De Groot is kritiek op Rabo's zat PZC Bettini troeft Petacchi af Mountainbiken is nieuwe passie van De Koeijer *21 floze renner ergert zich aan kranten en commentaren in Nederland Bennati snelste Poolse ronde Valverde kopman Spanje op WK Pereiro naar Illes Balears Petrovic terug naar RKC Kenia krijgt WK cross in 2007 Boeiende partij schaker Baars uitslagen Bolssens wint in Nieuw-Namen agenda woensdag 14 september 2005 VALLADOLID - Bram de Groot Ut niet welke pijn erger is: die ózijn knie en achillespees of de pijn die hij voelde na het lezen !an de kritieken in Nederland. doen net alsof wij hier drie roken vakantie vieren." De strijd is gestreden en de ronden zijn gelikt. Rabo- tenk-kopman Denis Mentsjov de eindzege in de Ronde m Spanje vergeten en heeft cch voorgenomen om achter ato Heras ten minste de te worden. „Dat zou al aniek zijn, maar alles wat in Nederland gezegd wordt is dat Keen slechte ploeg hebben", al- cjs De Groot, ploeggenoot en telper van Mentsjov. as De Groot wordt in de kranten en op websites de doer aangeveegd met de Rabo- p!oeg. Mentsjov had in de etap pe naar Valgrande-Pajares, «ar Heras hem op meer dan n]f minuten achterstand reed, Kt zo goed zónder ploegmaten kunnen rijden, zou de tendens E de berichtgeving zijn ge weest DeGroot: „Ze doen net alsof wij iuerdne weken vakantie vieren, ffe doen ons uiterste best en caarom doet het zo veel pijn. Ik ook graag zo hard als Heras berg oprijden, maar hoe j ik ook train, dat lukt me tooit. Ik had me al voorgeno men om tijdens een ronde nooit r websites en kranten te le- had mijn laptop ook thuis laten, maar heb er toch eentje id. Dat doe ik nooit meer, vanaf nu." weet het wel: eigenlijk zou hij de commentaren naast zich teer moeten leggen, maar zo zit De Groot niet in elkaar. Nadat io-commentator Maarten Du- erot van de NOS in het voorjaar ajnmening gaf over het doping- gebruik van Mare Lotz, weiger de De Groot in de Eneco Tour een interview met de omroep, in dan heb ik het weer ge daan, zo gaat dat. Ach, ik ben pu eenmaal impulsief. Op be maalde momenten kan ik het OLSZTYN - De Italiaan Danie- leBennati heeft de tweede etap- pe van de Ronde van Polen, on derdeel van de Pro Tour, gewon- Derit ging over 226,5 kilometer ÉanTczew naar Olsztyn. Benna- Iti's landgenoot Enrico Paolini, pie als tweede over de eind- reed, veroverde de gele jeiderstrui. Max van Hees wijk indigde als vijfde. ANP best zo snel mogelijk maar de bus in gaan." Desalniettemin is de pijn nog steeds voelbaar. Mentsjov zou niets aan zijn ploegmaats heb ben gehad in de achtervolging op Heras en consorten. Tot over maat van ramp zegt Mentsjov in de Spaanse kranten ook zelf dat hij de sterkste renner in de ron de is en dat hij de Vuelta nooit had verloren als hij omringd zou zijn geweest door een sterke ploeg. „Man, we zijn fantastisch afge daald", kijkt De Groot terug op de voor de Rabo's rampzalige rit. „Met Mentsjov in het wiel kwam ik van 35 tot op veertien seconden van Heras, maar toen was het op. Ik heb geprobeerd wat ik kon, maar kon niet lan ger op tegen vier renners van Li berty Seguros. En bovendien: er zijn al zo'n zestig renners naar huis en dat is niet omdat over twee weken het WK begint. De ze ronde is loodzwaar." De ver gelijkingen die gemaakt worden zijn niet eerlijk, vinden ze bij Ra- bo. „We worden altijd geflikt", vindt De Groot, die zijn con tract met één jaar heeft ver lengd. Ploegleider Adri van Hou- welingen zegt dat dat het gevolg is van het feit dat Rabo de enige Nederlandse ploeg in de ProT- our is. „In de voorjaarsklassie kers worden we vergeleken met Quick Step en Davitamon, in de Tour met Discovery Channel, CSC en T-Mobile en nu weer met Liberty Seguros. Maar heeft iemand die ploeg gezien in het voorjaar?" GPD Paolo Bettini moest in de eindsprint al zijn krachten aanspreken om de snellere sprinter Petacchi (rechts) voor te blijven. van onze sportredactie VALLADOLID - Alessandro Petacchi mag dan nog zo sterk zijn, als de finish bergop ligt moet hij nog altijd zijn meerdere erkennen in Paolo Bettini. In de zestiende etappe van de Ronde van Spanje versloeg de Italiaan van Quick Step gisteren zijn onverslaanbaar geach te landgenoot in Valladolid. Bettini maakte daarmee zijn dubbel slag compleet: eerder dit seizoen won hij een rit in de Giro. Ook eiste hij na zijn etappezege voor het aanstaande WK het co-kopmanschap op in de Itali aanse ploeg. „Het is niet verstandig om met één absolute kopman te starten", ad viseerde hij bondscoach Franco Balleri- ni. Ondanks Petacchi's sprintsuccessen wil Bettini niet al zijn geld op één paard zet ten. Vorig jaar in Verona was hij zelf de berschermde renner, maar stapte hij door een knieblessure voortijdig uit de wedstrijd. „Het was toen nog een geluk dat Cunego van voren zat", keek Bettini terug. „Bal- lerini zal het erg moeilijk krijgen om de selectie te maken. Ik heb hier laten zien dat ik er klaar voor ben." Bettini wil samen met Petacchi de Azzur- ri aan de wereldtitel helpen. „Als Petac chi er bij zit in de finale, zullen we volle dig zijn kaart spelen. Maar het is niet lo gisch om dat zomaar even te denken, om dat de laatste 500 meter vals omhoog lo pen." De rit van Léon naar Valladolid - waarin Voormalig doelman volbracht loodzware Vulkanbike in Eiffelgebergte door Peter van Kouteren ÏERNEUZEN - Erik de Koeijer keepte jarenlang op hoog niveau zette ruim een jaar geleden «n punt achter een mooie voet- talloopbaan. De sluitpost heeft >ls keeperstrainer bij de jeugd "eg een band met Terneuzen, zijn ei nu vooral kwijt •P de fiets. De Koeijer (38) be klom al twee keer de Mont Ven- te en bracht onlangs de lood- ware Vulkanbike in het Duitse tot een goed eind. tempo verschrikkelijk hoog lig gen", zegt De Koeijer. „Maar het is steeds beter ge gaan. Ik rijd ook wel eens mee op de weg, maar dan met mijn mountainbike. Natuurlijk heb je op een mountainbike veel meer rol weerstand, maar ik rijd lekker mee in de groep. Vorig jaar haalden we met onze groep een groep fietsers uit Axel in. We reden gemiddeld 45 kilome ter per uur. Daar hebben die mannen het nog over. "De witte reus van Terneuzen, zoals hij in het doel van de rood-zwarten werd genoemd, heeft echter vooral zichzelf verbaasd. „Wie had dat gedacht, dat ik ooit nog eens zou fietsen?" Explosiever Bekend is ook het verhaal van die twee mannen op een race fiets, die de vroegere doelman op het fietspad tussen Terneu zen en Axel in het oog kregen. De Koeijer reed op een gewone fiets, met zijn zoon op de bagage drager achterop. Het tweetal moest alles uit de kast halen om de Temeuzenaar in te halen. Erik de Koeijer was toen in trai ning voor zijn eerste klim op de Mont Ventoux. „Maar het mooi ste blijft het echte mountainbi ken", vindt hij. „Er komt wat meer bij kijken dan bij het fiet sen op de weg. Het vraagt een goede techniek en het is veel ex plosiever." „Ik heb natuurlijk nogal wat kracht in mijn pootjes overge houden", vervolgt hij. „Het komt daarnaast veel op karak ter aan. Ik geef zo maar niet op." Die instelling vindt hij ook te rug bij zijn companen van de Terneuzense sportschool Delta. Peter Boone, Eddy Lambert, Ri- Erik de Koeijer: „Wie had dat gedacht, dat ik ooit nog eens zou fietsen?" foto Wim Kooyman nie Dey, Ludo Haers, Art van der Staal en Robbert de Moor zijn volgens De Koeijer stuk voor mannen, die zich het snot voor de ogen kunnen fietsen. „Vorig jaar zijn ze met zijn vij ven naar de Vulkanbike ge weest", weet de Terneuzenaar. „Dit jaar hebben we er met ze ven man echt naar toe gewerkt. Ik vind het heerlijk om me op zondagmorgen een paar uur uit te leven. De Vulkanbike is een gigantisch evenement, waaraan een paar duizend man meedoet. Het was geweldig goed georgani seerd. Elke kruising was bevei ligd, zodat je gewoon door kon rijden. Ik wilde echt weten waar ik stond. Het is me honderd pro cent meegevallen." De Koeijer eindigde op de 84e plaats, veertien minuten achter Robbert de Moor, die het snelst van het Temeuzens zevental was. „Aan de finish heerste een uitstekende sfeer. Robbert wachtte ons op en deelde de eer ste complimenten uit. Maar in zo'n evenement heerst onder el kaar een geweldige saamhorig heid. Iedereen praat na afloop met iedereen. Ik heb wel een paar keer in het rood gereden", weet hij. „Ik heb echt alles gege ven en geprobeerd zo lang moge lijk mee te gaan. Ik ben qua uit houding enorm gegroeid. Uitein delijk zaten we met vijf man van onze ploeg binnen een kwar tier van elkaar. Dat geeft aan dat we redelijk aan elkaar ge waagd zijn. Ik weet nog hoe ik een jaar geleden zat te sukkelen. Dan heb ik het voor mijn eerste jaar zo slecht niet gedaan." Met zijn 94 kilogram beseft Erik de Koeijer dat hij veel gewicht mee omhoog moet sjouwen. „En echte klimgeit zal ik natuurlijk nooit worden", weet hij. „Voor al afdalen vind ik fantastisch. Het geeft een geweldige kick om met hoge snelheid tussen die bo men door naar beneden te gaan. Dit jaar ben ik voor het eerst ook de Mont Ventoux af gegaan. Omhoog had ik er precies twee uur over gedaan. Naar beneden reed mijn vrouw met de auto achter me aan. Ze heeft er tien minuten langer over gedaan dan ik." Door zijn eigen ervaring op de fiets heeft Erik de Koeijer in een kort tijdsbestek veel bewonde ring voor beroepswielrenners ge kregen. „Als je die mannen on der allerlei weersomstandighe den ziet in de Ronde van Spanje en de Ronde van Duitsland, dan kun je daar alleen maar waarde ring voor hebben. Als voetballer speelde je je wedstrijd van an derhalf uur en had je daarna rust. Maar op de fiets moet je de volgende dag weer aan de slag. Of wij straks een rustperiode in lassen? Welnee. Wij rijden het hele jaar door. Weer of geen weer. Zondagmorgen staan we om kwart over acht weer bij Del ta op de stoep en gaan we weer fietsen." VALLADOLID - Alejandro Valverde is kopman van d< Spaanse ploeg bij de wereldkampioenschappen wielren nen op de weg, eind deze maand in eigen land. Bonds coach Francisco Antequera nam twijfels over de fysieke gesteldheid van Valverde weg. De renner van Illes Ba- lears kwam niet meer in actie nadat hij in juli opgaf me een knieblessure in de Ronde van Frankrijk. De 25-jarig< Valverde won in de Tour wel de tiende etappe. „Ik het met hem gesproken en ik denk dat hij in grote vorm i: voor de wegrace in Madrid." Valverde won in 2003 zilvei op het WK en werd vorig jaar zesde. Oscar Freire, de we- reldkampioen van vorig jaar, verdedigt zijn titel niet irJ Madrid. De renner van Rabobank kampt met een zitvlak blessure. ANP/RTR MADRID - Oscar Pereiro fietst de komende twee seizoe nen in dienst van het Spaanse team Illes Balears. De 28-ja- rige Spanjaard vertrekt bij het Zwitserse Phonak. De wielrenner, momenteel actief in de Vuelta, tekende giste ren een contract. ANP WAALWIJK - Zeljko Petrovic maakt vanaf 15 septembei deel uit van de staf van zijn oude club RKC Waalwijk. Hi gaat de jeugd van de club trainen. Petrovic (39) werkte a eerder samen met trainer/coach Adrie Bogers. In zijn laat ste seizoen als voetballer, 2003/2004, combineerde hij de ze functies. Zeljko Petrovic speelde zes seizoenen bij RKC en kwam verder onder meer uit voor FC Den Bosch, PS\ en de Urawa Red Diamonds. GPD DEN HAAG - Kenia krijgt vrijwel zeker het WK crosj van 2007 toegewezen. De Internationale Atletiekfederatie zal dat binnenkort besluiten, nu de twee andere kandida ten voor het wereldkampioenschap, Florida City in de Verenigde Staten en de Spaanse hoofdstad Madrid zicb hebben teruggetrokken. Volgens David Okeyo van de Ke- niase atletiekbond zal het WK plaatshebben in Mombasa GPD ZIERIKZEE - In de tweede ronde van de schaakcompeti tie speelde Daan Baars een boeiende partij tegen Niels Meintema. In het middenspel had Meintema een pion gewonnen maar in de slotfase kon het paard van Baars de stanc weer in evenwicht brengen. Beide spelers kwamen remise overeen. Jan Verduijn den Boer speelde eveneens remise tegen John van Dalsen. Lange tijd kon Verduijn den Boei zijn veldoverwicht behouden maar nadat het Van Dalser gelukt was zijn paard de vrije teugel barstte de strijd ir alle hevigheid los. Beiden waren zeer attent en hielden dt dekking nauwkeurig in de gaten zodat geen van beider, een doorbraak kon forceren. Pang Yuen dwong met zwarl een remise af tegen Han van der Made door eeuwie 1 schaak te geven. Bas van de Graaf won met wit van Johar Hoogstrate. Hoogstrate speelde ietwat te enthousiast er verloor al vrij snel positie. foto Luis Tejido/EPA Thorwald Veneberg en Leon van Bon een vluchtpoging waagden - was gisteren een aardige generale repetitie voor het WK in Madrid, op 25 september. Ook in Span je was de weg naar de eindstreep vals plat. Bettini trok al vroeg flink door, waarna Petacchi reageerde. De kracht van Bettini won het van de snelheid van Petacchi. In het algemeen klassement veranderde nagenoeg niets. Roberto Heras blijft leider, voor Rabo-renner De- nis Mentsjov en Carlos Sastre. GPD Rotterdam. WK. Poule B: Verenigde Staten - Taiwan 5-4. Eindstand: 1. Japan 8-14, 2. Nicaragua 8-12, 3. Puerto Rico 8-12, 4. Verenigde Staten 8-12, 5. Australië 8-8, 6. Taiwan 8-6, 7, Spanje 8-4, 8. Colombia 8-4, 9. Tsjechië 8-0. Kwartfinales, woensdag 19.00 uur: Nederland - Puerto Rico (Haarlem), Ja pan - Zuid-Korea (Eindhoven), Cuba - Verenigde Staten (Rotterdam), Nicara gua - Panama (Almere). Leeuwarden. NK. Mannen, zesde ronde: Ernst - Tiviakov 0,5-0,5, Stellwa- gen - Van den Doel 0-1, Werle - Smeets 1-0, Van Wely - L'Ami 0,5-0,5, Janssen - Nijboer 0,5-0,5. Stand: 1. Van Wely 4,5, 2. Tiviakov 3,5, 3. Werle, Ernst, Janssen, Nijboer, Van den Doel 3, 8. L'Ami, Stellwagen 2,5, 10. Smeets 2. Vrouwen, zevende ronde: Van Weer- sel - Muhren 0-1, Laura Bensdorp - Peng 0-1, Marlies Bensdorp - Schuur man 1-0. Stand: 1. Peng 6, 2. Marlies Bensdorp NIEUW-NAMEN - Het leek wei of er grote belangen op het spel stonden in de Grote Schelde- prijs van Nieuw-Namen, een wielerwedstrijd onder de vlag van de Belgische wielerbond Waod. De renners zochten voort durend de aanval. Patrick Bols sens won uiteindelijk. Éénmaal leek een Zeeuwse cou reur een aanval op gang te kun nen brengen. Dat was Johnny van der Klooster. Zondag, in Ee- de, werd hij nog geveld door een rugblessure maar dankzij colle ga-coureur en fysiotherapeut Rein-Jan Elenbaas kon hij gis teravond weer voluit gaan. Zijn aanval kwam halverwege de wedstrijd. Hij ging in zijn eentje aan de haal, maar werd door een vrachtwagen op het par koers gestuit. „Ik moest in een bocht plotseling remmen voor die vrachtwagen. Het peloton had geen hinder meer van die vrachtwagen waardoor het weer kon terug komen", aldus Van der Klooster. Na verschillende ontsnappings pogingen waarin met name Hen- ny Rovers actief was voerden drie renners de finale op. Daar bij was weer Rovers. Naast Rovers maakten ook ploegge noot Patrick Bolssens en de Belg Jan van Hove deel uit van de kopgroep. Rovers liet in de slotronde het gat vallen voor Bolssens die op slechts enkele honderden me ters van zijn woonhuis in het Belgische Kieldrecht de over winning behaalde. Met dank aan Rovers dus. Peter Mol was met de achtste plaats de best ge klasseerde Zeeuw. 4,5, 3. Muhren 3,5, 4. Laura Bensdorp Schuurman 2,5, 6. Van Weersen 2. Zierikzee. Interne competitie. Twee de ronde: Daan Baars - Niels Meinte ma remise; Dick Doeswijk - Jan Heili gers 1-0; Paul Greefhorst - Aat Brakel re mise; Chris van Eldik - Henny de Jonge 0-1; Han van der Made - Pang Yuen re mise; Jan Verduijn den Boer - John var Dalsen remise; Stoffel Stoel - Henk Els hout 1-0; Peter de Vrieze - Adrie de Jon j ge remise; Bas van de Graaf - Johar Hoogstrate 1-0. Stand: 1. Bas van de Graaf 55 punten; 2. Henny de Jonge 51 3. Daan Baars 50; 4. Henk Bremer 49; 5 Niels Meintema 49; 6. Adrie de Jonge 44; 7. Teun Brouwer 44; 8. Peter de Vrie ze 43; 9. Stoffel Stoel 42; 10. Paul Greef horst 41 Lucky Day 3803 van 13 september. 4.6.7.8.15.16.22.26.29.32.33.44.49.50.51 71.72.73.75.77) (onder voorbehoud van typefouten! Boekarest. Mannen. Eerste ronde: Puerta (Arg/1) - Tipsare vic (SMoT7-5 6-2, Volandri (lta/2) - Beh rend (Dui) 6-2 6-4, Pavel (Roe/3) - Martir (Spa) 6-4 6-4, Hanescu (Roe/4) - Starace 6-3 6-2, Verdasco (Spa/8) - Zabaleté (Arg) 6-2 6-4, Portas (Spa) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-1, Andrejev (Rus) Waske (Dui) 6-4 7-6 (4), Garcia-Lopez (Spa) - Horna (Per) 6-3 3-6 6-2, Monta- nes (Spa) - Monfils (Fra) 3-6 6-1 6-4, Ra mirez (Spa) - Almagro (Spa) 7-6 (8) 6-1 Peking. Mannen. Eerste ronde: Co- ria (Arg/2) - Xuan Zeng (Chn) 6-2 6-1 Nalbandian (Arg/3) - Pless (Den) 6-3 7-6 (2), Thomas Johansson (Zwe/4) Bjórkman (Zwe) 6-4 6-3, Joesjni (Rus/8! - Healey (Aus) 7-5 6-4, Nieminen (Fin) Schüttler (Dui) 6-4 6-2, Hadad (Isr) - Nor man (Bel) 7-5 7-6(5), Wang (Chn) - Gre- gorc (Slv) 7-6 (5) 6-1, Udomchoke (Thai - Okun (Isr) 7-6 (4) 3-6 6-4, Gimelstot (VSt) - Karanusic (Kro) 6-4 6-1, Matsui (Jap) - Peng (Chn) 6-4 5-7 6-4. ProTour. Ronde van Spanje Zestien de etappe, Leon - Valladolid: 1 Betti ni (Ita) 162,5 km in 3.40.56, 2. Petacchi (Ita), 3. Perdiguero (Spa), 4. Rodriguez (Spa), 5. Sanchez (Spa), 6. Ardila (Col), 7. Zabel (Dui), 8. Lastras (Spa), 9. Zieg Ier (Dui), 10. Heras (Spa), 43. Moeren hout 0.22, 110. Veneberg 1.19, 127. De Groot 1.40,134 Van Bon 2.32. Algemeen klassement: 1 Heras (Spa) 65.28.36, 2 Mentsjov (Rus) op 4.30, 3. Sastre (Spa) 4.50, 4. Mancebc (Spa) 6.45, 5. Garcia Quesada (Spa) 8.02, 6. Sevilla (Spa) 11.16,7. Plaza Moli na (Spa) 11.39, 8. Danielson (VSt) 12.15, 9. Mercado (Spa) 13.32, 10. Gonzalez (Spa) 14.20. 27. Moerenhout 43.45, 68. De Groot 1.35 14. 88. Veneberg 2.15.00, 112. Van Bon 2.26.59. Ronde van Polen Tweede etappe, Tczew - Olsztyn: 1. Bennati (Ita) 226,5 km in 5.54.37, 2. Paolini (Ita), 3. Chicchi (Ita), 4 Zarebski (Pol), 5. Van Heeswijk (Ned), 6. Wegmann (Dui). Algemeen klassement: 1. Paolini (Ita) 9.15.48, 2. Cooke (Aus) 0 02, 3, Bennati (Ita), 4. Förster (Dui) 0.03, 5. Chicchi (Ita) 0.04, 6. Bichot (Fra) 0.09. woensdag Atletiek Coopertest. Locatie: atletiekbaan Zui dersportpark, Terneuzen. Aanvang 19 00 uur Inschrijven vanaf 18.30 uur 1 Tennis- Smalstad Open. Locatie: tennisvereni ging Jacoba van Beieren in Sint Maar tensdijk. Aanvang: 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45