Huisvesting stichting onder loep k Groene Parade kronkelt door Zierikzee Nieuw elan voor Stadhuismuseum Chauffeur deed valse aangifte van overval VERSCHOORE 'SINGELHOF' TEVLISSINGEN zeeuwse almanak Hertjes CD A-fractie: bestuur openbaar onderwijs in gemeentehuis mkerij zoekt irootste appel fëëstophet abdijplein) schilderen _GRATIS____ Dodemansplek N57 aangepakt Instellingen ouderenzorg fuseren Souburger overlijdt na botsing Man moet onder dreiging pinnen idactie: 0113-315649 G'fredactie®p2C.nl S 31,4460 AA Goes StenliB-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; gnaal: 020-4562500. vrijdag 9 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Ali Pankow ZIERIKZEE - De 40-jarige vrachtwagenchauffeur uit Rhoon die op woensdag 10 au gustus in zijn voertuig zou zijn overvallen, blijkt valse aangifte te hebben gedaan. Onderdeel van zijn verzonnen verhaal was dat hij op onverklaarbare wijze met zijn vrachtwagen op de par keerplaats bij industrieterrein De Weel in Nieuwerkerk was te rechtgekomen, nadat hij door zijn overvallers bewusteloos was geslagen. Volgens de man zou hij op de be treffende woensdagochtend op rijksweg A29, ter hoogte van Nu- mansdorp, gedwongen zijn te stoppen. Hij was op weg met een volgeladen container. De chauffeur beweerde dat een don kere personenauto dwars over de weg stond en dat twee man nen hem dwongen uit te wijken naar de vluchtstrook. De man verzon een verhaal over overval lers die een conflict hadden met zijn werkgever, een transportbe drijf in Rotterdam. „Ik heb nog tegen die mannen gezegd dat ze niet bij mij moesten zijn, maar vervolgens kreeg ik een klap in mijn nek", verklaarde de chauf feur bij zijn aangifte. Wakker Verder beweerde hij op het par keerterrein in Nieuwerkerk in zijn cabine te zijn wakker ge worden met zijn handen op zijn rug gebonden. Medewerkers van de firma Louis Verburg, ge vestigd recht tegenover de par keerplaats bekommerden zich om de man met zijn verwarde verhaal en gaven hem koffie om een beetje bij te komen. De recherche van de politie Zuid-Holland-zuid stelde in sa menwerking met de politie Zee land direct een onderzoek in naar het incident. Zo werd er onder meer een uitge breid buurtonderzoek verricht en heeft er een reconstructie van de 'overval' plaatsgevon den. Hieruit bleek dat het ver haal van de man ongeloofwaar dig was. Uiteindelijk heeft hij bekend dat het allemaal verzon nen was. Over het motief voor de valse aangifte wil de politie geen verdere mededelingen doen. Wel kijkt de politie samen met justitie wat de mogelijkheden zijn de kosten van het uitgebrei de onderzoek op de man te ver halen. (Advertentie) Telefoon: 0118-591900 \vww.n.\staurant\Touwcnpoldcr.nl NIEUWBOUWPROJECT 13 schitterende appartementen waaronder een grandioos penthouse. Prijzen vanaf 176.000,-- v.o.n. Officiële start verkoop zaterdag 10 september a.s. van 11:00 tot 15:00 uur op locatie (in de voormalige kerk, hoek Singel-Scheldestraat) Verkoop en info: Meeüs Makelaars, tel. 0118 -421 421 Af en toe schuiven er over ons bureau "papieren, ookwel stuk ken genaamd, uit ambtelijke bron. Daarin staat wat provin ciale ambtenaren die week be sloten hebben. Twee van die beslissingen hadden onlangs te maken met het 'opzettelijk verontrusten dan wel verjagen van dieren'. Zo konden we lezen dat de Ca nadese gans op het eerste ge zicht zware tijden tegemoet gaat. Ook het in het wild levende damhert moet zich - zo lijkt het - zorgen maken want dit dier zal worden bestreden door middel van flitslampen en akoestisch geluid, zo wordt van ambtelijke zijde dreigend gemeld. Toen we dit vernamen viel er een pak van ons hart. Flitslampen en akoestisch ge luid. De ambtenaren organise ren gewoon een disco voor de hertjes. irFsme Soesman ilKZEE - Het per 1 januari 16 op eigen benen staan van [kt openbaar primair onderwijs iat wat de Schouwen-Duive- idse gemeenteraad betreft jüet ter discussie. Wel de vraag [of deze verzelfstandiging niet dkoper kan. Breng de nieu- stichting onder in het ge entehuis, oppert het CDA. 8 van Steensel (SGP) noemde ie; gisteravond in de commissie menleving door het CDA geop- rde plan de moeite van nader iderzoek waard. Het fysiek nitenshuis' houden van de euwe stichting omwille van de rkenbaarheid, is - bleek uit woorden van CDA-er N. de anschutter - achterhaald. In Randstad zijn er genoeg gro- bedrijfsverzamelgebouwen e vele organisaties onherken- tar herbergen terwijl ze toch nctioneren, stelde hij. De Pv dA en ChristenUnie gaven beide an de suggestie in beraad te ne- ien. maar bij voorbaat al twij- jls te hebben over het 'inwo on' bij de gemeente. LSD gaf irect aan weinig problemen te en. )eSGP zette kritische kantteke- lingen bij de hoogte van de ruidsschat die het openbaar on- erwijs meekrijgt. De 2,3 mil joeneuro die maximaal beschik bar wordt gesteld 'lijkt een fors bedrag', formuleerde Van iteensel voorzichtig. De school- ebouwen staan er al en ook or- anisatorisch is sprake van een functionerend netwerk. Wor- len verzelfstandiging en optima- satie niet op één hoop gegooid, aldus de SGP-er. „Dat moet je jt elkaar houden om het eerlijk te houden richting bijzonder on derwijs." Volgens wethouder W. Renden gaat een vergelijking met het bijzonder onderwijs niet op. De gemeente besluit af stand te doen als bestuur en het Rijk heeft daar een bepaald bud get voor beschikbaar gesteld. Dat geld is specifiek voor be stuur, administratie en beheer bedoeld en dus niet voor onder wijsmiddelen. Het is bovendien, benadrukte Renden, zaak om niet te beknibbelen op het goed op poten zetten van de stich ting. Als de verzelfstandiging name lijk mislukt dan krijgt de ge meente dat toch weer terug op haar bordje. BIJPSKERKE - Voor de jaar- kse Apple Days in oktober is terij Poppendamme in Grijps- |rke op zoek naar de grootste ipel van Zeeland. De grootste luwse appel dateert alweer van drie jaar geleden en woog [928 gram. ]De appels worden eind oktober (toongesteld in het bezoekers- ilrum van de imkerij. De eige- iar van de grootste appel wint Zowel telers als hob- iten mogen meedoen. Apple Days worden gehou- |n van 20 tot en met 22 okto- iervanl3totl7uur. (Advertentie) I ffiUWSJ4USeyM— VERHALEN FILM/ van; 10-17 uur W0NDERKAWIER; SPECIAL ZEEUWS MEISJE IAAT9TF WEEKEND t www.zeeuwsmuseum.nl g 0118-653000 (Advertentie) (Advertentie) foto Marijke Folkertsma Een parade van magische gedaanten wekt verrassing op in Zierikzee. Kleurrijke start festival Muziek Monumentaal door Ali Pankow ZIERIKZEE - De aandacht van de man aan de rand van het Ha venplein wordt getrokken door de klanken van accordeon en banjo. Hij kijkt verrast naar de dans van drie kleurrijke gedaan ten op de kop van de week markt. 'Motte we nie effe kieke bie da spel', stelt hij zijn vrouw voor. Zij kijkt verstoord en trekt haar lippen strak, om zijn mond kringelt een glimlach bij het aanschouwen van dit magi sche tafereel midden op een doordeweekse dag. Als openingsact van het festival Muziek Monumentaal kronkelt 'De groene parade' van het Mang's Maskentheater door de binnenstad van Zierikzee. Het optreden van deze steltlo pers en muzikanten geldt als vi sitekaartje voor de start van dit nazomerfestival wereldmuziek op Schouwen-Duiveland. De le den van het Mang's Maskenthea ter manifesteerden zich de afge lopen jaren al in veel verschillen de gedaanten. Dit keer creëren ze een sfeer van de onderwater wereld met hun groen-blauwe gewaagden met paars-rode ac centen. Een imposant nimfenkostuum op een standaard voor de in gang van het monumentale stad huis werkt als blikvanger, maar komt pas echt tot leven zodra Jeanne Melief zichzelf erin hijst. Het aanschouwen van het tech nische foefje belemmert de fasci natie niet. Die is er direct zodra Melief voortschrijdt. Naast meedoen met diverse op tredens, is zij ook de zakelijk leidster van het Maskentheater en tekent ze voor de choreogra fie van de bewegingsacts. Muziek Monumentaal wordt vandaag voortgezet met een tan goconcert in de Vierschaar in Zierikzee en een optreden van popkoor BSYR in het dorpshuis Bruinisse. Morgen zijn er tal van straat optredens in Zierikzee. Deze tiende editie wordt 's avonds spectaculair afgesloten met een showprogramma van zang en muziekgroep 'Muzikaèl, van af 20.00 uur in sporthal Onder dak. Neptunus is blij dat 'zijn' museum wordt aangepakt. foto Marijke Folkertsma baar. Renden; „Toen de raad eni ge tijd geleden besloot hiervoor geld uit te trekken, moet Neptu nus hebben gedacht: eindelijk! Hij staat al jaren bovenop de to ren en heeft het gebouw steeds verder zien verpieteren. We gaan van dit museum nu eens een écht museum maken. Het wordt tijd om door te pakken." Die fase begint bij het herinrich- ten van de expositieruimte, niet langer op de zolder van het Stad huis, maar op de eerste verdie ping. Ook de belangrijkste stuk ken van het Martiem Museum in het Gravensteen komen naar het Stadhuis. „Aan mij de scho ne taak daar in de begroting van 2007 ruimte voor te vinden", be noemt de wethouder een niet on belangrijk hobbeltje dat daarin nog moet worden genomen. Hij schat de herinrichtingskosten op ruim één miljoen euro. „En dan praat ik nog niet eens over de aanpak van de totale onder- houdssituatie van dit gebouw." Welke invulling er straks aan het grotendeels lege Graven steen wordt gegegeven, is nog niet bekend. Het oude gevange- nisdeel blijft intact. Renden voelt wel iets voor de plannen voor een openbare Kunstuitleen op de begane grond. Daarnaast is het nog steeds zijn bedoeling om de oude pakhuisj es in de Maarstraat in de zijstraat naast het Stadhuis bij het nieuwe elan voor het museum te betrekken. De gedeeltelijk ingestorte histo rische panden wacht een renova tie en een (deels) culturele be stemming. Daarbij wordt vol gens Renden gedacht aan een herberg, als horeca-faciliteit bij het museum, en werkplaatsen voor oude ambachten. Tijdens de open monumenten dag, morgen, wordt in het Stads huismuseum gedemonstreerd hoe de grote schoonmaak in z'n werk gaat. Ook is er een exposi tie ingericht over vernieuwing en toekomstige opzet. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het Stadhuismu seum in Zierikzee blijft ook tij dens de schoonmaak en renova tie van de collectie zo lang moge lijk geopend voor publiek. Vol gens projectleidster R. van der VVeijden en wethouder W. Ren den noodzaakt mogelijk alleen de verbouwing van de oude ar- chiefkluizen tot museumdepot een tijdelijke sluiting. De opknapbeurt en aansluiten de verbouwing neemt naar ver- er belangstelling voor is van an dere musea op het eiland, dan- wel daarbuiten. Schenkingen worden eventueel teruggegeven aan de betreffende families, zegt Van der Weijden. „Daar zul len we heel voorzichtig mee om springen." De registratie, schoonmaak en bouw van een klimatologisch verantwoord depot is het begin van een nieuwe toekomst voor de gemeentelijke musea in Zie rikzee. Voor het project is drie honderdduizend euro beschik- wachting anderhalf tot twee jaar in beslag. 'Neptunus' beet gisteren samen met de wethou der het spits af voor de omvang rijke operatie. Het gaat om zo'n zesduizend museumstukken die moeten worden nagelopen en waar nodig hersteld. Tevens wordt bekeken welke voorwer pen voor het museum nog werke lijk interessant zijn om te bewa ren. Die registratie is nu bijna voltooid, aldus Van der Weij den. Een aantal spullen wordt weggedaan. Nagegaan wordt of STELLENDAM - De N57 tussen Stellendam en de Brou- wersdam wordt aangepakt. Op het stuk zijn de afgelopen jaren meerdere doden gevallen bij frontale botsingen. De tot dusver laatste keer was op 21 augustus, toen drie men sen om het leven kwamen en drie anderen zwaar gewond raakten. Rijk waterstaat laat tussen de grote rotonde en de laatste kruising voor de Brouwersdam een dubbele be lijning aanbrengen. Dat gebeurt over drie weken. Verder gaat de maximumtoegestane snelheid omlaag naar tach tig kilometer per uur. De maatregel stond volgens burge meester G. van de Velde-de Wilde van de gemeente Goed ereede al eerder op stapel, zo blijkt uit een brief van Rijks waterstaat omtrent de beheersoverdracht van de wegen op 1 juli dit jaar. Daarover bestond onduidelijkheid. „Wij kunnen het alleen toejuichen en ik hoop natuurlijk dat de maatregelen straks ook opleveren wat wij er van wen sen." MIDDELBURG - Twee zorgorganisaties op Walcheren fu seren. Zorgstroom en de Stichting Protestantse Oude renzorg Walcheren (SPOW) gaan per 1 januari samenwer ken. Daardoor ontstaat een organisatie met 2600 perso neelsleden. Zorgstroom (2300 medewerkers) en de SPOW (280 medewerkers) zijn nu actief in de thuiszorg, daar naast hebben beide organisaties een aantal verzorgings- en verpleeghuizen en wooncomplexen. De fusie is nodig vanwege de veranderingen in de zorg. Door de fusie moe ten vooral de organisatiekosten verminderen. Er vallen geen gedwongen ontslagen en er komt een sociaal plan.Zorgstroom verleent thuiszorg op Walcheren, Schou wen-Duiveland en de Bevelanden. OOST-SOUBURG - De 63-jarige Souburger die maandag ochtend in zijn woonplaats gewond raakte toen hij tegen een autoportier botste, is aan zijn verwondingen overle den. De man overleed woensdagavond in het ziekenhuis in Antwerpen. Hij had zwaar hoofdletsel. Het ongeval ge beurde in de Spoorstraat. Een automobilist opende zijn portier op het moment dat het slachtoffer aan kwam fiet sen. TERNEUZEN - Een 22-jarige Temeuzenaar is woensdag avond aan de Scheldekade in zijn woonplaats bedreigd met een mes en beroofd. De man parkeerde rond elf uur zijn auto toen er twee mannen bij hem kwamen staan. De Terneuzenaar moest meelopen naar een pinautomaat. Er werd een onbekend bedrag opgenomen Onze showroomkeukens •'■orden vervangen. •u tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31