PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT otsing dreigt over ziekengeld Middelburg oert rioolwater n tankauto's af PZC Politie blundert in moordzaak jongetje J'4* tinister De Geus eist dat sociale partners kortingen doorvoeren fin Pitstop kerncentrale Borssele lonkballers ilijven zorgen voor sensatie Stop direct waar je mee bezig bent... .en ga snel naar de Opel dealer voor het unieke 3x3-aanbod. K28 mOÓel 25 Meer bedden in jeugdpsychiatrie Late gelijkmaker Ajax in Praag Verzekeraar beloont zuinig gedrag artsen 20° W 4 (/eel wolken ivelden en vooral vanavond regen, westenwind. Maxima tot 20 gra- ®e iaargang no. 218 onderdag 15 september 2005 is nummer 1,25 Kermis'in Terneuzen van 16 tot en met 25 september www.terneuzen.nl/kermis internet: www.pzc.nl OfFons Kockelmans Uarijn van der Pas EN HAAG - Als werkge len vakbonden zich niet aden aan hun belofte de doorbetaling van bij ziekte, is het kabi- niet meer gebonden aan afspraken die het vorig ijaar met de sociale part- beeft gemaakt. s: minister De Geus van So- Zaken gisteren in een over ride Tweede Kamer, ie: najaarsakkoord van 2004 cweengekomen dat werkne- sm de eerste twee jaar van ziekte in totaal hooguit 170 tent van het laatstverdiende (bijvoorbeeld 100 procent fce' eerste en 70 procent in •weede jaar) mogen ontvan- Slechts in een kwart van de 's die sindsdien zijn afgeslo- wordt de loondoorbetaling dat niveau beperkt. Volgens Geus is dat niet acceptabel, n als een zieke werknemer gedeeltelijk aan de slag mag hij over de eerste ziektejaren meer ontvan- ian 170 procent, aldus de nister. iloning bonden reageren verbaasd, liet akkoord staat dat meer 170 procent is toegestaan i stimulering van (versnelde) ntegratie en participatie-ef- n'. De vakcentrales FNV en interpreteren dat als volgt: een zieke werknemer moet een extra beloning kunnen krijgen als hij echt zijn best doet om weer aan de slag te gaan. De Geus stelt echter als voorwaar de dat zij daadwerkelijk weer werken. Ook werkgeversorganisatie VNO-NCW is niet blij met het commentaar van de minister. „Het heeft decennia geduurd voordat werkgevers konden kor ten bij ziekte. De trend is nu ge zet, de politiek moet zijn zege ningen tellen", aldus een woord voerder. Minister De Geus wordt in zijn harde opstelling wel gesteund door de Kamer. Vooral WD en D66 willen dat hij de sociale partners flink ach ter de broek zit. Als die niet vol doende meewerken, moet de boe te die bedrijven betalen als hun personeel in de WAO belandt voorlopig maar in stand blijven, stelde D66-Kamerlid Bakker. De Kamer toonde zich evenmin ingenomen met de manier waar op de sociale partners de andere afspraken uit het najaarsak koord naleven. Ze is vooral onte vreden over de mate waarin in CAO's werkgeversbijdragen worden vastgelegd over kinder opvang. Het is de bedoeling dat werkgevers eenderde van de kos ten hiervan voor hun rekening nemen, maar hun bijdrage is niet verplicht. Regeringsfractie D66 en de link se oppositie vinden dat het kabi net de werkgeversbijdrage aan kinderopvang alsnog wettelijk moet verplichten. Maar De Geus vindt het daarvoor nog te vroeg. Pas als bij een evaluatie in 2006 blijkt dat werkgevers in gebreke blijven, komt het kabinet met maatregelen, zei de bewinds man. ANP HAARLEM - De Neder- landse honkballers hebben gisteravond tijdens het we- mldkampiocnschap in ei- üfn land voor een sensatie gezorgd. Iranje versloeg in de wartfinale Puerto Rico iet 10-0 en schaarde zich aardoor voor het eerst in legeschiedenis bij de beste 'uer op een WK. ANP pagina 20 'Oranjerevolutie gaat maar door BORSSELE - De reactor van de kerncentrale Borssele ligt open om splijtstof te wisse len. Van de 121 splijtstofelementen in de kern van de reactor worden er 32 vervangen. Daarvoor wordt voor het eerst uranium gebruikt met een verrijkingsgraad van 4,4 procent. Toepassing van deze kwaliteit uranium levert minder hoogradioactief afval op- De planning is dat de splijtstofwisselingsperiode krap negen dagen duurt. Als dat schema wordt gehaald, is het de kortste in het 32-jarige bestaan van de kerncentrale. Manager splijtstofcyclus J. Wieman: „Dat kan zo snel omdat we onderhoud dat meer tijd vergt naar volgend jaar verschuiven. Dan zijn werkzaamheden gepland die lan ger duren. Nu maken we een snelle pitstop: alleen nieuwe brandstof erin en rijden maar." foto EPZ pagina 14 hoger verrijkt uranium in kerncentrale wSelma Osman jheo Giele höELBURG - Elf tot vijftien Auto's zijn de afgelopen ■Jen nacht in touw geweest i rioolwater uit Middelburg '«ngeving af te voeren naar waterzuivering in Ritthem. nodig nadat gistermor- 1 een buis van een nieuwe widing was gescheurd. Wa- ^ap Zeeuwse Eilanden ver- j dal de leiding in de loop '«ochtend is hersteld. persleiding vormt de verbin- san het rioolstelsel van Kelourg, Nieuw- en Sint d en Amemuiden met de "vering. Het stuk land- ^grond waarin leiding ligt, de breuk vol rioolwater tvuile water werd met tank- Pj afgevoerd naar het riool bui Oost-Souburg. •«storten W iek te isoleren, werden -0— 0~Wa- «ap en gemeente besloten pvateruit het betrokken lui fPle van§en in het riool- I Uln te voorkomen dat dit 7 20u raken en vuil water J 0Verstorten in het opper- ter terecht zou komen, werden tankauto's ingezet. Met vijftien wagens verwachtte het waterschap 160 kubieke meter afvalwater per uur te kunnen af voeren. Gemiddeld spoelt zo'n 300 kuub per uur door de pers leiding, maar het schap had gis teravond de verwachting dat de inzet van de tankauto's voor de nacht soelaas zou bieden. Mocht dit niet het geval zijn dan kan het rioolwater tijdelijk wor den opgevangen in een voormali ge rioolsloot langs het Kanaal door Walcheren, ter hoogte van Ramsburg. Die is gisteren afge damd, zodat het vuile water niet weg kan lopen. De breuk ontstond op het mo ment dat de 3,3 kilometer lange persleiding in gebruik werd ge nomen. Het vermoeden bestaat dat de problemen zijn ontstaan doordat gisteren uit het nabijge legen talud damwanden zijn weggehaald, die werden ge bruikt bij de aanleg van de lei- ding Eerder werd het systeem getest met polderwater. Toen deden zich geen problemen voor. De leiding loopt vanaf het industrie Arnestein langs de A58 in de richting van Oost-Souburg. Het waterschap zal nog een on derzoek instellen naar de oor zaak van de leidingbreuk. (Advertentie) Opel. Fresh thinking - better cars. Corsa vanaf 11.395,- Tigra TwinTop vanaf 21.595,- Meriva vanaf 17.150,- Astra GTC vanaf 20.495,- 3 JAAR LANG 0% RENTE 3 JAAR GRATIS ONDERHOUD 3 JAAR GRATIS GARANTIE Astra Stationwagon vanaf 19.395,- Maximale financiële zekerheid? Dat kan! De Opel dealer biedt u nu 3 jaar lang een gratis financiering, 3 jaar volledige garantie én 3 jaar gratis onderhoud bij aanschaf van een nieuwe Opel. Een uniek aanbod dat u bijvoorbeeld bij aankoop van een nieuwe Astra al snel zo'n 2600,- scheelt. De Opel dealer rekent het u graag voor of kijk voor meer info op opel.nl con tome verkoopprijs krediet bedrog oonbetoling/inruil 'Zarién krediet vergoeding effectieve rente opjoorbasis termijn prijs bij verkoop op afbetaling Agilo Flexx Cool 1 0-12 V 11 770,- 8 827.50 294Z50 36 0.- 0% 245,21 11 770.- Menvo Enjoy 1 4-16V 18 650. 13987,50 466250 36 0.- 0% 388 54 18650,- Astto GTC Enjoy 1.4-16V 20 495. 15.371,25 5123,75 36 0.- 0* 426,98 20 495, te orders met een uiterste kentekenregistratie von 30 november 2005 en geldt met voor Zofira. Maximaal l financienng per klant, es en toetsing bij het BKR in Tiel. De dealer legt u graag een altemotief voor indien u geen gebruik wenst te moken von de grotis excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Gem. brandstofverbruik en CCX-uitstoot. volgens Richtlijn 1999^1 OO/EG Ben; von 10.7 tot 4.8. CO. gr/km. van 257 tot 115 Dieselmotoren kms/liter. van 13,0 tot 20,7 Litersj 100 km 7,7 tot 4,4 CO. gr/km 208 ile aanbetaling van 255, Looptijd 36 mng Vraag de Opel dealer naar de exoc kms/liter. van 9,4 tot 20,8 Liters/1001 Invloed uit het voormalige Oostblok duidelijk voelbaar in het nieuwe modeseizoen Nederland slaat modderfiguur zonder windmolens op zee Samenwerking tussen Emergis en de Zuid-Hollandse in stelling De Grote Rivieren geeft Zeeuwse jongeren meer kans op psychiatrische behandeling in eigen om geving. Het aantal bedden en dagbehandelings- *4j J" plaatsen kan sterk worden uitgebreid. Een doelpunt in blessure tijd heeft Ajax gisteren in het eerste duel in de Cham pions League alsnog een punt opgeleverd. Sneijder bracht Ajax naast Sparta Praag: 1-1. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Economie: 23, 24 en 25 door Claire van Dyck en Bjprn Oostra MAASTRICHT - Een blunder van politie en justitie in Lim burg heeft mogelijk schadelijke gevolgen voor het net weer be gonnen onderzoek naar de moord in augustus 1998 op de toen elfjarige Nicky Verstap pen. Het jongetje vond de dood op de Brunsummerheide, waar hij in de buurt deelnam aan een jeugdkamp. Woordvoerders van de politie Limburg-Zuid en het openbaar ministerie in Maastricht erken- GRONINGEN - Huisartsen die goedkopere pillen voorschrijven krijgen van zorgverzekeraar Menzis een vergoeding, die kan oplopen tot zesduizend euro. Een aantal huisartsen in Gro ningen is woedend over deze 'omkooppraktijken' maar an deren doen juist enthousiast mee. Het gaat om de cholesterolverla ger simvastatine en de maag- zuurremmer omeprazol. Van de ze beide merkloze medicijnen be staan dure merkmiddelen zoals Zocor en Losec. De merkloze werken precies hetzelfde en zijn veel goedkoper. De verzekeraar verwacht hier dit jaar 3,2 mil joen euro door te besparen. Huisarts Knol uit Groningen vindt het onjuist wat de verzeke raar doet. „Ook de arts zou op geen enkele manier voor- of na deel mogen ondervinden van het voorschrijven van een bepaald middel", vindt Knol. „Artsen moeten alleen kijken naar wat goed is voor de pa tiënt. Sommigen kunnen die merkloze middelen slecht ver dragen of hebben juist een be paald middel nodig. Door ons zo te beïnvloeden is Menzis pervers bezig." Woordvoerder Rugers van Men zis benadrukt dat de arts vrij willig meedoet en dat inspec teur-generaal Kingma van Volksgezondheid de regeling heeft goedgekeurd. GPD nen fouten te hebben gemaakt. Zij hebben dinsdag ten onrechte verklaard dat een 32-jarige in woner van Landgraaf die vorige week woensdag op de Brunssum- merheide zelfmoord pleegde een afscheidsbrief zou hebben ge schreven waarin hij uit de doe ken doet wat er met Nicky zou zijn gebeurd. Er blijkt echter helemaal geen afscheidsbrief te zijn gevonden. Ook is ten onrechte de indruk ge wekt dat het stoffelijk overschot van de man in de buurt lag van de plek waar Nicky ruim zeven jaar geleden is gevonden. De do de man is zevenhonderd meter verderop gevonden. Waarne mend recherchechef E. Venema zegt dat de fouten te wijten zijn aan interne communicatie stoornissen. „Door een misver stand is het een en ander met el kaar in verband gebracht. Dat had niet mogen gebeuren." Onzin Het misverstand rond de nooit geschreven afscheidsbrief is vol gens Venema mede veroorzaakt doordat eind augustus wel een brief is gevonden bij het mo nument voor Nicky op de Bruns- summerheide. Deze brief is aantoonbaar niet van de man uit Landgraaf die op de hei zelf moord heeft gepleegd. Zelfs de naam Nicky komt er niet in voor. In de bewuste brief wordt onder meer gesproken over Mohammed B. De politie doet deze brief af als 'volstrekte on zin'. Politie en justitie zeggen het in hoge mate te betreuren dat er suggesties zijn gewekt die niet op waarheid berusten. Het spijt hen dat de familie van Nicky valse hoop is gegeven en dat het leven van de nabestaanden van de man uit Landgraaf nog verder overhoop is gehaald. GPD (Advertentie) 8II711688"555530I het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1