Hulst wil soepel zijn met regels Asfalttesten niet extra lawaaiig PZC PZC Stormloop op Retranchement Rechtbank ziet geen bezwaar tegen inzet pseudokoper 15 Hulst sluit convenant met stichting voor gehandicapten Mogelijkheid af te wijken van sluitingstijden in Evenementennota Auto schept motorrijder AZET agenda Celstraf voor steekpartij in Clinge Nieuwe kantine VV Koewacht open Werkstraf voor mishandeling Landfront verdient bescherming Open huis bij bibliotheken Stilstaan bij levensvragen donderdag 8 september 2005 do» „cheilavan Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst en Je Stichting Gehandicaptenbe leid Hulst sluiten samen een con- fcanl- In het verdrag Cliënten- urticipatie verplicht de ge- leente zich tijdig advies te vra- aan de Stichting Gchandi- aptenbeleid als het gaat om be- lissingen over die doelgroep. Met de ondertekening van het convenant volgt de gemeente Hulst de richtlijnen die sinds de wijziging van de Wet voorzienin gen gehandicapten (WVG) zijn ingevoerd. Deze wijziging houdt in dat de gemeente regels moet vaststel len voor de invulling van cliëntenparticipatie. De ge meente moet nu tijdig advies vragen aan de Stichting Gehan dicaptenbeleid en zorgen dat zij naar behoren haar taken kan uit voeren. De stichting werpt zich op als belangenbehartiger van de Huls ter gehandicapten. De leden van de Stichting Gehandicapten beleid geven adviezen, voeren overleg met de wethouder en spreken in tijdens raadscom missies over onderwerpen als het te voeren WVG-beleid en het opheffen van knelpunten in de straten van de gemeente. De Stichting Gehandicaptenbeleid heeft zeventien leden en is sa mengesteld uit vertegenwoordi gers van de ouderenbonden, de Stichting Welzijn voor Ouderen, diverse patiënten- en cliëntenor ganisaties en cliënten van de af deling Sociale Zaken en Werkge legenheid van de gemeente Hulst. Het convenant Cliëntenpartici patie wordt maandag om 11 uur in het Hulster stadhuis onderte kend door het bestuur van de stichting en door wethouder F. van Driessche van Sociale Za ken. »nr Harold de Puysseleijr IULST - De gemeente Hulst til niet altijd strikt vasthouden aan de spelregels in de Evene- entennota. Dat blijkt uit het oorstel aan de gemeenteraad m het nieuwe evenementenbe- eidvast testellen. regels voor grote publieks- jten zijn gemaakt om over- it in de vorm van vervuiling, ielingen en vooral ook la- tegen te gaan. is er onder andere een maxi- im gesteld aan het aantal gro- feesten per plaats en legt de neente in de nota ook de eind den van de evenementen aan nden. evenementen die op zondag en met donderdag plaats den moet de muziek uit om Idemacht. De bar moet een fuur later sluiten, ranisatoren van evenementen vrijdag en zaterdag, of eve nenten voorafgaand aan een stdag die op een weekdag t moeten ervoor zorgen dat muziek om één uur 's nachts pt; ook hier moet de bar een jf uur later gesloten zijn. cherper trick Roelands van evenemen- lorganisatiebureau Het Feest I als enige bij de gemeente ge resteerd tegen de eindtijden, aanvankelijk nog scherper en. „Aanvankelijk lag de ns op half één 's nachts, dus jen blij dat we er een uur bij iben gekregen. Dat is maar id ook, want de organisatie een evenement kost een ver gen. Bovendien krijg je men- tegenwoordig niet meer - Bij een aanrij- op de Strandweg in Koude- is woensdagavond een mo torrijder gewondgeraakt. Sen 73-jarige Vlissingse automo- plist gaf bij het voorsorteren Ken voorrang aan de 25-jarige notorrijder uit de gemeente Het slachtoffer is met rug- overgebracht naar het zie- in Vlissingen. De motor zware schade opgelopen. (Advertentie) IZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-33^3^3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 I Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 I E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rene van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E"rnail: webOpzc.nl voor tien uur 's avonds de deur uit, dus de tijd om je geld te ver dienen is erg kort. Bij een slui tingstijd van half één zou je geen enkel evenement meer over houden. Daarom ben ik blij dat de sluitingstijd verruimd is, hoe wel twee uur 's nachts nog fijner zou zijn." Die mogelijkheid biedt de gemeente overigens ook in het raadsvoorstel, zij het niet met zoveel woorden. 'In daarvoor in aanmerking komen de (incidentele) gevallen kan af wijking plaatsvinden van de sluitingstijd ten gunste van het evenement', schrijft het college van burgemeester en wethou ders. Papierwinkel In aansluiting op de Evenemen tennota wil het Hulster college ook toestemming van de gemeen teraad om de Algemene Plaatse lijke Verordening aan te passen voor buurtfeesten en kleine rom melmarkten. De papierwinkel voor deze activiteiten wordt aan zienlijk versimpeld. Organisaties ervan hoeven geen vergunning meer aan te vragen en kunnen volstaan met een mel ding bij de gemeente. De onderwerpen komen aan de orde in de vergadering van de adviescommissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken, op woens dag vanaf 19.00 uur in het stad huis. Een paar uur lang waren de wegen rond Retranchement afgesloten vanwege de Zwintriatlon, die 750 deelnemers naar het dorp bracht. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De zevende edi tie van de Zwintriatlon heeft niet voor de verwachte verkeerschaos gezorgd in en rond het grensdorp Retranchement. Vooraf werd gevreesd voor een slechte bereikbaarheid, omdat 750 deelnemers drie keer door het dorp moesten. De wegen rondom Retranchement wer den ook nu weer een paar uur afgeslo ten. Het verliep dit keer in tegenstelling tot vorig jaar veel beter en klachten wa ren er bijna niet. Waar mogelijk trad de politie, met de assistentie van een grote groep verkeersleiders, erg coulant op. Via de Braamdijk, aan de zuidkant, kon het verkeer het dorp bereiken. Het was de enige weg waarlangs tijdens de wed strijd verkeer naar Retranchement mo gelijk was. De betrokken politieagenten kregen vooraf de opdracht zelf te oorde len of doorgang mogelijk was. De dienstdoende agent aan de Braam- dijk was na afloop erg tevreden over het verloop op die plaats. „Regelmatig konden we mensen doorlaten. De lang ste periode van afsluiten bedroeg slechts vijf minuten en dan ging het ook nog vaak om vakantiegangers. De reac ties van die kant waren dan ook posi tief. Het viel allemaal erg mee." Vanuit de bevolking waren eveneens weinig ne gatieve reacties op te tekenen. Ook Rinus de Moor, zelf woonachtig aan de Braamdijk en optredend als ver keersregelaar aan de Platteweg, was niet ontevreden over het verloop. „De organisatie regelt alles altijd goed. Ik heb nooit moeite gehad met het evene ment. Laat ze maar lekker rijden." Soepel Strandpaviljoenhouder Jannis van de Voorde was vooraf nog niet helemaal overtuigd dat de doorstroming van het verkeer dit keer soepel zou verlopen. Hij zag nu wel dat het verkeer via de Braamdijk vlotter verliep dan vorig jaar, maar hij begrijpt nog steeds niet waarom het evenement zo nodig Retran chement moet aandoen. „Laat ze maar lekker een rondje door Lapscheure rij den en laat Retranchement lekker met rust. Dit heeft totaal geen meerwaarde voor ons." Ook in Sluis viel de overlast reuze mee. Automobilisten die werden omgeleid, aanvaardden meestal zonder morren de omweg. De aanwijzingen aan het binnenkomend verkeer bij Sint Anna-ter-Muiden om een andere route te nemen, werden in dank aanvaard. Ludwig Kouwijzer, die de leiding had over de politieposten op Nederlands grondgebied, kon met zijn manschap pen tevreden terugblikken. Vooraf was besloten dat kruisend verkeer, indien er voldoende ruimte was, gedoseerd werd toegestaan bij de Braamdijk. Het bleek allemaal mee te vallen. Alleen bij de Kil- ledijk negeerden opdringerige fietsers de instructies van een vrouwelijke ver keersregelaar. Toen een agent daarheen werd gedirigeerd, bleek het ook daar met de overlast mee te vallen. Vorig jaar waren veertien agenten inge zet, deze keer zo'n twintig. Dat ontlokte één van de agenten tijdens de evaluatie in multifunctioneel centrem De Keure de opmerking dat dit wel allemaal van de normale diensttaken afgaat. Volgens Geert Mattheeuws van de Sportdienst Knokke-Heist, dat de triat lon organiseert, bewijst de goede voor lichting haar nut. Alle inwoners werden door middel van flyers op de hoogte ge bracht van de afsluitingen. Ook op orga nisatorisch vlak waren er aanpassingen gedaan. Het deelnemersveld werd met 200 teruggebracht tot 750. „We denken dat er hierdoor genoeg plaats was om mensen tussen de deelnemers door over te laten steken", zei Mattheeuws. Er wordt aan gedacht het evenement uit te breiden, waarbij de zaterdag als wedstrijddag in beeld komt. „Als we be sluiten om te verhuizen naar de zater dag zou dat ook betekenen dat we ons parcours in Nederland zouden aanpas sen. Er liggen wat plannetjes voor een route die Retranchement minder zou be lasten. We overwegen om vanuit Sluis een gedeelte in de polder in de richting van Zuidzande te laten lopen. Daardoor zou de lus om Retranchement ook niet meer nodig zijn. We zullen eerst alles goed op een rijtje zetten en alle partijen horen voordat we dit besluit nemen. Al le neuzen moeten wel dezelfde kant op staan", meent Mattheeuws. pagina 20 Beke ontvangt meest felicitaties door Jan van Zuilen KLOOSTERZANDE - Omwo nenden van de N60 bij Klooster- zande hebben niet al te veel overlast te verwachten van de asfaltproeven die Rijkswater staat de komende twee jaar op de oostelijke rijbaan van deze weg gaat houden. Dat zegt woordvoerster Hanne- STREEK ACTIVITEITEN AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten, bieden, handvaar digheid; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur. Zangkoor; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; GROEDE - Slijkstraat, 10.00-17.00 uur: Bakken in historische oven; 12.00 en 18.30 uur: Steenbewerken; VVV post, 19.30 uur: Rondwandeling: HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café t Jagershuis, HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex-) hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur. Gymnastiek; 13,00 uur: Biljart club; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; RETRANCHEMENT - Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie door 't Zwin; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderensoos; TERNEUZEN - De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; Churchill hotel, 19.30 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland Hobby Computer ke Derksen van de dienst Weg en Waterbouwkunde van Rijks waterstaat. De proeven worden gedaan door met een vrachtwa gen en een personenauto heen en weer te rijden over in totaal 24 proef vakken met evenzoveel verschillend asfalt. Hoe vaak en met wat voor frequentie die au to's op en neer zullen rijden is volgens Derksen nog niet pre cies bekend, wel dat het 'een groot aantal' zal zijn. De proeven worden met verschil lende snelheden genomen, varië rend tussen de 45 en 85 kilome ter per uur voor de vrachtwagen en tussen de 50 en 110 kilometer per uur voor de personenauto. „Tijdens het rijden zal enige ge luidshinder onvermijdelijk zijn, maar dat zal niet meer zijn dan het lawaai van auto's die er nu ook al rijden", aldus Derksen, die er nog aan toevoegt dat er al leen overdag en op werkdagen den. De wagens waarmee de proeven worden gedaan, rijden uitsluitend op het afgesloten deel van de N60, dus op de ooste lijke rijbaan die voor dit doel voor het overige verkeer wordt afgesloten. Die afsluiting gaat in op 23 sep tember aanstaande. In de loop van oktober worden dan de ver schillende proefvakken geasfal teerd. Daarna kunnen de metin gen beginnen. Vierbaansweg De proef wordt gehouden op het deel van N60 waar de weg vier baans is, dus tussen de haven van Perkpolder en de plek waai de weg overgaat in een gewone tweebaansweg. Het verkeer wordt omgeleid via de westelij ke rijbaan. Dat betekent wel dat daar straks het verkeer ook ge woon in twee richtingen rijdt. De proef is bedoeld orn Rijkswa- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Clinge voor een steekpartij veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De dader stak op 2 juli dit jaar in Clinge tijdens een vechtpartij op het woonwagenkamp met een aardappelmesje in de borst van een 29-jarige man. Het slachtoffer had om 5000 euro schadevergoeding gevraagd, maar de claim werd door de rechtbank niet-ont- vankelijk verklaard. De officier van justitie eiste eerder voor de poging tot doodslag zestien maanden gevangenis straf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. KOEWACHT - De voetbalvereniging Koewacht heropent zondag de vernieuwde kantine. De wethouders J. van Schaik en C. Lief ting zullen samen met het jongste voet ballertje de kantine om 11.00 uur officieel inwijden. Le den, donateurs, sponsors en alle geïnteresseerde dorpelin gen kunnen daarna zelf zien wat 25 vrijwilligers de afgelo pen maanden voor elkaar hebben gebokst, omstreeks 17.00 uur kiezen zeven luchtballonnen het luchtruim van af de voetbalvelden: een extra feestje, ook al omdat de bal lonnen tijdens de Berlaerefeesten niet de lucht in konden. MIDDELBURG - Het zal volgens officier van justitie R. Rammeloo nog enige tijd van de hulpverleners vergen om een achttienjarige vechtersbaas uit Kapelle op het rechte pad te krijgen. Het strafblad is al behoorlijk gevuld met geweldsdelicten. Toch wilde de officier gisteren in Middel burg de goede bedoelingen van de jonge verdachte niet doorkruisen. In dat beeld paste zijn eis van acht dagen cel, die de man in voorarrest heeft uitgezeten, zestig uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met als bijzondere voorwaarde zich te houden aan de voorwaarden van de reclassering. De Kapellenaar stomp te op 12 augustus in Goes een leeftijdsgenoot zonder eni ge aanleiding met beide vuisten in het gezicht en gaf hem schoppen. In de eis werd ook meegenomen dat de verdach te na een botsing met een lantaarnpaal was doorgereden met zijn auto. Het vonnis was conform de eis. MIDDELBURG - De bunkers en drakentandversperrin- gen die horen bij het Landfront Vlissingen verdienen een rijksmonumentenstatus. De gemeente Middelburg gaat die aanvragen. Het landfront moest Vlissingen bescher men tegen aanvallen tijdens de Tweede Wereldoorlog. In die periode is de verdedigingslinie ook gebouwd. De lijn loopt van Groot-Valkenisse over Koudekerke en Abeele naar Fort Rammekens. Driekwart van de totale lengte van dertien kilometer bestaat nog. Dat zijn mitrailleur bunkers en bunkers voor antitankgeschut. Buiten Walche ren zijn ze nergens te vinden. Al jaren dubben gemeenten over bescherming van het landfront. Steeds werd uitge gaan van de complete linie, inclusief schootsvelden en mij nenvelden. Daar waren gemeenten niet erg happig op, vol gens A. van Hannewijk, die in Middelburg gaat over mo numentenzorg. „Die velden strekken zich uit tot soms wel honderd meter buiten de linie. Aan de linie en objecten wil de gemeente best meewerken. Zolang het maar niet te veel beperking oplevert voor ruimtelijke ontwikkeling." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middel burgse rechtbank vindt dat de Zeeuwse politie vorig jaar niet in de fout is gegaan bij het inzet ten van een pseudokoper bij het achterhalen van de criminele ac tiviteiten van een inwoner van de gemeente Reimerswaal. Door diens inzet kwam de poli tie te weten dat die inwoner, sa men met enkele anderen, grote hoeveelheden xtc-pillen smok kelde. Twee weken geleden uitten ad vocaten nog grote bezwaren te gen de inzet van die Ricardo. De rechtbank, zo zei president R. Reinarz gisteren bij het uit spreken van het vonnis, deelt die bezwaren niet. Ook vinden de rechters niet dat die pseudokoper de inwoner van Reimerswaal uitgelokt heeft tot het smokkelen van grote hoe veelheden pillen. Hij liet name lijk weten dat er flink wat grondstoffen voorradig waren, blijkbaar om een grote hoeveel heid aan te maken. Evenmin trad de pseudokoper bedreigend op. Volgens Reinarz was het voor zijn geloofwaardig heid noodzakelijk om stevig over te komen. De inwoner van Reimerswaal werd veroordeeld voor de han del in en smokkel van vele dui zenden pillen tot een celstraf van drie jaar cel. Officier van justitie G. Oosterveld eiste twee weken geleden nog een straf van 4,5 jaar. Verwensingen De kompaan van de inwoner van Reimerswaal, een man uit Waalre, hoorde tot zijn veront waardiging dat hij 3,5 jaar moet zitten. Tegen hem was een straf van vijf jaar geëist. Ondanks de lagere straf liet de Waalrenaar blijken het totaal niet eens te zijn met zijn veroordeling. Toen hij de rechtszaal verliet voor transport naar de gevangenis uitte hij een aantal stevige vloe ken en verwensingen. Een derde man, een inwoner van Antwerpen, werd veroor deeld voor het verlenen van hand- en spandiensten tot een celstraf van achttien maanden. Tegen hem was twee jaar geëist. Zo goed als zeker gaan de drie veroordeelden in beroep. naar asfaltmengsels die de helft stiller zijn dan het ZOAB-asfalt dat tegenwoordig wordt ge bruikt. TERNEUZEN - In Terneuzen worden vanaf dinsdag 4 oktober alpha-bijeenkomsten gehouden. In tien bijeenkomsten wordt stil gestaan bij vragen als 'Wat is de zin van mijn leven?', 'hoe ga ik goed met mensen om?', 'Bestaat God eigenlijk?', 'Kun je God er varen?', 'wie is Jezus?'. Een al- pha-bijeenkomst begint met een maaltijd, gevolgd door een inlei ding van hooguit een half uur. In kleine groepen wordt er dan verder gepraat. Aanmelden kan via 0115-615770 of famwis- door Jeanette Vergouwen HULST - De zestien bibliothe ken in Zeeuws-Vlaanderen hou den volgende week open huis. Ze zetten zich dan met allerlei activiteiten in de kijker. Met de open week willen de bi bliotheken de nieuwe organisa tie extra onder de aandacht brengen, de trouwe leden belo nen en nieuwe leden winnen. El ke dag is er een activiteit in een van de zestien leeszalen. Dat loopt uiteen van lezingen over Frontiersteden en 'tuinen in ver halen en gedichten' tot uitleg over de Da Vinci Code en taxa ties van oude munten. Ook zijn er diverse workshops en ruil beurzen. Kinderen kunnen Diddlmateriaal ruilen en voor verzamelaars van boekenleggers is er ook een ruilbeurs. De work shops zijn veelal creatief: siera- denburg), cadeautjes inpakken (donderdag 15 september, Hoek), creatief met fietsbanden (donderdagag 15 september, Vo gelwaarde), bloemschikken en -schilderen (Kloosterzande, za terdag 17 september). Voor kin deren is er in Breskens een work shop werken met schelpen (vrij dag 16 september) en in Philippi ne is die dag het thema van de workshop: aan tafel. De open week, met als motto Biept u wel eenswordt vrijdag geopend door wethouder L. Wil le in de bibliotheek van Oost burg. Foto's Dan opent ook de fototentoon stelling 'Foto's om de tijd stil te laten staan' van Johan Verstra- eten. Tot eind september zijn in de zestien vestingen mini-expo sities te zien van foto's van dor pen, stadjes en tafe^len uit ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41