Vlissingen moet op centen passen PZC Het Badpaviljoen is een kroonjuweel Halfjaar cel geëist voor verkrachting meisje Chauffeur verzon overval en ontvoering -13 adviseur constateert geringe begrotingsdiscipline in stadhhis agenda Automobilist rijdt in op vrouw College verdedigt overspuiten auto Man moet onder dreiging pinnen Kandidaat veer Yerseke-Gorishoek Dorpsraad Oostkapelle wil breder verkeersplan AAZET weekenddiensten vrijdag 9 september 2005 LmlKZEE - De veertigjarige Cwatenchaiiffeur uit Ho» die op woensdag 10 au- «lus in zij"1 voertuig zou zijn Enallen, blijkt valse aangifte liebben gedaan. Onderdeel "lijn verzonnen verhaal was L, bij op onverklaarbare wijze „uijnvTachtwagcn op de par- Cplaats bij industrieterrein in Nieuwerkerk was te- nadat hij door zijn overvallers bewusteloos was geslagen. Volgens de man zou hij op de be treffende woensdagochtend op de rijksweg A29, ter hoogte van Numansdorp. gedwongen zijn te stoppen. Hij was op weg met een volgeladen container. De chauffeur beweerde dat een don kere personenauto dwars over de weg stond en dat twee man nen hem dwongen uit te wijken naar de vluchtstrook. De man verzon een verhaal over overval lers die een conflict hadden met zijn werkgever, een transportbe drijf in Rotterdam. „Ik heb nog tegen die mannen gezegd dat ze niet bij mij moesten zijn, maar vervolgens kreeg ik een klap in mijn nek", verklaarde de chauf feur bij zijn aangifte. Verder beweerde hij op het par keerterrein in Nieuwerkerk in zijn cabine te zijn wakker ge worden met zijn handen op zijn rug gebonden. Medewerkers van de firma Louis Verburg, ge vestigd recht tegenover de par keerplaats bekommerden zich ori de man met zijn verwarde verhaal en gaven hem koffie om eei beetje bij te komen. Dt recherche van de politie Ziid-Holland-zuid stelde in sa- mnwerking met de politie Zee- latd direct een onderzoek in nar het incident. Zo werd er on der meer een uitgebreid buurton derzoek verricht en heeft er een reconstructie van de 'overval' plaatsgevonden. Hieruit bleek dat het verhaal van de man onge loofwaardig was. Uiteindelijk heeft hij bekend dat het alle maal verzonnen was. Over het motief voor de valse aangifte wil de politie geen verdere mede delingen doen. Wel kijkt de politie samen met justitie wat de mogelijkheden zijn de kosten van het uitgebrei de onderzoek op de man te ver halen. frnrFriith Ramakers HJS9NGEN - De extern finan ced adviseur van de gemeente lüssingen H. Meeuwsen vindt Èt er binnen de Vlissingse orga- êsatie te lichtzinnig met geld wr<lt omgesprongen. Meeuw- 5H, is onlangs aangesteld om |d gemeentelijke en bestuurlij- Ie apparaat te adviseren over bezuinigingsoperatie van 3,6 Biljoen euro, waarmee de ge meente de komende jaren moet afrekenen. Ook zal hij de be- (Advertentie) ,-ERIEUR M DESIGN iiiklestruat 25-29 Vlissingen 'Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl drijfsvoering en bedrijfscultuur doorlichten. De adviseur spreekt in een inter ne mailing van de gemeente Vlis singen over een geringe begro tingsdiscipline van het perso neel. „Vlissingen heeft in het verleden te gemakkelijk geld uit gegeven." Hij zal in de tweede week van september met een plan van aanpak komen om Vlis singen financieel gezonder te maken. Meeuwsen is voor een half jaar aangesteld. Drieënhalve week geleden is hij begonnen in Vlis singen. De geringe begrotings discipline heeft waarschijnlijk te maken met de bedrijfscultuur in het stadhuis. Als ambtenaren of bestuurders hun budget over schrijden, dan wordt daarover niet moeilijk gedaan, zolang het resultaat maar goed is. „Een be tere structuur is daarom ge wenst", stelt Meeuwsen, „zon der bureaucratisch te zijn." Hij vindt dat Vlissingen keuzes moet maken. Vlissingen kan niet alles doen. „Welke taken willen en moeten we uitvoeren en wat kunnen we betalen?" De tijdelijke kracht wordt toege voegd aan het directieteam als eerste verantwoordelijke. Fiiancieel wethouder P.. van de Maden (WD), die verant- wiordelijk is voor het slagen vai de bezuinigingsoperatie, zei enge tijd geleden dat de aanstel- liig een beslissing is van het col lege van burgemeester en wet- hoiders. Hij verklaarde dat de inèrimmananager zich volledig kaï richten op de begrotings- varbereiding en de financiële pbcessen. Volgens het college heeft de eigen afdeling financi ën het met de lopende zaken al te druk. „De organisatie heeft geen ruimte om deze bezuini gingsopdracht er nog eens bij te nemen", gaf Van der Maden aan. Meeuwsen (1954) uit Den Bosch geeft maandagavond in de commissievergadering Open baar Bestuur uitleg over zijn aanpak. Willem Passenier werkt thuis aan een schilderij van zijn geliefde Badpaviljoen, door Selma Osman DOMBURG - Het liefst zou Domburger Willem Passenier zijn handtekening zet ten om de vrede te tekenen. Hij verzet zich al tien jaar tegen de ingrijpende verbouwing en restauratie van het Dom- burgse Badpaviljoen. In zijn ogen het kroonjuweel van Domburg. Nee sterker nog, van de Nederlandse Noordzeekust. „Verpest het niet", luidt zijn boodschap aan de gemeente en projectontwikke laar Van Garderen Dekker. Jarenlang hield hij zich afzijdig voor de pers. Met nationale monumentendag voor de deur, wil hij zijn verhaal kwijt. De Telegraaf heeft gebeld, maar die ont vangt hij niet. Voor de pers geldt het zelfde als voor boze Domburgers die hem op straat aanspreken over zijn ver zet. „Als u zaken en geheel niet kent, komt dan niet met mij in discussie", zegt de 73-jarige met de nadruk op elk woord. Dan verder op vlotte toon: „Dat leidt alleen maar tot oeverloos ge praat." De 73-jarige is een standvastig man die gelooft in zijn eigen visie. Hij om schrijft zichzelf als de laatste die op de barricaden staat voor het monument. Het in de jaren 1888-1889 gebouwde Badpaviljoen moet behouden blijven voor de volgende generatie. „Die verant woordelijkheid hebben wij." Met genoe gen heeft hij het herstel van de voorge vel gevolgd. „Die is ontzettend mooi ge restaureerd." Maar met de verdere plan nen van Van Garderen en Dekker kan hij het niet eens zijn. „Naar de zeekant toe komt er een woonbunker tegenaan", sneert hij. „Die massale bouw in de dui nen verstoort de compositie met de naastgelegen villa Carmen Sylva." In het paviljoen komen verspreid over de nieuwbouw en oudbouw dertien ap partementen, die zowel recreatief als permanent mogen worden bewoond. Er komen twee nieuwe aanbouwen, waar van er eentje uit drie bouwlagen be staat. Die steekt straks boven het monu mentale gebouw uit. Zo lang die bouw laag niet verdwijnt, geeft Passenier zijn verzet niet op. „We hebben er drie ex pertisebureaus op losgelaten en die ge ven onafhankelijk van elkaar aan. dat je zonder bijbouw ook een gunstig ex ploitatieresultaat kan behalen." Hij handelt uit emotie. Zijn ouders, grootouders en overgrootouders waren beheerders van het Badpaviljoen, in dienst van de Domburgsche Zeebad-in richting. Zelf was hij de laatste mana ger van het Badpaviloen. Tot het hotel in 1980 in de verkoojkwam. „Ik had het recht van eerste bop. Er werd een bedrag gevraagd van?50.000 gulden. Dat had ik nog nooit iij mekaar ge zien." Grote kamers Passenier besloot zijrhuisje met vrouw en kind niet in de wagschaal te stellen. Het hotel had toen alten flinke restau ratie nodig. „De tweeersoonskamers waren zo groot dat jetr je rijbewijs in kon halen. Ze bouwdo vroeger groot om de kamers koel teiouden." De Domburger is een ervent hob by-schilder en leeft vai een AOW-tje. Om de juridische strijl - het gevecht is doorgegaan tot aan dcRaad van State - te bekostigen, eet hij cn de dag geen vlees. „Kopieën make tikt behoorlijk aan als je AOW hebt."juridisch onder legde vrienden steune hem. En tot voor kort streed hij saien met de fami lie Helb van Carmen S/1 va. Hij heeft nooit uitgerekend hoeeel het duel hem heeft gekost. „Daar za ik maar van wakker liggen." Het verzet maakt hemn het dorp niet foto Lex de Meester populair. Er wordt hem dikwijls verwe ten dat hij het herstel van het Badpavil joen nodeloos tegenhoudt. „Die mensen kennen mijn visie niet." Eind augustus tekende hij opnieuw be zwaar aan tegen de bouwvergunning. Dat is deze week door het college van B en W verworpen. De Domburger proce deerde eerder zonder succes tegen de bouwvergunning uit 2002 en de recent verleende monumentenvergunning. Hij laat het er niet bij zitten. Woensdag stapte hij met een nieuw beroepschrift aan de bestuursrechter naar de recht bank in Middelburg. Om één minuut voor vijf. Want zo doet hij dat altijd, sinds hij zich geschoffeerd voelt door de brieven van de gemeente. Het stoort hem dat de gemeente er - ook voor de rechter - steeds op hamert dat hij op zes honderd meter te ver van het paviljoen af woont om belanghebbende te zijn. Een paar maanden geleden werd hij bij de wethouder uitgenodigd voor een ge sprek. „Die wilde dat ik mijn handteke ning zou geven voor akkoord", vertelt hij op opgewonden toon. „Maar waar om moet ik flexibel worden en de pro ject-ontwikkelaar en de gemeente niet?" Hij zou niets liever willen dan de dossiers dichtslaan en opbergen in zijn eigen 'Domburgarchief'. „Maar dan moet die woonbunker aan de zeekant weg." door Aector Dooms MIDDELBURG - Het roken van joints met cocaïne had volgens officier van justitie J. Valente een cruciale rol gespeeld bij de verkrachting van een dertienja rig meisje. De officier vond dat het slachtoffer doordat ze drugs gebruikt had geen weerstand kon bieden aan de dertigjarige man uit Middelburg die haar verkracht had, mede vanwege zijn fysieke overwicht. De man moest zich gisteren bij de rechtbank in Middelburg ver antwoorden. De officier achtte behalve het seksueel misbruik ook het dealen in heroïne en co caïne, heling van goederen, be zit van harddrugs en wapens be wezen. Hij eiste tegen de ver dachte een jaar gevangenisstraf plus zes maanden voorwaarde lijk. De Middelburger gaf toe twee jaar geleden gemeenschap te hebben gehad met het meisje, maar dat was volgens hem op vrijwillige basis gebeurd. Het slachtoffer was in die periode van huis weggelopen. Die dag was ze met een groep jongeren bij de Middelburgse biblio theek. De verdachte deelde daar sigaretten met cocaïne enn uit. Volgens getuigen veranderde het gedrag van het meisje daar na. Ze ging met de verdachte naar zijn woning, waar ze sa men nog een jointje rookten. Na een vrijpartij wilde de man meer, ook al wilde ze zelf niet verder gaan. „Ik was veel te stoned om mij te verzetten", ver klaarde ze achteraf. Haar belager heeft al een straf blad met vermogens- en drugs delicten. De politie deed op 25 april dit jaar na een tip een in val in zijn woning. Daar troffen ze computerapparatuur en een scooter, die van diefstal afkom stig waren. De goederen zouden zijn geleverd in ruil voor hard drugs. Opvallend was de vondst van «ven gsm-telefoons. „Ik ben gk op telefoons", was zijn verklring. Recht>ankpresident M. Klaren- beek had een andere uitleg: „Het s bekend dat dealers veel gsm'sgebruiken om uit handen van plitie en justitie te blij ven."m de woning werden ook vijftio XTC-pillen, enkele gramnen heroïne en een gas- drukpstool gevonden. Straf- pleitser C. Koole vroeg haar cliënt/rij te spreken van de ver- kraching. „Het reisje is vrijwillig meege gaan. Ook zag ze geen bewijs voor let dealen. De raadsvrouw pleitt» voor een werkstraf en een voorwaardelijke gevangenis straf. Uitspraak op 21 september. MIDDELBURG - De politie heeft gistermiddag een zestig jarige automobilist uit Tessenderlo (B) aangehouden. De man wordt ei-van verdacht eerder die middag op de Ka- naalweg te Middelburg een 28-jarige Middelburgse te heb ben bedreigd. Daarbij speelden relatieproblemen een rol. De man was met zijn auto de stoep opgereden, stopte en kele meters voor de vrouw en uitte diverse bedreigingen, waarna hij weer wegreed. Even later kon hij op de A58 ter hoogte van Arnemuiden worden aangehouden. De zes tigjarige is overgebracht naar het politiebureau en is na het opmaken van proces-verbaal weer in vrijheid gesteld. De politie in Middelburg is op zoek naar eventuele getui gen die hebben gezien dat ter hoogte van het busstation een rode bestelauto met Belgisch kenteken met hoge snel heid de stoep opreed. HULST - Ambtenaren van de gemeente Hulst zijn niet on zorgvuldig omgegaan met gemeenschapsgeld, door dienst auto's in de verkeerde kleur te bestellen. Burgemeester en wethouders laten dat weten in antwoord op kritische vra gen van PvdA-gemeenteraadslid R. van Domburg. Hulst heeft dienstvoertuigen van verschillende merken, die door de fabriek niet geleverd kunnen worden in de gele huiskleur van de gemeente. De gemeente bestelt daarom meestal witte auto's, die vervolgens in de huiskleur wor den gespoten. Bij wijze van proef besloot de voormalige gemeente Hulst in 2002 drie gele Opel Combo's aan te schaffen in de hoop dat die kleur aardig overeen zou ko men met de huiskleur. Bij aflevering bleek het geel toch zoveel af te wijken, dat de wagens alsnog werden overge spoten. Er zijn dus volgens het college geen extra kosten gemaakt, maar er is juist een poging gedaan geld uit te sparen. TERNEUZEN - Een 22-jarige Temeuzenaar is woensdag avond aan de Scheldekade in zijn woonplaats bedreigd met een mes en beroofd. De man parkeerde rond 23.00 uur zijn auto toen er twee mannen bij hem kwamen staan. De Temeuzenaar stapte uit en werd daarop door een van de twee bedreigd. De man had geen geld op zak en moest meelopen naar een pinautomaat. Hier werd door een van de mannen een onbekend bedrag opgenomen van zijn rekening. Beide mannen zijn vervol gens weggelopen. YERSEKE - Arjan en Mia Huissen uit Yerseke gaan vol gend jaar mogelijk het veer Yerseke-Gorishoek onderhou den met het motorschip Adriana. Om het zover te krijgen, zal bij Gorishoek de aanleg plaats moeten worden aangepast en dat ligt niet zo ge makkelijk. Voordat het zover is, moet er wel wat gebeu ren. Het schip van Huissen, de Adriana, steekt 1,90 meter diep en kan niet bij alle waterstanden in het haventje van Gorishoek afmeren. Er zal met regelmaat gebaggerd moeten worden óf er moet een ponton met een loopbrug komen, zoals bij Hans- weert voor het veer op Perkpolder. Huissen: „We zullen er nog veel over moeten praten." door Selma Osman OOSTKAPELLE - De dorps raad van Oostkapelle wil dat de gemeente bij het nemen van maatregelen in De Pourckstraat/Waterstraat kijkt naar de gevolgen voor de hele kern. De gemeente Veere heeft geopperd om de De Pour- ckstraat in één richting af te sluiten, waarmee er een eind moet komen aan sluipverkeer dat zich niet aan de verkeersre gels houdt. Dat is volgens dorpsraadvoorzit ter S. Lous niet de geschiktste oplossing. Bewoners vrezen dat zo weer andere problemen ont staan, onder meer met de be voorrading van winkels aan de Dorpsstraat via de achterzijde. Ook bestaat de angst dat het af sluiten extra verkeersbewegin gen elders in het dorp teweeg brengt. Dit bleek uit het overleg dat de dorpsraad heeft gevoerd met de bewoners van Oostkapel le. Een delegatie gaat de wethou der vragen het probleem breder te onderzoeken. Verder is de dorpsraad tegen het plan om de markt te verplaatsen van de Dorpsstraat naar het gebied ach ter de kerk. De projectgroep Oostkapelle 2010 wil in het dorp een proef houden om de Dorpsstraat in de zomermaan den af te sluiten voor het ver keer. De straat zou daardoor aantrekkelijker worden voor het winkelend publiek. Volgens Lous moet daarom gewacht wor den met een besluit over de zo- mermarkt. „Nu de markt ver plaatsen en over drie jaar beslui ten om de straat af te sluiten, vinden wij te chaotisch." (Advertentie) nn7MNPhJ7riNWERIN« zet.nl 13-33flW3 KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.I Kapelle - Tel. 011 STREEKACTIVITEITEN VLISSINGEN Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Oranjemolen, 13.00-16.00 uur: Openstel ling gerestaureerde bunker; VEERE - Clubgebouw Het Akkoord, 19.30 uur: openbare repetitie muziekver eniging Veere's Genoegen. zaterdag 10 en zondag 11 september 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiènten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni. Van den Haak, Heere en Wor- telboer zaterdag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 644301. zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Walcheren W. v. d. Heijden, Noordstraat 12, West- kapelle, tel. (0118) 572182. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Dierenkliniek De Ark, Bluesroute 2, Mid delburg, tel. (0118)611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118)412730, 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69. Middel burg, tel. (0118) 612134. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13