Zaman wil nog lang niet stoppen Ferdi Tilroe is nu weer fris in het hoofd Goese bowlers strijden tegen profs PZC Voetbalscheidsrechter uit Oostburg trotseert zijn versleten knieën Japans talent vervanger van racer Schouten Van Dam speelt in EK-kwalificatit Theo Rabout tweede in Zwalm Overwinning dartende zus en bro« Van Dijk niet terug bij Hontenisse Mtiliga weer in selectie Feyenoord uitslagen agenda topscorer Zevende EK roeifietsen op Neeltje Jans dinsdag 13 september 2005 door Rinus Verberkmoes I OOSTBURG - Wie hem in zijn zwarte scheidsrechterspak over diet veld ziet 'waggelen', vraagt zich af of Loek Zaman niet be ter de schoenen op kan bergen. Die versleten knieën worden toch nooit beter. Hij lacht. „Weet je, voetbalduels fluiten is een hobby, een passie. Dat blijf ik doen tot het echt niet meer kan, lot ze me er vanwege m'n leeftijd uit knikkeren of omdat ze me aan de ketting leggen." Een keurige man, beleefd, gast vrij, vriendelijk, behulpzaam. Het mag niemand verbazen dat Loek Zaman in het dagelijks le ven taxichauffeur is. Behalve op zaterdag en zondag. Dan heeft de in Oostburg wonende voetbal liefhebber andere zaken aan zijn hoofd. Dan is hij voetbal scheidsrechter in hart en nieren. MOTEGI - Het Molenaar Ra cing Team heeft het 15-jarige Ja panse talent Takumi Takahashi aangetrokken als vervanger van Raymond Schouten in de GP van Japan. De Nederlandse mo torcoureur, rijdend in de 125 cc, besloot twee weken geleden bij de GP van Tsjechië zijn contract in te leveren omdat hij er geen vertrouwen meer in had. „De Nederlandse rijders waar we een oogje op hadden, hebben allemaal verplichtingen. Daar door viel voor deze race de keu ze al snel op Takahashi", zei teammanager Arie Molenaar. „Hij wordt gezien als een van de meest talentvolle rijders in Ja pan, maar was te jong voor een wildcard in de 250cc. Met een wildcard mag hij wel rijden in de'lichtste categorie." Takahas hi; Japans kampioen 125 cc, is vertrouwd met het circuit in Montegi, waar de GP is. ANP Elke club in Zeeuws-Vlaande- ren kent hem. Want Zaman fluit al sinds 1972. Daarmee is hij één van de oudjes, behoort hij sa men met bijvoorbeeld Middel burger Wim Broekhoven tot een haast uitstervend ras. Zaman is 61 jaar Vroeger, toen de KNVB scheidsrechters bij bosjes van de straat kon pluk ken, was die leeftijd goed voor het pensioen. Maar tegenwoor dig zijn arbiters schaars. Toch hield de bond de poot lang stijf. Bij 57 jaar was het tijd voor de geraniums, voor een bos bloe men en een bedankbriefje. De huidige scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg was de eerste die de KNVB in de beklaagden bank zette. Hij was 47 en de bond oordeelde dat je als scheidsrechter op die leeftijd niet meer kon functioneren in het profvoetbal. Uilenberg won, Uilenberg keerde terug. Inmid dels is ook voor amateurarbiters de leeftijd aangepast. De ver plichte leeftijd om te stoppen is van 57 naar 70 jaar gegaan. Loek Zaman mag dus nog een tijdje. Ondanks knieën die het ei genlijk niet meer aankunnen, die aan vervanging toe lijken. Het fluiten kost hem veel moeite en regelmatig moet hij een be roep doen op zijn gevoel en erva ring. „Dat klopt, maar dat went. Je ziet, je voelt veelal aan wat er kan gebeuren." De eerste storingen in de moto riek zijn inmiddels al van acht tien jaar terug, zegt hij. Een op spelende meniscus, gevolgd De 61-jarige Loek Zaman heeft nog lang niet genoeg van het fluiten van voetbalwedstrijden. foto Camile Schelstraete door artrose aan de knieën, le ken een voortijdig einde van zijn loopbaan in te luiden. Op advies van orthopedisch chirurg Beckers stopte hij als 59-jarige één seizoen. Een optie was toen het vervangen van beide kniege wrichten door kunststof exem plaren. Daarvoor werd hij ech ter te jong geacht. Stoppen was het dwingende advies. Maar Za man keerde na één seizoen, te gen de voorschriften van zijn arts in, terug. „Ik kon het niet la ten, ik moest. Ik was lang ge noeg passief geweest." Daarmee keerde dat kenmerken de loopje van Zaman ook terug. „Dat lopen met die kleine pasjes is zijn handelsmerk geworden", zegt Goby, zijn levensgezellin en vaste begeleidster naar wedstrij den. Uitlaatklep Het fluiten is bijna alles voor Za man. Passie, uitlaatklep. On danks de pijn, ondanks de ver wensingen die hij af en toe naar zijn hoofd krijgt geslingerd. Want ook dat hoort er natuur lijk nog steeds bij. Tot in de vijf de klasse. Zondag nog floot hij Oostburg-IJzendijke, Hij keerde met een goed gevoel terug naar huis, naar Oostburg. Naar zijn tweede grote hobby. Zaman verzamelt beeltenissen van clowns en soms kruipt hij zelf in de huid van de man die mensen aan het lachen maakt en ze doet huilen. Dan komt dat kleine pasje hem goed uit. Of Zaman als arbiter de zeven tig haalt, zal deels afhangen van zijn knieën. Hoe lang gaan ze nog mee? Moet hij stoppen, dan heeft hij in elk geval veel om aan terug te denken. Alle mooie herinneringen. Nou ja, behalve die ene dan. Zaman, afkomstig uit het hockeynest van Rapide Hulst, werd namelijk na afloop van een duel in Bergen op Zoom opgewacht door spelers van het Brabantse Oudemolen. Niet de grootste lieverdjes, weet hij. „Maar ik kwam er heelhuids af. Dit heb ik ook maar één keer meegemaakt. Ik ben al met al best tevreden over hoe besturen je ontvangen en begeleiden." AMEIDE/DORDRECHT - Er staan jeugd biljarter fa van Dam uit Sas van Gent spannende weken te wachte Zaterdag speelt hij in Ameide kwalificatieduels libresw len voor het EK en een week later speelt hij in Dorta nationale plaatsingswedstrijden extra klasse libre jew In het Wapen van Ameide is zaterdag een ticket tevetifc. nen voor het EK libre voor kadetten, de leeftijdsgroep^ zeventien jaar. In die lokaliteit speelt de 14-jarigeSass®. aar tegen William Alink uit Denekamp, Mike Nijman l- 's-Gravenzande en Demi Pattiruhu uit Dordrecht. twee sterksten plaatsen zich voor het EK, dat vanvni& 28 tot en met zondag 30 oktober in Hoogeveen is. Op zaterdag 24 en zondag 25 september is Van Damt» gast in biljartcentrum Merwehof in Dordrecht. Be speelt hij plaatsingswedstrijden extra klasse libre \y, het NK, op zaterdag 22 en zondag 23 oktober in Na$. wijk. In Dordrecht strijdt hij tegen Frederik Alink (De* kamp), Ricardo Diters (Hilversum), Ricardo Goüdfc naarsgraaf), Mike Nijman ('s-Gravenzande), Demi Pag. ruhu (Dordrecht), Burkey Sibsten (Sprang- Cape!],* Nickey Vernooy (Oss) en Kay de Zwart (Sprundel). ZWALM - Theo Rabout uit Zuidzande liep in het fa gische Zwalm naar de tweede plaats op een ruim 15 fa. meter lange wegwedstrijd. In de slotfase moest Rabom j Belg Frederick Colpaert, ex-winnaar van de Zwinsteifa loop in Sluis, laten gaan. Zijn tijd op het heuvelachta traject in de Vlaamse Ardennen was 54.34 minuten. OOSTBURG - Tijdens het darttoemooi bij De Eenho® in Oostburg werden Jean Paul van Acker en zijn zusfo cy tot winnaars gekroond. Nancy van Acker won in® vrouwenfinale met 4-1 van Annie Brevet uit IJzendijb Jean Paul van Acker was in de eindstrijd met 6-2 veë] sterk voor Robert Scheffer uit Hulst. KLOOSTERZANDE - Peter van Dijk keert niet tern^ zijn beslissing te stoppen met voetbal. De spandoek waarop zondag bij Hontenisse-Aardenburg om zijn re- tree werd gebedeld, vindt hij een aardig initiatief, hij geeft geen gehoor aan de wens van de supporters ben het spelen van voetbal zat." Van Dijk (23) woont op een steenworp afstand van ia veld van de vierdeklasser. Vanuit de huiskamer was tekst op het spandoek goed te lezen. Van Dijk: dat ze dat voor je doen. Blijkbaar heb je die jaren ini eerste elftal toch wat betekend voor de club. Maar ik ks niet terug op mijn besluit." ROTTERDAM - Patrick Mtiliga heeft zich gisteren re gemeld op de training bij Feyenoord. De Deen heeft dea! gelopen drie maanden in eigen land gerevalideerdn een operatie aan de heup. De verdediger raakte injanuï geblesseerd en werd in juni geopereerd. Mtiliga: „Ik be blij terug te zijn. Maar ik besef dat ik nog een langeu te gaan heb. Ik richt me op het nieuwe jaar." ANP Basketbat Novisad. EK degradatiewedstrijd. Nederland-Zweden 65-78 (34-40). Tops corers Nederland: Kingma 20, Van Paas- sen 15. Zweden blijft in A-categorie, Ne derland en Polen degraderen. Honkbal Rotterdam. WK. Poule A: Panama- Zuid-Afrika 5-1, Zuid-Korea-Zweden 12-2. Stand: 1. Cuba 8-16, 2. Nederland 8-14, 3. Panama 8-12, 4. Zuid-Korea 8-10, 5. Canada 7-6, 6. China 8-6, 7. Bra zilië 7-4, 8. Zweden 8-2, 9. Zuid-Afrika 8-0. Schaken Leeuwarden. NK. Mannen, vijfde ronde: Smeets - Stell- wagen 0,5-0,5, Janssen - Van Wely 0-1, Nijboer - Ernst 0-1, Tiviakov - Werle 1-0, Van den Doel - L'Ami 0,5-0,5. Stand: 1. Van Wely 4, 2. Tiviakov 3,3. Ernst, Jans sen, Nijboer, Stellwagen 2,5, 7. Werle, Smeets, Van den Doel, L'Ami 2. Vrouwen, zesde ronde: Schuurman- Peng 0-1, Marlies Bensdorp-Van Weer- sel 1-0, Muhren-Laura Bensdorp 1-0. Stand: 1. Peng 5, 2. Marlies Bensdorp 3,5,3. Laura Bensdorp, Muhren, Schuur man 2,5, 6. Van Weersel 2. [Tennis New York. US Open. Mannen, fina le: Federer-Agassi 6-3 2-6 7-6 (1)6-1. Peking. Mannen. Eerste ronde: Wes- sels (Ned) - Arthurs (Aus) 7-6 (5) 6-4, Koubek (Oos) - Heuberger (Zwi) 6-3 7-6 (6), Ferrero (Spa/6) - Lee (ZKo) 4-6 6-3 7-5, Toersoenov (Rus) - Burgsmuller (Dui) 6-3 6-4, Moya (Spa/8) - Srichaphan (Tha) 7-6 (6) 6-3. Boekarest. Mannen. Eerste ronde: Mathieu (Fra/7)-Sanchez (Spa) 2-6 6-2 6-1, Mayer (Dui)-Hernandez (Spa) 6-2 6-0, Acasuso (Arg/6)-Chela (Arg) 6-2 6-4, Serra (Fra)-Crivoi (Roe) 3-6 7-6 6-1, Sanguinetti (Ita)-Sabau (Roe) 6-4 6-3. Bali. Vrouwen. Eerste ronde: Fujiwa- ra (Jap) - Grandin (ZAf) 6-4 2-6 7-6 (5), Na (Chn/7) - Llagostera (Spa) 6-3 6-1, Schiavone (lta/4) - Jackson (VSt) 6-4 3-6 6-4, Bondarenko (Oek) - Cho (ZKo) 6-4 6-4, Camerin (Ita) - Domachowska (Pol) 6-2 3-6 6-4. Vlissingen. Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen. Finales. Mannendubbel. HD3: E. Jansen/J. Meijer-B. Dijkstra/F. Sonnemans 6-4 6-4. HD4: B. Dijkstra/F. Sonnemans-G. Louweret/M. van der Windt 4-6 6-4 6-0. HD5: M. de Witte/J. Wiggers-M. Baljeu/M. van den Berg 6-3 6-2. HD6: A. Lourens/P. Koster-N. Samijn/E. Vermeu len 6-4 6-4. HD6-35+: W. de Ruiter/R. Broerse-J. Schenkel/R. Oostdijk 6-3 6-4. HD7: H. Feijen/V. van der Linden-W. Korteweg/R. van de Woestijne 4-6 7-5 6-1. HD7-35+: H. Otto/D. van de Vel- de-R. van de Woestijne/D. van der Bel 4-6 6-3 6-4. HD8: J. Luwema/M. Ver- kaart-C. Kapaan/Y. de Nooijer 6-3 6-1. HD8-35+: G. Wittens en J. van Hui- zen-J. Jaspers en J. van Dockum 1-6 6-4 6-2. Vrouwendubbel. DD5: R. van der Meijden/L. van 't Hof-M. Bergs/M. Flip- se 6-2 6-1. DD6: S de Marco/C. Vers- teeg-M. de Jonge/D. de Jonge 6-4 1-6 6-2. DD7: M. de Kraker/A. de Kraker-L. Navest/M. Leijnse 6-4 6-3. DD7-35+: M. van der Bel/A. Nonnekes-Y. van Rosevelt/I. Kok 7-6 6-3. DD8: Y. van Doren/H. Visser-D. Dutour Geerling/R. Wallast6-3 6-1. Gemengd dubbel. GD4: K. Agten/M. van der Windt-K. Houmes/T. Felius 6-2 6-2. GD5: A. Ilic/P. Eversdijk-M. Bergs/B. Kats 3-6 6-3 6-3. GD6: M. Kloet/A. Lourens-D. de Jonge/F. van den Akker 6-3 6-7 7-5. GD6-35+: R. Smit Roeters/R. Verhage-W. van de Sande/T. de Vries 6-1 7-5. GD7: M. de Kraker/V. van der Linden-S. Westdorp/H. Westdorp 6-2 6-3. GD7-35+: O. de Roover/T. Out-C. Walsarie Wolff/J. Walsarie Wolff 6-2 6-3. GD8: D. Dutour Geerling/R. Mon- kau-L. Toerse/R. Toerse 6-2 6-2. GD8-35+: L. de Hamer/E. de Hamer-E. van Stee/C, Arends 6-4 4-6 7-6. Eerste divisie FC Den Bosch-Haarlem 2-0(1-0)1 Powel 1-0 (strafschop), 67. Calesii Scheidsrechter: Van Meenen. fa kaart: 40. Frankel (Haarlem). Gele te Wim Raymaekers (FC Den Bosch),rt der Kruis, Lokken (Haarlem). Aantel» schouwers: 3201. Stand: VVV Venlo 7-19, Votó 7-17, Excelsior 7-17, Helmond Sp? 7-13, Emmen 7-13, Den Bosch Mi MVV 7-11, FC Dordrecht 7-11, Eindt ven 7-10, AGOVV 7-10, De Graaftó 7-10, FC Zwolle 7-9, Haarlem 7-7, Ston vogels Telstar 7-6, TOP 7-6, VeertS 7-5, Fortuna 7-5, Cambuur7-4,GA(? les 7-4, Omniworld 7-1 Vrouwenvoetbal Vierde klasse: Zierikzee-Wemeldi") 5-4, Nieuwdorp-Patrijzen 5-1, If land-Dauwendaele 2-6, Noormere Aardenburg 4-0, Zeeland Spon® 1-0. Dauwend. 2 - 6 Gastel Nieuwdorp 1 - 3 Aardenburg I Zierikzee 1 - 3 Wemeldinge Zeeland Sp. 1-3 GPC Noormannen 2 - 3 Patrijzen Nieuwland 2 - 3 Vijfde klasse: Kruiningen-Nieuiv: 2 10-0, Veere-Zeelandia 14-1, Sm»* 2-Wolfaartsdijk 1-2, SVD-ZSC 1-3,"K lense Boys-Zaamslag 6-0. Veere 2 - 6 Walcheren ZSC 2-6 SVD Kruimngen 1 - 3 Zaamslag Thol. Boys 1 - 3 Nieuwdorp2 Smerdiek 2 2-3 Zeelandia Wolf'dijk 2- 3 Juniorenvoetbal A-junioren, derde divisie D: U' Halsteren 3-0, Una-WSC 3-4 steeg-BVV 4-1, Jeka-Geldrop 5-l.V nen-BSC4-1. Haarsteeg 2 - 6 BSC Nuenen 2 - 6 Terneuzen Sarto 2 - 4 Baronie Jeka 1 - 3 BW Halsteren 2 - 3 Una WSC 2 - 3 Geldrop Ronde van Polen. Eerste elKP Gdansk-Elbag: 1. Cooke (Aus) W in 3.21.23, 2. Paolini (Ita), 3.Ch©» 4. Pagliarini (Bra), 5. Brochardif?' Jegou (Fra). Waod-koers in Lochristi. A'BCs-v 10. Rudi Rabout (Goes). Waod-W» in Vlierzele: D-categorie: 2 Waal (Axel), F-categorie: 2. Ruj"-* mens (Oostburg), G-categon* Jaap Geensen (Terneuzen) Moskou. WK Finn. Stand dag: 1. Ainslie (GBr) 3 punten zt lios (Gri) 4, 3. Birgmark (Zwel5.^ ma 9,11De Vries 16. dinsdag Biljarten Landelijke competitie groot. Vierde divisie, poule - Avontuur-3B SD Partyservice. «"5 Bilj. Centr. Yip Plaza, Goes, 19.30 uur. Smalstad Open. Locatie: tenn ging Jacoba van Beieren in»11' tensdijk. Aanvang: 18.00 uur Wielrennen Grote Scheldeprijs. Wedstny auspiciën van Waod. Locatie, loostraat, Nieuw-Namen Cat*- vrije renners. Aanvang: 1730 stand: 60 kilometer. door Eugène de Kok KAPELLE - Ferdi Tilroe evenaarde za terdag in één duel zijn doelsaldo van de vorige twee seizoenen samen. De aan valler van Kapelle was tegen Rillandia (4-0) drie keer trefzeker. Jaren geleden schoot hij er tegen FSV eens vijf in één wedstrijd binnen. „De week daarna scheurde ik mijn enkelbanden", weet hij zich nog als de dag van gisteren te herinneren. Tilroe (25) hoopt niet dat zijn productie ve zaterdag weer gevolgd wordt door maanden blessureleed zoals in 1998. „De week na het duel met FSV speel den we uit bij Kogelvangers. Op een ge geven moment maakte ik een actie en een verdediger pakte me vol op mijn en kels. Ik wist direct dat het fout zat, op mijn enkel zat meteen een tennisbal. Het heeft toen ruim vier maanden ge duurd voordat ik weer een beetje kon voetballen. Het gebeurde in januari en ik heb, volgens mij, dat jaar nog één na- competitiewedstrijd gespeeld." De enkel van de kleine, maar kopsterke Kapelle-spits genas al met al redelijk snel, maar het duurde langer eer Tilroe helemaal over de doodschop heen was. „Het heeft jaren geduurd. Als iemand met een gestrekt been inkwam of een hoge tackle inzette, trok ik mijn voet te rug. Ik zag liever dat zij de bal kregen, dan dat ik nog een keer zoiets zou mee maken. Toen ik de overtreding op Niels Kokmeijer (speler van Go Ahead die zijn carrière moest beëindigen na een grove charge van Spartaan Rachid Bouaouzan) op televisie zag, schrok ik. Dan denk je er weer aan terug en heb je iets van: dat had mij ook kunnen gebeu ren. Maar, hij kan helemaal niet meer voetballen. Ik gelukkig nog wel. Nu ben ik er op het veld ook niet meer mee bezig. Het gaat vanzelf weg als je een paar duels aangaat en er gebeurt vervol gens niets." Bank Dit seizoen lijkt het de medewerker van een drukkerij in Goes allemaal mee te zitten. Hij is fit, speelt en traint goed en is bovenal fris in het hoofd. Zijn ba- sisplek zal zeker aan zijn goede gemoed bijdragen. In voorgaande jaren was de inwoner van Kapelle vooral op de bank te vinden. „Ik heb nu het geluk, al mag ik het zo eigenlijk niet noemen, dat Hans Tol- hoek geblesseerd is aan zijn rug. Meest al staat hij samen met Koen Sinke in de spits. Ik ben de derde man. Ik hoop op een goed seizoen, maar voor mij is het afwachten. Ik zal het van wedstrijd tot wedstrijd moeten bekijken, maar ik ga in ieder geval mijn stinkende best doen." Hoewel hij zaterdag met drie goals zijn totalen van de voorgaande twee seizoe nen overtrof (in 2004/2005 maakte hij er één, het jaar daarvoor twee), kijkt hij niet helemaal tevreden terug op het duel met Rillandia. „Het ging in de eer ste helft helemaal niet lekker. Ik kreeg geen enkele kans, liet alle ballen van mijn voeten glippen en kon nog geen kaats maken. Dat was frustrerend. De andere jongens hebben me in de rust wat moed ingesproken. Daar ben ik ze nu zeer dankbaar voor." Tilroe hoopt niet dat het dit seizoen blijft bij zijn hattrick. „Ik hoop er ze ker nog wat meer in te schieten, maar zoals gezegd: het is afwachten. Als ik blijf spelen en ik heb er aan het einde van het seizoen vijftien gemaakt, ben ik heel erg tevreden. Ik zal er in ieder geval alles aan doen om dit vol te hou den." Het topscorersklassement: 1. Christiaan Boon (SSV'65) en Arjen Oostdijk (Temeu- zense Boys) beiden 4, 3. Arjan Koopmans (SSV'65), Veli Eryuruk (AZVV), Ferdi Til roe (Kapelle), Bas Rooze (Serooskerke), Alex Meijer (Spui), Kevin Schot (Axel), Serge de Blaeij (Luctor'88) en Pascal We- dage (Ria W.) allen 3,27 spelers met 2. NEELTJE JANS - Op het eiland Neeltje Jans wordt dit weekeinde voor de ze vende keer het EK roeil'iet- sen gehouden. Roeifietsers bewegen zich voort op lig fietsen door het met de ar men maken van een roeibe weging. Er wordt gestreden in de wedstrijd- en de tourklas se. De wedstrijdklasse be staat uit vier verschillende onderdelen: de sprint, het criterium, de uurrace en de duurrace. In het touronder deel leggen deelnemers twee tochten van zestig en zeventig kilometer af. Aan de wedstrijd doen zes tig roeifietsers mee. Er ver schijnen ook roeiers uit de Holland Acht aan de start. Favorieten voor de titels bij de mannen zijn Ymte Sijbrandij, Theo Homan en Derk Thijs. Bij de vrouwen maken Beb Thijs en Daniëlle van der Waard kans op de zege. Zaterdag start het EK om 12.15 uur aan de westzijde van Neeltje Jans bij de par keerplaats voor strandbe- zoekers. Zondag begint de I wedstrijd om 10.45 uur. Het beginpunt ligt die dag bij de Roompot Marina. door Mieke van den Broek GOES - Het was gisteren voor het eerst in dertig jaar dat bow lingcentrum Goes bezoek kreeg van professionele bowlers. De Amerikanen Doug Kent en Dino Castillo kwamen op de promotie dag een balletje gooien tegen Goese spelers. Ook kon het pu bliek vragen stellen en werden bowlingtrucs getoond. Kent en Castillo hadden moeite met de Goese tegenstand. De af val wedstrijd werd gestart met acht spelers. Na elke game vie len de twee spelers met de laag ste scores af. Bij de eerste afval lers zat gek genoeg ook de Ame rikaan Castillo. Hij had een smoes voor zijn voortijdige uit schakeling: „Ik wilde met één punt verschil van de speler naast mij winnen. Daarvoor zocht ik expres de goot op. Een miscalculatie dus. Maar ach, de ze wedstrijd is voor de fun. Don derdag speel ik een toernooi in Duitsland. Dan kan ik me dit niet veroorloven. Het gaat daar om 2500 dollar." Volgens de eigenaar van het bowlingcentrum, Erwin Groen is de vroege uitschakeling van de Amerikaan positief te noe men. „Het laat zien dat wij hier op een hoog niveau gooien." Groen voegde er direct aan toe dat een game slechts een mo mentopname is. „En voor onze spelers is het hier bekend ter rein. De Amerikanen zijn onze baan niet gewend. In Amerika ligt veel meer olie op bowlingba nen, dat speelt heel anders." Als laatste twee bleven de Ame rikaan Doug Kent en Ludo Pit- toord van BC Goes over. Al snel liep de fanatieke Kent uit. Let tend op het scorebord van zijn tegenstander gooide de prof maar liefst zeven strikes in de fi nale game. Pittoors knokte zich, gesteund door het publiek, op het einde van de game nog goed terug. Hij schudde vlak achter elkaar zes strikes uit zijn mouw. Toch was het de Amerikaan die zich niet liet inpakken. Met een score van 260 punten eindigde hij ruim voor Pittoors (226 pun ten). Als afsluiting gaven de Amerika nen nog wat bowlkunsten weg. Zo demonstreerden ze hoe je de kegels die uiterst links en rechts staan tegelijk kan omwerpen. Ook werden er rieten stoelen met daarop mensen op de baan gestationeerd. Doel was onder de meubels door te gooien. Het lukte Kent wel de stoelpoten niet te raken, maar een strike kreeg hij met de obstakels op de baan niet op het scorebord. De Amerikaanse profbowler Doug Kent vertoonde gisteren zijn kunsten in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46