PZC Zicht op wonen boven winkels PZC Schipper mag ik overvaren? 17 Initiatieven in Goes om project vlot te trekken Tankauto met jasolie kantelt Zandvoort wint in Zeeland Huiseigenaren Schotsman zijn wateroverlast beu Brandweer 24 uur zoet met blussen hooiberg Gepakt met harddrugs op zak Benzine uit auto's gestolen Poging tot beroving vrouw (86) Blikseminslag in boom en bedrijf Gebroken pols door ongeval zeeuwse almanak Honger S5T«MAAGces ^Jfflen-Zeeiand:°113-315520; ÖMHderen: 0114-372770; jjjiionaal: 020-4562500. maandag 12 september 2005 Creatieve start verbouwing Zeeuws Museum editie Bevelanden-Tholen ynrMarmen van der Werf GOES - Het project wonen bo ren ninkels in Goes konit in de fcerkansing. Eén van de grootste cakelaars in Nederland, Meeüs, ieeft bij de gemeente aange spt om het initiatief vlot te trekken. Ook woningcorporatie in Goes heeft belangstel- En» getoond. p;t; is zo'n mooi idee. Veel wo- jjrgen boven winkels in Goes San leeg. terwijl zij veel ruim heden. Het is zonde die hui gejaren en jaren leeg te laten San. Leegstand betekent vaak achteruitgang. De sociale con- bole en de levendigheid in het joae winkelcentrum kunnen foor het stimuleren van wonen oven winkels bovendien een im- uls krijgen. Wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) heeft zijn schou ten onder het project gezet, aar hi] kon er geen schot in ijgen. Het bewoonbaar maken in huizen boven winkels is r. per woning 188.000 eu- ,„.aens een onderzoek van fo gemeente. Vooral het via aparte opgangen bereikbaar ma ken van de woningen is duur. Goes wilde wel een bijdrage le raren, 5000 euro per pand. On dernemers waren daarvan niet onder de indruk. Het plan leek dood te bloeden. Ervaring ,Tot Meeüs bij ons aanklopte", zegt Linssen. „Dat bedrijf heeft en vestiging in Goes en heeft el ders in het land, met name in Brabantse steden, ervaring met Ktsoort projecten." Meeüs is be- eid deze kennis beschikbaar te om met de gemeente, de OOSTBURG - Op de N58 tussen Oostburg en Sluis is zaterdaga vond een tankauto gekanteld, die zo'n 13.000 liter gasolie ver voerde. )e 46-jarige bestuurder uit de gemeente Sluis kwam met de schrik vrij. Hij reed op het afge sloten gedeelte van de N58, waar wegwerkzaamheden wor- len uitgevoerd en werd ver blind door een auto op de naast- 1 parallelweg die groot licht voerde. Hij zag daardoor :rg grind niet. De tank auto reed in de berg grind en kantelde. pandeigenaren en eventueel an dere partners het wonen boven winkels in Goes van de grond te tillen. De bovenetages van win kels kunnen worden verworven of door de eigenaren worden in gebracht in het project, waarna de panden geschikt worden ge maakt voor bewoning. In andere steden zijn daarvoor aparte or ganisaties opgericht; samenwer kingsverbanden van de gemeen te, de woningcorporatie en vast goedbedrijven. In Zeeland wordt daar in Temeuzen werk van gemaakt. Wethouder Linssen is optimisti scher over de mogelijkheden ge worden, mede dankzij het feit dat woningcorporatie Rws be langstelling heeft getoond. „We hebben eerder aan Rws ge vraagd mee te doen. Het toenma lige management zag dit echter niet als een taak van een woning corporatie", aldus Linssen. „Dat is veranderd." Rws-directeur M. Sas bevestigt dat. Hij meldt benaderd te zijn door één van de ondernemers in de Goese binnenstad 'of wij iets voor hem zouden kunnen beteke nen'. Sas heeft daar positief op gereageerd. „Wij hebben tenslot te ervaring met het ontwikkelen van plannen en met verbouwin gen, maar", voegt hij toe, „het is best lastig om woningen boven winkels te realiseren." Rws wil daarover in overleg treden met de gemeente en kijken hoe zulke projecten onder meer in Terneu- zen zijn opgepakt. Volgens Sas zijn woningen bo ven winkels vooral aantrekke lijk voor jonge mensen met een baan die iets over hebben voor een woning. De huren zullen ge zien de hoge verbouwingskosten niet laag worden. GOES - Over de Grote Markt in Goes klonken zaterdag middag de ratel, bel en gong. Met die instrumenten pro beerden acht Zeeuwse, Friese en Hollandse stadsomroe pers de aandacht te trekken van het volk. En dat lukte aardig. Zeker toen het uur van de 'vrije' roep was aange broken en elk van de heren luidkeels zijn eigen stad of dorp in het zonnetje mocht zetten. Stads- en dorpsomroepers hadden in vroeger tijden de belangrijke taak de bevolking op de hoogte te stellen van bijvoorbeeld een geboorte, een overlijden of een hu welijk. Maar ook stormwaarschuwingen en belangrijke berichten van het gemeentebestuur werden rondge- schreeuwd. Een driekoppige, geheel uit dames bestaan de jury, was zaterdag het meest gecharmeerd van Henk van de Nieuwenhuizen uit Oisterwijk. Een tweede plek was er voor Sibe van der Meulen uit Oosterend. Derde werd Klaas Koper uit Zandvoort. Maar het spreek woord 'Wie het laatst lacht, lacht het best', ging ook za- doorlngrid Huibers KAMPERLAND - De vereni- van eigenaren van (vakan tiewoningen in bungalowpark De Schotsman bij Kamperland h de wateroverlast meer dan at. Volgens woordvoerder P. Mercy *illen de gedupeerde huiseige naren het college van burge meester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland nog saltans wil geven om de water- ^oer naar behoren te regelen. Wordt er weer niet gereageerd, ■Én sluit Mercy niet uit dat de woningeigenaren gezamenlijk eer. jurist in de arm nemen. «2 de stortbuien van zaterdaga- ^nd stond voor de derde keer a dne maanden tijd een flink huizen in het park blank. Ook op 5 juli en 20 augustus stroomden er grote hoeveelhe den water naar binnen. „Je meu bels zijn naar de knoppen, het vocht trekt in je muren omhoog, dus je behang en pleisterwerk kan je ook wel afschrijven", zegt een aangeslagen Mercy gis teravond. „Vervolgens zit je drie maanden met bouwdrogers te wachten, tot je de zaak kunt gaan repareren." Eerdere gesprekken in het ge meentehuis hebben volgens Mer cy niets opgeleverd. „Ja, ambte lijk hebben we goede contac ten", zegt hij. „Op dat niveau is de wil er wel en liggen de plan nen klaar. Maar nu moeten het college en de raad eindelijk eens in actie komen." Mercy zal B en W vandaag per brief sommeren om snel iets aan de waterover last in het park te doen. door Ingrid Huibers SINT-ANNALAND - Brand weerlieden uit de gemeente Tho- len zijn afgelopen weekeinde bijna 24 uur bezig geweest om een hooibrand te blussen aan de Oude Zeedijk in Sint-Annaland. De brand werd in de nacht van vrijdag op zaterdag rond half twee 's nachts door een voorbij ganger gemeld. Deze zag vlam metjes bij een hooiberg aan de Oude Zeedijk. Toen de blus- groep Sint-Annaland ter plaat se kwam, stond het hooi al in lichterlaaie. Er werd meteen groot alarm ge slagen, omdat het vuur dreigde over te slaan naar een naast de hooiberg gelegen landbouw- schuur met daarin ongeveer hon derd stieren. Uiteindelijk bleek het niet nodig de dieren te eva cueren. In eerste instantie werd geblust met water uit een ondergrondse brandkraan, later werden motor spui taanhangers ingezet om wa ter uit de sloten te pompen. Alle blusgroepen van Tholen en Sint Advertentie tonen omdatsnipperdag -o«t opne<*en En wat dacht u van 'eac,le "Heel fijn dat ik die ton ge- mede- werkster nagekeken de man om zijn bankrekening heeft gevraagd, is deze ongeduldig geworden. De man is verbaasd als blijkt dat hij vijf honderdduizend euro gewonnen heeft. GOES - Jos Luikx (45) van de Willem Dreeslaan in Goes, mag zaterdag meevaren. Hij heeft er zin in en dat straalt hij met zijn carnavalsmuts en vrolijke Frans Bauer T-shirt ook uit. Jos denkt dat hij straks vast wel even mag sturen. Dat lijkt hem namelijk helemaal het einde. Op uitnodi ging van stichting Arti Carnaval verzamelen zich zaterdagmid dag dik honderd verstandelijk gehandicapte Bevelanders langs de Westhavendijk. Er liggen 30, met kleurige vlaggetjes versier de, boten klaar om de gasten naar het Goese Sas heen en weer te varen. Het samenstellen van de groepjes voor de verschil lende boten, blijkt nog niet zo simpel. Vriendinnen, maten en verliefde stelletjes wensen niet te worden opgesplitst. Gelukkig is dat geen probleem. Jos kijkt het gewoel van een afstandje eens rustig aan. Hij vindt eigen lijk elke boot wel goed. En zo lang Jos op gezette tijden maar ongehinderd een lied van Frans Bauer mag aanheffen, is hij over al gelukkig. foto Mechteld Jansen GOES - In de nacht van zaterdag op zondag rond kwart over een is een negentienjarige jongen uit de gemeente Goes bij een horecagelegenheid in Goes aangehouden voor het in bezit hebben van harddrugs. De man werd door personeel van de horecagelegenheid gezien met een zakje pillen, waarop hij buiten werd gezet. Daar werd de man aangehouden door de politie. De pillen zijn in beslag genomen en zullen door de politie worden onderzocht. Te gen de man is proces-verbaal opgemaakt. THOLEN - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Bos straat in Tholen is in de nacht van zaterdag op zondag tus sen twaalf en half drie benzine met een waarde van enke le tientallen euro's gestolen. De tankdop werd opengebro ken; ook raakte de auto bekrast. De schade bedraagt tien tallen euro's. Ook van een andere auto die geparkeerd stond aan ge noemde straat werd de tankdop opengebroken. Uit deze auto is benzine met een waarde van enkele euro's wegge- VLISSINGEN - Een 43-jarige vrouw uit Vlissingen heeft gistermiddag rond drie uur geprobeerd in de Coosje Bus- kenstraat in haar woonplaats een 86-jarige plaatsgenote te beroven van haar tas. Het slachtoffer liep in de Coosje Buskenstraat richting de Aagje Dekenstraat. Ter hoogte van de flat tussen de Spuistraat en de Noordstraat werd zij van achteren aangevallen en werd er aan haar tas ge trokken. De vrouw gaf haar belaagster een paar klappen in het gezicht en bleef haar tas vasthouden. Bij de worste ling kwam de bejaarde vrouw ten val. Ze hield daaraan een bult op haar hoofd over. De dader liep weg in de rich ting van de Spuistraat, waar ze door een omstander werd vastgepakt. Even later heeft de politie haar aangehouden. Ook een 46-jarige man uit Vlissingen, die bij haar was, is aangehouden. SINT LAURENS - Een boom aan de Noordweg in Sint Laurens heeft zaterdagnacht een blikseminslag overleefd. De boom van wel twintig meter hoog, leek de brandweer in tweeën te zijn gesplitst. „Maar toen we goed keken van uit de redkorf van onze autoladder, zagen we dat het een spoor van de bliksem is", vertelt W. van Ha veren, officier van dienst. De boom leeft nog. De plantsoenendienst heeft een speciaal smeersel om de boom te doen genezen. De bliksem heeft ook toegeslagen bij een bedrijf aan de Finlandweg in Vlissingen-Oost. Daar werd de automati sche brandmelder geraakt. De installatie is waarschijn lijk flink beschadigd. Dat moet vandaag blijken. OOSTKAPELLE - Een zeventigjarige automobiliste uit Kapellen (B) heeft zaterdagmiddag haar pols gebroken toen ze een sloot naast de Dunoweg in Oostkapelle in reed. De vrouw reed even voor vier uur over de Dunoweg en kwam door onbekende oorzaak in de sloot terecht. Ze is naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. terdag weer op, want Koper werd, meteen nadat hij zijn bescheiden beker in ontvangst had genomen, uitgeroe pen tot beste stadsomroeper van Zeeland. Kopers voor dracht in Goes, opgeteld bij zijn prestaties tijdens eerde re concoursen in Vlissingen (vrijdag 22 juli) en Philippi ne (zaterdag 27 augustus), maakten hem tot de onbe twiste nummer één. Een eer die overigens meteen de ver plichting schept de wisselbeker volgende zomer te ko men verdedigen. foto Mechteld Jansen Philipsland zijn in de loop van de nacht uitgerukt om de brand te helpen bestrijden. Rond vier uur 's nachts is de brandweer begonnen met het uit elkaar trekken van het hooi. Dat werd vervolgens uitgereden en nat gehouden. De brandweer is nog tot en met zaterdagavond bezig geweest met nablussen. De hooiopslag is geheel verloren gegaan. Het was gisteren nog onduide lijk hoe de brand is ontstaan. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daaibii éénmalig loesiemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand i-■- - rekeningnummer voorletters: m v Ik heb de laatste res maanden geen proelabormement staat tWrT-fTH#! gehad nummer. postcode O Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de Pfey" krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19,951 LJ per kwartaal met automatische incasso 58,001 Ipostlbankrekemngnummer - - Kijk op www.picnt/abonneien. bel gratis 0800 - 0231231 of stuur dere bon naar PZC, afdeling leierssennce Antwoordnummer 713.4460 WB Goes het alfabet van Zeeland Na een stevige strandwande ling schoof het Middelburgse gezin aan in een restaurant. Buitenlucht maakt hongerig, dus vader had zijn portie in een mum van tijd naar binnen gewerkt. En zag hoe voor de neus van zijn driejarige zoon - niet bepaald een grote eter - nog een enorme pizza stond te dampen. „Die ziet er zo lekker uit, daar mag ik vast wel een stuk je van proeven", bedelde hij. Zoonlief zag zijn kans schoon. Ha, dit was hét mo ment om terug te slaan met de argumenten waarmee hij zelf altijd onder druk werd ge zet als-ie weer eens geen groente bliefde. Hij zette een uitgestreken ge zicht op en doceerde: „Papa, luister. Ik ben klein en jij bent groot. Dus ik moet er nog van groeien. Jij kan er maar beter van afblijven. Dus daar zat papa. Zonder pizza, maar met een koekje van eigen deeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31