PZC Nooteboom is aan front terug Honderd-procentscore Dreischor Negen uur biljarten levert DOS titel op Vijf op een rij voor Delta Sport Ricky Janse maakt drie doelpunten voor winnend Mevi Tweede zege ZSC tweede verlies WIK Verdienstelijk punt biljarters van 3BSD All Ready wint eerste thuisduel: 14-13 RCS wint ook tweede duel je. ei maandag 12 september 2005 door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Na de droomstart vorige week in het eerste optre den in de tweede klasse (10-7-winst op RWA) heeft All Ready het zaterdag opnieuw ge flikt. Hoewel de Zierikzeese korfballers het zichzelf in de slotfase nog behoorlijk lastig maakten, werd het bezoekende Sagitta, uit Ridderkerk, met het minimale verschil van 14-13 ver slagen. Ze stond te juichen alsof ze zo juist de winnende treffer door het riet had gegooid. Medespeel ster Manon Torensma werd om de hals gesprongen en deelde in de vreugde. De klok gaf echter nog negen minuten te spelen aan in de eerste helft, bij een stand van 6-3. Het duel was zo doende nog lang niet gespeeld. Voor nieuwkoomster Gwen Nooteboom was het evenwel een bevrijdende treffer. „Ik dacht even dat het een heel slecht, schot was en stond al op mezelf te schelden, maar de bal ging er toch nog in. Dus daar was ik wel heel erg blij mee. En dat moest ik even vieren met Manon waarmee ik tijdens een wed strijd perfect kan communice ren." Het bleef bij dat ene doelpunt voor Nooteboom. Erg vond ze dat evenwel niet. „Het geeft vooral een lekker gevoel dat ik mijn dame die 'voorin de punt' speelde van het scoren heb afge houden. Ze heeft maar één keer geschoten. Onze vak heeft trou wens ook die andere dame op de nul gehouden. Dat is lekker", al dus de 31-jarige korfbalster. De in Scharendijke woonachtige aanwinst voor All Ready heeft het prima naar haar zin bij de rood-zwarten. En dat straalt ze ook uit. Omdat ze vijf jaar geleden een eigen zaak startte in Scharendij ke, liet ze het korfballen voor wat het was. „Geen tijd meer", heette het. Tot dat moment speelde ze haar wekelijkse par tijtjes in de hoofdklasse bij Oranje Wit. Tijdens die competi tie speelde ze regelmatig tégen Dennis Voshart die toentertijd nog voor Deetos uitkwam. „Het is trouwens leuker om mét Den nis te spelen dan tégen hem", lachte Nooteboom zaterdag na afloop. „Maar op een gegeven moment heeft Dennis me ge vraagd om te komen korfballen bij All Ready. Ik zat er op dat moment eerlijk gezegd al over na te denken om weer te begin nen. En het is hartstikke leuk om weer bezig te zijn." Hoewel de conditie nog niet he lemaal terug is en ze in een enigszins andere rol speelt dan ze gewend was, voelt Gwen Nooteboom zich al helemaal thuis bij promovendus All Rea dy. „Ik heb altijd een steunende rol gehad. En nu in het vak bij Dennis is dat ook best gemakke lijk, maar eigenlijk krijg je op die manier dan wel maar één speerpunt. Dat is niet nodig en dat proberen we dan ook te voor komen. Daarom pakt de rest van het vak ook zoveel mogelijk zijn kansjes mee." En over de wedstrijd tegen Sa gitta: „Vandaag was het een beetje een anticlimax. We kwa men eigenlijk best ruim voor te staan, maar door kleine slordig heden, niet voldoende op elkaar ingespeeld te zijn en soms een verkeerd schot kwam de tegen stander toch nog vrij ver terug. We mogen uiteindelijk onze han den dichtknijpen dat we Sagitta op 14-13 hebben gehouden. Maar het geeft natuurlijk een heerlijk gevoel dat we nu na twee wedstrijden al vier punten hebben." Ook meespelend trainer Dennis Voshart was na afloop niet tevre den over het getoonde spel van All Ready. „We stonden op een gegeven moment vier punten door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - De Schouwen Duiveland Cup is een prooi ge worden voor de biljarters van DOS uit Nieuwerkerk. Na een negen uur durende strijd werd Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede verslagen. Spanning was zeker niet het hoofdkenmerk van de strijd om de Schouwen Duiveland Cup. Daarvoor waren de krachtver- schillen te groot. Met 64 tegen 32 setpunten won DOS met een straatlengte verschil. De uitda ging zat meer in het uithoudings vermogen. Vanaf elf uur in de morgen bestreden de teams, die uit vier spelers bestonden, el kaar. Elke speler bond de strijd aan met elk teamlid van de te genstander in een partij over drie sets. Er werd op handicap gespeeld. Ook al was de handi cap van DOS een stuk zwaarder dan die van de tegenstander uit Burgh-Haamstede, het viertal uit Nieuwerkerk bleek opper machtig. De meest opvallende prestaties waren die van Piet Verschure van DOS, die Henk Nieuwenhui- ze met 6-0 versloeg. In de twee de set miste Verschure van ac quit maar werkte in de tweede beurt zijn set in een ruk af (83 caramboles). Een gemiddelde van 41,5 derhalve. Ook teamge noot Wim Bonte deed op zijn ni veau van zich spreken. Hij haal- OOST-SOUBURG - RCS heeft gisteren ook zijn tweede duel in de tweede klasse van het zondag voetbal gewonnen. Na de 2-0-winst op Voab volgde giste ren een 1-0-zege op Madese Boys. De ploeg gaat samen met Vlijmense Boys aan de leiding. In een matte eerste helft vielen weinig kansen. John Bentschap Knook was met een schot op de paal nog het dichtst bij een tref fer. Na rust was RCS beter. In valler Ignacio Misaine besliste het duel. RCS-Madese Boys 1-0 (0-0). 70. Ignacio Misaine 1-0. Gele kaart: Aschraf Elhrouz, Dennis de Nooijer en Delano de Keuning (RCS), Wouter de Laat en Rob Kamberg (Madese Boys). voor en toen gingen we verkeerd passen, zag je wat communica tiefoutjes ontstaan en raakten we te snel de bal kwijt. Er wa ren vandaag te veel eilandjes en dat moet eruit", wist Voshart. De - theoretische - oplossing had hij ook al voorhanden. „All Ready moet zakelijker gaan spe len. We zijn soms te voorspel baar en spelen te vast, waardoor we fouten gaan maken." Over de komst van Gwen Nooteboom is Voshart zeer te spreken. „Gwen is voor ons een goede aanvulling. Ze heeft nog een con ditionele achterstand en mist nog ritme, maar ze is wel zeer er varen in het spelen op een hoger niveau. Dat komt tot uiting wan neer ze net als ik vaak vooruit denkt. De meeste anderen bin nen het team zijn nog niet zover. Wat dat betreft moeten we nog meer op elkaar ingespeeld raken en moeten de ervaringen naar el kaar toekomen. Maar dat komt wel, die potentie hebben we ze ker." All Ready nam zaterdag vanaf de aftrap, met een doelpunt van Henk de Graaf, meteen de lei ding, om die vervolgens niet meer uit handen te geven. On danks een warrig fluitende scheidsrechter, waar beide teams overigens last van had den, tilde aanvoerder Jan-Wil lem van Nieuwenhuijzen vijf mi nuten voor de rust uit een straf - worp de stand naar 8-4. De be zoekers maakten het verschil echter snel kleiner, waardoor een 8-6-ruststand op de borden kwam. Na de hervatting liepen de Zie rikzeese korfballers andermaal maximaal vier punten uit: 12-8. Door met name persoonlijke fou ten aan All Ready-zijde sloop Sagitta wederom naderbij. Met nog zeven minuten te spelen werd het 14-11, vervolgens 14-12 en ook nog 14-13. De Zierikzeeënaren werden ge red door de bel. Het laatste fluit- Henk de Graaf (links) pakt namens All Ready de rebound onder de korf. irk-Jan Gjeltema signaal had niet veel langer op zich moeten laten wachten. „Tsja, inderdaad met de hakken over de sloot. En geheel onnodig vind ik. We hebben het onszelf eigenlijk te moeilijk gemaakt", aldus Hans Landman, die dit sei zoen de coaching voor All Rea dy buiten de lijnen op zich neemt. Scores All Ready: Jan-Willem van Niemvenhuijzen 5, Manon Torens- ma 2, Dennis Voshart 2, Desiré Voshart 2, Henk de Graaf 1, Given Nooteboom 1, Anouk van Tiggelho- ven 1. de tegen Herber Goudzwaard een set binnen met 14.33 als moyenne, mede dankzij een se rie van 34. De inmiddels 74-jarige Bertus Visser van Onder Vrienden ver beterde op zijn oude dag nog een persoonlijk record. Hij scoorde tegen Verschure een set met 3.33 gemiddeld. Al met al werd het een slijtageslag, die in prima ambiance werd vol bracht. Elke speler kwam vier partijen over drie sets aan tafel. Voorbeeld: Verschure speelde vier keer drie sets naar 83 pun ten. Even tellen leert dat hij al leen al 996 caramboles moest maken (slechts twee sets verloor hij: één tegen Toon Rijnberg en één tegen Marco de Lang). Tel daar de opdrachten van me despelers en tegenstanders bij op en een marathonzitting van negen uur biljarten, tellen en schrijven is verklaard. Hoe de toekomst voor de strijd om de Schouwen-Duiveland Cup eruit ziet, kwam door de energie ver gende dag niet meer aan de or de. De gesprekken hierover wor den in de naaste toekomst ge voerd. DOS: Piet Verschure (20 setpun ten), Koos Dorreman (20), Wim Bonte (16) en Leo Koopman (10), totaal 64. Onder Vrienden: Toon Rijnberg (8), Herber Goudzwaard (6), Henk Nieuwenhuize(4)/Bertus Visser (6) en Marco de Lang (8), totaal 32. HULST - De pupillen van Delta Sport uit Zierikzee hebben het vijf tigjarig bestaan van hun club luister bijgezet door in zes van de acht categorieën de competitie voor de Ir. Knaapbokaal te winnen. Na de laatste wedstrijd in Hulst op de Piet Vonckbaan werd duide lijk dat Delta Sport de beste en meeste pupillen in huis heeft dank zij onder meer het organiseren van de schoolkampioenschappen van Schouwen-Duiveland. De leerling krijgen dan het aanbod om een maandje mee te trainen en daar plukt Delta Sport duidelijk de vruchten van. AV'56 was vóór Delta Sport de sterkste bij de jon gens C en Scheldesport pakte de laatste prijs bij de meisjes A2, met Delta Sport op de tweede plaats. Naast deze prijzen per categorie, zijn er ook twee prijzen voor de gehele groep atleten te verdienen. Allereerst is er de Zierikzee Wisseltrofee. Deze beker is voor de vereniging die procentueel met het grootste aantal pupillen aan de wedstrijden deelneemt. Dit jaar ging deze prijs naar AV'56 uit Goes. De meest prestigieuze prijs is de Ir. Knaaptrofee. Deze prijs wordt uitgereikt aan de vereniging die met zijn eerste teams de meeste punten binnenhaalt. Voor de vijfde keer in evenzoveel jaar ging deze prijs naar Delta Sport. Het is voor het eerst sinds de invoering in 1977 dat een vereniging dit presteert. foto Delta Sport door Jos van Belzen VLISSINGEN - Evenals vorig seizoen kende de wedstrijd Kwa- dendamme-Robur gisteren in de vijfde klasse B een sensationeel verloop. Werd het toen 3-3 na een 0-3-tussenstand, ditmaal boog Kwadendamme een 0-3-aehterstand in de laatste twintig minuten nog om tot een 4-3-overwinning. De thuisploeg verrichtte dit knappe staaltje zelfs nog met een man minder binnen de lijnen na een rode kaart voor Rick Peeters in de 68e minuut. De voetbalclubs van Schou wen-Duiveland vierden een wis selend succes. Dreischor won met 1-6 bij Volharding en is me dekoploper in deze klasse. Re- nesse verloor met 2-0 van Kaai- se Boys en is middenmoter. Ou- werkerk verloor met 5-1 bij Le- wedoipse Boys en is staart- ploeg. Kwadendamme-Robur 3-4: Hal verwege leidden de bezoekers met 1-0 via een treffer van Ben nie Scholten, al dan niet in bui tenspelpositie gemaakt. Toen de zelfde speler er kort na rust 0-2 van maakte en Daniël Schijf een kwartier later 0-3, leek de wed strijd beslist. Zeker toen Rick Peeters van Kwadendamme even later zijn tweede gele kaart kreeg en kon gaan douchen. Bij Kwadendamme kwamen er ech ter onvermoede krachten los en via Martin Smaardijk (twee maal, wat hem een publieks wis sel opleverde) en Johan Beulens (strafschop) stond er in de 85e minuut 3-3 op het bord. In de slotminuut dompelde Marco Re- mijn Robur verder in rouw door 4-3 aan te tekenen. Zeeland Sport-Vosmeer 2-1: Ook dit seizoen lijkt scoren voor de Vlissingers een probleem. Verdediger Stefan Vrijenhoek opende kort voor rust de score (1-0), waarna John Vroegop bin nen enkele minuten na de thee de gelijkmaker aantekende: 1-1. De thuisploeg kreeg hierna de nodige kansen, maar kwam niet verder dan de 2-1 door David Schrier in de 62e minuut, waar door het tot het einde toe span nend bleef. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 5-1: Ondanks de snelle openings treffer van Wesley Schipper zak te de thuisploeg in de loop van de eerste helft wat weg. Eric Ble- iji profiteerde hiervan door uit een strafschop 1-1 aan te teke nen, maar op slag van rust bracht Comelis Kamerling Le- bo opnieuw op voorsprong: 2-1. In de tweede helft lieten de Zuid-Bevelanders de nodige kansen onbenut en pas in het laatste kwartier kwam de doel- puntenmachine weer op gang. Via Simon Smits, Wesley Schip per en Ronald Smits werd het 5-1. Kaaise Boys-Renesse 2-0: De ploegen waren aan elkaar ge waagd, al leek Renesse tech nisch een licht overwicht te heb ben. Het verschil zat hem echter in het benutten van de kansen. Halverwege de eerste helft te kende Erwin van Kouteren de door Klaas Verspoor GOES - Voor het eerst in bijna anderhalf jaar noteerde Mevo za terdag in competitieverband weer 's een thuiszege. Streekge noot Brouwershaven werd in de vierde klasse B met 6-3 versla gen. In april vorig jaar was SPS de laatste club die niet won in Zierikzee (1-0). Ook de zes doelpunten waren voor Mevo-begrippen een onge woon hoog aantal. Het was in competitieverband het hoogste aantal sinds de 7-2-zege op Vre derust in april 2001, ruim vier jaar geleden. Krabbendijke, We- meldinge en ZPR'84 gaan onge slagen aan kop in deze klasse. Mevo-Brouwershaven 6-3: Leon Hendrikse zorgde voor 1-0 en Ivo Fonteine tekende voor de 1-1. Door een benutte penalty van Edwin Hof kwamen de be zoekers daarna aan de leiding, maar een doelpunt van Eelco Berrevoets leidde tot de 2-2-ruststand. Na rust eiste Me- vo-speler Ricky Janse een hoofd rol voor zich op. Leon Hendrik- se miste een strafschop, maar in de rebound werkte Ricky Janse de 3-2 binnen. Een kwartier voor tijd zorgde Janse voor de 4-2. Uit een voorzet van Erwin Fonteine volleerde Leon de Jon ge zijn ploeg naar 5-2, waarna Ricky Janse zijn derde treffer scoorde. Brouw-speler Dennis van Grunsven zorgde voor 6-3. Kruiningen-Wemeldinge 1-2: In de gelijk opgaande eerste helft werd niet gescoord, maar na de pauze veranderde dat toen Wil- co Zuijddijk Wemeldinge aan de leiding bracht. Arno van den Berge bracht Kruiningen daar na langszij. Halverwege de twee de helft werd Kruiningen-speler Edwin Koole de pechvogel van de middag met een eigen doel punt: 1-2. Stavenisse-WIK'57 2-2: Een te rechte uitslag. Uit een vrije trap van Jeremy Gierman kwam Sta- venisse aan de leiding, maar Jan Berrevoets zorgde twee minuten voor rust voor de gelijkmaker. looi S» JEI Tien minuten vóórhel^ de wedstrijd leek se-speler Marco ploeg de zege te W*j, één minuut voor tijd; Bart Boot met zijn knt I laat punt uit het vuur ploeg uit Kerkwerve^j J treffen veel spelers m®* Smerdiek-Krabbendijkf Bij rust leidde Krabbe^ met 1-2 Martin Bali mens Krabbendijke Erik van Haaften zc,ta de gelijkmaker en Johai'L zorgde daarna voor goal in één helft voettul van Haaften bracht in® de helft zijn ploeg voori; m de maal langszij, maarj trok het iets sterkere Kn dijke de wedstrijd naar: Danny Weber scoorde sche 2-3 en Johan Peka w paalde de eindstand op'J m Yerseke-SPS 3-0: Deeeirj winning van Yerseke f na zes minuten gestii Raymond Roovers scoorj. \j\ minuten in de tweeè maakte Adriaan van o? 2-0 en Niek Boogert 3-0. Handballers Ei sterker dan El MIDDELBURG - De h «i Iers van het Belgische Eeh )Sl ben gisteren de vriend*! iel: Iijke driekamp vanEüDI» nen. De fysiek sterke Bek fcs ren een maatje te groolt jfo gastheer en Helius. EMM verloor met ll-i Iee| Eeklo. Trainer/speler Er; jci gemanse vond de ere w maatgevend voor zijnis was niet compleet. Dat: jitti gelijk in de schotkrad; mist een stukje creative m. EMM eindigde als tm art te winnen van Helius Daarmee revancheerdellyei zich voor de nederlaag nik week terug. EMM was e =ge brand goed voor de dag men tegen de Hellevoetsluis. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Voor de tweede keer op rij ging WIK'57 afgelo pen zaterdag onderuit. Het be zoekende GJS bleek deze keer veel te sterk voor de Schouwse derdeklasser: 2-7. Zierikzee pak te de eerste winstpunten, ten koste van Wemeldinge. ZSC'62 won vrij simpel van SVD: 3-1. WIK'57-GJS 2-7: Trainer Ko Goudriaan, die spits Saskia Kloet miste vanwege vakantie), was met name ontevreden over het feit dat de gemaakte afspra ken niet werden nagekomen. „Het was de bedoeling dat de te genstander op het middenveld al zou worden uitgeschakeld, maar onze laatste man heeft dat allemaal moeten doen", ver zuchtte Goudriaan na afloop. Toch lukte het WIK om via Jaimy van Beveren en Debby van Grunsven een 2-1-voor- sprong te nemen. GJS kwam echter nog voor rust terug: 2-3. Na de hervatting werden de re flexen van WIK-keepster Maris- ka 't Hart danig op de proef ge steld. Drie keer op rij greep ze evenwel mis: 2-6. Toen tot over maat van ramp Bianca Kloet met twee keer geel het veld moest verlaten,' kwam 110f helemaal niet meer aan ;i opl Zierikzee-Wemeldingei Sn danks een snelle 2- stand, ging Zierikzee: trk 3-2-voorsprong rusten luit punten kwamen op na uien Femke Akkersdijk (2x)e anr ne Tamerus. Meteen na: vatting maakte Weo§e 3-3. De drukkende weer digheden haalden het te ïoli de wedstrijd, waard-: fifS veel van de acties op hel: ia veld afspeelden. Ellen B: de Zierikzee met een a ge onder de lat naar 4-3. fe Stee merus zorgde voor 5-3. D: !tij nieuw een fout in van Zierikzee kwam de 5^0 stand tevoorschijn. SVD-ZSC'62 1-3: ZSC'd na twee wedstrijden dei le score behaald. Reed eerste deel legde ZSC a sta voor de zege. Michelle Baa geest opende de score.' wen Kirsten Schiewold voor.- lok de. De derde ZSC-trefle i|d tweede helft, kwam ops Bevi naam van Michelle BrajSlst SVD zette hier over. Ze had zelfs de hu.; 8e 1 van de Scharendijkse j ijl man Marscha Dissel vwfocl ge tegentreffer. 1-0 aan namens de thuisploeg. Waar de bezoekers met name na rust de nodige kansen onbenut lieten, mede door een prima doelman Ronald van Kouteren, sloeg Friso Veenstra in de 73e minuut wél genadeloos toe: 2-0 de eindstand. Volharding-Dreischor 1-6: Na dat een sterker Dreischor via Fred van de Helm en Erwin Ne- lissen een 2-0-voorsprong had genomen, bracht John Somme- ijer nog voor rust weer hoop bij Volharding: 1-2 halverwege. In de zestigste minuut deelde Daan Ruitenbeek de genade klap uit door 1-3 aan te teke nen. In het laatste halfuur lie pen de bezoekers verder uit tot 1-6 door doelpunten van Fred van de Helm (2x) en Marc van de Linde. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van 3BSD Partyservice sleepten te gen DC Michielsen 2 uit Breda een verdienstelijk gelijkspel uit het vuur: 4-4. In dezelfde poule verloor Korenbeurs/'t Kaaitje met 6-2 in Sprundel van Aart- bouw 4. De Bredase ploeg is in poule vier van de vierde divisie van de landelijke competitie drieban den groot een geducht tegenstan der en de Schouwenaren, die voortaan hun thuishaven in Goes hebben, verweerden zich kranig. Dat resulteerde in een meer dan verdiend punt. Vooral de prestatie van vierde man Ron Speijer sprong in het oog. In slechts 27 beurten werd Jan van Gelderen het slachtoffer van de dadendrang van Speijer: 20-11. Illtl a ié b! de 2 Niei Sjaak de Visser kon voer- Sen ze nog niet voor do 'f 01 van een punt zorgen D-; >ja gen Piet Oosthoek bracri «e lans toen ook al in eveC| Na de thee vocht Pl Male met Piet Rouwe-' m fel gevecht uit datin|| door een serie van vi? voordeel van de bezoek !p beslist. Aan Jan SuyM opdracht een punt#' ar len. Na een gelijk strijd lukte dat. In des *P kwam de t huisspeler keer een serie van over zijn Diepstraten. 3BSD Partyservice-Dj J sen 4-4. Philip van der** Rouwenhorst 23-3055 kerbuyk - Wim Diepstm 49; Sjaak de Visser- hoek 19-25, 39; Rmjj van Gelderen 20-U.J- jku VCE Uur stel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40