>zc emeente moet tekort oplossen Theater wil geen dorpshuis zijn PZC Parkeerkelder Spuistraat bereikt diepste punt Sluitingsbevel voor koffieshop was onjuist 20 iddelburg overlegt met provincie over bezuiniging van elf miljoen te deÜRVKKERY Beleef het in Man bestraft voor huiselijk geweld Bekeuringen bij controle Willekeurig stemmen kan niet Monitor voor slechtzienden Helemaal bij «factie: 0113-316649 «w ozc.nl ElmdactieSpw.nl stbus 314460 AA Goes SCSé™ Zealand: 0113-315520; is Vlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. onderdag 8 september 2005 Vrouwen boeien meer dan mannen in Zwintriatlon editie Walcheren vr Nariia Berkelder IDDELBURG - Het gemeente- estuur van Middelburg praat innenkort met de provincie de manier waarop het te- ort van elf miljoen euro moet lorden opgevangen. Dat tekort ontstaan nu het theater aan Zuidsingel niet wordt afge- Duvvd. et gaat om geld dat tot nu toe (Advertentie) inavond vanaf 17-30 uur Brasseriemenu metfoccaciabrood en npenade, een pastaschotel entiramisu €12,50 of €10.00 (vegetarisch) eserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 10 september 11.00-12.00 uur Zen en het dagelijks leven lezing Maurice Knegtel tentoonstellingen: moderne vakantiebestemmingen en Oude kaarten larkt 511 Middelburg 'T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen, Mo tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw v vingstoneweg 50 Goes' i bulthaup Advertentie Onder de Toren ie woonwinkel van Middelburg aOnsant: DOMBURG Appartement Brouwershof NU of NOOIT Woon goed: Woningzoekenden r|)|i| Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten NU 15% KORTING op topkwaliteit vouw- gordijnen NERGENS voordeliger Anker-Desem Koken, smaakvol en efficient, da's LOGUS 2 I pi voor al uw vragen over zorg. wonen H met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekenngen in de bouwput is gestoken. De verwachte opbrengst van ver koop aan een projectontwikke laar is al verrekend. Ook met het innen of betalen van schade vergoeding is al rekening gehou den. Het bedrag van elf miljoen moet dit jaar worden afgeboekt. Nu er geen theater of parkeergara ge wordt gebouwd, is het niet toegestaan om het over een aan tal jaar af te schrijven. De ge meente heeft nog vijfenhalf mil joen euro in kas. „Dat bedrag is gerelateerd aan het risicoprofiel van de gemeente", zegt S. Jonge- pier, hoofd financiën van de ge meente Middelburg. Het bedrag moet weer worden aangevuld om ook in de toekomst tegenval lers op te vangen. „We moeten op korte termijn zorgen dat dat bedrag weer op peil is. We moe ten weer financieel gezond wor den." Bezuinigd De gemeente moet het geld nu ergens anders vandaan halen. Er zal bezuinigd moeten wor den. De discussie daarover is in middels losgebarsten. Het CDA, voorstander van doorbouwen aan de Zuidsingel, vindt dat de bezuinigingen moeten komen uit de portefeuille van PvdA-wethouder A. de Vries. De PvdA-fractie stemde tegen. Als besloten is waarop bezui nigd wordt, moet een plan wor den voorgelegd aan de provin cie. Dat moet aangeven dat de problemen binnen drie jaar ver leden tijd zijn. Als dat niet lukt, komt de gemeente onder toe zicht van de provincie te staan. Elke uitgave voor nieuw beleid moet dan eerst door de provin cie worden goedgekeurd. Wanneer het helemaal niet lukt om de tekorten binnen drie jaar op te vangen, krijgt de gemeente de gevreesde artikel-12-status. De gemeente krijgt dan extra fi nanciële steun van het Rijk, maar moet voor grotere uitga ven wel eerst toestemming vra gen aan de rijksoverheid. De ge meente kan dan niet meer zelf beslissen waaraan geld wordt uitgegeven. Het is niet mogelijk om het geld dat beschikbaar was voor het theater te gebruiken, legt Jonge- pier uit. „Voor die 33 miljoen is een lening afgesloten met een looptijd van dertig jaar. Daar is in de begroting rekening mee ge houden. Dit jaar heb je daar niets aan, want die elf miljoen hebben we nu niet. We moeten het bedrag in één keer ophoes ten." Voor het theater blijft na aftrek van de elf miljoen voor de bouw put nog zeventien miljoen euro over. Van de oorspronkelijke 33 miljoen euro, moet nog vijf mil joen worden afgetrokken, om dat die betaald zou worden door het parkeerbedrijf. Als er geen parkeergarage bij het theater wordt gebouwd, kan dat bedrag niet worden meegeteld. Naar verwachting kunnen voor de zomer van volgend jaar de eerste auto's in de parkeerkelder onder de Spuistraat in Vlissingen geparkeerd worden, door Edith Ramakers VLISSINGEN - De parkeerkel der onder de Spuistraat in Vlis singen heeft een diepte van bijna tien meter bereikt. Dat is het laagste punt van de kelder, die deel uitmaakt van het toe komstige woon- en winkelpro ject De Fonteyne. Naar verwach ting kunnen voor de zomer van volgend jaar de eerste auto's in de parkeergarage terecht. Vrachtwagens rijden af en aan om zand uit de bouwput naar het depot in het Vlissingse Sloe- gebied te brengen. B. de Kroo van BAM utiliteitsbouw is tevre den. De put is nagenoeg droog. De Kroo krijgt regelmatig vra gen over de bouwput in Middel burg en hoe het mogelijk is dat de put voor het theater is gaan lekken. BAM heeft voor een du re diepwandmethode gekozen waarbij een sleuf is gegraven die vol beton is gegoten. „We hebben de risico's goed inge schat en onze methode daarop aangepast", zegt De Kroo. „Het kan altijd nog misgaan, maar dat zou louter pech zijn." Hij zegt dat hij de Middelburgse bouwput een trieste affaire vindt. „Ik vind het erg voor de Stichting dreigt schouwburg aan Molenwater te sluiten door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De exploitant van de schouwburg in Middel burg heeft geen zin om alleen kleine producties te programme ren. Als de huidige schouwburg aan het Molenwater niet wordt opgeknapt, gaat de deur eind volgend jaar dicht. Dat zegt H. Kole, voorzitter van Stichting Schouwburg en Con certzalen Middelburg (SSCM). Vanavond vergadert het bestuur van de stichting over de toe komst. „We moeten alles op een rijtje zetten. We zijn maandagavond getuige geweest van een raads vergadering die zijn weerga in de geschiedenis van Middelburg niet kent. De belangen van de SSCM zijn op een onfatsoenlij ke manier geschonden. Er is al leen maar gekeken naar het be lang van de bewoners van de Zuidsingel." De huidige schouwburg is afge keurd door de arbeidsinspectie. De schouwburg moest daarom eigenlijk worden opgeknapt, maar de arbeidsinspectie ver leende uitstel omdat er plannen waren voor een nieuw theater. „Nu zullen we met een versleten theater verder moeten", zegt Ko le. „We hebben de afgelopen ja ren zelf geprobeerd om alles goed te regelen. Wij zullen waar schijnlijk eisen dat de gemeente een aantal voorzieningen treft waardoor we open kunnen blij ven. Anders sluiten we op 31 de cember 2006." Buurthuis De stichting voelt er niets voor om alleen nog kleine producties die geen uitgebreid decor nodig hebben te programmeren. „Dan worden we een buurthuis, of een dorpshuis. Daar is geen stichting voor nodig. Dat kan de gemeente dan ook zelf wel doen." De stemming onder het perso neel van de schouwburg is bene den peil, zegt Kole. „We hebben nu helemaal niets meer. Of er een groot theater komt, is niet zeker, de plaats is niet zeker, het hele programma van eisen komt weer ter discussie te staan. Het zal duidelijk zijn dat we geen vertrouwen meer heb ben in dit gemeentebestuur. Er is twee keer besloten om door te gaan, nu ineens wordt besloten om te stoppen. Daar zijn geen goede argumenten voor, want het was een technisch pro bleem." „We voelen ons in de steek gela ten. We hebben nu geen behoef te om met het college van B en W te overleggen. We zien niet in waarom we met een wethouder moeten gaan praten die geen duidelijke opdracht heeft gekre- door Wim Roodnat DEN HAAG - De Raad van State heeft in hoogste instantie vastgesteld dat een sluitingsbevel voor koffieshop Purple in Vlissingen, begin dit jaar, onjuist was. Burgemeester A. van Dok-van Weele vaardigde in januari een sluitingsbevel voor drie maanden uit voor de koffie shop aan de Aagje Dekenstraat. De recht bank in Middelburg haalde het sluitings bevel in februari onderuit. De burgemeester ging tegen deze uit spraak in hoger beroep bij de Raad van State, die nu echter ook tot de conclusie is gekomen dat het sluitingsbevel op on juiste gronden is genomen. Vergoeden In de uitspraak staat ook dat de gemeen te 322,- euro aan juridische kosten moet vergoeden die de eigenaar van de koffie shop heeft gemaakt voor zijn procedure bij de rechtbank in Middelburg. Kernvraag in het geschil was of het pand Kasteelstraat 30 als onderdeel van de kof fieshop kon worden gezien. In dat pand, woonhuis van de eigenaar van Purple, werd door de politie achttien kilo soft drugs aangetroffen en dat is veel meer dan de toegestane handelsvoorraad van vijfhonderd gram. In de visie van de bur gemeester moesten beide panden als één inrichting worden beschouwd. De Mid delburgse rechtbank was het daarmee niet eens en de Raad van State heeft die beslissing nu bevestigd. Geen eenheid De twee panden kunnen volgens de Raad van State niet als eenheid worden ge zien, omdat ze 150 meter uit elkaar lig gen en omdat de woning aan de Kasteel straat niet voor het publiek toegankelijk MIDDELBURG - Een 28-jarige inwoner van Vlissingen heeft zich schuldig gemaakt aan langdurig huiselijk ge weld, zo bleek gisteren in Middelburg uit de aangifte van zijn vriendin. De Vlissinger kreeg daarvoor 240 uur werk straf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf door de Middelburgse politierechter opgelegd. De Vlissinger bekende de geweldsuitbarstingen die twee jaar lang tijdens hun relatie plaats hadden. Niets stond dus een veroordeling in de weg. Het slachtoffer probeerde nog via een late brief aan haar raadsman E. Smit verzach tende omstandigheden aan te voeren „Ik neem ook een deel van de schuld op me", had ze verklaard. De (gewijzigde) visie wekte nogal verbazing bij politie rechter G. van Unnik. De politierechter verwees naar de stelselmatige mishandelingen, vernielingen aan de huis raad en de huisvredebreuk die door verdachte tussen juni 2003 en 26 juni dit jaar in Middelburg en Vlissingen zijn gepleegd. De Vlissinger, die in zijn proeftijd verkeerde van een ver oordeling voor mishandelingen, kwam met 240 uur werk straf en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf weg. Ook werd hem reclasseringscontact opgelegd. Een schadeclaim van 2400 euro, ingediend door Woongoed Middelburg, werd niet-ontvankelijk verklaard. OOST-SOUBURG - Bij een verkeerscontrole aan de Bur gemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg zijn gister morgen dertien bromfietsers en drie automobilisten be keurd. De bromfietsers kregen boetes voor het rijden op een fiets pad, voor een te groot motorvermogen en onverzekerd rij den. De automobilisten werden bekeurd voor het niet dragen van een gordel, voor een te zwaar beladen aanhanger en voor het niet kunnen laten zien van een rijbewijs. HULST - De gemeenten Hulst en Temeuzen doen niet mee aan een proef van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Voorgesteld werd burgers tijdens de gemeenteraadsver kiezingen te laten stemmen in een stembureau naar keuze binnen de eigen gemeente en niet verplicht in een bureau binnen hun eigen district. Volgend jaar worden tegelijkertijd met de gemeenteraads verkiezingen ook verkiezingen voor Waterschap Zeeuws-Vlaanderen gehouden. Hulst en Terneuzen hebben besloten daarom niet mee te doen aan de proef van het ministerie. De gemeente Sluis beraadt zich nog. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is gisteren een speciale monitor voor slechtzienden officieel in gebruik genomen. Op de monitor worden teksten vergroot weergegeven. Daardoor kunnen slechtzienden de catalogus van de bibli otheek raadplegen en gebruik maken van internet. De mo nitor staat op de eerste etage. (Advertentie) Onze lezers zoeken uw vacature! foto Ruben Oreel mensen die er maanden voor niets aan gewerkt hebben. Het voordeel van Vlissingen is dat BAM de volledige verantwoorde lij kheid van het project draagt. Dus gaat er iets mis, dan kan er naar ons worden gewezen en moeten wij het probleem oplos sen." gen van de gemeenteraad. Het is een trieste en ernstige zaak. De gemeenteraad heeft een brevet van onbetrouwbaarheid afgege ven. Het zou zelfs kunnen dat de raad de beslissing over een loca tie over de verkiezingen van maart volgend jaar heen tilt." Trieste afloop „Het is een trieste afloop van vijf jaar hard werken. We zijn verschrikkelijk teleurgesteld en boos. We hebben iedere keer moeten vechten voor een nieuw theater. En iedere keer is er aan onze stoelpoten gezaagd. Al het werk is allemaal voor niks ge weest en daar ben ik heel erg boos over." 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack nl. de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.ni Ook voor personeelswerving m de IT het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen zeeuwse almanak Vier generaties van die Zeeuws-Vlaamse familie zwierven van het weekeinde over de kermis in Sas van Gent: overgrootmoeder, groot moeder, moeder en kleinzoon Ruben van zes. Ze genoten er allemaal van, ie der op eigen wijze. Oma en mama vooral van de verruk king van Ruben, en overgroot moeder van het rumoer, de le vendigheid en haar herinne ringen. Ze is inmiddels zo oud. dat haar vroeger het he den steeds vaker inhaalt. Maar op de kermis was ze er helemaal bij, zo bleek. Kijk nou toch!, riep ze, ont steld wijzend naar Ruben. Die kwam, z'n wisselgebitje breed blootlachend, net voor bij in een kermisauto. „Zien jullie het dan nietHij heeft z'n gebit niet inge daan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13