De Groot is kritiek op Rabo's zat Bettini troeft Petacchi af Mountainbiken is nieuwe passie van De Koeijer VIL Boze renner ergert zich aan kranten en commentaren in Nederland Bennati snelste i Poolse ronde Valverde kopman Spanje op WK Pereiro naar Illes Balears Petrovic terug naar RKC Franse 29e in profkoers Competitie bedrijfsvolleybal begint uitslagen u.i.u.iiiimrr Bolssens wint in Nieuw-Namen Flore bezorgt SSV de winst agenda woensdag 14 september 2005 wb^ Harm Vonk door. VALLADOLID - Bram de Groot wet niet welke pijn erger is: die in zijn knie en achillespees of de pijn die hij voelde na het lezen van de kritieken in Nederland. je doen net alsof wij hier drie jrcken vakantie vieren." De strijd is gestreden en de wonden zijn gelikt. Rabo- bank-kopman Denis Mentsjov kan de eindzege in de Ronde van Spanje vergeten en heeft zich voorgenomen om achter Roberto Heras ten minste tweede te worden. „Dat zou al uniek zijn, maar alles wat in Nederland gezegd wordt is dat seeen slechte ploeg hebben", al as De Groot, ploeggenoot en •eipervan Mentsjov. Volgens De Groot wordt in de canten en op websites de vloer aangeveegd met de Rabo- oloeg. Mentsjov had in de etap- naar Valgrande-Pajares, waar Heras hem op meer dan f ■,-,][ minuten achterstand reed, 1 ;et zo goed zónder ploegmaten kunnen rijden, zou de tendens i- de berichtgeving zijn ge weest. DeGroot: „Ze doen net alsof wij lier drie weken vakantie vieren. We doen ons uiterste best en caarom doet het zo veel pijn. Ik zou ook graag zo hard als Heras een berg oprijden, maar hoe card ik ook train, dat lukt me nooit. Ik had me al voorgeno om tijdens een ronde nooit sieer websites en kranten te le- mijn laptop ook thuis laten, maar heb er toch eentje geleend. Dat doe ik nooit meer, vanaf nu." Hij weet het wel: eigenlijk zou commentaren naast zich neer moeten leggen, maar zo zit De Groot niet in elkaar. Nadat co-commentator Maarten Du- van de NOS in het voorjaar zijn mening gaf over het doping- gebruik van Mare Lotz, weiger de De Groot in de Eneco Tour een interview met de omroep. ,En dan heb ik het weer ge daan, zo gaat dat. Ach, ik ben cu eenmaal impulsief. Op be paalde momenten kan ik het OLSZTYN - De Italiaan Danie- IfBennati heeft de tweede etap pevan de Ronde van Polen, on derdeel van de Pro Tour, gewon - [Deritging over 226,5 kilometer anTczew naar Olsztyn. Benna- bs landgenoot Enrico Paolini, p als tweede over de eind- reed, veroverde de gele jderstrui. Max van Hees wijk adigde als vijfde. ANP best zo snel mogelijk maar de bus in gaan." Desalniettemin is de pijn nog steeds voelbaar. Mentsjov zou niets aan zijn ploegmaats heb ben gehad in de achtervolging op Heras en consorten. Tot over maat van ramp zegt Mentsjov in de Spaanse kranten ook zelf dat hij de sterkste renner in de ron de is en dat hij de Vuelta nooit had verloren als hij omringd zou zijn geweest door een sterke ploeg. „Man, we zijn fantastisch afge daald", kijkt De Groot terug op de voor de Rabo's rampzalige rit. „Met Mentsjov in het wiel kwam ik van 35 tot op veertien seconden van Heras, maar toen was het op. Ik heb geprobeerd wat ik kon, maar kon niet lan ger op tegen vier renners van Li berty Seguros. En bovendien: er zijn al zo'n zestig renners naar huis en dat is niet omdat over twee weken het WK begint. De ze ronde is loodzwaar." De ver gelijkingen die gemaakt worden zijn met eerlijk, vinden ze bij Ra- bo. „We worden altijd geflikt", vindt De Groot, die zijn con tract met één jaar heeft ver lengd. Ploegleider Adri van Hou- welingen zegt dat dat het gevolg is van het feit dat Rabo de enige Nederlandse ploeg in de ProT- our is. „In de voorjaarsklassie kers worden we vergeleken met Quick Step en Davitamon, in de Tour met Discovery Channel, CSC en T-Mobile en nu weer met Liberty Seguros. Maar heeft iemand die ploeg gezien in het voorjaar?" GPD Paolo Bettini moest in de eindsprint al zijn krachten aanspreken om de snellere sprinter Petacchi (rechts) voor te blijven. van onze sportredactie VALLADOLID - Alessandro Petacchi mag dan nog zo sterk zijn, als de finish bergop ligt moet hij nog altijd zijn meerdere erkennen in Paolo Bettini. In de zestiende etappe van de Ronde van Spanje versloeg de Italiaan van Quick Step gisteren zijn onverslaanbaar geach te landgenoot in Valladolid. Bettini maakte daarmee zijn dubbel slag compleet: eerder dit seizoen won hij een rit in de Giro. Ook eiste hij na zijn etappezege voor het aanstaande WK het co-kopmanschap op in de Itali aanse ploeg. „Het is niet verstandig om met één absolute kopman te starten", ad viseerde hij bondscoach Franco Balleri- hi. Ondanks Petacchi's sprintsuccessen wil Bettini niet al zijn geld op één paard zet ten. Vorig jaar in Verona was hij zelf de berschermde renner, maar stapte hij door een knieblessure voortijdig uit de wedstrijd. „Het was toen nog een geluk dat Cunego van voren zat", keek Bettini terug. „Bal- lerini zal het erg moeilijk krijgen om de selectie te maken. Ik heb hier laten zien dat ik er klaar voor ben." Bettini wil samen met Petacchi de Azzur- ri aan de wereldtitel helpen. „Als Petac chi er bij zit in de finale, zullen we volle dig zijn kaart spelen. Maar het is niet lo gisch om dat zomaar even te denken, om dat de laatste 500 meter vals omhoog lo pen." De rit van Léon naar Valladolid - waarin mrmalig doelman volbracht loodzware Vulkanbike in Eiffelgebergte ;*n foor Peter van Kouteren IEBNEUZEN - Erik de Koeijer tapte jarenlang op hoog niveau n zette ruim een jaar geleden w punt achter een mooie voet- klloopbaan. De sluitpost heeft keeperstrainer bij de jeugd een band met Terneuzen, saar kan zijn ei nu vooral kwijt •P de fiets. De Koeijer (38) he rnial twee keer de Mont Ven nen bracht onlangs de lood de Vulkanbike in het Duitse heigebergte tot een goed eind. «r Erik de Koeijer is het tfdstuk voetbal gesloten, vorige week zondag Den- fondergem geblesseerd het ri moest verlaten en zijn ver- Kim Gommers met een :';e kaart werd weggestuurd, «ook De Koeijer de veelbete- ^nde blikken zijn rich- -Ik heb wel mensen achter een kijken, maar ik begin er *-meer aan", zegt hij stellig, "at heb ik vorig seizoen nog ^ns gedaan, om de club te Tn' Het zou nu trouwens e meer kunnen ook, want ik ®f!wn lid meer van Terneu- -sl ga ik wel naar de thuis- fctrijden kijken." voormalige sluitpost stortte zijn voetballoopbaan op 'fietsen en heeft de smaak te ien Zijn eerste fiets is ver ben door een moderner exem- Kleding en schoeisel zijn oo ambities meegegroeid. !effste aanzet werd gegeven jsportschool Delta, waar Rob- oo Moor hem uitnodigde foen vrijblijvend ritje. e njden elke zondag met een ^P]o van zeven man een van een kilometer of tach- 0r het bos en over de hei. perste maanden vond ik het tempo verschrikkelijk hoog lig gen", zegt De Koeijer. „Maar het is steeds beter ge gaan. Ik rijd ook wel eens mee op de weg, maar dan met mijn mountainbike. Natuurlijk heb je op een mountainbike veel meer rolweerstand, maar ik rijd lekker mee in de groep. Vorig jaar haalden we met onze groep een groep fietsers uit Axel in. We reden gemiddeld 45 kilome ter per uur. Daar hebben die mannen het nog over."De witte reus van Terneuzen, zoals hij in het doel van de rood-zwarten werd genoemd, heeft echter vooral zichzelf verbaasd. „Wie had dat gedacht, dat ik ooit nog eens zou fietsen?" Explosiever Bekend is ook het verhaal van die twee mannen op een race fiets, die de vroegere doelman op het fietspad tussen Terneu zen en Axel in het oog kregen. De Koeijer reed op een gewone fiets, met zijn zoon op de bagage drager achterop. Het tweetal moest alles uit de kast halen om de Terneuzenaar in te halen. Erik de Koeijer was toen in trai ning voor zijn eerste klim op de Mont Ventoux. „Maar het mooi ste blijft het echte mountainbi ken", vindt hij. „Er komt wat meer bij kijken dan bij het fiet sen op de weg. Het vraagt een goede techniek en het is veel ex plosiever." „Ik heb natuurlijk nogal wat kracht in mijn pootjes overge houden", vervolgt hij. „Het komt daarnaast veel op karak ter aan. Ik geef zo maar niet op." Die instelling vindt hij ook te rug bij zijn companen van de Terneuzense sportschool Delta. Peter Boone, Eddy Lambert, Ri- Erik de Koeijer: „Wie had dat gedacht, dat ik ooit nog eens zou fietsen?" foto Wim Kooyman nie Dey, Ludo Haers, Art van der Staal en Robbert de Moor zijn volgens De Koeijer stuk voor mannen, die zich het snot voor de ogen kunnen fietsen. „Vorig jaar zijn ze met zijn vij ven naar de Vulkanbike ge weest", weet de Terneuzenaar. „Dit jaar hebben we er met ze ven man echt naar toe gewerkt. Ik vind het heerlijk om me op zondagmorgen een paar uur uit te leven. De Vulkanbike is een gigantisch evenement, waaraan een paar duizend man meedoet. Het was geweldig goed georgani seerd. Elke kruising was bevei ligd, zodat je gewoon door kon rijden. Ik wilde echt weten waar ik stond. Het is me honderd pro cent meegevallen." De Koeijer eindigde op de 84e plaats, veertien minuten achter Robbert de Moor, die het snelst van het Terneuzens zevental was. „Aan de finish heerste een uitstekende sfeer. Robbert wachtte ons op en deelde de eer ste complimenten uit. Maar in zo'n evenement heerst onder el kaar een geweldige saamhorig heid. Iedereen praat na afloop met iedereen. Ik heb wel een paar keer in het rood gereden", weet hij. „Ik heb echt alles gege ven en geprobeerd zo lang moge lijk mee te gaan. Ik ben qua uit houding enorm gegroeid. Uitein delijk zaten we met vijf man van onze ploeg binnen een kwar tier van elkaar. Dat geeft aan dat we redelijk aan elkaar ge waagd zijn. Ik weet nog hoe ik een jaar geleden zat te sukkelen. Dan heb ik het voor mijn eerste jaar zo slecht niet gedaan." Met zijn 94 kilogram beseft Erik de Koeijer dat hij veel gewicht mee omhoog moet sjouwen. „En echte klimgeit zal ik natuurlijk nooit worden", weet hij. „Voor al afdalen vind ik fantastisch. Het geeft een geweldige kick om met hoge snelheid tussen die bo men door naar beneden te gaan. Dit jaar ben ik voor het eerst ook de Mont Ventoux af gegaan. Omhoog had ik er precies twee uur over gedaan. Naar beneden reed mijn vrouw met de auto achter me aan. Ze heeft er tien minuten langer over gedaan dan ik." Door zijn eigen ervaring op de fiets heeft Erik de Koeijer in een kort tijdsbestek veel bewonde ring voor beroepswielrenners ge kregen. „Als je die mannen on der allerlei weersomstandighe den ziet in de Ronde van Spanje en de Ronde van Duitsland, dan kun je daar alleen maar waarde ring voor hebben. Als voetballer speelde je je wedstrijd van an derhalf uur en had je daarna rust. Maar op de fiets moet je de volgende dag weer aan de slag. Of wij straks een rustperiode in lassen? Welnee. Wij rijden het hele jaar dóór. Weer of geen weer. Zondagmorgen staan we om kwart over acht weer bij Del ta op de stoep en gaan we weer fietsen." VALLADOLID - Alejandro Valverde is kopman van c Spaanse ploeg bij de wereldkampioenschappen wielrei nen op de weg, eind deze maand in eigen land. Bond coach Francisco Antequera nam twijfels over de fysiel gesteldheid van Valverde weg. De renner van Illes Balears kwam niet meer in actie n; dat hij in juli opgaf met een knieblessure in de Ronde Vc Frankrijk. De 25-jarige Valverde won in de Tour wel c tiende etappe. „Ik heb met hem gesproken en ik denk d; hij in grote vorm is voor de wegi'ace in Madrid." Valverde won in 2003 zilver op het WK en werd vorig ja< zesde. Oscar Freire, de wereldkampioen van vorig jaa verdedigt zijn titel niet in Madrid. De renner van Rab< bank kampt met een zitvlakblessure. ANP/RTR MADRID - Oscar Pereiro fietst de komende twee seizot nen in dienst van het Spaanse team Ules Balears. De 28-jc rige Spanjaard vertrekt bij het Zwitserse Phonak. E wielrenner, momenteel actief in de Vuelta, tekende gist< ren een contract. Pereiro maakt dit jaar een opmerkelij seizoen door. Hij won de zware Classic des Alpes en w£ in de Ronde van Frankrijk zeer actief in de bergen. H won de zestiende etappe. ANP WAALWIJK - Zeljko Petrovic maakt vanaf 15 septembe deel uit van de staf van zijn oude club RKC Waalwijk. H gaat de jeugd van de club trainen. Petrovic (39) werkte eerder samen met trainer/coach Adrie Bogers. In zijn laai ste seizoen als voetballer, 2003/2004, combineerde hij de ze functies. Zeljko Petrovic speelde zes seizoenen bij RK1 en kwam verder onder meer uit voor FC Den Bosch, PS en de Urawa Red Diamonds. Hij heeft 394 wedstrijden e 43 doelpunten op zijn naam staan. Vorig seizoen was h assistent-trainer bij Feyenoord. Toen Ruud Gullit wer ontslagen vertrok hij ook bij de Rotterdamse club. GPD DESSELGEM - Frangois Franse uit Kwadendamme i gisteren 29e geworden in een profcriterium in België. D wedstrijd over 155 kilometer in en rond Desselgem wer gewonnen door de Belg Wouter Weylandt. Pieter Israe uit Kruiningen werd 42e. Franse, voor wie de koers perfect paste in de voorberei ding op de Delta Profronde van 24 september, maakte lan ge tijd deel uit van een groep van elf renners die fanatie jacht maakte op de kopgroep van negentien renners. D kloof slonk zelfs tot vijftien seconden, maar het gat wen niet gedicht. Franse kwam uiteindelijk binnen op 3.10 mi nuut van de winnaar. Pieter Israel finishte op vijf minu ten. MIDDELBURG - De Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging begint dinsdag 20 september de competiti 2005/2006. Tweeënzestig teams verdeeld over drie vrou wen- en vijf mannen klassen doen eraan mee. Alle wed strijden worden dinsdagavonds tussen 19.00 en 23.00 uu gespeeld in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. foto Luis Tejido/EPA Thorwald Veneberg en Leon van Bon een vluchtpoging waagden - was gisteren een aardige generale repetitie voor het WK in Madrid, op 25 september. Ook in Span je was de weg naar de eindstreep vals plat. Bettini trok al vroeg flink door, waarna Petacchi reageerde. De kracht van Bettini won het van de snelheid van Petacchi. In het algemeen klassement veranderde nagenoeg niets. Roberto Heras blijft leider, voor Rabo-renner De- nis Mentsjov en Carlos Sastre. GPD Rotterdam. WK. Poule B: Verenigde Staten - Taiwan 5-4. Leeuwarden. NK. Mannen, zesde ronde: Ernst - Tiviakov 0,5-0,5, Stellwa- gen - Van den Doel 0-1, Werle - Smeets 1-0, Van Wely - L'Ami 0,5-0,5, Janssen - Nijboer 0,5-0,5. Stand: 1Van Wely 4,5, 2. Tiviakov 3,5, 3. Werle, Ernst, Jans sen, Nijboer, Van den Doel 3. Vrouwen, zevende ronde: Van Weer- sel - Muhren 0-1, Laura Bensdorp - Peng 0-1, Marlies Bensdorp - Schuur man 1-0. Stand: 1. Peng 6, 2. Marlies Bensdorp 4,5, 3. Muhren 3,5 Lucky Day 3803 van 13 september. 4.6.7.8.15.16.22.26.29.32.33.44.49.50.51 71.72.73.75.77 (onder voorbehoud van typefouten) Sint Maartensdijk. Smalstad Open. Mannenenkeispel. HE6: R. Schot-J. Verswijveren 6-4 6-2. HE7: B. Vroeg- NIEUW-NAMEN - Het leek wel of er grote belangen op het spel stonden in de Grote Schelde- prijs van Nieuw-Namen, een wielerwedstrijd onder de vlag van de Belgische wielerbond Waod. De renners zochten voort durend de aanval. Patrick Bols sens won uiteindelijk. Éénmaal leek een Zeeuwse cou reur een aanval op gang te kun nen brengen. Dat was Johnny van der Klooster. Zondag, in Ee- de, werd hij nog geveld door een rugblessure maar dankzij colle ga-coureur en fysiotherapeut Rein-Jan Elenbaas kon hij gis teravond weer voluit gaan. Zijn aanval kwam halverwege de wedstrijd. Hij ging in zijn eentje aan de haal, maar werd door een vrachtwagen op het par koers gestuit. „Ik moest in een bocht plotseling remmen voor die vrachtwagen. Het peloton had geen hinder meer van die vrachtwagen waardoor het weer kon terug komen", aldus Van der Klooster. Na verschillende ontsnappings pogingen waarin met name Hen- ny Rovers actief was voerden drie renners de finale op. Daar bij was weer Rovers. Naast Rovers maakten ook ploegge noot Patrick Bolssens en de Belg Jan van Hove deel uit van de kopgroep. Rovers liet in de slotronde het gat vallen voor Bolssens die op slechts enkele honderden me ters van zijn woonhuis in het Belgische Kieldrecht de over winning behaalde. Met dank aan Rovers dus. Peter Mol was met de achtste plaats de best ge klasseerde Zeeuw. op-A. Joppe 3-6 7-5 6-3. Vrouwenen kelspel. DE6: A. Karremans-M. va der Kleijn 6-2 6-2. DE7: E. de Jonge-1 Walsarie Wolff 6-1 6-2. Mannendubbel spel. HD6: O. Cleemput/W. Brevet-N Samijn/E. Vermeulen wo., 1 Moerland/T. Fase-F. Liefting/A. va* Damme 6-3 3-6 6-3, E. van Leemput/H Peels-R. Vlemmings/J. van de Velde 5- 6-2 6-3. Vrouwendubbelspel. DD6: E Huijsmans/L. Kot-E. Arts/E. den Engels man 6-2 6-4, M. Parren/B, de Kock-E Huijsmans/L. Kot 4-6 7-6 6-2. Gemengd dubbelspel. GD7: C. Melsen/A. Mei sen-P. Geldhof/C. Weeland 6-1 6-4, E de Jonge/H. Giljam-I. Baan/P. Groffei 6-1 6-0, M. Boogaart/W. Bosters-M. vai Dam/B. Schellius 6-4 6-3. ProTour. Ronde van Spanje Zestien de etappe, Leon - Valladolid: 1. Betti ni (Ita) 162,5 km in 3.40.56, 2. Petacch (Ita), 3. Perdiguero (Spa), 43. Moeren hout 0.22, 110. Veneberg 1 19, 127. Di Groot 1.40, 134. Van Bon 2.32. Klasse ment: 1. Heras (Spa) 65.28.36, 2 Mentsjov (Rus) op 4.30, 3. Sastre (Spa 4.50, 4. Mancebo (Spa) 6.45, 5. Garci; Quesada (Spa) 8.02, 27. Moerenhou 43.45, 68. De Groot 1.35.14, 88. Vene berg 2.15.00,112. Van Bon 2.26.59 Nieuw-Namen. Grote Scheldeprij: voor vrije renners: 1. Patrick Bolssen: (B), 2. Henny Rovers (Oud-Gastel), 3 Jan van Hove (B), 8. Peter Mol (Kapel Ie), 10. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 14 Johnny van der Klooster (Lewedorp) 25. Kees de Wijze (Kapelle), 26. Rudi Ra bout (Goes), 27. Ad Stouthamer (Kapel Ie), 30. Kees Hoogerland (Yerseke). GOES - SSV/E1 Toro heeft in de eerste klasse van het futsal re vanche genomen voor de 10-2-nederlaag tegen Troy uil Bergen op Zoom. In Sportpunt Zeeland versloegen de Goesena- ren het sterke Bristol Team uit Roosendaal: 4-3. Met de winst pakten de Bevelan ders hun eerste punten. Wil SSV doorgaans de verdediging nog wel eens laten versloffen, tegen Bristol Team hield iedereen zich goed aan zijn taken. Dat betaal de zich vooral uit in de eerste helft waarin SSV achterin nau welijks iets weggaf. Bij rust leid de de thuisploeg met 2-1 door goals van Bud Aschman en de van een blessure teruggekeerde Pim Bruins. Na de pauze voerden de gasten de druk op en kwamen op 3-2. Aschman zorgde twee minuten voor tijd voor de gelijkmaker en Mischa Flore schoot in de laat ste seconden, toen SSV een man meer op het veld had, de winnen de treffer binnen. woensdag Tennis Smalstad Open. Locatie: tennisvereni ging Jacoba van Beieren in Sint Maar tensdijk. Aanvang: 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21