PZC Speeltuin verrast door bouwplan PZC Dagje uit met een bonte stoet van trucks Zo druk is het niet vaak in de kerk 17 Overlast door regen en onweer SP Hulst doet mee aan verkiezing Belg rijdt sloot in Tankauto met gasolie kantelt Auto in Sluis bekrast Oranjekwartier wil zelf uitbreiden Meezingen met Corry Konings Brandweer 24 uur zoet et hooibrand zeeuwse almanak Honger Redactie: 0113-315649 n7o.nl loTibus^l4460 AA G°es Xirentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520: Ss-Vlaanderen: 0114-372770: NBtionaal: 020-4562500. maandag 12 september 2005 Creatieve start verbouwing Zeeuws Museum editie Zeeuws-Vlaanderen HULST - Zwaar onweer en fikse regenbuien zorgden af gelopen weekeinde plaatselijk voor overlast in Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdagavond moest de Hulster brandweer uitrukken voor wateroverlast in de Frans van Waesberghestraat in Hulst. Een kelder van een huis was volledig ondergelopen. Ook enkele buurtbewoners had den wateroverlast en de brandgang stond blank. De brandweer pompte het water weg met een dompelpomp. Ambtenaren kwamen de rioleringspompen in de straat aanzetten, zodat het overtollige water sneller kon worden afgevoerd. De blusgroep Vogelwaarde werd gealarmeerd voor een blikseminslag in de Elzenstraat. Aangekomen bleek er geen brand meer te zijn, maar er was wel flink wat schade. De wandcontactdozen waren zwartgebla kerd, elektrische apparatuur was kapot. Met een hoogwer ker verkende de brandweer de buitenboel. Brokken steen van tien bij tien centimeter waren van de muur gevallen. Enkele dakpannen waren doormidden gespleten. Het nutsbedrijf moest de elektriciteit in de straat herstellen. HULST - De Socialistische Partij (SP) afdeling Hulst! mag meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Afgelopen zaterdag heeft de landelij ke partijraad van de SP daarvoor toestemming gegeven. Alhoewel de afdeling nog maar negen maand. De afdeling Hulst is heel blij met de toestemming. „De partij stelt heel hoge eisen aan de afdelingen en we hebben hier alle maal heel hard voor gewerkt", zegt afdelingsvoorzitter G van Unen. „Eindelijk is er de kans dat er in de gemeente raad van Hulst eens een ander geluid te horen valt. Wat wij op straat van de mensen horen, is dat daar dringende behoefte aan is. Wij zijn er klaar voor, onze kandidaten zijn al opgeleid en hebben er veel zin in." SAS VAN GENT - Een 38-jarige automobilist uit Zelzate reed in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Vrijstraat in Sas van Gent met zijn auto in de sloot. Hij raakte niet gewond. Een blaastest wees uit dat hij vier maal de toege stane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij kreeg een dagvaarding mee. OOSTBURG - Op de N58 tussen Oostburg en Sluis is za terdagavond een tankauto gekanteld, die zo'n 13.000 liter gasolie vervoerde. De 46-jarige bestuurder uit de gemeen te Sluis kwam met de schrik vrij. De chauffeur reed met zijn auto op het afgesloten gedeelte van de N58, waar weg werkzaamheden worden uitgevoerd. Hij moest er een graafmachine bijtanken. De bestuurder werd verblind door een auto die op de naastgelegen parallelweg naderde en groot licht voerde. Hij zag daardoor een berg grind niet. De tankauto reed in de berg grind en kantelde. De gasolie werd overgepompt in een andere tankauto. SLUIS - Een auto die geparkeerd stond aan de Zuiddijk- straat in Sluis is gistermiddag flink beschadigd. Tussen 13.15 uur en 15.30 uur werd de linkerzijde, rechterzijde en achterzijde bekrast. Het schadebedrag is onbekend. j Hnnr Euqène Verstraeten IERNEÜZEN - De Stichting J Speeltuin Oranjekwartier in Ter- neuzen heeft ernstige bedenkin gen tegen de plannen om noorde lijk van de speeltuin een woon zorgcomplex te realiseren. speeltuinbestuur had het voormalig terrein van Toon- beeld juist in gedachten om de speeltuin uit te breiden. Boven den wordt gevreesd dat de [speeltuin aan alle kanten wordt [ingesloten door hoge gebouwen, [tamers, het open gezichtsveld jaan de westkant zal op korte ter handicap. „Binnen Zeeuws- Vlaanderen zijn dergelijke speel plekken niet aanwezig", schrijft de stichting aan de gemeente. Voor de speciale speeltoestellen is ook meer ruimte nodig. De stichting wijst er op dat in en rond de speeltuin regelmatig activiteiten worden georgani seerd, die voor een deel plaats vinden op de grasvelden rond de speeltuin. „Het is ons niet duide lijk in hoeverre deze activiteiten nog mogelijk zijn als deze terrei nen niet meer beschikbaar zou den zijn", schrijft coördinator R. Roelands. Hij doet een beroep op de ge meente om de gewenste uitbrei ding mogelijk te maken. Vol gens hem blijkt ook uit gesprek ken met buurtbewoners dat die de voorkeur geven aan een grote re speeltuin boven bebouwing. door Patricia de Ryck OOSTBURG - Een grote groep jongeren uit Breskens staat achter in de tent bij de bar on geduldig te wachten. De mu ziek die de dj draait en de soundcheck van The Old Firm kan ze weinig schelen. Hun sjaaltjes verraden het al: ze zijn naar het Eenhoornweek end in Oostburg gekomen voor Corry Konings. Ook een groot aantal oudere bezoekers van het Eenhoorn weekend zit ongeduldig te wachten. Zij willen de hits ho ren die ze vroeger meezongen. Als Cony Konings het podium betreedt, loopt jong en oud naar voren. De sfeer zit er met een in als de eerste tonen klin ken van Ik krijg 'n heel apart gevoel van binnen. Iedereen zingt het nummer mee. Corry zelf is verkouden, maar dat maakt niets uit. Echte fans ver geten niets. Ook de verjaardag van Corry niet, al is het alweer twee dagen geleden. Michael Kuiper uit Breskens zingt alle nummers met gemak mee. „Jantje Smit, Koos Al berts, Marianne Weber, André Hazes en natuurlijk Corry Ko nings - ik luister het allemaal. De teksten kun je lekker mee zingen. Toen we hoorden dat Corry hier kwam optreden, hebben we meteen kaarten ge haald, want dat wilden we niet missen. Ze is echt gewei- dig." De enthousiaste zangeres krijgt de menigte zo in de polo naise. Na haar optreden is het tijd voor handtekeningen. Sjaaltjes, cd's, T-shirts - alles willen de fans gesigneerd heb ben. De vijftienjarige Leonie Cruson staat ook de rij. Als verrassing voor haar opa en oma komt ze een handteke ning halen. Zelf heeft ze ook genoten. „Eigenlijk houd ik he lemaal niet van deze muziek, maar ik vond het echt leuk. Ik heb het hele optreden vooraan gestaan." Ondertussen gaat het Een- hoornfeest verder met het op treden van The Old Firm. Hier na vermaakt Micky 2 Much het publiek met zijn imitatie van André Hazes. jnajn geblokkeerd worden door [denieuwbouw van de prins Wil lem van Oranjeschool. Aan de [oostkant staat al een hoog kerk gebouw en aan de zuidkant wo- gingen. De stichting zegt letterlijk te 'zijn 'opgeschrikt' door de berich ten over een woonzorgcomplex. [Temeer omdat men al een plan [bij de gemeente heeft neerge- ieac om op het betreffende stuk [grond de speeltuin uit te breiden. Oranjekwartier is de ■grootste buitenspeeltuin van Zeeuws-Vlaanderen, maar [Sampt al lange tijd met een te- iortaan ruimte. Op drukke dagen zijn er wacht tijden bij de verschillende speel toestellen. Door het vertrek van Toonbeeld ontstond er een mogelijkheid 'om uit te breiden. Bovendien wil de stichting een speelplek jnaken voor kinderen met een T-ANNALAND - Brand- ierlieden uit de gemeente ilen zijn afgelopen weekein- bijna 24 uur bezig geweest n een hooibrand te blussen inde Oude Zeedijk in Sint-An- and. pe brand werd in de nacht van pijdag op zaterdag rond half pee's nachts door een voorbij- femger gemeld. Deze zag vlam metjes bij een hooiberg aan de pnde Zeedijk. Toen de blus- goep Sint-Annaland ter plaat se kwam, stond het hooi inmid- Selsin lichterlaaie. F werd meteen groot alarm ge- sagen, omdat het vuur dreigde bver te slaan naar een naast de fooiberg gelegen landbouw- daarin ongeveer hon- N stieren. Uiteindelijk bleek kt met nodig om de dieren te hcueren. h eerste instantie werd geblust Kt water uit een ondergrondse Ndkraan, later werden motor- ptaanhangers ingezet om wa fer uit de sloten te pompen. Alle Npepen van Tholen en Sint zijn in de loop van Benacht uitgerukt om de brand febelpen bestrijden, fond vier uur 's nachts is de feandweer begonnen met het jat elkaar trekken van het hooi. fot werd vervolgens uitgereden nat gehouden. brandweer is nog tot en met perdagavond bezig geweest pet nablussen. De hooiopslag is peel verloren gegaan. Het was S&eren nog onduidelijk hoe de Nd is ontstaan. Vrijwilligers, familie en vrienden zwaaien de truckchauffeurs en hun verstandelijk gehandicapte bijrijders uit. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - Lachen van plezier, zwaaien van enthousias me, gillen tijdens het toeteren en verder gewoonweg genieten. Zaterdag reden 260 vrachtwa gens van allerlei pluimage met zo'n 280 verstandelijk gehandi capte bijrijders over de Zeeuws-Vlaamse wegen tijdens de achttiende Truckroll. Vanaf De Vlaanderenhal in Sas van Gent vertrokken de wagens in vier colonnes voor een tocht van bijna 75 kilometer. Het was voor het vertrek een drukte van jewelste. Lunchpak ketten werden uitgedeeld, chauf feurs en verstandelijk gehandi capte bijrijders zochten elkaar op en na enkele toespraken ging om half tien de eerste colonne wagens van start. Onder muzika le begeleiding van Ein Prosit en enthousiast uitgezwaaid door vrijwilligers, ouders, familie en ook de burgemeesters J. Lonink van Temeuzen en J.F. Mulder van Hulst ging het bonte lint vrachtwagens luid toeterend op (Advertentie) pad. Dit jaar deden er chauf feurs mee van negentig bedrij ven uit de hele regio. Ze bezorg den de bijrijders een onvergete lijk dagje uit. Veel deelnemers hadden voor de chauffeurs een presentje meegenomen als blijk van dank. Opvallend was, dat er dit jaar naast de vele vaste deel nemers ook veel jonge chauf feurs meededen. „Daar zijn we erg blij mee, het geeft aan dat het ook onder de nieuwe genera tie chauffeurs een evenement is dat leeft", aldus voorzitter J. Ocké van Truckroll Zeeland. Dit jaar deed de Truckroll het midden van Zeeuws-Vlaande ren aan en passeerde de kernen Sluiskil, Biervliet, Hoek, Hoofd plaat, Schoondijke, IJzendijke foto Wim Kooyman en Philippine om vervolgens rond half twee weer bij De Vlaanderen terug te keren. Daar werd het uitje afgesloten met een muzikale middag, waarbij enkele artiesten voor de vrolijke noot zorgden. door Patricia de Ryck GRAAUW - Bezoekers die giste ren iets voor half elf de rooms-katholieke kerk in Graauw binnenstappen, kijken hun ogen uit: ruim voordat de plechtige mis begint, zit de kerk al vol. Honderden mensen zijn naar de kerk gekomen om samen met bisschop Muskens van Breda, deken Van Hecke van Dekenaat Zeeland en pas toor Poppe het tweehonderdja rig bestaan van de rk-parochie Heilige Maria Hemelvaart te vie ren. Er zijn veel ouderen aanwezig. En naast een hoop belangstellen den van het dorp, zijn er ook veel mensen van buitenaf geko men. Gelukkig is er plaats ge noeg. Het kerkbestuur heeft als noodvoorziening een aantal stoe len bijgeplaatst. Nu is het druk in de kerk, zal burgemeester J.F. Mulder later zeggen in zijn toespraak tot de aanwezigen, 'maar waar is iedereen volgende week en de week daarna. Dan zit er nog maar een handjevol mensen in de zondagmis'. Tij dens de viering van het jubi leum wordt dan ook met een beetje heimwee naar het verle den gekeken. De kerk is feeste lijk versierd. Het altaar is voor zien van een grote hoeveelheid bloemen. Door heel de kerk han gen vaandels, die vroeger tij dens processie-optochten wer- En wat dacht u van "Heel fijn dat ik die ton ge- werkster nagekeken (je man om zijn bankrekening heeft gevraagd, is deze ongeduldig geworden. De man is verbaasd als blijkt dat hij vijf honderdduizend euro gewonnen heeft. De rk-kerk in Graauw was feestelijk versierd met oude processievaandels. foto Wim Kooyman den gebruikt. Ze zijn allemaal gerestaureerd, want op de zol der van de sacristie waren ze aangevreten door motten en mui zen. De mis wordt muzikaal opgeluis terd met zang van het koor en muziek van fanfare Nooit Ge dacht. Pater Marcel Magnus, die in Tanzania verblijft, heeft spe ciaal voor deze dag een brief ge schreven. Zijn broer leest hem voor. Magnus is al heel wat ja ren weg, maar verbondenheid gaat volgens hem ver over de grenzen van de parochie heen. Ruim anderhalf uur luistert ie dereen aandachtig, maar als de mis ten einde is, haasten de aan wezigen zich richting het ge meenschapshuis. Hier kan het jubileumboek Graauw door de Eeuwen worden opgehaald. Jac. de Baar, Jan Olsen, Corine Kis- ling en Paul Verhuyck schreven dit boek speciaal voor het jubi leum. Verhuyck: „We hebben achthonderd boeken laten druk ken. Dertig ervan worden bui ten de verkoop gehouden. Ruim zeshonderd mensen hebben vooraf ingetekend. De andere ruim honderd boeken worden voor 21 euro verkocht." Naast het boek is er een speciale jubi leumkaars te koop. Verder is er een tentoonstelling van speciale voorwerpen uit het kerkbezit en kerkarchief. Er hangen ook foto's die niet in het boek opgenomen konden wor den. Veel mensen lopen er geïn teresseerd langs, op zoek naar bekenden. (Advertentie) naam: voorletters: m v straat nummer postcode: plaats. telefoon e-mail: Ipostlbant rekeningnummer Handtekening- PZC tr/g33i zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de ecloton leest u er meer mer Kijk op www pst nt/abonneten bel gratis 0800 - 0731231 of stuur deze bon naar. PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713.4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig loesiemming voor ;o van dit bedrag van onderstaand Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement w Noteert u mij vooreen abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automalische incasso 19.951. per kwartaal met automatische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso 222.50) het alfabet van Zeeland Na een stevige strandwande ling schoof het Middelburgse gezin aan in een restaurant. Buitenlucht maakt hongerig, dus vader had zijn portie in een mum van tijd naar binnen gewerkt. En zag hoe voor de neus van zijn driejarige zoon - niet bepaald een grote eter - nog een enorme pizza stond te dampen. „Die ziet er zo lekker uit, daar mag ik vast wel een stuk je van proeven bedelde hij. Zoonlief zag zijn kans schoon. Ha, dit was hét mo ment om terug te slaan met de argumenten waarmee hij zelf altijd onder druk werd ge zet ais-ie weer eens geen groente bliefde. Hij zette een uitgestreken ge zicht op en doceerde: „Papa, luister. Ik ben klein en jij bent groot. Dus ik moet er nog van groeien. Jij kan er maar beter van afblijven. Dus daar zat papa. Zonder pizza, maar met een koekje van eigen deeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43