Beke ontvangt meeste felicitaties PZC Vrouwenploeg Rapide heeft een ander gezicht -ill] Acht van Eede finale in Waod-wielerreeki Voor de woon- en werkkamer Driebanders met leg handen bij debuut A Winnaars van de Zwintriathlon leggen het af tegen een niet-deelnemer Verrassingen blijven uit bij GP driebanden Hockeyselecties en indeling competitie Philips 215 Twinpack uitslagen agenda donderdag 8 september 2005 Dat bij de mannen de Belg Mari no Vanhoenacker de Zwintria thlon zou winnen, stond vooraf vast. Bij de vrouwen zegevierde Mieke Suys. Maar de meeste aandacht ging uit naar niet-deel nemer Ruiger Beke, de Belg die vorig jaar na de Zwintriathlon werd betrapt op het gebruik van epo, maar werd. vrijgesproken. door Karei Pleunis KNOKKE - Sofie is al aardig wat maanden onderweg. Haar buik verraadt dat er binnenkort in Leuven een kleine Beke wordt geboren. Sofie lacht, So fie geniet weer volop van het le ven. Anders dan tien maanden geleden, toen haar man ver dacht werd van het gebruik van epo. Een hel was het, zo vertelde ze gisteren. Toen leefde ze niet met die opgewekte topsporter, maar met een man die verbit terd was over zoveel onrecht. „Het begon met ongeloof toen het eerste bericht kwam. Dit kan niet, dit moet een vergissing zijn. Ze hebben stalen verwis seld, fouten gemaakt. Zo rede neer je. Ik heb hem daai-na zien afglijden. Het vrolijke was weg bij Rutger. Maar hij is blijven vechten en won uiteindelijk." Met hulp van wetenschappers uit Leuven en Gent wist Beke aan te tonen dat de algemeen er kende epo-test van Wada verre van waterdicht is. Onderzoekers van de Katholieke Universiteit in Leuven bewezen dat sommige urinestalen van Beke vals-posi- tief bleken als gevolg van de ei witten in zijn lichaam die door de test als epo-verdacht worden aangemerkt. Het bewijsmateri- aal deed de Disciplinaire Raad van de Vlaamse Gemeenschap in augustus besluiten de schor sing van Beke op te heffen. Zo kon hij op 4 september al in Mo naco starten. Hij won er meteen de Halve Ironman. „Alsof ik slechts een maand uit competitie was geweest, zo voel de het", zei Beke gisteren. „Ik fietste en liep op een wolk. Zo fijn, dat wil je niet geloven. Ik heb gevochten, het was het alle HULST - Het eerste Grand Prix driebandentoernooi van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond kent nog geen verrassingen. Koen Pöpsel, Cees A. Wissel, Jack de Maat en Patrick Vas seur stelden hun plek op de fina ledag (zaterdag) veilig. Twee opvallende uitslagen wer den wel opgetekend in poule A: Aart Vasseur won van Albert La- cante en wildcardhouder Frans ^Meijer van Alexander Schelf haut. In café De Herleving in Hulst won Meijer na een mara thonzitting (67 beurten) van Schelfhaut. Lang duurde de vreugde van Meijer niet, in de volgende partij verloor hij van Pöpsel: 30-19 (38 beurten). In de zelfde poule verraste Vasseur Lacante. Vasseur had zijn aan tal van 22 punten in 55 beurten rond en zag Lacante op één punt (39) van de finish sneuve len. In de volgende partij kon Vasseur zijn stunt niet herhalen. Cees A. Wissel maakte in 38 beurten zijn aantal van 40 ca ramboles vol. Vasseur bleef op zeventien hangen. In poule B zette Fons Baart in Zijn eerste optreden de tot nu toe kortste partij neer. In 31 beurten liet hij Ben de Waal kansloos: 32-10. Die lijn kon hij niet doortrekken, in het volgen de duel haalde Baart bakzeil te gen Patrick Vasseur (40-27, 46 beurten). Nadat Jack de Maat in 56 beurten Koos Zwanink klop te (40-20), ontsnapte hij aan uit schakeling. Joke Breur kwam één carambole tekort: 40-29. De wedstrijden in De Herleving starten dagelijks om 19.00 uur. Zaterdag beginnen de duels om 12.00, de finale is rond 21.30. Van der Hooft 12e op D-spelen AMSTERDAM - Joeri van der Hooft van AV de Wielingen uit Oostburg werd tijdens de D-spe len in Amsterdam twaalfde in de eindstand bij de jongens Dl. Van der Hooft werd op de 80 me ter spzïnt tweede in zijn serie in een tijd van 11.38. In de halve fi nale snelde hij naar de vijfde plek (11.60). Bij het verspringen haalde hij de finale en daarin sprong Van der Hooft naar de Zesde plaats met een afstand van, 4 meter §5. De D-spelen gel den als officieus NK. De Belg Marino Vanhoenacker werd tijdens de Zwintriathlon amper bedreigd. maal waard. En ik ben vrijge sproken op basis van feiten. Niet op basis van een procedure fout of zo. Dat had ik nooit ge wild, dan was mijn onschuld niet honderd procent vast ko men te staan." Toch waren er momenten dat Be ke het niet meer zag zitten. „Ik heb me afgevraagd: wil ik wel te rugkeren in een wereld die me zoveel onrecht aandoet. In mijn directe omgeving was er echter niemand die twijfelde aan mijn onschuld. Mijn familie, m'n trai ner, de doktoren. Ze waren er ze ker van dat ik niets had geno men. Dat sterkte me." De dopingaffaire deed Beke uit groeien tot bekende Belg, maar hij weet niet of dat een voor- of een nadeel was. „Ik heb me nooit willen verstoppen. Dat had slechts de indruk versterkt dat ik iets wilde verbergen. Elke journalist kreeg antwoord. Ik werd in België plots herkend, maar men sprak nooit over do ping. Of liep door. Dat is ty pisch Belgisch, in Nederland zijn ze wat dat betreft rechtuit." Beke weet dat hij veel teweeg bracht met zijn bewijs dat de huidige epo-test onbetrouwbaar is. „Dat kan best, maar ik ben niet zo ijdel om die eer op te ei sen. Ik wil niet pronken met be wijsmateriaal dat aangeleverd is door artsen. Ik wil niet de ge schiedenis in als een soort Bos man, die het transfersysteem van de Fifa opblies. Ik wil liever herinnerd worden als een goede triatleet die de Iron Man van Ha waï ooit won." Energie Dat deed Beke nog niet, hij was er slechts dichtbij. In 2003 werd hij tweede, in 2004 vijfde. Ook in 2005 zal het er waarschijnlijk niet van komen omdat de maan den vechten tegen vermeend do- pinggebruik meer energie kostte dan Beke kon vermoeden. „Dit jaar zit het er niet in, ik ben nog niet op m'n top. Ik kan nog een week of vier trainen, maar ik denk dat het allemaal net te wei nig is. Noteer maar: 2006." foto Peter Nicolai Dat moet dan een mooi jaar wor den voor België. Want Marino Vanhoenacker, in Knokke drie keer tweede achter Beke, heeft 2006 ook in zijn agenda vermeld om in Hawaï te pieken. De 29-ja- rige vice-wereldkampioen op de lange afstand moet zich in Flori da nog kwalificeren voor de Iron Man, maar Vanhoenacker twijfelt er niet aan dat dat lukt. De wijze waarop hij zich giste ren manifesteerde in Knokke geeft aan dat hij Beke naar de kroon wil steken. Bij het zwem men duldde hij nog enkele men sen in zijn buurt. Na twee kilo meter fietsen had hij de rest ach ter zich gelaten om uiteindelijk met een minuut of negen voor sprong aan de laatste ronde van vijf kilometer lopen te begin nen. Het werd een triomftocht. De vrouwen wedstrijd bood, bij afwezigheid van Kathleen Smet (vader overleden) veel meer, met hoofdrollen voor Mieke Suys, Sione Jongstra en Frangoise Wellekens. Op het laatste onder deel schudde Suys de andere twee af. Jongstra klom ten op zichte van vorig jaar een plaats op het podium. Daarmee was de atlete uit Leerdam best blij na een seizoen dat haar louter rampspoed bracht. Jongstra: „Twee keer was ik ziek na een darminfectie, ik ben enkele ke ren gevallen en m'n fiets is gesto len toen ik training gaf aan jon ge atleten. Het was geen seizoen om in te lijsten. Maar hier twee de worden, is niet verkeerd." Terese van Lare uit Sluis was ui teraard met afstand de beste in haar categorie. Het verschil met de tweede in de groep vijftig plus bedroeg ongeveer twintig minuten. Van Lare kwam als achtste vrouw over de finish. Het zegt voldoende over haar ge drevenheid. „Het is nog steeds leuk en zolang het dat is, ga ik door. Het gaat me niet meer om al die wedstrijden, dat zijn de toetjes. Maar samen trainen met zoveel mensen bij de club, lek ker in de vaart liggen en zwem men, dat maakt het zo leuk." Nog een opvallende Zeeuw was Mare Riemens. De 36-jarige at leet uit Middelburg werd 22e. Daarmee was hij dik tevreden. „Ik doe pas twee jaar aan triat lon na een ski-ongeval en vijf operaties aan de knie. Het gaat eigenlijk best lekker. Het zwem men moet nog beter, maar met lopen en fietsen kan ik ze wel bijhouden. Ik denk dat ik nu met de Zeeuwse top meekan." Ondertussen dienden de eerste vijf zich te melden voor de do pingcontrole van de Vlaamse Ge meenschap. Rutger Beke hoefde niet. „Tja", zuchtte die, „vroe ger deed ik lachend m'n plas. Dat is door die affaire wel veran derd. Je weet dat je schoon bent, dat je niets gepakt hebt. Maar el ke keer heb je toch iets van: het zal toch weer niet waar zijn?" door Peter Snelders VLISSINGEN - Het is matig ge steld met het Zeeuwse hockey. Nog niet eerder schreven zo weinig standaardteams in voor de reguliere competitie. Vijf om precies te zijn. Bij de vrou wen zijn dat Vlissingen, Rapi de en opnieuw Middelburg. Bij de mannen Rapide en Olympia. Het mannen- en vrouwenteam van Goes zijn weer afgehaakt en kiezen voor een reserveklas se. En wat eigenlijk niet voor mogelijk werd gehouden, ge beurde: ook de mannen van Vlissingen, vorig seizoen het boegbeeld van het Zeeuwse hockey, houdt er mee op. In een nog eerder stadium gaven het mannenteam van Middel burg, het vrouwenteam van Olympia en de teams van HSD de voorkeur om in een reserve klasse uit te komen. Plannen Zeeuws-Vlaanderen komt wat deelname aan de reguliere com petitie betreft nog goed uit de verf. Van de vier standaard teams geven er nog drie acte de présence. Tevens leven er bij Olympia plannen om op korte termijn met het vrouwenteam terug te keren in een klasse met alleen maar standaard teams. Bij de vrouwen van Rapide is vrij veel veranderd. Na de de gradatie van vorig seizoen uit de derde klasse hebben ver schillende speelsters te kennen gegeven er mee te stoppen. De kern voor het huidige seizoen bestaat nog uit negen routi niers. Daarnaast zal het team versterkt worden met vier vrou wen uit het tweede. Ook de lei ding heeft een totaal nieuw ge zicht. Het team wordt gecoacht door José Braem en Guido Tot- té en de trainingen worden ver zorgd door Ron d'Hondt. Bij de mannen heeft Ab Klaeij- sen het roer in handen geno men. Hij gaat zowel coachen als trainen. De mannen van Olympia zijn nog op zoek naar een trainer en een coach. Voor lopig wordt die taak om toer beurt ingevuld door een speler. Olympia en Rapide (paarse shirts) schreven voor komend seizoen als enige Zeeuwse clubs een stan- daard-mannenteam in voor de reguliere competitie. foto Wim Kooyman Selecties hockeyteams Mannen Olympia: Gijs Schueler (aanvoerder), Paul Schueler, Jeroen Adriaanse, Arjen de Vries, Jan Kruysse, Lucas Buys, Jeroen Kop, Aaron Lexmond, Eric Leliveld, Edwin Buys, Pieler Nijsten, Jorg Ne ve en Frank Chapelier. Mannen Rapide: Koen Schouten, Jochem Beaart, Thijs de Bruijne, Jeroen Fassaert, Joost de Jonge, Ferry Koen, Paul Messagie, Wouter Oudshoorn, Michiel van Putte, Yannick van Putte, Hans Ring- oot, Koen Totté, Arnold Totté en Michiel Ysebaert. Vrouwen Rapide: Leonie de Bruijne, Ilse Franckae- rt, Liesbeth van Damme, Nienke Hillaert, Karin Martens, Sonja Malena, Stephanie Tuenter (aan voerster), Elianne Totté, Eva Willaert, Liesbeth Adam, Karlien Boussen, Marjolein d'Hooghe en An- niek Francken. Indeling competitie Mannen vierde klasse A: DES, Evergreen, Forcial, Made, Mistral, Olympia, Oudenbosch, Pelikaan, Rapide, SHOT, Spijkejiisse, Udenhout. Vrouwen derde klasse D: Berlicum, Bommeler- waard, DES, Hilvarenbeek, Hoeksche Waard, Liber ty, Pelikaan, Prinsenbeek, SHOT, Vlissingen, Zeven bergen. Vrouwen vierde klasse A: DDHC, Gïlze-Rijen, Krim pen, Middelburg, Pijnacker, Rapide, Reeuwijlc, Spij- kenisse, Tempo, Tempo'34, Vlijmen. (Advertentie) Digitale draadloze telefoon met 2 handsets incl. digitaal antwoordapparaat kfjk voor alle 'Weer aan de s a9' aanbiedingen W defo'der ofL """•fcpn.com door Wim de Vos EEDE - De Acht van Eede is de wielerkoers in Zeeuws-Vlaande- ren die het meest aantal keren is verreden. Inmiddels zijn er meer dan honderd edities gehouden. Zondag staat wedstrijd 102, on der de vlag van de Belgische vrije liefhebbersbond Waod, op het programma. Er waren tijden dat Eede duizen den liefhebbers trok toen de be roepsrenners hun opwachting maakten en in een later stadium bij de amateurs ook nationale toppers aan de start verschenen. Maar ook de Acht van Eede ont kwam niet aan de recessie en deed een stap terug. Eerst via wedstrijden van de Zeeuws- Vlaamse wielertrimbond WTB en toen die ter ziele was, werd de stap richting België gemaakt. Die stap kreeg voor de Waod een aangenaam vervolg. Meer or ganisaties besloten immers over te stappen, zoals Schoondijke en IJzendijke. „In die plaatsen kwamen jaren achtereen de ama teurs aan het vertrek, maar dat was op den duur voor de kleine comités financieel niet meer op te brengen. De Waod welkom", zegt Rudy BuzeijiJ Schoondijke, die vijf jaartepH het initiatief nam tot samenss king van de Zeeuws-Vlaamsei ganisatoren onder de vlag. „We besloten een overb? pelend klassement op tom; zetten. Hengstdijk had ziet» middels ook aangeslotene- zijn we van start gegaan", telt Buzeijn over het onts^ van de Ronde van Zuid-West derland. Daarvoor tellen nug races mee, omdat dit jaar oj Hoofdplaat zich aansloot. Extra renners Zondag is in Eede de finale^ de reeks. Er volgt daarna, dag om precies te zijn, een strijd in Nieuw-Namen. die telt niet mee voor hetklss ment. Buzeijn: „Door hetkl& ment trekken de wedstrijden» hoorlijk wat extra renners. dag is de prijsuitreiking, moeten de renners bij zijn 9 hun prijs op te halen. Erij dus een behoorlijk deelne® veld verwacht worden." De Acht van Eede gaat zo:i om 14.30 uur van startende, stand bedraagt 75 kilometer Ai door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de nieuwelingen in de landelijke competitie drie banden groot viel er nog weinig te oogsten. De diverse wedstrij den leken wel doorslagen van el kaar. De uitslagen waren volko men gelijk. De Geslootene Boom, 't Bierwinkeltje en Groot Avontuur verloren met 6-2. Een andere overeenkomst was dat de meeste partijen zeer close waren. Zo verloren Joke Breur voor 't Bierwinkeltje en Jan Brandenburg en Jan Goud zwaard voor Groot Avontuur met één punt verschil. Iets meer ervaring of iets meer geluk had het resultaat een ander aanzien kunnen geven. Nog een overt; komst: alleen de kopmanng den een kansloze nederlaag! S'J De Geslootene Boom was voor Albert Lacante geenbe» nen aan tegen de zeventienis ge Kay de Zwart. De jonge 1 d' brorder had het danig op heupen en besliste de strijd een moyenne van 1.153. Jan Eickenboom van Gr; N Avontuur speelde naar 01 zeggen slecht en verloor ets eens met ruime cijfers. Br Bierwinkeltje zorgde Piet 8 voor de enige winstpartij,? van Dorst mocht voor De slootene Boom de eerste par winst laten noteren en bij d( Avontuur proefde Bas de Zee ni het zoet der overwinning. bi altijd dichtbij LC driebanden groot. Welkom-De Geslootene Boom 6-2: K. de Zwart-AI- bert Lacante 30-8, 26 beurten: W. Werd-Willy van Dorst 18-25 (60); J. Ko- nongs-Rien Sandrini 25-22 (68); P. Bak kers-Rob Duitemeyer 20-15 (71 j. 't Bier winkeltje-Van Halteren/Blom 2-6: Arie Vink-A. Nouws 23-30 (52); Joke Breur-I. Tufekgi 24-25 (80); Joni Sander- se-H. Leijten 17-25 (50) Piet Boot-C. Lips 20-15 (47). Van Hasselt Auto schade-Groot Avontuur 6-2: J. Ja- cobs-Jan Eickenboom 30-19 (49); J. Mar- tens-Bas de Zeeuw 22-25 (39); J. Evers-Jan Brandenburg 25-24 (40); A. Havermans-Jan Goudzwaard 20-19 (49). Hulst. GP driebanden. Poule A (eerstgenoemde wint): Frans Meijer- Alexander Schelfhaut 22-28 (67 beur ten), Koen Pöpsel-Marco Potvlïeger 30-23 (75), Aart Vasseur-Albert Lacante 22-39 (51), Koen Pöpsel-Frans Meijer 30-19 (38), Cees A. Wissel-Aart Vasseur 40-17 (38). Poule B: Jack de Maat-Koos Zwanink 40-20 (56), Joke Breur-Bertie van Remortel 30-33 (68), Patrick Vas- seur-Johnny Tanghe 40-17 (61), Fons Baart-Ben de Waal 32-10 (31), Jack de Maat-Joke Breur 40-29 (62), Patrick Vas- seur-Fons Baart 40-27 (46). Rotterdam. WK. Poule A: Nederland- Zuid-Afrika 20-2. Zuid-Korea-Brazilië De Bruijn opent met partij tegen Papakonstantinou HURGHADA - Jean Paul de Bruijn speelt vandaag in het toernooi om de wereldbeker in Hurghada tegen Kostas Papa konstantinou. De driebander uit Hulst was rechtstrereks toegela ten tot het hoofdtoernooi van het evenement in de Egyptische badplaats, de Griek worstelde zich door de kwalificaties heen. Ook Roland Forthomme kwam door de kwalificaties van de we reldbekerstrijd in Hurghada. De voor de Goese eredivisionist Delta/Ockenburgh spelende Belg neemt het vandaag op te gen niemand minder dan de Zweed Torbjöm Blomdahl. Ro land Forthomme overleefde de poule met de Turk Tayfun Tas- demir en Zein Abdou (Egypte). Naast Jean Paul de Bruijn ko men ook de andere drie in Hurg hada aanwezige Nederlanders uit in het hoofdtoernooi. Braban der Dick Jaspers was (uiter aard) rechtstreeks geplaatst en speelt om een plek bij de laatste zestien tegen de Deen Zola Han sen. Jean van Erp kruist de de gens met thuisspeler Badhr en John Tijssens treft de Italiaan Marco Zanetti. De Spanjaard Daniël Sanchez komt uit tegen de Turk Cocklu, wiens landgenoot Semih Saygi- ner tegen de Duitser Christian Rudolph speelt. De Fransman Fréderic Caudron moet afreke nen met de Belg Eddy Leppens. 4-0, Cuba-China 12-8. Poule B: Na gua-Spanje 5-2, Verenigde Staler-.a Q je 11-1, Japan-laiwan 7-1. Stai* Verenigde Staten 4-8, 2. Japan 65,'" caragua 3-6, 4. Puerto Rico 5-6,: wan 4-4, 6. Australië 3-2, 7. Spawi 8. Colombia 3-0, 9. Tsjechië 4-0. Leeuwarden. NK. Mannen, tw« ronde: Werle-Ernst gen-Janssen 0-1, Van den DoeHi kov 0,5-0,5, Van Wely-Smeets L'Ami-Nijboer 0-1. Stand; Janssen, Nijboer, Van Wely 1,5(W Tiviakov, Van den Doel, Steltaa 8. Smeets, L'Ami 0,5,10. ErnstO.Vi wen, derde ronde: Van Weerss^ B: 0-1, Marlies Bensdorp-MuhrenO: - Laura Bensdorp-Schuurman O.1 Stand: 1. Peng, Laura Bensdapl Muhren, Schuurman 1,5, 5. Bensdorp 16. Van Weerssel 06. Lucky Day: 5-21-24-28-34-35-374 46-56-59-62-63-65-66-69-71-73-74 der voorbehoud US Open. Mannen, 4e ronde: rer (Zwi/1)-Kiefer (Dui) 6-4 6-70 6-4. Nalbandian (Arg/11)- (Ita) 4-6 7-6 (4) 6-4 6-2. Vron i kwartfinale: Sjarapova (Rus'K jj va (Rus/9) 7-5 4-6 6-4, ClijstersfsF V. Williams (VSt/10) 4-6 7-5 6-1/ (Fra/12)-Mauresmo (Fra/3) 6-46-1 Belgrado. EK volleybal, h! Groep 2: Spanje-Nederland3-1 Terneuzen. Najaarscompetitielf p; bo. Klasse A: Dow-BN/De Sir C| Rest.'t Oudt Sas-ScheldesportMÖ Sport-Jacobs Tuin 3-0, Sport-Delta 2-1. Stand: Dow 1-3,'f Oudt Sas 1 -3, Dees Sport 1-3, Sport 1-2, Delta 1-1, BN/De Sir Scheldesport 1-0, Jacob Tuin 1-C.I se B: Dees Sport 2-PSOVZ 2-1/ bank Terneuzen/Sas van (MM, 1-2, BN/De Stem 2-Van de Aann.BV. 0-3, De Pooter-NHlTa» 1-2. Stand: Van de Poel AannM ni Dees Sport 2 1-2, Dow 2 1-2, wj neuzen 1-2, De Pooter 1-1, Terneuzen/Sas van Gent 1-1, Pg jj 1-1, BN/De Stem 1-0. Klasse C:S d desport 2-NHI Terneuzen 2 0-3, Re-Delta 2 1-2, De Hoop-EI.VanR» hove 1-2, Gemeente Ternai V&K/C1000 Hoek 3-0. Stand:® neuzen 2 1 -3, V&K/C1000 Hoek H ta 2 1-2, El.Van Fraeyenhove 1-2.,? j Re 1-1, De Hoop 1-1, Scheldt® I 1-0, Gemeente Terneuzen 1-0 D: Echo Audio-URS 3-0, Visser»: Hanab-Yildiz 3-0. WBAZ-Dow3U' no Cysouw-lnterpolis Philippe. - Stand: Echo Audio 1-3, VisserS Hanab 1-3, Dow 3 1-2, Henno'-.5 jj 1-2, WBAZ 1-1, Interpolis Philip»- URS 1-0, Yildiz 1-0. Klasse E» Stem 4-BN/De Stem 3 2-2, Seaports-ASYA Kartallari 0-3.1 C1000 Hoek 2-Hydro IS P»WJ Stand: V&K/C1000 Hoek 2 KJ Kartallari 1-3, BN/De Stem 4 Kr Stem 3 1-2, PSOVZ 2 0-0, a Seaports 1-0, Hydro IS PartnerHBji 21 donderdag l Biljarten Grand Prix driebanden Vlaamse Biljartbond. Lokaal csj Herleving Hulst. Aanvang 19.WWJ Zeeuwse dubbelkamp'0el pen. Locatie: tennisverenigmS j Vlissingen. Aanvang: 18.30 uu^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44