Voorverkoop bij Tulp Keukens voordeel 4O/0 Sïulp Op zoek naar de beste bezorger Voorverkoop geeft korting Ik ben niet zo'n erge slaper Sydney doet extra zijn best Voor het hele gezin! Smullen, proeven, koken 4.900 Voor de "kids" bij Tuip Keukens KEUKENS' www.tulpkeukens.nl lezers schrijven Marina Veere Toeristenpas haalbaar op Schouwen-Duivelani Sydney Emelina en Harry van den Broeke dingen mee naar titel Een bezoek aan Tulp keukens staat garant voor een gezellig dagje uit. U kunt volop inspiratie op doen en de nieuw ste keukentrends bekijken. Uiteraard onder het genot van een lekker kopje koffie. En naar de kids hoeft u niet om te kijken. Neem ze gerust mee. doe je in een Hollandse Tulp keuken. Tulp is keukenfabrikant die direct, buiten de keukenzaak om, levert aan de consument. Elke Tulp vestiging heeft een speciale kinderhoek met allerlei leuke activiteiten voor de kids. Uw kinderen vermaken zich prima terwijl u rustig onze uitgebreide collectie kunt bekijken. op alle inbouwapparatuur Tijdens de voorverkoopweken Veenendaal De Smalle Zijde 60 tel. 0318-529944 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 tel 023-5390681 Woerden Jaap Bijzerweg 25 tel 0348-462500 Veendam Transportweg 3 tel.0598-632363 Heerhugowaard J.J.P. Oudweg 4-6 tei.072-5760333 Rijssen Ambachtstraat 2 tel.0548-530600 Rotterdam Alexandrium III tel.010-2205633 Goes Nobelweg 2-26 tel.0113-216230 Drachten Dr.M.LKingsingel 44 tel. 0512-541144 Amsterdam Villa Arena tel. 020-5675420 Boxel Industrieweg 6 tel.0411-688588 Amersfoort Brabantsestraat 6 tel. 033-4640588 donderdag 15 september 2005 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de indePfr schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. Dg „J* tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekentrS de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschri** Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden? redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten.(W weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het misleidende bericht van za terdag 10 september tart iedere verantwoordelijkheid van het college tegenover zijn burgers en de raad. Om de vertrouwens band met de bewoners te herstel len, wil het college een visie op de stad Veere ontwikkelen en niet langer afhankelijk zijn van min of meer toevallige initiatie ven van particulieren. Laten we de geschiedenis van twintig jaar regie rechtzetten. Bij Konink lijk Besluit van 1986 en nog maals in 1995 kreeg de gemeen te Veere de opdracht om de juis te bestemming te geven aan Ma- rina Veere, waar een gebouw en een camping toelaatbaar werd geacht voor het recreatieve be drijf. In de jaren tachtig werd onder leiding van de burgemees ter aanwijzing gegeven voor de nieuwbouw Marina Veere. Ver volgens onder leiding van burge meester Den Boon, die voo® ter was van de werkgroep de regie-aanwijzingen en deoc. dracht aan de architect ci Dam. Uit meerdere ontwen* heeft de raad in 1996 enveitl gens de Rijksdienst van Mona- mentenzorg goedkeuring g* ven aan het huidige ont%. De raad besloot de campi^ te wisselen voor appartane^ Vorig jaar nam zij het voor de procedure tot bësfe mingswijziging. Het bej van Veere heeft de regie «j ontwikkelingen steeds zeüz handen gehad. Zij kannie:^ ken van toevallige initial»* van particulieren. Zij kan a niet verschuilen, maarheéi taak het Koninklijk besluitn 1986 en 1995 uit te voeren zich te verantwoorden aan na Veere. Ferry Ym KanaalwegM\ h door Melita Lantinq Voor de toerist biedt depasii op mogelijkheden. Niet afe ZIERIKZEE - De invoering van de slagboom van de campi» een toeristenpas op Schou- de deur van het toiletgdm wen-Duiveland is haalbaar. Dat kunnen ermee geopend worè blijkt uit een onderzoek door de de toerist kan ook musea be& Erasmusuniversiteit Rotterdam, ken met de pas of kortingen!;. Zowel de toerist als de eigen in- gen op toeristisch busvervoer woners zijn redelijk positief Voor de pas kan worden over het gebruik van de pas en voerd, moeten nog wel een pg ook in technisch en financieel zware flinke hobbels genona opzicht is de invoering uitvoer- worden, baar. Allereerst komt er nog een af vullend onderzoek dat zich v» De toeristenpas is een soort su- al richt op de voordelen vod per-chipknip die niet alleen han- ondernemers en de eigen mm dig is voor de toerist; ook de ei- ners. gen inwoners kunnen de pas ge- Daarnaast blijkt uit eenreceai bruiken voor bijvoorbeeld kor- enquête van de politieke part ting of als manier om het par- Alert! dat een groot deel vana keergeld te betalen. „We hebben kleinere campingboeren s ook contact met zorginstellin- niet overtuigd is van de voois gen om de pas te gebruiken bij len van de pas, en ook mei i het verlenen van zorg", zegt be- politieke partijen in de gems leidsmedewerker E. Caspers. teraad zijn enthousiast. Kranten bezorgen is een vak. En sommige bezor- gers zijn daar net even beter in dan andere. De ge zamenlijke dagbladuitgevers hebben een verkie zing uitgeschreven om uit te zoeken wie de aller- besten in het land zijn. In totaal zijn 24 bezorgers genomineerd, verdeeld in een categorie junioren (tot en met 39 jaar) en een categorie senioren (40 jaar en ouder). Volgende week woensdag wordt be kend wie de winnaars zijn. Zij krijgen een reis- cheque van 2500 euro, de overigen houden aan hun nominatie in ieder geval een nieuwe fiets over. Zeeland vaardigt Oost-Souburger Harry van de Broeke en Aardenburger Sydney Emelina af. door Selma Osman OOST-SOUBURG - Van een klacht kan hij vreselijk balen. Zeker als hij voor 99,99 procent zeker weet dat hij die morgen wel een krant in de bus heeft ge stopt. Harry van den Broeke (53) uit Oost-Souburg is de Zeeuwse dagbladbezorger van het jaar geworden bij de veertig plussers. De erkenning is leuk, verder blijft de Souburger nuchter on der de titel. Wat hij doet, pro beert hij zo goed mogelijk te doen. Of het nou werk is, sport of het bezorgen van kranten. Hij is sinds een jaar of vier vaste I bezorger van de PZC en BN/De Stem en landelijke dagbladen als Algemeen Dagblad, Trouw en Volkskrant. Daarvoor hielp hij zijn zoon met het bezorgen van kranten. Zijn wijk is de Sou- burgse Bomenbuurt. Daar be zorgt hij gemiddeld 175 kran ten. Bij de Torenflats gaat het snel. In tien minuten raakt hij zeventig tot tachtig kranten kwijt. „Dat schiet lekker op." Om zes uur begint hij aan zijn rondje. Hij is zo'n vijftig minu ten later klaar. Dan heeft hij nog een halfuurtje voordat hij de trein van half acht naar Goes pakt om te gaan werken op het belastingkantoor. Vroeg uit bed komen, kost hem geen moeite. „Ik ben niet zo'n erge slaper." Van den Broeke vindt het be langrijk om als vijftigplusser te blijven bewegen. Hij ziet het be- dat hij met zijn familie vanuit het tropische Curagao naar het weidse West-Zeeuws-Vlaande- ren verhuisde. Een hele overgang, vooral qua temperatuur zou je denken, maar daarnaar gevraagd haalt Sydney lachend z'n schouders op. „Sneeuw, wind of regen. Het maakt hem echt niks uit. Hij is er geen minuut later door. Iede re morgen om half vijf stapt hij op z'n fiets", voert zijn stiefva der Norman Provence namens Sydney het woord. Vanwege zijn beperking gaat praten hem immers moeilijk af. Toch begrijpt Sydney het heel snel als mensen hem iets duide lijk proberen te maken. Dat is maar goed ook, want het bezor gen van de krant is de laatste ja ren alleen maar ingewikkelder geworden. Vroeger hoefde een bezorger enkel de adressen van de abonnees te kennen, tegen woordig moet hij ook weten wel ke krant hij waar moet bezor gen. „Hij onthoudt na één keer al waar hij moet zijn. Ook als er een nieuwe abonnee bijkomt. Daarom krijgt hij ook nooit be zorgklachten." Complimenten echter des te meer. „Dat komt", zegt zijn stiefvader, „omdat Sydney extra goed zijn best doet. Als hij weet dat ergens oudere mensen wonen, stopt hij de krant niet in de brievenbus aan de weg, maar loopt hij door tot het huis. Dat wordt gewaardeerd. Met Sinter klaas en Kerstmis krijgt hij van die mensen bijna altijd een ca deautje." zorgen als een sport: „Je bent el ke morgen met bepakking een uur onderweg." Zoals het voor hem ook een sport is zijn werk zo netjes moge lijk te doen. Kranten helemaal in de brievenbus ('andere krijgt je van die natte randjes'), de brievenbus weer netjes dicht of juist open als de bewoner dat zo wenst. Met tuinhekjes gaat dat idem dito. Volgens Edwin Michielsen, rayonleider distributie bij Wege ner Uitgeverij, is Van den Broe ke één van de beste bezorgers van zijn korps. „Hij krijgt over een jaar genomen maar twee of drie klachtjes, is altijd op tijd en denkt altijd mee. Als hij er niet is, zorgt hij zelf voor een vervan ger." Sydney onthoudt na één keer al waar hij moet zijn. foto Camile Schelstraete door Jan van Zuilen AARDENBURG - Toegegeven, het gaat wel eens mis, maar meestal hebben de lezers van de PZC en een aantal andere ochtendkranten hun lijfblad 's morgens voor zeven uur in de bus, een service waar een heel le gertje mensen zes dagen in de week vroeg voor uit de veren moet. Een van die bezorgers is Sydney Emelina (39) uit Aardenburg. Die doet zijn werk zo naar tevre denheid dat de mensen waar hij de krant bezorgt hem hebben voorgedragen voor de titel 'be zorger van het jaar'. En dat on danks zijn beperking (Sydney is doof geboren) en ondanks dat het nog maar vijf jaar geleden is Harry ziet het bezorgen als een sport: het is lichaamsbeweging met bepakking. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14