TOMTOM ?o°499- Dennis huilt en Dennis lacht Jilenhoed wilde )ok een medaille Karin Krappen telt nu pas écht mee in de dartswereld Geruchten brengen Zeeuws Tourcomité niet uit evenwicht Beltran nam epo 1 J. Midden-Z««la"d:01l3-315520: AutoTeam.nl Beste WK judo voor Nederland Geblesseerde Van der Geest vloert alle grote mannen op WK judo Wereldrecord halve marathon Van Dijk zeker van wereldbeker Raikkonen wint in België 3^1 Eerste Grand Slam-titel Clijsters Italië behoudt volleybaltitel tlactier 0113-315640 vw.pzc.nl 'mail redactie@pzc.nl &S31.4460 AA Goes Tiortantie-exploitatie. 1Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. Kijk op www.autoteam.nl ^rHarman Wissink CAIRO - De Nederlandse judo- ploeg heeft op hel WK in Cairo Kt historische prestatie neerge- Bt door drie gouden en drie bronzen medailles in de wacht Ir slepen. Daarmee eindigde de nationale equipe achter groot- macht Japan op de tweede plaats in het medailleklasse ment. Al voor de laatste dag was de trip naar Cairo historisch. Met de gouden medailles van Edith Bosch en Guillaume Elmont en de bronzen plakken van Mark Huizinga en Claudia Zwiers wa ren de records van 1986 en 1987 al gebroken. Toen waren er beide keren eveneens vier medailles, maar was er slechts één keer goud. Gisteren kwam het totaal op zes dankzij het goud van Dennis van der Geest en het brons van Carola Uilen hoed. De hossende ploeg judoka's werd gisteren zelfs ontvangen door de Nederlandse ambassa deur in Cairo. Plichtsgetrouw ging het gezelschap naar het aangeboden dineetje. Liever waren ze met z'n allen op stap gegaan. Volgens bondscoach Marjolein van Unen is het succes te dan ken aan de huidige werkwijze van de bond. „Vroeger lag ie dereen ruziënd over de mat te rollen. Nu zijn we met z'n allen met hetzelfde bezig." GPD ■nr Herman Wissink MRO - Dennis van der Geest erd gisteren in Cairo wereld- inipioen judo. Na drie keer ons. twee jaar geleden zilver k[i hij dan nu goud op zijn j[de WK. Het was een bizar tmooi. bedend was judocoach Cor der Geest toen zijn jongste i door een paar niet begrij- cdeEgyptenaren werd tegen houden Elco (26) mocht zijn ote broer Dennis (30) niet aan and van de mat gaan felicite- Huilend zat Elco vervol- s op een tafel te wachten tot kersverse wereldkampioen ar hem toe kwam. tillend van vreugde vielen de elkaar in de armen. Menig- n pinkte bij dat beeld een aantje weg en de woede van Cor verdween als sneeuw tor de zon. was reden genoeg om eens n lekker potje te grienen met ti tweeën. Na het familiedra- op de fatale eerste dag van iwereldkampioenschappen ju- waarin Elco zwaar gebles- ïd raakte en Dennis zelf daar- ior niet goed meer kon judoën, lek Dennis geen moment meer n de zijde van zijn 'kleine' oertje De broer waarmee hij iedere ochtend in het kracht honk zit. Lang twijfelde de 130 kilo we gende zwaargewicht of hij wel deel zou nemen aan de Open Klasse. Hij had immers zelf nog veel last van zijn lies. Toen de kogel zaterdagavond laat een maal door de kerk was, stond de oudste Van der Geest zonder eni ge schroom op de mat en liep hij, na het bereiken van de halve finale, vol zelfvertrouwen door de zaal. Een beetje geluk had de judoka uit Velserbroek ook. Vier dagen eerder had hij nog een beroerde loting doordat hij in de eerste ronde de titelverdediger al te genkwam. Nu zaten alle favorie ten aan de andere kant van het schema. Hij vocht zich langs de Koreaan Sung ho Jang, langs Ulan Ryskul uit Kazakstan en op indrukwekkende wijze ver sloeg hij de Egyptenaar Isla el Shahabi. In de halve finale volg de de Georgiër Kizilashvili en tot ieders verbazing gooide hij in de finale de torenhoge favo riet Tmenov uit Rusland met een verschrikkelijke knal op zijn rug. Bizar Die knal was de ontknoping van een voor Dennis van der Geest bizarre periode. Een liesblessu re hindert hem al langer te trai nen zoals het hoort. Hij zou ei genlijk helemaal niet naar de wereldkampioenschappen gaan, maar ging toch. Hij zou mis schien niet aan de Open Klasse van gisteren meedoen, maar deed het toch. Eindresultaat: een gouden medaille voor judo ka Dennis van der Geest. Hij is wereldkampioen en daar mee snoert hij alle critici de mond. Niemand durfde gisteren het woord stoppen nog in de mond te nemen, terwijl daar tot voor kort nog openlijk over werd gespeculeerd. Kritiek kreeg de judoka de laat ste weken volop. Hij zou door zijn blessure beter thuis kunnen blijven, hij was vaker bij allerlei programma's op de televisie dan aan het trainen bij zijn club Ke- namju. En daarbij ging het op de eerste dag van de WK ook nog eens vreselijk mis. Maar gis teren was er dan de ontlading en de vreugde. Toen hij de emoties eenmaal de baas was, wilde hij nog wel even kwijt dat hij wel degelijk de laat ste maanden keihard had ge traind. „Je hoort steeds maar de verha len dat Dennis van der Geest met andere dingen bezig was dan met judo, maar ik heb me de laatste vijf maanden kapot getraind. Geen echte judotrai ning, want dat kon niet. Maar met mijn krachttrainer heb ik keihard gewerkt. Het tekort aan specifieke judotraining heb ik hier gecompenseerd met mijn ta lent." „Na alles wat er gebeurd is, mijn broertje die voor mijn neus geblesseerd raakte. Ik ben de af gelopen dagen naar de pirami des geweest om m'n hoofd leeg te maken en Elco heeft lekker te gen me zitten kletsen. Die jon gen is zo nuchter. Ik heb begon nen met het idee van 'ik zie wel waar het schip strandt...'. Nou, dat is nog behoorlijk ver ge weest, ik ben in de haven te rechtgekomen. Ik hoef voortaan geen medailles meer te winnen, als Elco ze maar wint." GPD lor Herman Wissink AIR0 - Carola Uilenhoed, de •jarige debutante op de we- Idkampioenschappen judo uit en Haag, was eigenlijk niet aar Cairo gegaan om iets te innen. Pas na de succesreeks an haar ploeggenoten zette ze eknop om. 'oen wilde ik hier niet meer ïgzonder medaille." De zwaar- iwicht verraste gisteren op de itdag met brons in de open ca- irie. Ze bereikte het succes a de herkansing, met waar mo- jkjk aanvallend judo. ware topsportster noemde indscoach Marjolijn van Unen iar pupil, die nog enkele uren rrweek doktersassistente is. „Ze gaat er totaal voor. Maar ze moet natuurlijk ook aan de fi nanciën denken. Door haar vijf de plaats donderdag bij de zwaargewichten behaalde ze de A-status, goed voor extra inkom sten. We zijn aan het overleggen hoe we haar planning nu verder gaan invullen." Uilenhoed ging naar Egypte om bij de eerste zeven te eindigen. „Dat lukte me met de vijfde plaats van donderdag goed. Daarom baalde ik. Vervolgens zag ik al m'n ploeggenoten fees tend voorbij komen en bleef ik als enige achter in het toernooi. Ik zag mijn uitverkiezing voor de open klasse (Claudia Zwiers was ook een kandidate) als een herkansing. Die heb ik gepakt." ANP Dennis van der Geest vloert de Rus Tmenov tijdens de finale van de open klasse van het WK. foto Robert Vos/ANP Karin Krappen koestert de eerste echte grote prijs uit haar carrière. foto Ad van Hasselt door Bauke Boersma UTRECHT - Ze won al een handvol internationale toer nooien en maakt al sinds men senheugenis deel uit van de we reldtop bij de vrouwen. Maar sinds gisteren telt Karin Krap pen pas écht mee in de dartswe reld. De Vlissingse won immers de finale van de World Darts Trophy, een van de meest pres tigieuze evenementen in haar tak van sport. „Ja, hartstikke leuk dat ik win", reageerde Karin Krap pen zwaar onderkoeld na haar 3-1-overwinning op landgenote Francis Hoenselaar, waarvan ze wel eens eerder won, maar nooit op echt belangrijke evene menten. Een kwestie van Zeeuwse nuch terheid? Daar leek het niet op. Karin Krappen leek veel eerder in shock te verkeren. Totaal on wetend van wat ze nu eigenlijk had gepresteerd. „Het is alle maal wel heel erg onwerkelijk, ja", gaf de Vlissingse toe. „Ik geloof dat ik nog niet helemaal besef dat ik de World Darts Trophy heb gewonnen. Mis schien dat het morgen pas wer kelijk tot me doordringt." Dan keren bij Karin Krappen wel licht ook fragmenten terug uit het tweede deel van de partij te gen Hoenselaar. De Vlissingse nam vlot een 2-0-voorsprong, zag haar land genote iets terugdoen, maar maakte het karwei vervolgens vakkundig af. „Maar hoe dat al lemaal in zijn werk ging? Dat weet ik niet meer", vertelde Krappen. „Ik ben de film van de eindfase kwijt, zat denk ik in een soort van roes." Kwelgeest En ach, de wijze waarop maak te haar ook helemaal niets uit. De winst telde. Eindelijk stónd Krappen er in een toernooi dat er echt toe doet. Op de Vechtse Banen in Utrecht rekende ze in de halve finale af met de onbe twiste nummer één van de we reld, Trina Gulliver. Om vervol gens in de finale die andere eeu wige kwelgeest te kloppen. De triomf is, zo stelde Karin Krappen, geen toevalstreffer, maar het gevolg van een veran derde sportbeleving. „Sinds een paar maanden ben ik heel anders met de sport bezig", ver telde de Vlissingse nog maar eens. „Veel serieuzer, ik laat er veel meer dingen voor. Dat be taalt zich uit en het valt in het wereldje ook op. Co Stompé zei vóór de World Darts Trophy al: 'jij gaat win nen, dat kan niet gewoon an ders als je ziet hoe je de laatste tijd vol overgave met het dar ten bezig bent.'" Nu moet dat nog doordringen tot de keuzeheren van de natio nale dartsbond. Karin Krappen is immers niet geselecteerd voor de landenploeg die binnen kort deelneemt aan het WK in Australië. Maar de Vlissingse zegt met de overwinning in de WDT niet haar gram te halen op de bond. „Dat ik niet gese lecteerd ben, heb ik allang ach ter me gelaten. Ik voel niet de behoefte om een lange neus te trekken." Ook voelde ze gisteren niet de behoefte om laveloos de Utrechtse nacht in te gaan. „Ik heb wel toestemming om dron ken te worden, hoor", lachte Karin Krappen, die met de ze ge 15.000 euro bruto rijker werd. „Maar we drinken een glaasje champagne en dan vind ik het wel best." ROTTERDAM - De pas 18-jarige Keniaanse atleet Sa muel Wanjiru heeft gisteren een nieuwe wereldrecord ge lopen op de halve marathon. Wanjiru deed dat in Rotter dam, waar hij de Forts Halve Marathon won in een tijd van 59 minuten en 16 seconden. Dat was exact één secon de sneller dan de oude recordtijd, die op naam stond van Wanjiru's landgenoot Paul Tergat. Tergat, houder van het wereldrecord op de marathon (2.04.55), liep in 1998 in Mi laan 59.17. Wanjiru was naar Rotterdam gehaald als de snelste man van dit jaar op de 21,1 kilometer. Hij liep in juli in het Ja panse Sendai al 59.43 minuten. ISMAILIA - Met de zege in de wereldbekerwedstrijd open water in het Egyptische Ismailia heeft Edith van Dijk zich gisteren verzekerd van de eindzege in de cyclus. Haar Duitse rivale Britta Kamrau kan haar in de resteren de drie wedstrijden na haar derde plaats in Egypte niet meer achterhalen. SPA - Kimi Raikkonen heeft gisteren op het circuit van Spa de Grote Prijs van België op zijn naam geschreven. De Finse autocoureur eindigde in zijn McLaren vóór zijn Spaanse concurrent Fernando Alonso, die met zijn twee de plaats klassementsleider in de strijd om de wereldtitel bleef. De Brit Jenson Button werd derde, pagina 30 Alonso nog niet zeker van titel NEW YORK - Voor het eerst in haar carrière heeft Kim Clijsters een titel in een Grand Slam behaald. De 22-jari- ge Belgische tennister versloeg de Franqaise Mary Pierce in de finale van het US Open in twee sets: 6-3 6-1. pagina 23 tijd was rijp voor Kim Clijsters ROME - Italië heeft in Rome de Europese volleybaltitel bij de mannen behouden. In de finale werd Rusland met 3-2 verslagen. De setstanden waren: 25-22 14-25 15-25 25-19 15-10). Voor de Italiaanse ploeg was het de zesde Europese titel. De Azzuri stonden de laatste negen edities telkens op het podium. Het Nederlandse volleybalteam eindigde in dit EK op de teleurstellende elfde plaats. door Frits Bakker GOES - Het Zeeuwse comité dat de Tour de France naar Zee land wil halen heeft geen twij fels over het verrijden van een etappe op Zeeuwse bodem vol gend jaar. De Belgische krant Het Belang van Limburg meldde zaterdag dat alleen Limburg op een etap pe mag rekenen. Volgens de krant rijdt het Tourpeloton van af de start in Straatsburg op maandag 3 juli naar Valken burg, met de finish op de Cau- berg. De volgende dag trekken de renners via Tongeren, Luik en Charleroi direct terug naar Frankrijk. De organisatie van de Tour de France heeft die berichten niet bevestigd. De bronnen zijn door de krant ook niet vermeld. Pieter Stoter van het Zeeuwse comité hecht dan ook weinig waarde aan het verhaal dat de krant publiceerde. ,,Ik twijfel er niet aan dat de Tour naar ons komt", zei hij gisteren in een reactie. „We waren al lang door Leblanc op de hoogte gebracht als de Tour voor een ander tra ject zou kiezen." Toch zijn er al enige tijd andere geluiden te horen dan over een eerste Tourweek met Zeeland in het schema. De onzekerheid wordt gevoed vanuit Limburg, waar de Tourorganisatie de ho tels al heeft geboekt voor de etappe die naar Valkenburg leidt. In Zeeland zijn geen ho tels gereserveerd. De Limburger Bennie Ceulen, die de Zeeuwse belangen in Pa rijs behartigt, verbindt daar geen conclusie aan. Hij houdt vol dat de Tour vrijwel zeker ook Zeeland zal aandoen in 2006. „Het duurt wel lang voordat er iets bekend wordt, maar dat komt door de verwikkelingen tussen de Tour-organisatie en Hein Verbruggen over de Pro Tour. De assistenten van Le blanc waren tot gisteren in de Ronde van de Toekomst. Ik ver wacht dat ze deze week naar Zeeland reizen om de route vast te leggen." Ceulen kent het spel dat zich in deze weken rond de Tour af speelt. Hij heeft de Zeeuwse or ganisatie laten weten: „We zit ten nog zes weken voor de be kendmaking van het parkoers. Dan wordt er elk jaar gespecu leerd over de route en de kan sen. Het bericht van de Bel gische krant is uit de lucht ge grepen. De Tour gaat wel naar Saint Quentin, maar vanuit Zee land en niet vanuit Limburg." Pieter Stoter: „Ik maak me abso luut geen zorgen. Vorige week, toen we een bijeenkomst had den met sponsors en genodig den, ging ineens het gerucht dat er een etappe van Valkenburg naar Leuven zou komen. Dat bleek ook een vals bericht. Wij hebben alle vertrouwen dat we binnen nu en een paar weken ze kerheid krijgen." Het definitieve parkoers voor 2006 wordt op 27 oktober in Pa rijs gepresenteerd. door Wilko Voordouw PARIJS - De Spanjaard Manuel Beltran, de Deen Bo Hamburger en de Colombiaan José Joachim Castelblanco zijn drie van Lan ce Armstrongs 'epo-kompanen' uit de Tour de France van 1999. Dat schrijft de Franse krant Le Journal du Dimanche. De krant heeft de namen gekre gen via Jacques de Céaurriz, hoogste baas van het dopingla- boratorium in de Parijse voor stad Chatenay-Malabry. Vol gens De Céaurriz werd het drie tal gecontroleerd na afloop van de proloog van de Tour de Fran ce 1999, samen met de latere Tourwinnaar Lance Armstrong. Met de bekendmaking van de drie namen wordt de 'affai re-Armstrong' opnieuw gevoed. Vooral de naam van Beltran is intrigerend. In 1999 reed hij nog voor Banesto, maar sinds enkele jaren verdedigt hij de kleuren van Armstrongs ploeg. Eind au gustus maakte het Franse sport dagblad l'Équipe bekend dat de zevenvoudig Tourwinnaar in 1999 gebruiker was van epo. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21