koerswijziging Lété op komst Klanten blijven Delta trouw PZC En de smaak is nu óók op z'n best. Met rappen los je wereldproblemen op UW FOTO'S OP CU kiting van afdelingen en ontslag voor boventallige ambtenaren Justitie wil exploitant koffieshop plukken zeeuwse almanak Vogel Cel in voor rijden zonder rijbewijs Bekladding en diefstal bestraft Boete voor geweld op camping aakstraf voor wieling in uisartspraktij k 14 september 2005 editie Walcheren rm Ramakers SSINGEN - Het Walcherse Kgratiebedrijf Lété wil het ladende financiële tekort Endoor een aantal boven- ambtelijke medewerkers laan. Ook zal Lété onren- afdelingen afstoten en Opende afdelingen verster ft blijkt uit een nog ver- lelijke nota 'visie op de toe- si; alles verandert, niets ver re werknemers die met pensioen gaan, is niet langer vanzelfspre kend en interne verschuivingen moeten worden overwogen. In de afdeling groen liggen de beste kansen voor de werkvoor ziening. Dat komt onder meer door de relatie die de organisa tie met de gemeenten heeft. Ook in de sector recreatie en toeris me liggen kansen voor Lété. Niet alleen wordt er gewezen op een verandering in structuur, ook zal de cultuur binnen het be drijf moeten veranderen. Meer dan voorheen komt de nadruk te liggen op de wijze van leiding geven en begeleiden van mensen naar de reguliere arbeidsmarkt. Het Rijk subsidieert de werk voorzieningen. Lété krijgt daar naast van de gemeenten Middel burg. Vlissingen en Veere geza menlijk circa 614.000 euro. Bij ongewijzigd beleid ontstaat er volgend jaar al een tekort van vier ton. Dat loopt op tot 1.3 mil joen euro in 2008. Het management en het bestuur van Lété vinden dit een onge wenste verhoging en lieten daar door de organisatie en werkwij ze doorlichten. Reïntegratiebe- drijven moeten bovendien van het Rijk moderniseren: van een werkvoorziening die zelf inkom sten genereert, naar een organi satie die haar medewerkers snel door laat stromen naar regulier werk. Advertentie «UW OP DE DIGITALE SNELWEG VAN ZEELAND: DELTA DIGITALE TV EN RADIO 15 de digitale snelweg van Zeeland vijf keer zo snel geworden. Die enorme ®ltvan de Zeeuwse kabel zetten we nu ook in voor digitale tv en radio. Voor Kherpe beeld en supergeluid van DELTA DIGITALE TV en RADIO hebt u - naast <v bestaande kabelabonnement - alleen een digitale ontvanger en een DELTA startpakket met Smartcard nodig. U koopt deze bij de elektronicawinkel bij u in de buurt. Klanten met een kabelabonnement (volledig pakket) betalen voor DELTA DIGITALE TV en RADIO geen extra abonnementskosten. Wilt u meer informatie, ga dan naar de winkel, kijk op www.deltadighaletv.nl of bel 0800 - 5511 550. door Ben Jansen MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta beschikt over trouwe klanten. Alle problemen met de vertraagde inning van voor schotten, spookrekeningen en ander administratief ongerief ten spijt, wendt maar een gering deel van de afnemers van elektri citeit en gas zich tot een andere leverancier. Aan klanten voor elektriciteit raakte Delta de eerste helft van dit jaar 2,5 procent kwijt op de 197.000 aansluitingen die het energiebedrijf eind 2004 had. Bij de levering van gas was het verloop lager: 1,6 procent van de 177.000 aansluitingen op 31 december vorig jaar. Daarmee blijft Delta flink bene den de landelijke verloopcijfers. Die bedragen 2,5 procent in de sector elektriciteit en 6 procent in de sector gas. Een woordvoerster van Delta te kent bij dit percentage aan dat niet vaststaat hoeveel klanten uit ergernis over de problemen met de facturering zich tot een andere energieleverancier heb ben gewend. „Het kan ook zijn dat mensen op basis van vergelij king van tarieven naar een an der bedrijf zijn gegaan." Particulieren hebben sinds 1 juli vorig jaar de mogelijkheid zelf een leverancier voor stroom en gas te kiezen. Delta maakte gisteren bekend dat de eerste helft van dit jaar 63,3 miljoen euro winst is geboekt. Dat is 300.000 euro minder dan dezelf- door Frank de Klerk HULST - Een 32-jarige man uit Wolphaartsdijk heeft gisteren bij het gerechtshof in Den Haag ontkend de grote man te zijn achter koffieshop Centraal Sta tion in Hulst. De man zei slechts zijn naam te hebben geleend om dat de werkelijke eigenaar geen vergunning voor een horeca zaak meer kon krijgen. Hofaanklager M. ter Hart vond echter overtuigend bewezen dat de man bij de illegale koffie shop een dikke vinger in de pap had. In haar ogen had de man nog langer en in grotere hoeveel heden hasj gekocht dan eerder door de rechtbank bewezen is verklaard. Zij berekende dat de man meer dan 1.400.000 euro had geïnd met de verkoop van de hasj. Dat geld mag de man van de aanklager als 'pluk- ze'-boete betalen. Het sommetje van de hofaankla ger komt aanzienlijk hoger uit dan het rekenwerk van de Mid delburgse rechtbank, die de man veroordeelde tot betaling van 440.000 euro. De aanklager eiste een celstraf van vijftien maanden waarvan vijf voor waardelijk. De man uit Wolphaartsdijk zei enorm stom te zijn geweest door de werkelijke eigenaren van de koffieshop buiten schot te hou den. Tot verbazing van de leden van het gerechtshof zei hij nog steeds te werken voor de dezelf de baas, die ook koffieshops in Vlissingen en Goes heeft. Uitspraak over twee weken. de periode in 2004. De omzet nam met bijna 22 procent toe tot 512 miljoen euro. Deze stij ging was vooral het gevolg van de doorwerking van de gestegen olieprijzen in die van elektrici teit en gas. Transport en leverin gen van en handel in elektrici teit bracht 16 procent meer op: 10 procent meer door de geste gen prijzen en 6 procent omdat grotere hoeveelheden werden be handeld. De achterstanden in de facture ring zijn er mede de oorzaak van dat de bedrijfskosten van Delta met 6,3 procent tot 97,4 miljoen euro zijn gestegen. Er moest extra personeel voor wor den ingehuurd. Delta verwacht dit jaar af te sluiten met ongeveer evenveel winst als in 2004. Toen boekte het bedrijf een netto-opbrengst van bijna 100 miljoen euro. Dat de eerste helft van het jaar Del ta meer oplevert dan de tweede, heeft te maken met seizoensin vloeden (in de eerste maanden van het jaar wordt meer gas en stroom verkocht dan in de laat ste) en met het feit dat resulta ten uit deelnemingen in de eer ste helft van het jaar kunnen worden bijgeschreven. Een productieve verslaggever van deze courant moest on langs tot zijn schaamte vast stellen dat er ook bij hem wel eens een spaander valt. In een artikel over Oranjezon voerde hij onder meer de vo gel goudsnip ten tonele. Een attente lezer maakte hem er op attent dat het uiteraard een houtsnip moest zijn. De auteur van het stuk erken de zijn fout ruiterlijk. „Ach", klonk het vergoelijkend. „In het Zeeuws klinkt het precies hetzelfde. #rt(e.0113-315649 &S3t,4460AAGoes fÈSSden-zèeiand: 0113-315520; JïndOT„n:0114-372770; MIDDELBURG - De Middelburse politierechter L.A.M. van Dijke heeft gisteren een 32-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor het rijden zonder geldig rijbe wijs bij verstek twee weken cel opgelegd. De hardleerse Middelburger was al een aantal keren eerder betrapt op het besturen van een auto zonder het vereiste rijbewijs. MIDDELBURG - Een achttienjarige inwoner van Middel burg kreeg gisteren voor het bekladden van zeven garage deuren met 'fuck you' letterlijk de rekening gepresen teerd. De man werd ook gestraft voor het stelen van een fiets. Voor officier van justitie R. Rammeloo stond gisteren in Middelburg voorop dat verdachte de schoonmaakkosten van 2640 euro aan Woongoed Middelburg vergoedt. „U heeft zelf de schade veroorzaakt; dus moet u betalen." De officier trachtte de man duidelijk te maken dat hij met graffiti verpaupering in de hand werkt en de woonomge ving voor andere burgers verpest. De Middelburger beken de 14 juli in zijn woonplaats de vernielingen te hebben aangericht. Een dag eerder had hij een fiets gestolen. Be halve de verplichting tot het betalen van de schade legde politierechter L. A. M. van Dijke hem voor de twee feiten dertig uur werkstraf op. MIDDELBURG - Officier van Justitie R. Rammeloo eiste gisteren in Middelburg tegen een 34-jarige inwoner van Torhout (B) voor geweld op een camping duizend euro boete. De man mishandelde 16 juli op een camping in Yer- seke vier mensen, nadat hij zich buitengewoon vervelend had gedragen. Een vriend die hem tot bedaren wilde bren gen kreeg ook klappen. Volgens de officier had de Bel gische vechtersbaas een gezelllig feest van de campinggas- ten compleet verstoord. Politierechter L. A. M. van Dijke was het helemaal eens met de officier en nam zijn eis over. (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen jsratiebednjven verkeren ;e tijd in zwaar weer. De toorzieningen halen voor Bge afdelingen minder kijk dan vroeger opdrach ten. Dat komt onder an- ■coor de grote concurrentie lagelonenlanden. Bedrijven ft ma, Polen en Roemenië r;rn producten tegen een la- kostyrijs maken. Soms moe- opdrachtgevers ook zelf be lenen haken af. óevisie blijkt dat de sluiting de houtafdeling onvermijde- is. Het voorstel is om de me- erkers over te plaatsen naar reen-en metaalaf deling, het voortbestaan van de Jenj van Lété komt in ge- r. Op termijn zal het spuiten hout en metaal minder opleveren. mocht wordt of de graveer- tng nog gehandhaafd kan ren In tegenstelling tot de kg bouw, die wordt opge- kosten voor personeel kun- worden teruggedrongen. In rapport wordt vermeld dat mbtelijke bezetting 'zwaar «ïdmggevende posities wor- soms ingevuld door externe hten. Vervanging van oude- lïLBURG - De Middel- rgse politierechter L. van te heeft gisteren een 35-ja- I inwoner van Schoondijke oordeeld tot 28 uur werk- af voor vernieling bij een de strafmaat werd meegewo- idat de verdachte zich drei- id had uitgelaten tegenover bkters-assistente. „Ik heb igedaan, maar het was niet fegend", beweerde hij. (incident vond op 20 juli vo- jaar in Groede plaats. De e had uit onvrede een ruit idehuisartsenpraktijk kapot Schoondijkenaar kampt al Se tijd met psychische pro- ®n, Hij zou stennis heb- i gemaakt, omdat hij zijn icijpen nodig had. „U heeft grens overschreden", stelde •eer van justitie R. Ramme- rast. De politierechter straf- ffiform de eis van de offi- Gwendolyn Roga, één van de initiatiefnemers van de Jongeren Acitiviteiten Soos, wordt geflankeerd door zanger Dvvight Breinberg (links) en rapper Youssef Ahrouch. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het is hét ant woord op het magere aanbod van jeugd- en jongerenactivitei- ten in de wijk Paauwenburg in Vlissingen. De Dream-Paauwer Party, die vrijdag in de Lamme- renburcht om 20.30 uur begint. De deelnemers spreken hun ei gen taal: „Het is een nachtmer rie dat we elkander voor ver schil laat staan. Maar 't is een droom dat we er iets aan doen, samen met elkaar." De tekst komt van Prince Of Riff Dive G met rapper Yous sef Ahrouch en zanger Dwight Breinberg. Vlissingse jongeren, die een boodschap hebben. „We willen mensen wakker schud den. We zouden ook willen dat we met elkaar alle vreselijke din gen oplossen. Maar dat gebeurt niet. Nog niet. Maar we zingen en rappen er wel over", zegt Dwight. Ze hebben het over liefde, haat, over de onzin van racisme, of de palestinakwestie. Soms is de tekst een mengeling van berber en Nederlands. Ze schuwen de wereldproblemen niet, maar voor de kleintjes zoeken ze het ook wel eens dichtbij huis. „We waarschuwen de kleintjes uit Paauwenburg dat ze geen rottig heid moeten uithalen." Youssef en Dwight zeggen het met een volwassen vanzelfsprekendheid. „We zijn zelf ook wel jong, maar dat is alleen maar een voordeel. De kleintjes kennen ons en luis teren naar ons." Optreden is ook gewoon leuk. „Dwights beat is zo mooi, dat je vanzelf meezingt. Het geeft een goed gevoel als je op straat loopt en je hoort ineens dat ie mand je liedje zingt." Jas, de Jongeren Acitiviteiten Soos, wil de jeugd in Paauwen burg en omgeving vrijdag 'een leuke avond bezorgen'. Gwendo lyn Roga, Nick van der Poel en Donald Scorea zijn de initiatief nemers van Jas. „Als je iets orga niseert in de wijk dan merk je di rect dat iedereen mee wil doen", zegt Gwendolyn. „Ze helpen voor een blikje Red Buil de hele dag mee om een voetbaltoemooi- tjete organiseren." Ze vinden alledrie dat succes verzekerd is als jongeren zelf leuke avonden voor jongeren or ganiseren. „Dat werkt het beste. Ouderen bedoelen het vaak wel goed, maar het is het dan net niet helemaal", zegt Youssef. „Ik woon in Paauwenburg en ik vind het belangrijk dat er af en toe wat voor jongeren gebeurt", zegt hij. Het is een tijdlang onrustig in de wijk geweest. Groepjes jonge ren zorgden voor overlast en be woners klaagden. „Maar dat is voorbij", zeggen ze. „Muziek helpt wel om de blik te verrui men." De muziekavond wordt compleet met de groepen 0118-vier en DT. Deejay Mi chael draait muziek. Advertentie Zeelands Roem Prins Dingemanse De zwarte parel verse royal mosselen verse jumbo mosselen verse extra mosselen C 98 fi 73 Ba™ O 66 van JJèi a van &9T W van 3=55" a Mo 299 Mo 137 Mo 143 Het grote voordeel van Albert Heijn. cn Prijs- en zetfouten voorbehouden Aanbiedingen zi|n geldig met een AH Bonuskaart t/m zondag 18 september. Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11