Kinderopvang is onder de maat PZC Israël accepteert geen geweld vanuit Gaza CNV: vijfhonderd euro voor iedereen Mortieïebouiëva,d veertig procent dagverblijven scoort kwalitatief onvoldoende jertopje van an Vollenhoven veer aangenaaid ia duikongeval Minder illegale arbeid landbouw Elektronisch dossier helpt dokter PSV trapt af op kampioenenbal Middelburg 21' 14° Vandaag zon l en overwegend zonnig weer. .wind. Middagtemperatuur 21 gra- Weinig w Jazz by the Sea beleeft 15e editie j no. 216 13 september 2005 lós nummer 1,25 )EN HAAG - De kwaliteit an 40 procent van de kin erdagverblijven in Neder- and is onvoldoende. Dat blijkt uit een onderzoek van bet Nederlands Consortium Kinderopvang Onderzoek, iet NCKO deed in 1995 en 001 eenzelfde kwaliteits- beiling. insdien is de kwaliteit sterk chteruitgegaan. meldde L. Ta- ecchio. een van de onderzoe- es In 2001 scoorde maar 6 pro- at onvoldoende en in 1995 ;ss geen enkel kinderdagver- iijf onder de maat. Van de ove- jge60 procent was de kwaliteit ■2005 middelmatig, aldus Ta- cchio. een enkel kinderdagverblijf reeg de kwalificatie goed. Met ame op het gebied individuele org (onder meer veilige ruim- Bi en eigen slaapplek) en mate ialen was de kwaliteit onvol- ioende, zo komt uit het onder- oek naar voren. Het onderdeel nteracties', de dagelijkse om- (Advertentie) llRÓGLAZEN DEUREN i Vakkundige montagej Glashandel I MELIESTE i Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 j www.meliesteglas.nl (HAAG - Pieter van Vollen en heeft zeker enkele weken j oin te herstellen van een lijk ongeval na het duiken li de Middellandse zee bij Mal- jj het aan boord klimmen raak- vorige week donderdag zijn "iter wijsvinger bekneld tus- p de boot en het trapje, waar oor hij zijn vingertopje kwijt- gakte. Dat heeft de Rijksvoor- fchtingsdienst gisteren meege- van Vollenhoven had ge- Het vingertopje viel niet in water en kon direct weer aangenaaid. Een van de leduikers was namelijk een die meteen eerste hulp kon en. Van Vollenhoven heeft fci vakantie op Malta voortge- jeten is gisteren naar huis geko- phoeverre Pieter van Vollenho- jffls werkprogramma door het wordt beïnvloed, valt de RVD nog niet te zeg- GPD gang met de kinderen, haalde wel een ruime voldoende. Aan het onderzoek is meege werkt door onderzoekers van de Universiteit Amsterdam, de Uni versiteit Leiden en de Radboud Universiteit Nijmegen. Het on derzoek is betaald door het mi nisterie van Sociale Zaken en is gisteren naar de Tweede Kamer gestuurd. Naar de oorzaken van het terug lopen van de kwaliteit is geen onderzoek gedaan. Maar Tavec- chio vermoedt dat de explosieve groei van de kinderdagverblij ven in de afgelopen jaren een rol speelt. Minister De Geus (Sociale Za ken) kondigde gisteren in een reactie aan dat de controles door de GGD op de kwaliteit van kinderdagverblijven en de handhaving door gemeenten worden aangescherpt. De Geus spreekt daar binnenkort over met gemeenten en GGD. Ook gaat hij om de tafel met brancheorganisaties in de kin deropvang. „Ik vind de resulta ten van de meting verontrus tend", aldus De Geus gisteren. Hij wil dat onderzocht wordt wat de oorzaken zijn van de la gere kwaliteit. Vakbond Abva- kabo ondersteunt het pleidooi van de onderzoekers voor groepshulpen in de kinderop vang. Volgens de vakbond is de werkdruk van leidsters te hoog en krijgen zij te vaak taken opge legd die er 'even' bij gedaan moe ten worden. „Daarom is het ui termate jammer dat recent de groepshulpen wegbezuinigd zijn door kabinetsmaatregelen", al dus Abvakabo. „Als gevolg van de marktwer king is de focus binnen de kin deropvang de laatste tijd ge richt op kostenbesparing en overleven. Het uitgangspunt zou moeten liggen op het leve ren van kwaliteit en op de ont wikkeling van het kind." GPD Tussen de brandende puinhopen plaatsen Palestijnse militanten hun vlag op een synagoge in de voormalige joodse nederzetting Netzarim. foto Mohammed Salem/RTR door Anna Ferschtman en Liesbeth Buitink JERUZALEM - Israël zal een 'zero tole- rance-beleid' voeren tegen iedere vorm van Palestijns geweld tegen Israëlische doelen vanuit de Gazastrook. Dat heeft de Israëlische minister van De fensie Mofaz gisteren gezegd na de terug trekking van de laatste Israëlische mili tairen uit het tot voor kort bezette Pales tijnse gebied. „De Palestijnen begrijpen zeer goed dat ons beleid is veranderd", zei Mofaz. „We reageren eerst en dan pas gaan we praten." De bewindsman weiger de te zeggen op welke manier en op wel ke schaal het Israëlische leger eventuele raketaanvallen of zelfmoordaanslagen door Palestijnse militanten zal beant woorden. Eerder op de dag werd de Israëlische stad Sderot opgeschrikt door een Pales tijnse mortieraanval. Daarbij vielen geen slachtoffers en ontstond geen materiële schade. De Palestijnse president Abbas beloofde gisteren 'de chaos in Gaza' te gen het eind van het jaar onder controle te hebben. Toch is Abbas voorlopig niet van plan de radicale Harnas te ontwape nen. „Dat heeft op dit moment geen zin. Dat zou alleen maar leiden tot een bur geroorlog", aldus de Palestijnse leider. Duizenden Palestijnen en Egyptenaren staken na de terugtrekking van de Israëli sche troepen de grens over tussen de Ga zastrook en Egypte bij de grensplaats Rafah. Aanvankelijk leek de Egyptische politie niet in te grijpen, maar volgens ooggetuigen schoot ze later toch op de menigte op de grens. Daarbij kwam een Palestijnse man om het leven en raakte een ander gewond. Rafah werd na de Is raëlische bezetting bijna veertig jaar gele den in tweeën gedeeld en families raak ten daardoor gescheiden. De nieuwe vrijheid had gisteren ook fata le gevolgen voor vijf Palestijnen die ver dronken toen zij in zee gingen zwemmen bij de voormalige nederzetting Gush Ka- tif. Een deel van de kust van Gaza was eerder verboden gebied voor Palestijnen uit steden als Rafah en Khan Yunis. Gis teren was het voor veel mensen de eerste keer dat zij het water in konden. ANP/AFP/RTR Sikkelsprinkhaan voor het eerst r in Zeeland De hoge boetes tegen illega le arbeid en het project om met name Polen legaal sei zoensarbeid te laten ver richten, werpen vruchten af. De agrarische organisa tie LTO Nederland con stateert dat de illegaliteit in de sector afneemt. Komende maand treedt het elektronisch patiëntendossier (EPD) in Zeeland in werking. Met dat systeem kunnen art sen ziektegeschiedenis en medicijngebruik van patiënten nagaan. Dat geeft hen in de toekomst een voorsprong als zij een onbekende patiënt moeten behandelen na een ongeval. Nadat de nationale compe titie enkele weken terug al begon, wordt er vanavond in de Champions League af getrapt. PSV speelt thuis tegen Schalke 04, Ajax neemt het mor gen op tegen 4 Q Sparta Praag. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 6; Buiten land: 7; Economie: 8; Radio televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22 en 23 door James McGonigal UTRECHT - Vakbond CNV gaat donderdag op tal van plaat sen in Nederland actie voeren om duidelijk te maken waarom iedereen in Nederland er vol gend jaar minstens 500 euro op vooruit moet gaan. Onderdeel van de actie is een lo terij, waarbij drie keer 500 euro is te winnen, voor de mensen die de duidelijkste uitleg geven waarom zij die extra koop kracht volgend jaar nodig heb ben. Onder aanvoering van voorzit ter R. Paas gaan bestuurders van het CNV 50.000 folders uit delen op stations, markten in winkelcentra. „Koopkrachtplaatjes zijn leuk, maar met de verhalen van men sen kunnen we echt duidelijk maken waarom die extra koop kracht voor alle groeperingen hard nodig is", aldus een CNV- woordvoerder. De bond wil vol gende week maandag, de dag voor prinsjesdag, de drie win naars hun 500 euro overhandi gen tijdens de presentatie van het arbeidsvoorwaardenbeleid van de vakcentrale voor 2006. De folder bevat een korte uiteen zetting van het 500-europlan van de vakcentrale, en een op roep schriftelijk de persoonlijke noodzaak van de koopkrachtver betering uit te leggen. GPD pagina 3 minister Zalm: zorgstelsel is laatste hobbel pagina 8 CBS behoedzaam over economie Advertentie 8"711688»555530 het alfabet van Zeeland HIFI •WITGOED COMPUTER FOTO CD TELECOM (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1