>ZC inzie CDA en PvdA duurt voort El POLDERDIJK Tjflj Van Dok-van Weele steunt basisschool in Ambon-stad Meer ruimte voor ladderwagen f GEVELVERFRAAiiNG Brommerrijder met slok op rijdt fietser aan Hanzestad Onderzoek naar explosieven Nieuwe fietsenrekken bij NS Afronding project beeldengroep IC)'fouu Scolder ongen bedreigd n mishandeld Pluto en Fransje verzot op ijs Vlissingsestraat 1 Koudekerke 0118-552010 feuwvan Mona Boordevol: Hangop. fen toetjeservaring die blijft hangen. "W Dat IS héél bijzon- Rogliurt. Waarom? Dat is '"langverhaal. Maar u kunt natuurlijk ook gewoon pven De eerste scheppen °]nverrassend stevig, heerlijk f0rnigen zacht van smaak. En dan... ontdekt u de frisse verrassing van heerlijke rode vruchten, bosvruchten of appel-kaneel. Dat is pas een toetjeservaring die blijft hangen! Hangop van Mona Boordevol, met lekker véél fruit. wwsctójntijn alïe titels van NRp Dagbladen (oplage wijn 2 mitt. ex.). adverteimin deze rubriek, e-mail naar inlo@nrp.nl o.v.v, MGVU! editie Walcheren ZONWERING ALUMINIUM EN KUNSTSTOF KOZIJNEN ROLLUIKEN GARAGEDEUREN DAKRAMEN Kjsctie: 0113-315649 ^irreda'ctie Pzc-n 1 2% 446° AA Goes -aniip-exploitatie: j n Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. (ijdag 16 september 2005 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele adopteert als ambas sadeur van de Junior Kamer Walcheren de basisschool Nege- ri Latihan in Ambon. „Niet door pennen, schriftjes of ballen te schenken, maar door ken nisoverdracht te regelen", zegt Van Dok-van Weele is net terug uit Ambon, waar ze de 430e verjaardag van Ambon-stad meemaakte. Vlissingen heeft sinds 1996 een zusterstadrelatie met Ambon en door de ste denband wordt er al enige tijd samengewerkt aan de op bouw van de Ambonese maat schappij. Van Dok-van Weele zag tijdens haar bezoek een aantal succes volle particuliere en gemeentelij ke initiatieven. Aan het visserij project in Seri van de gemeente is al een begin gemaakt. Ook de afvalproblemen worden al aan gepakt en de medische zorg boekt vooruitgang. „Door de ernstige conflicten tussen mos lims en christenen is het land to taal vernield. Als je door het land reist, denk je eerst: dat komt nooit meer goed. Maar dat komt het wel, als we een handje helpen. Die hulp is nodig omdat ze uit een ernstig verstoorde si tuatie komen." Veiling De gemeente vraagt financiële steun aan de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) voor enkele projecten. „We ver wachten dat de VNG die in okto ber, november goed zal keuren." Ambassadeur Van Dok-van Weele vertegenwoordigt dit jaar de basisschool Negeri Latihan voor de Junior Kamer. Deze ka mer houdt jaarlijks een veiling. Bedrijven stellen daarvoor gra tis kavels (dat zijn producten of diensten) ter beschikking. De op brengst gaat naar een aantal goede doelen. De deelnemende bedrijven kunnen uit de doelen kiezen, die door ambassadeurs worden ondersteund. „De school ligt op de grens van de is lamitische en christelijke wijk in Ambon-stad. De school was volledig verwoest. Maar er wordt nu, nu het weer rustig is, dubbel gebruik van gemaakt om de schade in te halen." Wat de school dringend nodig heeft, is onderwijsinhoudelijke ondersteuning. „Dat is nu belangrijker dan materiële zaken. Die kennis kan worden overgedragen door onder an dere uitwisseling van docen ten." MIDDELBURG - Een 44-jarige bromfietser uit de gemeente Veere heeft gistermiddag op de Kanaalweg in Middelburg een 47-jarige fietser aangereden. De fietser kwam ten val en liep een hoofdwond op. Uit een ademtest bleek dat de bromfiet ser ruim 1,7 maal zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur. zeeuwse almanak Piet deed verslag van zijn va kantie in Tallinn, de hoofd stad van Estland. Het zag er uit als op de tekeningen van Anton Pieck, vertelde hij. Tallinn was vroeger ook een Hanzestad, die handel dreef met steden tot aan Brugge toe. „Hoes is toch ök een Hanze stad", bracht Arjaon te berde. „Nee", zei Piet. „Dat is geen Hanzestad, maar een Ganzen- stad. En dat is gans anders. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen laat een onder zoek instellen naar de aanwezigheid van explosieven op verschillende bouwterreinen. Op het Bunkerterrein (Bas- kensburg III) is eerder al de grond afgezocht met behulp van een radar. Eén verdachte locatie is overgebleven. Die wordt binnenkort nader onderzocht. De kans bestaat dat het voorwerp daarna moet worden opgegraven. Ook een andere plek op het Bunkerterrein moet onderzocht wor den. Het gaat om een locatie waar een kantoor komt. Bij het onderzoek van twee jaar geleden werd ervan uitge gaan dat het kantoor iets verderop zou komen. Daarnaast wordt er een historisch vooronderzoek ingesteld naar mo gelijk niet ontplofte explosieven op het voormalige KSG-terrein. Op basis van (historische) documenten wordt vastgesteld wat de kansen zijn. VLISSINGEN - De onbewaakte fietsenrekken bij het NS-station in Vlissingen worden vervangen. Aan de zij kant van het station is nu nog ruimte voor 178 fietsen. Eind oktober moet er plaats zijn voor 300 fietsen. De rek ken komen te staan op de plaats van de huidige stallingen en de houten fietsboxen. Vlissingen houdt tien van deze boxen. Waar die komen te staan, kon de woordvoerster van ProRail gisteren niet precies zeggen. In de nieuwe rek ken staan de fietsen minder dicht op elkaar en de fietsen kunnen beter worden vastgezet. VLISSINGEN - Kunstenaar David Bade begint donder dag aan de afronding van zijn spraakmakende beelden groep voor het Vlissingse stadhuis. Hij nodigt 'enthousias te, betrokken en kritische personen' uit om mee te denken en werken aan het kunstwerk. Er is nog plaats voor een aantal deelnemers. Al enige tijd prijkt er op een van de drie beelden de tekst; Big Mama under construction'. De hele familie bestaat uit zeven beelden. Alle beelden ko men te staan in de buurt van de fontein voor het gereno veerde Vlissingse stadhuis. Bade heeft voorwerk gedaan. Hij heeft vier staketsels gemaakt, die naar inzichten van de deelnemers alle kanten op kunnen groeien. De samen werking beslaat elf bijeenkomsten, die uitgesmeerd zijn over twee weken. „Deelnemers kunnen een paar bijeen komsten meemaken", zegt L. Riekwell van de Raad voor Kunst en Cultuur Vlissingen (RKCV). Bade houdt ervan om met de bevolking samen te werken. Het idee is dat door de interactie de beste resultaten ontstaan. Hij werk te al met de bevolking in Curasao, Italië, Duitsland en in de Bijlmer. Enkele scholen hebben de RKCV benaderd om mee te doen. De ouderen die tegenover het stadhuis in het woonzorgcomplex wonen, hebben een uitnodiging ont vangen. Ook medewerkers van de gemeente Vlissingen. foto Ruben Oreel ten. Je kan ook een heel agressie ve teckel hebben. Er zijn fok kers die gewoon fokken op het ras." Fransje, moest eigenlijk Snoopy of Goofy gaan heten. Maar daar luisterde hij niet naai'. ,,Na twee dagen stress zei ik: 'Malle Frans' tegen hem en toen draai de hij opeens zijn koppie om." Omdat Fransje thuis alle takken van de rozenstruiken afbijt en ze trots naar zijn bazinnetje brengt, noemt Ria hem ook wel 'de rozencavalier'. Ze heeft in het verleden operette gezongen. Tegenwoordig schrijft ze over haar honden. „Ik heb over de be levenissen van onze teckel Wil- ma een boek met korte verhalen geschreven. Daar zoek ik een uit gever voor." De avonturen van Pluto en Fransje zijn dagelijks op de in ternetsite SeniorWeb te lezen. Mogelijk komt daarop binnen kort het verhaal dat de honden door studenten van de Hoge school Zeeland een brilletje krij gen aangemeten. Ria hoopt dat het de studenten lukt een bril te ontwerpen die op de snuitjes van teckels en andere kleine honden past. „Daar is veel vraag naar", weet ze. „Honden in fietsmandjes krij gen snel last van ontstoken ogen." De brilletjes zouden via een tuin centrum in de handel moeten ko men. (Advertentie) in c :stra raad Middelburg moet eind maken aan bestuurlijke crisis ^yia_Ber kelder IDDELBURG - De kou is nog Muit de lucht tussen de PvdA ibet CDA in Middelburg. Een dia raadsvergadering moet «einde maken aan de bestuur de chaos in Middelburg. Lieden zijn het publieke ge- feebis van coalitiepartijen H- femoeten als volwassen men kaar een oplossing zoeken", litJ. van Dijk-Sturm (WD), •ant zo kunnen we niet door zie praat met die en een jer praat weer met die en dat it allemaal in de pers. Het [dt tijd dat we als raadsleden Bmet zijn allen praten." De fD heeft, net als de SGP, ge ndom een extra raadsverga- ring Die is op dinsdagavond, fractievoorzitters van de r grootste partijen, CDA en JA, hebben gisteren een ge- ïk gehad. „Een prettig ge- ik", vindt S. Szarafinski (Pv- Ze wil niet reageren op de Machtige vrijage van het )A met de ChristenUnie, f, WD en Lijst Damman. Bt moeten ze zelf weten, dat bun verantwoordelijkheid." ri wel kwijt dat haar fractie (vanplan is om een wethou- naar voren te schuiven die liet CDA wel acceptabel zijn. landpunt [ehebben nog geen afspraken naakt", zegt J. Kodde (CDA) rzijn onderhoud met Szara- iri. „Zover is het nog lang Eerder eiste het CDA dat PvdA terugkwam op het ndpunt over het theater. Kod- noemt dat nu een onrea listische eis. „We zullen het be sluit van de raad moeten respec teren, hoe onbegrijpelijk dat ook is." Hij benadrukt dat zijn fractie niet verdeeld is over de perikelen binnen de coalitie. „De één is soms wat milder dan de ander. Dat is in elke fractie zo." De Politieke Partij Middelburg, de grootste oppositiepartij, noemt het schandalig dat het CDA al lonkt naar nieuwe part ners, terwijl de verbintenis met de oude nog niet is verbroken. „Amateurisme pur sang", zegt fractievoorzitter H. Akdag. „Ze zijn mensen aan het beschadi gen. Dat is volledig in strijd met de fatsoensnormen." De crisis ontstond na het besluit van de raad om te stoppen met de bouw van een theater aan de Zuidsingel. Wethouder A. van 't Westeinde (GroenLinks) stapte op, de ChristenUnie zegde het vertrouwen in PvdA-wethouder A. de Vries op. Ook het CDA heeft grote moeite met de rol die De Vries speelde in het besluit om te stoppen met de bouw van het theater. De Vries zelf houdt vol dat zijn invloed op het stand punt van de fractie wordt over dreven. „De verhalen die over mij worden verteld, zijn erg ge kleurd." De PPM zegt te overwegen een motie van vertrouwen in te die nen ter ondersteuning van De Vries. „Alle vier de wethouders hebben niet gefunctioneerd. Maar de minst slecht functione rende wethouder is De Vries. Ik wil dat alle Brutussen en Judas sen zich uitspreken. Zolang de gemeenteraad een wethouder nog niet naar huis heeft ge stuurd, kun je geen onderhande lingen beginnen over een nieuw college." Van Dijk-Sturm zegt tijdens het oriënterende gesprek met het CDA over een liberaal-chris telijke coalitie te zijn gepolst voor een wethouderspost. „Ik heb ze snel uit de droom ge holpen. Ze wilden ons er toen niet bij hebben, dan kunnen ze nu niet verwachten dat we als een reddende engel helpen de rotzooi op te ruimen. Daar doen we niet aan mee. We zouden ons zelf volstrekt belachelijk ma ken." IDDELBURG - Een zestienja- t jongen uit Arnemuiden is stermiddag in Middelburg be- ligd en mishandeld door drie igens. Ook werd de fiets van slachtoffer vernield. (Advertentie) Amemuidenaar reed tussen art voor vijf en kwart over lover de Kleverkerkse weg in lichting van Arnemuiden. Op gegeven moment kwamen drie anderen hem tegemoet; fietsten naast elkaar. De jon- a uit Arnemuiden week voor ié en ging in de berm fiet- t maar desondanks volgde er ibotsing: hij raakte de schou- rvan een van de drie. Daarop amen ze achter hem aan en hem klem. i van de jongens duwde de p uit Arnemuiden van zijn s, een tweede stompte hem rijn maag, Terwijl de derde [gen voor de zestienjarige jon- ahleef staan, pleegden de an- R twee vernielingen aan zijn ls.Dekoplamp, remkabels en snellingskabels zijn vernield, klieten ze de voorband leeg- a en gooiden het ventiel l Tijdens de mishandeling teling werd de jongen uit duiden uitgescholden en De politie is op zoek 'getuigen. MIDDELBURG - Voordat de nieuwe Middelburgse woonwijk Hof Sint Pieter officieel wordt geopend, moet de brandweer eerst door de poort kunnen. Bij een test deze zomer bleek dat de ladderwagen van de brandweer niet door de poort kon. Woongoed Middelburg, de ontwikkelaar van het wijkje, moet voor volgend jaar zomer zorgen dat de toegang breed genoeg is. Om ervoor te zorgen dat de brandweer ook in de tussentijd naar binnen kan, zijn gisteren de keerwanden van de oprit ingekort. Hoe de poort breder gemaakt moet worden, is nog onduidelijk. „Daar gaan we nog even over stoeien", zegt C. Min- derhoud, manager van het ontwikkelbedrijf van Woongoed. Dinsdag wordt de wijk achter de Sint Pie terstraat officieel geopend. Begin oktober komen de eerste bewoners. foto Ruben Oreel markten in Domburg, Zoutelan- de, Vlissingen en Middelburg. In de Lange Delft in Middelburg krijgen Pluto en Fransje een ijsje. Helaas geen softijs deze keer. door Selma Osman MIDDELBURG - Weer of geen weer, bij een uitje naar de stad hoort voor de teckels Pluto en Fransje een ijsje. Het liefst soft ijs van de bakker in Zoutelande, want dat vinden de teckels het lekkerst. Ria Wilbrink hoeft niet te proberen de bakker voor bij te rijden. „Dan blaffen en steigeren ze tot we thuis zijn." Ria is met haar scootmobiel met de twee teckels voorop een be kende verschijning. Niet alleen in haar woonplaats Westkapel- le, maar ook ver daarbuiten. De drie reizen heel wat af. Ze gaan naar strand en bos en bezoeken Regelmatig worden ze gefotogra feerd. De meeste aandacht gaat uit naar de twee viervoeters die schuilgaan achter een wind scherm met daarop een bordje 'Niet aankomen, hij bijt! Bijten doen ze niet, maar blaf fen wel. Als ze zich bedreigd voe len, maken ze een hoop kabaal. Vandaar het bordje, waarmee aaiend publiek op een afstand moet worden gehouden. De Westkappelse is een echte teckelgek. Daarom heeft ze zich verbaasd over het nieuws van deze week dat de dashond aan een come-back bezig is. „Waar om nu pas?", vraagt ze zich af. „Er zijn genoeg redenen om een teckel aan te schaffen. Ze zijn klein, makkelijk te dragen, trouw en erg knuffelig." Haar hele familie'is verzot op het eigenzinnige hondenras. „We zijn opgegroeid met ver schillende honden in huis. Met de komst van onze allereerste teckel Wilma gebeurde er iets. Al mijn broers en zussen namen na hun trouwen zelf ook een teckel", vertelt Ria op een regen achtig terras in Middelburg. De honden hebben hun kopjes neer gelegd. „Die zijn toe aan hun middagdutje." Qua karakter zijn de Pluto (zes jaar) en Fransje (vijf maanden) erg verschillend. Pluto weigert te luisteren. Fransje heeft een lief karakter. Dat komt omdat hij bij een huisgezin is gefokt op karakter. Daar moet je op let-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13