Jonge kunst voor oude mensen MET ALLES Sas Glas hoopt op nieuwe orders voor reliëfglas met email Meer openbare ruimte in Zorgcentrum De Wieken Vlissingse parkeergarage bereikt diepste punt door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met de opening van een expositie in Zorgcen trum De Wieken in Zierikzee gistermiddag is een periode van drie jaar verbouwen afge sloten. Het binnenbrengen van meer openbare ruimte in het zorgcentrum loopt als rode draad door alle werkzaamhe den. Onlosmakelijk verbonden met openbare ruimte is vormge ving, oftewel kunst. Derhalve heeft de leiding van De Wieken er ook voor gekozen moderne kunst in huis te halen. De titel 'Waerom motat noe?' voor deze tentoonstelling geeft treffend het spanningsveld aan dat vaak wordt ervaren bij de beoordeling van moderne kunst. Directeur K. Ginsberg van het Centrum voor Beeldende Kun sten Zeeland prikkelde de dis cussie met enkele aanwezigen uit te dagen hun mening te ge ven over een hedendaags werk van Ben Sleeuwenhoek. „Het lijkt op een dambord en ik denk dat mijn zoontje van 22 maanden het ook kan teke nen", luidde het antwoord, dat dus juist niet van een oudere be woner, maar van een veel jonge re aanwezige kwam. Onderzoek Bovendien was het één van de bewoners, A. Conijn, die de op merking even later pareerde. „U vergist zich. Onderzoek heeft uitgewezen dat kleine kin deren echt niet in staat zijn dit soort vormgeving te maken. Heus, daar komt meer voor kij ken", aldus Conijn. Als kunst minnend bewoner in De Wie ken viel hem de eer te beurt de openingshandeling voor deze tentoonstelling te verrichten. Hij deed dat nadat hij zijn waardering had uitgesproken voor het resultaat van de ver- bouwingen en de keus om 'jon ge kunst voor oude mensen' bin- nen te halen. „Het zou ook zon de zijn om aan zo'n fraai ge- Bewoner van De Wieken A. Conijn opent de kunstexpositie in het zorgcentrum. stuckte muur bijvoorbeeld schilderijen met hutjes en schaapjes te hangen. Zo'n nieuwe muur verdient heden daagse kunst", aldus Conijn, die vervolgens een gouache van Ronald Mullie onthulde en daarom 'Waerom motat noe?' voor geopend verklaarde. Direc teur Ginsberg van het cbk Zee land maakte van de gelegen heid gebruik de aandacht te vestigen op het belang van vormgeving in de openbare ruimte binnen De Wieken. Zij gaf aan dat dit aspect verder strekt dan beelden en schilde rijen. „Ook over de vormen van de banken, de naambordjes in de gangen, de lantaarns en de brievenbussen is nagedacht. Zonder vormgeving zou het saai worden in de openbare ruimte", aldus Ginsberg. De Wieken werkt nauw samen met het cbk Zeeland bij de presentatie van moderne kunst in het zorgcentrum. Zo geeft medewerkster van kunst centrum Ch. Wijland elke maand een toelichting op een kunstwerk in het huisbulletin foto Marijke Folkertsma van De Wieken. De expositie bevat naast schilderijen van Sleeuwenhoek en Mullie ook werk van Hans Bommeljé, Tom Lamper en Saskia Eggink. De tentoonstelling zal tot okto ber volgend jaar hier te zien zijn. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De parkeerkel der onder de Spuistraat in Vlis- singen heeft een diepte van bijna tien meter bereikt. Dat is het laagste punt van de kelder, die deel uitmaakt van het toe komstige woon- en winkelpro ject De Fonteyne. Naar verwach ting kunnen voor de zomer van volgend jaar de eerste auto's in de parkeergarage terecht. Vrachtwagens rijden af en aan om zand uit de bouwput naar het depot in het Vlissingse Sloe- gebied te brengen. B. de Kroo van BAM utiliteitsbouw is tevre den. De put is nagenoeg dn De Kroo krijgt regelmatig! gen over de bouwput in Mfl burg en hoe het mogelijks de put voor het theater isj lekken. BAM heeft voor eg re diepwandmethode j waarbij een sleuf is gi_ die vol beton is gegoten, hebben de risico's g schat en onze methode dal aangepast", zegt De Kroo,; kan altijd nog misgaan, 1 dat zou louter pech zijn." Hij zegt dat hij de Middelhui bouwput een trieste al vindt. „Ik vind het erg voir mensen die er maanden ti niets aan gewerkt hebben NIERSTICHTING donderdag 8 september 2005 s door René van Stee SAS VAN GENT - Glasfabriek Sas Glas in Sas van Gent werkt aan een bijzondere opdracht van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid (NIBG) in Hilversum. Het bedrijf maakt speciale glasplaten voor de ge vel van de nieuwbouw van het instituut. Volgens P. Roman van Saint Go- bain Glas in Veenendaal, het Ne derlandse hoofdkantoor van het Franse moederbedrijf van Sas Glas, gaat het niet alleen om een bijzonder maar ook om een pres tigieus project. Hij verklaart dat voor het eerst geëmailleerd re liëfglas wordt gebruikt als gevel bekleding. De Sasse vestiging is uitgekozen als productielocatie vanwege haar vergevorderde kennis en expertise op dit terrein. Roman: „Bovendien worden voor het eerst afbeeldingen voor glaspla ten digitaal aangeleverd en ver werkt tot een printtechniek op glas. De printinstallatie is ont wikkeld in samenwerking met TNO en tot dusver de enige die er op de wereld bestaat." In totaal gaat het om 2244 pane len die een oppervlakte) 3800 vierkante meter bei; Daarnaast levert Sas Glas; het glas voor de binnenwal het atrium van het gebouw <5 men een oppervlak van;; 3700 vierkante meter. De buitengevel is een onh= van graficus Jaap Drupstee^ kend van de laatste Nederhj se bankbiljetten. De wand toont bekende Nederln se en historische mediafigs uit het archief van het NIBG Roman: „In feite ontstaan ij aparte kunstwerken die hei; zelfde effect als glas in loods veren. Dit effect wordt nogi sterkt door een waterpan? rond het gebouw komt." Roman wil niet kwijt wat dei dracht Sas Glas oplevert. Q op de grote belangstelling)] de nieuwe toepassing van] product, verwacht hij daten aanzienlijk aantal nieuwe 1 ders zal volgen. En dat ist gens hem van levensbeh want Sas Glas heeft het in een markt met veel concic tie en dalende prijzen. Vorige maand kon temaa nood een staking voor een: we collectieve arbeidsova komst worden afgewend. BLIJ Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken (€3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38