(ZC jongerenhuis vesting blijft achter P&P SieMatic Jarige speeltuin Individueel Design Geld voor renovatie dorpsschuren blijft liggen SJS!i,4«AAGoes NATUURLIJK GOED" II'ooncontainers en verbouwing van lege kantoren voorlopig te duur IÈ0RVKKERY PEKAAR Partners Beleef het in Onder de Toren Schietincident in Terneuzen Politie waarschuwt voor oplichters Fietsers botsen in Grijpskerke Uitvaartcentrum Nieuw Goes West Skaten en basketballen voor jeugd Wolphaartsdijk zeeuwse almanak Shirtje delen Watl,e:0"3-315649 ESietie@Pz?-"! ■fexploitatie: Eb Midden-Zeeland: 0113-315520; SI.anderen: 0114-372770; gSt 0204562500. jonderdag 15 september 2005 De R is weer in de maand, dus /rsst/ü i: is weer open Specialist in British Irish Quality Clothing d<e £geia<ntjef Herenstraat 5 Mcdcelbuirg tei 0? 18-850665 editie Bevelanden-Tholen [«armen van der Werf Het wil niet vlotten met Kappen van meer jongeren- svesting in Goes. Ideeën om ynbod te vergroten, onder door het plaatsen van (containers en het verbou- van lege kantoren, blijken ia toe in de praktijk niet itste verhuurder in Goes, ngcorporatie RWS. en de ite Goes sloten vorig jaar irereenkomst waarin werd lieven dat extra aandacht I js voor jongerenhuisves- Jongeren komen door de ;e wachtlijst voor huur- Ingen met zo gemakkelijk de bak. Voor hen zouden Voorzieningen getroffen worden, in de vorm van tyke huisvesting in woon- smers. ngcorporatie RWS heeft derzocht en is tot de con- gekomen dat het finan- niet te behappen is. „Het tijdelijke huisvesting voor vijf jaar, want anders wijziging van het bestem- fplan noodzakelijk", aldus [lekker, hoofd-verhuur en be- Bszaken van RWS. „Wil je wooncontainer van 35.000 000 euro in vijf jaar af- ijven, dan kom je op een van 700 tot 750 euro per md Dat zie ik jongeren nog talen." ander, op zich aantrekke- dee uit de overeenkomst Advertentie üiavond vanaf 17.30 uur teeriemenu er kreeftensoep of nrgettesoep en lams- detjes of Zeeuwse nsburger en rijstepap '12,50 of€10,00 (vegetarisch) .ierveren: 0118 - 886 886 üerdag 17 september 00-15.00 uur: presentatie llliance Francaise 00-16.30 uur Gert de Meijer toonstellingen: moderne antiebestemmingen en Gude kaarten erPontiac Kraut 'in De Directiekamer dersen zonen ichutz, aarzon Morel bikt 511 Middelburg 118886886 met de gemeente Goes, was het bewoonbaar maken van leeg staande kantoren. RWS heeft dit voor één kantoorpand op de hoek van de Evertsenstraat en J. P. Coenstraat in Goes-West bekeken. Het laboratorium van de Keuringsdienst van Waren was er gehuisvest Ook dit is afgevallen, omdat de verbouwing erg duur zou wor den. Bekker: „Het is een apart gebouw met hoge plafonds. Wil je daar woningen in maken, dan moet je het helemaal herindelen en dat kan niet voor weinig geld. Je kunt je eisen bijstellen, door bijvoorbeeld met systeem wanden te gaan werken. Dat kun je ook tegenover jongeren niet maken." Of RWS aan de afspraak met de gemeente kan voldoen over het scheppen van meer jongeren huisvesting, lijkt dus ongewis. „De afspraak loopt twee jaar en zover zijn we nog niet", reageert Bekker. Om toe te voegen dat 'andere mogelijkheden worden onderzocht'. Welke dat zijn, wil hij nog niet zeggen. RWS gaat in elk geval ook onderzoeken of jongeren wel in tijdelijke huis vesting zijn geïnteresseerd; tijde lijke huisvesting die ook voor an dere urgente woningzoekenden interessant is. Bekker noemt ge scheiden mannen. Volgens Bekker wil RWS zeker in jongerenhuisvesting investe ren, maar 'het moet wel kosten dekkend zijn'. Hij verwacht ove rigens nog het meest van door stroming op de woningmarkt door nieuwbouw In Goes is daar enkele jaren weinig van te rechtgekomen. maar er komt nu meer schot in nieuwbouw en dat is bij RWS te merken in het aan tal opzeggingen. „De helft van de huurders die in het nieuwe ap partementencomplex in De Spin- ne gaat wonen, laat bij ons een huis achter. Zo komt vanzelf een hele verhuisketen op gang. SINT-ANNALAND - Het weer viel een beetje tegen, na het prachtige nazomer- weer van de afgelopen week, maar dat hield veel kinderen uit Sint-Annaland gis termiddag niet tegen om naar speeltuin Vrij en Blij te gaan. Die bestaat 45 jaar en dat werd gevierd. Natuurlijk was de speeltuin open, maar er stonden ook allerlei attracties in de Schoolstraat. De kinderen konden zich uitleven op een springkussen, rondjes maken in de draaimolen of een ritje maken met een paard en wagen. De speel tuin begon in 1960 op het Havenplateau om in de jaren erna te verkassen naar de Tonhuisstraat, de Hoenderweg en de Schoolstraat, de huidige locatie. Het is nog maar de vraag of hij daar kan blijven, want de naastgelegen school wil gaan uit breiden. De gemeente Tholen moet daar nog een besluit over nemen. foto Mechteld Jansen door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Het blijft een opvallend gezicht. Rij in de oude kern van Colijnsplaat een willekeurige straat in, zoals de Oost-Havenstraat, en ze vallen direct op, de zwartgeteerde schu ren. In weinig Zeeuwse dorpen zie je dat. Wat ook onmiddellijk opvalt, is hoe slecht veel van die schuren erbij staan. Is het dak niet aan (Advertentie) Op vrijdag 16 september zijn onze kantoren gesloten in verband met personeelsreis Goes S 0113-214310 Middelburg a 0118-637880 Stellendam a 0187-492633 http://www.pekaar. nl het verzakken, dan hangt de houten voorgevel er wel opmer kelijk losjes bij. „Haal je er één tussenuit", wijst O. de Jong op enkele schuren in de Oost-Ha venstraat tegenover de brand weerkazerne, „dan stort de rest in elkaar." De Jong, die in kunststof kozij nen doet, staat met zijn vracht wagen bij de voormalige kerk van de gereformeerde gemeente. Zijn vader heeft er een timmer manswerkplaats in. Tegenover de kerk is een woning gemaakt op de plek waar ooit ook zo'n voor Colijnsplaat karakteristie ke zwartgeteerde schuur heeft gestaan. De woning is opgetrok ken in dezelfde stijl en ziet er goed uit. De schuur ernaast is minder. „Wij hebben wel eens een offerte gemaakt om de gevel van die schuur te vernieuwen", vertelt De Jong, „maar de eige naar vond het allemaal te duur worden." Regeling De gemeente Noord-Beveland had dit ook door, dat eigenaren van schuren in het oude Colijns plaat tegen de hoge onderhouds kosten aanhikken. Een speciale subsidieregeling is dit jaar in het leven geroepen. „Dat is niet voor z'n tijd", vindt De Jong. Of het gebaar van de gemeente veel zal helpen, is de vraag. Tot nu toe heeft niemand aanspraak gemaakt op het geldpotje dat jaarlijks met tienduizend euro wordt gevuld. Wie dat wil, kan ook via het cultuurfonds voor monumenten Zeeland een zach te lening krijgen. Het helemaal symmetrisch opgebouwde, in 1598 op de tekentafel ontwor pen Colijnsplaat is sinds 1996 of ficieel beschermd dorpsgezicht, vandaar. Zorg De Jong vindt het een goed idee, de gemeentelijke subsidierege ling. „Maar", verwoordt hij de mening van waarschijnlijk meer- (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieterrein Amestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 dere inwoners van Colijnsplaat, „het zal mij voor de rest een zorg zijn." (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg Orisant: NIEUW: fraaie starterswoning in 's Gravenpolder Woongoed: i Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten Decorette: 20% KORTING op BECE gordijnen Anker-Desem: Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble: Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren tel.: 0118 - 636960 Veel schuren in Colijnsplaat verkeren in slechte staat. foto Mechteld Jansen Nieuwe Kerkganq 1 MPPWI Middelburg BéBM 1 (Onder de Lange Jan) IMaWI I www.onderdetoren.com TERNEUZEN - De politie toog gistermiddag rond half één naar een bovenwoning in de Temeuzense Noord straat na een melding dat er geschoten was. In en bij de woning in de drukke -winkelstraat werden drie mensen aangehouden. Een van hen zou geschoten hebben. Er vie len geen gewonden, waarschijnlijk omdat het wapen een luchtdrukpistool was. De politie wilde dat gisteravond - 'in het belang van het onderzoek' - niet bevestigen. Pas santen in de winkelstraat gisteren meenden dat het schiet incident te wijten is aan een ruzie in de relatiesfeer. Eén van de opgepakten zou al weer op vrije voeten zijn. GOES - De politie waarschuwt voor oplichtingspraktij ken. In regionale bladen zijn advertenties geplaatst waar in personen worden opgeroepen te gaan werken voor een nog op te richten thuiswerkcentrale. Mensen wordt ge vraagd een telefoonnummer te bellen dat 80 eurocent per minuut kost. Personen die bellen krijgen een bandje en moeten vervolgens wachten. Geen van de personen die ge beld hebben kregen, na het wachten, iemand aan de tele foon. De politie adviseert mensen niet te reageren. GRIJPSKERKE - Op de Middelburgseweg in Grijpskerke is gistermiddag een wielrenster (31) gewond geraakt toen ze door een andere fietser werd aangereden. Een 13-jarige fietser uit de gemeente Veere reed, naast een 12-jarige plaatsgenoot, over de Middelburgseweg kcr- mende uit de richting van Middelburg in de richting van Buttinge. Toen ze met de sturen in elkaar raakten schrok de 13-jarige fietser en stuurde naar links. Hierbij botste hij tegen een wielrenster uit Middelburg die hem op de zelfde weg tegemoet reed. De vrouw viel, door de aanrij ding, over haar stuur. Ze is per ambulance, met een snee in haar kin en buikklachten, overgebracht naar het zie kenhuis in Vlissingen. GOES - De bouw van een nieuw uitvaartcentrum voor Monuta aan de Fluitekruidstraat in Nieuw Goes West gaat zo goed als zeker door. De gemeente Goes is van plan binnen één a twee weken een bouwvergunning te verle nen. Het project past binnen het bestemmingsplan. Om wonenden hebben eerder bezwaar gemaakt tegen de komst van het uitvaartcentrum. Zij vinden de locatie niet geschikt, onder meer omdat de rouwwagens door een woonwijk moeten rijden. Volgens woordvoerder van Mo nuta zal het verkeer beperkt blijven. Tegen de bouwver gunning is nog bezwaar mogelijk. door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Wol- phaartsdijkse jongeren kunnen volgende week in hun dorp ska ten en basketballen. Maandag arriveren skatetoestellen. Het nieuwe basketbalpleintje is ook bijna klaar. De Wolphaartsdijkse jeugd roept al jaren om voorzieningen. Een skatebaan, een oude wens, lag moeilijk omdat er geen ge schikte plaats kon worden ge vonden. Vorig jaar kwam er een doorbraak toen de speeltuinver eniging een deel van het trap veldje tussen de Dr. Vosstraat en de speeltuin wilde afstaan. Een werkgroep van tien jonge ren heeft zich over de inrichting en de keuze van de toestellen ge bogen. Ze besloot tot de aan schaf van een speedramp en een halve pyramide met een zogehe ten backrail. De doelgroep telt zo'n 35 jongeren, die zich er sportief kunnen uitleven met skateboard en basketbal. De aanleg kost ruim 37.000 eu ro. Een hoop geld, erkent S. Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk, de dorpsvereniging. De gemeente Goes draagt dik 19.000 euro bij. Bijna 16.000 euro komt uit het dorpsbudget voor Wolphaarts dijk. „We hebben een forse greep in die pot moeten doen, maar gelukkig staat het dorp er achter." De dorpsvereniging heeft ook de buurtbonus, een ge meentelijke premie voor aardige initiatieven die deels met zelf werkzaamheid tot stand komen, in de strijd geworpen. De jonge ren helpen namelijk mee bij de plaatsing van de toestellen. Dat levert nog eens duizend eu ro op. Daarnaast is er ook dui zend euro van het fonds Maurits van Kattendijke. Volgens Huissoon is de investe ring in jongerenvoorzieningen goed besteed geld. Ze sporten niet alleen, maar organiseren ge zamenlijk ook evenementen. Ze wijst op het actieve clubje Who'z Next, dat eerder met steun van SMWO Welzijn een breakdancefestijn en een panna- toernooi op touw zette. De officiële opening van skate baan en basketveld is uitgesteld tot volgend jaar, omdat net gras rond de voorzieningen is inge zaaid. Dat moet eerst tot was dom komen voordat de notabe len er rond mogen banjeren. (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes bulthaup Hij laat er zich op voorstaan dat ie geen bal verstand van voetbal heeft, die collega in dat Goese bedrijf. Zo prees hij dinsdagavond tij dens het duel tegen Schalke 04 het milieubewustzijn van PSV. „Dat scheelt toch mooi de helft in aanschaf van shirts en ook de wasvrouw hoeft min der vaak de machine te laten draaien. „Hoezo dan?", wilden de col lega's weten. „Nou, PSV laat twee spelers één shirtje delen. „Huh?" „Kijk dan man, achterop dat shirt. Daar staat het toch dui delijk: Vennegoor of Hesse- link!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31