PZC Wandel op ontdekkingsreis De Champs Elysées in Spanje Lee Mol kijkt uit naar alle derby's Voetballer viert dit seizoen zijn rentree bij Renesse Officials gewond bij WK-duel Van Scheppingen uitgeschakeld Voetbalbond beschuldigt Chelsea Oud-volleybalinternationals bij AZ Titelstrijd jeugdbiljarters uitslagen n/A*e vrijdag 9 september 2005 s21 Voor Duiveland js feesten voorbij ZIERIKZEE - In de derde klas- A van het zaterdagvoetbal zowel ZSC'62 als Duive land in de eerste speelronde niet in actie. De reden daarvoor was het zestigjarig jubileum bij de club uit Oosterland, waardoor de onderlinge strijd uitgesteld «erd. Het feest is geweest, ook Duiveland en ZSC'62 moeten aan de bak. InSerooskerke, dat morgenmid dag op Oosterland verwacht wordt, treft de ploeg van Jan Heikamp een lastige tegenstan der. Vorige week hield 'Seroos' degradant Nieuwdorp van een overwinning af en had het zelfs cecht op meer dan het ene be haalde punt. De thuisduels van Duiveland beginnen, totdat het tweede veld weer speelklaar is, om 15.00 uur. ZSC'62 kan zich bij de competitie-ouverture op maken voor een derby. In Nieu- werkerk is SKNWK gastheer. DeNieuwerkerkers treden in ie der geval aan zonder Leon de Bruine, Jacky de Bruine en Christiaan van Vossen. In Heinkenszand treft Bruse Boys een oude bekende. Twee seizoenen geleden degradeerden beide ploegen uit de derde klas se A en nu zijn ze beide na één seizoen alweer terug. Heinkens zand won met 0-2 bij Dauwen- daele en Bruse Boys behaalde een punt tegen SKNWK. In de vierde klasse A was DFS-trainer Ronnie de Bruine ziedend over de belabberde eer ste helft van zijn ploeg in het duel met Hoedekenskerke. Na rust wist de ploeg uit Burgh- Haamstede een blamage af te wenden en won het toch nog af getekend met 5-1. Morgen komt Cadzand op bezoek bij DFS. WIK'57 verloor vorige week in de vierde klasse B nipt van ZPR'84 en de ploeg van trainer Peter Aertssen gaat nu in Stave- msse op jacht naar de eerste punten van het seizoen, i Zondag krijgt Zierikzee, thuis tegen Voab, de kans om zich te revancheren voor de mislukte seizoensstart (4-0-nederlaag) te gen Dosko. In de vijfde klasse B gaat Dreischor op bezoek bij Volharding en Ouwerkerk bij [Lewedorpse Boys. Zonnemaire speelt in de reserveklasse thuis tegen het derde elftal van De Noormannen. door Klaas Verspoor RENESSE - Over naderende te genstanders, de afgelopen sei zoenen en de derby's tegen Ou werkerk en Dreischor hoef je te gen Erwin Wandel, voetballer van Renesse, niet te beginnen. De reden? Voor hem is alles nieuw! Na vier voetballoze ja ren haalde de voetballer aan het begin van de voorbereiding zijn voetbalschoenen uit de kast. De nu twintigjarige Erwin Wan del is blij om weer terug te zijn op het voetbalveld, de plek waar hij lang niet kon acteren. De reden van de lange pauze is een langslepende en hardnekki ge blessure. „Ik ben vier jaar ge stopt. Ik had een blessure aan mijn rechterknie. Door al het voetballen heb ik vocht in mijn knie gekregen en dat wilde er maar niet uit. Op een gegeven moment had ik er geen zin meer in: altijd die blessures. Ik ben er wel aan behandeld en met rust is het op een gegeven moment overgegaan. Ik heb de laatste ja ren eigenlijk alleen gewerkt en geen andere sport gedaan." Toch kriebelde constant het voetbalbloed in huize Wandel. Vader Ad (50) was een niet on verdienstelijke voetballer in de hoofdmacht van Renesse en met zijn oudere broer Remco speelt Erwin dus nu waar 'pa' ooit speelde. „Ik ben weer begonnen omdat ik er weer hartstikke veel zin in heb gekregen. Na een paar jaar er tussenuit, heb ik nu ook geen last meer van mijn knie", aldus de jongste voetbal ler uit het gezin Wandel. Op zich is dat pijnvrij zijn - na een voorbereiding, een beker campagne en de eerste competi tiewedstrijd - al een goed teken. Erwin Wandel heeft peentjes ge zweet in de eerste weken na zijn rentree op de velden, maar bleef fysiek overeind. „Vanaf de eer ste training was het heel veel lo pen geblazen. Het was vanaf het begin heel zwaar. Af en toe werd het me wel zwart .voor mijn ogen", kijkt de voetballer, die in het dagelijkse leven mon teur is bij een bedrijf in de staal- Erwin Wandel heeft het plezier in het voetbal hervonden. bouw, terug op zijn eerste perio de in de eerste selectie van Re nesse. Wandel was voor zijn blessure veelal als aanvaller binnen de lij nen terug te vinden, maar staat momenteel als verdediger opge steld. „Ik weet eigenlijk niet waarom", merkt hij op. Voetbal len kan hij wel, mede door het feit dat hij tweebenig is. „Ik kan met allebei een balletje trappen, maar ik ben meer rechts dan links.'--, legt hij uit. Lekker potje Renesse won de thuiswedstrijd tegen Nieuw Borgvliet met 4-2. „Het was een lekker potje. Nieuw Borgvliet speelde agres sief en ze konden best goed voet ballen. Nieuw Borgvliet speelde ook best aanvallend. Waarom we dan toch gewonnen hebben? Door onze inzet!" De overwinning betekende dus een goede start voor Wandel en zijn ploeggenoten. Zelf maakte hij in de tweede helft pas zijn op wachting. Hij kwam in het veld als vervanger van Sebastiaan Everaers. Erwin Wandel wordt bij Renesse door trainer Leon Bakker voorzichtig gebracht. „Ik moet nog een beetje in condi tie komen en wat meer spelin zicht en ritme krijgen. Leon wil me rustig laten beginnen en me steeds speelminuten geven. Of ik begin, of ik kom er in de twee de helft in. Leon heeft er ver trouwen in dat het wel goed komt met me." Trainer Leon Bakker was voor de voetballer geen onbekende. „Ik heb hem vroeger af en toe meegemaakt toen hij inviel als trainer." Bij Renesse laat Wan del zich dit seizoen maar weke lijks verrassen. „Ik weet niet wat ik van dit seizoen moet ver wachten. Ik moet het per wed strijd bekijken, want ik kan het allemaal nog niet zo bevatten. Wij moeten bij Renesse in ieder geval goed en hard trainen." Grote onbekende Ook Kaaise Boys, de ploeg uit Fijnaart, die vorige week met 2-0 won in Ouwerkerk, is voor Wandel een grote onbekende. En dat geldt eigenlijk voor alle huidige voetballers bij Renesse. In een grijs verleden ontmoetten de ploegen elkaar wel in compe titieverband. De Brabanders speelden in het seizoen 1992- 1993 in de vierde klasse B tegen foto Marijke Folkertsma Zierikzee, maar kwamen daar na nooit meer in competitiever band uit tegen een Schouwen- Duivelandse voetbalvereniging. In het seizoen 2001-2002 degra deerden Kaaise Boys uit de vier de klasse. Vorig jaar eindigde Kaaise Boys als vijfde in de vijf de klasse C. Erwin Wandel gaat er vanuit met een goed resultaat terug te keren uit Fijnaart. „Ik hoop dat we winnen." Wat Renesse hem dit seizoen gaat brengen, daar heeft hij geen flauw idee van. Maar per soonlijk heeft hij wel een doel op korte termijn in het vizier: „Nu begin ik of ik ben invaller. Maar ik wil weer hele wedstrij den gaan voetballen." Het is dui delijk: Erwin Wandel heeft het plezier in het voetbalspelletje hervonden. VALLETTA - Bij rellen na het WK-kwalificatieduel tus sen Malta en Kroatië zijn woensdagavond diverse offi cials gewond geraakt. De minister van communicatie, Cencu Galea, twee officials van de nationale bond van Malta en zestien agenten moesten zich laten behandelen nadat Kroatische fans hun woede hadden geuit over het onverwachte puntenverlies van hun land. Malta hield de Kroaten verrassend op 1-1 Na afloop bekogelden onge veer honderd Kroatische supporters de politie en de vip-tribunes met delen van stoelen en met andere objec ten. De politie slaagde er uiteindelijk in de groep relschop pers te isoleren en de rust terug te brengen in het stadion. ANP/DPA BRASOV - Dennis van Scheppingen is uitgeschakeld in de tweede ronde van het challengertoernooi in het Roe meense Brasov. De Nederlandse tennisser ging gisteren met 4-6 2-6 onderuit tegen de Griek Vasilis Mazarakis. ANP LONDEN - De Engelse voetbalbond (FA) heeft Chelsea in staat van beschuldiging gesteld wegens illegale dopingtes- ten. Ruim een jaar geleden voerde de Londense club bij een paar eigen spelers controles op verboden middelen uit. Dat is volgens de reglementen verboden. Chelsea heeft tot 23 september de tijd om op de aanklacht te reage ren. José Mourinho, de huidige coach van Chelsea, trad een maand voor de gewraakte dopingtesten aan. De Portu gees gaf eerder al toe dat zijn club de Roemeense spits Mu- tu op de korrel had genomen wegens het gebruik van geestverruimende middelen. Nadat hij positief werd be vonden op cocaïne, ging Chelsea over tot ontbinding van diens contract. ANP ALKMAAR - In het kader van de versnelde trainerscur sus gaat een groot aantal oud-volleybalintemationals van daag op bezoek bij AZ. Oud-spelers als Peter Blangé, Ron Zwerver en Bas van de Goor, winnaars van olympisch goud in Atlanta, zullen bij de Alkmaarse club een trai ning bijwonen. Ook hebben ze een bijeenkomst met trai ner Louis van Gaal en wonen ze een presentatie van direc teur voetbalzaken Marcel Brands bij. ANP LEWEDORP - De eerste persoonlijke kampioenschappen van het biljart district Delta Zuid West zijn voor de jeugdspelers in het libre vijfde en zesde klasse. Morgen vanaf 10.00 uur is café-pension de Goede Verwachting in Lewedorp het strijdtoneel. Thuisspeler Johnny van der Does van LBV is in de vijfde' 1 klasse de te kloppen man. De concurrentie komt van Gert Jan van Valen van De Poedel. In de zesde klasse gaat het titelgevecht tussen Jeffrey van Eenennaam van VEGABV, j Remco Paauwe van De Herberg uit Kapelle en Bert de' j Ruiter uit Renesse. Zondag beginnen de wedstrijden om 11.30 uur en is de finale om 14.30 uur. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Aan het einde van vorig voetbalseizoen maak te Lee Mol de overstap van zon dagvereniging Zierikzee naar za terdagclub Mevo. „Omdat ik dan op zondag naar Feyenoord kan en omdat een aantal vrien den van me bij Mevo speelt", legt hij uit. Vorige week maakte Mol met Mevo een mislukte start in de vierde klasse B. De ploeg ver loor de uitwedstrijd tegen Krab- bendijke met 5-1 en staat na één duel op de plaats waar het vori ge seizoen niet vanaf kwam: de onderste. Lee Mol, die bij Mevo werd herenigd met zijn voetbal maatjes Jeroen Volkeri, Eelco Berrevoets en Leon Groenleer en Mevo-leider Arno Schipper, venvacht niet dat Mevo daar lang zal blijven staan. Hoe kijk je terug op de wed- ttnjd tegen Krabbendijke. Mevo kreeg al snel een behoorlijke domper te verwerken toen Tweede verlies FC Den Bosch in eerste divisie MAASTRICHT - MW heeft FC Den Bosch gister avond de tweede nederlaag van het seizoen toege bracht. De club uit Maastricht won in de eigen Geusselt met 4-1. FC Den Bosch, vorig sei zoen nog uitkomend in de eredivisie, heeft na zes duels al zes punten minder dan koplopers Volendam, Excelsior en WV. Dankzij doelpunten van Siahaija en Bmcic leidde MVV binnen dertien minu ten met 2-0. Muhamadu en Bryssinck tilden na rust de score naar 4-0. Topschutter Powel van FC den Bosch miste al na acht minuten een strafschop, «ij stuitte op doelman Van de Ban. Verhaegh scoorde in de slotfase nog wel voor de bezoekers. ANP Jeroen van de Dries al na elf mi nuten uitviel met een gebroken pink. Was dat doorslaggevend voor het verloop van het duel? Lee Mol: „Ik denk het wel. Er ging een veldspeler op de goal (Michel Hendrikse). Vanaf dat moment kan je niet meer doen dan je best, maar het vertrou wen ging een beetje weg bij de ploeg. Als er een normale keeper op goal had gestaan, zou het heel anders zijn gelopen. De eerste helft voetbalden we nog niet eens zo slecht, maar na de rust was het snel gebeurd." Je scoorde zaterdagmiddag wel zelf je eerste competitietreffer voor Mevo. Was dat een lekker gevoel? „Het is altijd leuk om al in de eerste wedstrijd te scoren. Maar het was op zich maar een intik- kertje. Ik kreeg de bal van Leon Hendrikse." Wat verwachtte je vooraf bij je overstap naar de andere Zierik- zeese voetbalclub en zijn die ver wachtingen ook al uitgekomen? „Ik verwachtte eigenlijk niet zo veel. Er zijn heel veel nieuwe jongens bij Mevo gekomen en ie dereen moet duidelijk nog aan elkaar wennen. Dat zag je zater dag ook weer goed." Vorig seizoen verliep voor Mevo desastreus. De intenties en ver wachtingen zijn voor dit seizoen behoorlijk hoger. Waar eindigt dit Mevo dit seizoen volgens jou? „Ik denk dat we in de midden moot mee moeten kunnen draaien. En als het meezit, kun nen we misschien toch een perio de pakken. Ik hoop dat we leuke wedstrijden gaan voetballen. Dat is het voornaamste, want vo rig seizoen heeft iedereen wei nig plezier beleefd bij Mevo." Morgen komt Brouwershaven op bezoek. Vind je het leuk om weer tegen andere Schouwse clubs te gaan voetballen? „Het is wel even wennen voor me. Bij Zierikzee speelden we al leen tegen Brabantse clubs en ploegen van Walcheren. Nu speel ik weer tegen WIK en Brouw: ik heb er wel zin in. Ik verwacht veel strijd, want dat is meestal wel zo bij derby's. Maar na de 5-1-nederlaag moeten we met Mevo nu maar voor de over winning gaan." Zes deelnemers volbrachten de monstertocht. Vlnr: Mark Wieland, André Lagarde, Jan 't Gilde, Toon Deij, Rob van der Goes en Jan de Kraker. foto Frits Bakker Toon Deij en vrienden volbrengen monstertocht van Axel naar Moraira door Frits Bakker MORAIRA - Aan de baai van Moraira lag gisteren de finish van een heroïsche wieier- tocht. De 58-jarige Axelaar Toon Deij, bij wie een ernstige vorm van kanker is vastge steld, reed met vijf vrienden vanuit Axel in twaalf dagen met de fiets naar Moraira. De tocht van tweeduizend kilometer (1998 om precies te zijn) was opgezet om geld in te zamelen voor de bestrijding van kanker. Op de eindstreep in Moraira, tussen Valencia en Alicante, stonden gistermiddag vijftig vrienden, bekenden en sponsors de wieier- helden op te wachten. „Het lijkt de Champs Elysées van Spanje wel", zei Deij op de boulevard van Moraira, waar een echte finishlijn was getrokken en een ontvangst was bereid met champagne, medailles en bloemen. De Axelse zakenman noemde het voltooien van de tocht een over winning op zichzelf en op z'n ziekte. „Twee jaar geleden dacht iedereen nog: Toon is de bol af, die leeft geen jaar meer. Maar ik ben blijven vechten tegen mijn ziekte. En dit is het resultaat. Ik leef nog, ik heb tweedui zend kilometer heel hard met de fiets gere den en voel me topfit." Het gezelschap vertrok zaterdag 27 augus tus vanuit Axel voor een tocht van twaalf etappes, met één rustdag in Lloret de Mar. Twee fietsers reden de eerste vier dagen mee, de andere zes haalden gisteren de fi nish. Toon Deij sprak van een geweldige ka meraadschap onderweg. „Ik ben er zelf, door een val in de weken voor de start, niet optimaal aan begonnen. Daarom heb ik het in de eerste zes dagen tot diep in Frankrijk heel zwaar gehad, maar er is geen dag ge weest dat ik aan opgeven heb gedacht. We hebben met zijn allen iets onvergetelijks be leefd." Voor het hele traject hadden de zes rijders een kleine tachtig uur nodig. Jan 't Gilde had bijgehouden dat er vijftien lekke ban den waren geweest en twee gebroken spa ken. „We zijn van valpartijen gespaard ge bleven, wat al heel bijzonder was", zei Jan de Kraker. „Op de Spaanse wegen hebben we twee dagen in de gutsende regen gere den." Mark Wieland, de invaller: „Het was soms gevaarlijk en hectisch om op snelwegen tus sen de auto's te rijden. We zijn een keer kletsnat en zwart van de modder van de fiets gestapt." „De Franse wegen zijn prachtig om over te rijden, maar de mensen zijn vaak niet erg vriendelijk", stelde Toon Deij vast. „Het is een paar keer gebeurd dat we in een restau rant geen eten kregen, omdat we met tien man waren. „In Spanje is het net andersom. Toen we eenmaal over de Pyreneeën waren, werden we overal met open armen ontvan gen. De Spanjaarden vonden het fantastisch dat we helemaal vanuit Nederland kwamen rijden." Mark Wieland: „Het mooiste dat we onder weg hebben gezien, waren de enorme wiet- plantages in het noorden van Frankrijk. Ik kon het niet geloven, want de Fransen ko men bij ons om het te kopen. Maar het is echt waar. We hebben een paar takken mee genomen om af en toe eens aan te ruiken." Volgens Toon Deij stond de teller gisteren in Moraira op 2005. Jan de Kraker had er 1998 geteld. „Maar zijn voorwiel is er af en toe uit geweest", gaf Toon aan. De Axelaar wilde op het eindpunt niet van zijn laatste kunstje spreken. „Ik weet alleen wel dat ik nooit meer zo ver ga fietsen. Dat doe je maar één keer in je leven." Zijn mooiste moment van de tocht? „Ik heb het meest genoten van de rustdag in Lloret de Mar, waar ik even kon bijkomen van de eerste week. We hebben er de Ronde van Spanje zien passeren en heb Joop Zoete melk over de tocht verteld. En ik heb Jogi Müller, die voor de ontmoeting met Lance Armstrong had gezorgd, onderweg aan de te lefoon gehad. Hij vroeg hoe het met ons was en zou Armstrong op de hoogte houden." Toon verwacht dat de opbrengst van de tocht het streefbedrag gaat benaderen. „Ik had voor mezelf 25.000 euro in mijn hoofd. Daar zitten we al dicht tegenaan en er komt nog elke dag geld binnen." De Spanje-gan- gers komen woensdag terug naar Axel. Huist. Grand Prix toernooi drieban den Zeeuws-Vlaamse Biljartbond in Huist. Poule E (eerstgenoemde wint): Louis Dallinga-Frank de Rijk 50-17 (in 55 beurten), Arie Vink-The Fre- ijzer 32-15 (63), Jean-Paul de Kraker-Lex de Feyter 45-22 (48), Johan de Witte-Jo- hnny Bakker 32-34 (49), Louis Dallin- ga-Arie Vink 50-27 (51), Johan de Wit- te-Jean-Paul de Kraker 32-43 (55). Pulheim. German Masters Stand na eerste ronde: 1. Brier (Oos), 2. Cayeux (Zim), 3. Dredge (GBr), 4. Lane (GBr), 5. Marshall (GBr), 6. Senior (Aus) 66 sla gen, 88. Lafeber 73,101. Muntz 74, 116. Derksen 75. Amsterdam. WK. Groep B: Colom bia-Nicaragua 2-12. Stand: 1. Verenig de Staten 4-8, 2. Nicaragua 4-8, 3. Ja pan 5-8, 4. Puerto Rico 5-6, 5. Australië 4-4, 6. Chinese Taipei 4-4, 7. Spanje 5-2, 8. Colombia 4-0,9. Tsjechië 5-0. Cairo. WK. Mannen. 100 kg, eerste ronde: Muneta (Jap) wint van Dennis van der Geest (Ned). Herkansing: Van der Geest wint van Zein (Egy), Goejejiani (Geo) wint van Van der Geest. Eindstand: 1. Michailin (Rus), 2. Muneta (Jap), 3. Robin (Fra), Goejejiani. 100 kg, eerste ronde: Elco van der Geest (Ned) wint van Palkovacs (Slw), tweede ronde: Van der Geest wint van Djamaldin (VSt), derde ronde: Ribak (Wru) wint van Van der Geest. Eind stand: 1. Suzuki (Jap), 2. Boebon (Oek), 3. Correa (Bra), Kabanov (Rus). Vrouwen. 78 kg, eerste ronde: Tsukada (Jap) wint van Uilenhoed (Ned). Herkansing: Uilenhoed wint van Barisik (WRu), Uilenhoed wint van Sadkowska (Pol), Uilenhoed wint van Jeong (Zko). Om derde plaats: Mondiere (Fra) wint van Uilenhoed. Eindstand: 1 Wen Tong (Chn), 2. Bryant (GBr), 3. Mondiere, Tsukada, 5. Uilenhoed. 78 kg, eerste ronde: Zwiers (Ned) wint van Laishley (Zaf), tweede ronde: Zwiers wint van San Miguel (Spa), der de ronde: Le Brun (Fra) wint van Zwiers. Herkansing: Zwiers wint van Kim Ryon Mi (NKo), Zwiers wint van Wilding (GBr). Om derde plaats: Zwiers wint van Morawek (Oos). Eindstand: 1. Laborde (Cub), 2. Nakazawa (Jap), 3. Zwiers, Lebrun. Leeuwarden. NK Mannen, derde ronde: Janssen - Werle 1-0, Ernst - Van Wely 0,5-0,5, Nijboer - Stellwagen 0,5-0,5, Tiviakov - L'Ami 0,5-0,5, Smeets - Van den Doel 0,5-0,5. Stand: 1. Janssen 2,5 punt, 2. Nijboer, Van Wely 2, 4. Werle. Tiviakov, Van den Doel, Stellwagen 1,5, 8. Smeets, L'Ami 1,10. Ernst 0,5. Vrouwen, vierde ronde: Marlies Bens dorp - Laura Bensdorp 1-0, Muhren - Peng 0-1, Van Weersel - Schuurman 1-0. Stand: 1. Peng 3, 2. Laura Bens- dorp, Marlies Bensdorp 2, 4. Van Weer sel, Muhren, Schuurman 1,5. New York. US Open. Mannen, kwartfinales: Agassi (VSt/7) - Blake (VSt) 3-6 3-6 6-3 6-3 7-6 (6), Ginepri' (VSt) - Coria (Arg/8) 4-6 6-1 7-5 3-6 7-5. Dubbel, halve finales: Bryan/Bryan (VSt/2) - Goldstein/Thomas (VSt) 3-6 6-1 6-2, Björkman/Mirni (Zwe/WRu/1 )-Black/Ullyett (Zim/4) 5-7 7-5 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Dementieva (Rus/6) - Davenport (VSt/2) 6-1 3-6 7-6 f (6). Gemengd dubbel, finale: Hantuchova/Bhupathi (Slw/lna) Srebotnik/Zimonjic (Slv/SMo) 6-4 6-2. Vlissingen. Zeeuwse dubbelkam- pioenschappen. Mannendubbel spel. HD6-35+: J. Schenkel/R. Oost dijk-B. van Sabben/R. Verhage 6-4 6-1. Vrouwendubbelspel. DD8: M. te Beek/I. Corstanje-R. Berks/J. Schrier 6-4 6-1. Gemengddubbelspel. GD6: M. Kloet/A. Lourens-I. Bolt/J. Wolf 6-3 6-4. GD6-35+: W. van de Sande/T. de Vries-C. Kieinepier/S. Goossens 1-6 3-5 opg. GD7: S. Westdorp/H. Westdorp-T Janssens/M. de Waal 6-4 5-7 7-6. Eerste divisie. MVV-FC Den Bosch 4-1 (2-0). 10. Siahaija 1-0, 13. Brncic 2-0. 55. Muhamadu 3-0, 80. Bryssinck 4-0, 82. Verhaegh 4-1. Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers: 3867. Gele kaart: Luijpers, Muhamadu (MVV), Po- wel (FC Den Bosch). Bijzonderheid: 8. v.d. Ban (MVV) stopt penalty van Po- wel. Ronde van Spanje, Pro Tour. Twaalf de etappe, Logrono - Burgos: 1. Petacchi (Ita) 132 km in 3.13.36, 2. Za bel (Dui), 3. Zanotti (Ita), 4. Boonen (Bel), 5. Haussier (Dui), 6. Casper (Fral, 7. Dean (NZI), 8. Geslin (Fra), 9. Coyot (Fra), 10. Steels (Bel), 39. De Groot, 49 Moerenhout, 60. Veneberg, 147. Van Bon 0.35,150. Scheuneman 1.12. Algemeen klassement: 1. Mentsjov (Rus), 2. Heras (Spa) 0.47, 3. Manchebo (Spa) 1.53, 4. Sastre (Spa) 1.57, 5. Quesada (Spa) 3.31, 6. Danielson (VSt] 5.03, 7. Beltran (Spa) 5.09, 8. Mercadc (Spa) 5.45, 9. Plaza (Spa) 5.58, 10. Scar- poni (Spa) 6.37, 29. Moerenhout 26.24, 72. De Groot 57.29, 103. Veneberg 1.18.40,125. Van Bon 1.37.23. Ronde van de Toekomst Achtste etappe, Aurillac - Aurillac: 1. Wig gins (GBr) 4.13.55, 2. Raisin (VSt) 0.02, 3. Cummings (GBr) 3.24, 4. Duque (Col! 3.26, 5. Duret (Fra), 16. De Maar 3.26, 43. Stamsnijder 5.46, 55. De Kort 9.22, 87. Dekker 14.32. 94. Heyboer. Algemeen klassement: 1. Bak (Den) 27.32.20. 2. Riblon (Fra) 0.59, 3. Bazajey (Kaz) 1.06, 4. Montfort (Bel), 5. Kostjoek (Oek) 1.14, 20. De Maar 6.52, 32. Stam snijder 12.46, 45. De Kort 21.58, 58. Hey boer 26.53,100. Dekker 49.48. (Advertentie) het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35