SSV tempert hoge verwachtingen PZC Scoren blijft probleem voor Fortis VCK en Bevelandei blijven goed op koei Koopmans nu al goed voor goal van het jaar Thuisvlaggen helpt Oostkapelle ook niet Jansen en Meijer verrassend kampioi Eersteklasser wil na tweede ruime zege niets weten van stempel 'kampioensploeg' uitslagen agenda maandag 12 september 2005 door Bauke Boersma GOES - SSV'65 behaalde zater dag de tweede opeenvolgende ruime zege van het nog prille sei zoen. Maar waag het niet na de 5-1 tegen Roda Boys de term 'kampioensploeg' in de mond te nemen. De Goese eersteklasser waakt voorlopig voor al te hoge verwachtingen. ..Dat we er op vooruit zijn ge gaan, is duidelijk", stelde twee voudig doelpuntenmaker Chris- tiaan Boon. „Maar na twee duels concluderen dat we de uit gesproken titelkandidaat zijn, gaat me te ver. Daarvoor zijn er te veel onzekerheden als het om andere ploegen in deze klasse gaat. De duels met Achilles Veen en Rijsoord zijn pas een echte test. Daarna weten we meer." „En vlak vooral LRC niet uit", zei SSV-trainer Cees Houtepen over de ploeg die za terdag bij Oostkapelle won. „Dat is een heel goed team." Het heeft er in elk geval alle schijn van dat SSV'65 de ambi tie - een topdrie-klassering - zal waarmaken. Zeker nu Houtepen lering heeft getrokken uit de voorbereiding, waarin de beker- pot met Serooskerke (3-3) pa- mek in de tent veroorzaakte. De trainer speelt inmiddels weer met een echte linkshalf (Marcel Kole) en dat komt het spel ten goede. Maar de mooiste vondst betreft de liberopositie. Mama- douba Gueye doet vergeten dat de laatste lijn van SSV in de we ken voor de competitie een bron van onrust was. „Er straalt een enorme rust uit van Mamadoubas spel", prees Boon de Guinees. Daarnaast, zo zei Boon, is de sfeer in de groep een voorname pijler van het suc ces tot dusverre. Net als de breedte van de selectie. „We krij gen vast te maken met blessures door Bauke Boersma GOES - De competitie is twee wedstrijden onderweg, maar de kans is groot dat de goal van het seizoen 2005-2006 al is ge scoord. Arjan Koopmans bracht SSV'65 zaterdag namelijk met een wonderschone treffer op een 1-0-voorsprong in het thuisduel met Roda Boys, dat de Goese club uiteindelijk met 5-1 won. Het duel was amper een minuut i,ï oud toen de middenvelder de bal op zo'n veertig meter van het Roda-doel onderschepte en vervolgens in één beweging rich ting Bommelse goal knalde. Al had Martij n Baan de honderd I meter in tien seconden gelopen, de Roda-keeper had geen schijn van kans en zag het leer in het doel ploffen. „Die zat er fraai f I in. j a glimlachte Koopmans na- derhand. „Het was nog een be en schorsingen, maar er kunnen zo enkele jongens invallen zon der dat de kwaliteit in het veld achteruit holt. Dat is luxe." Huwelijk En dat is komende zaterdag al nodig. Boon trad vrijdag im mers in het huwelijk en vertrekt vandaag voor twaalf dagen naar Bulgarije. „Ik moet het uitduel met Achilles Veen dus missen. Ach, ik was allang blij dat we vandaag niet konden vliegen. Kon ik mooi meedoen. Mijn vrouw zei: 'ga maar voetballen, anders ga je toch kijken-." En mijn afwezigheid tegen Achilles Veen is geen groot probleem om dat we een brede selectie heb ben." Tegen Roda Boys ging bij Boon na zeventig minuten het licht uit. „We hebben het niet laat ge maakt, maar zo'n huwelijksdag hakt er in. Je staat vanaf 's och tends vroeg op je benen, ik was dan ook benieuwd hoe het van daag zou gaan. Nou. best goed. Al was de pijp op een gegeven moment wel leeg." Maar pas nadat Boon er. net als vorige week tegen GJS, twee had ingelegd. Waarbij de 3-1 in de 53e minuut de beslissing in het duel was. Zeker omdat Zalt- bommelnaar Peter van der Beek drie minuten later zijn tweede gele kaart kreeg. Boon maakte nog 4-1, waarna Arjan Koop mans met zijn derde goal de eindstand verzorgde: 5-1. Koopmans' eerste (1-0 na een minuut) was een schoonheid en leek de opmaat tot een simpele Goese overwinning. Maar toen Roda Boys vijf minuten later op 1-1 kwam via een vrije trap van Louis van Loon, verwerd de rest van de eerste helft tot een draak van een voorstelling. „Vorige week speelden we voor de pauze ook al zo stroef. En vandaag te gen Roda hielden we voorin geen bal vast", zo trok Boon het boetekleed aan. „Geen idee waaraan dat ligt. Maar we moe ten er wel mee afrekenen. Want tegen Achilles Veen en Rijsoord kun je je dat niet veroorloven." Gestuntel Roda Boys kreeg zelfs twee kan sen op de voorsprong, al waren die vooral te danken aan gestun tel van de onzekere Michael Ca- benda. Eerst bracht de lat red ding, vervolgens schoot doel man Christol van Campenhout zijn ploeggenoot te hulp. Vijf mi nuten na rust kwam SSV op 2-1 toen Koopmans er als de kippen bij was om een voorzet van Den nis van der Welle binnen te glij den. Na Boons 3-1 en de rode kaart voor Peter van der Beek was het vervolgens een lange zit tot het eindsignaal. SSV'65-Roda Boys 5-1 (1-1). 1. Ar jan Koopmans 1-0, 6. Louis van Loon 1-1, 50. Arjan Koopmans 2-1, 53. Christiaan Boon 3-1. 62. Christiaan Boon 4-1, 83. Arjan Koopmans 5-1. Scheidsrechter: W. Peijnenburg (Boxtel). Rode kaart: 56. Peter van der Beek (Roda Boys, tweemaal geel). Gele kaart: Ronnie Hillebrand, Michael Caben- da en Marcel Kole (allen SSV'65). Aantal toeschouwers: 170. SSV'65: Christol van Campenhout: Ronnie Hillebrand, Michael Caben- da (66. Paul Bom), Mamadouba Gueye, Arno Melaard; Dennis van der Welle, Björn Langeveld, Arjan Koopmans (83. Jan-Willem van Dijk), Marcel Kole, Christiaan Boon (76. Jaimy van Bloppoel), Chinedu Chukwugbo. wussie ook. Al voor ik de bal on derschepte, zag ik dat de keeper te ver voor zijn goal stond. Dat het zo uitpakt, is fantastisch." Het was voor Koopmans ook ge weldig dat hij nog twee keer doel trof (2-1 en 5-1). „Ik scoor de wel eens eerder drie keer in een duel", zei Koopmans, die dat in competitieverband voor het eerst - en tot zaterdag ook voor het laatst - deed op 18 ja nuari 2003 tegen FC Dauwen- daele. „Maar nog nooit op het ni veau van de eerste klasse." Het was voor Koopmans - die vo rig seizoen voor Rillandia maar één keer scoorde en tot zaterdag 60 goals maakte in zijn tijd bij Hoek, Rillandia en SSV - de be vestiging dat hij het niveau aan kan. Zoals SSV's zege bevestigt dat de ploeg is gegroeid. Koop mans: „Kampioensploeg? Nou, we mogen best uitspreken dat we serieus gaan meedoen, ja." Louis van Loon (3) van Roda Boys schiet de bal via de muur van SSV'65 binnen voor de 1-1. foto Mechteld Jansen door Wim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES- In de vierde klasse A lig gen de gedoodverfde kampioens kandidaten VCK en Bevelan ders op koers. VCK won met 3-1 van Colijnsplaat en Bevelanders won met 2-0 van Borssele. In de vierde klasse B bijft het voortvarend gaan met Krabben- dijke. Het team won met 2-1 van Smerdiek en gaat met We- meldinge en ZPR'84 aan de lei- ding. VCK-Colijnsplaatse Boys 3-1: Pas in de tweede helft werd het 1-0 door Eddy van Rumpt. Me- rijn Dek tekende een kwartier voor tijd voor 2-0, maar in de zelfde minuut werd het door Bertus Zoetewey 2-1. Pas in blessuretijd besliste Dek het duel definitief. Bevelanders-Borssele 2-0: Voor rust had de thuisclub het beste van het spel, maar Borssele kreeg de beste kansen. Vijf mi nuten na rust werd het 1-0 door Nicky Scholten. Halverwege de tweede helft werd het na goed voorbereidend werk van Michel Verburg 2-0 door Robert Mast. Wolfaartsdijk-SVD 2-0: De eer ste helft kon SVD goed bijblij ven, maar na de thee creëerde de thuisploeg een overwicht. Ferdi de Leeuw maakte de 1-0 en vlak voor tijd zorgde Harm Fluijt voor de verdiende 2-0. Nieuwland-Apollo 4-2: De be zoekers waren verdedigend niet bij de les. Karsten Feleus teken de voor de 1-0. Richard Jacobs was verantwoordelijk voor de 2-0 na een slordige breedtepass in de Apollo-verdediging. Tien minuten na rust mocht Jacobs ongehinderd een vrije trap bin- nentikken (3-0). Apollo kwam via Jean Paul Harthoom terug tot 3-1. In de slotminuten werd het door Feleus 4-2. Frank de Kok zorgde via een strafschop voor 4-2. DFS-Cadzand 2-0: De thuisclub kwam na een kwartier door een eigen doelpunt op 1-0. In een erg magere tweede helft viel er tot de blessuretijd niets te bele ven. Een solo van Remco Rotte leverde 2-0 op. MZVC-Hoedekenskerke 3-0: Al na zeven minuten wertiV door Emiel Jansen, t halverwege de tweèdt scoorde René Kerkhof Vier minuten voor tijd Martijn de Vries voordel. Vierde klasse B Mevo - Brouwershaf Leon Hendrikse zorgde^ en Ivo Fonteine voo:j Door een benutte pe.J. Edwin Hof kwamen «i kers aan de leiding, ng. goal van Eelco Berreioe; de tot de 2-2-ruststarc vo-speler Ricky Janse na de pauze 3-2 en 4-2.fl voorzet van Erwin Fontg leerde Leon de Jonge zijs naar 5-2, waarna Jansezij de treffer scoorde. Deug Grunsven zorgde voor dei goal. Kruiningen - Wemeldinj* Voor rust werd er niet gea Na de pauze bracht WibZ dijk Wemeldingeaandeljj Arno van den Berge bracht ningen langszij. In deti helft werkte Kruiningen Edwin Koole een inzet) zijn eigen doelman, Stavenisse - WIK'57 2-2:& rechte uitslag. Uit een vrije van Jeremy Gierman ton venisse aan de leiding. Ja revoets zorgde vlak voet voor de gelijkmaker. Tieai ten voor het einde leekSti se-speler Marco Oostdii ploeg de zege te bezorga Bart Boot sleepte met es fer een punt voor zijn pi het vuur. Smerdiek - Krabbendijk Martin Bal opende voor bendijke de score. hi Haaften zorgde voor dei maker en Johan Pekaarz daarna voor de derde goi van Haaften bracht in ce de helft zijn pk langszij, maar daama troi bendijke de wedstrijd na toe. Danny Weber en Pea paalde de eindstand op24 Yerseke - SPS 3-0: De era ning van Yerseke kreeg i minuten gestalte toen Ra; Roovers scoorde. Adnai de Plasse besliste de ws in de tweede helft en Nié gert maakte de 3-0. door Eugène de Kok OOSTKAPELLE - Vijf minu ten voor het einde van het duel Oostkapelle-LRC werd het scheidsrechter Van der Rest te gortig. De leidsman stapte af op de grensrechter van de thuisploeg en stuurde hem zonder pardon weg. De jonge arbiter verweet zijn as sistent oneerlijk vlaggen. Het vermeende thuisvlaggen hielp Oostkapelle niets. De Wal- cherse zaterdag-eersteklasser verloor met 2-0. Van der Rest had naderhand geen goed woord over voor zijn assistent Frans Nieuwer- steeg van Oostkapelle, die hij vijf minuten voor het einde sommeerde zijn vlag neer te leggen, te vertrekken en ver volgens verving door iemand uit het publiek. „Ik had beide assistenten gewaarschuwd, maar in de tweede helft was er bij hem zeker zesmaal spra ke van ernstig gemeen spel. De keren dat ik het niet goed kon controleren, komen daar nog bij", zei Van der Rest met een veelzeggende glimlach op zijn gezicht. „Het was werke lijk te veel. Als je het al doet, zorg dan dat het niet zo duide lijk is." Hoe hard grensrechter Nieu- wersteeg het ook probeerde, hij kon zijn ploeg niet aan een goed resultaat helpen. De blauw-gelen - die vorige week Arnemuiden nog over tuigend opzij zetten - konden het LRC niet lastig maken op het splinternieuwe hoofdveld. Gevaarlijk was de thuisploeg zelden. Kansjes waren er voor Arjen Pattenier en Jan Baai- jens, maar de van Groote Lindt overgekomen LRC-doel- man Roland Stout hoefde zich geen moment in het zweet te werken om de nul te houden. Goede combinaties aan de kant van de gastheer waren er in de eerste helft ook am per. Jan Baaijens. die op de rechterkant verbeten duels uitvocht met Nowa Wattimu- ry, zorgde voor de meeste drei ging. Maar het lukte Baaijens zaterdag niet een beslissende voorzet af te leveren. In de tweede helft begon het - mede door het inbrengen van Jaap Esser voor Harold Ver meulen - beter te lopen bij Oostkapelle, maar tot goede mogelijkheden leidde dat niet. Ook nadat Marcel Ko- man (LRC) in de 79e minuut met rood (twee keer geel) van het veld werd gestuurd, kon de thuisploeg geen opening forceren. „Het is een verdiende zege van LRC", concludeerde Oost- kapelle-trainer Karl Vergou wen na afloop. „Het zat er vandaag geen moment in. We vergaten te voetballen en wa ren, zeker in de eerste helft, el ke keer net iets te laat. Dat is natuurlijk ook de verdienste van LRC. Zij waren over ne gentig minuten in alle opzich ten iets gretiger." Aanvoerder Roel Latuheru was het eens met zijn oefen- meester. „We kwamen hele maal niet in ons spel. LRC was scherper in de duels en gaf achterin nauwelijks iets weg." De captain speelde zaterdag niet zijn gelukkigste wed strijd voor de eersteklasser. In de 36e minuut schoot Latu heru de bal bij het uitverdedi gen in de voeten van Johan Bruggeman. De sterke spits nam de bal vervolgens mee richting Jacco Nelen, waarna Sebastiaan Gielens de 1-0 mocht binnenschieten. De routinier was ook betrokken bij de tweede treffer. Brugge man liet in de 69e minuut de uitgekomen Nelen met een lob kansloos. Met een uiterste krachtsinspanning leek Latu heru de bal nog weg te kun nen werken, maar hij schoot ongelukkigerwijs in eigen doel. Oostkapelle-LRC 0-2 (0-1). 36 Sebastiaan Gielens 0-1, 69. Roel Latuheru (eigen doelpunt) 0-2. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht) Rode kaart (twee keer geel): Marcel Koman (LRC). Gele kaartJaap Esser en Roel Latuheru (beiden Oost kapelle), Marco Middelkoop (LRC). Aantal toeschouwers: 110. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joël Pattenier, Ronnie Cremer, Roel Latuheru, Rick Pattenier; Harold Vermeulen (46. Jaap Es ser), Micha Lekawael (62. Davy van Geersdale), Remon van Geersdale (75. Ricardo Schip per); Jan Baaijens, Stefan Wiele- maker en Arjen Pattenier. door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Hoewel de forse nederlaag (9-17) anders doet vermoeden, hebben de korf ballers van Fortis zaterdag wel degelijk kansen gehad om het TOP Sassenheim lastig te ma ken. Maar, waar de bezoekers vooral in de eerste helft op cru ciale momenten bleven scoren, liet de afwerking bij Fortis flink te wensen over. De nederlaag was niet meer dan terecht. Dat werd zaterdag ook niet ter discussie gesteld, maar toch knaagde er iets bij de thuis ploeg. Juist toen het spel van Fortis nog niet goed was, hiel den de Oost-Souburgers TOP in de stand knap bij. Toen Fortis steeds beter in het ritme kwam, haperde de doelpuntenmachine echter schromelijk. „Dat is juist zo frustrerend", zei aanvoerder Wander Koole na af loop. „We spelen in het begin duidelijk niet goed, maar scoren wel. Daama gaat het steeds be ter lopen, maar komt ons grote manco helaas om de hoek kij ken. Het scorend vermogen bleef ook vanmiddag weer op een te laag niveau." Trainer Leonard Debbaut kon de woorden van zijn aanvoerder niet anders dan beamen. „Bij een 5-4-achterstand hebben we veel kansen onbenut gelaten. Het was de klasse van TOP dat zij in die fase wel tot scoren kwamen. Daardoor kregen wij toch een psychologische tik. Het ging bij ons steeds meer tussen de oren zitten. Niet dat ik iets op hun zege wil afdingen, maar ik had het nog wel eens willen zien als het gelijk was gewor den." De thuisploeg vond zaterdag middag wel als eerste de korf. Van grote afstand zette Youri van de Broeke zijn ploeg op 1-0. Na een kwartier spelen stond TOP echter al op 3-1. Fortis bleef vervolgens goed in het spoor, maar steeds als zij de mar ge naar één doelpunt verschil hadden teruggebracht, scoorde de ploeg van trainer Harold Jel- lema razendsnel. Nadat Marieke de Rijke de 4-5 had gemaakt, kreeg Fortis diver se kansen op de gelijkmaker. Maar de Walchenaren faalden steeds terwijl Sander Harmzen een ware plaaggeest werd voor de thuisploeg. De directe tegen stander van Youri van de Broe ke tilde met drie treffers in kor te tijd zijn ploeg naar een ruime marge bij rust: 4-8. Fortis bleef in die periode van het duel maar liefst 23 minuten zonder score. „Eigenlijk komt zo'n ploeg tamelijk goedkoop op voorsprong, omdat wij faalden op de momenten dat de kansen er waren", treurde Leonard Deb baut. Aanvoerder Wander Koole doorbrak tot grote opluch ting aan Fortis-zijde tien minu ten na rust eindelijk de doel puntloze periode. Toen was de achterstand inmiddels al wel op gelopen tot 5-10. Ook toen TOP fouten ging maken in de afron ding, kon Fortis niet dichterbij komen. „Maar, toen was het na tuurlijk allang gespeeld", zei Leonard Debbaut terecht. Opmerkelijk was de onbevan genheid waarmee Remco Crucq begon aan zijn invalbeurt. De vervanger van Jacob van Mou- rik stond nog geen tien secon den in het veld toen hij al scoor de. De tweede treffer van Remco Crucq en een benutte strafworp van Wander Koole zorgde voor een 9-14-tussenstand. Een korte eindsprint van TOP, waarin uit blinker Sander Harmzen zijn vijfde treffer maakte, leverde een 9-17-eindstand op. „We hadden ze vanmiddag wel meer pijn kunnen doen", besefte Debbaut. „Als we volgende week tegen Wit Blauw gemakke lijker kunnen scoren, zou het zo maar kunnen dat de ploeg over een bepaalde drempel heen weet te stappen." Scores Fortis: Wander Koole 4, Youri van de Broeke 2, Remco Crucq 2 en Marieke de Rijke 1. door Sven Bakker VLISSINGEN - De tennissers Emiel Jansen en John Meijer hebben verrassend de Zeeuwse dubbeltitel in de wacht ge sleept. In de derde categorie van het mannendubbel eindigden Jansen en Meijer gedeeld eerste met de andere twee duo's, maar hadden als enig koppel een posi tieve verhouding gewonnen en verloren sets. Jansen en Meijer, beiden van tennisclub De Bongerd in Kloe- tinge, wonnen op vrijdag hun eerste poulewedstrijd van Brian Dijkstra en Ferry Sonnemans (6-4, 6-4). Zaterdag waren Den nis Helleman en Gareth Lau in drie sets (6-7, 7-5, 6-3) te sterk voor Jansen en Meijer. Helle man en Lau moesten op hun beurt gisteren weer de overwin ning laten aan Dijkstra en Son nemans: 1-6, 2-6. Zo stonden de drie duo's allemaal op één ge wonnen en één verloren wed strijd. Jansen en Meijer werden vervolgens tot winnaars uitge roepen omdat zij drie sets voor hadden en twee tegen. De vier spelers van DOS hadden het nakijken. Dijkstra en Sonne mans werden tweede. Helleman en Lau eindigden als derde. Eerder op de dag hadden Dijks tra en Sonnemans wel succes in de vierde categorie. In de finale werden Gertjan Louweret en Michiel van der Windt in drie sets opzij gezet: 4-6, 6-4 en 6-0. Het vrouwendubbelspel vier le- 'n verde een zege op voor de Schepper en Mandv I De als eerste Schepper en Wolfert kca de eindstrijd de men met Jose de Wit en S Agten, maar wonnen eerste set ging met 6-1 ia Wit/Agten, maar het toe derde bedrijf waren met 6-3 voor De Scheppers: fert. Agten pakte weids: het gemengddubbel her met haar dubbelpartner! van der Windt versloeg: Houmes en Tom Felis werd tweemaal 6-2 Agten/Van der Windt. Maarten de Witte gers werden zoals venwö der veel moeite de winna het mannendubbel vijf Zs nen van Marcel Ba..- Michiel van den Berg Ine le van het vrouwendubtë 5-categorie hadden Ru Meijden en Louise va weinig problemen met 1 eerste geplaatste duo I Bergs en Monique Flip der Meijden en Van 't t tweede ingeschaald, s drie games af: 6-2 en bij het gemengddubbel de finale tussen de twee ft ten op papier en ook tó nen de als tweede geplaas Anouk Ilic en Paul fif verloren dan wel de eeiü met 6-3 van de nummfl van de plaatsingslijst Bergs en Bob Kats, maa vancheerden zich in dei de wedstrijd: 6-3 en 6-3. n Fortis had zaterdag veel moeite met scoren. foto Ruben Oreel Eindstand persoonlijk kampioen schap district Delta Zuid-West li- bre, vijfde en zesde klasse jeugd: 1. Bert de Ruiter (Onder Vrienden), 8 ge speeld 14 punten, 0.963 moyenne, hoogste serie 8, hoogste partij 1.200; (kampioen zesde klasse+promotie); 2. Johnny van der Does LBV, 8-12, 1.133, 8, 1.600 (kampioen vijfde klasse); 3. Gert Jan van Valen De Poedel, 8-10, 1.054, 9, 1.600; 4. Jeffrey van Ee nenaam VEGABV 8-4, 0.550, 7, 0.769; 5. Remco Paauwe De Herberg, 8-0, 0.443, 3. Sint Maartensdijk. Smalstad Open. Mannenenkelspel. HE8: A. Gei- lings-H. Zalm 7-6 6-4. Mannendubbel- spel. HD7: J. Huijsmans/J. Kot-D. Oosterbaan/M. Bazen 6-1 6-4, M. Bentvelsen/C. Weeland-H. Giljam/J. den Engelsman 7-5 6-4. HD8: P. Groffen/J. Meijer-A. Quist/E. Kot 6-2 6-4. Vrouwen dubbelspel. DD8: M. Noordhoek/A. Tempelaars-J. Dorst/D. Opf* 6-3. Gemengddubbelspe! 9 Bijl/J. Leeuwenhaag-T. va: Schot 6-3 7-5. maandag Biljarten Landelijke competiti» groot. Vierde Korenbeurs/'t Kaaitje-v Locatie: biljartpaleis Jaafc* Aanvang: 19.30 uu Tennis Smalstad Open. Locatie f ging Jacoba van Beieren w- I Maartensdijk. Aanvang:'»1 -|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 26