Aanpak wateroverlast Schotsman PZC Nooit meer werken voor een baas Ouderen krijgen les in chippen Marinus duwt Corrie elke dag met de rolstoel Heisa rond feest onder Zeelandbrug ,13 udget voor verhelpen problemen bungalowpark eind september bekend nda AAZET Vrijspraak van aandeel in ruzie Aanhouding na winkeldiefstal Goes Auto rijdt bromfietsster aan Onzekerheid coalitie Middelburg Fietsspeurtocht met behulp van satellietnavigatie Zeilwedstrijden Goese Sas dinsdag 13 september 2005 ZEE - Ze zijn een beetje berd. sioerd van den L Pascal timmers cn Mar- UfKeijteruit Zierikzee voe- L, aft beetje als crimine- 1 bestempeld- ïen onrechte, idtnte. L, gewoon een vrienden- L dat vorig week een feest- eit gehouden onder de Zee- )ruo We hadden alleen de pech dat de wind verkeerd stond." De politie zegt vijf officiële klachten te hebben genoteerd, maar De Keijzer erkent dat 'half Zierikzee' last heeft gehad van de muziek die over de nach telijke stad werd uitgestrooid. Het drietal geeft toe op dat punt buiten de waard te hebben gere kend. Bij het vooi'gaande feestje op dezelfde locatie aan het be gin van het zomerseizoen heeft niemand iets gemerkt en is er geen enkele klacht gekomen. Toen stond de wind blijkbaar anders. Van den Hoek. Timmers en De Keijzer uiten een heldere harten kreet: „Een heel jaar lang zor gen we dat de toerist het naar zijn zin heeft, maar even zelf ge nieten is onmogelijk. Dan zou den we een vergunning aan moe ten vragen om ergens een feestje te geven." Over het verkrijgen van zo'n ver gunning koesteren ze weinig illu sies en als voorbeeld verwijzen ze naar het afblazen van het af sluitende vuurwerk tijdens de Zierikzeese Havendag twee we ken geleden. Leven De drie mannen zouden zo graag zien dat dit soort zaken iets gemakkelijker georgani seerd zouden kunnen worden. Zonder allerlei voorschriften en met een ruimhartiger houding van de bevolking. „Een kwestie van leven en laten leven", zegt Van den Hoek. Anderzijds snappen ze ook wel dat het niet leuk is als mensen in hun nachtrust worden ge stoord. „Maar waar moeten we anders terecht? Er is gewoon geen plek voor ons. We hebben weieens geprobeerd Brogum af te huren, maar daar willen ze je niet hebben als de term 'house' valt", zegt Timmers. SSESKERKK - De gemeente en Noord-Beveland moet j september beslissen, of er rijgemaakt kan worden nat aan de afwatering van Kamperlandse bungalow- De Schotsman te doen. aantal woningen daar liep tlopen weekeinde voor de de keer in drie maanden tijd tnvater. èmen met de afwatering er volgens medewerker tbare werken J. Krijger, fei- al sinds de aanleg van het gowpark. „De gronden ap het park is aangelegd, maar veertig, vijftig centi- hoger dan het waterpeil hetVeerse Meer", zegt hij. -dat er bij de uitgifte van de nrkavels een maximale iwhoogte is vastgesteld, zijn suge huiseigenaren de diep- mgegaan. Ze hebben ofwel sffoning heel laag gebouwd, x! uitgebreide kelderruimtes gelegd. Die woningbezitters tel nu over het algemeen [wateroverlast, als er in één rveel regen valt." lander probleem vormt de af- nngssloot in het park. „Die tover privégronden", ver- Knjger. „Sommige mensen iben daarom stukken van die al gedempt om er een schut je! een tuinhuisje te kunnen stsen, waardoor de afwate- op dit moment onvoldoen des neemt volgens Krijger ngens niet weg dat het toorgklachten: "800-0231231 comaandag t/m vrijdag purende de openingstij- fouaterdags tot 12.00 uur ©ACTIE tëVELANDENrt-HOLEN Ststionspark 28 fotbus31 "60 AA GOES lel:0113-315670 0113-315669 hnail: redgoes@pzc.nl tonk Balkenende (chef) tojrid Huibers w«kevander Jagt feek Janssen 'tobPaardekam de Vries (sport) Kenyan der Werf centrale Stati, oonspark 28 po$tbus 31 ^60 aa goes [el: 10113)315500 (0113)315669 E-mail: re REDACTIE 'nternet J^.pzc.nl Pmail: web @pzcn| schoonwaterriool dat onder het park loopt, een te geringe capa citeit heeft. „Daar zijn in de loop der jaren veel meer wonin gen en verhardingen op aange sloten, dan in het verleden was voorzien." Ook de capaciteit van het ge maal onder de Reigerlaan is on voldoende. „Dat gemaal moet er voor zorgen dat water uit het schoonwaterriool in het Veerse Meer wordt gepompt", legt Krij ger uit. „Eigenlijk zou de capaci teit ervan moeten worden ver drievoudigd." Ook is het volgens Krijger zin vol om extra noodoverstorten aan te leggen, zodat het water uit het schoonwaterriool, ook bij extreme regenval, ergens naartoe kan. Hoewel de afwatering van bun galowpark De Schotsman een zaak is van de gemeente, wordt vandaag ook met het Water schap Zeeuwse Eilanden over legd, Wellicht dat het schap ook iets zou kunnen betekenen, waar het gaat om wegpompen van water bij heftige stortbuien. Verantwoordelijk wethouder J. Meulenberg (openbare wer ken), zegt toe eind september een plan van aanpak aan de ge meenteraad te zullen voorleg gen. Hoeveel geld ze nodig heeft om de afwateringsproblemen in De Schotsman op te lossen, kan ze nog niet zeggen. \EEKACTIVITEITEN KEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, ft Grote Markt,13.00-16.00 uur: Be ring Peperbus; Monumenten, te,Synagoge, gevangenpoort en Sin! Gertrudiskerk, 13.00-16.30 ge- ndter bezichtiging; ES Leger des Heils, Leliestraat 24, Heils, Leliestraat 24, (■13,00 uur: Rommelmarkt, ver- ikledlng en meubelen tbv de stïch- iBtNest Kruiningen; Snoocker Centrum, 13.30-16.30 uur: lit voor ouderen, buurtwerk Goese (kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling «SjoerdTamminga; iWatiecentrum De Lindenhof, ir: bewegen voor Astma OOP-patiënten; IPELLE De Vroone, 09.15 uur: Yo- 13,30 uur. Sociëteit; 14.00 uur: Wel- (ININGEN Ons Dorpshuis, (■"00 uur: Biljartclub senioren; 30-16,30 uur vrouwenclub senioren; EMELDINGE De Wemel, 13.00 uur: foil; 14.00 uur: Welfarewerk; 3Smits,20.00 uur: Klaverjassen; KSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 Biljarten. y Jan Louwerse en Johan Kluijfhout willen het jubileum van Ons Dorpshuis in Kruiningen niet zomaar voorbij laten gaan. door Rob Paardekam KRUININGEN - Bestaat het dorpshuis in Kruiningen nou 50 of 51 jaar? De ju bileumfolder roept de nodige vraagte kens op. 1954 - 2005 staat erop, om te vervolgen met 50 jaar dorpshuis in Krui ningen. „Het is vijftig jaar", verklaart beheerder Jan Louwerse. „Maar ik heb 1954 op de folder gezet, omdat ze toen begonnen zijn met bouwen. Een jaar la ter is het dorpshuis officieel in gebruik genomen." Het dorpshuis werd na de watersnood ramp van 1953 gebouwd met financiële bijdragen uit binnen- en buitenland. In oktober 1955 werden de deuren ge opend. Het leuke van Ons Dorpshuis is dat het er aan de buitenkant nog net zo uitziet als vijftig jaar geleden, terwijl veel andere dorpen juist spiksplinter nieuwe gebouwen hebben gekregen. Aan de binnenkant is het gebouw in Kruiningen overigens net zo bij de tijd als al die andere dorpshuizen. Een jaar tje of vier geleden heeft het een ingrij pende verbouwing ondergaan. „Dit is het mooiste dorpshuis van Reimers- waal", zegt Jan Louwerse trots. Hij be heert het gebouw samen met Johan Kluijfhout. „We hebben zeven zalen en onze grote zaal is de grootste in heel de gemeente. Daarom zet Podium Reimers- waal hier ook altijd de toppers neer. Over een paar weken treedt Wibi Soerja- di bij ons op. Dat is toch wel leuk, hoor." Vrijheid Louwerse kwam enkele jax'en geleden in het dorpshuis terecht, omdat de toen malige partner van Kluijfhout er we gens ziekte mee moest stoppen. „Ik heb niet lang getwijfeld", vex-telt hij. „Ge woon mijn baan opgezegd en in het die pe gesprongen. Ik verdien nu een stuk minder, maar spijt heb ik er nooit van gehad. Het is gewoon ontzettend leuk werk, vooral door het contact met men sen. De vx-ijheid spreekt me ook aan. Ik zou echt niet meer voor een baas willen werken." De uitbaters van het dorpshuis werken gemiddeld tachtig uur in de week. Op zondag sluiten ze de boel om even bij te tanken. „Alleen bij hoge uitzondering gaan we op die dag open, want die rust dag hebben we gewoon nodig", zegt Louwerse. „Anders trekken we het niet." De afgelopen maanden heeft hij het nog eens extra druk gehad met het opzetten van een feestweekend voor het jubilex-ende dorpshuis. Enthousiasme was er genoeg, maar het viel niet mee om de boel financieel rond te bx~eien. Louwerse denkt er zelf de nodige cen ten in te moeten stoppen. Toch zijn in middels de nodige sponsors gevonden en heeft ook de gemeente een duit in het zakje gedaan: liefst 115 euro! „Tja. laat foto Mechteld Jansen ik maar verstandig zijn en daar niet te veel over zeggen", aldus de uitbater. „Maar als vijftig jaar dorpshuis niet meer waard is dan 115 euro..." Louwerse heeft desondanks een vol pro- gx-amma in elkaar weten te stouwen. Op vrijdagavond 7 oktober zijn er vanaf 20.30 uur optredens van Bette Midler Project en Hurricain. De volgende dag is er nog veel meer te doen. Tussen 13.30 en 16.00 uur zijn alle verenigin gen die gebnxik maken van het dox-ps- huis aanwezig om te laten zien wat ze doen. Onder meer de biljarters, het Ro de Kruis, de koex"sballex*s, de volksdan- sei-s, de senioren-computerclub en aller lei koren en muziekverenigingen verto nen hun kxxnsten. 's Avonds vanaf 19.30 uxir verzorgen muziekvei'eniging EMM. zangvereniging Crescendo, het Sea Side Rendez Vous Popkoor en mandoline-or kest Excelsior samen een spetterend concex't. Na afloop, om ongeveer kwart over elf, gaat het feest verder in de foyer, waar DJ Willem de Jong uit Hoo- gerheide de boel levendig probeert te houden. door Inqrid Huibers GOES - Afgeladen vol was het gistermiddag in het Gasthuis in Goes, waar L. Hillebrand de ver zamelde ouderen in twee uur tijd van hun elektronica-angst probeerde af te helpen. Hillebrand, van het Provinciaal Overleg- en Samenwerkingsver band Ouderenorganisaties Zee land, begon vrij kalmpjes met een filmpje over domotica. Een verzamelterm voor allerlei elek tronische snufjes, waar de nog zelfstandig wonende oudex-en veel gemak van kunnen ondex- vinden. Zo zijn er knoppen waarmee je in één keer al je keukenappara- tuur - inclusief gasfornuis - kunt uitschakelen. En systemen die automatische het licht aan doen als ouderen 's nachts uit hun bed stappen om naar de wc te gaan. Verder een knop waar mee de gordijnen automatisch open- en dichtgaan en een came raatje waarmee je vanuit de huiskamer kunt zien wie er voor de deur staat. Echt menens werd het pas toen Hillebrand, na de koffiepauze, met zijn lesje apparaten bedie nen begon. Op de vraag wie er nooit zelf geld uit een pinauto maat haalt, staken zeker veex*tig aanwezigen hxxn hand de lucht in. Gelukkig was Hillebrand voor bereid. Hij startte meteen een poxuerpozntpresentatie, waarin op een groot schenn met pijlen en kleurtjes werd uitgelegd dat de bankpas in de gleuf moet, dat er een coirectieknop is voor mensen die een verkeerde pinco de intoetsen en dat je niet moet vergeten je geld uit de machine te halen. Bonnetje „Komt er altijd precies het be drag uit zo'n apparaat dat je hebt ingetoetst?", wil een me vrouw uit de zaal weten. Hille brand krabt zich eens achter de oren. Zover hij weet wel. „Maar", zo bezweert hij de da me. „Vraag altijd om een bonne tje, dan heb je in elk geval een bewijs." Slecht nieuws Voor de echte elektrofoben in de zaal had presentator Hillebrand slecht nieuws. „Straks zijn er geen banken meer waar je nog geld kunt halen aan het loket", sprak hij dreigend. „En de strip penkaart? Die is er straks ook niet meer. Iedereen krijgt een plastic pasje voor het openbaar vervoer." In een adem door pakte Hille brand alweer het volgende on derwerp bij de kop: de chip knip. Weer volgt er een stappen plan voor het opladen en gebrui ken van de chip. De oren van het publiek zijn gespitst, want het Gasthuis krijgt hoogstwaar schijnlijk binnenkort zelf een ei gen oplaadpunt voor bankpas- jes. „Als je je pinpas en chip- krxip goed gebruikt, heb je eigen lijk geen contant geld meer no dig", meldde Hillebrand opge wekt. Maai" daar was een me vrouw in de zaal het niet mee eens. Ze had laatst nog een ge valletje pas-wei"kt-niet aan de hand gehad. „Er stond een hele rij achter me. Ik schaamde me dood." Hillebi-ands bemoedigen de woorden, dat het pinappa- raat waarschijnlijk de schuldig is geweest en niet zijzelf, bood haar weinig troost. De mevrouw gaf toch de voorkeur aan wat muntgeld in de knip. (Advertentie) Wt71INFN 7nW\*/ERINvj iT.NL MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit De Heen moest, zich gisteren in Middelburg verantwoorden voor zijn aan deel in een knokpartij in de voetbalkantine van v.v. Smei- diek te Sint Maartensdijk. De aanleiding tot de ruzie vox'mde het vroegtijdig staken van de wedstrijd tussen Smerdiek 3 en Vosmeer 4. De aan- voei'der van Vosmeer zei niets van de aanklacht te begrij pen. Hij zou op 30 oktober vorig jaar drie spelers van de tegen partij hebben geslagen en met barkrukken hebben ge gooid. Officier van justitie L. Boogei"t ging af op de veidda- ringen van slachtoffers en eiste 200 euro boete. Het verras te de man. „Ik ben sprakeloos. Ik ben onschuldig. Ik heb er juist alles aangedaan om iedereen tegen te houden." Po- litiei"echter F. van Hemert-Meeuwis meende dat wat er op het voetbalveld en in de kantine was gebeurd nex'gens op leek. Ze miste, mede door de onoverzichtelijke chaos, de overtuiging om verdachte te vei'oordelen en sprak hem vrij. GOES - Een 32-jai'ige inwoner van Schiedam is maandag middag in Goes aangehouden voor winkeldiefstal. In een winkel aan de Lange Kex-kstraat werd hij op heter daad beti-apt toen hij de winkel wilde uitlopen zonder een paar schoenen te betalen. Na zijn aanhouding werd hij ovex'gebracht naar het politiebureau. Daar bleek dat hij ook kleding had gestolen bij V&D, hij droeg een bx-oek af komstig uit de winkel met het prijskaartje er nog aan. De man is ingesloten voor verder ondeizoek. SINT-ANNALAND - Op de Spuisti'aat in Sint Annaland is gisteren rond acht uur 's avonds een bromfietsster door een automobilist aangereden Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Tholen wilde parkeren in een parkeervak aan de x-echterzijde van de straat. Hij stuurde eerst naar links om veiwolgens sterk naar rechts te sturen waai'bij hij laat richting aangaf. Op dat moment werd hij rechts gepasseerd door een 16-jai"ige bromfietsster, eveneens uit de gemeente Tholen. Bij de aanx*ijding liep het meisje schaafwonden op aan arm en been. Beide voertuigen raakten licht beschadigd. MIDDELBURG - Zonder wethouder A. van 't Westeinde; heeft de Middelbux-gse coalitie geen toekomst. Vandaag- laat de GroenLinks-wethouder weten of hij aanblijft. Gistel-middag was het cxdsisberaad op het stadskantoor. De coalitiepartijen CDA, PvdA, ChristenUnie en Gi'oen- Links spraken over de gevolgen van het besluit van de ge-; meentex-aad om te stoppen met de bouw van het theater- aan de Zuidsingel. Van 't Westeinde en zijn fx-actie heb ben gisteravond overlegd met de leden van Gi'oenLinksl over de positie van de pai'tij binnen de coalitie. CD A-fractievoorzitter J. Kodde zei na afloop van de bij-; eenkomst 'niet geweldig optimistisch' te zijn over het> voortbestaan van de coalitie. „Het hangt ervan af waU GroenLinks doet. Of we verder willen zonder Groen-.' Links, weet ik nog niet." Het CDA neemt het de, PvdA-fx-actie ernstig kwalijk dat ze tegen door bouwen op de Zuidsingel heeft gestemd. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - In de oorlogs jaren vond je op Walcheren nau welijks vertier. Geen bioscoop, geen discotheek, geen mooi park om samen romantisch te wandelen. Dus zat er voor Mari nus en Corrie de Troije-Joosse niets anders op dan lekker ver liefd zijn. En daar waren ze goed in, ver- klapt Corrie. „Nu nog, hoor!" Ze hebben elkaar op sti-aat ont moet, tijdens een vluchtig wan delingetje op zondagavond. Ze werden verliefd, ze kregen ver kering en op 12 september 1945 trouwden ze in Ai-nemuiden. In dat dorp gingen ze ook wonen. In 'het liouten kotje', dat Mari nus zelf had gebouwd. Want Mai'inus (84) is altijd han dig geweest. Hij werkte als hout zager, als timmerman en bij een zaadhandel. In zijn vrije tijd knutselde hij gewoon door, en deed hij vx'ijwilligerswerk bij 4e gereformeerde kerk in Arnemui- den en op de christelijk school. Ook Coirie (85) kon er wat van. Ze was ooit dienstmeisje en was later altijd in de weer met de handwerkclub. Dat was in Nieuw- en Sint Joosland, waar het stel later kwam te wonen. „Daar heb ik ook Engelse les ge volgd. Toen was ik al in de vijf tig. Zo kon ik goed praten met de Schotse veteranen, die nog al tijd op bezoek kwamen." En zo kon ze tolken op reis. Het echtpaar zocht de oud-strijdëx*s namelijk ook zelf op. „Canada, Australië, Schotland. We zijn zo blij dat we zijn gaan reizen." Thuis, in het Middelbui'gse Rus tenburg, hebben ze het ook fijn. Max-inus duwt Come elke dag met de rolstoel door het park. Ze kregen zeven kinderen, ze ventien kleinkinderen en acht achterkleinkinderen KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3! KRUININGEN - Wie van spoor zoeken en fietsen houdt, moet zaterdag in Kruiningen zijn voor een fietsspeurtocht met be hulp van het positiebepalings systeem GPS. De tocht die is opgezet in het ka der van het breedtesportproject van de gemeenten Reimerswaal en Kapelle, begint om 13.30 uur vanaf het parkeerterrein bij de Reimerswaal-sporthal in Kxui- ningen. Een halfuur van tevoren moeten de deelnemers mét fiets aanwezig zijn, want vanaf 13.00 uur wordt uitleg gegeven over GPS, oftewel Global Positio- rxing System. De fietsers worden in teams ver deeld en krxjgen een GPS-kom- pas mee. De fietstocht gaat on der meer door natuurgebied Den Inkel. Vooraf aanmelden is nodig bi] A. Terpstra, via e-mail a.teips- tra @reimerswaal.nl GOESE SAS - Op de Ooster- schelde worden zaterdag en zon dag zeilwedstrijden gehouden voor de Goese Sas Trophy. Het is de vijfde keer dat dit eve nement woi'dt gehouden. Vorig jaar deden er 59 jachten mee. In de voorinschrijving zijn er nu al 45 aangemeld. De organisatoi'en x-ekenen op in totaal 75 deelne mers. De deelname staat vrij: voor iedereen. Inschrijven kan vrijdagavond in café restaurant Het Loze Visseilje vanaf 20.00 uur en zaterdag- en zondagmor gen vanaf 9.00 uur. De starttij den in de toer- en wedstrijdklas se zijn beide dagen 11.30 uur. foto Ruben Oreel Het echtpaar De Troije-Joosse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31