PZC Aanpassing huurprijzen funest 2lerikz St-Hilaire-du-Harcouët cfj 2!2Licho"wen-DU|Ve;j Jumelage met Hatfield (GB> en Hoog bezoek bij viering halve eeuw vriendschapsbanden PZC Vloer bibliotheek Bruinisse verzakt Man rijdt eigen vrouw aan Zeeuwland vreest model van Europese Commissie Spelen voor eigen rechter bestraft L te Aandacht voor diefstal pasje op tv Gasolie en dieselolie gestolen Werkstraf voor slaan vrouw Mobieltje gestolen uit auto Forse straf drankrijder Tandarts j Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31.4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; SSuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 6 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland [rinorEsme Soesman BRUINISSE - Openbare biblio theek De Zaete in Bruinisse sluit vanaf maandag 12 septem ber voor drie weken de deuren in verband met de aanleg van een nieuwe vloer. De huidige vloer is verzakt en moet volledig worden vervangen. Drie jaar ge leden ging de bibliotheek ook al eens dicht, maar het reparatie- werk dat toentertijd uitgevoerd s. blijkt nu onvoldoende. Destijds zijn een aantal balkkop- pen vervangen, blikt bouwkun dig medewerker S. Haalj van de Igemeente Schouwen-Duiveland op die klus terug. Toen de vloer wederom ging doorhangen, is na der onderzoek verricht. Daaruit blijkt dat de totale constructie is aangetast. Dat heeft onder meer te maken met wisselende grondwaterstanden, waardoor sprake is - mede door gebrek aan ventilatie - van vochtop hoping in de grond. De bedoe ling is de huidige vloer volledig te slopen en nieuwe houten bal ken te leggen met platen er over heen. Om het vochtprobleem tegen te gaan, worden extra ventilatieko- kers in de kruipruimte aange bracht, schetst Haaij het plan van aanpak. Daarover worden de nu al in gebruik zijnde vloer tegels teruggelegd. Deze vloerbe dekking is drie jaar geleden nieuw gelegd. De herstelwerkzaamheden - die destijds pas anderhalf jaar na ontdekking van de schade zijn uitgevoerd - zijn toen aange grepen om de herinrichting van de bibliotheek ter hand te ne men. Overigens is de houten vloer in middels vijftig jaar oud. Na veer tig jaar is zo'n vloer eigenlijk af geschreven, aldus de gemeente lijk medewerker. In- en uitpakken Bibliotheekmedewerkers en -vrijwilligers zien zich ondertus sen voor een flinke klus ge plaatst. De Bruse bieb telt zo'n negenduizend boeken, die in- en later weer uitgepakt moeten worden. De spullen worden tij delijk opgeslagen in het deel van het gebouw waar de jeugd- bieb is ondergebracht. Lezers mogen in deze periode een onbe perkte hoeveelheid boeken le nen. Hoe meer boeken er bij bi bliotheekleden thuis staan, des te minder boeken de medewer kers hoeven te versjouwen. „Maar er zijn heel veel enthou siaste vrijwilligers betrokken bij de bibliotheek in Bruinisse, die zeer bereid zijn mee te wer ken", meldt plaatselijk direc teur A. Eijnwachter van de open bare bibliotheek Schouwen-Dui veland. De sluiting van de bibliotheek noemt zij 'lastig': „Maar het is niet anders." De lezer in Bruinis se hoeft er in ieder geval geen letter minder om te lezen. Biblio theekleden kunnen een extra voorraadje leesvoer inslaan of gebruik maken van het aanbod in de bibliobus of de vestiging in Zierikzee. Tot en met vrijdagavond 9 sep tember kunnen lezers nog in bi bliotheek De Zaete terecht. Die avond van 18.30 tot 20.00 uur. Dinsdag 4 oktober gaan de deu ren weer open. Dan gelden ook weer de gewone openingstijden: dinsdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur, dinsdag- en vrijdaga vond van 18.30 tot 20.00 uur en woensdag- en vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Een aanpassing van Nederlandse huurprijzen naar model van de Europese Commissie is 'funest' voor het woningbestand op Schou wen-Duiveland. Volgens direc teur A. de Ceuster van Zeeuw- land zou dat er op neerkomen dat de eilandelijke corporatie tweederde van haar bezit moet verkopen aan meer commerciële verhuurders. Niet alleen de corporatie zou bij het doorgaan van die maatregel zwaar gedupeerd worden, aldus De Ceuster, ook de huurders zul len het flink in hun portemon nee gaan merken. Europees com missaris N. Kroes vindt dat men sen met een goed inkomen niet in aanmerking zouden mogen komen voor een sociale huurwo ning. Alleen huishoudens die recht hebben op huursubsidie, horen in zo'n huis thuis, aldus Jroes. Nu zijn commerciële ver huurders in het nadeel en is er volgens haar dus sprake van on eerlijke concurrentie. Kroes komt met haar visie naar aanleiding van het verzoek van minister Dekker het Nederland se huurbeleid te toetsen aan de Europese regels. De commissa ris gaat uit van de kostprijs voor nieuwbouw van een huurwo ning. Woningcorporaties verhu ren doorgaans voor een lager - veelal gesubsidieerd - bedrag. Indien de Europese Commissie Nederland tot een beleidsaan passing zou dwingen, reageert De Ceuster, dan leidt dat tot een forse stijging van de huren. Bo vendien onstaat er een duidelij ke tweedeling in de maatschap pij tussen de minder en meer ka pitaalkrachtigen, verwacht de directeur. „In Nederland gaan we er prat op dat in principe ie dereen in een huurhuis kan wo nen en niemand zich daar voor hoeft te schamen. Dat is in de meeste Europese landen wel an ders. Wat Kroes voorstaat, werkt segregratie en stigmatise ring in de hand. Dat zou heel vervelend zijn." De Zeeuwland-directeur ver wacht echter niet dat het zover zal komen. Hij put hoop uit de eerste reacties uit de landelijke politiek. Ook de Woonbond en andere corporaties hebben geen begrip voor de opstelling van de Europees commissaris. „Ik moet nog zien dat Brussel of andere derden ons kunnen dwingen on ze bezittingen te verkopen." Kostprijs Daarentegen valt volgens De Ceuster niet te ontkomen aan het geleidelijk aan naar elkaar toe groeien van de kostprijs voor een nieuwbouwwoning en de huur van dat huis. Dat is ook de inzet van minister Dekker. „Nu worden huizen ver onder de kostprijs verhuurd. Eigenlijk is dat onwenselijk. Momenteel gaat dat nog wel even, dankzij de extreem lage rentestand, maar zo'n scheve situatie kun je niet tot in lengte der dagen vol houden." In de praktijk zal dat er de komende jaren op neerko men dat huurder met een hoger inkomen (zelf) meer gaan beta len en de minder draagkrachti- gen via de huursubsidie worden gecompenseerd. In hoeverre de corporaties ge bruik maken van de extra ruim te die de minister wil creeëren, aldus De Ceuster, mogen ze zelf bepalen. „Wat ons betreft zal die stijging zeer, zeer beperkt zijn." Gemiddeld stijgen de huren jaar lijks zo'n drie procent. Aan een voorspelling hoeveel daar straks mogelijk voor een huis op Schou wen-Duiveland bijkomt, waagt de directeur zich in dit stadium echter nog niet. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Vlissingen moest giste ren in Middelburg het spelen voor eigen rechter bekopen met dertig uur werkstrafZijn 38-ja- rige kompaan uit Middelburg kreeg ook dertig uur werkstraf S 3 vnrjrjij b ranq De verdachten vernielden 1 fe bruari in Vlissingen de ruiten van de voordeur van de woning toen ze door de huurder niet werden binnengelaten. Het zou gaan om een huurschuld waar over ze met hem wilden praten, maar het opgefokte sfeertje ont aardde al snel in een scheldpar tij en de vernieling van de rui ten. De Vlissinger verklapte gisteren dat hij de woning had onderver huurd aan de man. Ze zeiden naar andere middelen te hebben gegrepen om de man uit de wo ning te krijgen. PffhT ,>.*r-T '-VTU.'V'V'? ir* Schouwen-Duiveland viert volgende maand haar al vijftig jaar durende band met Hatfield en St-Hilaire-du-Harcouët. foto Marijke Folkertsma 89% van de mensen die werk zoeken in de zakelijke dienst verlening zoekt een nieuwe baan tussen de personeels advertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zakelijke dienstverlening. het alfabet van Zeeland WGfGMGR dagbladen door Marcel Modde ZIERIKZEE - De ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en Slo wakije brengen volgende maand mogelijk een officieel bezoek aan Zierikzee. Op zaterdag 1 ok tober viert Schouwen-Duive land dat het een halve eeuw vriendschapsbanden onder houdt met Hatfield en Saint Hi- laire. De jumelage met Namesto- vo is twaalf jaar oud. Het gaat om een sobere plechtig heid, aldus de organiserende ambtenaren J. Bruin-Kastelein en B. Stuit. Eén van de hoogte punten uit het programma is de uitreiking van de Europese vlag, door een vertegenwoordiger van 'Brussel'. Het hemelsblauwe dundoek met de gele sterren werd Schouwen-Duiveland eer der als enige Nederlandse ge meente dit jaar toegekend. Het gaat om een blijk van waarde ring voor de internationale in spanningen op cultureel, maat schappelijk en toeristisch vlak. Het officiële gedeelte wordt op geluisterd door de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, die de Europese hymne zal spelen. Naast de ambassadeurs (door een recente wisseling van de wacht onder de diplomaten houdt de gemeente nog een slag om de arm over hun daadwerke lijke komst) maken ook de bur gemeesters van Hatfield, Saint Hilaire en Namestovo hun op wachting bij de viering. Onzeker is nog of burgemeester J. Asselbergs zijn collega's per soonlijk kan ontvangen. Assel bergs is herstellende van een zware operatie. Bruin: „We ho pen dat hij erbij kan zijn. Hij is altijd heel erg betrokken ge weest bij de jumelages." Centraal bij de viering staan evenwel de deelnemers aan de uitwisselingsprogramma's door de jaren heen. Tot dusver heb ben zich vijftig mensen opgege ven die zelf ooit als kind aan de jeugduitwisseling hebben meege daan. Betrokkenen van toen kunnen zich nog steeds bij de ge meente aanmelden, benadrukt Bruin. De bedoeling is dat er 1 oktober ook zo veel mogelijk gasten uit de drie plaatsen naar Zierikzee komen. Naast het for mele deel worden ze de volgen de dag in filmtheater Fizi ont haald op een vertoning van een documentaire over de waters noodramp van 1953. De storm vloed vormt de oorsprong van VLISSINGEN - In het pro gramma Opsporing Verzocht van vanavond worden beel den getoond van een man die in pint met een gestolen bank pas van een Vlissingse 31-jari ge vrouw. De vrouw deed op 18 juni aan gifte van de diefstal van haar portemonnee. De portemon nee werd op die dag, tussen 10.30 en 11.00 uur, uit haar tas gestolen. In de portemon nee zat een bankpas. Met die bankpas is tot twee keer toe een, geldopname gedaan bij verschillende geldautomaten. Van een van de transacties zijn videobeelden gemaakt. Deze beelden worden van avond in het televisieprogram ma getoond. HEINKENSZAND - Op de parkeerplaats bij tankstation Selnisse aan de A58 ter hoogte van Heinkenszand heeft een 73-jarige automobilist uit Waalwijk gisterochtend zijn vrouw aangereden. Rond elf uur was het echtpaar even gestopt op de pick nickplaats, waarna de vrouw, eveneens 73-jaar, uit de au to stapte. De man wilde zijn auto beter wegzetten en reed daarom achteruit juist op het moment dat zijn vrouw ach terlangs de auto liep. De vrouw kwam ten val waarna de auto over haar been reed. De vrouw is voor behandeling overgebracht naar het zie kenhuis in Vlissingen. SEROOSKERKE (S) - Op twee locaties in Zeeland werd het afgelopen weekend gasolie gestolen ter waarde van en kele duizenden euro's. Beide diefstallen zijn gepleegd tus sen zaterdagmiddag half twee en zondagavond zeven uur. In Serooskerke werd ingebroken in een schaftkeet van een bouwbedrijf aan de Hoosjesweg. Hier werd gasolie uit enkele voorraadtanks ontvreemd. In Hoedekenskerke werden enkele honderden liters van deze brandstof gestolen uit twee kranen en twee graafma chines op een bedrijfsterrein en aan de Inlaagdijk. Verder werden hier van de kranen een dieselpomp en twee accu's meegenomen, evenals nog enkele honderden liters dieselolie uit een brandstofopslagcontainer. MIDDELBURG - Een 36-jarige man uit Middelburg gaf gisteren toe zijn echtgenote met een broekriem te hebben geslagen. „Zij was hysterisch. Ik wilde haar tot rust bren gen", zei hij in Middelburg over het huiselijk geweld. Officier van justitie H. den Hartog probeerde de man te overtuigen dat hij 18 februari vorig jaar in het asielzoe kerscentrum in Middelburg te ver was gegaan. Zij eiste twintig uur werkstraf en een week voorwaardelijke gevan genisstraf. De verdachte diende zich verder te houden aan de voorwaarden van de reclassering. Politierechter B. Doorewaard Boekhout was het eens met de eis en vonniste conform. De man en de vrouw zijn na het incident van elkaar gescheiden en wonen nu op apar te kamers in het AZC. WAARDE - Aan de Middenweg in Waarde is tussen zater- dagavond en gisterochtend ingebroken in een geparkeer de auto. Uit de auto werd een gsm weggenomen. Een schadebe drag is onbekend. MIDDELBURG - Geen rijbe wijs, onder invloed en de auto van pa total loss. Dat was de ba lans van de drankrit, waarvoor de achttienjarige inwoner van Hansweert gisteren in Middel burg werd bestraft met zes maanden rijontzegging en 850 euro boete. De jongeman had volgens poli tierechter B. Doorewaard Boek hout buitengewoon veel geluk gehad. „Het is aan stom toeval te danken dat u niemand heeft aangereden en geen mensen le venslang ongelukkig hebt ge maakt. Dan had je dertig jaar lang voor de medische kosten van de slachtoffers kunnen op draaien", benadrukte hij de risi co's. Ook officier van justitie H. den Hartog vond het levensge vaarlijk wat verdachte had uit gehaald. Hij eiste 830 euro boe te en zes maanden rijontzeg ging. De rechter vonniste con form. De verdachte had 2 april zonder toestemming de auto van zijn ouders gepakt om vrienden naar huis te brengen. (Advertentie) het ontstaan van het contact met Hatfield en Saint Hilaire. Namestovo voegde zich later in dat rijtje op initiatief van de voormalige gemeente Westen- schouwen, naar aanleiding van het uiteenvallen van het toenma lige Oostblok. Schouwen-Duiveland bekijkt volgens Stuit hoe het verder wil gaan met de jumelages. Eerder werd al besloten te stoppen met de jaarlijks terugkerende be stuurlijke uitwisseling en de be zoeken over en weer te beper ken tot een jeugdprogramma. Het idee is de buitenlandse lo geerpartijen uit te breiden met een samen werkingproject op on derwijsgebied. Daarbij valt te denken aan stageplaatsen in de betrokken landen. „Stel dat een leerling van de Pontes Pieter Zeeman iets met toerisme wil gaan doen", geeft Stuit als voor beeld, „dan valt het misschien zo te regelen dat hij of zij stage kan gaan lopen bij een WV-bu- reau in Frankrijk." Ook voor het agrarisch onderwijs, de vis serij en meer van die specifieke richtingen die Schouwen-Duive land eigen zijn, zouden daar voor in aanmerking komen, denkt Stuit. Mede als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk, abonnementstarieven per 1 o Betaling abonnem ent automatisch acceptgiro per maand 20.55 23,75 per kwartaal 59.75 62,00 per halfjaar 116.10 120,75 per jaar 229,20 233,30 hiermee zijn de Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Directie PZC het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Na drie weken vakantie ging de tandartspraktijk gisteren weer open. De eerste patiënt die zich meldde, moest een ta melijk langdurige behande ling ondergaan. Een mooie ge legenheid diLS voor de tand arts en zijn assistente om tij dens het boren, spoelen en schrapen vakantie-ervarin gen uit te wisselen. De een was tijdens het waterskieën op een steen te rechtgekomen: hoofdwond, ziekenhuis, hechtingen. De ander had kort voor het ver lof een nieuwe auto gekocht. Plots weigerden de remmen. De inzittenden waren aan de dood ontsnapt. En dan was er nog het verhaal over een ken nis die tijdens een busreis naar Frankrijk een ongeluk meemaakte: een gescheurde nier en een gescheurde lever. De verhalen waren zo indrin gend dat de patiënt weinig van de behandeling heeft ge merkt. Hij nam zich in elk ge val voor nooit te gaan waterskieën, een auto van het bewuste merk te kopen of met de bus naar Frankrijk te gaan. Dan maar liever naar de tand arts. Eltink Proj^ctmeubilering Zeeland www.eltink.com s-Gravenpolderseweg 37 Gp.es 06 11 304 777

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41