Carola Paauwe koestert haar titel PZC Open ZK tafeltennis voorziet in behoefte Zure uitschakeling badmintonner Kole De Bruyn pakt laatste punt voor promotie 29 kmzone uit Yerseke Nederlands kampioen Z2-dressuur Biljarter Peter de Bree degradeert Ostyn en Goud triomferen in Alem Atleet Cappon tweede in Bentille Oosterhuis mist op NK podium net Driebanders van |Royal/De Parel debuteren met [een overwinning Senioren laten 't massaal afweten bij Delta Sport maandag 12 september 2005 doorJ^cien_Roelandt ERMELO - Carola Paauwe maakte zaterdag in Ermelo tij dens het NK de verwachtingen «aar. Ze veroverde met de hengst My Dream goud in de [klasse Z2-dressuur. Stephan Me de* was bij het Z springen goed Ljjr brons. Emmy Bouthoorn «erd in de M2-dressuur zesde. Carola Paauwe (24) uit Yerseke stuurde My Dream in de dres- Uop het hoogste niveau over jagend naar de titel. Zij was in •de voononde de beste, won de klassieke proef en in de finale jok de beslissende Kür op mu- fflek. Dat het verschil in de eind- tand slechts elfhonderdste pro- Et met Sander Marij nissen 'jHovaal) bedroeg, was te wijten Un jurylid Adriaan Hamoen. .Met een aansprekende Kür op klanken van Boney M vero verde de Zeeuwse combinatie de ferten van de bijna tweedui zend toeschouwers. Elke over gang en figuur werden gemar keerd door de muziek, die is af gestemd op het bewegingsritme van Mv Dream. Juryvoorzitter Hamoen werd er niet warm of koud van. Hij vond de Kür een tsetje hectisch en slordig en Biet meer waard dan een vierde stek. De cijfers van de twee ove rige juryleden waren wel hoog. Paauwe: „Ik weet niet wat ik bij die meneer moet laten zien. Twee weken terug bij de finale era het Rabo Talenten plan kreeg ik van hem ook lage pun ten Maar we zullen maar den ken dat smaken verschillen. Ik blijf er dan ook niet te lang bij [stilstaan. De buit is binnen." Concurrent Marij nissen startte als eerste, Paauwe als laatste. Meteen fraai gereden Kür voer- deMarijnissen de druk op, maar de amazone uit Yerseke bleef [oei „Dat had ik eerlijk gezegd met verwacht. Sander Marijnis- sen is een beroepsruiter, hij njdt zelfs op Grand Prix-ni- veau. Vergeleken met hem ben ik een groentje. Dat maakt deze titel extra leuk." Met behalen van de nationale ti tel op het hoogste basisniveau kwam een wens van Carola Paauwe uit. Ze verloor door di verse blessures een aantal jonge paarden die ze zelf had opge leid. Anderhalf jaar geleden be sloot ze tot de aankoop van een volledig opgeleid paard. Het werd de toen tienjarige hengst My Dream. Naar nu blijkt een goudhaantje. „My Dream is een geweldig paard. Hij stoort zich nergens aan en werkt altijd mee", zei Paauwe. Springen Stephan Meijers ontpopte zich in het zadel van Paradiso bij de springruiters als openbaring van de Hippiade 2005. De twin tigjarige ruiter uit IJzendijke vormde met kampioen Michel Jansen en Johan Lasuer het trio dat in de met zestig ruiters sterk bezette klasse Z geen springfout liet noteren. Een tijdfout in het klassieke parcours koste Me ijers het goud. Desondanks was hij tevreden. „Ik had dit niet ver wacht. Met een plaats bij de vijf entwintig combinaties die zich voor de finale wisten te plaat sen, was ik al dik tevreden. Ach teraf had er misschien meer in gezeten, maar om het in dit klas sieke parkoers te redden, moest ik risico's nemen. Als ik dat niet had gedaan, had ik misschien zelfs de finale niet gehaald." Dennis van Boven won samen met zijn broer Leon het dubbel in de BC-klasse. foto Mechteld Jansen door Alex Krappen KRUININGEN - Eén week voor de start van de tafeltenniscom- petitie deden de Zeeuwse spe lers wedstrijdritme op. Dat ge beurde tijdens de open Zeeuwse kampioenschappen in Kruinin- gen. De titelstrijd was gezien de overweldigende deelname een De Zeeuwse titelstrijd ver dween na de fusie van de afde lingen Zeeland en Brabant van de wedstrijdkalender. Het werd als een gemis gezien. De terug keer van dit toernooi lag dan ook voor de hand. Mede-organi sator Bram Houterman sprak van een zeer geslaagd toernooi. Ook onder de spelers waren er louter positieve geluiden te ho ren. Jacco Schoone, winnaar in de hoogste categorie (B-klasse) was vol lof over de organisatie. „Hei-iseen leuk toernooi, vooral omdat eerst de dubbels gespeeld worden en dan pas de enkelspel partijen. Dat zie je niet vaak, en dat is wel lekker." Schoone, uitkomend voor Vice Versa uit Oudenbosch, begon stroef. Zijn eerste wedstrijd ver loor hij met minimaal verschil in de vijfde game van zijn team genoot Jeroen de Heide. Daarna kwam echter de ontspannig in zijn spel en was hij elke oppo nent de baas. Ook Dennis Ver dunnen werd aan de zegekar ge bonden. Jan Henk Bomhof, toch een gerenommeerd tafeltennis ser, kreeg in de eerste game zelfs klop met 11-0. „Ik heb in tegenstelling tot andere jaren in de vakantie getraind, misschien dat dat vandaag het verschil was." Verdurmen werd uiteindelijk tweede, Bomhof derde. Eén klasse lager won een andere teamgenoot van Schoone, Jur- gen Wens, het toernooi. Hij was in de finale te sterk voor SAR-speler Wim 't Hooft. Die fi nale was niet de enige voor 't Hooft. Hij had aan de zijde van teamgenoot 's morgens ook al de dubbelfinale verloren. In die eindstrijd waren de broers Den nis en Leon van Boven uit Nw. en Sint-Joosland de sterkste. Diezelfde broers werkten overi gens in de enkelspel een volko men anoniem toernooi af. Een aparte vrouwencategorie was er niet. Houterman: „Er schreven vooraf zo weinig vrou wen in dat het krachtsverschil in de klasse onaanvaardbaar groot zou zijn geweest. Maar ik heb geen klachten gehoord, dus ik denk dat de vrouwen het niet erg hebben gevonden om bij de mannen mee te spelen." In het jeugdtoernooi ging de fi nale tussen twee spelers van TTC Middelburg. Wouter van der Mark won van teamgenoot Emiel de Rijke. De derde man uit het beste jeugdteam van Zeeland, Sören de Witte, werd in de halve finale uitgeschakeld. DEVENTER - Dat een biljarter niet onvoorbereid aan een seizoen op topniveau kan beginnen, ondervond Peter de Bree uit Middelburg afgelopen weekeinde. Zijn eerste krachtproef in de libre groot ereklasse verliep niet zoals gehoopt: De Bree degradeerde. Omdat vorig seizoen de ondergrens voor de ereklasse werd opgetrokken naar een gemiddelde van 90.000 stond de Middelburger na zijn 80 van toen al op een halve degra datie. Voorwaarde was nu dus om boven de 90 te eindi gen. Mede dankzij een flop in zijn eerste partij (8.25) luk te dat niet. Zijn latere series van 258 en 300 waren alleen goed voor het zelfvertrouwen, niet voor klassebehoud. „Een verbouwing en te weinig training zijn me funest ge worden", aldus de licht aangeslagen De Bree. „Op dit ni veau mag je maar vier beurten gebruiken voor de benodig de 400 caramboles. Dat lukte niet. De tweede dag speelde ik wel beter en ik won ook nog wel twee partijen. Maar al les bij elkaar was het niet goed genoeg." ALEM - Jean-Luc Ostyn won zaterdag de skeelerronde voor veteranen in het Brabantse Alem. De Belg uit het Zeeuws-Vlaamse team Cijsouw kwam na 41,5 kilometer solo aan. Olivier Goud uit Waarde won bij de C-rijders. Ostyn nam drie ronden voor het einde de benen en kreeg gezelschap van André van der Burg. Het peloton probeer de het duo te achterhalen, maar het stopwerk van Ostyns ploeggenoten Jaap van Tatenhove (Axel) en Kees Cijsouw (Oostburg) sorteerde effect. In de laatste kilometer reed Ostyn zijn vluchtgezel met een ongekende aanvalsdrift stuk. Cijsouw werd negende. Van Tatenhove zestiende. Leo Janse uit Yerseke eindigde als 34e. Bij de C-rijders was er de hele koers een spervuur van aanvallen, maar het peloton bleef tot de laatste ronde bij een. Toen plaatste Olivier Goud een aanval en de skeeler aar uit Waarde pakte onbedreigd de overwinning. André van Espen uit Axel werd dertiende, Middelburger Robert- jan Aarnoutse veertiende. Erwin Mesu uit Middelburg ein digde als 20e, Jan de Visser uit Kloetinge als 21e. BENTILLE - Erik Cappon is in het Belgische Bentille tweede geworden bij wedstrijden om de Rabo Jogging Su perprestige, een wedstrijdenreeks in het Meetjesland. De atleet uit Zuidzande bleef lange tijd in het gezelschap van de latere winnaar, de Belg Bart de Grove uit Wetteren. Bij aankomst van de loop over 8920 meter had Cappon maar acht seconden achterstand. Zijn tijd was 30.47. In dezelfde wedstrijd werd Frank Verschorre uit Breskens negende in een tijd van 34.31. Wouter Thomaes uit Oost burg won in Bentille de jeugdloop over 1000 meter. GILZE-RIJEN - Dynamica-atleet Johan Oosterhuis be haalde gisteren een uitstekende vierde plaats bij het NK duatlon (run-bike-run) in Gilze-Rijen. De Vlissinger, die uitwam in de categorie 12-13 jaar, had lang uitzicht op een podiumplek. Bij het fietsen kwam de renner voor hem echter ten val. Bij het uitwijken raakte Oosterhuis van de weg en verspeelde kostbare seconden. Het kostte daarna moeite in het juiste ritme te komen. Op de finish kwam Oosterhuis acht tellen tekort voor een podiumplaats. to Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Het debuut van de driebanders van Royal/ De Parel in de landelijke compe titie driebanden groot verliep voorspoedig. De 6-2-zege lever de de eerste punten op. Ook Hoondert/De Waard startte met {•2-winst. De Stene Brug leed indezelfde klasse een fikse ne derlaag (0-8) tegen The Friends uil Hoeven. Ook Korenbeurs/'t Kaaitje begon met verlies, ter wijl 3B SD Partyservice de pun- den deelde. Hoyal/De Parel trof met het zwakste jongetje van de klas «n lekkere opwarmer voor het serieuzere werk dat zeker nog komen gaat. Voor het vertrou wen van vooral de jonkies Jens tan Dam en Mathieu Vlerick was het duel goed. Beide kwa men tot een eerste zege. Ook Jo- pan van der dussen won zijn par ity Alleen Eddie van Goethem verloor, zei het op een puntje, waardoor de 6-2 een feit werd. Op Hoondert/De Waard stond ?een maat. Dat ondervond een .overigens bijzonder zwak opere rend Verhoeven 1 uit Middel teers. Met een topper voor Vic Herreweghe van 1.166 als doyenne, werd de grondslag ge legd voor de winst. De presta ties van Frans de Koek (0.744) «Sjaan van Kuyk (0.714) ver wekten enigszins in het geweld tan hun Belgische ploeggenoot, rffiaar mochten er wel zijn. Zwakke start De Stene Brug kwam er thuis te gen The Friends uit Hoeven niet iaan te pas. Vooral Jan de Rooij, [Wpraan van de bezoekers, scoor- ncn 'USt'^ °P l°s en kwam tot W60. Een zwakke start voor de tosenaren, die een zwaar sei nen tegemoet kunnen zien. !üateen teammoyenne van 0.424 niveau te laag is, onder ga Korenbeurs/'t Kaaitje. De Pinten bleven bij Aartsbouw 4 prundel. De enige winstpar- 1 kwam hier op naam van dre Karelse, die als vierde «een moyenne van 0.556 liet V°°r Jan Westdorp was winst n'et 86118 £enoe§ voor de m j^dyservice verging het If thuiswedstrijd tegen DC pelsen beter. Met 4-4 werd »»£«puntie toe«evoe8d door Mieke van den Broek GOES - In Sportpunt Zeeland werd afgelopen weekeinde het BC Zeeland/Forzatoernooi ge speeld. Grote afwezigen waren de Zeeuwse badmintonners. Vol gens medeorganisator Theo van de Velde doen de provinciale spelers liever mee aan dagtoer- nooitjes. Een weekeinde is voor hen te lang. Vlissinger Ilja Kole was er wel. Hij was één van de weinige deelnemers uit de regio. Kole werd gisteren in de halve fi nale van het dubbelspel uitge schakeld. Samen met zijn Bel gisch gelegenheidsmaatje Gunt- her Loco ging Kole in de derde set onderuit tegen het koppel Fauth en Marx. Na een voor sprong van 9-1 lieten Kole en Loco hun tegenstanders toch nog met de winst aan de haal gaan (11-15). Kole: „Stom. We hoefden nog maar zes punten, dan moet je het gewoon afmaken." Rouwig leek Kole echter niet te zijn. De speler van de organise rende club relativeerde de verlo ren dubbel na afloop al gauw. „Ach, ik heb lekker gedubbeld. En het was een leuke pot om te zien. Toch? Ik moest noodge dwongen met een Belg spelen. Hier op de club speelt niemand in de B-categorie. Loco was ove rigens wel goed hoor. Nadeel was dat hij rechts is en ik links. De shuttles in het midden wa ren dan ook een probleem." Computerprogramma Ook in het enkelspel werd Kole gisteren vroegtijdig uitgescha keld. Volgens het computerpro gramma was het Kole die eerste was in de poule. Toch ging Pa trick Trompert, waar de 22-jari ge Vlissinger nota bene van won, door. Kole en Trompert verloren beide een keer, maar omdat het setsaldo van Kole ne gatief was, strandde hij in de poule. Op onderling resultaat zou de Zeeuw wel de winnaar zijn. En dat was wat de compu ter aangaf. Een zure uitschakeling derhalve voor de speler van BC Zeeland. „Als er gezegd wordt dat je door bent en vervolgens blijkt dat je toch bent uitgeschakeld, is het extra hard." De Vlissinger baalde er ook zichtbaar van. Teleurgesteld vroeg Kole de wedstrijdleiding nog waarom de open plekken in het schema niet opgevuld kon den worden met de nummers twee van de poules. Maar het mocht niet baten. Kole timmert sinds een jaar of vier weer aan de weg in het bad minton. Volgens de Vlissinger zit de overstap naar de A-klasse er nog in. „Maar", vulde de Vlis singer direct aan „ik heb geen doelstellingen meer. Ik doe het vooral voor de gezelligheid. Daarvoor ben ik hier bij BC Zee land aan het goede adres. Ik teer momenteel vooral op mijn oude kwaliteiten. Als jeugdspeler had ik behoorlijk wat talent. Ik heb nog een tijdje deel uitgemaakt van de nationale selectie. Nu heb ik na een jaar of vier het badminton toch weer opgepakt. Er is geen andere sport die ik be ter kan. Maar we moeten dit jaar wel aan de bak in de compe titie. We komen uit in de eerste klasse. Handhaving is de doel stelling, maar ik verwacht dat het shuttles rapen wordt." Satellite Met Kole werd de beste speler van de Goese club naar huis ge stuurd. Medeorganisator Theo van de Velde vertelde dat de ei gen leden happiger zijn op re creatieve dagtoernooien. Er de den dan ook slechts tien spelers van BC Zeeland mee. De andere 225 badmintonners kwamen overal vandaan. Zelfs uit België en Zuid-Limburg. Op het Forzatoemooi werd in al le categorieën gestreden. Van de Velde: „Ik moet wel zeggen dat de crème de la crème van de A-categorie niet aanwezig was. De nummer elf van de nationale ranglijst, Leon Noppelman was hier de hoogst geklasseerde bad mintonner." Noppelman van Smashing uit Horst won het A-toernooi dan ook. Bij de vrouwen ging de titel naar Monique Broeke van Flying Shuttle uit Bergen op Zoom. Van de Velde: „We willen in de toekomst een kwalitatief sterker toernooi neerzetten. Dan moet je echt denken aan een satellite-toernooi. Dan zijn de toppers zelfs verplicht te ko men. Een satellite eist meer sponsoren en een professionele re opzet. Binnen vijf jaar moet het haalbaar zijn." Volgens het computerprogram ma van het BC Zeeland/- Forzatoemooi was Ilja Kole pou lewinnaar, maar de Vlissingse badmintonner sneuvelde toch op basis van setsaldo. foto Mechteld Jansen door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De wedstrijdorga nisatiecommissie van Delta Sport had ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de club een leuk baanprogramma opgezet, inclusief elektronische tijdwaarneming voor de loop nummers. De jeugd was goed vertegenwoordigd in Zierikzee, maar de Zeeuwse senioren lie ten het massaal afweten. „We hebben ons best gedaan", liet de teleurgestelde wedstrijd secretaris Peter Gelderblom we ten „Het is gissen naar de oor zaak van de magere opkomst." Brett Manders (Wielingen) won de 80 meter bij de meisjes C in 11.54, nipt voor Lot Antheunis- se (Dynamica), die wel de 150 meter won. Manders maakte er een dubbel van door ook het ver springen te winnen. Evelien Hoe ve (Scheldesport) pakte goud op de 600 meter door Lot Antheu- nisse en Nicky de Looze (Delta Sport) achter zich te houden. Es ther Platteeuw (Scheldesport) ging bij de meisjes D met een zak vol eremetaal naar huis. Zij was de sterkste op de 600 meter, het discuswerpen, kogelstoten en verspringen en pakte ook nog brons op de speer. Brian Boidin (RKHAV) heerste bij de jongens C met zeges op de 100 meter, de 150 meter en het verspringen. Op de werpnummers was Dan ny Goulooze (AV'56) de sterkste op kogel, discus en speer. Quin- ten Volleman (Scheldesport) won de 800 meter jongens C, door Glenn Luitwieler (Dynami ca) achter zich te houden. Justin Francois van Groene Ster uit Etten-Leur gaf nog enige fleur aan de seniorennummers. Hij won de drie werpnummers, waarbij zijn afstand van 50 me ter en 65 centimeter met de speer meer dan behoorlijk was. Jos Geluk van Delta Sport won het speerwerpen bij de masters. Hij verbeterde zijn pr naar 42 meter en 31 centimeter. Geluk werd tweede op de kogel en de discus, achter Geert Oerlemans, de master die al decennia uit komt voor Diomedon. door Lucien Roelandt WESTDORPE - Ilona de Bruyn kwam naar de dressuurwed- strijd in Westdorpe voor een punt voor promotie naar de klas se Z2. De amazone uit Sint Jan steen slaagde in haar opzet. Ze stuurde op het terrein van Hip pisch Sportcentrum Midden Zeeuws-Vlaanderen Madela A in de klasse Z1 met een totaal van 191 punten naar de zege. Ilona de Bruyn: „Ik wil in het in- doorseizoen meteen in de klasse Z2 starten. Mandela is er klaar voor. Maar net als in alle andere klassen, wilde ik pas de over stap maken als ik het maximum aantal winstpunten had bereikt. En daar was ik nu aan toe." Esmeralda Babahmetovic nam bij absentie van De Bruyn in de tweede proef het vaandel over. De amazone uit Aardenburg reed met een score van 184 pun ten naar het oranje erelint. Thuisrijder Yorick Baeke maak te met Jalisco zijn debuut in de Zl. De ruiter uit Westdorpe stuurde de ruin in de eerste proef naar 181 punten. Voldoen de voor het eerste winstpunt, no dig om zich definitief bij het gil de van de Z-ruiters te voegen. Na de score van 162 in de twee de proef was de zeventienjarige ruiter er zich terdege van be wust dat één zwaluw nog geen zomer maakt. „Jalisco is een goed paard, maar ik moet eigen lijk iedere dag met hem kunnen trainen. Omdat ik een hippische opleiding in Deume volg, is dat niet mogelijk. Jammer," In de klasse Z2 was Petra Ver- schueren met Remboley opper machtig De amazone uit Hoofd plaat had in Westdorpe echter meer oog voor de prestaties van haar tweede troef, Treredie. Ze stuurde de vijfjarige merrie in de klasse L2 met respectievelijk 165 en 162 punten, naar de twee de en eerste plek. „Teredie is in telligent, pakt iedere oefening goed op en werkt altijd mee. Ik heb haar zadelmak gemaakt en ze loopt simpel door de L2-proe- ven. Als ze gezond blijft, zal ik aan dit paard nog veel plezier beleven. Let maar op dit wordt de opvolger van Remboley."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29