>zc Zierikzee struikelt in slotminuten Krijgertje kost ZSC'62 de zege Alles gaat mis bij Duiveland ai Schouw se tweedeklasser incasseert drie goals in zeven minuten ierikzee 2 eider hoogste eserveklasse SSV boekt weer ruime overwinning Latuheru ongelukkig tegen LRC Zonnemaire komt jaar later terug Moeizame start van HSD )FS haalt olie pond uit twee duels maandag 12 september 2005 mlKZEE - De tweede wed- ffld van het seizoen, de eerste viswedstrijd, werkte Zierik- noodgedwongen af op veld liind veld 1 staat de funde- ,ï00r de nieuwe tribune en tolkamers in de steigers, „r dal kan niet gezegd wor- tan het eerste elftal. Kans zotst het toezien hoe Voab ide laatste zeven minuten uit- ,p paar een 5-2-overwinning. jnkzee begon gistermiddag Ptlemin stormachtig. In het ronder spits Matthijs Hage diverse kansen. Na tien nuten was de thuisclub ech- t ai uitgeraasd en nam Voab volledige regie van de wed- ijd in banden. De Zierik- espelers zagen absoluut niet de kans de bal te bemachti- JENEN - De voetballers van irikzee 2 blijven verrassen in debuutjaar in de reserve dklasse. Het reserveteam gisteren bij Nuenen 2 (0-1) jslaat met zes punten uit twee Kis alleen aan de leiding. ispelers maakten gisteravond jto's van de ranglijst, waar- Zierikzee 2 als debutant ots aan de leiding gaat. Vorige tegen Baronie 2 was Pa- Verkaart de matchwin- gisteren was Martin van •Schee dat in Nuenen. Hij be- itte al in de tweede minuut strafschop, die gegeven was ndat Patrick Verkaart aan zijn irt was getrokken. Na een ge- kwaardige eerste helft en een jeede helft waarin Nuenen de uk opvoerde, stond de 0-1 na gentig minuten nog steeds op bord. „Complimenten voor jongens", zei trainer Walter Jonge achteraf. In de 28e minuut viel de eerste Brabantse goal. Zonder een mil limeter overtuiging wilde Mari- ko Rouw de bal uitverdedigen. Voab-spits Thijs van Lisdonk, een goede en lastig te bespelen spits, profiteerde en bracht de bal strak voor het doel en San- der Vermeulen tekende de 0-1 aan. In de 36e minuut belandde een vrije trap van wederom Thijs van Lisdonk via Mariko Rouw in het eigen doel en met 0-2 ging Voab met een gerust gemoed de rust in. Voab-trainer John van Nielen: „In de eerste helft heb ben we vooral de slag op het middenveld gewonnen. Wat ik mijn team wel kwalijk neem, is dat ze in de tweede helft minder scherp speelden." Zierikzee-trainer Gaby Nieman- tsverdriet poogde in de rust zijn ploeg weer in het gareel te krij gen. De ongelukkig spelende Ma riko Rouw werd gewisseld en Vincent Bakker kwam meer in het centrum van de verdediging te spelen. De wisseling leek zijn vruchten af te werpen. Zierik- zee bracht meer pressie en ook meer agressie in het spel. Dat kwam treffend tot uitdrukking in een klein incidentje tussen Voab-verdediger Vincent van Berkel en Zierikzee-verdediger Martijn van Grunsven. Zierikzee kreeg kansen in de tweede helft, maar trof ook Voab-doelman Sander van Oos- terwijck in zeer goeden doen. Tot de 75e minuut. Toen ver dween een vrije trap van Mat thijs Hage achter de sterk keep ende Van Oosterwijck: 1-2. Zie rikzee geloofde er weer even in. En terecht. Want in de 83e mi nuut scoorde Patrick Rogge band op de rand van buitenspel 2-2. Op slot Daarmee had Zierikzee meer dan tevreden moeten zijn. Maar het vervolg was zo veel anders. In de 85e minuut werd het 2-3 door Koen de Rooij. Drie minu ten later 2-4 door Camiel Boor en in de slotminuut 2-5 door Roy van Poppel. Niemansverdriet: „Bij de 2-2 Zierikzee-speler Matthijs Hage probeert met een sliding de bal voor de voeten van een tegenstander van Voab weg te halen. foto Dirk-Jan Gjeltema hadden we de zaak op slot moe ten gooien. We hadden dat ge lijkspel als winst moeten be schouwen. Maar ja, dan loopt het toch weer anders. Op zo'n moment mis ik een man die de coaching in het veld regelt, die zorgt dat de rijen sluiten. Nu is schijnbaar iedereen nog te veel met zich zelf bezig." „Verdedigend moet er nog het nodige geschaafd worden. Ne gen doelpunten tegen in twee wedstrijden is té veel en zeker met leuk voor de keeper (Peter Brussé), want die heeft gewoon een goede wedstrijd gekeept en nog meer tegendoelpunten voor komen." De meeste spelers van Zierikzee deelden de mening van hun trai ner. Matthijs Hage: „Gewoon weer keihard trainen en op naar de volgende wedstrijd." Mariko Rouw: „Ik heb een rotgevoel, maar we moeten verder." Niemantsverdriet: „De inzet op de training is goed, nu nog op het veld en dan gaat het alle maal goed komen met Zierikzee. Dit moment stagneert de bouw even en hebben we duidelijk be hoefte aan 'een voonnan' en een team van 'uitvoerders' die we ten wat er van hun verwacht wordt." Zierikzee-Voab 2-5 (0-2). 18. San- der Vermeulen 0-1, 36. Mariko Rouw 0-2 (eigen doelpunt), 75. Matthijs Hage 1-2, 83. Patrick Rog geband 2-2, 85. Koen de Rooij 2-3, 88. Camiel Boor 2-4, 90. Roy van Poppel 2-5. Scheidsrechter: M.J. van Dinter (Eersel). Aantal toe schouwers: 105. Zierikzee: Peter Brussé, Barry Ha ge, Serge Berrevoets, Martijn van Grunsven (75. Wesley Goud), Mari ko Rouw (45. Freek Torensma), Vincent Bakker, Jamo Vermeulen (65. Niels Lodewijks), Elmar Ver- hage, Patrick Roggeband, Matthijs Hage, Thomas Vos. GOES - SSV'65 heeft de tweede zege van het seizoen bin nen. Roda Boys bleef zaterdag tot de pauze bij, maar in de tweede helft nam de Goese eersteklasser afstand: 5-1. Arjan Koopmans opende na een minuut de score met een weergaloos schot vanaf zo'n veertig meter van het Ro- da-doel (1-0), maar vijf minuten later was het 1-1 via een vrije trap van Louis van Loon. Vijf minuten na rust gleed Koopmans een voorzet van Dennis van der Welle binnen, waarna Christiaan Boon 3-1 maakte. Boon en Koopmans scoorden beiden nog een keer. SSV'65-Roda Boys 5-1 (1-1). 1. Arjan Koopmans 1-0, 6. Louis van Loon 1-1, 50. Arjan Koopmans 2-1, 53. Christiaan Boon 3-1, 62. Christiaan Boon 4-1, 83. Arjan Koopmans 5-1. Scheidsrechter: W. Peijnenburg (Boxtel) Rode kaart (2x geel): 56 Peter van der Beek (Roda Boys). Gele kaart: Ronnie Hillebrand, Michael Cabenda en Marcel Kole (allen SSV'65). Aantal toeschouwers: 170. OOSTKAPELLE - Na de goede start tegen Amemuiden (3-0) moest eersteklasser Oostkapelle zaterdag zijn eerste verlies incasseren. Het elftal van trainer Karl Vergouwen kon het LRC uit Leerdam op eigen veld niet moeilijk ma ken en verloor met 0-2. Sebastiaan Gielens zorgde, na ver keerd uitverdedigen van Roel Latuheru, in de eerste helft voor 0-1. De captain maakte zelf de 0-2. Latuheru pro beerde een lob van Johan Bruggeman uit het doel te hou den, maar was net te laat en gleed de bal over de doellijn. Oostkapeile-LRC 0-2 (0-1). 36. Sebastiaan Gielens 0-1, 69. Roel La tuheru (eigen doelpunt) 0-2. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): Marcel Koman (LRC). Gele kaart: Jaap Esser en Roel Latuheru (beiden Oostkapelle), Marco Middelkoop (LRC). Aantal toeschouwers: 150. ZONNEMAIRE - De rentree van voetbalclub Zonnemaire in de standaardklasse is met een jaar uitgesteld. Navraag van de club bij de voetbalbond leerde, dat een verzoek om overgeheveld te worden uit de reservecompetitie vóór 15 mei van het voorgaande jaar gedaan moet worden. Dat vertelde voorzitter Adrie Geelhoed gisteravond. „De jon ge jongens kunnen dus nog een jaartje rijpen." Het duel van Zonnemaire tegen De Noormannen 3 werd gisteren overigens afgelast omdat De Noormannen onvoldoende spelers op de been kon brengen. TETERINGEN - Het mannenteam van HSD had een moei zame start in de reserve derde klasse van de hockeycompe- titie. De ploeg uit Zierikzee verloor met 5-2 van het stan daardteam van Teteringen. Door de absentie van een aan tal vaste krachten moest HSD aantreden met een forse aanvulling uit de jongens A. Het was wennen aan elkaar en dat ging ten koste van de organisatie. Op de inzet van HSD viel niettemin niets af te dingen. Het was echter niet voldoende om de thuisploeg in de eerste helft van score af te houden. Halverwege de eerste helft nam Teteringen de leiding en op slag van rust werd het 2-0. Kort na de doel- wisseling werd het 3-0 en was het duel in feite beslist. HSD deed nog iets terug: Christian Lagendijk maakte 3-1. De thuisploeg verruimde de voorsprong tot drie tref fers, voordat Casper Bierens het tweede doelpunt voor HSD scoorde. Kort voor het eindsignaal werd het 5-2. 50ES - DFS is één van de vijf (oplopers in de vierde klasse A an het zaterdagvoetbal. Na de fl-overwinning op Hoedekens- erke won de ploeg uit nrgh-Haamstede zaterdag op- ieuw. Dit keer met 2-0 van Cad- fnd. e andere ongeslagen lijstaan- lerders zijn VCK, Bevelanders, ölfaartsdijk en Nieuwland. FS-Cadzand 2-0: De thuisclub Ram na een kwartier door een igen doelpunt na een scrimma- op 1-0. In een erg magere reede helft viel er tot de blessu- tojd mets te beleven. Een solo in Remco Rotte leverde toen flop ICK-Colijnsplaate Boys 3-1: alverwege de tweede helft ïri het 1-0 door Eddy van wnpt. Merijn Dek tekende een irartier voor tijd voor 2-0, aar al in dezelfde minuut terd het door Bertus Zoetewey ak2-l. Dek maakte in blessure n-I. tvelanders-Borssele 2-0: Voor K had de thuisclub wel het Etevan het spel, maar de mooi- t kansen waren voor Borssele. jl minuten na rust werd het di 1-0 door Nicky Scholten en te 2-0 door Robert Mast. tolfaartsdijk-SVD 2-0: De eer shelft kon SVD het goed bijbe en. maar na de thee creëerde s thuisploeg een overwicht, alverwege leverde dat via Fer tile Leeuw 1-0 op en vlak voor frtoor Harm Fluijt de verdien- X»uwland-Apollo'69 4-2: Kar- ®i Feleus tekende voor de 1-0 1 Richard Jacobs voor de 2-0 i een slordige breedtepass in tApollo-verdediging. Tien mi- fc-en na rust mocht Jacobs on- ^iderd een verre vrije trap Bnoitikken voor de 3-0. Apol- 'kwam via een kopbal van ^nPaul Harthoorn twintig mi- «en voor tijd terug tot 3-1. In 1 slotminuten werd het door pten Feleus eerst 4-1, voor- Frank de Kok via een goed- ?eeif meter voor 4-2 kon zor gen tëVC-Hoedekenskerke 3-0: Al ««ven minuten werd het 1-0 r Emiel Jansen, maar on- ,s ®en veelheid aan kansen het pas halverwege de helft uit een verre voor ga ran Henk de Nood 2-0 door L' 'e «hof. Vier minuten y tekende Martijn de Pes voor de 3-0. SKNWK mist kans op kans tegen Scharendijkse ploeg: 2-2 door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK-trainer Adriaan Nieuwenhuijse had zich de start van het voetbalseizoen, met twee punten uit twee duels, heel anders voorgesteld. „Ik had eigenlijk op vier of zes punten ge rekend", baalde de trainer. Met dat twee de punt, dat pas diep in blessuretijd van het duel met ZSC'62 (2-2-gelijkspel) werd veiliggesteld, mocht SKNWK nog niet eens mopperen. Leen Koster, trainer van ZSC'62 dat in Nieuwerkerk zijn openingswedstrijd van het seizoen speelde, klaagde na afloop ook niet. „Met de 2-2 ben ik blij. Het is een positief resultaat voor ons. We weten nu hoe en waar we staan." Een voetbalcliché kon in Nieuwerkerk maar weer eens uit de kast gehaald wor den: waar de ene ploeg verzuimde om te scoren, deed de andere dat. En natuur lijk waren daar de excuses voor SKNWK, dat maar liefst zes selectiespe lers om uiteenlopende redenen moest mis sen. Maar dat mocht volgens trainer Nieuwenhuijse niet opgevoerd worden. „De vervangers deden het vandaag nog niet eens verkeerd. Op zich vond ik Wou ter de Jonge goed spelen, maar hij heeft nu eenmaal niet dat neusje voor de goal. Nog niet." Nieuwenhuijse beklaagde zich vooral over het feit dat er bij SKNWK niemand opstond die op moeilij ke momenten de kar trekt. „Je kon ook goed zien dat Gert-Jan Tierie vandaag niet fit was", oordeelde Nieuwenhuijse. Toch bezorgde Tierie directe tegenstan der Sebastiaan Vaane handenvol werk. De ZSC-speler keek af en toe wanhopig rond waar Tierie nu weer uithing. Al na vijf minuten was Vaane Tierie, na een steekpass van Wouter de Jonge, al een keer kwijt. Alleen voor doelman Weeda, die redding bracht, had Tierie zijn ploeg op een 1-0-voorsprong moeten brengen. Tien minuten na de eerste kans kreeg ZSC de enige kans van de eerste helft. Een voorzet van René Coomans werd door Jan-Willem Dorreman verkeerd ver werkt waardoor de kans verloren ging. Daarna verzuimde SKNWK om het ver schil binnen de lijnen in goals uit te druk ken. Wouter de Jonge raakte, nadat hij de doelman al gepasseerd was en daarna te veel tijd nodig had, de paal. Vervol gens kopte Gert-Jan Tierie een voorzet van Sytze Stins op de lat, redde Leon Weeda uitstekend op een inzet van Leon Goedegebure, leidde een soloactie van Martin Huisman ook al niet tot de 1-0 en was het daarna opnieuw De Jonge die het doel niet vond. SKNWK kwam twee minuten in de twee de helft toch aan de leiding. ZSC-speler Thomas Petiet liet zich in de luren leggen en na een combinatie tussen Goedegebu re, Maarten Padmos en Tierie scoorde Wouter de Jonge eindelijk zijn goal. In SKNWK-verdediger Mark den Haan schermt de bal af voor Jan-Willem Dorreman van ZSC'62. foto Dirk-Jan Gjeltema de 62e minuut was het alweer gelijk. Ger ard Verhoek ging wederom goed door, wachtte op de inkomende Michiel van den Hoek en die schoot de bal via de lat en lichaam van Léon Quik in de goal: 1-1. Geloof Bij ZSC'62, dat met Marco de Jonge (net terug van vakantie) en Niels van de Moe zel (slechts één keer getraind) tot het ein de toe een tweetal conditioneel zwakke spelers in het veld had staan, werd het ge loof in een goed resultaat met de minuut groter. De ploeg voetbalde niet bijster goed, maar werkte des te harder. Het was SKNWK dat na de 1-1 nog vier kansjes op de 2-1 kreeg, maar de derde goal van de middag viel toch echt aan de andere kant. René Coomans, op de linkerkant een aanwinst voor ZSC'62, won op snel heid een duel en passte precies op tijd de bal door naar Edgar Louwerse. Op volle snelheid bleek de tiener niet meer te ach terhalen door de verdedigers van SKNWK en scoorde hij onder Quik door de 1-2. Dé voetbalwet deed maar weer eens opgeld en Louwerse (19) maakte zo zijn eerste competitietreffer voor ZSC'62. „In principe was het gelijkspel terecht. Vooraf teken je er zeker voor, maar het blijft zonde dat het nog 2-2 werd." Met de moed der wanhoop trachtte SKNWK zich na de 1-2 nog éénmaal op te richten. Vijf minuten in blessuretijd gleed Michiel van den Hoek de bal over de achterlijn en viel Leon Goedegebure over het been van de ZSC'er. De equipe had alle geluk van de wereld dat arbiter Bel zich aan de voor SKNWK gunstige kant in het strafschopgebied had opge steld en voor strafschop floot. Een krij gertje, waar Maarten Padmos wel raad mee wist. „Die moet je gewoon benutten op zo'n moment. Maar we misten van daag héél veel mogelijkheden. Bij de rust hadden we met 3-0 voor moeten staan, maar eigenlijk komen we hier nog heel goed weg", wist Padmos ook. SKNWK-ZSC'62 2-2 (0-0). 47 Wouter de Jonge 1-0, 62. Michiel van den Hoek 1-1, 88. Edgar Louwerse 1-2, 95 Maarten Padmos 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: G. Bel (Heukelum). Gele kaartMichiel van den Hoek en Jos Kristalijn (beiden ZSC'62). Aan tal toeschouwers: 100. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Mark den Haan, Frank Boere en Johan PadmosJur- jen Vermeer, Maarten Padmos, Gert-Jan Tie rie en Martin Huisman (63. Arjo van de Vel de); Leon Goedegebure en Wouter de Jonge (85. Robbert Padmos) ZSC'62: Leon Weeda, Michiel van den Hoek, Marco de Jonge, Werner Klaassen en Tho mas Petiet; Sebastiaan Vaane (56. Jos Krista lijn), Gerard Verhoek, Jan-Willem Dorre man (70. Edgar Louwerse) en Barry Dorre man; René Coomans en Niels van de Moezel. door Bas Abresch OOSTERLAND - Het was een veelvuldig terugkerend beeld af gelopen zaterdag op het Oosters portpark in Oosterland. Duive land probeerde op te bouwen, Serooskerke zette druk, dwong Duiveland tot het spelen van de lange bal en had diezelfde bal enkele tellen later in bezit. De ploeg van Jan Heikamp was to taal onmachtig en mocht blij zijn dat het slechts bij 0-4 bleef. Alles wat zo'n beetje fout kon gaan, ging ook daadwerkelijk fout bij Duiveland. De verdedi gers waren onzeker in de op bouw en het middenveld be woog veel te weinig, waardoor de achterhoedespelers de bal niet goed kwijt konden. Door het goede pressievoetbal van Serooskerke waren zij genood zaakt tot het snel hanteren van de lange bal. En dat was makke lijk verdedigen voor de vier lan ge Serooskerke-verdedigers, die geen kind hadden aan de spit sen Barry Steenpoorte en Den- nie le Comte. Daarnaast werden ook vrijwel alle duels verloren en werden de verkeerde keuzes op de verkeerde momenten ge maakt. Daardoor had Seroosker ke, op de eerste tien minuten na, een erg makkelijke middag. Duiveland begon nog wel bemoe digend. De ploeg was fel, won duels en kreeg na drie minuten al een eerste kans via Jan IJze- lenberg. Na een rush van veertig meter had hij echter niet genoeg kracht meer om goalie Jerry Hol mes te verschalken. Na een mi nuut of tien kreeg Serooskerke steeds meer grip op de wed strijd, en werden de bezoekers ook steeds gevaarlijker. De twee spitsen Frank Allaart en Bas Rooze konden naar hartelust combineren met de opkomende middenvelders, zonder dat hen een strobreed in de weg werd ge legd. Het was dan ook wachten op de 0-1, die er na een krap halfuurtje kwam. Na een mooi driehoekje met Bas Rooze en Al laart kon de goed spelende Ber- nado Wattel vrij doorlopen en de 0-1 onder René Zwart door schuiven. Acht minuten later ging Duive- lands aanvoerder en spelverde ler Wilmar van der Sande op zichtig in de fout. Hij wilde net buiten de eigen zestien Alex de Visser uitkappen, maar De Vis ser troefde hém af en bood Bas Rooze een niet te missen kans: 0-2. „Eigenlijk was het toen al gespeeld", erkende Duive- land-coach Heikamp. „In de tweede helft hebben we nog het een en ander omgezet, maar ook dat werkte niet. Het idee om op te bouwen was goed, maar er was geen beweging en we hiel den het veld veel te groot." Daardoor kreeg Serooskerke al le ruimte om de score te vergro ten. Kort na rust besliste Rooze met zijn tweede goal, op aange ven van Wattel, definitief de wedstrijd. De Walchenaren kre gen daarna genoeg kansen om er een monsterscore van te ma ken, maar met name Allaart had pech in de afwerking. Hij trof onder andere tweemaal de lat. „Dat is het enige wat ik mijn ploeg kan verwijten", aldus Serooskerke-trainer Marcel de Nijs. „We hadden het doelsaldo wat op moeten krikken, dat kan altijd nog van belang zijn." Off-day Nu bleef het bij 0-4, omdat de in- gevaUen Jeroen Geerse twee mi nuten voor tijd nog het net vond, nadat een minuut eerder Dingeman Voorbeijtel namens Duiveland nog een opgelegde kans had laten liggen. Heikamp kon de collectieve off-day van zijn ploeg niet verklaren. „Wist ik maar wat er aan de hand was... In de voorbereiding heb ben we goed gespeeld en zelfs ge wonnen van de tweedeklassers Rillandia en Kapelle. Vandaag zat er echt niks in, ik zag niks te rug van de dingen die we tijdens de trainingen geoefend hebben. Het is nu een kwestie van uithui len en weer doorgaan. Volgende week tegen SKNWK kunnen we het in ieder geval niet slechter doen dan vandaag." Duiveland-Serooskerke 0-4 (0-2). 29. Bemado Wattel 0-1, 37 Bas Rooze 0-2, 52. Bas Rooze 0-3, 88. Jeroen Geerse 0-4. Scheidsrechter: J. Pekaar (Baarle-Nassau). Gele kaart: Marcel de Bruine (Duive land). Aantal toeschouwers: 70. Duiveland: René Zwart; Jasper van Almenkerk (65. Mamix van der Hulle), Johnny Bolle, Bart-Jan van Damme, Mark de Reus; Jan IJ- zelenberg, Leen IJzelenberg (36. Dingeman Voorbeijtel), Wilmar van der Sande, Marcel de Bruine; Barry Steenpoorte en Dennie le Comte. "'«UNOIJffi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41