Sluis zou eigen regels negeren Brug Sas ingepakt a la Christo PZC Kapelletje Clinge weer doelwit van vandalen Graven voormalig Sint Janskerkhof Sluis schoongemaakt Parkeerbeleid invaliden voldoet niet zeeuwse almanak Strandje Diefstal als bezigheidstherapie Drugsproject voortgezet Kritiek 't Duumpje op woningbeleid Zigeuners mogen langer blijven 18 editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - Het aantal invalidenparkeerplaatsen in Terneuzen is niet meer in overeenstemming met de behoefte van oudere en gehandicapte chauffeurs, stelt de Terneuzense WD- fractie. De drie plaatsen op een par keerterrein aan het Ooste lijk Bolwerk zijn bijna con tinu in gebruik bij bewo ners van De Veste, waar door bezoekers van het dienstencentrum en andere passanten vaak niet te recht kunnen, constateerde fractievoorzitter W. Broek- huysen. De gemeentelijke parkeercontroleurs kunnen vrij eenvoudig inventarise ren waar meer of minder parkeerplekken voor invali den nodig zijn, verwacht de liberaal. Naar aanlei ding van de bevindingen van de wachters moet de ge meente maatregelen ne men, stelt Broekhuysen. In Goes lachen ze zich rot. Voor dat ene flintertje strand dat de gemeente aan de Oos- terschelde bezit, heeft ze een landelijke prijs gekregen. De Stichting Nederland Schoon schonk Goes een derde plaats in de categorie kleine stran den. Let wel: zoetwaterstran- den. Geamuseerd had de gemeente de organisatie erop geatten deerd dat het strandje bij het Katseveer toch aan tongter gend zout water ligt. Of ze niet eerst eens wilde komen proeven? Maar nee, dat hoefde niet. Al leen de stranden aan de Noordzee konden meedingen in de categorie zoutwater. De rest merkte de organisatie zonder blikken of blozen als zoet aan. Dus tufte een Goese wethou der afgelopen weekeinde maar naar Kijkduin om er een glimmende plaquette in ontvangst te nemen. Tenslot te is die zoetsmakende roem goede reclame voor het Katse- veerse strandje. Dat zal als schone zoetwater- stek ongetwijfeld door opge ruimde sportvissers worden ontdekt. En die hengelaars zich straks maar afvragen waarom die snoek, karper en brasem niet willen bijten. Redactie: 0113-315649 SSactie@pzc.nl gas 31,'460 AA Goes Muprtentie-exploitatie. S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Es-Vlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. dinsdag 13 september 2005 TERNEUZEN - De groep zigeuners die zondagmiddag met zeven caravans aan de Herbert H. Dowweg in Terneu zen is neergestreken, mag daar tot vanmorgen tien uur blijven staan. Daarna moeten ze vertrekken. Dat is giste ren afgesproken in een overleg tussen de gemeente Ter- neuzen en de politie. De aanzegging dat ze voor vanmor gen tien uur hun biezen moeten pakken, is de zigeuners gistermiddag meteen na het overleg van gemeente en poli tie medegedeeld. Een van de redenen waarom de zigeu ners tot vanmorgen respijt hebben gekregen, is dat de ge meente Terneuzen in het verleden geen slechte ervaringen met deze groep heeft gehad. „Ze hebben al eens eerder op die plek gestaan. Ook toen zijn ze na een paar dagen ver der gereisd", aldus woordvoerster Bernadette van Riet van de gemeente Terneuzen. De zigeuners zelf waren gis teren tegenover de krant niet bijster spraakzaam. „We ko men toch alleen maar negatief in het nieuws, maar zegt u nu zelf: we doen hier geen vlieg kwaad en we staan geen mens in de weg. Maar wees maar niet bang; we blijven hier echt niet staan, we reizen heus wel verder", aldus de woordvoerder van de groep zigeuners. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een 25-jarige in woner van Bergen op Zoom voor het plegen van een dief stal tot zestig uur werkstraf. De Brabander gaf toe op 18 november vorig jaar bij een bedrijf in Sint Maartensdijk voor twintig kilo aan stalen buizen te hebben weggeno men. De verdachte zei de diefstal als een vorm van bezig heidstherapie te zien. „Ik was in die periode verslaafd aan speed. Ik deed rare dingen." Hij vertelde op eigen kracht te zijn afgekickt. De buizen hebben een waarde van 21 euro en zijn teruggegaan naar de eigenaar. OOSTBURG - Het alcohol- en drugspreventie-project dat vorig jaar in de gemeente Sluis is gehouden, krijgt een ver volg. Het project is vooral bedoeld om misbruik door jon geren te voorkomen. Ook dit keer gaat het om een ge zamenlijk project van de Stichting Welzijn West- Zeeuwsch-Vlaanderen, Emergis en de GGD. Het project wordt concreet toegespitst op kinderen uit groep 7 en 8 van de basisscholen en op de klassen 1 en 2 van het Zwin college in Oostburg. Behalve op de kinderen richt het pro ject zich ook op hun ouders en op de mensen die betrok ken zijn bij het jeugd- en jongerenwerk van de stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Het project begint morgen met een training van drie mid dagen voor de leerkrachten die les geven aan de leerlin gen van groep 7 en 8 in het basisonderwijs. In deze trai ning leren leerkrachten hoe ze in hun eigen les aandacht kunnen besteden aan de risico's van drank en drugs. De docenten van het Zwincollege krijgen een soortgelijke bij^ scholing. Verder wordt ook op ouderavond aandacht aan het onderwerp besteed. het alfabet van Zeeland WeGGNeR dagbladen rioorRené Hoonhorst SLUIS - Sluis legt bewoners ver achtingen op, die de gemeente gif niet nakomt. Eigenaren en fajurders van huizen die aan 'mi nimale wooneisen' voldoen, zijn b West-Zeeuws-Vlaanderen ver plicht hun woning te gebruiken permanente verblijfplaats. Haar in het luxueuze villapark Groonevelt mogen kopers hun - un maximaal wooncomfort vol gende - panden 'in deeltijd' be lonen. kritiek spuit Natuurbescher- ungsvereniging 't Duumpje in en bnef aan de gemeenteraad s burgemeester en wethouders Middelburgse vijver aangepakt wegens vissterfte HDDELBURG - De vissen in e visvijver aan de Overloper in liddelburg zijn gestikt door ooloverstort. Bij de hevige re genval van begin september is hei water opgevangen in de vij ver, om overstromingen in hui- en te voorkomen. Met het war- je weer is de boel gaan rotten, rtelt K. Sanderse van het oenbeheer. „In 2008 gaan we iets aan doen. Dan gaan we i riooloverstort saneren, wat ihoudt dat er een groot bassin omt Daarna gaan we bagge- van Sluis. De natuurbescher mers herinneren de Sluise be stuurders eraan dat de uitzonde ring voor het villapark niet al leen in tegenspraak is met de ei gen 'Verordening tweede wonin gen', maar ook strijdig is met de regels voor een Nationaal Land schap. De dit jaar door het Rijk toegekende landschapsstatus sluit ruimtebeslag voor extra woningen - niet nodig voor de lo kale groei - uit, schrijft secreta ris P. Jansen in de brandbrief. Wethouder J. Provoost verzucht eerst dat de leden van 't Duum pje 'niet zo moeten zeuren'. Vol gens hem vergeten de natuurbe schermers de regionale Woonvi- sie én vooral de uitzonderingspo sitie die het kabinet aan Sluis heeft toegekend. „Wij zijn de enige gemeente met het predikaat Nationaal Land schap wier inwonertal achteruit loopt. Om uit die negatieve spi raal te geraken, mogen we meer woningen bouwen, meer dan voor de eigen bevolking noodza kelijk is. Ons bouwplan past ook in de woonvisie, waarin de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten proberen om meer inwoners naar de streek te lokken." De wethouder geeft 't Duumpje wel gelijk als de vereniging stelt dat de gemeente niet voor hon derd procent consequent is. „We maken inderdaad wel eens een uitzondering op het tweede wo ningbeleid. Maar dan gaat het vaak om mensen die voor hun werk tijdelijk worden uitgezon den naar het buitenland. Die door René Hoonhorst SLUIS - De Stadsraad Sluis maakt vrijdag de graven van het oude Sint Janskerkhof schoon. De stadsraad heeft een handvol «etsers gestrikt, maar voorzit- trW. Behr hoopt dat zich deze «eek nog een aantal vrijwilli- gers aanmeldt. paar maanden geleden ham de raad met het plan om oidin te zamelen voor het oude erkhof. Om Sluis toeristisch oog aantrekkelijker te maken - ook de eigen inwoners de ge- jenheid te geven meer van de itorie op te steken - wil rad een culturele route dwerpen. Het Sint Janskerk- aan de Dinsdagstraat mag Br als uit de middeleeuwen da- monument niet ontbre- Omdat er sinds de kerk- °f 's opgegraven en blootge- gd - eind jaren veertig van de rige eeuw - bar weinig aan on- ïhoud is gedaan, vraagt de adsraad het gemeentebestuur a actie. belangenvereniging van zou het liefst zien dat een intal nog te conserveren graf- jen onderdak krijgt in het ïort of een plaatselijk mu- De kerkvloer met niet te ®den stenen moet beter zicht baar worden gemaakt, als het even kan ook door weer een stukje van de voormalige kerk muur op te metselen. De hoop dat de ideeën van de stadsraad tot leven komen, is een beetje de bodem ingeslagen door de ont dekking dat het Sint Janskerk hof geen officieel Rijksmonu ment is. Ook de hard aan een op knapbeurt toe zijnde Oostpoort mist de monumentenstatus. Voorzitter Behr van de stads raad wijt die blunders niet aan het huidige gemeentebestuur. In het verleden is er volgens hem echter te weinig aandacht ge weest voor het historisch erf goed. Het huidige gemeentebe stuur moet nu - adviseeert de stadsraad - alsnog alles op alles zetten om een aantal historische bouwwerken op de Monumen tenlijst te krijgen. Het zal echter een hele toer worden om nog geld uit het budget voor volgend jaar los te krijgen, vermoedt Behr, die daarom voorlopig in zet op het conserveren van het historisch erfgoed. Als Sluis vervolgens behoud van het erfgoed hoger op de prioritei tenlijst zet, kan met hulp van ho gere overheden en enkele chari- tasfondsen misschien alsnog het een en ander van de grond ko men, hoopt de voorzitter van de stadsraad. Advertentie gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van prijzen helaas noodzakelijk In verband hiermee zijn de in per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld. IQ abonnement automatisch 20,55 59,75 hal,laar 116,10 229,20 acceptgiro 23,75 62,00 120,75 233,30 tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de erekend in erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving "'tt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe ordt aangehouden. het alfabet van Zeeland Amerikaanse profbowlers te gast in Goes vinden iets van hun gading in onze gemeente en willen binnen afzienbare tijd - met ingang van hun pensioen of bij terugkomst uit het buitenland - in Sluis ko men wonen. Voor die toekomsti ge aanwas maken we graag een uitzondering, omdat je hun huis elders als pied-a-terre moet zien. Bovendien komen gezinsle den vaak al eerder naar Sluis." Deeltijd De term 'deeltijd' moet nog na der worden gedefinieerd, geeft Provoost toe. De precieze voor waarden waaraan kopers en huurders van nieuwbouwwonin gen moeten voldoen om naar Sluis te komen, moeten nog door de raad worden vastge steld, voegt hij eraan toe. Maai de natuurbeschermers lopen een beetje op de zaken vooruit als ze Sluis verwijten dat de ontwikke ling van de tweede fase van Groenevelt te vroeg start, vindt de wethouder. Het kan zijn dat nog geen negen tig procent van de woningen in Groenevelt I is verkocht, de voorwaarde die is opgenomen voor mocht worden begonnen aan Groenevelt II, bevestigt Pro voost. Maar de wethouder gaat er vanuit dat alleen nog op pa pier aan Groenevelt II wordt ge werkt. Daadwerkelijke bouw moet wachten op aanpassingen aan het Bestemmingsplan Groe nevelt. „Daar zitten namelijk nog een aantal oneffenhei dj es in, die eerst moeten worden weg gewerkt." De dames Lambrechts (1) en Smet-Weemaes zijn de overlast bij het boskapelletje in Clinge meer dan beu. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke CLINGE - Het kleine boskapel letje in Clinge is de laatste tijd weer geregeld doelwit van van dalisme en kwajongensstreken. De vrijwilligers die zich inzet ten voor het schoonhouden van de plek hopen dat nu eens actie wordt ondernomen. „Kortgeleden was het Maria beeld uit de kapel gehaald en op de grond gegooid. Bovendien was geürineerd in het kapelletje en ligt de hele plek altijd vol met allerlei rotzooi. We vinden het eigenlijk welletjes geweest", zegt Frank de Keijzer. Hi] en nog een klein groepje anderen, onder wie ook José Smet-Wee maes, zorgen ervoor dat de ka pel er netjes bijligt. Ze maken de boel schoon en plegen onder houd waar nodig. Ook vorig jaar is er al eens aandacht ge weest voor het vandalisme dat er in het bos achter het voetbal veld werd gepleegd door een klein groepje jongeren. Daarna was het even rustig, maar nu lijkt de overlast weer in alle he vigheid te zijn losgebarsten. „Het is te triest voor woorden dat een kleine groep 'snotneu zen' er zo'n bende van weet te maken. Regelmatig wordt er over de banken gelopen, brand je gesticht en allerlei zakjes, blikjes en sigaretten op de grond of in de kapel gesmeten", aldus De Keijzer. De vrijwilli gers verzamelen het spul in zak ken en gooien het dan maar weer zelf weg. Het kapelletje is gelegen op ge meentegrond, maar de kapel zelf is geen eigendom van de ge meente en daarom wordt het ook niet door de gemeentelijke diensten onderhouden. Frank de Keijzer: „Het is een plek van en voor iedereen in Clinge en wij houden dat met een klein groepje netjes. Het is dan wel frustrerend om elke maandag puin te moeten rui men." Namens de parochie spreekt ook Annemie de Loos van een kwalijke zaak. „Het is erg verve lend dat dit gebeurt. Voor vele mensen is het toch een plek van bezinning en als die er dan steeds zo bijligt is dat pijnlijk. Het is te hopen, dat de politie eens wat vaker een kijkje wil gaan nemen. Het is immers toch een plek waar we met elkaar fat soenlijk mee om dienen te gaan, zodat het een uitnodigende plek blijft om heen te gaan." door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Voorzitter P. de Waal van de stadsraad was de koning te rijk, gistermor gen: de wereldberoemde kunste naar Christo moest in Sas van Gent zijn neergestreken. Het wandelbruggetje tussen de Westkade en de Oostkade was geheel in plastic verpakt. Nade re beschouwing leerde dat de brug inderdaad keurig was inge pakt, maar net iets minder kun stig dan Christo het placht te doen. De vorm van de brug is niet direct te herkennen. Afbijtmiddel Nou hoeft dat ook niet van Rijks waterstaat. De dienst wil alleen dat er geen verf, afbijtmiddel, roest of andere ongerechtighe den in het zijkanaaltje belan den. Rijkswaterstaat droeg de gemeente Terneuzen daarom op de schilders passende veilig heidsmaatregelen te laten ne men. De steigers en de plastic omhulling bieden nu de schil ders optimale werkomstandighe den en voorkomen dat het ka- Het wandelbruggetje tussen de Westkade en de Oostkade in Sas van Gent is in plastic verpakt om te zorgen dat er geen schadelijke verf of andere chemische stoffen in het water belanden. foto Wim Kooyman naai vervuild raakt. Schepen tot na het watersportseizoen, bruggetje door kunnen varen, kunnen er niet door, vandaar Vóór half oktober moeten sche- terwijl voetgangers er dan weer dat is gewacht met de verfbeurt pen opnieuw onder het ophaal- overheen moeten kunnen lopen. (Advertentie) JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek. 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41