leisa rond feest bij Zeelandbrug PZC (esten boerderij nPlan Tureluur PZC Eerste discussie over Provinciaal Omgevingsplan levert weinig op meliefhebbers missen goede plek voor 'eigen' feestje 18 Sluis zou eigen regels negeren Diefstal als bezigheidstherapie Vrijspraak van aandeel in ruzie 0113-315649 "JfS'ctieSpzf"1 •531,4460 AA Goes „jé-exploitatie: n Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; ,1:020-4562500. »dag 13 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Amerikaanse profbowlers te gast in Goes SLUIS - Sluis legt bewoners verplichtingen op, die de ge meente zelf niet nakomt. Eigenaren en huurders van hui zen die aan 'minimale wooneisen' voldoen, zijn in West- Zeeuws-Vlaanderen verplicht hun woning te gebruiken als permanente verblijfplaats. Maar in het luxueuze villa park Groenevelt mogen kopers hun - aan maximaal woon comfort voldoende - panden 'in deeltijd' bewonen. Die kritiek spuit Natuurbeschermingsvereniging 't Duum- pje in een brief aan de gemeenteraad en burgemeester en wethouders van Sluis. De natuurbeschermers herinneren de Sluise bestuurders eraan dat de uitzondering voor het villapark niet alleen in tegenspraak is met de eigen 'Veror dening tweede woningen', maar ook strijdig is met de re gels voor een Nationaal Landschap. De dit jaar door het Rijk toegekende landschapsstatus sluit ruimtebeslag voor extra woningen - niet nodig voor de lokale groei - uit, schrijft secretaris P. Jansen in de brandbrief. Wethouder J. Provoost verzucht eerst dat de leden van 't Duumpje 'niet zo moeten zeuren'. Volgens hem verge ten de natuurbeschermers de regionale Woonvisie én voor al de uitzonderingspositie die het kabinet aan Sluis heeft toegekend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een 25-jarige in woner van Bergen op Zoom voor het plegen van een dief stal tot zestig uur werkstraf. De Brabander gaf toe 18 no vember vorig jaar bij een bedrijf in Sint-Maartensdijk voor twintig kilo aan stalen buizen te hebben weggeno men. De verdachte zei de diefstal als een vorm van bezig heidstherapie te zien. „Ik was in die periode verslaafd aan speed. Ik deed rare dingen." Hij vertelde op eigen kracht te zijn afgekickt. De buizen zijn 21 euro waard en zijn teruggegaan naar de eigenaar. MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit De Heen, aan voerder van het vierde elftal van Vosmeer, moest zich gis teren in Middelburg verantwoorden voor zijn aandeel in een knokpartij in de voetbalkantine van vv Smerdiek in Sint-Maartensdijk. De voetballer zei niets te begrijpen van de aanklacht: hij zou op 30 oktober vorig jaar drie spelers van de tegenpar tij hebben geslagen en met barkrukken hebben gegooid. Officier van justitie L. Boogert ging af op de verklaringen van slachtoffers en eiste 200 euro boete. Het verraste de man. „Ik ben sprakeloos. Ik ben onschuldig. Ik heb ër juist alles aangedaan om iedereen tegen te houden. Ik heb als aanvoerder de taak om mijn elftal te beschermen." Politierechter F. van Hemert-Meeuwis meende wat er op het voetbalveld en in de kantine was gebeurd nergens op sloeg. Ze miste, mede door de onoverzichtelijke chaos, de overtuiging om de verdachte te veroordelen en sprak hem vrij. De aanleiding tot de ruzie vormde het vroegtijdig sta ken van de wedstrijd tussen Smerdiek 3 en Vosmeer 4. zeeuwse almanak Strandje In Goes lachen ze zich rot. Voor dat ene flintertje strand dat de gemeente aan de Oos- terschelde bezit, heeft ze een landelijke prijs gekregen. De Stichting Nederland Schoon schonk Goes een derde plaats in de categorie kleine stran den. Let wel: zoetwaterstran- den. Geamuseerd had de gemeente de organisatie erop geatten deerd dat het strandje bij het Katseveer toch aan tongter gend zout water ligt. Of ze niet eerst eens wilde komen proeven? Maar nee, dat hoefde niet. Al leen de stranden aan de Noordzee konden meedingen in de categorie zoutwater. De rest merkte de organisatie zonder blikken of blozen als zoet aan. Dus tufte een Goese wethou der afgelopen weekeinde maar naar Kijkduin om er een glimmende plaquette in ontvangst te nemen. Tenslot te is die zoetsmakende roem goede reclame voor het Katse- veerse strandje. Dat zal als schone zoetwater- stek ongetwijfeld door opge ruimde sportvissers worden ontdekt. En die hengelaars zich straks maar afvragen waarom die snoek, karper en brasem niet willen bijten. prMarcel Modde BKWERVE - Bij graafwerk- amheden in het Plan Tureluur iKerkwerve zijn restanten ge- van een zeventiende- uwse boerderij. Het gaat mo- om overblijfselen uit het itengebied van het verdron- dorp Rengerskerke. ft terrein tussen de Verseputse- igenBrasweg wordt ingericht natuurgebied. Daartoe dt het verlaagd en deels on- water gezet. Bij de graaf- feaamheden is kraanmachi- |P Hanse op een put gestuit, [waarschuwde C. Boot, wiens milie in die hoek verschillen- generaties een boerenbedrijf 'hen gehad. Boot zegt nooit abben geweten van de oude wuwing. De familieboerderij fid tot de sloop eind 2003 ernaar de provinciale weg. et nu is bloot komen te liggen, adne tonnenputten, aldus as- at-provmciaal archeoloog ier. Ze werden ge nikt voor het afval. In en rond putten zijn scherven gevon- e van zeventiende-eeuws aar- ®erk. Ook vond Boot schoen- ri een tinnen lepel en een fpotje uit die periode. Vlak- kwam een stuk fundering d een gebouw aan de opper- kte Volgens Jongepier gaat het om baksteenpuin met herge bruikt materiaal, grote moppen, uit de middeleeuwen. „Dat was niet ongebruikelijk. Mogelijk duidt het op het bestaan van een nog vroegere bebouwing op die plek." Op een uit 1752 daterende kaart van de gebroeders Hattinga in het gemeente-archief van Schou wen-Duiveland staat aan de voormalige Koskensweg een boerderij ingetekend. Volgens archief medewerker K. Venema viel de boerderij nog net binnen de gemeentegrenzen van het ver dronken dorp Rengerskerke. In de eerste kadastrale atlas van 1832 is het gebouw verdwenen. De Koskensweg werd in halver wege de jaren vijftig van de vori ge eeuw opgebroken in het ka der van herverkaveling van het gebied. Jongepier betreurt het dat hij niet eerder weet heeft gehad van de mogelijke aanwezigheid van oude bebouwing. „Nu is er al een meter ontgraven en daar mee waarschijnlijk een deel van de muur verloren gegaan. Heel jammer, want dat maakt het voor mij lastig interpreteren hoe groot en belangrijk de boerderij moet zijn geweest." Archeolo gisch heeft de vindplaats verder weinig waarde meer, waarmee er geen beletsel is voor de voort gang van de natuuraanleg. Advertentie van geslegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van itsprijzen helaas noodzakelijk In verband hiermee zijn de ieven per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld. taling abonnement automatisch 20,55 aal 59,75 116,10 229,20 23,75 62,00 120,75 233,30 tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande isgebied van de PZC indien u de PZC per post ontvangt, worden de doorberekend in erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving Irektlermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe tqs wordt aangehouden het alfabet van Zeeland C. Boot met enkele potscherven die gevonden werden bij afgravingen voor Plan Tureluur. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lantinq ZIERIKZEE - Een eerste open bare discussie over het concept Provinciaal Omgevingsplan heeft weinig concrete standpun ten opgeleverd. Gisteravond kwamen belangengroeperingen en politieke partijen naar het ge meentehuis om aan de hand van stellingen op het plan te reage ren. De discussiebijeenkomst was een idee van wethouder R. van der Wekken. Het provinciaal om gevingsplan is nog niet officieel in de inspraak, maar Van der Wekken had behoefte aan een eerste peiling van de meningen. „We willen kijken of wij als col lege met onze standpunten op de goede lijn zitten", legt Van der Wekken uit aan de toehoor dei's. „Als u nu geen harde stand punten in wilt nemen is dat pri ma. Uiteraard krijgt iedereen in een later stadium de gelegen heid om officieel in te spreken." Het idee van Van der Wekken was wennen voor de aanwezi gen. Vooral de politieke verte genwoordigers worstelden met hun rol en bij vlagen leek de bij eenkomst meer op een reguliere commissievergadering dan op een informatieve discussiebij eenkomst. Daarnaast was de dis cussie niet altijd even spranke lend omdat enkele belangrijke spelers in het veld ontbraken. Zo schitterden de vertegenwoor digers van het overgrote deel van de Schouwse ondernemers door afwezigheid en ook was geen enkele vertegenwoordiger van de dorpsraden in de zaal. Naar aanleiding van de stellin gen bleek in de loop van de avond wel dat bij veel vertegen woordigers de angst bestaat dat de provincie te veel de touwtjes in handen wil hebben. L. Geluk (CDA) wees de wethouder er meermalen op dat de provincie in haar ogen te weinig ruimte overlaat aan de gemeente om ei gen beleid te voeren. „Wat ons betreft kan de lijst van nieuwe economische dragers wel uit het plan ge schrapt", zegt Geluk. „Wij kun nen als gemeente prima zelf uit maken wat we willen toestaan en wat niet." Geluk doelt daar mee op de nevenactiviteiten die agrariërs mogen ontplooien naast hun reguliere bedrijfsvoe ring, zoals een theeschenkerij of bed and breakfast. Een belang rijk item op Schouwen-Duive land. Vrijwel alle aanwezigen waren het er over eens dat woning bouw (beperkt) mogelijk moet zijn in de kleine kernen op het eiland en dat het provinciaal plan nu de aandacht te veel legt op Zierikzee. Ook de ontwikkeling van toeris tische sector hield de gemoede ren gisteravond bezig. Enerzijds werd hartstochtelijk gepleit voor uitbreidingsmogelijkheden voor campings door de verte genwoordigers van de mini- campings en fruitgaardcam- pings. Anderzijds pleitte B. van de Sande van de PvdA juist voor minder eenheden door de kam peerplaatsen groter te maken („meer ruimte om de tent") zon der daarbij de campings uit te breiden. Wethouder Van der Wekken heeft toegezegd verschillende opmerkingen die gisteravond zijn gemaakt, mee te nemen in zijn overleg met het provinciebe stuur. iDfAli Pankow HJIKZEE - Ze zijn een beetje üterd. Sjoerd van den 14. Pascal Timmers en Mar lde Keijzer uit Zierikzee voe- iDch zo n beetje als crimine- bestempeld. Ten onrechte, idtn ze. „We zijn gewoon een jredenclubie dat vorig week i feestje heeft gehouden on- r de Zeelandbrug. We hadden ten de pech dat de wind ver- ad stond." politie zegt vijf officiële chten te hebben genoteerd, ar De Keijzer erkent dat d! Zierikzee' last heeft gehad -demuziek die over de nach- ijke stad werd uitgestrooid, idrietal geeft toe op dat punt iter, de waard te hebben gere nd. Bij het voorgaande feestje dezelfde locatie aan het be- i van het zomerseizoen heeft Band iets gemerkt en is er a enkele klacht gekomen, ie stond de wind blijkbaar ders inrwerk aden Hoek, Timmers en De ijzer uiten een heldere harten- eet: „Een heel jaar lang zor- a we dat de toerist het naar m heeft, maar even zelf ge iten is onmogelijk. Dan zou- iwe een vergunning aan moe- ivragen om ergens een feestje geven." Over het verkrijgen n zo'n vergunning koesteren weinig illusies en als voor- ild verwijzen ze naar het teen van het afsluiten- vuurwerk tijdens de Zierik- se Havendag twee weken ge len. drie mannen zouden zo tag zien dat dit soort zaken B. ;t m iets gemakkelijker ^georgani seerd zouden kunnen worden. Zonder allerlei voorschriften en met een ruimhartiger houding van de bevolking. „Een kwestie van leven en laten leven", zegt Van den Hoek. Anderzijds snappen ze ook wel dat het niet leuk is als mensen in hun nachtrust worden ge stoord. „Maar waar moeten we anders terecht? Er is gewoon geen plek voor ons. We hebben weieens geprobeerd Brogum af te huren, maar daar willen ze je niet hebben als de term 'house' valt", zegt Timmers. Blijkbaar klinkt dat beladen. „Maar in fei te gaat het niet om de muziek die veel mensen zich bij house voorstellen. Het is veel meer deep-house, groovy zou je kun nen zeggen", aldus De Keijzer. Ruimte Het drietal vindt dat er letter lijk en figuurlijk ruimte zou moeten zijn voor een feestje, zo als zij vorige week spontaan op poten zetten tussen de pijlers van de Zeelandbrug. „Er waren ruim 160 mensen. Heel gezellig, zonder problemen. Je betaalt dan 35 cent voor een pilsje, in plaats van 1,85 zoals in de hore ca, zoals we het hele jaar doen. Bovendien wordt er hier ruimte geboden aan dj's die elders geen kans krijgen om te draaien." De initiatiefnemers laten nog weten dat ze zelf altijd spon taan en vrijwillig meewerken aan een evenement als 'Beach- boom' aan de Brouwershaven, en dat ze ook helemaal niks té gen toeristen hebben. „We wil len gewoon aan het begin en het eind van het seizoen een feestje voor onszelf." Met 'onszelf' doe len ze op een doelgroep van cir- Het feestje onder de Zeelandbrug dat veel stadsbewoners uit hun slaap hield. ca tweehonderd house-liefheb- bers op Schouwen-Duiveland. Tenslotte willen ze nog even la ten weten: „De politie heeft wel degelijk opgetreden na de klach ten over geluidsoverlast. Om vier uur kregen we een telefoon tje dat we moesten stoppen. Toen hebben we met 160 man al le rommel in vuilniszakken ge daan en was het in twintig minu ten tijd allemaal opgeruimd." (Advertentie) het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de logistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35