Discobus rijdt voorlopig door PZC PZC Weg met de win-winsituatie PZC feest Justitie wil exploitant koffieshop Centraal Station in Hulst plukken 13 Scholieren stellen voor route uit te breiden naar dancings in Vlaanderen /&AZET agenda Kampershoek mag uitbreiden r.NL Man weigert havengeld te betalen Auto in de sloot Thuisblijver krijgt boete Twijfel leidt tot vrijspraak Vogelshow aftrap seizoen lezen we zeeuws woensdag 14 september 2005 gtmé. Hoonhorst rjUJZAND - De discobus rijdt itoïitnde twee zaterdagen in „Itmbcr nog zijn vertrouwde „j, door West-Zeeuws-Vlaan- tei naar en van discotheek c jn Cadzand-Bad. Als het wethouder L. Wille ligt. a de bus de rest van het jaar a talerdag naar een door de ad uilgekozen dancing in de „enile Sluis of aangrenzend flaanderen. Ie wethouder voerde gisteren K;leg met een leraar van het tincollege en vijftien jonge- Tijdens het gesprek bleek de belangstelling voor de iobus onverminderd groot is j de jeugd. Gedurende de zo nlanden twijfelde Wille jrnog aan, omdat er regelma- met meer dan een handjevol geren gebruik maakte van de s. De laatste weken stappen jongeren weer massaal in op ^dagavonden. „Negentig tot (jongeren per avond vertel- chauffeurs mij. En dat is na- urlijk prachtig, want bij :o'n cderd passagiers is de lijn xen- bel'verklaart Wille, c belangstelling is niet alleen B de seizoensverandering te aken. maar ook aan uitbater flemm van de Cadzandse dis- tneek. Jongeren die bij de in- sg van Joy hun buskaartje la- knippen. hoeven de entree i vier euro niet te betalen, jgezien het buskaartje (een lourtje) vijf euro kost, zijn ze chts één euro kwijt. Of de ac- ide jongeren terug naar de dis- voerde of dat het tijdstip nou sier is, weet Flemm niet. Hij sftook nog niet onderzocht of jongeren nu meer geld aan Esumpties besteden in zijn aak faarschijnlijk is enigszins (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET Kapel Ie - Tel. 0113-331 SIREEKACTIVITEITEN taorgklachten: f0231231 «maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; pérdags tot 12.00 uur edactie SUWS-VLAANDEREN Alexanderlaan 45 >us 145 &OACTERNEUZEN :0115-645769 0115-645742 Pail: redtern@pzc.nl taêHoonhorst (chef) totBareman ind de Frel van Stee fltsBakker (sport) Iool6 is 62 ^AB HULST (0114)372776 -10114)372771 pil: redhulst@pzc.nl ■re'a van Doorsselaer ®TRALE redactie 'Spark 28 Postbus 31 AA GOES (0113)315500 {(0113)315669 redactie@pzc.nl •nternet w.pzc.nl wail: web@p2c.ni sprake van een psychologisch ef fect. Maar ik zie de jongeren uit de regio graag komen op zater dag en zij én ik zijn blij dat ze veilig kunnen uitgaan. Zo lang de gemeente de discobus dit jaar laat rijden, laat ik de actie in elk geval lopen", betoogt Flemm. De uitbater van de dis cotheek kan zich best voorstel len dat de jeugd uit de streek ook eens naar de Lamborghini in Maldegem of een andere Vlaamse dancing wil. Hij heeft daar op zich geen bezwaar te gen, zeker niet als de jongeren aangeven dat zij de Joy zeker niet vergeten. Ook Wille heeft begrip voor de behoefte aan afwisseling. Hij geeft de jongeren daarom deze week de tijd om een routesche ma voor enkele maanden in el kaar te zetten. „Vervolgens vraag ik de chauffeurs van Con- nexxion of het ontworpen route schema haalbaar is. Als wensen en mogelijkheden op elkaar kun nen worden afgestemd, wil ik me er voor inzetten om de disco bus in elk geval tot de jaarwisse ling te laten rijden." Wille geeft aan dat de jeugd dan wel moet blijven bewijzen prijs te stellen op de discobus. Als meer dan honderd jongeren we kelijks de 'discobus pakken', zal de Sluise raad weinig moeite hebben met het opnieuw verle nen van een garantiesubsidie. door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Minicam- ping Kampershoek aan de Cam- pensedijk in Vogelwaarde mag van de gemeente Hulst uitbrei den met 35 standplaatsen. Dat is onlangs besloten door het col lege van B en W van Hulst. De familie De Nijs diende vorig jaar al een uitbreidingsverzoek in bij de gemeente maar kreeg toen nog nul op het rekest, om dat de agrarische bestemming van de grond uitbreiding van de camping niet toestond. Inmiddels springt de overheid echter ruimhartiger om met uit breidingen van campings, mits die deugdelijk zijn ingepast in het landschap. Het echtpaar De Nijs baat naast het boerenbedrijf sinds 1995 al een minicamping uit met vijf tien standplaatsen. H. de Nijs zegt erg blij te zijn dat de ge meente nu wel meewerkt aan het uitbreidingsverzoek. „Wij zijn aangesloten bij de stichting natuurkampeerterrei nen en hebben een camping voor mensen die dicht bij de na tuur vakantie willen vieren. Zo mogen er geen auto's op ons ter rein staan en moeten mensen zich met weinig middelen zien te redden. Een tropisch zwem bad zul je op ons terrein dan ook niet vinden. Uiteraard zijn er wel de basisvoorzieningen zo als sanitair en douches." ERING «EL-De Halle, 14.00 uur: Spelletjes- tóag; IAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 iKBO-gymnastiek; ROEDE-Slijkstraat, 10.00 uur: Suiker- bakken; VV- post, 14.00 uur: dwandeling; 1ST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio- ifc 11.30 uur: Senior diner; 19.30 Bijeenkomst ZKV; 'HURG - Eligiuskerk, 10.30 - 16.00 iBezichtiging kerk en expositie mo- ilillSSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Sy llnedance voor beginners; uur: Country linedance voor ge lden; Herberg de Snis, 19.30 en iflif; Free Country Dancers; ISVAN GENT - St. Albert, 13.00 uur: Ipatchwork, haken, borduren en fri- lvoor dames, vrij biljarten en spel- "g; 19.00 uur: Computeren; JANSTEEN De Warande, Xreatieve Vorming; 13.30 uur: ing; 13.45 uur: Spaanse les; 19.30 (Country dance; RNEUZEN De Veste, 9.15 en 10.15 Volkdansen; Rivierenhuis, 19.00 Cursus 'Vader, moeder zijn, een Mng'; Dansschool Verberkmoes, 15,00 uur; Inschrijven dansles- Wollig taalgebruik laat zich moeilijk uitroeien, door Frank Balkenende GOES - Help, er zit een gat in de peda gogische infrastructuur! Een onderwijs- ambtenaar kan ongetwijfeld uitleggen wat de schrijver bedoelt, maar een bur ger moet gissen. Wollig taalgebruik, het lijkt een onuitroeibaar virus. Hoewel overheden de kloof tussen politiek en burgers willen verkleinen, vergeten ze soms dat communicatie begint met dui delijke taal. Ze gaan vrolijk door met benchmarken, reppen van territoriale incongruentie en staren zich blind op het kostenplaatje. Het Goese PvdA-raadslid H. Hooger- land, oud-leerkracht in het basisonder wijs, erkent dat hij zich laat meezuigen in de maalstroom van ambtenaren jar gon (vaktaal). Dan spreekt hij van een pilot, terwijl hij voorbeeldproject zou kunnen zeggen. „Dat sluipt er onge merkt in. Ik probeer wel duidelijke taal te spreken, ook al wordt me dat niet al tijd in dank afgenomen." Hoogerland zegt dat er in Goes nog veel te winnen valt als het om helder taalge bruik gaat. Als secretaris van Sticht- licht, een stichting die Goese monumen ten en bijzondere objecten in het licht zet, heeft hij onlangs ervaren hoe wazig correspondentie van zijn gemeente kan zijn. „We hadden een aanvraag voor de plaatsing van een lichtkrant op het sta tionsplein ingediend. Van de afdeling bouwen en wonen ontvingen we een brief waaruit we niet kunnen opmaken of die lichtkrant er nu wel of niet mag komen. Die brief zaait slechts verwar ring." Om die reden zitten 62 ambtenaren van de gemeente Schouwen-Duiveland deze week twee dagdelen in de schoolbank- jes. Ze bekwamen zich in het schrijven van heldere brieven, zodat burgers en bedrijven snappen wat de gemeente hen wil zeggen. „Er wordt geoefend op actie ve zinnen, een heldere boodschap en het vermijden van voorzetsels als dientenge volge of in het kader van", zegt commu nicatiemedewerker R. Korstanje. Hopelijk bestrijdt de training ook wat neerlandici wel de Engelse pest noe men: woorden als outplacement (perso neel dat je buiten je organisatie aan het werk helpt), update (vernieuwing), quickscan (globaal onderzoek), hand-out (je deelt papieren rond) en benchmark (vergelijkend warenonder zoek) zijn geliefd in de ambtenarij. Voor veel burgers zijn ze abacadabra. Helaas geeft het bureau dat op Schou wen-Duiveland de cursus aanbiedt, niet het beste voorbeeld. Het is namelijk een in company-cursus, wat op zijn janboe renfluitjes wil zeggen dat geen ambte naar er de deur voor uit hoeft. „Een jaar of zes geleden hoorde je onop houdelijk dat de kloof tussen politiek en burger moet worden verkleind. Over heden moeten klantvriendelijker wer ken en naar de burger toe, maar politici en ambtenaren vergeten helaas nog te vaak zich verstaanbaar te maken. Ze be dienen zich van standaarduitdrukkin gen, clichés, jargon en verkeerde beeld spraak. Zodra je iets opschrijft, moet je wel in het hoofd van je lezer kruipen, wil je tenminste mensen bereiken", ver klaart B. Hageman, schrijver van het vo rig jaar verschenen boek 'Is dit helder, voorzitter'. Dus weg met win-winsituatie (profijt voor beide partijen) en bestuursrechte lijke sanctiemaatregel (boete). Geluk kig zijn er steeds meer overheden die hun personeel trainen in schrijfvaardig heid, constateert Hageman, zelf ooit ambtenaar, maar tegenwoordig eige naar van een taal- en adviesbureau. Oorzaken Volgens Hageman gaan er achter wollig taalgebruik verschillende oorzaken schuil. „Ambtenaren willen correct zijn, dus gebruiken ze juridische taal. Ook apen ze eikaars jargon na. Uit pure luiheid of om deftig te doen, raken bar barismen als outplacement of nonsens zoals randvoorwaarden ingesleten." foto Mechteld Jansen De Sluise wethouder R. Leentfaar, taal purist en vorig jaar buiten mededinging 24e in het Groot Dictee van België, gruwt ervan. „We hebben afgesproken dat we geen rode strepen meer zetten in rapporten en notities, maar soms jeu ken mijn handen." Leentfaar denkt dat burgers afhaken als ze zich door breed voerige, wollige epistels moeten worste len. Om de politieke interesse te voeden en de beruchte kloof te versmallen, moet er minimaal compact en helder worden geschreven. „Het is er door de herindeling en een reorganisatie niet van gekomen ambtenaren op schrijfcur sus te sturen, maar het moet wel een keer gebeuren." Uit een klantvriendelijkheidsonderzoek van de gemeente Reimerswaal, dat vijf jaar geleden is gehouden, bleek dat vijf tien procent van de ontvangers geen wijs kon uit gemeentelijke brieven. Of personeel sindsdien is geschoold of be terschap heeft getoond, kan burgemees ter J. Huisman niet zeggen. Hij zit er nog maar sinds mei dit jaar. In Rei merswaal hoeft voorlopig niemand op cursus, de ambtenaren schrijven vol gens Huisman, lid van de vereniging Onze Taal, alleszins redelijk. Mocht hij draken van teksten onder ogen krijgen, dan fungeert hij zelf als filter. „Onbe grijpelijke stukken stuur ik terug naar de afdeling. We proberen Engelse woor den al zoveel mogelijk te vermijden. In onze organisatie zijn die not done." Oeps. (Advertentie) Huys ter Schelde biedt u de mogelijkheid om geheel in stijl uw feestje te vieren. Ons sfeervolle partyrestaurant biedt ruimte aan gezelschappen van IO tot maar liefst 700 personen' Een bedrijfsparty. een thema- feest, een jubileum, een nieuw jaarsreceptie of toch gewoon een verjaardagspartijtje, wij kunnen aan al uw wensen voldoen. Onze uitstekende keuken en service zorgen ervoor dat uw feest een evenement wordt om nooit te vergeten... Vlissingsestraat 38-40 4371 RE Koudekerke tel.(0118) 553003 fax (0118) 5531 16 e-mail huys@zeelandnet.nl KSt HUYS TER SCHELDE door Frank de Klerk HULST - Een 32-jarige man uit Wolphaartsdijk heeft gisteren bij het gerechtshof in Den Haag ontkend de grote man te zijn achter koffieshop Centraal Sta tion in Hulst. De man zei slechts zijn naam te hebben geleend om dat de werkelijke eigenaar geen vergunning voor een horeca zaak meer kon krijgen. Hof aanklager M. ter Hart vond echter overtuigend bewezen dat de man bij de illegale koffie shop een dikke vinger in de pap had. In haar ogen had de man nog langer en in grotere hoeveel heden hasj gekocht dan eerder door de rechtbank bewezen is verklaard. Zij berekende dat de man meer dan 1.400.000 euro had geïnd met de verkoop van de hasj. Dat geld mag de man van de aanklager als 'pluk- ze'-boete betalen. Het sommetje van de hofaankla- ger komt aanzienlijk hoger uit dan het rekenwerk van de Mid delburgse rechtbank, die de man veroordeelde tot betaling van 440.000 euro. In de strafeis was de hofaanklager weer mil der dan de rechtbank. Zij gaf de Wolphaarstdijker een korting omdat hij zo lang had moeten wachten op zijn hoger beroep. De aanklager eiste een celstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk. De recht bank had de man anderhalf jaar waarvan een half jaar voorwaar delijk opgelegd. Zelf zei de man uit Wolphaarts dijk nooit een cent te hebben verdiend aan de verkoop van de hasj. Hij zei enorm stom te zijn WALSOORDEN - Bij de gemeente Hulst is een klacht bin nengekomen over de onderhoudstoestand van de haven van Walsoorden. De klager weigert havengelden te beta- len. Het is bij de gemeente niet bekend tot welk bedrag de betalingsachterstand van de klager is opgelopen. Hulst heeft de man erop gewezen dat hij de gemeente aanspra- kelijk kan stellen voor schade die ontstaan zou zijn door de onderhoudstoestand van de Walsoordense haven. Hij f heeft dat tot nu toe niet gedaan. De gemeente beoordeelt de onderhoudstoestand van de haven als voldoende. „De j haven is onlangs nog uitgebaggerd en met regelmaat wordt hij gecontroleerd op onvolkomendheden. Als we die aantreffen, worden deze ook gerepareerd", zegt woordvoerster M. van Bunder. Enkele maanden geleden kwam aan het licht dat de damwandconstructie van de ha ven gebreken vertoont. Over een lengte van 120 meter wa ren lekkages gevonden en de bestrating was verzakt. De kaderand mag daarom niet meer al te zwaar worden be last en Hulst besloot dat voertuigen vlakbij die rand niet meer toegelaten worden. ZONNEMAIRE - Een 76-jarige man uit Vlaardingen is j maandag op de Zuidweg bij Zonnemaire met zijn auto in de sloot gereden. De man had volgens de politie moeite om zijn wagen 'voortdurend onder controle te houden', raakt van de weg en kwam tot stilstand in de sloot. De be stuurder werd ter observatie overgebracht naar het zie kenhuis. De auto raakte beschadigd. ZIERIKZEE - De zoon van de 41-jarige oud-inwoner van Renesse had op 19 januari 2004 op de basisschool moeten beginnen na bijzonder verlof, maar kwam een week later. Zijn vader was daarom gisteren opgeroepen voor de zit- ting van de kantonrechter in Zierikzee wegens ongeoor loofd verlof. Volgens de vader was zijn zoon ziek, wat hij ook telefonisch gemeld zou hebben. Bij de school was daarvan niets bekend en hoewel er die week verschillende keren naar het huis gebeld is, werd er niet opgenomen. Tijdens de zitting wilde de vader niet vertellen welke ziek te zijn zoon had en waar hij zich in die week bevond. Het verhaal werd daarom door rechter A. Melens als ongeloof waardig bestempeld. Hij volgde de eis van 220 euro van de officier van justitie. De vader overweegt hoger beroep. ZIERIKZEE - Had de twintigjarige asielzoeker uit Burgh-Haamstede nu wel of niet op 31 januari 2004 een auto bestuurd zonder een voor Nederland geldig rijbe wijs? De zaak was eerder aangehouden om de politie agent die het proces-verbaal had opgemaakt als getuige te horen. Dat gebeurde gisteren. De agent vertelde wat er gebeurd was, maar kon na zo'n lange tijd de verdachte ab soluut niet herkennen. De gedaagde stelde dat zijn naam alleen was opgeschreven omdat hij wat Nederlands kent, terwijl zijn vriend - die zou hebben gereden - alleen Frans spreekt. Voor de verdachte was het belangrijk geen boete te krijgen omdat hij nog in procedure voor een ver blijfsvergunning zit. Rechter A. Melens had te veel twij fels over de hele gang van zaken en besloot daarom tot vrijspraak. door Edy de Witte SINT - JANSTEEN - De afde ling Zeeuws - Vlaanderen van de Parkieten Speciaal Club opent komende weekeinde het vogelseizoen met een expositie in het gemeenschapscentrum de Warande in Sint - Jansteen. Op de tentoonstelling zijn hon derden soorten parkieten te zien. De vogels worden vrijdag gekeurd. De tentoonstelling begint zater dag om 13.00 uur en zondag om 10.00 uur. Dan wordt eerst een vogelbeurs gehouden, waarbij alle soorten vogels welkom zijn. (Advertentie) (Advertentie) geweest door de werkelijke eige naren van de koffieshop buiten schot te houden. Tot verbazing van de leden van het gerechts hof zei de 32-jarige man nog steeds te werken voor de dezelf de baas, die eveneens koffie shops in Vlissingen en Goes heeft. Hij zei al geruime tijd op zoek te zijn naar een nieuwe baan. Advocaat B. van der Want zette vraagtekens bij het rekenwerk van de hofaanklaagster. Hij ver zocht het gerechtshof de 'pluk- ze'-vordenng op nul te zetten. Volgens de advocaat heeft de man uit Wolphaartsdijk een min der grote rol gehad bij de ver koop van de hasj vanuit de kof fieshop. Hij pleitte voor een lage re straf. Uitspraak volgt over twee we ken. voorletters snaai (postlbaiiiuekeningmimmet O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 lk geel daarbij eenmalig toestemming voor aulonutische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ut heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad <J Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: (U per maand met automatische incasso l€ 19.951 Q per kwartaal met automatische incasso 58 00) (Hl per jaar met automatische incasso 272.50) Kgk Op www. pa. nl/dtxmeren, bel gratis 0900-0731731 ot stuur deze bon naar P7.C. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 W8 Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland Geldig t/m één weck na plaatsing zolang de voorraad strekt Calluna in paars, roze en wit Per stuk 1.49 Tuincentrum Life Garden Hulst Absdaalsewcg "O t56l RE Hulst 0114-313738

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51