>zc Verkoop huizen Othene constant r CONCERT 13 SEPT I iPmmTPHOTO Wethouder vindt kritiek ZMF op Sluis aan Zee onterecht Nieuwe wip voor schutters S>MM UW FOTO'S OP Minder bomen weg voor nieuw stadspark Projectontwikkelaar ontkent gerucht over bouwstop P Sf «fcr 4a* van 5 t/m 10 september Vrouw deed valse aangifte van aanranding Aanhouding in moordzaak Nep-bedreiging voor de rechter Voorwaardelijke straf voor stalken Wrijving na stoppen bouw theater MIDDELBURG W tel: 0900-3300033 £§j||| Collega 5 t/m 9 september 2005 De Week van Nederland Schoon Redactie: 0113-315649 ltow.pzc.nl Cnail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 31,4460 AA Goes 1 jwprtentie-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-315520; zppuws-Vlaanderen: 0114-372770; jSonaal: 020-4562500. jvoensdag 7 september 2005 Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar vla uw DVD player* op uw TV Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player editie Zeeuws-Vlaanderen Hoor Rene Hoonhorst EBNEÜZEN - Hoewel de wo- ingmarkt landelijk nog niet he lemaal uit het dal is geklauterd, blijft de verkoop van huizen in de Temeuzense wijk Othene- Zuid op peil- De verkoop loopt Rlfs beter dan voorgaande ja ren. Directeur J. Sips van Pro jectontwikkeling Zeeland gaat er vanuit dat dit jaar meer dan honderd nieuwe woningen in de uitbreidingswijk worden betrok ken. Sips meldt dat Projectontwikke ling in heel Zeeland nog redelijk rinorRenévan Stee JERNEUZEN - Bewoners van de binnenstad in Terneuzen wil len voorkomen dat er 69 bomen worden gekapt om het verpau perde stadspark tussen de Gre- nulaan en de Binnenvaartweg op te knappen. Ze hopen vijf tien bomen te kunnen behouden i'er hebben ze volgende week een gesprek met de ge- nieente. De wijkraad is wel tevreden ver de plannen voor herinrich- ing van het stadspark, maar reest een te grote kaalslag. De ewoners vinden dat er in het angrenzende gebied (rond het ieuwe kantoor van Zeeland eaports) te rigoureus is gekapt, het park staan nu nog zo'n ehonderd bomen. li] zijn blij dat het een wandel ark wordt dat natuurlijk aan- Soet, maar tegelijkertijd trans ient en open is Dat hiervoor bmen en struiken moeten wij- is begrijpelijk, maar wij den dat het minder ingrijpend Het gaat om waardevolle i bomen die niet in de weg staan. Ik verwacht dat er een accepta bel compromis uitrolt", ver klaart W. Verherbrugge van de wijkraad in de binnenstad. Het park ondergaat een meta morfose. Bezoekers die vanaf de sluizen Terneuzen binnenrijden, krijgen direct zicht op de bin nenstad. De entree vanaf de Gre- nulaan krijgt drie nieuwe trap- pen. Tussen het gedeelte van de Vlooswijkstraat en de Klaassen- straat komt een steiger. Daar langs wordt een moerasachtige vijver aangelegd en komen er speelmogelijkheden. Vanaf de trap bij de Klaassenstraat tot de opgang bij de Jozinastraat komt een schelpenpad dat eindigt bij een verhard plein met bomen en bankjes. Van hieruit loopt het schelpenpad aan de kant van de Binnenvaartweg verder richting Korte Dijkstraat. Het pleintje krijgt een doorgang naar de Bin nenvaartweg. In het hele gebied komen nieuwe struiken. De kosten van de herinrichting bedragen ruim 450.000 euro. Hiervan betaalt de provincie 360.000 euro. Jesign <y i Sint Jacobspassage 9 4381 EK Vlissingen 0118-412194 (Advertentie) Kom morgen om 15.00 uur naar de Nieuwe Burg in Middelburg voor de Week van Nederland Schoon! We gaan daar samen met dansschool Bras het plein schoondansen. We zien je daar... soepel huizen aan de man brengt. Net als Othene loopt ook de Middelburgse wijk Mor- tiere goed. „Maar daarnaast vin den we het ook leuk om in dor pen en buurtschappen kleine bouwplannetjes te ontwikkelen. Vier woningen in Nieuw-Na- men waren in no-time weg en in de buurtschap Zandstraat bou wen we binnenkort ook weer en kele huizen." De directeur is verbaasd over ge luiden dat het niet zo goed gaat met de bouw in Othene-Zuid. De laatste week deed het ge rucht de ronde dat Projectont wikkeling een bouwstop zou hebben ingevoerd. Maar Sips be zweert dat daarvan geen sprake is. Projectontwikkeling Zeeland bouwt juist gestaag door. De Terneuzense projectontwikke laar wil per jaar 200 tot 250 hui zen bouwen, maar heeft er dit jaar tot nu toe in de provincie al zo'n 240 weggezet. „Ik denk dat we eind dit jaar rond de 300 wo ningen hebben gebouwd, waar van ruim honderd in Othene. Ik ben er zelf ook verbaasd over, maar het blijft gewoon soepei tjes doorlopen", verklaart Sips. De voorspoedige verkoop is voor Projectontwikkeling overi gens (nog) geen aanleiding om de planning bij te stellen. Tegen 2015 moeten de ruim 1200 wo- ningefiln Othene-Zuid er staan. „We houden voorlopig even vast aan een conservatieve planning, ook nu we wat voorlopen op het schema. We zijn sowieso wat conservatiever dan de eigenaar van Projectbouw - de voorgan ger van onze vestiging - was. Wij beginnen pas met bouwen als zestig procent van een straat of een blok woningen is ver kocht. Vroeger durfde Project- OOSTERLAND - De vrouw die beweerde op de Lage Rampertse- weg bij Oosterland (schou- wen-Duiveland) te zijn aange rand, heeft haar verhaal verzon nen. Op de bewuste donderdaga vond 11 augustus heeft er geen misdrijf plaatsgevonden, aldus politiewoordvoerder E. Boot. Hoewel er sprake is van een valse aangifte, een strafbaar feit, is volgens Boot nog niet bekend of de vrouw juridisch wordt vervolgd. Omdat het een 'vervelende kwestie' betreft, worden er door de politie geen nadere mededelingen gedaan over wat zich precies heeft voor gedaan. De vrouw zou de avond van 11 augustus rond acht uur tijdens het skaten over de pol derweg tussen Oosterland en Ou- werkerk zijn belaagd door drie mannen in een bestelauto. Bij de poging tot aanranding zou ze zich hevig hebben verzet en ge wond zijn geraakt. De vrouw belde zelf de ambulance, die haar even voorbij de hoek van de Middenweg met de Lage Rampertseweg aantrof. De politie heeft ter plekke een uitgebreid sporenonderzoek ge daan. Daarbij was de aandacht vooral gericht op mogelijke dna-sporen van de vermeende verdachten. Gaandeweg de na speuringen ontstond er echter groeiende twijfel over de getui genis van het slachtoffer, erken de de politie gisteren. bouw wel te beginnen als nog niet de helft was verkocht, want het kwam toch wel goed" legt Sips uit. Wethouder A. van Waes ziet in die bouwpolitiek de enige ver klaring voor de geruchten over een bouwstop. „Het gaat juist prima in Terneuzen en dat moet ook want wij hebben met het mi nisterie afgesproken tweehon derd woningen per jaar te bou wen. Een belangrijk deel van dat jaarlijkse contingent nieuw bouwwoningen komt voor reke ning van Othene-Zuid, de be langrijkste uitbreidingswijk van de gemeente." Gunstig Van Waes en Sips ontkennen niet dat ook in Terneuzen be staande huizen de afgelopen tijd minder makkelijk verkocht wer den. De wethouder ziet de ver kooptijden al weer iets afnemen en de bouwdirecteur wijst op de gunstige prijzen en het diverse aanbod in Othene-Zuid. „Voor al twee-onder-één-kappers en kleine kavels waar mensen rede lijk naar eigen smaak kunnen bouwen, zijn populair. Daar naast wilden huiseigenaren mis schien nog wel eens te hoog in de boom gaan zitten met hun vraagprijs en dan kijken men sen toch eerder naar nieuw bouw." Met een enorme hijskraan zijn de twee prangen in Westdorpe geplaötst. foto Camile Schelstraete door Jan van Zuilen WESTDORPE - De kerktoren van Westdorpe kreeg qua lengte gistermorgen even geduchte con currentie van een grote hijs kraan. Het gevaarte was nodig voor het overeind takelen van de masten voor twee nieuwe prangen voor het gilde Sint Se- bastiaan. Met de plaatsing van twee nieu we prangen kan het schuttersgil de vanaf volgend seizoen weer op haar eigen terrein aan de Mo lenstraat terecht. De afgelopen twee jaar moest het gilde zijn schietingen in Axel houden, om dat twee van de drie oude pran gen plaats moesten maken voor woningbouw. De derde oude prang staat nog wel overeind, maar mag niet meer gebruikt worden omdat ze te dicht bij het wandelpad naar de nieuwbouw staat. Passerende wandelaars zouden een afgedwaalde pijl op hun hoofd kunnen krijgen. Bij de twee nieuwe prangen, ook wel staande wippen ge noemd, is dat risico ondervan gen door een groot net. Dat vergt echter wel een sterkere, dus duurdere constructie van de mast, ook qua onderhoud. Alles bij elkaar kosten de twee nieuwe prangen het gilde zo'n 32.000 euro, een bedrag waar aan de gemeente Terneuzen en de projectontwikkelaar van de nieuwbouw meebetalen. Hoe veel precies, is volgens hoofd man K. van Waes en secretaris R. van Hecke nog onderwerp van discussie. Of om hun eigen woorden te gebruiken: „Daar moet nog een pittig woordje over gesproken worden." Het gilde staat nog voor meer in vesteringen. Er moet een nieuwe kantine worden gebouwd (de oude voldoet niet meer aan de st- grenge regels van de horecawet) en het plan is om het terrein te voorzien van kunstgras. Dat wordt zoveel mogelijk in eigen beheer gedaan, maar materiaal moet in elk geval worden ge kocht en betaald. Ook daarbij hopen Van Waes en Van Hecke op een flinke financiële bijdrage van de gemeente Terneuzen. door René van Stee SLUIS - De kritiek van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) op het aangepaste plan voor Sluis aan Zee is voorbarig en onte recht. Dat zegt de Sluise wethouder J. Pro voost (ruimtelijke ordening). De ZMF stelt dat aanleg van een open ver binding tussen Sluis en de Noordzee niet mag leiden tot aantasting en achteruitgang van de natuur. Woningbouw in het buitenge bied, bedoeld als kostendrager van de plan nen, is voor de natuurbeschermers onaan vaardbaar. Provoost meent dat de ZMF beter kritiek kan uiten nadat bepaalde zaken zijn uitge zocht. Het gaat dan om een aanvulling en ac tualisering van het milieueffectrapport, de beoordeling op basis van de Europese vo gel- en habitatrichtlijn, archeologisch on derzoek en de effecten van Sluis aan Zee op de waterhuishouding. Dubbel en dwars De wethouder benadrukt dat in de nieuwe plannen meer ruimte is voor natuurontwik keling. „Meer dan het dubbele van de 27 hectare in het oorspronkelijke concept. Van aantasting van bestaande natuurwaarden is geen sprake. En mocht dat onverhoopt ge beuren, dan wordt dit dubbel en dwars ge compenseerd", aldus Provoost. In tegensteling tot de ZMF verwacht de wet- MIDDELBURG - Twee weken nadat in Middelburg de 21-jarige Erdal Asil werd doodgestoken, heeft de politie een verdachte gearresteerd. Het gaat om een 37-jarige Middelburger. De man werd: zondag gehoord als getuige op het politiebureau. Zijn verhaal riep gaandeweg steeds meer vragen op, vertelt politiewoordvoerder A. Don. „Zijn verklaring deed ons dénken dat hij met de moord zaak te maken heeft. Het zou'zeker kunnen dat hij het ge daan heeft. De aanhouding is een stormachtige ontwikke ling in de zaak." Tot nu toe had de politie nog geen ver dachte in beeld. Ze hield de zaak volgens Don 'heel breed', er werd niks uitgesloten. „Ineens kunnen we stel len dat het onderzoek goed loopt. De komende tijd gaan we controleren wat de verdachte allemaal heeft verteld." Of de verdachte familie is van het slachtoffer, wil de poli tie niet kwijt. Evenmin wat het motief zou zijn geweest. MIDDELBURG - Het spelen met een speelgoedpistool had 19 maart onverwachte gevolgen voor twee inwoners van Leusden, zo bleek gisteren bij de Middelburgse poli tierechter. Een oplettende burger dacht die dag in Retren chement getuige te zijn van een serieuze bedreiging: hij zag hoe de passagier van eert auto bij de bestuurder een pistool tegen zijn hoofd zette. De getuige schakelde direct de politie in. Agenten omsingelden de auto met getrokken wapens. Het optreden van de politie maakte veel indruk op het duo. Bij doorzoeking van de auto werden twaalf xtc-pillen aangetroffen. Voor bezit van de harddrugs wer den de verdachten, 27 en 33 jaar oud, elk veroordeeld tot het betalen van 250 euro boete. MIDDELBURG - Het was een niet alledaags geval van stalking waaraan de 39-jarige inwoner van Aardenburg zich schuldig maakte. De Aardenburger leverde spullen voor een klus, maar de rekening van 180 euro werd nooit betaald. Dat was het sein voor de wraakactie. De verdach te bestookte de klant met bedreigingen via sms-berichten en de voicemail. Ook zou hij het slachtoffer hebben ge volgd en de tankdop van diens auto hebben weggegooid. De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse hield er re kening mee dat het om een vrij korte periode ging, van 17 januari tot 10 mei. Zij veroordeelde de Aardenburger tot een voorwaardelijke werkstraf van veertig uur. De offi cier van justitie had veertig uur werkstraf geëist, waar van de helft voorwaardelijk. De verdachte voelde zichzelf slachtoffer. „Hij heeft mij tot het uiterste gedreven, maar ik word als crimineel neergezet", reageerde hij fel. MIDDELBURG - Het besluit van de Middelburgse ge meenteraad om het nieuwe theater niet aan de Zuidsingel (de huidige bouwput) te bouwen, zorgt voor commotie in de coalitie. Wethouders van CDA, ChristenUnie en Groen- Links verwijten hun PvdA-dollega A. de Vries oncolle giaal gedrag. Bi j de keuze om de bouw aan de Zuidsingel te stoppen, speelde de PvdA een doorslaggevende rol. De PvdA-wethouder moet nu zelf maar bezuinigen op zijn portefeuilles, vinden de coalitiegenoten, pagina 14 krediet PvdA-wethouder is op (Advertentie) STADSSCHOUWBURG www.theaterverkoopzeeland.nl HMflk (Advertentie) Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd houder niet dat de uitvoering van Sluis aan Zee het bestaande evenwicht tussen rood (bebouwing) en groen (natuur en landschap) verstoort. Provoost: „Het is nog maar de vraag of die natuurwaarden zo hoog zijn. Het huidige landschap komt voort uit een proces van de laatste honderd jaar en omvat vooral akkerland. Voor die tijd zag alles er heel anders uit. Juist die situatie, met veel meer water én natuur, is het uitgangspunt van het nieuwe plan voor Sluis aan Zee." Provoost betreurt het dat de ZMF gemakke lijk voorbijgaat aan de werkgelegenheid die met Sluis aan Zee is gemoeid. Tijdens de bouwperiode gaat het naar schatting om vierhonderd banen. Daarna zou er structu reel werk zijn voor tweehonderd mensen. zeeuwse almanak Wanneer het naar zijn idee weer eens te lang duurt voor dat zijn vader thuiskomt, heeft Julius van vier de ge woonte zelfde telefoon te pak ken en op dringende toon om opheldering te vragen. Vanwege het ambulante ka rakter van het werk van zijn vader, treft hij hem niet altijd aan de andere kant van de lijn, maar een van diens colle ga's. Dat leidt doorgaans tot even uitvoerige als wonderlij ke conversaties, waarvan tij dens het avondeten verslag ivordt gedaan. „Ik, weet wat een collega is", meldde hij onlangs na weer zo'h gesprek. „Dat is iemand die' niet werkt, maar wel een beetje meehelpt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39