PZC Swift verrassend langs Maassluis Hockey vrouwen boeken louter winst Veerhoek wint ATB Cup met neuslengte Goes herstelt zich van zeperd Noormannen voert de ranglijst aan Korfbalteams doen vertrouwen op in tweede competitieronde Jan de Wilde ijzersterk in marathon Van der Klooster geveld door rugblessure maandag 12 september 2005 door Jan Roovers GOES - De korfballers van Swift, Tjoba, Blauw Wit en Seol- to lieten op de tweede speeldag van de landelijke competite veld- korfbal niet alleen een uitsteken de indruk achter, ze bouwden met de overwinning ook vertrou wen op voor het vervolg. TOP, Togo en Ondo zagen van wege onweer hun duels niet doorgaan. Fortis-TOP S 9-17: Fortis begon niet goed aan het duel met TOP Sassenheim. Langzaam kwam de Oost-Souburgse overgangs- klasser beter in zijn spel, maar de afronding liet weer eens te wensen over. „Dat is frustre rend", zei aanvoerder Wander Koole. „We spelen in het begin niet goed, maar scoren wel. Daarna gaat het steeds beter lo pen, maar komt ons grote man co om de hoek kijken. Het sco rend vermogen bleef ook van middag weer op een te laag ni veau." Het team van Leonard Debbaut kwam halverwege het Tien wedstrijden Zeeuwse ATB Cup GOES - Er komt ook dit jaar weer een strijd om de Zeeuwse ATB Cup. De Zeeuwse wielerve renigingen en TMZ slaan daar voor de handen opnieuw ineen. Inmiddels is tijdens een vergade ring ook de kalender voor de ko mende maanden vastgesteld. Het aantal wedstrijden dat mee telt is ten opzichte van vorig jaar niet gewijzigd: tien. De belangstelling voor de ATB Cup is de laatste jaren gestabili seerd. Kalender Zeeuwse ATB Cup. 15 oktober: 's-Heer Arendskerke, 22 oktober: Heinkenszand (Stelle- plas), 29 oktober: Kortgene, 5 no vember: Wemeldinge, 12 novem ber: Yerseke, 19 november: West- dorpe, 26 novemberWestenschou- wen, 3 december: Kruiningen, 10 december: Vlissingen, 17 decem ber: Hulst. GOES - Jan de Wilde (48) heeft zaterdag sterk gepresteerd in de Jungfraumarathon. De inwoner van Hoedekenskerke liep het traject van 42 kilometer en 195 meter in 3 uur, 51 minuten en 31 seconden. Hij werd tweede Nederlander en achtste in zijn leeftijdscategorie mannen 45-plus. De marathon in Zwitserland, van Interlaken naar de top van de Kleine Scheidegg, kent een hoogteverschil van meer dan 1500 meter. Er zijn dan ook niet veel deelnemers die het traject binnen de drie uur afleggen. Dit jaar was er slechts één van de 4000 starters die dat lukte: De Zwitser met Afrikaanse roots Eticha Tesfaye finishte in 2.59.21. De tweede Zeeuw in Zwitser land was Arjan Beije uit Burgh- Haamstede, in 3.53.47. Hij liep lange tijd in de buurt van De Wilde, maar kwam in de laatste kilometers de man met de ha mer tegen. Vlissinger Franky Beljaars slaagde er niet in bin nen de vier uur te blijven, wat hij zichzelf voor de start ten doel had gesteld. Hij finishte in 4.06.14. Goede prestaties werden verder geleverd door Jan de Jonge uit Driewegen, die met zijn tijd van 4.42.56 zesde in de categorie mannen 60-plus werd. Cor Mul ler uit Renesse werd zevende in de categorie mannen 65-plus. Zijn tijd was 4.55.01. Noodweer Het was overigens lange tijd on zeker of de Jungfraumarathon- doorgang kon vinden. Door het noodweer van veertien dagen ge leden in de Alpenlanden waren delen van het parkoers door de regen weggeslagen. Ook de rails van het treintje dat de deelne mers terug naar het dal moest brengen, was hier en daar ver dwenen. Met hard werken, werd het traject provisorisch her steld, waarbij de deelnemers nog wel enkele omweggetjes moesten maken. In en om Meerssen liepen Dvnamica-atleten John Gue- quièrre en Marius Besuijen de Mergelland-marathon. Besuijen werd achtste in 2.53.38. Gue- quièrre finishte in 3.28.26. Niels Koole liep de wedstrijd over 25 kilometer. Hij werd vierde in 1 29.40: duel 23 minuten lang niet tot scoren. TOP deed dat wel en had bij rust een 8-4-voorsprong Na de pauze gingen de Sassen- heimers gestaag door en won nen uiteindelijk verdiend met 17-9. Scores Fortis: Wander Koole 4, Youri van de Brueke 2. Remco Crucq 2 en Marieke de Rijke 1. Swift-Maassluis 15-13 Een op het eerste gezicht verrassende overwinning op een gerenom meerde tegenstander. Maai hele maal onverwacht bleek die ook weer niet: „De video van een eer dere wedstrijd maakte duidelijk waar onze mogelijkheden lagen. De ploeg heeft de opdrachten uitstekend uitgevoerd, waar door in de eerste helft de basis voor de overwinning werd ge legd", complimenteerde coach Ralph Gillissen zijn achttal voor een wedstrijd die een goed ge voel achter liet. Na een 11-5-ruststand ging Maassluis ging op zoek naar de aanslui ting. maar vond die door het goe de tegenspel nooit. Scores Swift: Roel Klootwijk 6', Paal van de Berg 4, Ivo de Hond 3 Mabel van de Velde en Anita Hoekstra 1 Tjoba-Koag 14-13: De wedstrijd was aanvankelijk slaapverwek kend. Beide ploegen legden voor spelbaar korfbal op de mat en de verdedigingen bleven dan ook gemakkelijk overeind: 5-5 bij rust. Het tweede part gaf een heel ander Tjoba te zien Het bal tempo ging omhoog en het geva rieerde aanvalsspel maakte dat de bezoekers geen grip meer kre gen op hun tegenstander. Van 6-8 achter liep Tjoba in een ster ke periode door naar een 11- 8-voorsprong. Pas in de slot minuten kwam Koag naar 14-13 ..Een demonstratie", noemde coach Ko Crucq de fase waarin zijn team de wedstrijd een beslissende wending gaf. Scores Tjoba: Sander Harink 4, Marcel de Dreu en Robert van Schalk 3, Sandra Goedegebure 2, Petra Rijn en Jojanneke Fokke 1. All Keadv-Sagitta 14-13. All Ready kent een prima start in de tweede klasse. Vorige week werd RWA verslagen (10-7) en nu moest ook Sagitta eraan gelo ven. Het werd 14-13. Scores All Ready: Henk de Graaf 1, Dennis Voshart 2, Given Noote- boom 1, Manon Torensma 2, Jan-Willem van Nieuwenhuijzen 5, Anouk van Tiggelhoven 1, Desiré Voshart 2. Blauw Wit-DSO 12-10: Nadat zijn team een week eerder in de derby tegen Togo maar net on deruit ging, gaf coach Bert Mol aan dat Blauw Wit 'er aan zat te komen'. Tegen DSO, toch altijd een derdeklasser van formaat, haalde Mol zaterdag zijn gelijk. Blauw Wit had van de eerste tot de laatste minuut het initiatief, had na 6-3 bij rust even een dip je, maar was daarna weer scherp genoeg om onbedreigd naar de zege te gaan. „Het col lectief doet het bij ons", zei Mol. Stormvogels-Good Luck 10-10: Een aantrekkelijk duel met twee ploegen die aan elkaar ge waagd waren en een uitsteken de arbitrage Steeds op achter stand toonde de thuisploeg veer kracht, sloot telkens weer aan en had de overwinning voor het grijpen toen vijftien seconden voor tijd een strafworp voor 11-10 moest zorgen. De 'stip' werd echter gemist. Scores Stormvogels: Arno Sander- se en Niek Peene 3. Jan Theune 2, Franky Koole en Arjen Schoe 1. In de vierde klasse C verloor Atlas de tweede wedstrijd op rij. „Seolto was een maat te groot voor ons", zei coach Hans de Meij na de 9-13-nederlaag. Collega-coach Jaap Jan Ritsema was het daar helemaal mee eens. „Maar de uitslag had groter moeten zijn." Michel We- zemer (Atlas) en Koen Hart- hoorn (Seolto) waren topsco rers. KVK begon bij Zaamslag goed, maar zakte na 2-4 weg en kreeg daarna een tik die het na 10-5 bij rust in het tweede part niet meer kon herstellen. Het werd tenslotte 13-10 voor Zaamslag. De kopgroep baant zich een weg door de boswachterij Westerschouwen. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Er moest be hoorlijk gerekend worden. Wie schreef nu de vijfde editie van de ATB Zomercup op zijn naam? Was het Jarno Veerhoek of zorgde Marco Minnaard voor een regel rechte sensatie? Die verrassing was de jonge Minnaard uiteindelijk niet gegund. Met minimaal verschil ging de eindzege naar Jarno Veerhoek; Marco Minnaard eindigde als tweede. In de slotwedstrijd in de boswachterij Westerschouwen stond er geen maat op Patrick Tolhoek De routinier uit Yerse ke won met ovèrwacht. Jarno Veerhoek begon zaterdag aan de fi- nalekoers met de beste papieren. Vijf punten was het verschil tussen de cou reur uit Ritthem en Marco Minnaard, die dit jaar verrassend sterk debuteerde bij de senioren. Minnaard startte op de eer ste wedstrijddag in Wemeldinge nog in de oudste jeugdcategorie, maar reed op dezelfde dag meteen zijn eerste wedstrijd bij de senioren. Hij bleef daarna in die categorie rijden en dankzij constante uitslagen kwam Minnaard op de tweede plaats terecht van het klassement, kort achter Jarno Veerhoek. Toen zaterdag direct na de start Veerhoek Patrick Tolhoek, Bart Maas, Rob van der Werf en Marco Min naard niet kon volgen, werd het onver wacht spannend. Was de druk te groot, of was het gewoon een fout cüe Veerhoek maakte op het moment Richard Slabbe- koorn onderuitging en Veerhoek over hem heen tuimelde? „Toen ik verder reed, kreeg ik last van mijn knie", ver zuchtte Veerhoek. „Omdat ik zondag nog een wedstrijd moest rijden en ik die be langrijker vond, ben ik afgestapt." Veerhoek zag toen de bui al hangen. Hij had al een rekensommetje gemaakt. „Ik heb vijf punten voorsprong. We mogen het slechtste resultaat schrappen. Dat is voor mij die wedstrijd van vandaag na tuurlijk en voor Marco is dat een vierde plaats. Dat betekent dat als hij vandaag foto Dirk-Jan Gjeltema derde wordt, hij de eerste plaats van mij overneemt." Maar Veerhoek had een denkfout ge maakt. Volgens het reglement mag het slechtste resultaat geschrapt worden, maar de startpunten (per deelname wer den vijf punten verdiend) werden in dat geval niet geschrapt. Dat hield in dat Minnaard tweede moest worden om Veer hoek van zijn troon te stoten. Daarin slaagde jeugdige inwoner van Wemeldin ge niet. Nadat Patrick Tolhoek al lang als winnaar was afgevlagd spurtte Rob van der Werf naar de tweede plaats en eindigde Minnaard als derde. Daarmee kwam hij één punt te kort in het eindklas sement. door Peter Snelders HULST - De Zeeuwse vrouwen teams presteerden uitstekend in de hockeycompetilie. Vlissingen won in de derde klasse, zij het op de valreep, met 2-1 van DES. Rapide en Middelburg boekten winst in de vierde klasse. Rapi de klopte Pijnacker met 5-0 en een efficiënter Middelburg was het 3-0 te sterk voor Gilze-Rij- Vlissingen-DES 2-1: Na een uit stekende start zakte eën niet compleet Vlissingen wat weg en werd het duel een beetje romme lig. Toch slaagde de thuisploeg erin om in de 22e minuut de sco re te openen. Op aangeven van Merel de Kam zorgde Iris Koole voor 1-0. Zeven minuten na de pauze kwam DES uit een straf- corner langszij Beide teams le ken genoegen te moeten nemen met dit gelijkspel. Tot tien se conden voor het einde. Toen scoorde Barbara Kouwijzer uit een vrije slag van Eileen Dfeij- nen met een tip in 2-1 Rapide-Pijnacker 5-0: In de eer ste helft kon Pijnacker het tem po van Rapide nog aardig bijbe nen en de schade beperkt hou den tot 1-0. Na een half uiir opende Kai lien Bousseri op aan geven van Elianne Totté de sco re. Kort na de doelwisseling liet Ilse Frankaert uit een strafcor- ner 2-0 aantekenen. Die tik kwam een aangeslagen Pijnacker met meer te boven. De strafcorner liep niet echt goed bij de thuisclub, maar toch wist die ploeg nog drie keer te scoren. Leonie de Bruijne, Eva WUlaert en Karin Martens (laat ste minuut) tilden de stand via velddoelpunten naar 5-0. Middelburg-Gilze-Rijen 3-0: Qua veldspel ontliepen de teams elkaar weinig. Het verschil zat in de afwerking. Daar was een gemotiveerd Middelburg scher per in. Bij rust was het al 2-0 door treffers van Charlotte Blommestijn. In de tweede helft probeerde Gilze-Rijen iets te for ceren. De verdediging van de thuisploeg hield echter goed stand. Toen Loes van der Padt 3-0 liet noteren gaven de bezoek sters zich gewonnen. Mannen Rapide-Udenhout 3-3: Rapide kreeg de beste doelkansen, maar verzuimde die op de beslissende momenten te benutten. Al in de door Wim de Vos EEDE - Johnny van der Kloos ter baalde gisteren na afloop van de slotrit in de Ronde van Zuid-West Nederland die in Ee- de werd verreden. Samen met de Belgische wereld kampioen bij de vrije renners. Dries Echelpoels, had de Beve- landse wielrenner de wedstrijd gemaakt. Meer dan driekwart van de wedstrijd reden de twee aan de leiding en leek een spurt tussen de twee de beslissing te moeten brengen. Maar Echel poels kwam alleen over de aan- kómstlijn en pas lange tijd later gevolgd door Van der Klooster Het had niets met pech te ma ken. Van der Klooster: „Enkele ronden voor het einde schoot er iets in mijn rug. Op karakter ben ik daarna door gereden, maar in de slotronde kreeg ik zo veel pijn dat ik af moest haken." Dankzij de grote voorsprong die de twee hadden opgebouwd slaagde Van der Klooster er wel in om de tweede plaats vast te houden. Achter het duo Van der Kloos ter en Echelpoels was er soms sprake van een venijnige strijd met als inzet m de eerste plaats de overwinning in de Ronde van Zuid-West Nederland (een regel matigheidscriterium over zes Zeeuws-Vlaamse wedstrijden). Daarnaast werd ook nog het open Nederlands kampioen schap gehouden. Met die laatste titel ging Fonny Kint uit Driewe gen aan de haal. „Ik was daarover verrast, want ik was vandaag niet de best ge klasseerde Nederlander. Daar om dacht ik dat de kampioens trui aan me voorbijging, maar die anderen hebben geen licen tie van de WAOD (Belgische bond) en kwamen daardoor niet in aanmerking", zei Kint, die als derde eindigde in het eind klassement van de Ronde van Zuid-West Nederland. De overwinning ging naar de Belg Kristof Muys die de leider, Patrick van Renterghem, één plaatsje voor bleef. Dat was vol doende voor de eindoverwin ning. eerste minuut opende de thuis ploeg de score via Michiel IJse- baert. Tien minuten later stond Udenhout langszij uit een straf corner. Koen Totté zorgde net voor het half uur voor 2-1. Daar na verzuimde de thuisploeg af stand te nemen. Udenhout scoor de nog voor de rust via een straf- bal 2-2. Vrij kort na de hervat ting liet Koen Totté met een fraai backhandschot 3-2 note ren. Drie minuten voor het ein de scoorden de bezoekers uit een strafcorner 3-3. Mistral-Olympia 4-3: Een leuk duel waarin de thuisploeg een fractie feHer was dan de bezoe kers. Daarnaast was de arbitra ge niet geheel onpartijdig en gaf Mistral een strafbal waaruit die ploeg 2-0 scoorde. Olympia was daardoor wat aangeslagen. De ploeg hervond zich tijdig en kreeg nog voor de rust aanslui ting. Een vrije slag van Gijs Schueler werd door Arjen de Vries fraai in het doel getikt. Na de 3-1 in de tweede helft kreeg Olympia opnieuw aansluiting. Met een knap schot scoorde Gijs Schueler uit een strafcorner 3-2. Opnieuw verruimde Mistral de marge tot twee treffers. Pas in de slotseconden werkte De Vries een fraaie combinatie met Paul Schueler af: 4-3. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Goes herstel de zich in de derde klasse A van het zondagvoetbal van de 5-0-nederlaag van vorige week bij Vlissingen. Op eigen veld werd Domburg met 5-0 verslagen. Patrijzen ging met dezelfde cijfers onderuit bij Moerse Boys. Zeelandia Middelburg gaat na twee wedstrijden dankzij een 3-0-overwinning op Breskens zonder puntenverlies aan de leiding. Steen boekte een knappe 3-2-zege uit bij MOC'17, terwijl BSC tegen Vlissingen zonder doelpunten eindigde. Moerse Boys-Patrijzen 5-0: Voor rust kreeg de thuisploeg zes doelrij pe kansen, waarvan de helft werd benut. Via Maurice Vermairen (2x) en Niek Bastiaansen stond het 3-0 halverwege. Pa trijzen, dat veelal de lange bal hanteerde, kreeg één goe de mogelijkheid, maar de paal stond een treffer in de weg. De tweede helft was met name in de beginfase vrij mat, maar in de laatste tien minuten bouwde Moerse Boys de score verder uit naar 5-0 door treffers van Danny van Laarhoven en Regt van Tiggelt. BSC-Vlissingen 0-0: Omdat het hoofd veld tot januari volgend jaar niet speelklaar is, vond deze wedstrijd op een bijveld plaats. Vlissingen was voor rust niet bij de les, maar desondanks kreeg Khaled Boufrahi nog een goede mogelijkheid op de ope ningstreffer die hij niet be nutte. Na rust was er sprake van een scherper Vlissingen dat echter van scoren werd afgehouden door een goede BSC-doelman. Via een uitval pakten de Brabanders nog bijna de voHe winst, maar de lat voorkwam erger voor Vlis singen: 0-0. Goes-Domburg 5-0: Dit een zijdige duel was bij rust eigen- A lijk al beslist. Nadat Wisse de score had ge< bracht Trung Trang met èg fraaie omhaal vanaf de van het strafschopgebied stand op 2-0. Kort voor A pauze bouwde Koen Wis met zijn tweede treffer j voorsprong verder Wander Snoeck maakte kort na het begin van de t% de helft 4-0 van, waaia Trung Tran in de 70e mine de 5-0-eindstand op het bod bracht. MOC'17-Steen 2-3: De gen waren redelijk aan elkaar gewaagd, met een wat felle Steen dat bovendien kansen beter benutte. Na eg 0-1-stand halverwege dcc een treffer van Dennis bracht Jan Glerum i( thuisploeg op gelijke 1-1. Peter de Bot bracht de te- zoekers opnieuw op voor sprong, waarna Jan Gier® met zijn tweede treffer de stand op 1-3 bracht. Ondanks de tegentreffer van Jan Gle rum namens de 1 kwam de overwinning' var Steen niet echt meer in ge vaar. Hoewel de sfeer binner. de lijnen hiervoor geen aalei- ding gaf werd deze wedslnjc ontsierd door tien gele kaar ten. Zeelandia Middelburg-Bres- kens 3-0: Een voor rust sterk ere thuisploeg leidde binne een kwartier al comfortabd met 2-0 door doelpunten vï Ron Mesu en Mimo Fofana Na een half uur werd Alben. Conde Morgado gevloerde kregen de Middelburgers ee" strafschop toegekend door Freerk Koelma werd te- nut: 3-0. In het tumult na de besliss® van de scheidsrechter om te bal op de stip te leggen kres Alexander Oosterlee va Breskens de rode kaart voor gehouden. Ondanks het nume rieke overwicht van Zeelat- dia Middelburg werd erin te resterende tijd niet meer ge scoord. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na twee speel ronden wordt de ranglijst in de vierde klasse A van het zondaga- votebal aangevoerd door De Noormannen. De ploeg won met 4-2 bij Ria W. In de vierde klasse B kent Wal cheren een goede start. Door een 5-1-zege op WW'67 gaat de ploeg van Tom de Quelery zon der puntenverlies aan de lei ding. Jong Ambon-Koewacht 0-1: De spelers van de thuisploeg had den duidelijk de trip naar de Mo- lukken nog in de benen. De wed strijd leek in 0-0 te eindigen. In de extra tijd pakte Koewacht echter alsnog de volle winst door een treffer van Jacky Lam bert: 0-1. Hoofdplaat-Axel 1-1: Het eerste half uur kenden de bezoekers een licht overwicht, echter zon der dat dit tot veel kansen leid de. Het laatste kwartier van de eerste helft trok Hoofdplaat het initiatief naar zich toe, hetgeen al snel leidde tot de openings treffer van Loek Thomaes, op aangeven van Erik de Rechter: 1-0. Na een boeiende openingsfa se zakte het duel in de tweede helft wat in. Door de vele spelon- derbrekingen werd er maar liefst zo'n tien minuten extra tijd aan de wedstrijd toege voegd. In de vierde minuut van deze blessuretijd was het inval ler Kevin Schot die Axel nog een punt bezorgde: 1-1. Ria W-De Noormannen 2-4: In de eerste helft was het Mark Minderhoud die een op alle fron ten sterker Noormannen op voorsprong bracht: 0-1. Nadat Tom Hengst de marge had ver dubbeld (0-2) leek er voor de be zoekers geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg herstelde zich echter en kwam via treffers van Arno Verlinde en Pascal We- dage op gelijke hoogte. Het werd 2-2 met nog een kwartier te gaan. Vrijwel vanaf de aftrap bracht Peter van Alphen de be zoekers opnieuw op voorsprong: 2-3. Joost Grootjans bepaalde de eindstand op 2-4. HW'24-Vogelwaarde 4-1: De thuisclub kon het overwicht te gen Vogelwaarde pas in de slot fase gestalte geven dankzij twee treffers van Tristan van Acker: 4-1. Bjom Vermeerssen zette Vo gelwaarde verrassend op 0-1, maar twee treffers van Kana de S\ Rosa Bernardo zorgden v rust nog voor de ommekeer De Hulstenaren hadden le' kansen nodig. Totdat invalp Van Acker bij zijn eerste bala tact 3-1 scoorde en vlak tijd met een afstandsschot eindstand op 4-1 Clinge-Hulsterloo 4-1. Hutó loo had niets in te ge was op aUe fronten n Gert van Wolvelaer en Vermeirssen (twee keer p van Hulsterloo kregen ook: eens rood. Voor Clingescooi Thomas Leegwater, B; Luijcks, Peter Drumont en vy van Puijvelde. Het doé:, van Hulsterloo kwam op na van Dave de Booy. Hontenisse-Aardenburg Net als in de beker was Aaiafft burg ook nu weer sterker Paridaen opende inde 30e: nuut de score. Remco Dhor.:> paalde de eindstand op 0-2. Walcheren-WW'67 5-1: Dei: singers waren voor rust heef meester, maar verzuimden! bij de score verder uit te wen dan de 2-0 halverwege® doelpunten van Paul Bunrj: Fred Compeer. Hierdoor een in de tweede helft fel: dringend WW'67 de spam: terug in de wedstrijd brei# door een tegentreffer van i Almekinders in de 70e miffl 2-1. Tien minuten later was^ - Martijn Jansen die de voorfo cheren bevrijdende 3-1 aa® kende. In de slotfase liep dejö re verder op door treffers]1 Bart Felius en Vincent de Rijö Luctor'88-Odio 2-4: De W kansen waren voor de M ploeg, maar waar deze orb: bleven, sloeg Odio via ui'bla ker Wesley van Aalst wél' Nadat Van Aalst voor 0-1 gezorgd, toonde hij zich tweede helft nog tweemaal® a, zeker: 0-3. Bal verlies leidde» volgens tot 0-4. In de slot* gaf Serge de Blaeij me! treffers de eindstand eenrt draaglijker aanzien. Val Aan-HansweertseBoys- De eerste helft was voor thuisploeg, al waren er we.® fouten achterin bij de Bow* dig om tot scoren te komen rust waren de rollen draaid en gingen de fanatiek op zoek naar de* sluitingstreffer die kwam. Doelman Stefan hof voorkwam een grotere^ laag door een inzet van*> strafschopstip te stoppen psc. V - t.A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24