PZC Mentsjov verandert ambities niet Goese bowlers strijden tegen profs Ferdi Tilroe is nu weer fris in het hoofd Russische wielrenner van Rabo heeft weer zelfvertrouwen Ferrer debuteert in Daviscuptean Basketballers Oranje degraderen Golfer Lafeber wint Dutch Tour Heidfeld mist ook GP van Brazilië Almere krijgt het WK triatlon 201 Zevende EK roeifietsen op Neeltje Jans uitslagen topscorer kmm agenda dinsdag 13 september 2005 swb If door Harm Vonk LEON - Denis Mentsjov rijdt de sterren van de hemel in de Vuel- ta, maar krijgt steeds weer die vragen over de mislukte Tour de France. Of hij er nooit eens moe van wordt? „Pfff, that's life", haalt de Russische Rabo-kop- man op de rustdag nuchter zijn schouders op. Hij weet maar al te goed dat de Ronde van Frankrijk mislukte, maar slapeloze nachten heeft hij niet. Daarvoor rijdt hij te goed in de Vuelta. „Dit is zó goed voor mijn zelfvertrouwen. Het zit weer goed in mijn hoofd." De dag na zijn slechte bergetap pe waarin hij zijn koppositie ver loor, oogt Denis Mentsjov (27) opmerkelijk fit. Het rennersho- t.el van de Rabo-ploeg ligt een paar kilometer uit het centrum van Leon; het is bijna typerend voor Mentsjov. Niets aan hem doet denken aan de miljoenen aankoop die hij is. Het perso neel van de ploeg heeft zich de afgelopen dagen ronduit ver baasd over de Rus. Natuurlijk, hij zei wat hij wilde, maar had nauwelijks noten op zijn zang. Of er niet een goud kleurige fiets bij de gouden lei derstrui hoorde? Of dan tenmin ste een paar gouden handschoe nen of een gouden stuurlint? Een lichtere tijdritfiets, of chro- nowielen? „Voor mij hoeft dat niet", zegt Mentsjov bescheiden. „Ik ben wielrenner, geen show man. En trouwens, mijn fiets is goed genoeg." Hoewel hij de lei derstrui eergisteren verloor aan Roberto Heras, toonde Mentsjov zijn kwaliteiten in Spanje. Hij won de proloog en de tijdrit en staat nog altijd tweede in het klassement. „Vanaf de proloog ben ik alleen maar beter gewor den. Het was na de Tour vooral een mentaal probleem", zegt Mentsjov in goed Engels. Door de eindzege heeft hij een streep gezet, maar de Vuelta bracht hem wat in de Tour verlo ren was gegaan: vertrouwen in zichzelf. „Daarom is deze Vuel ta. voor mij wél belangrijk, be langrijker dan de ronde voor Ra bo is. De ploeg is op haar sterkst in de Tour en in de klassiekers en is hier tevreden met één ritze- ge. Voor mij stond er meer op het spel. Nu weet ik dat ik het nog altijd kan." Na de eerste week in de Tour werd hij ziek. Keelontsteking. Mentsjov had meerdere momen ten dat hij af wilde stappen, maar de ploegleiding dwong hem te blijven om te werken voor Michael Rasmussen. Maar de Rus was met grote ambities naar de Tour vertrokken. 'Bij de eerste vijf, sprak hij op de ploeg- presentatie zonder schroom. De realiteit was anders dan zijn dro men: de mentaal geknakte Mentsjov werd slechts 85ste. Na de lijdensweg van drie we ken vertrok Mentsjov meteen naar Orel, zijn geboortestad, ruim drieduizend kilometer ten zuiden van Moskou. „Dat heeft me goed gedaan. Ik heb daar vooral gerust. Voor mijn vrouw, mijn twee dochters, mijn vader en mijn moeder was ik gewoon nog dezelfde Denis. Ze waren blij dat ik niet gevallen was." Met het zelfvertrouwen dat hij opdeed in de afgelopen weken is Mentsjov weer op niveau, zegt hij zelf. „Door de mislukte Tour van dit jaar ga ik mijn ambities ook niet veranderen. De top vijf is nog steeds mogelijk, alleen kan er zo veel gebeuren in drie weken tijd. Misschien is deze Vuelta wel de ideale voorbereiding naar de Tour de France van vol gend jaar, of ik nu tweede of der de word in het eindklassement. Hier kan ik ervaring opdoen, le ren van de fouten die ik maak. Dit is een goede ervaring voor ie dereen: voor mij, maar ook voor de ploeg." GPD MADRID - David Ferrer is voor het eerst opgenomen de Spaanse Daviscupselectie. De tennisser maakt deel* van het team dat eind deze maand tegen Italië speelt behoud van de plaats in de wereldgroep. De 23-jarige?* rer is aan zijn beste ATP-seizoen bezig. Hij neemt oai wereldranglijst nu de dertiende plaats in. Ferrer vorni"a selectie samen met Rafael Nadal, Juan Carlos Ferrero Feliciano Lopez. Spanje, winnaar van de Daviseuoï 2000 en 2004, verloor eerder dit jaar verrassend in d/J ste ronde van Slowakije. ANP/RTR NOVISAD - De Nederlandse basketballers zijn 'af®* den naar de B-categorie, onderaan de Europese la^ Oranje verloor gisteren het degradatieduel met Zwej» in het Servische Novisad met 65-78. Doordat d~ De Russische Raborenner Denis Mentsjov: „De ploeg is op haar sterkst in de Tour en in de klassiekers en is hier in de Vuelta tevreden met één ritzege. op het spel. Nu weet ik dat ik het nog altijd kan." Voor mij stond er meer foto LuisTejido/EPA viërs zondag al Polen versloegen (67-55) zijn zij v.__ van een langer verblijf tussen de toplanden. Het dueïi! derland-Polen van vandaag gaat nergens meer om. Bij rust stond de ploeg van bondscoach Glenn Pinas es met 34-40 achter. Dichterbij kruipen bleek in de laai twee kwarten een moeilijke opgave, al kreeg Nederlarf even hoop door rake driepunters van Kees Akerbooms Sydmill Harris. Met zestien minuten op de klok wasfe verschil tijdelijk 4. Daarna liep Zweden weer weg AVP TIEL - Maarten Lafeber heeft gisteren in Tiel de twri Dutch Tour Challenge gewonnen. De 30-jarige EindW naar versloeg in een zogenaamde skinsgame over 9 zijn collega-golfers Inder van Weerelt en Robert-Jaif ksen. Lafeber volgde Rolf Muntz op, die vorig Efteling de eerste editie won. In een skinsgame gaat het om winst per hole met tel ook een geldbedrag. Lafeber besliste de strijd in de 'sta out' vanuit een bunker, omdat op de laatste holes gee winnaar was. Hij sloeg de bal het dichtst bij de vlagv» uit de zandhindernis. Hij verdiende 10.000 euro. Vanfe relt eindigde als tweede met 4000 euro en Der ksen als de- de met 1000. Alle drie spelers schonken hun prijzen^ aan de Johan Cruijff Foundation. ANP HAMBURG - De Duitse autocoureur Nick Heidfeld later deze maand de Grote Prijs van Brazilië. Hij bleetj laatste twee races van de Formule 1 ook al aan de kant» dat hij drie weken geleden zwaar was gecrasht bij testsessie. Heidfeld brak afgelopen weekeinde bij tg fietstocht een schouderblad. Het is nog onduidelijk li lang het herstel in beslag zal nemen. ANP/AFP ALMERE - Almere is in 2008 toneel van het WK triath lange afstand. Het is voor het eerst dat Almere, de balt mat van de 'Ironman' in Nederland, het WK krijgt to^s wezen. Volgend jaar mag Almere al het EK lange afsta organiseren. De triatleten zwemmen 3,8 kilometer ink Gooimeer, fietsen 180 kilometer door de Flevopolderi lopen tot slot een marathon in en rond Almere. De orgaa satie verwacht een grote opkomst voor het WK. ANP NEELTJE JANS - Op het eiland Neeltje Jans wordt dit weekeinde voor de ze vende keer het EK roeifiet sen gehouden. Roeifietsers bewegen zich voort op lig fietsen door het met de ar men maken van een roeibe weging. Er wordt gestreden in de .wedstrijd- en de tourklas- r se. De wedstrijdklasse be- staat uit vier verschillende onderdelen: de sprint, het .criterium, de uurrace en de duurrace. In het touronder deel leggen deelnemers twee tochten van zestig en zeventig kilometer af. Aan de wedstrijd doen zes tig roeifietsers mee. Er ver schijnen ook roeiers uit de Holland Acht aan de start. .Favorieten voor de titels )rij de mannen zijn Ymte i.Sijbrandij, Theo Homan en Derk Thijs. Bij de wouwen maken Beb Thijs en Daniëlle van der Waard kans op de zege. Zaterdag start het EK om 12.15 uur aan de westzijde van Neeltje Jans bij de par keerplaats voor strandbe- zoekers. Zondag begint de wedstrijd om 10.45 uur. Het beginpunt ligt die dag bij de Roompot Marina. door Mieke van den Broek GOES - Het was gisteren voor het eerst in dertig jaar dat bow lingcentrum Goes bezoek kreeg van professionele bowlers. De Amerikanen Doug Kent en Dino Castillo kwamen op de promotie dag een balletje gooien tegen Goese spelers. Ook kon het pu bliek vragen stellen en werden bowlingtrucs getoond. Kent en Castillo hadden moeite met de Goese tegenstand. De af- valwedstrijd werd gestart met acht spelers. Na elke game vie len de twee spelers met de laag ste scores afBij de eerste afval lers zat gek genoeg ook de Ame rikaan Castillo. Hij had een smoes voor zijn voortijdige uit schakeling: „Ik wilde met één punt verschil van de speler naast mij winnen. Daarvoor zocht ik expres de goot op. Een miscalculatie dus. Maar ach, de ze wedstrijd is voor de fun. Don derdag speel ik een toernooi in Duitsland. Dan kan ik me dit niet veroorloven. Het gaat daar om 2500 dollar." Volgens de eigenaar van het bowlingcentrum, Erwin Groen is de vroege uitschakeling van de Amerikaan positief te noe men. „Het laat zien dat wij hier op een hoog niveau gooien." Groen voegde er direct aan toe dat een game slechts een mo mentopname is. „En voor onze spelers is het hier bekend ter rein. De Amerikanen zijn onze baan niet gewend. In Amerika ligt veel meer olie op bowlingba nen, dat speelt heel anders." Als laatste twee bleven de Ame rikaan Doug Kent en Ludo Pit- toord van BC Goes over. Al snel liep de fanatieke Kent uit. Let tend op het scorebord van zijn tegenstander gooide de prof maar liefst zeven strikes in de fi nale game. Pittoors knokte zich, gesteund door het publiek, op het einde van de game nog goed terug. Hij schudde vlak achter elkaar zes strikes uit zijn mouw. Toch was het de Amerikaan die zich niet liet inpakken. Met een score van 260 punten eindigde hij ruim voor Pittoors (226 pun ten). Als afsluiting gaven de Amerika nen nog wat bowlkunsten weg. Zo demonstreerden ze hoe je de kegels die uiterst links en rechts staan tegelijk kan omwerpen. Ook werden er rieten stoelen met daarop mensen op de baan gestationeerd. Doel was onder de meubels door te gooien. Het lukte Kent wel de stoelpoten niet te raken, maar een strike kreeg hij met de obstakels op de baan niet op het scorebord. De Amerikaanse profbowler Doug Kent vertoonde gisteren zijn kunsten in Goes. door Eugène de Kok KAPELLE - Ferdi Tilroe evenaarde za terdag in één duel zijn doelsaldo van de vorige twee seizoenen samen. De aan valler van Kapelle was tegen Rillandia (4-0) drie keer trefzeker. Jaren geleden schoot hij er tegen FSV eens vijf in één wedstrijd binnen. „De week daarna scheurde ik mijn enkelbanden", weet hij zich nog als de dag van gisteren te herinneren. Tilroe (25) hoopt niet dat zijn productie ve zaterdag weer gevolgd wordt door maanden blessureleed zoals in 1998. >,Dje week na het duel met FSV speel den we uit bij Kogelvangers. Op een ge geven moment maakte ik een actie en een verdediger pakte me vol op mijn en kels. Ik wist direct dat het fout zat, op mijn enkel zat meteen een tennisbal. Het heeft toen ruim vier maanden ge duurd voordat ik weer een beetje kon voetballen. Het gebeurde in januari en ik heb, volgens mij, dat jaar nog één na- competitiewedstrijd gespeeld." De enkel van de kleine, maar kopsterke Kapelle-spits genas al met al redelijk snel, maar het duurde langer eer Tilroe helemaal over de doodschop heen was. „Het heeft jaren geduurd. Als iemand met een gestrekt been inkwam of een hoge tackle inzette, trok ik mijn voet te rug. Ik zag liever dat zij de bal kregen, dan dat ik nog een keer zoiets zou mee maken. Toen ik de overtreding op Niels Kokmeijer (speler van Go Ahead die zijn carrière moest beëindigen na een grove charge van Spartaan Rachid Bouaouzan) op televisie zag, schrok ik. Dan denk je er weer aan terug en heb je iets van: dat had mij ook kunnen gebeu ren. Maar, hij kan helemaal niet meer voetballen. Ik gelukkig nog wel. Nu ben ik er op het veld ook niet meer mee bezig. Het gaat vanzelf weg als je een paar duels aangaat en er gebeurt vervol gens niets." Bank Dit seizoen lijkt het de medewerker van een drukkerij in Goes allemaal mee te zitten. Hij is fit, speelt en traint goed en is bovenal fris in het hoofd. Zijn ba- sisplek zal zeker aan zijn goede gemoed bijdragen. In voorgaande jaren was de inwoner van Kapelle vooral op de bank te vinden. „Ik heb nu het geluk, al mag ik het zo eigenlijk niet noemen, dat Hans Tol- hoek geblesseerd is aan zijn rug. Meest al staat hij samen met Koen Sinke in de spits. Ik ben de derde man. Ik hoop op een goed seizoen, maar voor mij is het afwachten. Ik zal het van wedstrijd tot wedstrijd moeten bekijken, maar ik ga in ieder geval mijn stinkende best doen." Hoewel hij zaterdag met drie goals zijn totalen van de voorgaande twee seizoe nen overtrof (in 2004/2005 maakte hij er één, het jaar daarvoor twee), kijkt hij niet helemaal tevreden terug op het duel met Rillandia. „Het ging in de eer ste helft helemaal niet lekker. Ik kreeg geen enkele kans, liet alle ballen van mijn voeten glippen en kon nog geen kaats maken. Dat was frustrerend. De andere jongens hebben me in de rust wat moed ingesproken. Daar ben ik ze nu zeer dankbaar voor." Tilroe hoopt niet dat het dit seizoen blijft bij zijn hattrick. „Ik hoop er ze ker nog wat meer in te schieten, maar zoals gezegd: het is afwachten. Als ik blijf spelen en ik heb er aan het einde van het seizoen vijftien gemaakt, ben ik heel erg tevreden. Ik zal er in ieder geval alles aan doen om dit vol te hou den." Het topscorersklassement: 1. Christiaan Boon (SSV'65) en Arjen Oostelijk (Terneu- zense Boys) beiden 4, 3. Arjan Koopmans (SSV'65), Veli Eryürük (AZVV), Ferdi Til roe (Kapelle), Bas Rooze (Serooskerke), Alex Meijer (Spui), Kevin Schot (Axel), Serge de Blaeij (Luctor'88) en Pascal We- dage (Ria W.) allen 3, 27 spelers met 2 T"TH"'!IBM——I—I Novisad. EK degradatiewedstrijd. Nederland-Zweden 65-78 (34-40). Ne derland degradeert. Bowlingvereniging Middelburg. Maandagleague: Hooizolder-Jamïn/ Pets place 4-0, Doemarwa-Kapsalon Duck/Spar 4-0, Prutsers-Kwik kwek kwak 0-4, IJsvogel-Allie angel 0-4, Com puter service-lmtech 1-3, Brothers in arms-La pelotita azul 2-2, Hoveniersbe drijf Walcheren-Makzo 2-2. Dinsdaglea gue: Pro hair-BAM 1-3, Van der Zwan-Nailstudio sisters 4-0, Spruijt pal- let-DOW snp 0-4, Bakkerij Maljaars-lsti- mewa 3-1, The duke-Suzuki 4-0, Tim- merwerken-Steady state 2-2, S4-Schrob- belerke 2-2. Woensdagleague: Posei don- Stadscafe 3-1Auto de Voogd-Olie bollen 1-3, Herwegh-Mo's 3-1, M O bedr.-'t Gootje 0-4, Drukkerij Capello-Jo- hns 0-4, Bakker Bart- Coby's speelgoed 0-4, Schild.bedr. Misset-Full house 0-4. Donderdagleague: EPZ 2-Pro shop 0-4, Binnenuit-Slagerij Gillissen 2-2, Eastman-Taxicentrale Renesse 3-1, Fon- sies-Timmerfabriek Wondergem 4-0, EPZ-EPZ 3 3-1, Auto Smart-Brabant mo biel 2-2. Jeugdleague: Lekker belang- rijk-SNIPZ 4-0, Night fire- De vierkante bal 1-3, The pink ladies-ZPINS 3-1, Nu even niet-Balzak 4-0. linmmi WK. Poule A: Panama- Zuid-Afrika 5-1, Zuid-Korea-Zweden 12-2. Stand: 1. Cu ba 8-16, 2. Nederland 8-14, 3. Panama 8-12, 4. Zuid-Korea 8-10, 5, Canada 7-6, 6. China 8-6, 7. Brazilië 7-4, 8. Zweden 8-2, 9. Zuid-Afrika 8-0. Leeuwarden. NK. Mannen, 5e ron de: Smeets-Stellwagen 0,5-0,5, Jans- sen-Van Wely 0-1, Nijboer-Ernst 0-1, Ti- viakov-Werle 1-0, Van den Doel-L'Ami 0,5-0,5. Stand: 1. Van Wely 4, 2. Tivia- kov 3, 3. Ernst, Janssen, Nijboer, Stell- wagen 2,5, 7. Werle, Smeets, Van den Doel, L'Ami 2. Vrouwen, 6e ronde: Schuurman-Peng 0-1, Marlies Bens dorp-Van Weersel 1-0, Muhren-Laura Bensdorp 1-0. Stand: 1. Peng 5, 2. M. Bensdorp 3,5, 3. L. Bensdorp, Muhren, Schuurman 2,5, 6. Van Weersel 2. New York. US Open. Mannen, fina le: Federer-Agassi 6-3 2-6 7-6 (1) 6-1. Peking. Mannen. Eerste ronde: Wes- sels (Ned) - Arthurs (Aus) 7-6 (5) 6-4, Koubek (Oos) - Heuberger (Zwi) 6-3 7-6 (6), Ferrero (Spa/6) - Lee (ZKo) 4-6 6-3 7-5, Toersoenov (Rus) - Burgsmuller (Dui) 6-3 6-4, Moya (Spa/8) - Srichaphan (Tha) 7-6 (6) 6-3. Boekarest. Mannen. Eerste ronde: Mathieu (Fra/7)-Sanchez (Spa) 2-6 6-2 6-1, Mayer (Dui)-Hernan- dez (Spa) 6-2 6-0, Acasuso (Arg/6)-Che- la (Arg) 6-2 6-4. Vlissingen. Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen. Finales. HD3: E. Jansen/J. Meijer-B. Dijkstra/F. Sonne- mans 6-4 6-4. HD4: B. Dijkstra/F. Sonne- mans-G. Louweret/M. van der Windt 4-6 6-4 6-0. HD5: M. de Witte/J. Wig- gers-M. Baljeu/M. van den Berg 6-3 6-2. HD6: A. Lourens/P. Koster-N. Samijn/E. Vermeulen 6-4 6-4. HD6-35+: W. de Ruiter/R. Broerse-J. Schenkel/R. Oost- dijk 6-3 6-4. HD7: H. Feijen/V. van der Linden-W. Korteweg/R. van de Woestij- ne 4-6 7-5 6-1HD7-35+: H. Otto/D. van de Velde-R. van de Woestijne/D. van der Bel 4-6 6-3 6-4. HD8: J. Luwema/M. Verkaart-C. Kapaan/Y. de Nooijer 6-3 6-1. HD8-35+: G. Wittens/J. van Hui- zen-J. Jaspers/J. van Dockum 1-6 6-4 6-2 DD5: R. van der Meijden/L. van 't Hof-M. Bergs/M. Flipse 6-2 6-1. DD6: S. de Marco/C. Versteeg-M. de Jonge/D. de Jonge 6-4 1-6 6-2. DD7: M. de Kraker/A, de Kraker-L. Navest/M. Leijn- se 6-4 6-3. DD7-35+: M. van der Bel/A. Nonnekes-Y. van Rosevelt/I. Kok 7-6 6-3. DD8: Y. van Doren/H. Visser-D. Du- tour Geerling/R. Wallast 6-3 6-1. GD4: K. Agten/M. van der Windt-K. Houmes/ T. Felius 6-2 6-2. GD5: A. Ilic/P dijk-M. Bergs/B. Kats 3-6 6-3 6-3.GD M. Kloet/A. Lourens-D. de Jongei?.* den Akker 6-3 6-7 7-5, GD6-35»: Smit Roeters/R. Verhage-W. vani Sande/T. de Vries 6-1 7-5. GD7:Mi Kraker/V. van der Linden-S. West dj H. Westdorp 6-2 6-3. GD7-35+: Oi Roover/T. Out-C. Walsarie Wc! Walsarie Wolff 6-2 6-3. GD8: D.Dtf Geerling/R. Monkau-L Toerse/R.Tn 6-2 6-2. GD8-35+: L. de Hamer/E dil mer-E. van Stee/C. Arends 6-44-67-t Eerste divisie FC Den Bosch-Haarlem 2-0(14' Powel 1-0 (strafschop), 67, Catel Scheidsrechter: Van Meenen. kaart: 40. Frankel (Haarlem). Geletc Wim Raymaekers (FC Den Bi der Kruis, Lokken (Haarlem), Aanzit schouwers: 3201. Stand: VVV 7-19, Volendam7-UEi sior 7-17, Helmond Sport 7-13,Eik 7-13, Den Bosch 7-13, MW 7-11, Dl recht 7-11, Eindhoven 7-10, AGO 7-10, De Graafschap 7-10, FC Ztf 7-9, Haarlem 7-7, StormvogelsMl 7-6, Veendam 7-5, Fortuna 7-5, Cl buur 7-4, GA Eagles 7-4, Omniworï' Vrouwenvoetbal Vierde klasse: Zierikzee-Wemeli 5-4, Nieuwdorp-Patrijzen 5-1, fj land-Dauwendaele 2-6, Noorms'» Aardenburg 4-0, Zeeland Spuw 1-0. Dauwend. 2 - 6 Ga6tel Nieuwdorp 1 - 3 Aardenburg i Zierikzee 1 - 3 Wemeldmge Zeeland Sp. 1 - 3 GPC Noormannen 2 - 3 Patrijzen Nieuwland 2 - 3 Vijfde klasse: Kruiningen-NieuM 2 10-0, Veere-Zeelandia 14-1, Smer 2-Wolfaartsdijk 1-2, SVD-ZSC1-3T» lense Boys-Zaamslag 6-0. Veere 2- 6 Walcheren ZSC 2-6 SVD Kruiningen 1 - 3 Zaamslag Thol. Boys 1 - 3 Nieuwdorp2 j Smerdiek 2 2-3 Zeelandia Wolf dijk 2 - 3 Juniorenvoetbal B-junioren, derde divisie D:TSW bantia 3-1, WSC-Una 1-3, RCS-t» 3-5, RKTVV-Internos 0-2, BSC-ODCI BVV-Jeka 2-1 BW 2 - 6 Internos EBOH Una TSC BSC WSC 6 ODC 6 Jeka 6 RCS Ronde van Polen. Eerste et Gdansk-Elbag: 1, Cooke(Aus|Mf in 3.21.23, 2. Paolini (Ita), 3. Ch«- 4. Pagliarini (Bra), 5. Brochard(Fret Waod-koers in Lochristi. ABcj-V rie: 10. Rudi Rabout (Goes). 9 dinsdag Biljarten Landelijke competitie driebi^ Avontuur-3B SD Partyservice,w Bilj. Centr. Yip Plaza, Goes W 19.30 uur. Tennis Smalstad Open. Locatie: Ien1ll)L ging Jacoba van Beieren in» tensdijk. Aanvang: 18.00 uur. j Wielrennen Grote Scheldeprijs. Wedstrijd auspiciën van Waod. Local® loostraat, Nieuw-Namen. COTr vrije renners. Aanvang: 17.30 stand: 60 kilometer, gaomt &fflce lel 0/13-271234 e-nxjé/nasgi duswetendnlj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18