vragen over Noorderpolder l=q Wereld van kleuren en knopen PZC Bowls is ontspannende sport ALTEN A Verdachte bekent moord op Erdal Asil Ondertekening overeenkomst voor nieuwbouw in Zierikzeese wijk uitgesteld 13 ■fauteuil <&AZET .EEIANDHALLEN-GOES Werkzaamheden aan N57 Kandidaat veer Yerseke-Gorishoek Afvalbak weg uit haven Verdediging schor Sint-Annaland agenda bij nader inzien weekenddiensten vrijdag 9 september 2005 - De onderteke- fao van een samenwerkings- voor nieuwbouw I de Zierikzeese wijk Noorder- «Ider is uitgesteld. Een raads- ■eerderheid wil nadrukkelijk relegd zien hoeveel huizen m'die hoek maximaal mogen jden gebouwd. Ook wil de „ad meer zekerheid over de ver- van de kosten tussen de partijen, waaron de gemeente. lemeester en wethouders B.:,' (Advertentie) \T E RI E U R H DESIGN luklcMraat 25-29 vlissingen (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET Kapelle - Tel. 0113-33! (Advertentie) COMPUTER KOOPJES nwiG ÏOSEPTEMBER10-I6 UUR Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 <300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PiotKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Tel: (0113)315500 Fa*: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl S-mail: web@pzc.nl hadden de raad advies gevraagd over het tussentijds aangaan van de samenwerkingsovereen komst met de commanditaire vennootschap Gebiedsontwikke- ling Noorderpolder, een gelegen heidsconsortium rond de Zierik zeese projectontwikkelaar J. Bij- devaate. De andere grondeige naar in het plangebied is de VOF Planontwikkeling Schou- wensedijk. Wethouder A. Croné wilde zo de ontwikkelaars tege moet komen en 'de vaart erin houden'. Een raadsmeerderheid vindt de afspraken zoals ze tot dusver op papier staan echter te vrijblij vend. Voordat de gemeente haar handtekening onder het ontwik kelingscontract zet, moeten er nog een aantal zaken worden verduidelijkt. Het college heeft daarom besloten 'eerst alles uit te onderhandelen', aldus Croné gisteren in een toelichting. Zekerheid „Wat je hiermee wint, is een stukje zekerheid. De eigenaren willen wat hun aangaat de grond zo snel mogelijk overdra gen aan de bouwers. Theore tisch loop je nu nog het risico dat ze er samen niet uitkomen. Dan zou hun terrein een sprui tenveld blijven. Alleen moet je dan voor die grondprijs wel heel veel spruiten zetten om het ren dabel te maken. Met andere woorden, ik kan me niet voor stellen dat de bouwer er niks mee doet. Het financieel belang is heel groot. Uitgaande van een doemscenario zou je kunnen denken dat ze de grond puur als beleggingsobject kopen. Maai de prijs zit nu al bijna aan z'n top, dus echt veel speculeren valt er niet meer mee." Croné volgt evenwel het (niet bindende) advies van de raad. Cruciaal bij de inhoudelijk meer uit te werken samenwerkings- overkomst wordt het aantal te bouwen woningen. In het ge meentelijk kwaliteitsplan voor Noorderpolder wordt uitgegaan van zo'n zevenhonderd huizen en appartementen. Voor een pro jectontwikkelaar is het finan cieel aantrekkelijk om zoveel mogelijk woningen te bouwen. De raad wil exact vastgelegd zien waar de grens ligt, aldus Croné, en in welke prijscatego rieën er wordt gebouwd. Ook wordt er nog onderhandeld over de afzonderlijke bijdragen aan zaken als de waterberging en in frastructuur. De wethouder ver wacht dat de gemeente voor 1 oktober de definitieve overeen komst met de vennootschap van Bijdevaate en de Schouwense- dijk kan ondertekenen. Vervol gens wordt de bestemmingsplan procedure in gang gezet. „Ik hoop toch dat we daar uiterlijk eind volgend jaar druk bezig zijn met de bouwvoorbereidin- gen." Croné gaat er vanuit dat voor die tijd ook al is begonnen met de bouw van de 330 laatste woningen in Poortambacht. .NL 19*» Achter de ontspannen sfeer die deze week rondwaart in de sporthal van Sportcentrum Westerschouwen gaat ware competitiedrang schuil. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Uitgestrekte groene matten, waar in witte kledij ge stoken spelers lichtjes door de knieën gaan. „Relaxation", motiveert Shirley Goodsell haar liefde voor bowls. Maar vergis je niet. Achter de ontspannen sfeer die deze week rondwaart in de sporthal van Sportcentrum Wester schouwen gaat ware competitiedrang schuil. Na tien jaar strijd wil Bowlsvere niging Schouwen de wisselbeker van het landenduel nu eindelijk wel eens in handen krijgen. „Hij is erg goed", wijst voorzitter Maar ten Speelman op Derk Goodsell van de Engelse bowlsclub Paddock-Wood. Als alle bowls (a-symmetrische zwarte bal len) haast sluitend om de jack (wit balle tje) heen liggen gegroepeerd, rolt Good sell zijn laatste bowl er met een sierlijke curve tussen. „Derk heeft nu een beetje rugpijn, maar nog niet genoeg", grijnst Speelman strijdbaar. Het zou zo leuk zijn als Nederland het dit jaar nu eens van Engeland won, geeft ook penning meester Wieb Coehoorn aan. „Toen we hiermee begonnen was er een heel groot verschil, maar vorig jaar hebben zij met nog maar één punt verschil gewonnen. En nu hopen we natuurlijk, maar dat zeggen we niet hardop, dat wij het lan denduel eens gaan winnen. Dat is ons nog nooit gelukt." Typisch Engels Bowls of lawnbowl is dan ook een ty pisch Engelse sport. Elk dorpje heeft daar wel een eigen, weliswaar kleine, baan. Het is vooral een buitensport, weet Speelman. Als voorzitter van de Schouwen-Duivelandse bowlsclub ziet hij in de realisatie van een eendere voor ziening in deze regio toeristische kan sen. „Duitsers laten het afweten en Bel gen vangen wel wat op, maar niet ge noeg", schetst hij de tanende aantrek kingskracht van Schouwen-Duiveland voor toeristen. „Zou je hier buitenba nen realiseren, dan kun je arrangemen ten voor bowlsspelers aanbieden. Daar trek je Engelsen mee. Kijk maar naar landen als Spanje en Portugal, daar wordt dat ook gedaan. En Engelsen ko men hier graag. Nederland is, in verge lijking met Engeland, nog altijd goedko per." Speelman laat het niet bij dromen alleen. Hij is onder meer in gesprek met een Rotterdamse fabrikant van kunst stof banen over de mogelijkheid tot aan leg van een demonstratiebaan. Tot die tijd moeten de circa dertig leden van Bowlsvereniging Schouwen het met de dertig bij vier meter metende matten in het sportcentrum in Burgh-Haamstede doen. V riendschapsbanden Daar vond drie dagen lang een landen- evenement plaats waaraan, behalve door twintig leden van de thuisclub, wordt meegedaan door twintig spelers van de Engelse Bowlsclub Pad dock-Wood en tien spelers van Bowls club Oud-Beijerland. Met een groot spandoek zijn de buitenlandse en Oud-Beijerlandse gasten dinsdag ver welkomd. Wederzijds zijn er in tien jaar tijd hechte vrienschapsbanden ont staan. Het onderlinge contact is te dan ken aan één van de clubleden die, op va kantie in Engeland, een dagje op de bowlsclub daar ging kijken om - als lid van de toen pas opgestarte vereniging - wat kennis op te doen. Dat gebaar viel zo goed dat er een officiële uitnodiging van de kant van de Engelse club voor alle Schouwen-Duivelandse leden volg de. Met inmiddels tien jaar uitwisseling - het ene jaar in Nederland, het andere jaar in Engeland - als resultaat. „Heel bijzonder om elkaar elk jaar weer terug te zien", vindt Coehoorn. „Men sen ontmoeten. Vriendschap", zijn voor de Engelse Shirley Goodsell onlosmake lijk met deze sport verbonden. En dan heb je uiteraard nog het competitie-element. Coehoorn: „Tot en met de laatste bowl blijft dit span nend." Al bleek dat gistermiddag op nieuw niet tot positief resultaat voor de Hollanders te leiden. Met tien tegen vier punten gingen de Engelsen naar huis. door Esme Soesman KERKWERVE - Achter twee verschillende gevels in Kerkwer- ve gaat een wereld van stoffen, kleuren en knopen schuil. De liefde voor mode zit diep bij Ca thy de Vos en haar dochter Ra- mona, zij het dat beiden duide lijk hun eigen specialisme heb ben ontwikkeld. „We vullen el kaar wat dat betreft precies aan", stelt Cathy vast. Ramona's hart ligt bij de linge rie. Cathy's passie is vooral het lesgeven. Wekelijks trekt de School voor Modevormgeving 'Cathy de Vos' een dikke vijftig leerlingen naar haar atelier aan de Kerkwerfse Ring 1. Daar krij gen zij naailes of les in patroon tekenen. Voor mensen die se rieus het modevak in willen is er de driejarige vakopleiding tot coupeuse. „Maar dan moet je echt heel gemotiveerd zijn", waarschuwt Cathy. Gewone naailes daarentegen biedt deelnemers alle ruimte om gedrevenheid en gezelligheid naar eigen inzicht te mixen. Er zijn mensen die alleen tijdens de les met naald en draad aan de gang gaan, schetst De Vos. Ande ren zijn - eenmaal op les - hele dagen met het maken van kle ding in de weer. Zelf naait Ca thy alleen nog voor speciale pro jecten. Zoals voor de jaarlijkse modeshow waarmee het cursus jaar van de School voor Mode vormgeving traditiegetrouw wordt afgesloten. Een bonte maar stijlvolle verscheidenheid aan wintermantels laat Cathy's laatste creatieve uitspatting zien. Dochter Ramona - die atelier houdt aan de Tellersweg 13 in Kerkwerve - kreeg de liefde voor het vak er met de paplepel ingegoten, maar ging desalniet temin haar eigen pad. Zij heeft zich vooral toegelegd op het ma ken van lingerie. Verder tekent ze patronen op maat en maakt daarmee bruids-, avond- en an dere speciale kleding. Stuk voor stuk kledingstukken die 'dicht op de huid' worden gemaakt en De liefde voor mode zit diep bij Cathy de Vos (r) en haar dochter Ramona. foto Marijke Folkertsma precies afgestemd zijn op de per soonlijke bouw van de drager. Dat is ook het mooie ervan, vindt Ramona. Voor mensen met een grote danwel kleine maat of borstprothese is het za lig om goed passend ondergoed te kunnen krijgen. „Daar krijg je ook heel veel waardering voor." Ook bovenkleding is een verhaal apart. „Heel veel men sen hebben het niet in de gaten, maar eigenlijk heeft iedereen wel wat. Een korte of kromme rug, iemand die scheef loopt of één langer been heeft", schetst Ramona. Heb je eenmaal een op je lijf geschreven patroon, dan kun je er volop mee variëren. Ook daar biedt de School voor Modevormgeving mogelijkhe den toe, gezien het grote aanbod stoffen, knopen en kleuren ga ren die in het atelier van Cathy uitgestald liggen. Dat was giste ren, tijdens een open dag in dit atelier, goed te zien. Belangstellenden lieten zich in formeren over de mogelijkheden van de school van Cathy de Vos. Aansluitend houden Cathy en Ramona de Vos nog een open dag die geheel aan lingerie ge wijd is. Deze wordt gehouden za terdag 17 september aan de Tel lersweg 13 in Kerkwerve, van 10.00 tot 16.00 uur. WISSENKERKE - Verkeer op Rijksweg N57 moet vanaf maandag rekening houden met wegwerkzaamheden en af sluitingen. Het gaat om de weg over de stormvloedkering en op Schouwen-Duiveland tussen Serooskerke en Elle- meet. De weg over de kering is twee nachten afgesloten vanaf 20.00 tot ongeveer 6.30 uur; in de nacht van maan dag 12 op dinsdag 13 september en van dinsdag 13 op woensdag 14 september. Bij Serooskerke wordt een week later gewerkt, in de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 september en de volgende nacht, steeds tussen 20.00 en 6.30 uur. Omleidingsroutes zijn aangegeven met gele bor den. YERSEKE - Arjan en Mia Huissen uit Yerseke gaan vol gend jaar mogelijk het veer Yerseke-Gorishoek onderhou den met het motorschip Adriana. Om het zover te krijgen, zal bij Gorishoek de aanlegplaats moeten worden aange past en dat ligt niet zo gemakkelijk. Voordat het zover is, moet er wel wat gebeuren. Het schip van Huissen, de Adriana, steekt 1,90 meter diep en kan niet bij alle water standen in het haventje van Gorishoek afmeren. Er zal met regelmaat gebaggerd moeten worden óf er moet een ponton met een loopbrug komen, zoals bij Hansweert voor het veer op Perkpolder. Huissen: „We zullen er nog veel over moeten praten." YERSEKE - Vissers in de haven van Yerseke kunnen hun oliehoudende afvalstoffen en klein gevaarlijk afval straks niet meer kwijt in de zogeheten Haven Ontvangst Installa tie (HOI). Die wordt binnenkort uit de haven verwijderd. Gebleken is dat veel andere Yersekenaren de container ook gebruiken voor het dumpen van hun afval en boven dien heeft de Raad van State de provinciale vergunning voor de HOI geschorst. Hij wordt nu wel gedoogd, maai de havencommissie vindt het tijd om hem weg te halen. Ze wil voor de Yersekse vloot nu een collectief abonne ment afsluiten met de Stichting Financiering Afvalstof fen Visserij. Doe zorgt voortaan voor de verwijdering van het afval. Dat betekent dat schippers hun afval voortaan alleen op gezette tijden nog kunnen inleveren. De commis sie kiest namelijk voor een systeem waarbij het afval daadwerkelijk aan iemand overhandigd moet worden. Het zomaar langs de kade laten plaatsen van afval, waar na het wordt opgehaald, zou het beeld van de haven niet ten goede komen. SINT-ANNALAND - Langs het Schor van Sint-Anna land aan de Oosterschelde wordt vanaf volgende week stortsteen aangebracht om verdere afkalving van het bui tendijkse gebied tegen te gaan. Het werk over een lengte van zevenhonderd meter gaat vier weken duren en kost ongeveer 200.000 euro. Langs de Schorren van Rumoirt aan de noordwestkant van Sint-Philipsland is in 2002 al een stenen rand aangebracht. Het water in de Oosterschel de is door de aanleg van de Deltawerken, waaronder de stormvloedkering, minder slibrijk geworden. Schorren groeien nauwelijks nog aan en kalven eerder af. Rijkswa terstaat wil dat met 'harde' maatregelen als het storten van stenen langs de schorranden tegengaan. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De 37-jarige Middelburger, die wordt ver dacht van de moord op Erdal Asil, heeft gisteren tegenover de rechter-commissaris bekend de moord te hebben gepleegd. De oorzaak is vrijwel zeker een sle pend conflict tussen horeca-on- dernemers aan de Vlasmarkt. De buurt reageert geschrokken op de feiten die gisteren bekend werden. Omwonenden kunnen niet geloven dat hun buurman de moord heeft gepleegd, maar een voorstelling van de omstan digheden hebben ze wel. In het café is het al dagen don ker, vertellen buren. Ze willen niet met hun naam in de krant. Wel willen ze hun gedachten kwijt. Over hun buurman en over wat de aanleiding kan zijn geweest. Want die ligt een stuk dieper dan niet met elkaar over weg kunnen, zeggen ze. „Op de Vlasmarkt bestaat al lan ger wrijving tussen shoarmaza ken en andere ondernemers. Dat heeft alles te maken met het ge meentelijke parkeerbeleid. Over dag mogen aheen bewoners en ondernemers met hun auto de Vlasmarkt op. Leveranciers moe ten voor twaalf uur bezorgen of him wagen parkeren op het Sim- pelhuispleintje. Alleen de pizza koeriers worden ontzien. Zij mo gen af en aan rijden, wanneer ze maar willen. Dat gaat gepaard met harde muziek en draaiende motoren. Daar ergert iedereen zich op de Vlasmarkt aan." Daar komt bij dat Erdal, die be zorger was bij een van de shoar mazaken, een auto had waar hij graag mee pronkte. Ook die rol de vaak de Vlasmarkt op. Tot er gernis van de ondernemers. Na de moord, ruim twee weken geleden, hebben ze de verdachte nog gezien. Zelfs nog gesproken over de moord op Erdal. „Hij zei er niets bijzonders over. Je merk te ook niks raars aan hem. Alsof hij het al had verdrongen." De jongens van het activiteiten centrum in Dauwendaele, waar Erdal vooral vroeger dikwijls te vinden was, zijn inmiddels ook op de hoogte van de vermoedelij ke dader. Ook zij kennen hem. „Pas toen we zijn naam hoor den, wisten we het." Het Openbaar Ministerie wil niet bevestigen dat het om een café-eigenaar gaat. Ook over de toedracht wil ze nog niets kwijt. STREEKACTIVITEITEN SIRJANSLAND - Tent dorpscentrum, 19.00 uur: Opening festijn 700 Sirjans- land; ZIERIKZEE - Vierschaar, 20.00 uur: Mu ziek Monumentaal met Conjunto Bella Epocca. In het gemeentelijk overzicht met te be zichtigen panden op Schouwen-Duive land tijdens Open Monumentendag staat ten onrechte ook De Bewaerscho- le in Burgh-Haamstede vermeld. Dit mo nument kan in verband met de voorbe reiding van een nieuwe expositie zater dag niet worden opengesteld. zaterdag 10 en zondag 11 september 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierik zee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111406111

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33