PZC Afslagen N61 volgend jaar dicht P&P SieMatic Diddl is een ontzettend leuk poppetje Recron wil dat ondernemers toeristenbelasting betalen Individueel Design Hulst informeert over sloop binnenstad Voorbereiding voor aanleg parallelwegen tussen Zaamslagveer en Vogelwaarde IdeDRVKKERY "NATUURLIJK GOED" Schietincident in Terneuzen Politie waarschuwt voor oplichters Plan van Broekhoven afgeschoten Beleef het in Onder de Toren bulthaup zeeuwse almanak Shirtje delen 1^0113-315649 Cu"-"1 - Se4ac1.30pzc.nl J" 31,4460 MGoes iSertenlie-exploiteme: 2 e„ Midden-Zeeland: 0113-315520: EUaanderen: 0114-372770; penaal: 020-4562500. donderdag 15 september 2005 editie Zeeuws-vlaanderen ^rRené Hoonhorst OMSLAG VEER - Over dik «li jaar kunnen automobilisten del langer afslaan op rijksweg Ü61 tussen Zaamslagveer en Vo lwaarde. De Koning Willem [II weg. de Drie Gezustersdijk, tSasdijk en de Schoolstraat jjn vanaf najaar 2006 niet meer lanaf de N61 te bereiken. jmobilisten die naar Vogel- rde willen, kunnen vanaf de 5weg dan alleen nog bij het ispunt Rapenburg Tol. de ro- e. het dorp inrijden. Moch- e vanuit Terneuzen naar westen of het noorden van jet dorp willen, dan moeten ze tor de polder rijden, Iflèputeerde Staten hebben de- te week een ontwerpbesluit ge il om de vier zijwegen van peN61 tussen Zaamslagveer en gekaarde niet ingang van 1 miari 2006 af te sluiten. Maar die datum werd ingegeven door erdere planningen en zal zeker Ifciet in hef definitieve besluit n, meldde een beleidsambte- ar van de provincie gisteren, e parallelwegen moeten af n, want we kunnen bestuur- i van landbouwvoertuigen jetnodeloos om laten rijden." waterstaat zet nog dit jaar I) »en' informatie-avond voor be- ghebbenden op touw om de nnen voor de aanleg van pa- ilwegen uiteen te zetten. Be- In volgend jaar moet bekend Je).! welke aannemer het karwei Ij mag gaan uitvoeren. Het uitvoe- (Advertentie) ringsplan komt ook nog eens tij dens een officiële informa tie-avond aan de orde. Zowel aan de noord- als de zuidkant van de weg komen tussen Zaam slagveer en Vogelwaarde paral lelwegen voor fietsers, bussen, landbouwvoertuigen en bestem mingsverkeer. De Drie Gezus tersdijk, de Schoolstraat en een deel van de Koning Willem III weg zijn via de noordelijke pa rallelweg te bereiken, de Sas- dijk en het resterende deel van de Koning Willem III weg via de zuidelijke parallelweg. Landbouwsluizen Bij het begin- en eindpunt van de zuidelijke parallelweg ko men landbouwsluizen om sluip- verkeer tegen te gaan. De noor delijke parallelweg tussen Zaamslagveer en de School straat wordt juist breder om het openbaar vervoer (bussen van Connexxion) van en naar Vogel waarde ruim baan te geven. De benodigde (agrarische) grond voor beide parallelwegen is bijna binnen. De overeenkomsten voor aan koop van een paar percelen moe ten nog worden getekend, maar projectleider D. de Kramer van Rijkswaterstaat verwacht geen problemen. „We hopen dat een aannemer volgend jaar april kan beginnen met de aanleg van de parallelwegen. Een half jaar later moeten de twee wegen in gebruik zijn, verwachten we." De ingrepen tussen Zaamslag veer en Vogelwaarde staan los vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met kreeftensoep of jrgettesoep en lams koteletjes of Zeeuwse kaasburgeren rijstepap €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 886 zaterdag 17 september ii 00-15.00 uur: presentatie Alliance Frangaise 1500-16.30 uur Gert de Meijer ^toonstellingen: moderne vakantiebestemmingen en Oude kaarten Peter Ponriac Kraut en in De Directiekamer Vaders en zonen Veel kinderen kwamen gisteren op de Diddl-ruilbeurs af. foto Wim Kooyman door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Overal zitten kinderen met grote mappen vol papiertjes voor zich. „Gooi je er maar tussen", roept een moeder naar haar kind als ze het drukke zaaltje binnenkomen. Het meis je kijkt even angstig om zich heen, maar dan mengt ze zich met haar roze Diddl-map in de menigte en begint fanatiek te ruilen. Haar moeder kijkt tevre den toe. De vele kinderen en meegeko men moeders zijn in de biblio theek van Terneuzen, omdat er een Diddl-ruilbeurs is georgani seerd. Dit is één van de activitei ten in de bibliotheek tijdens de feestweek. De Temeuzense vriendinnetjes Natalie Kaijser (10) en Naomi Oppeneer (10) hebben geluk. Ze kunnen hun spulletjes uitstal len op één van de tafels. Nata lie: „Ik heb echt van alles van Diddl, maar vandaag heb ik al leen mijn map meegenomen. Ik heb al best veel geruild. We zijn hier vanaf twee uur en blijven tot het klaar is." Haar klasgenootje Naomi vertelt verder: „Diddl is gewoon een ontzettend leuk poppetje. In de klas ruilen we ook best vaak. Aan het begin van het school jaar deden we het meer. Dan heeft iedereen namelijk nieuwe spullen van vakantie meegeno men. De kladblokken waar ik de papiertjes uit scheur, krijg ik bij voorbeeld voor mijn verjaardag maar ik koop ze ook zelf." Er vindt een ware handel plaats: twee papiertjes voor één specia le. Als een moeder met haar klei ne meid binnenkomt, geeft ze haar meteen advies: „Als je iets leuks ziet, vraag je gewoon net jes of dat kindje met jou wil rui len." Het meisje knikt, maar na een tijdje door de drukte te heb ben gelopen, wordt het haar te veel. Voor de kleinsten is de klei ne zaal in de bibliotheek dan ook net iets te druk. Internet Patricia Gerritsen uit Terneu zen houdt haar kinderen Isa (7) en Bas (9) goed in de gaten. Ze helpt haar dochter met het zoe ken naar plaatjes die ze nog niet heeft. „Ik ben zelf ook een fana tieke verzamelaar. Binnen twee jaar had ik alles compleet. Via internet heb ik cle zeldzaamste exemplaren ook gevonden. Daar (Advertentie) Op vrijdag 16 september zijn onze kantoren gesloten in verband met personeelsreis Goes 0113-214310 Middelburg 8 0118-637880 Stellendam 8 0187-492633 http://www. pekaar. nl Partners (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a,0118-6295 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 door Jean-Lou de Gucht SLUIS - Laat de ondernemers die profiteren van het toerisme in de gemeente Sluis toeristenbe lasting betalen en niet de toeris ten. Dat is de opvatting van Re cron Zeeuws-Vlaanderen, de be drijfsbelangenvereniging van re- creatieondernemers. Voorzitter F. Vriends reageert daarmee op de oproep van de ei genaren van verhuurkantoren in de gemeente Sluis. Zij riepen gisteren de gemeente op de ver hoging van de toeristenbelas ting volgend jaar terug te draaien. Volgens de verhuurkan toren wordt West-Zeeuws-Vlaanderen veel te duur voor de toeristen en zul len die op den duur wegblijven. Dit jaar is de toeristenbelasting in Sluis met 21 procent ver hoogd. Volgend jaar komt daar nog eens vijf procent bij. De verhum- kantoren wijzen erop dat het wegblijven van de toeristen ook gevolgen zal hebben voor toele veranciers, winkeliers en horeca in Sluis. Wethouder R. Leentfaar zei in een reactie dat het wel meevalt met de hoogte van de toeristen belasting in de gemeente Sluis. Bovendien stelde hij dat de ge meente meer uitgeeft dan dat ze binnenkrijgt via de toeristenbe lasting. Vriends zet daar vraagtekens bij. „Toon dat clan eens aan, zou ik zeggen. Wij pleiten al jaren voor een aparte begroting voor de recreatie. Dan is het inzichte lijk. En dat Leentfaar de toeris tenbelasting in Sluis niet hoog vindt, begrijp ik niet." Een toerist betaalt nu ongeveer een euro per dag. „Dat geldt al leen voor de verblijfstoeristen", zegt Vriends. „Als Leentfaar zegt dat met de opbrengst van de toeristenbelas ting de gemeente Sluis de schoonste stranden van Neder land heeft, dan vergeet hij dat de dagtoeristen helemaal niets bijdragen aan de toeristenbelas ting." Vriends zegt niets te begrijpen van de opmerking van Leent faar dat de gemeenteraad het meerjarenbeleid met betrekking tot de toeristenbelasting al heeft vastgesteld. „Een gemeente moet zich kunnen aanpassen. Zo gaat dat bij ondernemers toch ook." Als cle toeristenbelasting afge schaft zou worden, vindt Vriends het niet meer dan lo gisch dat de ondernemers er voor opdraaien. ,.Het geld zal er gens vandaan moeten komen. Hoe die belasting over de onder nemers verdeeld moet worden, weet ik niet. Je zou kunnen den ken aan een baatbelasting of aan cle woz. Natuurlijk moet dat doorberekend worden aan de toerist, maar uiteindelijk zal die toerist goedkoper uit zijn." Woongoed: Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten Decorette 20% KORTING op BECE gordijnen Anker-Desein: Koken, smaakvol en efficient, da's LOGUS met zorg en welzijn Rabobank; Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant. reserveren tel.. 0118 - 636960 Nieuwe Kerkgang 1 MPHm Middelburg [ajUüjal (Onder de 1 Lange Jan) I www.onderdetoren.cbm De R is weer in de maand, dus r/f ps /rru//< is weer open van verkeersmaatregelen elders aan de N61. Tussen Hoek en Schoonclijke moeten nog diverse ingrijpende aanpassingen plaatsvinden, on der meer ter hoogte van de Braakman. Wanneer de planont wikkeling voor dat tracé is afge rond, durven woordvoerders van Rijkswaterstaat nog niet te voorspellen. S(>« i ialisl in Itrilisli/lrisli Otmlily Clothing do MjH.inlIi-r Meromtraat 5 Middelburg tel. 0118-f»r»06f»'j TERNEUZEN - De politie toog gistermiddag rond half één naar een bovenwoning in de Temeuzense Noord straat na een melding van een schietpartij. In en bij de wo ning in de drukke winkelstraat werden drie mensen aan gehouden. Een van hen zou geschoten hebben. Er vielen geen gewon den, waarschijnlijk omdat het schietwapen een luchtdruk pistool was. De politie wilde dat gisteravond - 'in het be lang van het onderzoek' - niet bevestigen. Een woordvoer ster wilde om dezelfde reden ook niets zeggen over verde re aanhouding van verdachten. Passanten in de winkelstraat wisten gisteren te melden dat het schietincident te wijten is aan een ruzie in de rela tiesfeer. Eén van de opgepakten zou al weer op vrije voe ten zijn. GOES - De politie waarschuwt voor oplichtingspraktij ken. In regionale bladen zijn advertenties geplaatst waar in personen worden opgeroepen te gaan werken voor een' nog op te richten thuiswerkcentrale. Mensen wordt ge vraagd een telefoonnummer te bellen dat 80 eurocent per minuut kost. Personen die bellen krijgen een bandje en! moeten vervolgens wachten. Geen van de personen die ge-! beid hebben, kregen iemand aan de telefoon. De politie! adviseert niet te reageren op dergelijke advertenties. VOGELWAARDE - Corporatie Woongoed ziet niets in het bouwen van een woonzorgcentrum op de plaats van! de gemeentewerkplaats in Vogelwaarde. Deze locatie,; door Groot-Hontenisse-fractievoorzitter W. Broekhoven opgevoerd als alternatief voor het bouwen in het wandel bos, vindt de corporatie ongeschikt. Nadat de meerderheid van de Hulster fracties aangaf het: wandelbos geen goede plek te vinden voor 25 zorgapparte- menten, is het college van B en W op zoek gegaan naar al ternatieven. Het perceel wat vrijkomt na de sloop van de oude basisschool en een plekje in een toekomstig uitbrei-! dingsplan in Vogelwaarde passeerden de revue. Broekho-1 ven kwam met nog een optie, eplan-Broekhoven: de sloop, van de gemeentelijke werk- en opslagplaats die nauwe lijks gebruikt wordt en op de vrijkomende grond het woonzorgcentrum bouwen. Wethouder B. Pauwels heeft alle opties voorgelegd aan Woongoed. De corporatie zette vrijwel meteen een streep door de locatie aan cle school en plan-Broekhoven. Een plekje in het uitbreidingsplan zou wellicht nog kunnen, maar wat de corporatie betreft, heb ben slechts twee plekken de voorkeur: het wandelbos of, en dat is nieuw, op een gedeelte van de voetbalvelden van Vogelwaarde. De raad zal zich binnenkort uit moeten spreken over een definitieve locatie. heb ik zelfs voor betaald, maar ik vind zo'n beurs veel leuker voor de kinderen. Zo kun je op een goedkope manier toch aan veel verschillende papiertjes ko men. Het is toch zoncle om alle verschillende kladblokken te gaan kopen." (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg Orisant: NIEUW, fraaie starterswoning in 's Gravenpolder door Harold de Puysseleijr HULST - De man met de (slo- pers)hamer waart in de binnen stad van Hulst binnenkort niet alleen in het uitgaansleven rond. De gemeente laat gebou wen slopen in de omgeving van de Bierkaaistraat en het Gods plein, en ook het Houtenkwar tier gaat tegen de vlakte. De ge meente houdt dinsdag 20 sep tember een informatieavond voor belanghebbenden. De bouwhekken op het terrein aan de Dubbele Poort liggen al gereed. Daar wordt maandag een begin gemaakt met het ver wijderen van asbest uit de pan den die met de grond gelijk wor den gemaakt om ruimte te ma ken voor de ontwikkelingen in het kader van het plan Nieuwe Bierkaai. Het gaat om de sloop van de nummers 20 tot en met 28 in de Bierkaaistraat en de nummers 4a, 6 en 8 aan het Godsplein. De daadwerkelijke sloop begint op 26 september en neemt twee weken in beslag. Na de sloop moeten ook de funde ringen nog worden verwijderd, maar voor het zover is, vindt eerst archeologisch en milieu technisch onderzoek plaats. Dat duurt ruim drie maanden. Het Houtenkwartier is verkocht aan de Woonstichting die op die plaats appartementen wil laten bouwen. Om dit gebouw komen rond 20 september eveneens bouwhekken te staan. Ook hier moet eerst het asbest eruit, waarna op 10 oktober de sloop van het gebouw begint. Dat is een klus die volgens planning vier weken kost. Ook voor het Houtenkwartier is drie maan-: den uitgetrokken voor onder zoek (archeologie en milieu), zo dat het terrein begin 2006 volle dig vrij aan de Woonstichting kan worden opgeleverd. Tijdens de infoavond kunnen be langhebbenden met hun vragen: terecht. Ook krijgen ze uitleg! over de verkeersmaatregelen. Zo mag er tussen 10 oktober en 18 november niet geparkeerd worden voor de panden 2 tot en met 10a in de Vestdijkstraat. Verder zijn in die periode het Houtenwartier, de Minderbroe derstraat en een deel van de Vestdijkstraat afgesloten. (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes Hij laat er zich op voorstaan dat ie geen bal verstand van voetbal heeft, die collega in dat Goese bedrijf. Zo prees hij dinsdagavond tij dens het duel tegen Schalke 04 het milieubewustzijn van PSV. „Dat scheelt toch mooi de helft in aanschaf van shirts en ook de wasvrouw hoeft min der vaak de machine te laten draaien. „Hoezo dan?", wilden de col lega's weten. „Nou, PSV laat twee spelers één shirtje delen." „Huh?" „Kijk dan man, achterop dat shirt. Daar staat het toch dui delijk: Vennegoor of Hesse- link!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47