J Onderzoek naar parkeerbehoefte PZC Protesthek herinnert Terneuzen aan belofte Nieuwbouw en sloop in Graauw Ledeltheater trapt af voor nieuw seizoen Omdat de gemeente het verrekt. veiligheidshek Regeling voor bezoekers binnenstad Terneuzen laat op zich wachten Wethouder dubt over aanblijven f Middelburg zoekt elf miljoen eun Theater wil ook grote producties te weekenddiensten Kunstzinnige therapie in Palazolli Huis Dodemansplek Kennismaking jeugd met dam en toneelspelei Plaats ik zelf een vrijdag 9 september 2005 door René van Stee OOSTBURG - Het Ledeltheater in Oostburg luidt zondag het nieuwe seizoen in met gratis op tredens. Die worden merendeels in de kleine zaal opgevoerd. Dus wie het eerst komt, heeft de meeste kans om een voorstelling bij te wonen. Het programma is sterk regio naal getint. DFN trapt om 12.30 uur af met een djembé-demon- stratie. Vanaf 13.00 uur brengt Ambras muziek in streekdia lect. Daarna is het om 14.00 uur de beurt aan de Vlaamse cabare tière Sabijn die een try-out van haar nieuwste voorstelling brengt. Na Sabijn volgt om 14.30 uur Leute boven Alles, net als Am- bras afkomstig uit Zeeuws- Vlaanderen, met feestmuziek. Het Amsterdamse Trio A Libe verzorgt daarna een optreden met jiddische muziek. Van Alles sluit vanaf 16.30 uur het pro gramma af. Zij brengen akoesti sche muziek in de traditie van The Beatles. Doorlopend is er ook een optre den van De Schapen in de Wie- je, artiesten uit de regio die een mime-act brengen en levende standbeelden uitbeelden. Daar naast presenteert toneelvereni ging De Plattelanders haar nieu we voorstelling. In 2004 trok het Ledeltheater meer dan 20.000 bezoekers, een stijging met meer dan twintig procent ten opzichte van 2003. De verwachting is dat dit jaar nog meer theaterliefhebbers de kassa passeren. De verwachtin gen bij coördinator John Bolsius zijn hooggespannen. Uitgekiend „Dankzij een uitgekiende en uit gebalanceerde programmering moet dat lukken. Iedereen komt bij ons aan zijn of haar trekken. Cabaret, zang, dans, film, toneel of kindervoorstellingen: er is ei genlijk niks wat wij niet bie den", aldus Bolsius. Het theater is van september tot en met mei volgeboekt met meer dan veertig voorstellingen. Tal van bekende artiesten weten de weg naar Oostburg te vinden, maar er is ook volop rekening ge houden met regionaal talent. Het aanbod varieert van Lenny Kuhr, Wibi Soerjadi en Hakim (bekend van Sesamstraat) tot Hetty Heyting, theatergroep Su burbia en de Berini's. Regionale artiesten die aan bod komen zijn onder meer Jacco Ricardo, Eric Rotte, The Young Ones en De Plattelanders. Cabaretière De avond voor de open dag opent cabaretière Claudia de Breij zaterdag om 20.15 uur het seizoen met haar show 'Hallo lie ve mensen'. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Meer informatie over de open dag en de seizoens programmering is te vinden op www.ledeltheater.nl. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Automobilisten die bewoners in de binnenstad of de wijk Java in Terneuzen be zoeken, moeten hun voertuig de eerstkomende maanden nog op een regulier (betaald) parkeer terrein in de buurt zetten. De gemeente inventariseert de komende maanden de behoefte aan parkeerplaatsen voor de be woners zelf en kijkt tegelijker tijd of en waar er ruimte voor be zoekersplaatsen is. WD-fractievoorzitter W. Broek- huysen vraagt deze week op nieuw - hij vroeg in het verleden al diverse keren om een oplos sing - of Terneuzen snel een re geling voor bezoekers van ver gunninghouders wil invoeren. Broekhuysen wijst erop dat di verse grote steden in den lande op verschillende manieren voor zien in bezoekersplekken in par- keervergunningplichtige wij ken. In de meeste gevallen ver strekt de bezochte bewoner zijn bezoeker een parkeerkaart of sticker die het mogelijk maakt een beperkte tijd te parkeren. Op die manier staat vast dat mensen ook echt iemand in de wijk bezoeken en niet gaan win kelen of in een naburige wijk werken. Wethouder J. van Schaik sluit niet uit dat Terneuzen ook een dergelijk systeem invoert. Maar hij benadrukt dat de gemeente eerst goed moet inventariseren hoeveel parkeerplaatsen er be schikbaar zijn voor binnenstad bewoners en ook voor bewoners van bijvoorbeeld de wijk Java. „Als er ruimte genoeg is, kun nen we bekijken op welke ma nier we mensen het best tege moet kunnen komen. Het mooi ste is natuurlijk om één systeem in te voeren voor de binnenstad en andere wijken. Niemand zit te wachten op verwarring door verschillende parkeerbepalin- gen in één gemeente. Mochten de omstandigheden zo ver uit een lopen dat individueel maat werk nodig is, dan schrikken we daar niet voor terug." De wethouder voegt eraan toe dat de gemeenteraad de Par- keernota dit najaar eerst moet vaststellen. Pas daarna kan een onderzoekje naar de mogelijk heden voor bezoekersparkeer- plaatsen plaatsvinden. Van Schaik: „Dat hoeft op zich niet zo lang te duren. Eventuele maatregelen kunnen, schat ik, eind dit jaar worden doorge voerd." U MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Aar- p 't Westeinde (GroenLinks) maakt maandag bekende# aanblijft. Van 't Westeinde beraadt zich op zijn por.p de beslissing van de gemeenteraad om te stoppen mP bouwen van een theater aan de Zuidsingel. Gister?; heeft Van 't Westeinde overleg gehad met zijn fract» vertegenwoordigers van GroenLinks. Hij wil zijn ba sing pas naar buiten brengen na overleg met de lede? coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie. Dat o\> vindt maandag plaats. De beslissing over het thq heeft de coalitie aan het wankelen gebracht. De dnei tijen die voor het afmaken van het theater stemden'i wijten de PvdA-fractie dat ze gemaakte afspraken n» komt. Bovendien hebben ze kritiek op PvdA-weth( A.de Vries. Hem wordt verweten zijn fractie te hebbe stuurd bij de beslissing om tegen te stemmen. Van 'tl einde twijfelt of hij zijn ambtsperiode, die nog totj gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaard. zal afmaken. Eerder liet hij weten er weinig voor te len om helemaal opnieuw aan het project te beginner MIDDELBURG - Het gemeentebestuur van Middej praat binnenkort met de provincie over de manier»: op het tekort van elf miljoen euro moet worden opg? gen. Dat tekort is ontstaan nu het theater aan de Zusj gel niet wordt afgebouwd. Het gaat om geld dat totE in de bouwput is gestoken. De verwachte opbreng?, verkoop aan een projectontwikkelaar is al verre" Ook met het innen of betalen van schadevergoedingjr' rekening gehouden. Het bedrag van elf miljoen euro# dit jaar worden afgeboekt. Nu er geen theater of par#1 garage wordt gebouwd, is het niet toegestaan omhelr""1 een aantal jaar af te schrijven. De gemeente heeft nog; enhalf miljoen euro in kas voor risico's. Maar da'L '™a moet weer worden aangevuld om toekomstige t Iers op te vangen. De gemeente moet het geld erscm« ders vandaan halen, er moet bezuinigd worden. Wat het helemaal niet lukt om de tekorten binnen drie jas te vangen, krijgt de gemeente de gevreesde artikel-U; tus. Ze krijgt dan financiële steun van het Rijk, maar dan niet zelf beslissen waaraan geld wordt uitgegeva MIDDELBURG - De exploitant van de schouwbt Middelburg heeft geen zin om alleen kleine products programmeren. Als de huidige schouwburg aan he:! lenwater niet wordt opgeknapt, gaat de deur eind; gend jaar dicht. Dat zegt H. Kole, voorzitter vanSL ting Schouwburg en Concertzalen Middelburg (SS „We moeten alles op een rijtje zetten. De belangenv; SSCM zijn op een onfatsoenlijke manier geschonde is alleen maar gekeken naar het belang van de van de Zuidsingel." De huidige schouwburg is i_0_ door de arbeidsinspectie. De schouwburg moest m opgeknapt, maar de arbeidsinspectie verleende uitstói dat er plannen waren voor een nieuw theater. „Nu zi we met een versleten theater verder moeten", „Wij zullen waarschijnlijk eisen dat de gemeente een i tal voorzieningen treft waardoor we open kunnen bli; Anders sluiten we op 31 december 2006." De sticè voelt er niets voor om alleen nog kleine producties tei grammeren. „Dan worden we een buurthuis, of een ca huis. Daar is geen stichting voor nodig." TERNEUZEN - Het Palazzoli Huis in Terneuzen, steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, begint in oktober weer met creatieve middagen. De bijeenkomsten in verpleeg huis Ter Schorre aan de Bach- laan zijn iedere eerste maandag van de maand van 14.00 tot 15.30 uur. De deelnemers wor den begeleid door Ton Schep- man, kunstzinnig therapeut en beeldend kunstenaar. De eerste bijeenkomst wordt met houtskool gewerkt, later met pastel. Iedereen die erva ring heeft met kanker, ook de naasten van de patiënt, kan zich aanmelden. Kennis van tekenen en schilderen is niet nodig. Be langstellenden moeten zich voor af aanmelden. Meer informatie is verkrijgbaar via 0118-413932 en palazzoli@zeelandnet.nl. Het Huis is geopend maandag en woensdag van 14 tot 16 uur Gerben Dijkstra uit Sluiskil bij zijn zelfgemaakte hek, dat spelende kinderen van het kinderdagverblijf ervan weerhoudt de straat op te rennen. foto Camile Schelstraete door Jan van Zuilen SLUISKIL - Dat krijg je er van als de gemeente haar belofte niet nakomt, dan nemen we zelf het heft in handen, zegt Gerben Dijkstra uit Sluiskil. De toezeg ging was dat de gemeente Ter neuzen een hek zou plaatsen bij de uitgang van kinderdagver blijf Harlekijn aan de Spoor straat. De belofte werd gedaan in maart, toen Dijkstra en nog een aantal andere ouders en peuters wethouder Co van Schaik een petitie aanboden. Een half jaar later staat er echter nog steeds geen hek. „Ik heb een paar keer gemaild met Van Schaik met de vraag waar dat hek bleef. Komt eraan, mailde die dan terug, maar on dertussen staat het er nog niet", zegt Dijkstra. Het getreuzel beu nam hij gisteren zelf de hamer ter hand. Hij timmerde van drie houten staanders en vier vurenhouten planken een hek en plaatste dat voor de uitgang van het kinder dagverblijf. Met een pamflet er bij: 'omdat de gemeente het ver rekt, plaats ik zelf een veilig heidshek'. Want dat zit Dijkstra nog het meest dwars, dat de gemeente, in dit geval wethouder Van Schaik, de belofte niet nakomt. „Ik vind dat iedereen dat mag weten. Daarom heb ik er die tekst bijgehangen." Hij begrijpt het ook niet. „Het is zo'n kleine moeite. Ik had in een uur tijd een hek getimmerd en op zijn plek gezet." De afraste ring is niet zo mooi en oogt be duidend minder solide dan de ij zeren beugels die bijvoorbeeld voor uitgangen van scholen wor den geplaatst. Toch is peuter leidster Natasja van Bendegem er content mee. „Nu kunnen de kinderen tenminste niet langer zo maar de straat op rennen", zegt ze. Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen geeft rui terlijk toe dat de gemeente in ge breke is gebleven. „We hebben vorig jaar november al besloten om daar een hekje neer te zet ten. Het is vervolgens op de lijst van uit te voeren werkzaamhe den terechtgekomen. Normaal had het er al lang moeten staan, maar op een of andere manier is het er steeds niet van gekomen. Heel vervelend", aldus de wet houder. Toch is het nog steeds wel de be doeling dat het er komt. Van Schaik: „De planning is nu dat we het tegelijk doen met het plaatsen van een nieuw hek om de Oranje Nassauschool. Dat zou binnen een week, nee, laat ik voorzichtig zijn, binnen twee weken moeten kunnen." door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - Hulst wil snel een exploitatieovereenkomst aan gaan met woningbouwcorpora tie Woongoed voor de sloop en herbouw van woningen en het realiseren van een nieuwe woon wijk in Graauw. In totaal wor den zestien woningen gesloopt, worden 27 woningen gebouwd en komen er 17 vrije kavels. De gemeente sloot eerder een in tentieovereenkomst met de cor poratie. Hierin is overeengeko men dat beide partijen zich in zetten voor de herstructurering van de Irenestraat en een deel van de Jacintastraat en de bouw van een nieuwe woonwijk ten westen van Graauw. De woning bouwcorporatie is initiatiefne mer. Het herstructureringsplan bestaat uit de sloop van twaalf woningen aan de westzijde van de Irenestraat. Hier komen ze ven geschakelde woningen voor in de plaats. Aan de noordwest kant van de Jacintastraat wor den vier woningen gesloopt. Zij maken plaats voor twee bouwka- vels voor vrijstaande woning bouw. Ten westen van de Tulpstraat en de Irenestraat in Graauw moet een nieuwe woonwijk ver rijzen. Er komen zes geschakel de en zes zogenaamde kopwonin- gen, acht rijhuizen en vijftien bouwkavels voor vrijstaande wo ningbouw. Aangezien de gemeente Hulst is afgestapt van de sociale of eco nomische binding die kopers met Graauw moeten hebben, zijn de vrije kavels voor ieder een te koop. Ook de aanleg van wegen, trot toirs, parkeervoorzieningen, en groenstroken is meegenomen in de intentieverklaring. Daar naast wordt een sloot gedempt en een nieuwe aangelegd. Wethouder B. Pauwels ver wacht dat binnen een halfjaar de eerste sloop- en bouwactivi teiten in Graauw zijn begonnen. Voor het zover is, moet eerst de gemeenteraad zich uitspreken over het aangaan van een defini tieve exploitatieovereenkomst. De Hulster fracties wordt daar om gevraagd wensen en eventue le bedenkingen te uiten over de overeenkomst. Ook de provincie moet zich nog uitspreken over het definitieve plan. Aan de noordwestkant van de Jacintastraat worden vier woningen gesloopt. zaterdag 10 en zondag 11 september 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel. (0117) 420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: J. H. M. Brasseur, Beethovenhof 3a, Ter neuzen, tel. (0115)618042. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, STELLENDAM - De N57 tus sen Stellendam en de Brouwers- dam wordt aangepakt. Op dat stuk zijn de afgelopen jaren meerdere doden gevallen bij frontale botsingen; vorige maand nog vielen er drie slacht offers. Rijkswaterstaat veran dert de belijning en verlaagt de snelheid naar tachtig km/uur. tel. 0115-619628. Spreekuur zat. vz 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren Cs Steenberghe', Van Steenbergenli Terneuzen. Dierenarts P. de Vos,i zon. uitsluitend behandeling vang patiënten na telefonische afspraak 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostbur en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.AH Bruijckere en E.G. van Bruinessen senberg. Afspraken via telefoonni. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oosïu tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O M. David, Westdam 54,te! 453800, spreekuur zat. 11.00-12K St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat31! pellebrug, tel. 0114-312701. Spral 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-VlasnJ alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-I: deren, voor spoedgevallen dag? nacht bereikbaar: West-Zeeu ws-Vlaanderen: Te nummer 0117-456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tel? nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraam»: Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-I deren, dag en nacht bereikbaars 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: ma. 24 uur. Bereikbaar via mobeB mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur baar via mobielnummer 06 20*3 Midden-Zeeu ws-Vlaanderen:; baar via mobiel nummer 06 53$: OOSTBURG - De StichW zijn West Zeeuwsch-Vlaatf houdt twee workshops waar deren kennis kunnen met dans en toneel. De eerste is donderdag l'! tember in het multifunofl gebouw Den Hoekzak in burg. Dat is een wor. Streetdance, die twee wordt gegeven; eerst voori* ren van 10 tot 13 jaar (aa3 19.00 uur) en daarna voorC ren van 13 tot 15 jaar laas 20.00 uur). Bij voldoendes begint donderdag 22 sep« de cursus Streetdance. De- de workshop, over toneeii? is op woensdag 21 septec:t het scholierencentrum Zwin College in Oostburg is bestemd voor kinderen tot 16 jaar. Bij voldoende^ begint woensdag 28 sepi® de cursus Toneel S workshops zelf zijn cursussen niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40