PZC Meevaller voor Stichting Renesse PZC Ondanks regen blijft publiek Brouwers-Havenconcert trouw Kamelenrace door de Bruse straten lezen we zeeuws zeeuwse almanak Honger Bijna tweehonderd dode vissen in vijver Middelburg Wateroverlast door zwaar onweer Tankauto met gasolie kantelt Drankrijders tegen de lamp Gepakt met harddrugs op zak Eén miljoen over na vrijval reserve s maandag 12 september 2005 Creatieve start verbouwing Zeeuws Museum waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland (Advertentie) (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad kJ Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19 95) per kwartaal mei automatische incasso 58.00) per jaar met automatische incasso 222,501 Kijk op www (ucnl/abortneieti. bel gratis om 0231231 of Stuur deie bon naar. P2C. afdeling leserssemce Antwoordnummer 213,4460 WB Goes het alfabet van Zeeland Na een stevige strandwande ling schoof het Middelburgse gezin aan in een restaurant. Buitenlucht maakt hongerig, dus vader had zijn portie in een mum van tijd naar binnen gewerkt. En zag hoe voor de neus van zijn driejarige zoon - niet bepaald een grote eter - nog een enorme pizza stond te dampen. „Die ziet er zo lekker uit, daar mag ik vast wel een stuk je van proeven", bedelde hij. Zoonlief zag zijn kans schoon. Ha, dit was hét mo ment om terug te slaan met de argumenten waarmee hij zelf altijd onder druk werd ge zet als-ie weer eens geen groente bliefde. Hij zette een uitgestreken ge zicht op en doceerde: „Papa, luister. Ik ben klein en jij bent groot. Dus ik moet er nog van groeien. Jij kan er maar beter van afblijven." Dus daar zat papa. Zonder pizza, maar met een koekje van eigen deeg. blgens woordvoerder P. Mercy fillen de gedupeerde huiseige- aren het college van burge- leester en wethouders van de aneente Noord-Beveland nog én kans wil geven om de water- toer naar behoren te regelen. Hordt er weer niet gereageerd, an sluit Mercy niet uit dat de 'oningeigenaren gezamenlijk en jurist in de arm zullen ne- nen. ta de stortbuien van zaterdaga- ond stond voor de derde keer in dne maanden tijd een flink aantal huizen in het park blank. door Andrea Bolle BRUINISSE - „Een kamelenra ce? Met echte kamelen?" Dat moeten veel inwoners van Brui- nisse gedacht hebben. Een groot aantal van hen wilde dat met eigen ogen zien en stond za terdagmiddag achter de hek ken te wachten. Met af en toe een hoge snelheid renden er re gelmatig twee kamelen door de straten. Tussen hun bulten za ten Bruse jongeren die streden om de snelste tijd. Voor de gelegenheid heten ze Hassan en Ali. Verkleed als Arabier klimmen de organisato ren op de twee kamelen. Het proefrondje dat Walter Hoek en Hans Dekkers maken is voor de lol. Gestaag lopen de kamelen van café 't Veerhuis naar café 't Oekje en weer te rug. Maar als de echte race begint rennen de dieren met de deelne mers tussen op hun rug hard weg. Elke keer wanneer de ka melen starten gieren de omstan ders van de lach. En daar is het de organisatoren precies om te doen. „Het is een hartstikke leuk feest en het kost helemaal niks", aldus Hans Dekkers van café 't Veerhuis. Hij heeft jaren bij het circus gewerkt en kende de mensen bij wie hij twee ka melen kon regelen. „Voor deze ludieke wedstrijd hebben de deelnemers een spon sor gezocht die het inschrijf geld wilde betalen. Een aantal lokale vissers en horecaonder nemers hebben dat gedaan en dat resulteert in een hele leuke middag voor iedereen", aldus Dekkers. Mosselkoningin Walter Hoek van cafe 't Oekje heeft ook een team, maar zijn deelneemster Marleen Klink is nergens te vinden. Omdat de mosselkoningin erg lang op zich laat wachten roept Hoek zijn zoon Joeri naar voren. De dertienjarige stribbelt even te gen, maar klimt dan ietwat ze nuwachtig op de kameel. Met een sprint verlaat zijn kameel de start en ook zijn tegenstan der rent richting het café. Ze zijn even uit het zicht, maar la ter is te zien dat de kameel van Joeri geen zin meer heeft. Veel later hobbelt het dier als twee de over de finish, met de verhit te jongen op zijn rug. Vader Hoek roept lachend naar zijn zoon. „Dat wordt geen zakgeld volgende week, jongen." Het kan Joeri weinig schelen, want de hoofdprijs, dertig bier, is aan hem nog niet besteed. doorWendvvan den Hurk MIDDELBURG - In de visvijver san de Overloper in Middelburg rijn afgelopen weekeinde tegen jfctweehonderd dode vissen ko- oen bovendrijven. Kbrandweer is twee keer uitge zift naar Dauwendaele om met waterkanon en een lucht- traalpijp het lage zuur- tlte tegen te gaan. Dat weinig nut gehad, volgens «bDreesens van wijkstichting jMeandertje. ->Het helpt even, it wil zeggen: na het pompen ®nrt het even voordat er weer rissen naar boven komen. Maar in kun je er weer op wachten. Eerst springen ze boven de op pervlakte uit om naar adem te happen en even later drijven ze boven. De brandweer heeft er 150 uitgevist en wij hebben zelf ook nog twee grote emmers vol. Er schijnen ook al dode eenden te zijn gesignaleerd." De oor zaak ligt volgens Dreesens bij het onderhoud. „Er is jarenlang niet gebaggerd en van de week heeft de gemeente ineens alle riet weggekapt. Er is geen zuur stof meer. De vissen stikken ge woon." De Stadsgracht in Zierikzee lag vorige week vrijdag ook vol do de vis, eveneens door achterstal lig onderhoud. (Advertentie) door Marcel Modde BROUWERSHAVEN - De orga nisatie van het Brouwers-Haven concert lijkt patent te hebben op extreem weer. Tijdens het me rendeel van de afgelopen zeven edities moest worden opgebokst tegen de elementen. En dus wa ren ze zaterdag niet echt onder de indruk van 'een beetje regen' en het felle lichten op afstand in de lucht. Voorzitter A. de Bruyn van het organisatiecomité is in ieder ge val 'bijzonder tevreden' met de animo voor deze zevende editie van het concert in en rond de ha ven van de smalstad. Hij schat dat er in het begin van de avond, toen het nog droog was. ver over de duizend mensen wa ren. „Daarna werd het wel wat rustiger, maar ik denk dat we he lemaal niet mogen klagen." De drum- en brassband van het eigen Apollo mochten het feest gewoontegetrouw opwarmen. Daarbij geholpen door het ont steken van sfeerverlichting op de plezierjachten rondom. Mooi was ook om te zien dat de bewo ners van het aanpalende woon complex De Muralt hun steentje bijdroegen, door waxinekaars- jes voor hun ramen te branden. Als waardering voor het publiek dat de muziek ondanks de stro- De sfeerverlichting geeft extra cachet aan het Brouwers-Havenconcert. mende regen trouw bleef, liet een deel van The Original Zealand Streetparade Jazzband zich overvaren om tussen de mensen verder te spelen. Dat bood de organisatie tevens de ge legenheid de apparatuur voor de afsluitende band Bad Hair Day op te zetten en in te stellen. De Bruyn constateert dat het Brouwers-Havenconcert 'steeds meer naamsbekendheid begint te krijgen'. Daarentegen wordt het volgens hem iedere keer moeilijker de touwtjes finan cieel aan elkaar te knopen. Niet alleen worden toonaangevende bands duurder, ook de gemeente foto Dirk-Jan Gjeltema drijft haar prijs voor de gelever de diensten op, aldus de voorzit ter. „Gelukkig wordt dit initia tief breed gedragen en kunnen we steunen op een aantal trou we sponsoren. Zonder hen zou den we nooit zo'n gratis avond vullend programma kunnen aan bieden." Bij de start zorgen de kamelen elke keer weer voor hilariteit onder de toeschouwers. foto Dirk-Jan Gjeltema HULST - Zwaar onweer en fikse regenbuien zorgden af gelopen weekeinde plaatselijk voor overlast in Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdagavond moest de Hulster brandweer uitrukken voor wateroverlast in de Frans van Waesberghestraat in Hulst. Een kelder van een huis was volledig ondergelo pen. Ook enkele buurtbewoners hadden last van watero verlast en de gehele brandgang stond blank. De brand weer zette een dompelpomp in om het water weg te pom pen. Ambtenaren van de gemeente Hulst kwamen de riole- ringspompen in de straat aanzetten, zodat het overtollige water sneller kon worden afgevoerd. De blusgroep Vogel waarde werd gealarmeerd voor een blikseminslag in de El zenstraat. Aangekomen bleek er geen brand meer te zijn, maar er was wel flink wat schade. De wandcontactdozen waren zwartgeblakerd, elektrische apparatuur was ka pot. Met de inmiddels gearriveerde hoogwerker verkende de brandweer de buitenboel. Brokken steen van tien bij tien centimeter waren van de mum* gevallen. Enkele dak pannen waren doormidden gespleten. Het nutsbedrijf moest de elektriciteit in de straat komen herstellen. OOSTBURG - Op de N58 tussen Oostburg en Sluis is za terdagavond een tankauto gekanteld, die zo'n 13.000 liter gasolie vervoerde. De 46-jarige bestuurder uit de gemeen te Sluis kwam met de schrik vrij. De chauffeur reed met zijn auto op het afgesloten gedeel te van de N58, waar wegwerkzaamheden worden uitge voerd. Hij moest er een graafmachine bijtanken. De be stuurder werd verblind door een auto die op de naastgele gen parallelweg naderde en groot licht voerde. Hij zag daardoor een berg grind niet. De tankauto reed in de berg grind en kantelde. De gasolie werd overgepompt in een andere tankauto. BROUWERSHAVEN - Een 29-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland werd zaterdagavond in de Provincialestraatweg in Brouwershaven gecontroleerd op het rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat de man 1,2 maal te veel had gedronken. Hij kreeg een be keuring en een rijverbod van een uur. In de nacht van zaterdag op zondag is een 28-jarige auto mobilist uit Rotterdam aan de N59 in Zierikzee gecontro leerd op het rijden onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man ruim drie maal te veel had gedronken. Hij kreeg een dagvaarding en zijn rijbewijs werd ingevor derd. GOES - In de nacht van zaterdag op zondag rond kwart over een is een negentienjarige jongen uit de gemeente Goes bij een horecagelegenheid in Goes aangehouden voor het in bezit hebben van harddrugs. De man werd door personeel van de horecagelegenheid ge zien met een zakje pillen, waarop hij buiten werd gezet. Daar werd de man aangehouden door de politie. De pillen zijn in beslag genomen en zullen door de politie worden onderzocht. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. ISchotsman eist aanpak water «AMPERLAND - De vereni ging van eigenaren van (vakan tiewoningen in bungalowpark De Schotsman bij Kamperland I is de wateroverlast meer dan ^Marcel Modde UENESSE - De Stichting Renes se heeft over vorig jaar ruim een miljoen euro meer overgehou den dan was begroot. Het geld is overgeheveld naar de 'reserve toekomstige grote projecten'. De stichting wil een deel inzet- ,ffl voor de oprichting van een nieuwe reddingspost op het snand tussen Scharendijke en genesse. Het miljoen was eerder opzij ge- jKalsacbtervang voor de inves teringen van de stichting in het mormalig stadhuis van Brou wershaven en de houtloodsen in Zierikzee. Op advies van de ac countant zijn beide monumenta- panden na de verbouwing ge taxeerd. De gezamenlijke waar de maakt het volgens penning meester M. van Beurden onno dig het monumentenspaarpotje in die omvang in stand te hou den Overheveling Door overheveling naar de 'toe komstige grote projecten' krijgt de stichting meer armslag om da', geld uit te geven, legt Van :Beurden uit. Veel staat er vol gens voorzitter R. Erenst voor alsnog niet op stapel. Het meest concrete project waarin de Stichting Renesse bereid is voor in de buidel te tasten, is de reali satie van een reddingspost op het strand achter de Rampweg naar Scharendijke. De stichting wacht echter nog op antwoord van de gemeente Schouwen-Dui veland. Wethouder A. Croné is blij met 3e toezegging, maar laat nog on derzoeken of de door bezuinigin gen getekende gemeente een extra strandpost wel kan onder houden. „Zo'n gebaar is natuur lijk geweldig, maar wij zijn ver der verantwoordelijk voor de be mensing en instandhouding van zo'n voorziening. Als blijkt dat daar vervolgens geen budget voor kan worden vrijgemaakt, dan heeft het denk ik weinig zin eraan te beginnen." De toevoeging van het miljoen heeft volgens Erenst en Van Beurden niets te maken met de verkennende gesprekken tussen de stichting en de gemeente over nieuwbouw van een zwem bad en sportcomplex in Zierik zee. Erenst benadrukt dat zijn organisatie niets voelt voor een mega-investering in die sfeer. Dergelijke investeringen wor den beschouwd als een 'risi covolle activiteit' en dat is in strijd met de doelstelling van de stichting, aldus voorzitter en penningmeester. Vervanging van het verouderde en finan cieel nagenoeg afgeschreven On derdak kost naar schatting zo'n twintig miljoen euro, zeggen Van Beurden en Croné onafhan kelijk van elkaar. Erenst sluit evenwel niet uit dat de Stich ting Renesse bereid is tot een be scheiden éénmalige bijdrage in de kosten. De stichting is eigenaar van On derdak en het Sportcentrum Westerschouwen, waar jaarlijks geld bij moet in de exploitatie. Vorig jaar bedroeg dat gezamen lijk tekort ruim vierhonderddui zend euro. De gemeente neemt daarvan volgens een overeen komst met de stichting goed 325.000 euro voor haar reke ning. Croné ziet op dit moment geen mogelijkheid die overeen komst open te breken, in het voordeel van de gemeente. Het totale vermogen (inclusief bezit tingen en reserves) van de Stich ting Renesse bedraagt momen teel 6,6 miljoen euro, aldus Van Beurden. V\a9e nees IS de Staats z>jn lot werkster nagekeken en jje man om zijn bankrekening heeft gevraagd, is deze ongeduldig geworden. De man is verbaasd als blijkt dat hij vijf honderdduizend euro gewonnen heeft. snipperdag wat dacht u van reac''e" ^ee' fijn dat ik die ton ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35