten vallen. Samen met Lewedorpse Boys, Kaaise Boys, Rimboe en Zeeland Sport, staat de ploeg van speler Fred van der Helm op een honderdprocent score. Zondag wacht Dreischor in Goes het treffen met Robur. Fred van der Helm (25) speelt met zijn broers Frank en Leen in het elftal van trainer Kees Verwest. En drie Van der Helm pjes in een team, dat wil nog wel eens tot verwarring leiden voor de buitenwacht. Het ging lekker met jullie tegen Volharding. Je scoorde zelf drie keer. Welke was de mooiste Fred van der Helm: „Om eerlijk te zijn: dat klopt niet. De eerste goal was van mij, de twee ande re van Frank, mijn broer. Onze namen worden wel vaker door elkaar gehaald. Ik kreeg bij mijn goal een voorzet vanaf links, van Daan Ruitenbeek. Ik kon eigenlijk van net buiten het vijfmetergebied vrij inkoppen. Zes punten uit twee duels: dat is een mooie start dit seizoen! „Dat is veel beter dan vorig jaar. Toen stonden we na twee duels nog op nul. Je kunt zeggen dat we goed zijn gestart, al heb ben we niet de sterkste ploegen als tegenstander gehad." Vorig seizoen haalden jullie de nacompetitie. Dreischor is op pa pier sterker geworden. Is het doel al bijgesteld naar boven? „We willen het minstens zo goed doen als vorig seizoen. Dat we sterker zijn, klopt. Erwin Ne- lissen is er bijgekomen, Mark van de Linde zal er dit jaar va ker bij zijn. Vorig seizoen was hij er door studie af en toe niet bij. In de breedte hebben we ze ker meer spelers gekregen." Het seizoen is nog maar net aan de gang, maar denk je dat er een ploeg is waarvoor Dreischor batig hoeft te zijn? „Er is natuurlijk een aantal on bekende teams voor ons. Kaaise Boys is helemaal onbekend en ook Nieuw Borgvliet zit er dit jaar voor het eerst bij. Hoe we daar tegenover staan, is nog maar de vraag. Of we informa tie gaan inwinnen bij andere clubs? Dat is aan de trainer, maar bij Ouwerkerk traint zijn broer. Dus dat zal wel." Zondag speelt Dreischor uit te gen Robur. Op papier een zwaar karwei, want vorig jaar verloren jullie daar met 3-1. Nu heeft Ro bur niet een beste start, want ze staan nog op nul punten. „Maar dat hoeft nog niks te bete kenen. Wij hebben niet de sterk ste ploegen gehad. Robur is best een sterke en stevige ploeg. Die gaan met een goede wedstrijdin stelling het veld in. Dat zullen wij zelf ook moeten doen, willen we een goed resultaat halen." Je speelt al een tijd bij Dreischor. Zou je ooit nog eens voor een andere club willen voet ballen? „Nee, die ambitie heb ik hele maal niet. Ik heb het bij Dreischor gewoon ontzettend naar mijn zin." DEN HAAG/LONDEN - Motivator, de hengst die dit jaar de derby in Epsom met overmacht won, wordt dekhengst in dienst van koningin Elisabeth van Engeland. Hij loopt nog twee wedstrijden - de Prix de l'Arc de Triomphe in Parijs en de Breeders' Cup Turf in New York. Daarna ver huist hij naar de koninklijke stallen in het Oost-Engelse Sandringham. Aan de hengst nu de taak voor minstens even snelle nakomelingen te gaan zorgen. GPD/RTR DEN HAAG - Judoka Elco van der Geest (-100 kg) wordt binnenkort geopereerd aan een kruisband in zijn linker knie. De blessure, opgelopen tijdens de EK in Rotterdam, weerhield de 26-jarige judoka ervan zich op het vorige week gehouden WK in Cairo te mengen in de strijd om de medailles. Naar verwachting zal de judoka van Kenamju minimaal zes maanden uitgeschakeld zijn. GPD DEN PIAAG/ZAGREB - Veelvoudig skikampioene Janica Kostelic is tijdens een trainingsstage in het Zwitserse Zer- matt geblesseerd geraakt. De 23-jarige Kroatische skister - in juni nog geopereerd aan haar knie - heeft nu last van de spieren in haar linkerdij. Kostelic, dit voorjaar drie keer wereldkampioen in Bormio en in 2002 Olympisch kampioene, wordt in Zagreb onderzocht. Plet ziet er naar uit dat de blessure licht is. Mogelijk mist ze de seizoens opening op 20 oktober, maar kan ze deelnemen aan de no- vemberwedstrijden in de Verenigde Staten. GPD/RTR RIJSWIJK - Kamiel Maase loopt dit najaar geen mara thon. Hij wil voorzichtig cle training opbouwen na een hamstringblessure, die de Nederlands kampioen de voor bije twee maanden hinderde en hem in augustus weer hield van deelname aan het WK. Maase richt zich nu op het EK veldlopen in december in Tilburg. Maase liep de blessure eind juli op. Recente foto's wezen uit dat de spier in het bovenbeen nagenoeg is genezen. ANP ORLEANS - Raemon Sluiter bereikte gisteren de kwartfi nale van het challenger tennistoernooi in Orleans. De 27-jarige Rotterdammer versloeg in de tweede ronde de Fransman Jean-René Lisnard met 6-2, 6-4. Sluiter is op de wereldranglijst afgezakt naar de 140e plaats. ANP BALI - De Nederlandse beachvolleybalsters Sanne Kei zer en Marrit Leenstrastaan in de derde ronde van het In donesië Open. Het koppel versloeg op Bali in de tweede ronde de Duitsers Banck/Kaup (22-20 14-21 15-12). Eer der op de dag waren Keizer en Leenstra te sterk voor de Japansen Tokuno en Teru Saiki (18-21 21-15 15-10). Re- bekka Kadijk en Merel Mooren wonnen eerst van de Tsje- chischen Klapalova/Petrova (21-15 16-21 15-11), maar kregen klop van Hamzaoui/Barrera uit Frankrijk: 16-21 15-21. Het duo speelt vandaag in de herkansing. ANP Leeuwarden. NK. Mannen, achtste ronde: Janssen-Smeets 0-1, Ernst-Van den Doel 0,5-0,5, Werle-L'Ami 1-0, Nij- boer- Tiviakov 0,5-0,5, Van Wely-Stell- wagen 0-1Stand: 1Van Wely 5, 2. Ti viakov, Werle 4,5, 4. Nijboer, Smeets, Van den Doel, Stellwagen 4, 8. Ernst, Janssen 3,5,10. L'Ami 3. Vrouwen, ne gende ronde: Muhren-Schuurman 0,5-0,5, M. Bensdorp-Peng 0,5-0,5, Van Weersel-L. Bensdorp 1-0. Stand: 1. Peng 7,5, 2. Marlies Bensdorp 5,5, 3. Muhren 4,5, 4. Schuurman 4, 5. Van Weersel 3, 6. Laura Bensdorp 2,5. Peng Nederlands kampioen. Uefa Cup. Eerste ronde, eerste wed strijd. Krilia Sovetov Samara (Rus)-AZ (Ned) 5-3 (2-1). 12. Leilton 1-0, 18. Vlaar 1-1,45. Adamu 2-1, 48. Kouba 3-1, 56. Perez 3-2, 63. Goesin 4-2, 84. Van Ga len 4-3, 90. Bober 5-3. Scheidsrechter: Briakos (Gri). Gele kaart: Lobos (Krilia Sovetov Samara), Steïnsson (AZ). Aan tal toeschouwers: 31.000, AZ: Timmer; Steinsson, Vlaar (70. Bus- kermolen). Opdam en De Cler; Land zaat, Van Galen en Schaars (70. De Zeeuw); Sektioui (80. Koevermans), Ar- veladze en Perez. Feyenoord (Ned)-Rapid Boekarest (Roe) 1-1 (1-0). 41. Kuijt 1-0,75. Vasila- che 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Hrinak (Slw). Gele kaart: Pardo, Greene (Feyenoord), Rada (Rapid Boekarest). Aantal toeschouwers: 150. Feyenoord: Lodewijks; ÈOstlund, Ba- hia, Greene en Bosschaart; Ghaly, Paau- we en Pardo (85. Owoeri); Boussaboun (67. Castelen), Kuijt en Kalou. FC Banik Ostrava (Tsj)-Heerenveen 2-0 (2-0). 28. Klimpl 1-0, 45. Magera 2-0 (strafschop). Scheidsrechter.' Ivanov (Rus). Gele kaart: Papadopulos, Hoff mann, Raska (FC Banik Ostrava). Aantal toeschouwers: 10.337. Heerenveen: Waterman; Bakkati, Hans- son, Seip en Drost; Bosvelt, Breuer (84. Samaras) en Bruggink (70. Steur); Yildi- rim, Huntelaar en Pranjic. AS Monaco (Fra)-Willem II (Ned) 2-0 (1-0). 24. Kapo 1-0, 47. Adebayor 2-0. Scheidsrechter: Tudor (Roe). Aantal toe schouwers: 9000. Willem II: Moens; Wau, Kreek en Victo ria; Smit (24. Delanoy), Reuser, Caluwé en Augustien; Ceesay (85. Denissen), Dembele (89. Kolsi) en Bobson. Overige duels VfB Stuttgart (Dui)-NK Domzale (Slv) 2-0 (1-0). 7. Tomasson 1-0, 88. Getner 2-0. CSKA Moskou (Rus)-FC Midjylland (Den) 3-1 (1-1). 21. Goes- ev 1-0, 23. Pimpong 1-1, 76. Carvalho 2-1, 79. Carvalho 3-1. Zenit Sint Pe tersburg (Rus)-AEK Athene (Gri) 0-O. Sjachtar Donetsk (Oek)-Debre- cen (Hon) 4-1 (3-0). 1. Elano 1-0, 34. Brandao 2-0, 45. Brandao 3-0 (straf schop), 73. Vorobei 4-0, 89. Sidibe 4-1. Vitoria Setubal (Por)-Sampdoria (Ita) 1-1 (0-1). 14. Flachi 0-1, 46. Tcho- mogo 1-1 Leverkusen (Dui)-CSKA Sofia (Bul) 0-1 (0-1). 15. Todorov 0-1. Maccabi Petah Tikva (Isr)-Partizan Belgrado (SMo) 0-2 (0-1). 33. Vukse- vic 0-1, 46. Radonjic 0-2. Teplice (Tsj)-Espanyol (Spa) 1-1 (O-O). 48. Jirsak 1-0, 64. Garcia 1-1. Viking (Noo)-Austria Wien (Oos) 1-0 (O-O). 71. Mumba 1-0. Besiktas (Tur) - Malmö FF (Zwe) 0-1 (0-0). 71. Alves 0-1. Brann Bergen (Noo) -Lokomotiv Moskou (Rus) 1-2 (1-0). 45. Winters 1-0, 70. Ruopolo 1-1, 76. Lebedenko 1-2. Ren- nes (Fra)-Osasuna (Spa) 3-1 (1-0). 27. Frei 1-0, 50. Milosevic 1-1, 74. Frei 2-1, 83. Hadji 3-1. Basel (Zwi)-Soroki Brij- eg (BHe) 5-0 (1-0). 10. Delgado 1-0, 70. Ergic 2-0, 79. Delgado 3-0, 85. Silva 4-0, 88. Delgado 5-0. Rode kaart: 53. Rezic (Soroki Brijeg). Grasshoppers (Zwi)-Mypa (Fin) 1-1 (1-1). 1. Rogerio 1-0, 22. Manso 1-1. Litex Lovetsj (Bul)-Racing Genk (Bel) 2-2 (O-O). 52. Daerden 0-1, 64. Venkov 1-1, 85. Stojanovic 1-2, 90. No- vakovic 2-2. PAOK Saloniki (Gri)-Me- talurg Donetsk (Oek) 1-1 (1-0). 25. Salgipidis 1-0, 67. Sjisjenko 1-1. Vala- renga Oslo (Noo)-Steaua Boekarest (Roe) 0-3 (0-2). 24. Radoi 0-1, 35. lacob 0-2, 74. Goian 0-3. Apoel Nicosia (Cyp)-Hertha BSC (Dui) 0-1 (O-O). 90. Marcelinho 0-1 (strafschop). Lens (Fra)-Groclin Grodzisk (Pol) 1-1 (1-1). 12. Hilton 1-0, 13. Rocki 1-1. Sla- via Praag (Tsj)-Cork City (Ier) 2-0 (O-O). 62. Hrdlicka 1-0, 78. Pitak 2-0. Bröndby IF (Den)-FC Zürich (Zwi) 2-0 (1-0). 45. Skoubo 1-0, 74. Johansen 2-0. Rode Ster Belgrado (SMo)-Bra- ga (Por) O-O. Auxerre (Fra)-Levski So fia (Bul) 2-1 (0-1). 34. Bardon 0-1, 53. Poyet 1-1, 80. Pieroni 2-1. Germinal Beerschot (Bel)-Olympique Marseil le (Fra) O-O. Hamburger SV (Dui)-FC Kopenhagen (Den) 1-1 (1-1). 37. Van der Vaart 1-0, 40. Van Heerden 1-1. Tromsö (Noo)-Galatasaray (Tur) 1-0 (O-O). 78. Szekeres 1-0. AS Roma (Ita)- Aris Saloniki (Gri) 5-1 (4-1). 1. Aquila- ni 1-0, 22. Panucci 2-0, 28. Montella 3-0, 40, Sanjurjo 3-1, 44. Panucci 4-1, 53. Tot- ti 5-1. Middlesbrough (Eng)-Xanthi Skoda (Gri) 2-0 (1-0). 28. Boateng 1-0, 82. Viduka 2-0 Palermo (Ita)-Anortho- sis (Cyp) 2-1 (2-0). 6. Corini 1-0, 30. Brienza 2-0 (str.), 76. Ketsbaia 2-1. Avila. Ronde van Spanje, ProTour. Achttiende etappe, Avila-Avila: 1 Sörensen (Den) 197 km in 5.05.34, 2. Pascual Rodriguez (Spa), 3. Garcia Acos- ta (Spa) 0.22, 4. Nardello (Ita) 1.06, 5. Pe- reiro (Spa), 12. Heras (Spa) 3.58, 14. Mentsjov (Rus), 46. Moerenhout 4.16, 56. Veneberg 12.23, 97. Van Bon 20.27, 101. De Groot. Klassement: 1. Heras 74.30.48, 2. Mentsjov 4.30, 3. Sastre 4.50, Moerenhout 46.31, 68. De Groot 2,08.39, 91. Veneberg 2.44.19, 105. Van Bon 3.04.22. Sport Emotion Open Waterklasse menten 2005. Eindstanden. Zeeuw se Top 20-noteringen. Mannen. Senioren/jeugd vrije slag. 10. Niek de Ridder (Bruinvis) 7798,02 17. Jeroen Dellebeke (Stormvogel) 6691,42 Senioren/jeugd school. 14. René van Oudenaarde (Zeelandia) 3093,98 Junio ren vrije. 9. Nathan Tramper (Bevelan ders) 3314,59 16. Yaïr Klazen (Stormvo gel) 3033,20 19. Roderick van Doeselaar (Koewacht) 2963,27 Junioren school. 2. Nathan Tramper 900,00 8. Simon Edenburg (3e junioren1/2) (Onderdak) 688,68 Clubklassement vrije. 10. De Stormvogel 9505,34 11. Luctor et Emer- go 8680,52 Clubklassement school. 15. Koewacht 2245,76 16. Zeelandia 2146,68 17. Scheldestroom 1933,53. Vrouwen. Senioren/jeugd vrije. 6. Carmen de Ridder (Bruinvis) 8562.89. 17. Daisy de Ridder (Bruinvis) 6997,17 Senioren/jeugd schoolslag. 4. Eline Nijs- kens (Koewacht) 4874,54 7. (1e jeugd) Anouk Meesen (Koewacht) 4229,06 14. Ryan Verplanke (Scheldestroom) 2000,47 17. Naomi Gelderland (Koe wacht! 1693,52 19. Emke Erpelink (Hon- te) 1404,49 Junioren vrije. 3. Mieke van Dort (Stormvogel) 3536,69 5. Dani- que van Peenen (Stormvogel) 3383,90 7. Joy Tramper (Bevelanders) 3268,96 10. Kelsey Onderdijk (Bevelanders) 2889,89 18. Sanne Klompe (Stormvo gel) 1685,51 Junioren school. 4. Moni que de Haard (Stormvogel) 785,47 8. Joy Tramper 643,74 9. Mieke van Dort 638,01 14. Jaimy Kort (Stormvogel) 562,37 17. Yessica Wouters (Stormvo gel) 513,32 Masters vrije 40+. 3. Yvon ne Stap (Stormvogel) 1.12.54,43. 50+. 3. Ingrid van Assche (Schelde) 1.12.21,69 Masters school. 50+. 2. In grid van Assche 1.19.00,07 Ciubklasse- ment vrije. 4. De Stormvogel 12788,53 7. Koewacht 10353,31 13. Luctor et Emergo 8578,68 14. De Bevelanders 8065,07 Clubklassement school. 2, Koewacht 5332,20 8. Scheldestroom 2346,12 10. De Stormvogel 2078,48 12. De Honte 1950,17 18. De Bevelanders 974,68.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39