PZC PZC N60 testrijbaan voor stil asfalt PZC Brand legt restaurant in de as Terneuzens raadslid wil meer openheid van college B en W zeeuwse almanak Tandarts Tomatenkweker sloopt deel eigen kas Trucker krijgt rijontzegging Geld voor fietspad bij Koewacht Opsporing Verzocht over pinpas Werkzaamheden bruggetje Sas hervat (Brandweer (grensstreek oefent samen Proefvakken op vierbaansgedeelte Perkpolder-Kloosterzande Redactie: 0113-315649 vvww.pzc.nl E-mail:r»dactie@pK.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: T'i- en Midden-Zeeland: 0113-315520: 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; pnaal: 020-4562500. dinsdag 6 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Na drie weken vakantie ging de tandartspraktijk gisteren weer open. De eerste patiënt die zich meldde, moest een ta melijk langdurige behande ling ondergaan. Een mooie ge legenheid dus voor de tand arts en zijn assistente om tij dens het boren, spoelen en schrapen vakantie-ervarin gen uit te wisselen. De een was tijdens het waterskieën op een steen te recht gekomenhoofdwond, ziekenhuis, hechtingen. De ander had kort voor het ver lof een nieuwe auto gekocht. Plots weigerden de remmen. De inzittenden waren aan de dood ontsnapt. En dan was er nog het verhaal over een ken nis die tijdens een busreis naar Frankrijk een ongeluk meemaakte: een gescheurde nier en een gescheurde lever. De verhalen waren zo indrin gend dat de patiënt weinig van de behandeling heeft ge merkt. Hij nam zich in elk ge val voor nooit te gaan waterskieën, een auto van het bewuste merk te kopen of met de bus naar Frankrijk te gaan. Dan maar liever naar de tand arts. &RDENBURG - „Dit betreft een oefening. Wilt u voor assis tentie gaan naar het sportcom plex in Aardenburg voor het be strijden van een brand en het redden van een drenkeling die zich bevindt op de bodem van het zwembad." Die oproep ontving het brand weerkorps uit het Belgische Mal- ïegem gisteravond vanuit Aar- bburg voor assistentie tijdens een grootscheepse grensover- chrijdende oefening bij het Strembad en de voetbalkantine aan de Herendreef. In de ge- neente Sluis is op dat moment rolgens het script geen verder baterieel voorhanden. Ook am- 'ulances zijn er in West-Zeeuws-Vlaanderen niet, in verband met een groot inci dent in de Westerscheldetunnel. Om die reden dient ook een am bulance in Maldegem opge vraagd te worden. Naast het [korps uit België werden ook de manschappen uit Aardenburg en Sluis ingezet. De korpsen hadden hun handne vol aan een waar ongeval. Nabij het pomp huis van het zwembad waren pier medewerkers van gemeente werken aan de slag met las werk zaamheden. Door het werk met |j*n acetyleenset ontstond [brand. Een werkman raakte be wusteloos en zijn collega beland de van schrik in het zwembad. Een derde medewerker raakte [opgesloten in de kelder. Op de koop toe zorgde de beheerder van de kantine er tijdens de alar mering voor dat een handdoek [meen frituur belandt. Ook hier ontstond brand. jOfficier van dienst Nico Moskie on bevelvoerder Rudy van Gae- en moesten alles uit de kast ha ft* de klus te klaren. Jaap 'bek. de regionaal officier ge vaarlijke stoffen en een meet- F>eg verschenen ten tonele om mogelijk verder onheil met ge- jvaarlijke stoffen te voorkomen. oskie was zeer te spreken over j o iinzet van zijn manschappen. Was een bijzonder zware oe- omng, die zijn nut wel heeft be wezen. Er is niets aan het toeval overgelaten." bla twee uur hard werken kon e sein 'brand meester' worden gegeven en begaven de man- aPfen z'ch naar de kazerne voor de evaluatie. SLUIS - Bij een brand in restaurant Ava- lon aan de Nieuwstraat in Sluis is giste ren een groot deel van de inventaris verlo ren gegaan. Snel ingrijpen van de brand weer verhoedde dat het pand aan de in valsweg naar Sluis tot de grond toe af brandde. De brandweer werd gisteren tegen het middaguur gewaarschuwd door een schoonmaakster, die toen als enige aan wezig was in het pand. Zij signaleerde rook en vlammen achter de bar. De poli tie meldde even later dat de vlammen naar buiten sloegen, reden waarom naast de korpsen van Sluis, Aardenburg en Cadzand ook de hoogwerker van Knokke zich naar de brand spoedde. Dat de grens overschrijdende samenwerking goed van de grond is gekomen, werd zodoende nog voor de oefening van die avond - toen het Sluise korps in Aardenburg oefende met Maldegemse collega's - bewezen. De aan wezige brandweerlieden hadden de brand snel onder controle en konden bin nen twee uur het sein 'brand meester' ge ven. Even daarna konden de tientallen spuitgasten al het materieel inpakken en terugkeren naar de kazernes. De oorzaak van de brand werd gisteren nog onderzocht door de technische re cherche. De brandweer constateerde wel dat de vuurhaard ontstond in of in de buurt van de geluidsinstallatie. Of het om kortsluiting in het apparaat of proble men met elektrische bedrading ging, laat brandweercommandant N. Moskie graag over aan het politieonderzoek. Moskie laat zich ook niet verleiden tot schattin gen over de schade. „Het pand is geluk kig gered, maar ik denk dat door de enor me hitte en de rookontwikkeling niet veel van de inventaris nog is te gebrui ken." Het verkeer kon tijdens de bestrij ding van de brand niet via de Nieuwst raat Sluis in rijden. Tussen 12.00 en 14.30 uur leidde de politie het verkeer om via Sint Anna-ter-Muiden. foto Camile Schelstraete door Inqrid Huibers RILLAND - Tomatenkweker Van der Lans uit Rilland is giste ren begonnen met de sloop van de bovenste laag van een nieu we kas. Het bedrijf moest, op last van de gemeente Reimers- waal, de bouw van de kas stilleg gen, omdat hij te hoog werd. Van der Lans heeft volgens ver antwoordelijk wethouder J. Bliek, een bouwvergunning voor een kas die maximaal ze ven meter hoog mag worden. De nieuwe kas die de tomatenkwe ker in de Bathpolder bij Rilland bouwt, stak daar zeker een hal ve meter bovenuit. Die extra ruimte is volgens woordvoerder W. Wisse van Van der Lans no dig om een gesloten kas te kun nen bouwen. In een dergelijke kas zonder luchtramen, komt minder ongedierte binnen, waar door er minder gespoten hoeft te worden. Ook het gebruik van fossiele brandstoffen kan in zo'n kas, volgens Wisse, met der tig procent worden teruggedron gen. Een gesloten kas kan ech ter alleen functioneren als er een luchtcirculatiesysteem wordt aangelegd. Wisse zegt wel met de gemeente te willen pra ten over een nieuwe vergunning voor een hogere kas. Tegelijker tijd probeert de tomatenkweker het gesloten systeem zodanig aan te passen, dat de nieuwe kas kan worden verlaagd. Advertentie Mede als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld. Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 20.55 23,75 per kwartaal 59,75 62.00 per halfjaar 116,10 120,75 per jaar 229,20 233,30 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. het alfabet van Zeeland door René van Stee TERNEUZEN - Het Terneuzen- se raadslid P. Clijsen (Groen- Links) pleit voor meer openheid van het college van B en W. Vol gens hem is het dagelijks ge meentebestuur regelmatig te ka rig met het openbaar maken van informatie. Als voorbeeld haalt Clijsen een zoektocht naar informatie over het kapbeleid van bomen aan. Daarover was niets te vinden op de gemeentelijke website, maar wel in de besluitenlijst die voor de raadsleden ter inzage lag in de leeskamer in het stadhuis. Verder bleek dat op de besluiten lijst van 26 juli vijftien beslui ten waren te lezen in de leeska mer tegen drie op de website. „Openbaarheid van bestuur is de kurk waarop de democratie drijft. Wij denken dat deze te rughoudendheid, hoe begrijpe lijk die mogelijk kan zijn, geen recht doet aan de kaders die we in het raadsprogramma hebben gesteld. Te veel koudwatervrees op dit gebied legt mogelijk ook onnodige druk op het vertrou wen van de burger in de over heid. Dat is het laatste wat we zouden moeten willen", aldus Clijsen. Verbetering Fractievoorzitter W. Broekhuy- sen van de WD is daarentegen tevreden over de werkwijze van het college van B en W. In tegen stelling tot vroeger worden de notulen van de vergaderingen van het dagelijks gemeentebe stuur en de parafenlijsten nu wel openbaar gemaakt. Broek- huysen vindt dit een honderd procent verbetering ten opzich te van vroeger. Broekhuysen: „Omdat er ook privacygevoelige onderwerpen in B en W worden besproken, komt niet alles naar buiten. Daar hebben wij begrip voor. Wel vinden wij dat die informa tie, eventueel zonder vermel ding van namen, voor de raadsle den toegankelijk moet zijn. Wij kunnen dan beoordelen of het onderwerp vanuit onze controle rende functie al dan niet interes sant is. Wat dat betreft kan het met het openbaar maken van stukken dus nog iets beter." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een vrachtwagenchauffeur uit de Oekraïne we gens dronken rijden veroordeeld tot zes maanden rijont zegging en 650 euro boete. De Oekraïner werd op 15 juli in Sluis aangehouden voor een controle. De marechausse rook bij de chauffeur een dranklucht. Omdat een blaas- test niet lukte werd hij onderworpen aan een bloedproef. Daaruit bleek dat verdachte drie keer (1,52 milligram) de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. De rij ontzegging geldt alleen voor Nederland. Een 32-jarige man uit Wit-Rusland viel op 17 maart in Temeuzen door de mand toen hij in zijn auto zonder licht reed. De ver dachte blies 505 microgram, ruim twee keer zoveel alco hol als is toegestaan. De Wit-Rus moet 480 euro boete be talen. KOEWACHT - De gemeente Temeuzen zet geld opzij voor de aanleg van een fietspad van de bebouwde kom- grens van Koewacht tot aan Nieuwe Molen. Burgemees ter en wethouders antwoorden dat op schriftelijke vragen van PvdA-raadslid Marnix Van Oyen. Het raadslid wees erop dat de provincie voor 2007 een bedrag van 1,4 mil joen euro reserveert om een fietspad aan te leggen vanaf de Bontekoe tot aan het Zand. Het provinciaal fietspad stopt bij de bebouwde-komgrens. Van Oyen en ook CDA-raadslid Michel Calon hebben ervoor gepleit om aansluitend op het fietspad van de provincie het pad door te trekken binnen de bebouwde kom. Dit in verband met de verkeersveiligheid. In zijn schriftelijke vragen stelde Van Oyen vast dat de huidige situatie niet langer houd baar is. Het fietspad is volgens hem onontbeerlijk omdat veel fietsers van de route gebruikmaken, zoals scholieren en bezoekers van de sportaccommodaties, de brede school en het gemeenschapscentrum. B en W zijn het ermee eens dat het 'meer dan logisch' is dat ook het gedeelte binnen de bebouwde kom wordt voorzien van een vrij liggend fietspad. „Zodra duidelijk is waar en hoe het voorgeno men fietspad wordt aangelegd kan de gemeente hierop aansluiten", schrijft het college. „Vooruitlopend hierop zullen de benodigde financiën worden gereserveerd zodat uitvoering van het gemeentelijke deel gelijktijdig of di rect volgend op het provinciale gedeelte kan worden uitge voerd." VLISSINGEN - In het programma Opsporing Verzocht van vanavond (20.20 en 21.05 uur op Nederland 2) wor den beelden getoond van een man die pint met een gesto len bankpas van een 31-jarige Vlissingse. Zij deed op 18 juni aangifte van diefstal van haar portemonnee, op die dag, tussen 10.30 en 11.00 uur, uit haar tas. Met de bank pas is twee keer bij verschillende geldautomaten gepind. Daarvan zijn videobeelden, die op tv worden vertoond. Ook zijn de foto's te zien op de website van de Zeeuwse politie www.politie.nl/zeeland. Wie cle dader herkent, wordt verzocht te bellen met de politie. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen Lxnr René van Stee S4S VAN GENT - De schilder- 3 werkzaamheden aan het brugge- He lussen de Oostkade en West- kade in Sas van Gent zijn giste ren hervat. Het werk werd eind vorig jaar stilgelegd, omdat de gemeente Terneuzcn geen mi- lieumelding had gedaan bij Rijkswaterstaat. Het bruggetje ligt er sinds 1985 en was een schenking van de bevolking aan de voormalige gemeente Sas van Gent. Honderd jaar geleden lag er op dezelfde plek een andere brug over het oude kanaal Gent-Terneuzen. November vo rig jaar was het bruggetje al ge- parelstraald. Vervolgens kon den de verfkwasten worden op geborgen, omdat er geen toe stemming was gevraagd om vlak boven het wateroppervlak te mogen werken. Er is nu een afschermconstructie neergezet die voldoet aan de wettelijke ei sen. Niet alleen uit het oogpunt van veiligheid moet de stelling aan strenge eisen voldoen, ook zijn er maatregelen genomen om vervuiling van het oppervlakte water te voorkomen. In verband met het watersportseizoen is be sloten de werkzaamheden over de zomer heen te tillen. Het bruggetje is naar verwachting drie tot vier weken afgesloten. De scheepvaartverkeer is dan ge stremd. De leden van de water sportvereniging en de stadsraad zijn daarover ingelicht. i door Frank Giisel (|lnnr Jan van Zuilen KL00STERZANDE - Rijkswa terstaat gaat de oostelijke rij baan van de N60 vanaf de haven bij Perkpolder tot aan het punt 'voorbij Kloosterzande waar de weg tweebaans wordt, gebrui ken voor het testen van verschil lende soorten asfalt. tin totaal worden 24 verschillen de proefvakken gemaakt met mzoveel verschillende asfalt- ïgsels. De proef begint in ok- jber, maar al vanaf 23 septem- jber is de oostelijke rijbaan voor verkeer afgesloten. Dat irdt omgeleid via de westelij- ke rijbaan. De afsluiting duurt $ot eind 2007. >1 van de proef is asfalt te vin- in dat de helft stiller is dan het :alt dat nu wordt gebruikt, it zogenoemde ZOAB (zeer ;n asfalt beton). Een halve- ïg houdt volgens Rijkswater- ;aat in dat het geluidsniveau 1 i tot 3 decibel minder is dan bij i het ZOAB. sHet idee op zich om de N60 voor Idit soort proeven te gebruiken, [is niet helemaal nieuw. Bij het luiten van de veerdienst Krui- igen-Perkpolder in maart 1003 werd het al genoemd als {een van de mogelijkheden om de {weg, althans het gedeelte waar MeN60 vierbaans is, nog een nut tige functie te geven. „Het is in ieder geval een veel goedkopere oplossing dan ergens een hele nieuwe weg met proefvakken aan leggen. Bovendien kunnen we hier heel makkelijk het ver keer omleiden, omdat er nog een rijbaan met twee rijstroken naast ligt", aldus woordvoerder Jan van Gorp van de dienst- kring Zeeland van Rijkswater staat in Middelburg. Een andere pluspunt is dat er op het eerste stuk van de N60 vanaf de haven bij Perkpolder nauwelijks verkeer op de weg rijdt. Dat vergemakkelijkt het doen van geluidsmetingen bij het testen van de proefvakken. Er was gisteren niemand bij Rijkswaterstaat die kon vertel len hoe de testen worden ge daan, hoe vaak en of de testen op zichzelf wellicht geluidshin der voor de omgeving kunnen opleveren. Bijvoorbeeld doordat er met een auto of vrachtwagen over de proefvakken wordt gere den om geluidsmetingen te doen. Eltink Proj^ctmeubilering Zeeland www.eltink.com s-Gravenpolderseweg 37 Gp.es 06 11 304 777 (Advertentie) 89% van de mensen die werk zoeken in de zakelijke dienst verlening zoekt een nieuwe baan tussen de personeels advertenties in de PZC. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zakelijke dienstverlening. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45