rzc Begrotingsraad vergt meer tijd PZC Grote schoonmaak in vijver Duinbeek Uitstel nieuw rapport over toekomst Veere Hangend terras aan Gevangentoren Jivee interim-managers moeten Vlissingen weer financieel gezond maken 18 Vissen moeten hopen op koelte Straf voor niet nakomen afspraken Diefstal als bezigheidstherapie Auto rijdt bromfietsster aan zeeuwse almanak Strandje 1 s lekklachten na rontale botsing n Vlissingen Redact'®: 0113-315649 Ïil5actie®pzc.n! 'manl AARO AA Goe 0 AA Goes ie-exploitatie: iürMnte-expioiw11»- f J en Midden-Zeeland: 0113-315520; il Vlaanderen: 0114-372770; P,l;020-4562500. 13 september 2005 editie Walcheren Amerikaanse profbowlers te gast in Goes MIDDELBURG - De vissen in de visvijver aan de Overlo per in Middelburg zijn gestikt door riooloverstort. Bij de hevige regenval van begin september is het water opge vangen in de vijver, om overstromingen in huizen te voor komen. Met het warme weer is de boel gaan rotten, ver telt K. Sanderse van het groenbeheer. „In 2008 gaan we er iets aan doen. Dan gaan we de riooloverstort saneren, wat inhoudt dat er een groot bassin komt. Daarna gaan we baggeren." De vissen van Dauwendaele happen vol gens Sanders nog steeds naar adem. Voorlopig kunnen ze alleen maar hopen dat de hitte voorbij is. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Vlissin gen heeft zich niet gehouden aan de voorwaarden van de reclassering. Omdat hij tot zes keer toe niet was ingegaan op een uitnodiging van de reclassering, hing de man giste ren in Middelburg gevangenisstraf boven het hoofd. Offi cier van Justitie L. Boogert eiste zes weken cel. Politie rechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde de Vlissin- ger tot tachtig uur werkstraf. De straf houdt in dat de man zelf contact zal moeten zoeken met de reclassering voor het verrichten van de onbetaalde arbeid. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een 25-jarige in woner van Bergen op Zoom voor het plegen van een dief stal tot zestig uur werkstraf. De Brabander gaf toe 18 november vorig jaar bij een be drijf in Sint Maartensdijk voor twintig kilo aan stalen bui zen te hebben weggenomen. Hij zei de diefstal als een vorm van bezigheidstherapie te zien. „Ik was verslaafd aan speed en deed rare dingen." Hij vertelde op eigen kracht te zijn afgekickt. De buizen vertegenwoordigden een waarde van 21 euro en zijn weer terug bij de eige- SINT-ANNALAND - Op de Spuistraat in Sint-Annaland heeft gisteravond rond acht uur een aanrijding plaatsge vonden tussen een bromfiets en een personenauto. Een 24-jarige automobilist uit de gemeente Tholen wilde parkeren in een parkeervak aan de rechterzijde van de straat. Hij stuurde eerst naar links om vervolgens sterk naar rechts te sturen waarbij hij laat richting aangaf. Op dat moment werd hij rechts gepasseerd door een zestienja rige bromfietsster, eveneens uit de gemeente Tholen. Bij de aanrijding liep het meisje schaafwonden op aan arm en been. Beide voertuigen raakten licht beschadigd.- door Miriam van den Broek DOMBURG - De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Veere ziet niets in een nieuw duur rapport over de toekomst van het stadje Veere. De vraag of het college door mag gaan met het ontwikkelen van die visie, is een paar maan den uitgesteld. Het gemeentebestuur wil met be hulp van projectbureau Belvede re een brede visie voor het stad je opstellen. In dat rapport ko men alle kansen, plannen en wensen te staan voor de ontwik keling van Veere. Inwoners, des kundigen en belanghebbenden worden er nauw bij betrokken. Via het rapport willen B en W toekomstige ontwikkelingen kunnen sturen en de vertrou wensband met de bewoners her stellen. De SGP is van mening dat de nieuwe visie 'puur en alleen be doeld is om draagkracht te kwe ken onder de inwoners' en heeft daar weinig vertrouwen in. Ook de PvdA/GroenLinks zei niets te voelen voor zo'n rapport. „Het zou het zoveelste plan voor Veere worden. Wat is er mis met de Structuurvisie die we twee jaar geleden hebben gemaakt? Daar staat alles toch in?", zei T. Polderman. „Met die visie houdt het college toch al de re gie over nieuwe ontwikkelin gen. Bovendien is de Structuur visie eveneens gemaakt met in stemming van de inwoners." De WD en het CDA konden zich tot op zekere hoogte wel vinden in het idee van het colle ge om deze visie te maken. Maar het maken van de visie moet niet te duur worden, zeiden ze. Wethouder M. te Roller bena drukte dat het idee voor de visie niet zomaar uit de lucht is ko men vallen. „We zijn eerst in Domburg begonnen met het Sin gelproject. Daarin staat hoe we de omgeving van de Singel de komende tien, vijftien jaar wil len ontwikkelen. Inmiddels is voor Zoutelande een dergelijk project gestart en voor het stad je Veere willen we dat ook doen. Wat deze visie gaat kosten, weet ik nu nog niet. Als de raad zegt: ga er maar mee aan de slag, dan maken we een plan van aanpak met een bijbehorende kosten plaatje en komen daarmee eerst terug naar de raad voor goed keuring." De commissieleden vonden dat gisteravond nog een stap te ver. Het college moet eerst duidelijk maken waarom de visie nodig is, wat er in komt te staan, wat het nut er van is en wat het gaat kosten, voordat de raad er een beslissing over wil nemen. In Goes lachen ze zich rot. Voor dat ene flintertje strand dat de gemeente aan de Oos- terschelde bezit, heeft ze een landelijke prijs gekregen. De Stichting Nederland Schoon schonk Goes een derde plaats in de categorie kleine stran den. Let wel: zoetwaterstran- den. Geamuseerd had de gemeente de organisatie erop geatten deerd dat het strandje bij het Katseveer toch aan tongter gend zout water ligt. Of ze niet eerst eens wilde komen proeven? Maar nee, dat hoefde niet. Al leen de stranden aan de Noordzee konden meedingen in de categorie zoutwater. De rest merkte de organisatie zonder blikken of blozen als zoet aan. Dus tufte een Goese wethou der afgelopen weekeinde maar naar Kijkduin om er een glimmende plaquette in ontvangst te nemen. Tenslot te is die zoetsmakende roem goede reclame voor het Katse- veerse strandje. Dat zal als schone zoetwater- stek ongetwijfeld door opge ruimde sportvissers worden ontdekt. En die hengelaars zich straks maar afvragen waarom die snoek, karper en brasem niet willen bijten. Volgens de werklieden moet de vijver één tot anderhalve meter dieper worden. De karpers die er zaten, zijn voor aanvang van het baggeren uit de vijver ge vist. Bladval, algen en een gebrek aan waterplanten zijn er de oor zaak van dat het water troebel is geworden en de bodem steeds dikker. Hoe ondieper het water wordt, hoe meer het opwarmt. Dat maakt dat algen er bijzon der goed gedijen. Het landgoed wordt bewoond door particulieren. De vijver is van Staatsbosbeheer, maar het waterschap voert de werk zaamheden uit. Zeeuwse Eilan den ziet het als taak om het water van de vijver weer schoon door Edith Ramakers VLISSINGEN - Alle papieren zijn binnen en de afspraken zijn gemaakt voor de verbouwing van de Gevangentoren aan de Vlissingse boulevard de Ruyter. Eigenaar L. van den Nieuwen- huijzen wil spoedig het markan te gebouw met een serre en een hangend terras boven de glooiing uitbreiden. „Het is de bedoeling dat er daar na weer een restaurant in komt. De plek vraagt om een zaak met allure", zegt hij. De plannen voor de verbouwing kwamen al in augustus 2002 naar buiten. De vorige uitbater A. van der Heijden, stelde de uitbreiding onder andere voor om de boulevard levendiger te maken. Ook in de toeristische nota en in het Beeldkwaliteits plan werd eerder al opgetekend dat dit gedeelte van de boule vard meer vermaak moest bie den. De wandeling vanaf het Rondeel moest aangenamer wor den. Van den Nieuwenhuijzen nam een paar jaar geleden de toren over en besloot de plannen door te zetten. „De verbouwing kost veel geld", zegt hij. „Daarom heeft het even geduurd voordat ik er aan kon beginnen. Ik moest een keuze maken, maar ik denk dat het een goede keuze is." Hij zegt dat de toren met res pect wordt behandeld. „We ma ken er geen kitschtoren van. De toren is een monument en daar moet je zuinig op zijn. Glas en staal zijn de belangrijkste bouw materialen voor het hangende ten-as en de serre." Het uitzicht, vanaf het terras bij de Gevangentoren kan met enke le ingrepen beter uitgebuit wor den. „Deze locatie is het ook waard. Want waar anders dan in Vlissingen kun je schepen zo rakelings voorbij zien varen?" Vanaf het terras komt een trap naar de glooiing. Het idee daar achter is om de wandeling vanaf Michiel de Ruyter afwisselender te maken. en gezond te maken. Het bagge ren is een onderdeel van het Her stelplan De Manteling van Wal cheren van Staatsbosbeheer. Ja ren geleden werd de bosvijver bij Westhove al onder handen genomen. Naast het baggeren, legt het wa terschap langs een deel van de vijver natuurvriendelijke oever randen aan en verbetert het schap de afwatering door een grotere buis richting de sloot aan te leggen. Een deel van de bagger is ver vuild en wordt afgevoerd naar een speciaal depot bij Ritthem. De graafmachines zijn begon nen in het schone deel van de vij ver. Het slib dat daarbij uit de vijver wordt gehapt, wordt op een nabijgelegen stuk grond uit gespreid. Eind september moeten de werk zaamheden klaar zijn en krijgen waterplanten op een schone bo dem weer de kans om te groeien en rissen een prettiger leefge bied. foto Ruben Oreel (Advertentie) De Gevangentoren wordt uitgebreid met een hangend terras en ser re. foto Ruben Oreel Mede als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld Betaling abonnement acceptgiro per maand 20,55 23,75 per kwartaal 59,75 62,00 per halfjaar 116,10 120,75 per jaar 229,20 233,30 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden het alfabet van Zeeland ijjrFHith Ramakers U1SSINGEN - De gemeente (jóngen wil bij de provincie Stel van de begrotingsbehan- lelingaanvragen. De financiële iblemen zijn te heftig om in de tijd op te lossen. Die woor- gebruikte de onlangs aange ven extern financieel advi- uH. Meeuwsen in de commis- nergadering openbaar be- •van gisteravond. t de nieuwe tijdelijke kracht zal de gemeente nog een extern projectleider aannemen. Deze tweede interim-manager zal zich volledig op de gemeente lijke boekhouding richten. Meeuwsen licht voornamelijk de bedrijfscultuur en bedrijfs voering door. Hij zal de basis leggen voor een 'nieuwe begro- tingswijze'. Meeuwsen vindt dat er in de Vlissingse organisatie te licht zinnig met geld wordt omge sprongen. Er is geen goede bud getdiscipline. Om een sluitende begroting voor 2006 te maken moet de ge meente rijf miljoen euro bezuini gen. Op een totaal budget van 110 miljoen euro is dertig mil joen euro beïnvloedbaar. „Vijf miljoen is dan geen kleine bezui nigingsopdracht", zei hij. Medio oktober wil hij aan het college de eerste bezuinigings voorstellen voorleggen. „We on derzoeken hoe er nu gewerkt wordt en vervolgens geven we aan hoe er anders gewerkt moet worden", verklaarde hij. Er zit weinig rek in het tijdsche ma. Vandaar dat wethouder T. Verhage-van der Ent naar vo ren bracht om de begrotingsbe handeling naar een latere da tum te verschuiven dan begin november. De provincie wil de stukken van de gemeenten voor 15 november ontvangen. Verha ge-van der Ent kon nog niet zeg gen wat de gevolgen voor Vlissingen zullen zijn als het de cijfers te laat inlevert. Ze verwacht dat Vlissingen dan door de provincie op de vingers wordt gekeken 'als een vorm van onder curatele plaatsing'. De meeste fracties vonden dat nu het moment is aangebroken om een duidelijke nieuwe lijn neer te zetten en dat vertraging op de koop toe genomen moet worden. Het college kreeg de op dracht om de raad snel duide lijkheid te verschaffen over de gevolgen van uitstel, Meeuwsen en de nieuwe pro jectleider kosten gezamenlijk circa 127.000 euro. De commis sieleden vroegen zich af of voor die post een dekking was gevon den. Wethouder P. van der Ma den (financiën, WD) zei dat er uit een 'pei-soneelsgerelateerd budget' nog geld beschikbaar was. „Ook vallen er belastingba ten vrij." De commissieleden wilden meer details over de dek king weten en vroegen zich af wat hij bedoelde met belasting baten. Van der Maden wenste daar niet op in te gaan. „Het voorstel volgt", zei hij. „Maar we kunnen het dekken, denk ik." Wateroverlast foor bewoners an Biggekerke IGGEKERKE - Bewoners van gekerke hebben gisteren een pr uur zonder water gezeten, materleiding werd rond twee ir's middags afgesloten omdat r«nlek in was ontstaan. S'.ek zat in een afsluiter in de iding op de kruising tussen de tpsstraat en de Korte Oost- raat. De wateroverlast viel s, de kruising werd wel afge- oter: voor verkeer, am tweeënhalf uur later was tlek weer gedicht. Vooral de raten ten zuiden van het Kerk ss werden getroffen door wa- gebrek. iterbedrijf Evides heeft een nkwagen met water ter be- bikking gesteld voor noodge- Ien De reparatie van giste- n was tijdelijk. nnenkort wordt er weer aan leiding gewerkt. Bewoners irden daarvan op de hoogte ge- eld het alfabet van Zeeland WeGeNGR dagbladen LISSINGEN - Een negentien- arige vrouw uit de gemeente eimerswaal heeft gistermiddag fkklachten opgelopen bij een rontale aanrijding op de Sloe- rog in Vlissingen ond kwart over vijf reed een B-jarige inwoner van de ge- leente Veere in een bedrijfsbus et aanhanger over deze straat, thlmg rotonde. Toen de auto lorhem afremde en hij zag dat jzijn eigen combinatie niet op id tot stilstand zou kunnen tngen, stuurde hij naar links n een botsing te voorkomen, iarbi) belandde hij echter op [verkeerde weghelft, waar hij ide auto van de negentienjari- vrouw botste. De vrouw is tor onderzoek overgebracht ir het ziekenhuis, haar auto akte geheel vernield. De bus ischade aan de voorzijde. door Selma Osman OOSTKAPELLE - In natuurge bied De Manteling bij Oostka- pelle is waterschap Zeeuwse Ei landen begonnen met het bagge ren van de vijver van landgoed Duinbeek. Een kraan op een ponton schept bagger in een duwbak, die naar de kant wordt gevaren. Met een roeibootje tussen de twee kra nen wordt de diepte gemeten. (Advertentie) 80% van de mensen die werk zoeken in de logistiek zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswervmg in de logistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11