"gnacio Misaine is gouden wissel PZC Zierikzee struikelt in slotfase Vrouwen Vlissingen ongeslagen )e Ruiter verrast Hes en iedereen rovoost en De Leeuw iven visitekaartje af Zeeuwse rugbyclubs beginnen competitie slecht Kwadendamme wint na 3-0-achterstand toch weer van Robur ftCS wint tweede wedstrijd in tweede klasse van Madese Boys: 2-0 27 SSV verliest ook tweede duel Kesselaar kan titel vergeten Van de Ven wint alle manches Agnieta Francke sterk in Breda Bowlingprofessionals in Goes Eeklo te sterk voor EMM maandag 12 september 2005 wb ^Pjptfirvan Klinken (ST-SOUBURG - Kloetin- rtrdediger Emiel Dorst is routinier die het spelletje (d lijkt te snappen. „Dit is tanden wissel", zei hij giste ren RCS- trainer Alexander i Keulen Ignacio Misaine in veld bracht voor Joey van [Zweep. Twaalf minuten la- scoorde Misaine in Oost-Sou- ijde enige treffer in de wed- ijdRCS-Madese Boys. ivan de twee is de beste pro- i-aidus in de zondag tweede ge E? Dat was de vraag die f het duel tussen de promo- ai kon worden gesteld. S toonde gisteren lef. Van r;en startte met slechts drie dedigers: John Bentschap jok. Alfaro Pentury en Niels jjjoy. „We hebben goede aan- gs, dus je moet het niet te 2de verdediging zoeken." S speelde in de beginfase Kfen maakte een paar fou- niet kunnen op het ni- ,n de tweede klasse. De l te slappe terugspeelbal van •Xhoxhaj na een minuut of ;D, bijvoorbeeld. Joost Jan van Madese Boys onder ste de bal en speelde door ir Jeroen Stoop. Dat Stoop scoorde, lag aan de voortref- keepende Arvid Pieterse. RCS-zijde zat Bentschap sok het dichtst bij een tref- b de rebound van een vrije Dennis de Nooijer cot Knook keihard tegen de ij. Niet veel later zou de ver der uitvallen met kramp in rug i Keulen was niet tevreden rust en was goed kwaad ge iden. „Het tempo was te ,er was te weinig coaching erling en niemand leek de te willen hebben. Maar, ik {zeggen dat we ook weinig lienwegegeven." de peptalk zag het er een beter uit bij RCS. Pentury natiën minuten een prima die precies tussen De lijer en de doelman van Ma- iBoys viel. De Nooijer lobde O de keeper. Weer tien minu ten later was Ignacio Misaine in het veld gekomen en gaf vanaf links een mooie pass. Martin Janse maaide op de zestienme terlijn over de bal heen. Een in gooi van invaller Delano de Keu- ning viel iets later precies tus sen alle verdedigers in. Misaine dacht niet na, schoot en werd matchwinner. Dat RCS uiteinde lijk drie punten pakte lag vooral aan Pieterse. Een snoeihard schot van Jansen pareerde hij prima. De bal stuitte weg en be landde nog voor de voeten van Jan van der Ven, maar Pieterse was sneller. „Ik was blij dat ik er nog een hand tegen kreeg", vertelde Pieterse. „Ik had wei nig te doen, maar wat ik moest doen, lukte. We hebben het goed opgepakt in de tweede helft. Ik had niet verwacht dat we de eer ste twee wedstrijden zouden winnen." Trainer Van Keulen wel. Hij zei immers eind vorig seizoen dat hij bij de eerste vijf wilde eindi gen. Dat zegt hij nu nog steeds. „Ik kan niet zeggen of we op schema liggen of niet. We moe ten 22 stappen nemen en we zijn nog maar bij de tweede. Men taal zijn we sterker dan ik had gedacht. Voor Misaine is het lek ker dat hij scoort. Hij is een A-junior die met flair voetbalt. Het is mooi dat je uit de jeugd af en toe spelers kunt inpassen." Na de wedstrijd en verplichtin gen liep Van Keulen richting Emiel Dorst, de man die al di rect over een gouden wissel sprak. De twee zijn goede vrien den en lijken het op voetbalge- bied ook goed te kunnen vinden. RCS - Madese Boys 1-0 (0-0). 70. Ignacio Misaine 1-0. Gele kaart: Aschraf Elhrouz, Dennis de Nooijer en Delano de Keuning (RCS), Wouter de Laat en Rob Kamberg (Madese Boys). Scheids rechter: F.M.J. van Leeuwen (Et- ten-Leur). Aantal toeschouwers: 300. RCS: Arvid Pieterse; John Bent schap Knook (36. Delano de Keu ning), Alfaro Pentury, Niels Tour- noy; Alwin van Ham, Aschraf Elhrouz, Rodi Uranie, Besar Xhox haj; Joey van der Zweep (58. Igna-. cio Misaine), Martin Janse, Dennis de Nooijer. onze sportredactie RA VENPOLDER - Twee- dig titelhouder Bennie Pro- Bi heeft in de eerste ronde i het Zeeuws damkampioen- zaterdag in 's-Gra- «Idervan start ging, zijn vi- aarlje afgegeven. De speler Aagtekerke boekte een be- grijke overwinning op Daaf sse uit Middelburg. iiKasse speelde in het dorps- .'s-Gravenpolder een ster- aavalspartij, maar reageer- in tijdnood niet alert genoeg verrassend offer van zijn inlander, Bennie Provoost o afwikkelen naar een over- ichtseindspel waarin Kasse snel op moest geven, inny de Leeuw uit Goes, net Provoost een belangrijke phebber voor de eerste éls, maakte zaterdag indruk, jonge Martijn Rentmeester 's-Gravenpolder probeerde routinier te bestrijden met nskant. opsluitingssysteem, debutant kreeg echter al snel Mop van den Oudenhoven ^EDORP gert dg Ruiter knesse van BV Onder Vrien- k in café De Goede Ver ging verrassend winnaar van het persoonlijk Bpioenschap libre jeugd in f de en zesde klasse. John- 'M der Does uit 's-Heeren- van LBV werd tweede en JJan van Valen uit Dirks- van de Poedel derde. d was het verloop en Nstand van het PK bij de S® zeker. Bert de Ruiter was ?&nvang van de kampioens- 'igeschaald in de zesde maar verraste iedereen. Je ^langrijke momenten s C1i het hoofd koel te hou- daarom maakte hij te- aanspraak op de toemooi- Hij promoveerde daar naar de rijfde klasse. John son der Does wilde gaan promotie naar de vierde fmaar dat mislukte voor ptaeedejaaroprij. Besar Xhoxhaj (rechts) van RCS probeert een speler van Madese Boys van zich af te schudden. foto Ruben Oreel door Ko de Ridder ZIERIKZEE - De eerste thuis wedstrijd van het seizoen werk te Zierikzee noodgedwongen af op veld 3. Rond veld 1 staat de fundering voor de nieuwe tribu ne en kleedkamers in de stei gers. Dat kan niet gezegd wor den van het eerste elftal. Het moest toezien hoe Voab in de laatste zeven minuten uitliep naar een 5-2-overwinning. In de 28e minuut viel de eerste Brabantse goal. Mariko Rouw wilde de bal uitverdedigen, maar Thijs van Lisdonk zat er tussen en bracht de bal strak voor het doel. Sander Vermeu len tekende de 0-1 aan. In de 36e minuut belandde een vrije trap van Van Lisdonk via Rouw in eigen doel. Zierikzee-trainer Gaby Nieman- tsverdriet poogde in de rust zijn ploeg weer in het gareel te krij gen. De ongelukkig spelende Rouw werd gewisseld en Vin cent Bakker kwam in het cen trum van de verdediging te spe len. De wisseling wierp zijn vruchten af. Zierikzee bracht meer pressie en agressie in het spel. In de 75e minuut viel de aansluitingstreffer. Een vrije trap van Matthijs Hage ver dween achter Van Oosterwijck: 1-2. In de 83e minuut scoorde Patrick Roggeband op de rand van buitenspel 2-2. Daarmee had Zierikzee tevreden moeten zijn, maar het vervolg was an ders. In de 85e minuut werd het 2-3 door Koen de Rooij. Drie mi nuten later 2-4 door Camiel Boor en in de slotminuut 2-5 door Roy van Poppel. Niemans- verdriet: „Bij de 2-2 hadden we de zaak op slot moeten gooien. We hadden dat gelijkspel als winst moeten beschouwen. Zierikzee-Voab 2-5 (0-2). 18. San- der Vermeulen 0-1, 36. Mariko Rouw 0-2 (eigen doelpunt), 75. Matthijs Hage 1-2, 83. Patrick Rog geband 2-2, 85. Koen de Rooij 2-3, 88. Camiel Boor 2-4, 90. Roy van Poppel 2-5. Scheidsrechter: M.J. van Dinter (Eersel). Aantal toe schouwers: 105. spijt van zijn strategie. Met een bord vol schijven moest Rent meester zich gewonnen geven. Arjo Kousemaker redde vorig jaar zijn huid pas in de nacompe- titie, maar in het nieuwe kam pioenschap ging hij sterk van start. Kees Rijk stond al niet lek ker meer toen hij een doorbraak- combinatie toeliet. Die leverde Kousemaker een snelle winst op. De vierde winstpartij kwam op naam van Aart Walraven. Hij versloeg in een spannende partij René Dusebout. De man uit Hoo- gerheide stond lang onder grote druk, maar maakte pas in het eindspel de beslissende fout. Leopold Sekongo, de nummer twee van vorig jaar, kon tegen Jan van de Weteringh geen vuist maken. De grillige Ivoriaan uit Roosendaal moest zelfs in een nadelig eindspel vluchten. Uit eindelijk pakte hij toch nog een punt. In de promotieklasse eindigde de topper tussen Jaap Veerhoek en Jaap de Jonge na ruim vijf uur in een gelijkspel. Toernooiwinst lag na zijn winst partij op de Ruiter in de voor laatste ronde voor het grijpen, maar die kwam er niet omdat hij zich in de slotronde liet ver rassen door Gert Jan van Valen. Zowel voor De Ruiter als Van der Does is er een plaats in de re giofinale. De hoogste partij van het toernooi werd gedeeld door Van der Does en Van Valen met 1.600. De hoogste serie met ne gen was van laatstgenoemde. VLISSINGEN - In de bloedhete sporthal Baskensburg hebben de vrouwen van BC Vlissingen (donkere shirts) dit weekeinde hun eigen toernooi gewonnen. De zege bij de mannen ging naar BV Rooi. De vrou wen van BC Vlissingen bleven ongeslagen in de poule. Zij versloegen achtereenvol gens Barons (25-7), BC Vlissingen 2 (43-16) en Venlo Sport (44-20). In de fina le was opnieuw Barons de tegenstander. Dit keer bood de Bredase ploeg meer te genstand, maar het team van coach Tom Joziasse zegevierde met 28-21. Het tweede team van BC Vlissingen eindigde op de derde plaats door Venlo Sport met 33-25 te verslaan. Bij de mannen was BV Rooi superieur. In een sterk veld van tien teams eiste de club zowel de eerste als de tweede plaats voor zich op. In de halve finales verloor BC Vlis singen met 49-36 van het eerste team van BV Rooi. Scheldesport ging met 32-27 on deruit tegen het tweede team. De Zeeuwse derby om de derde plaats leverde een ver rassende zege op voor Scheldesport. De Terneuzenaren versloegen BC Vlissingen met 46-39. foto Ruben Oreel door Hans Markusse GOES - De Zeeuwse rugbyclubs zijn slecht aan de competitie begonnen. Het Middelburgse Oemoemenoe verloor op ei gen veld met 12-29 van Tilburg en Ducks waren in Boxtel te sterk voor Tovaal. Oemoemenoe - Tilburg 12-29: De thuisclub kwam moeizaam op gang. De gasten namen een 0-14-voorsprong. Een Middelburgse try vond later geen genade in de ogen van scheidsrechter Adriaanse en drie dotten van kansen werden niet in punten omgezet. Na rust zorgde Dennis Riel wel voor de aansluitingstry, maar amper vijf minuten later kwamen de gas ten al weer op 5-19. Direct daarna verdween aanvoerder Mar tijn Boogaard met een gele kaart voor tien minuten. Van dat numerieke over wicht maakte Tilburg handig gebruik om het duel definitief te beslissen. Wouter Krikke drukte nog een try en de nieuwe Franse aanwinst Julien Minier bracht de achterstand met een conversion terug tot 12-24, maar de gasten bepaalden de eind stand in de slotminuut op 12-29. Ducks - Tovaal 0- 8: De Goesenaren tra den met een verjongd team aan tegen Ducks, dat vorig seizoen op het nippertje ontsnapte aan degradatie. Patrick de Rui ter maakte zijn rentree en Fulco Lager waard zijn debuut. In de eerste helft duurde het lang voor Tovaal zijn draai had gevonden en de 0-8-achterstand kon niet meer worden goedgemaakt. Jan-Joost Wiebrens wist een moeilijke penalty-kick niet te verzilveren. In de tweede helft leek Koen Spaas na een lan ge rush in elk geval het bonuspunt veilig te stellen, maar uiteindelijk keerden de Goesenaren met lege handen huiswaarts. BERGEN OP ZOOM - De futsallers van SSV/E1 Toro heb ben ook hun tweede wedstrijd in de eerste klasse van het futsal verloren. In Bergen op Zoom was Troy met 10-2 te sterk. De Goesenaren hadden slechts één wissel en speler/coach Ronnie Proos moest noodgedwongen als doelman fungeren. Toch bleef SSV lang in de buurt van de Brabanders. Vlak voor rust stond het slechts 2-1 en kreeg SSV via een penalty de kans om op gelijke hoogte te komen. Joey van der Hoeff miste. Na de pauze bleef het lang 2-1, maar in de laatste minuten konden de Goesena ren het niet meer bijbenen. Bud Aschman en Joey van der Hoeff maakten de goals voor de Goese eersteklasser. ZWOLLE - Brommerracer René Kesselaar heeft in de voorlaatste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap het zicht op de titel in de expi-klasse verloren. De cou- x-eur uit 's-Gravenpolder kwam zaterdag in Zwolle ten val en kon de wedstrijd niet uitrijden. In de sportklasse B eindigde Kevin Kloosterman uit 's-Gravenpolder op de eerste plaats. Romeo Bhagwandie veroverde de derde plaats. Goesenaar Jeroen Kerpel pakte de derde plek in de Formule-klasse en staat nog steeds op de tweede plaats in het klassement. Elbert van de Bosse (Goes) viel in dezelfde klasse uit. Bij de supermotards wist Rien Hou tekamer uit Krabbendijke beslag te leggen op de zesde plaats. Kees Ridderhof (Kapelle) werd zevende en Adriaan Meeuwse uit Krabbendijke negende. EINDEWEGE - Leonard van de Ven was zaterdag in zijn sprinter oppermachtig tijdens de autocross in Eindewege. De Vlissinger won alle manches in zijn serie en blijft lei der in het algemeen klassement van het open Zeeuwse kampioenschap. Van de Ven deed ook een gooi naar de ze ge in de regioklasse, waarin wagens met motoren tot 1600cc uitkomen. In deze klasse werd hij derde. Eddy Genne uit Colijnsplaat won. Dennis Poppe uit Vlissingen was het snelst in de klasse toerwagens met een cilinderin houd van meer dan 1950cc. BREDA - Wielrenster Agnieta Francke heeft het omnium om de Grote Prijs Cor Vlemmix in Breda gewonnen. De nieuwelinge van ZRTC Theo Middelkamp eindigde in puntentotaal gelijk met Nicole Pieters uit Hoofddorp. De afsluitende en beslissende tijdrit werd gewonnen door Francke. Ook de andere nieuwelingenvrouwen van Mid delkamp reden goed. Anne Eversdijk (Kapelle) werd zes de en Lisa Phernambucq (Ovezande) eindigde als zeven tiende. GOES - Vandaag wordt in bowling- en partycentrum Goes een bowling-demo dag gehouden. Publiekstrekkers zijn twee Amerikaanse professionals: Dino Castillo en Doug Kent. Zij zullen het opnemen tegen regionale top pers als Remco Verboon, Hans Krijnen, Erik van Sabben en de Belgen Chico Roco en Ludo Pittoors. De wedstrij den beginnen om drie uur. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Evenals vorig seizoen kende ook nu de wed strijd Kwadendamme-Robur in de vijfde klasse B een sensatio neel verloop. Werd het toen 3-3 na een 0-3-tussenstand, ditmaal boog Kwadendamme een 0-3-achterstand in de laatste twintig minuten om tot een 4-3-overwinning. De thuisploeg verrichtte dit knappe staaltje zelfs nog met één man minder binnen de lijnen. Rick Peeters kreeg in de 68e minuut een rode kaart. Kwadendamme-Robur 3-4: Hal verwege leidden de bezoekers met 1-0 via een treffer van Ben nie Scholten, al dan niet in bui tenspelpositie. Toen dezelfde speler er kort na rust 0-2 van maakte en Daniël Schijf een kwartier later 0-3 leek de wed strijd beslist. Toen Rick Peeters even later zijn tweede gele kaart kreeg en kon gaan douchen leek er voor Rubur helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. Bij Kwaden damme kwamen er echter onver moede krachten los en via Mar tin Smaardijk (tweemaal, wat hem een publiekswissel oplever de) en Johan Beulens (straf schop) stond er in de 85e minuut 3-3 op het bord. In de slotmi nuut dompelde Marco Remijn Robur verder in rouw door 4-3 aan te tekenen. Zeeland Sport-Vosmeer 2-1: Ook dit seizoen lijkt scoren voor de Vlissingers een groot pro bleem. Verdediger Stefan Vrijen- hoek opende kort voor rust de score (1-0), waarna John Vroeg- op binnen enkele minuten na de thee de gelijkmaker aanteken de: 1-1. De thuisploeg kreeg hierna de nodige kansen, maar kwam niet verder dan 2-1 door David Schrier in de 62e minuut. Tot het einde toe bleef het span nend. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 5-1: Hoewel Wesley Schipper de score snel opende, zakte de thuisploeg in de loop van de eer ste helft weg. Eric Bleij profi teerde hiervan door uit een straf schop 1-1 aan te tekenen, maar op slag van rust bracht Cornelis Kamerling Lebo opnieuw op voorsprong: 2-1. In de tweede helft lieten de Bevelanders de nodige kansen onbenut en pas in het laatste kwartier kwam de doelpuntenmachine weer op gang. Via Simon Smits, Wesley Schipper en Ronald Smits werd het 5-1. Volharding-Dreischor 1-6: Na dat een sterker Dreischor via Fred van de Hel en Edwin Nelissen een 2-0-voorsprong had genomen, bracht John Som mei j er nog voor rust weer wat hoop bij Volharding: 1-2 halver wege. In de 60e minuut deelde Daan Ruitenbeek de genadeklap uit door 1-3 aan te tekenen. In het laatste halfuur liepen de be zoekers verder uit tot 1-6 door doelpunten van Fred van de Helm (2x) en Marc van de Lin de. MIDDELBURG - De handbal lers van het Belgische Eeklo heb ben gisteren de vriendschappe lijke driekamp van EMM gewon nen. De fysiek sterke Belgen wa ren een maatje te groot voor de gastheer en Helius. EMM verloor met 11-22 van Eeklo. Trainer/speler Eric Dingemanse vond de cijfers niet maatgevend voor zijn team. „Ik was niet compleet. Dat merk je gelijk in de schotkracht en je mist een stukje creativiteit." EMM eindigde als tweede door te winnen van Helius (14-9)- Daarmee revancheerde het team zich voor de nederlaag van een week terug. EMM was erop ge brand goed voor de dag te ko men tegen de regioklasser uit Hellevoetsluis. De zege was vooral te danken aan het goed sluiten achterin. Dingemanse; „Al met al ben ik niet ontevreden over het ver toonde spel van de laatste we ken." De Middelburgers beginnen vol gende week aan de competitie in de eerste klasse met een thuis duel tegen Artemis. „Dan zijn we voor het eerst compleet, dus het zal voor mij een verrassing zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27