bij Vrijburg kan nog steeds Glamoureuze schoonheid met vleugels PZC Mzet Anderhalf jaar cel geëist voor neersteken vriendin Hardlopen voor bestrijding van stofwisselingsziekte Cadillac-toer langs de kust Gewond bij frontale botsing Extra werk aan spoor Kapelle Zaak overval langer aangehouden Castria beloont goede huurders fiddelburgse wethouder houdt alle opties open Palazzoli zoekt vrijwilligers Politiek praat over WMO in Serooskerke Even geen bankje NIEUW IN MIDDELBURG WIELERSPECIAALZAAK ENDURA SPORT vrijdag 16 september 2005 w 15 daveren maakte bekend Leeronderzoek komt naar Lennoodzaak van de brug, Lenoemde vierde kanaal- Eg. Hij nam alvast een setot op de uitkomst en zei «wachten dat de brug niet ,ils nn vaststaat dat de nieu- Gï en het aquaduct bi j Mid- t er komen. [Middelburgse wethouder H. ■jjjïÊKAcTiVITEITEN IDELBURG - Stichting Welzijn Mid- Urg,Molstraat 13,14.00 uur: Mode- ren het Finse winkeltje; JSSINGEN - Coosje laislraai/Scheldeplein, 8.00-16.00 Weekmarkt; nHof,9i00 uur: Hatha yoga en om j5uur Power yoga; (iemolen, 13.00-16.00 uur: Openstel- wi* bunker. Advertentie kozijnen-ZONWERING www.aazet.nl Mie -Tel.0113-33g333 (Advertentie) (Advertentie) Peter Wissekerke, verkleed als sheriff, met zijn Sedan de Ville uit 1976. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Op de plank boven zijn bed prijken imposante Amerikaan se auto's in miniatuurformaat. De tele foon op het nachtkastje heeft de vorm van een Cadillac en in zijn riante schuur glanst onder het afdekzeil zijn vanillekleurige schoonheid: een Sedan de Ville uit 1976. Er stond slechts 31.000 mijl op de teller toen Peter Wissekerke uit Zonnemaire deze luxe wagen twee jaar geleden kocht. Duidelijk dus een verleden als 'autootje voor mevrouw om de bood schappen te doen'. De constatering dat Wissekerke een Ca- dillac-fanaat is, vindt hij zelf wat te ge makkelijk. Hij gaat er eens voor zitten om uit te leggen hoe het allemaal is ge komen. Tenslotte was er eerst die Merce des van zijn vader toen hij zelf nog maar een klein jongetje was. Die warme gevoelens van nostalgie koestert hij nog steeds. Zo prijken er in de schuur naast zijn Cadillac nog enkele andere auto's: diverse Mercedessen in verschillende staat. Om zijn lange verhaal wat in te korten: Wissekerke is gefascineerd door alle ty pes grote Amerikaanse bakken, met de Cadillac voorop. Vooral die schoonhe den met vleugels vindt hij prachtig. Moeilijk om te motiveren,vindt hij zelf, maar zijn voorliefde heeft iets te maken met glitter, glamour en grandeur. Meni ge filmheld heeft zich immers in of bij zo'n slee laten vereeuwigen. Peter Wissekerke waant zich geen be roemde ster, maar houdt wel van deco rum. Hij heeft dan ook een gloednieuwe gleufhoed aangeschaft om zich komend weekend in passend kostuum als sheriff te kunnen manifesteren. Ruim tachtig liefhebbers doen zaterdag en zondag mee aan het Cadillac-weekend in Zee land. Dat kreeg de noemer 'Water land-evenement', omdat de route hoofd zakelijk langs de kust voert. Wissekerke tekent samen met Rinus No- delijk uit Zierikzee voor de opzet van het programma. Ze doen dat respectie velijk als lid en als donateur van de Ca dillac Club Nederland (CCN). Nodelijk is zelf niet in bezit van zo'n 'dure slee', maar zijn zwager wel en met hem maakt hij - samen hun echtgenotes - heel wat tochtjes in een Cadillac uit 1953. Nodelijk geniet daarvan en hij was het dan ook van harte eens met Wis sekerke dat het tijd werd eens een club weekend in Zeeland te houden. Ze krij gen daarvoor een financiële bijdrage van de club en voor de rest moet het be nodigde budget van achtduizend euro uit de eigen bijdragen van de deelne mers komen. foto Dirk-Jan Gjeltema De Cadillac-liefhebbers ontmoeten el kaar zaterdagochtend bij Beachpoint aan het begin van de Brouwersdam. Na de koffie maken ze een tocht langs de noordkust van Schouwen-Duiveland, gebruiken de lunch bij De Vierbannen in Ouwerkerk en vervolgen hun route daarna via Zierikzee naar Goes. „Het thema van ons weekend is 'coun try and western'", zegt Wissekerke met enige voorpret. Hij verklaart er meteen mee waarom er 's avonds een Ameri kaans buffet wordt geserveerd en de band Dixie Aces de feestavond opluis tert. Op het programma voor zondag staat een tocht door Wissenkerke, Wol- phaartsdijk en Kortgene. Vervolgens worden de tientallen Cadillacs even te pronken gezet op Neeltje Jans, terwijl de trotse bezitters en hun passagiers een vaartocht over de Oosterschelde ma ken. Plet CCN-weekend eindigt waar het be gint, bij Beachpoint aan de Brouwers- dam. VROUWENPOLDER - Een 63-jarige vrouw uit de ge meente Kapelle is gistermiddag na een frontale botsing tussen twee auto's in Vrouwenpolder met pijn in haar hoofd afgevoerd naar het ziekenhuis. Een 69-jarige auto mobilist uit de gemeente Kapelle reed over de Polredijk komende uit de richting van Veere. Bij de bocht ter hoog te van de Liebertsweg verloor hij, vermoedelijk door een glad wegdek, de macht over het stuur en kwam op de ver keerde weghelft terecht. Hier kwam hij frontaal botsing met de tegemoet komende 38-jarige automobilist uit de gemeente Veere. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. De vrouw die gewond raakte, zat bij de 69-jarige automo bilist in de auto. KAPELLE - Spoorbeheerder Prorail werkt ook komend weekeinde nog aan de vernieuwing van dwarsliggers op de Zeeuwse lijn. In de gemeente Kapelle zijn twee extra nachten nodig om de houten bielzen te vervangen door be tonnen dwarsliggers. Het karwei wordt in de nacht van zaterdag 17 op zondag 18 september (van 23.30 tot 7 uur) en de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 oktober (23.30 tot 7 uur) uitgevoerd. Omdat met grote machines en flinke bouwlampen wordt gewerkt, kunnen Kapellenaren die dicht bij het spoor wonen, hinder van het werk ondervin den. MIDDELBURG - De strafzaak tegen drie jonge Terneuze- naren, die verdacht worden van een gewapende overval, werd gisteren in Middelburg voor nader onderzoek aange houden. Het Openbaar Ministerie verwijt het drietal (18, 19 en 22 jaar) op 7 maart dit jaar de overval te hebben ge pleegd op restaurant Au Port in Philippine. Daarbij zou een kleine duizend euro buit zijn gemaakt. Een vierde ver dachte, een twintigjarige inwoner van Sint-Niklaas, zit in België vast. De rechtbank heeft de strafzaak tot 20 okto ber aangehouden. HALSTEREN - Het systeem dat Castria Wonen heeft in gevoerd om goede klanten te belonen, blijft aanslaan. De woningcorporatie die actief is in de gemeente Tholen, in Halsteren en Lepelstraat, heeft gistermiddag het 3000ste goudkaartlid in de bloemetjes kunnen zetten. Twee wa ren het er eigenlijk, Evelijn Steur en Maurice de Goede die in Halsteren van Castria een woning huren. Als goud- kaartleden die op tijd de huur betalen en geen overlast veroorzaken, krijgen zij voortaan waardecheques van de woningcorporatie die zij bij 110 winkeliers kunnen verzil veren. Het beloningssysteem is door Castria begin 2003 inge voerd in navolging van sociale verhuurders in Engelse ste den als Manchester en Liverpool. Castria heeft vierdui zend woningen; duizend huurders zijn dus nog geen goud kaartlid. Dat zijn, volgens woordvoerder P. Bakx, zeker niet allemaal wanbetalers en veroorzakers van overlast. Vooral allochtonen en gezinnen met tweeverdieners blij ken zich niet aan te melden.- Bakx vermoedt dat allochtonen onbekend zijn met het sys teem en tweeverdieners deelname niet de moeite waard vinden. «DELBURG - De brug over [bud door Walcheren' dle Lgte van de Stromenweg Middelburg moet komen, is Ltt geschrapt. Dat zegt de Llbnrgsc wethouder II. Li-Blokland. Ze neemt daar- afstand van de opmcrkin- ndiegedeputeerde H. van Wa- F .j Kool-Blokland schaart zich niet achter die uitspraak. „Wij zijn er altijd van uitgegaan dat de vierde kanaalkruising er moest komen naast de N57. We dach ten dat de verkeersdruk, on danks de N57, zo hoog zou zijn dat de vierde kruising noodzake lijk was. Wel gaan we nu onder zoeken of die gedachte juist is. Maar wat de uitkomst wordt, weten we pas als er tellingen en berekeningen zijn gemaakt." De stadsgewestelijke brandweer heeft aangegeven dat een brug bij de Stromenweg heel belang rijk voor ze is. Met die brug hoeft de brandweer niet langer vanuit de garage aan de Stro menweg een omweg te maken om naar een brandmelding in Middelburg-Zuid of Oost-Sou burg te gaan. „Ook dat nemen we in het onderzoek mee", zegt Kool-Blokland. Het onderzoek naar de brug staat niet op zichzelf, benadrukt ze. Het maakt deel uit van een breder onderzoek naar het ge bied tussen Vlissingen en Mid delburg, rond het industrieter rein Vrijburg. „Nu we bezig zijn met het opstel len van het Omgevingsplan heb ben we besloten het tussenge bied er uit te lichten om te kij ken wat we daar willen ontwik kelen en wat mogelijk is. We ex ploiteren die grond namelijk sa men met Vlissingen. In het on derzoek wordt alles meegeno men: de Sportboulevard, de ka naalkruising, de plannen voor verblijf srecreatie. Van Waveren zei dat er meer ruimte zou overblijven voor ver blijf srecreatie als de brug er niet komt. Volgens Kool-Blok land hoeven die twee elkaar niet te bijten. De verblijf srecreatie is gepland in het gebied achter Vrijburg, aan de kant van Vlis singen. De kanaalkruising zou helemaal aan de andere kant van het gebied komen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Zierikzee zei zich niet meer te herinneren een goe de vriendin met een keukenmes in haar rug te hebben gestoken. „Ik had plotseling een mes met bloed in mijn hand. Meer weet ik niet", vertelde hij gisteren in Middelburg op zitting van de meervoudige kamer. Voor officier van justitie H. den Hartog was het duidelijk dat de poging tot doodslag bewezen OOST-SOUBURG - Het Palaz zoli Huis Oost-Souburg zoekt vrijwilligers die zich betrokken voelen bij (ex-)kankerpatiënten en hun naasten. Het ontvangen van gasten in het ontmoetingshuis, het voeren van individuele gesprekken en het geven van presentaties over het Palozzoli Huis wordt door vrijwilligers gedaan. Daarnaast zoekt de stichting een vrijwilli ger voor de dagelijkse leiding van het huis in Oost-Souburg. De stichting is te bereiken via te lefoonnummer: 0118-413932. kon worden. Zij eiste 21 maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Met als bijzondere voorwaarde reclasseringscontact. Ook als dat een behandeling in Emergis inhoudt. De steekpartij vond 15 mei dit jaar in Vlissingen plaats. In de woning van het slachtoffer had zich een groepje jongeren verza meld, waaronder de verdachte. Ze gebruikten speed en xtc. Na dat de Zierikzeeënaar een xtc-pil had genomen, gedroeg hij zich volgens de andere aan wezigen plotseling zeer vreemd. Hij liep naar de keuken, pakte het mes en stak zonder enige aanleiding in de rug van het slachtoffer, dat op de bank zat. Er bleken geen vitale delen te zijn geraakt. „U heeft ongeloof lijk veel geluk gehad, want het had veel slechter kunnen aflo pen", verzekerde de officier. Volgens Den Hartog had hij nooit naar het slachtoffer moe ten gaan, omdat hij wist dat er in de woning drugs wordt ge bruikt. Bovendien was hij een half jaar clean, maar de verlei ding tot het nemen van de amfe tamine was in het gezelschap te groot. Volgens de gedragsdes kundigen verkeerde hij in een psychotische waantoestand, maar was hij volledig toereke ningsvatbaar. Strafpleitster V. Serrarens vond de eis proportioneel. „Mijn cliënt heeft dit nooit gewild." Ze pleitte voor een straf gelijk aan het voorarrest, een voor waardelijke straf en een werk straf. De rechtbank doet 28 september uitspraak. SEROOSKERKE - De Stichting Welzijn Veere houdt maandag 26 september een politieke bij eenkomst, met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen in 2006. De informatiemiddag in De Zandput in Serooskerke begint om 14 uur. Het centrale thema is de Wet Maatschappelijke On dersteuning. In deze nieuwe wet worden zaken vastgelegd die nu in de AWBZ, de Wet Voorzienin gen Gehandicapten en de Wel zijnswet geregeld zijn. De nieu we gemeenteraad heeft daar straks een belangrijke stem in. Bij de bijeenkomst in Seroosker ke zijn alle Veerse fracties aan wezig om te discussiëren aan de hand van stellingen. Bezorgklachten: fêOO-0231231 «maandag t/m vrijdag ge- Mende de openingstijden; öierdagstot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 %tbus 8070 ffiOEB middelburg Tel: 0118-493000 0118-493009 I-mail: redwalch@pzc.nl feurits Sep (chef) l'-dia Berkelder frith Ramakers h'inam van den Broek frlma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 ^50 M GOES T* 10113)315500 ^10113)315669 door Marcel Modde BRUINISSE - Langeafstands- loopster Ria Buiten (50) bereikt naar verwachting zondag Zee land. Op het moment dat de atle te de provinciegrens oversteekt, heeft ze 1027 kilometer afge legd. Iets meer dan de helft van het totale traject dat ze loopt om geld in te zamelen voor de Stichting Onderzoek Stofwisse lingsziekten (SOS). De actie is een initiatief van de Ladies Circle Nederland, een serviceclub van vrouwen. Bui ten is op 3 september in Slagha ren gestart en loopt dagelijks voor haar 'Rondje Nederland' een afstand van ongeveer zeven tig kilometer. Op 1 oktober wil ze finishen in haar woonplaats Biddinghuizen. Lukt dat, dan heeft ze in totaal 2005 kilometer hard gelopen. De verschillende Ladies Circles in Nederland zorgen in estafette vorm voor begeleiding van de at lete. Dat bestaat hoofdzakelijk uit het regelen van een slaap plaats in een hotel en de fourage- ring voor onderweg. Ook wordt gezorgd voor het vervoer van het hotel naar de nieuwe startlo catie. De Ladies Circle Schouwen-Dui veland neemt het stokje zondag over van de Brabantse even knie,vertelt L. Visser-Koeman. Buiten start haar opmars naar Zeeland die dag in Nispen en loopt daar vandaan naar Krui- ningen. Vanuit Kruiningen wordt ze met de auto voor een overnachting naar Terneuzen ge bracht voor de volgende etappe van Zuiddorpe naar Aarden burg en wordt de zorg voor haar weer overgedragen aan de navol gende 'circles'. Vanuit Aarden burg loopt ze naar Vrouwenpol der om volgende week donder dag via de Oosterscheldekering, de Kop van Schouwen en de Brouwersdam Zeeland weer te verlaten richting Rockanje. Buiten is onderweg verder gro tendeels op zichzelf aangewe zen. Ze loopt de route op basis van een gps-gestuurd navigaties- systeem, aldus Visser. Dat maakt het volgens haar lastig van tevoren een exacte beschrij ving te krijgen van het traject dat ze kiest. „Op zich is dat wel jammer, anders zouden we veel meer mogelijkheden hebben om haar onderweg een beetje te steunen en toe te juichen." De SOS-actie wordt gesteund door een groot aantal bedrijven en instanties. Het doel is uitein delijk zoveel mogelijk geld in te zamelen voor onderzoek naar stofwisselingsziekten. Deze aan doening is erfelijk en komt in meer dan zeshonderd verschil lende vormen voor. In Neder land worden jaarlijks meer dan achthonderd kinderen met een stofwisselingsziekte geboi'en. Van hen overlijdt, vroeg of laat, zeventig procent. Buiten is een ervaren lange- afstandloopster. Haar prestatie is via www.ladiescircle.nl/ rondjenederland te volgen. (Advertentie) VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wacht voorlopig met het herstellen van de vernielde bankjes aan de Zeilmarkt. De bankjes werden recentelijk geplaatst. „De kapotte bankjes worden wel weg gehaald. Maar als we daar meteen een nieuwe terugzetten, wordt die ook weer kapot gemaakt", zegt wethouder P. van der Maden. Hij zegt dat hij liever niet wil buigen voor vandalisme. „Maar het is zinniger nu eerst op zoek te gaan naar vandalismebestendige bank jes. Misschien moeten we denken aan banken van natuursteen." foto Ruben Oreel Officiële opening vrijdag 14 oktober 2005 met Eddy Merckx Achter de Houttuinen 12, Middelburg, tel. 0118-650485 www.endurasport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15