Vrees overlast vliegveldje blijft PZC .Hard werken aan schoon strand PZC Piet de Cock krijgt lintje :1$ (jfote reserves polderbewoners jegens vliegbewegingen ultralichte toestellen Wielrenners ttractie op laptoe Axel Gouden Wimpel voor Shiis Wijk Triniteit vergadert over ontwikkelingen Straf voor niet nakomen afspraken Waterleiding lek in Biggekerke Resten oude boerderij ontdekt Vrijspraak van aandeel in ruzie ff l Rechter houdt rekening met belang rijbewijs agenda Slaapkenner Rademakers dinsdag 13 september 2005 OOSTBURG - Polderbewoners «het poldergebied tussen Ijzen de Schoondijke en Hoofd ei houden grote reserves te- de aanleg van een perma- «it vliegveld voor ultralichte buigen. Ze vrezen dat een ^eld aan de Klakbaan ge- yd'overlast en verlies van pri- fv met zich meebrengt. bewoners hebben al enige er- nnj met het landen en dalen tultralichte vliegtuigjes, om- l een landbouwer aan de akbaan al voor het derde jaar itijdelijke vergunning heeft. vergunning voorziet in junaal honderd vliegbewe- nen in ten hoogste 25 dagen, [het vliegveld een permanen- itatus krijgt, geldt geen maxi- immeer voor het aantal vlieg jongen en-dagen. Hg belangstellenden kwa lgisteren naar een informa- bijeenkomst in de kantine i het gemeentehuis in Oost- g Polderbewoners, leden de vhegclub Light Aero ib West, drie raadsleden en andere geïnteresseerden fiden zich op de hoogte van de innen voor het vliegveldje, (houder J. Provoost maakte ndelijk dat burgemeester en [houders nog geen standpunt iben ingenomen. burgemeester heeft de afgelo- j drie jaar een tijdelijke ver inning voor het veldje afgege- S. omdat het college niet bij arbaat ontwikkelingen in het itengebied wil tegenhouden, rendien kan de exploitatie i een vliegveldje een nieuwe inonusche drager zijn voor ■landbouwer in het buitenge- .d. tSluise college is geen voor inder van het toelaten van 'la- aisporten' in het buitenge- sd. Vandaar dat het dagelijks ituur onlangs ageerde tegen innen om vlak over de grens motorcrossterrein aan te leg- n. Het aantal decibellen dat nultralicht vliegtuigje produ ct, licht echter beduidend be den dat van een crossmotor, ÏEL - Het wielrijderskorps rescendo uit het Groningse Ipende is zaterdag de grote ekpleister op de bevrijding- aptoein Axel. werkgroep Axel Cultuur - en ïziekstad heeft muziekvereni- igen weten te strikken die een gevarieerd programma irgen. De uitvoeringen worden gegeven op het Kennedyplein. last Crescendo treden Jong iland, en de plaatselijke korp- Shovvband jong Axel, Blue loemx, de christelijke drum- alare Hosanna en showband iw Adventure op. Het wielrij- is voert twee keer een ow op. De taptoe begint om .30 uur. De laatste tonen klin- n rond de klok van22.00uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30ACTERNEUZEN 'Tel 0115-645769 fax:0115-645742 Email: redtern@pzc.nl "«né Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Fret "ene van Stee Trits Bakker (sport) Esudeloo 16 Postbus 62 •560 AB HULST Tel: (0114)372776 Pax: (0114)372771 froail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer BENTRALE REDACTIE «ationspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES Tel:'0113)315500 Jx: 10113)315669 E-(naii: redactie@pzc.nl 'NTERNET Www.pzc.nl E.mail.web@pzc.nl meldden Provoost en voorzitter C. de Putter van de West- Zeeuws-Vlaamse vliegclub. Omwonenden twijfelden echter aan de door hen genoemde cij fers. De belevingswaarde van het geluid is in elk geval anders, memoreerde een vrouw die op een paar honderd meter van het vliegveldje woont. Een tractor wordt overstemd door het ge luid van een stijgend of landend vliegtuigje, terwijl de trekker meer decibellen zou produce ren. Ook diverse andere sprekers ble ven bezorgd over zaken als uit breidingsmogelijkheden voor boerenbedrijven, rust in het bui tengebied en niet tegen te hou den groei van een succesvolle club. De Putter gaf aan dat veel wensen van de omwonenden in een overeenkomst tussen club en gemeente kunnen worden ge regeld, maar liet ook weten dat de rijksoverheid iedereen die dat wil ook graag gebruik laat maken van vliegveldjes. Pro voost meldde dat het college bin nen enkele maanden een stand punt inneemt, waarna de ge meenteraad nog dit jaar bepaalt of Sluis een vliegveld wil. Ook als het antwoord 'ja' is, kunnen bewoners nog bezwaar maken. Het staat hen overigens vrij ook nu al met schriftelijke op- en aanmerkingen te komen, stelde de wethouder. Voor Piet Michielse (rechts) en zijn zoon Paul is de onderscheiding voor het schoonste strand een kroon op hun schoonmaakwerk. NIEUWVLIET - Als de wind uit het noordwesten komt en er veel mensen ko men zonnen, worden soms wel zeven containers troep afgevoerd van het strand in Sluis. Het is niet voor niets dat het strand is uitgeroepen tot schoon ste strand van Nederland.Om een derge lijke prestatie te leveren, is een gedre ven team dagelijks aan de slag. Voor Piet Michielsen en zijn mannen van het strandexploitatiebedrijf, dat al sinds 1971 instaat voor de reiniging van het strand, is de onderscheiding een gro te eer. „Het was al een schitterend resul taat om uit ruim tweehonderd stranden genomineerd te zijn voor de prijs. Toen bleek dat we de Gouden Wimpel had den verdiend, gaf dat een perfect gevoel van trots. Het is een kroon op ons werk. Hoe dichter we vrijdag na de prijsuitrei king weer terug bij huis kwamen, hoe groter de blijdschap werd", vertelt Michielsen. „We ontvingen talloze felici taties." Iedere avond rond de klok van acht uur, als de badgasten vertrokken zijn, is zijn team in de weer. „We maken de hele strook vanaf Breskens tot aan 't Zwin elke dag schoon. Zo'n vijftien kilometer in totaal. Dat vergt een goede planning. Als we gunstige weersvoorspellingen ho ren, die een grote hoeveelheid gasten lokken, nemen we extra maatregelen. We beschikken over twee machines van Franse makelij voor het weghalen van het grof vuil, dat grotendeels aanspoelt. Vooral bij noordwestenwind halen we grote hoeveelheden afval van het strand. Bij aflandige wind is het aan bod, dat vooral uit zeewier bestaat, veel minder. Ook in het zomerseizoen, als het strandbezoek toeneemt, is er meer afval. Er zijn dagen bij dat we zeven containers met elk een kleine tien kubie ke meter afval laten afvoeren door de gemeente", vertelt hij. Zeef Een derde machine (ruim twee meter breed) met de toepasselijke naam Beach- cleaner, zet een groot mes in het zand en rolt de bovenste laag over een trillen de zeef. Het zand wordt er af getrild en al het afval verdwijnt in een container aan het eind van de machine. „Om alles in goede banen te leiden, zijn vijf mensen in de weer, want alle 450 vuilnisbakken worden ook dagelijks ge leegd. Een fors karwei. We streven er naar op plekken waar veel mensen aan wezig zijn meer dan één keer per dag de zakken leeg te maken." foto Camile Schelstraete Voor de toekomst hoopt Michielsen de ereprijs te continueren. „Veere deed het goed. Wij doen het beter. Het is een zwa re klus, maar we zullen ons uiterste best blijven doen voor een schoon strand. We gaan de uitdaging aan. Dat verdie nen onze trouwe gasten toch." De strandwachten, de Stichting Strand- exploitatie Walcheren en inwoners van Oostkapelle vinden dat zij ook erken ning hebben verdiend. Ze vinden het jammer dat er geen prijs is voor het ech te schoonste strand van het land. Het strand in Oostkapelle is dit jaar drie maal bezocht door een inspectieteam van Stichting Nederland schoon. Alle keren was er op het strand geen zwerf vuil te vinden en Oostkapelle haalde daarom elke keer de hoogste score, vijf punten. Geen enkel Noordzeestrand in Nederland haalde dit resultaat. Sluis kreeg toch de Gouden Wimpel, om dat de gemiddelde score van alle stran den binnen een gemeente bepalend is voor de uitslag. TERNEUZEN - De Stichting Be- wonersplatform Triniteit verga dert vanavond vanaf 19.30 uur in centrum 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. De bewoners van de wijken Tri niteit en Lievenspolder kunnen hun mening laten horen en hun gedachten laten gaan over plan nen en ontwikkelingen die lo pen of binnenkort van start gaan. Zo staat de oplevering van de derde fase van de herinrichting van Triniteit voor de deur; wordt gebrainstormd over veili ger oversteekplaatsen op de Axelsestraat; moet de Speelneus een andere plaats krijgen vanwe ge de sloop annex vernieuw bouw van de voormalige Golf slag tot bijgebouw van Oude Vaart en krijgen de plannen voor een brede school aan de Dokweg meer vorm. Vooral die bouw van de brede school - gelegen aan de Dok weg, tussen de Chrysantstraat en de Rozenstraat - kan grote ge volgen hebben voor de wijken: in de eerste plaats voor de be staande scholen, maar ook voor bijvoorbeeld het buurthuis werk, stelt het stichtingsbe stuur. Naast de bovengenoemde ontwikkelingen in de twee wij ken kunnen bewoners zelf onder werpen opvoeren die hen aan het hart gaan. NIEUW-NAMEN - Piet de Cock uit Nieuw-Namen is gistermid dag voor zijn verdiensten voor de gemeenschap benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. Burgemeester Jan-Frans Mulder links speldde de konink lijke onderscheiding op tijdens een feestelijke bijeenkomst in de basisschool Sint Jozef in het dorp. Volgens de burgemeester is De Cock ontegenzeggelijk een per soon die bijzonder betrokken is bij het wel en wee van anderen en van de gemeenschap. Sinds 1994 maakt hij deel uit van de gemeenteraad van Hulst. Daar naast is hij al 35 jaar bestuurs lid van de FNV Bond, waarvan 11 jaar vice-voorzitter van de af deling Hulst. Van de bedrijfs brandweer van Hydro Agri, was de Nieuw-Namenaar 24 jaar lid. Daarvan was hij vijf jaar bevel voerder. Nieuw Namen is een kleine ge meenschap, waarin de voetbal vereniging, het feestcomité en de fanfare een belangrijke socia le functie vervullen. De Cock be tekende veel voor die verenigin gen. Zo was hij 31 jaar penning meester van de voetbalvereni ging Hulsterloo en zette hij zich 26 jaar in voor het feestcomité. Daarnaast deden diverse organi saties nooit tevergeefs een be roep op hem, bijvoorbeeld als collectant. Ook als administra tieve vraagbaak stond hij pa raat voor de medemens. Of het nu ging om het invullen van for mulieren over belastingen, huur subsidies, kwijtschelding belas tingen; steeds stak hij de helpen de hand toe. „Met recht kan de heer De Cock worden gekwalificeerd als ie mand die zich langdurig ten ba te van de samenleving heeft in gespannen en als iemand die MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Vlissin- gen heeft zich niet gehouden aan de voorwaarden van de reclassering. Omdat hij tot zes keer toe niet was ingegaan op een uitnodiging van de reclassering, hing de man giste ren in Middelburg gevangenisstraf boven het hoofd. Offi cier van Justitie L. Boogert eiste zes weken cel. Politie rechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde de Vlissin- ger tot tachtig uur werkstraf. De straf houdt in dat de man zelf contact zal moeten zoeken met de reclassering voor het verrichten van de onbetaalde arbeid. BIGGEKERKE - Bewoners van Biggekerke hebben giste ren een paar uur zonder water gezeten. De waterleiding werd rond twee uur 's middags afgesloten omdat er een lek in was ontstaan. Het lek zat in een afsluiter in de lei ding. De overlast viel mee, de kruising Dorpsstraat en Korte Ooststraat werd wel afgesloten voor verkeer. Ruim tweeënhalf uur later was het lek gedicht. Vooral de stra ten ten zuiden van het Kerkplein werden getroffen door watergebrek. Waterbedrijf Evides heeft een tankwagen ter beschikking gesteld voor noodgevallen. De reparatie van gisteren was tijdelijk. Binnenkort wordt er weer aan de leiding gewerkt. KERKWERVE - Bij graafwerkzaamheden in het Plan Tu reluur bij Kerkwerve zijn restanten gevonden van een ze- ventiende-eeuwse boerderij. Het gaat mogelijk om over blijfselen uit het buitengebied van het verdronken dorp Rengerskerke. Het terrein tussen de Verseputseweg en Brasweg wordt ingericht als natuurgebied. Wat nu ïs bloot komen te liggen, zijn drie tonnenputten, aldus assis tent-provinciaal archeoloog J. Jongepier. Ze werden ge bruikt voor het afval. In en rond de putten zijn scherven gevonden van zeventiende-eeuws aardewerk. Ook zijn schoenzolen, een tinnen lepel en een zalfpotje uit die pe riode gevonden. Vlakbij kwam een stuk fundering van een gebouw aan de oppervlakte. Volgens Jongepier gaat het om baksteenpuin met hergebruikt materiaal uit cfe Middeleeuwen. Jongepier betreurt het dat hij niet eerdei* weet heeft gehad van de mogelijke aanwezigheid van oude bebouwing in plangebied. „Nu is er al een meter ont-, graven en daarmee waarschijnlijk een deel van de muutf- verloren gegaan." Archeologisch heeft de vindplaats vér-; der weinig waarde meer, aldus Jongepier, waarmee ei'; geen beletsel is voor de voortgang van de natuuraanleg. MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit De Heen moest^- zich gisteren in Middelburg verantwoorden voor zijn aan deel in een knokpartij in de voetbalkantine van V.V.! Smerdiek te Sint Maartensdijk. De aanleiding tot de ru zie vormde het vroegtijdig staken van de wedstrijd tussen; Smerdiek 3 en Vosmeer 4. De aanvoerder van het vierder elftal van Vosmeer wordt ervan verdacht dat hij op 30 ok-» tober drie spelers van de tegenpartij had geslagen en met* barkrukken had gegooid. Politierechter F. van He-C j mert-Meeuwis meende dat wat op het voetbalveld en ir£ de kantine was gebeurd nergens op leek. Ze miste, mede£ door de onoverzichtelijke chaos, de overtuiging om de ver— dachte te veroordelen en sprak hem vrij. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter F. van He mert-Meeuwis heeft gisteren een 44-jarige inwoner van Aar denburg voor dronken rijden veroordeeld tot negen maanden rijontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk en 1200 euro boete. De Aardenburger vertelde 11 juni dit jaar twaalf biertjes te hebben gedronken alvorens hij in de auto stapte om naar huis te rijden. De politie zag de auto slingerend over de rijksweg tus sen Schoondijke en Oostburg rij den. Uiteindelijk verloor de be stuurder de macht over het stuur en belandde in de sloot. Het eenzijdige ongeval liep, be houdens een snij wond en w(ai| kneuzingen, goed af voor ver-» dachte. Het alcoholgehalte be-»: droeg 800 microgram, bijna vierj keer zoveel alcohol als is toege-* staan. Officier van Justitie* L. Boogert eiste negen maanden» rijontzegging en 900 euro boete* Het rijbewijs was meteen inge vorderd en daar zat volgens? raadsman R. Nobus ook de pijn.» „Ik wil benadrukken dat het rij-» bewijs voor hem van levensbe-C lang is voor zijn bedrijfje." Ipe* advocaat pleitte voor een lange-* re voorwaardelijke rijontzeg-^ ging en een hogere boete. De po-C litierechter ging heel ver meey met het verzoek van de raads-J man door de rijontzegging deels?' voorwaardelijk op te leggen ei> dit te compenseren met een ho-C; gere boete. STREEKACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; GROEDE - Het Vlaemsch Erfgoed, 10.00 -17.00 uur: Oude kinderspelen; Lutherse kerk, 10.00 - 17.00 uur: Werk van keramisten; HEIKANT t Heike, 14.00 uur; Oude ren zangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek. 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten: 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljart club; 13 30 uur: Kaarten bieden en jokeren; 19.30 uur; Stijldansen. Bij eenkomst SP; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur; Biljarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN Café St-Cecilia,; 14.30 uur: Kermis schieting; Hulsterloostraat, 17.30 uur: Kermis wje-? lerwedstrijd; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderen-r koor; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur*. Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken; soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 19.30 uur; Bewoners-* vergadering Triniteit; Dansschool Verberkmoes, Vanaf 15.00' uur: Inschrijven danslessen; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Bijeenkomst videoclub Zeeuws - Vlaan deren. (Advertentie) ING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-33# (Advertentie) zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van zijn leefomgeving niet uit de weg is gegaan", aldus de burgemeester. foto Wim Kooyman Een waterbed koop je bij Rademakers Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 info@slaapkennerrademakers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43