Scholen vragen alarminstallatie PZC PZC Het is gewoon niet leuk meer Woningcorporaties pareren Brusselse aanval op huurbeleid Gimtxére Voetbal en korfbal samen in Kapelle ,13 Reimerswaal gaat na vijfde inbraak onderzoek doen Bijeenkomst ms-patiënten agenda Fancyfair met rommelmarkt in St.Maartensdijk AAZET Werkstraf voor slaan vrouw Vrouw gewond na aanrijding bus Trucker moet rijbewijs inleveren Mobieltje gestolen uit auto Straf voor eigen rechter spelen MODE SHOW dinsdag 6 september 2005 -.f Uarmen van der Werf utUlNINGEN - Na een vijfde nbraak dit jaar in een schoolge- juw in Reimerswaal is ook oor de gemeente de maat vol. rethouder J. de Kunder (CDA, mderwijs) gaat onderzoeken of Jet financieel de moeite waard is de scholen van een alarmin stallatie te voorzien. iforige week was openbare ba sisschool Voorhoute in Kruinin- ,'en het doelwit van inbrekers. )e buit bestond onder meer uit jne laptops en twaalf com- uters. Ook bij de vier eerdere nbraken dit jaar, bi] de ds j.H. Kerstenschool in Yerseke twee keer), de openbare ba- jsschool Prinses Beatrix in ïerseke en de christelijke ba- gsschool De Zevensprong in [rabbendijke, hadden de die- jven het steeds gemunt op compu- jters. De getroffen basisscholen zijn oi nu toe niet uitgerust met een jamunstallatie. „Omdat", ver- el! directeur L. Koppejan van De Zevensprong, „het voor de jemeente goedkoper is de kos- en van het eigen risico van de nbraakverzekering te dragen lan overal alarminstallaties te aten aanleggen." Verkenner [oppejan en ook zijn collega 5. van Engelenhoven van de [erstenschool kunnen erin ko nen dat de gemeente op de fi- lancien let. Zij vragen zich tege- ijkertijd af of het achterwege la ten van alarminstallaties wel de uiste keuze is. Ze hebben alle- iei ondervonden dat de inbre- ters eerst een verkenner stuur- GOES - Multiple sclerose-vere- uging rayon de Bevelanden or- 'aniseert vanmiddag om 15.15 uur een contactbijeenkomst in He Oosterkerk aan de Bergweg Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij den,zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus3l 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl den. „Voor de eerste inbraak in januari troffen we een onbeken de man in de school aan", meldt Van Engelenhoven, „Die wilde de weg naar het centrum van Yerseke weten, terwijl dat goed staat aangegeven. Hij wilde na tuurlijk zien of en hoe onze school is beveiligd." Van Engelenhoven laat weten dat het bestuur van de Kersten- school inmiddels heeft besloten op eigen kosten een alarminstal latie aan te brengen. Dat zal nog deze week gebeuren. „Wij den ken dat ze anders nog een keer terugkomen", aldus Van Enge lenhoven, „en het heeft niet zo veel zin op de gemeente te wach ten. Er is al verschillende keren over gesproken. Zonder resul taat. Je hebt dat te respecteren, maar de psychologische effecten van een inbraak op kinderen, on derwijzers en ouders tellen blijk baar niet mee." Dat zit ook de Krabbendijkse schooldirecteur Koppejan hoog. „Een inbraak tast het veilig heidsgevoel aan. Het geeft span ning onder onderwijzers. Wat treffen we 's ochtends aan op school? En kinderen slapen er slechter door." „Wij zijn door de diefstal van de computers veel gegevens kwijt geraakt", voegt directeur P. van Kralingen van Voorhoute in Kruiningen toe. „Het kost veel tijd om die weer in te voeren, tijd die je niet aan de kinderen kunt besteden." Van Kralingen vindt dat 'er iets moet gebeuren' om de inbraken tegen te gaan, al vraagt zij zich af of scholen te beveiligen zijn. Extra verlich ting rond de gebouwen zou naar haar idee al helpen. Wethouder De Kunder, die pas in juli is aangetreden en zelf uit het onderwijs komt, durft nog geen toezeggingen te doen. Hij wijst het aanbrengen van alarm installaties in alle scholen in Rei merswaal niet af. „Ik wil het eerst laten uitzoeken en dan zo snel mogelijk actie ondernemen in samenwerking met de school besturen. Zij dragen ook verant woordelijkheid." STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, op de Grote Markt, 13.00 -16.00 uur: Be klimming Peperbus; Monumenten, (Stadhuis, Synagoge, gevangenpoort en tóe Sint Gertrudiskerk, 13.00 - 16.30 ge- md ter bezichtiging; FNV-gebouw [Mn de Jacob Obrechtlaan 3, 19.00 - uur: Spreekuur vakbonden FNV idgenoten, Abvakabo FNV en FNV IES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 12.00 uur en 13.00 -15.00 uur: Ver kleding en meubelen tbv maat- lappelijke dienstverlening; Snooker ntrum, 13,30 - 16.30 uur: Biljart voor ideren, buurtwerk Goese Polder; Gro te kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling doorSjoerd Tamminga, Revalidatiecen- De Lindenhof, 16.45 - 17.45 uur: 'egen voor astma- en codp-patiën- NSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: miorensoos, 14.00 uur: Bingo voor aderen vanaf 50 jaar; iAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga, Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- WEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur: pocieteit. 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 Wir Biljarten. Jan den Engelsman heeft net zijn fietstassen vol boodschappen gedaan. „Niet eens zo vervelend, fietsen." door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Er gaat geen nieuws bulletin voorbij of er zit wel een item bij dat begint met de magische woorden 'Marktleider Shell heeft opnieuw... Benzineprijzen blijven maar stijgen en automobilisten worden bozer en bozer. Bij de Lidl, walhalla voor de bewuste boodschapper, staan verdacht veel fiet sen met fietstassen achter en een rieten exemplaar voor. Uiteraard: het is heer lijk weer om te fietsen naar de Magi- straatwijk in Middelburg, maar handig is anders als er ook nog een stel kinde ren bij moet. „Toch doe ik het", stelt Miranda Ver vuurt. „En de oudste, die moet gewoon mee fietsen. Ik merk dat ik steeds meer op de benzineprijs begin te letten. Vroe ger pakte ik veel sneller de auto dan te genwoordig. Toevallig zei mijn collega gisteren nog: je rijdt niet meer voor de lol even om. En zo is het." Vervuurt is wijkverpleegkundige in Goes en moet dus regelmatig de weg op. En die reiskostenvergoeding is ook niet meer wat het geweest is. „Ik krijg 27 cent per kilometer. Best aar dig, maar slijtage van de auto haal je er niet meer mee uit. Als ik in Goes van wijk naar wijk moet, ga ik steeds vaker op de fiets. Dat is nog beter voor het mi lieu ook." Eigenlijk heeft Annelies Bloks-De Troje te veel boodschappen om met de fiets te gaan. Dus dan maar met de auto. „An ders zou ik wel gaan fietsen. Eerst dacht ik er niet bij na. Dan reed ik daar heen, en dan weer even daarheen. Nu combineer ik veel meer activiteiten in een rit. Autorijden is een hele uitgave. Zeker voor oudere mensen. Mijn ouders bijvoorbeeld, die kunnen niet anders dan met de auto boodschappen doen. Het is gewoon niet leuk meer." Jan den Engelsman, dan. De tachtigjari ge man kan zich nog herinneren dat een litertje loodvrij 'een paar centen' kost te. „Die prijzen van nu vind ik echt schandalig. Gelukkig rijd ik maar dui zend kilometer per jaar. Toevallig word ik vanmiddag gekeurd, of ik nog mag rijden. Nou, als ze me afkeuren, is dat maar zo. Scheelt ook weer een hoop geld. Mijn vrouw heeft nog busbonnen, dus gaan we maar met de bus naar Vlis- singen. Zelf doe ik heel Walcheren op de fiets. De dokter zegt dat ik in bewe ging moet blijven met mijn nieuwe heup. Eigenlijk niet eens zo vervelend, fietsen." Als je dan toch moet tanken, ga je niet meer zo snel naar de marktleider. Bij de onbemande pompstations heb je meer liters voor minder geld. Bij Tinq, om maar een voorbeeld te noemen, kost een liter loodvrij 1,415 euro tegen 1,549 bij Shell. Zelfs op maandagmiddag is het druk met auto's aan de Kanaalweg. „Of wij het druk hebben? Dat kun je wel stellen", lacht Dimitri van Heiunen. „Soms komen hier twee of drie tankwa gens op een dag bijvullen. Het komt voor dat voor elke pomp vijf wagens staan te wachten. Dat ze op de weg staan." Grens bereikt Dimitri wast auto's aan de achterkant, maar komt ook regelmatig aan de voor kant. Om mensen te helpen met pinnen. „Dan beginnen ze ook gelijk over de prijzen. Volgens mij is de grens van wat mensen kunnen hebben, wel zo'n beetje foto Ruben Oreel bereikt. Vroeger stopten ze de brand stofslang in die auto, keken ze wat om zich heen. Tegenwoordig houdt ieder een de prijsbol continu in de gaten." Zelf heeft hij er ook schoon genoeg van. „Ik ga voortaan vanuit Vlissingen op de scooter naar mijn werk. Dat is veel goedkoper, merk ik. Als het regent, pak ik de auto. Maar ik ken mensen, voor wie de benzine gewoon echt niet meer te betalen valt. Die lopen drie keer heen en weer naar de supermarkt." Zo erg is het bij Frans Consen niet. Dat is ook niet te zien aan zijn luxe bolide. Prijsbewust is de Arnemuidenaar zeker. „Ik heb gewoon drie vaste tankstations. Daar zit geen Shell tussen, oh nee zeg! Ik moet regelmatig de rijksweg op, om naar Leiden te gaan, dan zorg ik altijd van tevoren dat ik een volle tank heb. Onderweg wil ik niet tanken bij zo'n du re. Bij mij in de buurt zie ik allemaal au to's de hele dag stilstaan. Het scheelt niet veel of ik ga ook meer fietsen." Tik, tik. De tank zit vol. Consen kijkt naar de blauwe prijsbol. En schrikt. „Moet je nou eens kijken! 74 euro voor 51 liter benzine! Dat is toch absurd. Mijn vrouw zie ik al haar hoofd schud den in de passagiersstoel. Zij gaat al met de fiets naar Middelburg. Ze is een beetje op de centjes. Maar goed ook! SINT-MAARTENSDIJK - Spel letjes en tweedehands spullen, dat zijn de ingrediënten van de fancyfair en rommelmarkt die de protestants christelijke Julia na van Stolbergschool in Sint- Maartensdijk komende zaterdag houdt. De activiteiten op het school plein aan de Oosterschelde- straat beginnen om 13.30 uur en duren tot 17.00 uur. Prijzen zijn er ook te winnen, met een cijfer- spel en enveloppen trekken. Voor kinderen zijn er allerlei spelletjes, zoals darten, sjoelen een bowlingbaan, of een rondje maken met paard en wagen. Advertentie K07IINFN 7nNWFR|N«* ".ni/ >£>53 KOZIJNEN-ZONWERING WWW. AAZET .1 Kapelle - Tel. 0113-33& door Frank Balkenende HEINKENSZAND - Nederland moet zijn sociale huurbeleid, dat sterk afwijkt van andere Eu ropese landen, in Brussel met hand en tand verdedigen. In te genstelling tot eurocommissaris Kroes bestrijden directeuren van Bevelandse en Thoolse wo ningbouwverenigingen dat ze oneerlijk zouden concurreren met commerciële verhuurders. „Kroes zegt dat veel mensen met een te hoog inkomen in een sociale huurwoning zitten, maar dat zogenaamde scheefwonen is minimaal", zegt directeur J. van Luijck van R&B Wonen. De eurocommissaris heeft minis ter Dekker van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu laten weten er bezwaar tegen te hebben dat mensen met een goed inkomen in een sociale huurwoning wonen. Commer ciële verhuurders zijn daardoor in het nadeel en dat is oneerlijke concurrentie. Een meerderheid in de Tweede Kamer vreest nu dat corporaties onder dwang van de Europese Commissie zo'n anderhalf miljoen wonin gen moeten verkopen. Dat zou tot veel hogere huren leiden. Van Luijk van R&B Wonen, de corporatie die werkzaam is in de gemeenten Borsele en Rei merswaal, denkt dat het onver standig is veel sociale huurwo ningen ineens op de vrije markt te brengen. „Mensen moeten toch kunnen kiezen of ze een du re of betaalbare woning wensen. Iemand moet vrij zijn om te be steden wat hij wil. Bovendien moet je zorgen voor voldoende woningen voor mensen met een laag inkomen. De huurmarkt fluctueert per slot van reke ning." Zijn collega M. Sas van de Regio nale Woningbouwvereniging Sa menwerking (RWS) denkt dat als Brussel doorpakt en Neder land zwicht, wat hij niet hoopt, verkoop heel geleidelijk moet ge beuren. „Je kunt geen huurders uit hun huis zetten." De woning bouwverenigingen vinden niet dat ze de markt verpesten. Sas: „We hebben een andere rol dan commerciële verhuurders. We zijn een maatschappelijke onder neming die zich richt op algeme ne belangen zoals het bouwen en verhuren van betaalbare wo ningen en ook combinaties van wonen en zorg ontwikkelt. Com merciële verhuurders missen die maatschappelijke component." Sas begrijpt wel waar de discus sie vandaan komt. „Het Neder landse sociale huurbeleid is MIDDELBURG - Een 36-jarige man uit Middelburg gaf gisteren toe zijn echtgenote met een broekriem te hebben geslagen. „Zij was hysterisch. Ik wilde haar tot rust bren gen", zei hij in Middelburg over het huiselijk geweld. Officier van justitie H. den Hartog probeerde de man te overtuigen dat hij 18 februari vorig jaar in het asielzoe kerscentrum in Middelburg te ver was gegaan. Zij eiste twintig uur werkstraf en een week voorwaardelijke gevan genisstraf. De verdachte diende zich verder te houden aan de voor waarden van de reclassering. Politierechter B. Doorewaard Boekhout was het eens met de eis en vonniste conform. De man en de vrouw zijn na het incident van elkaar gescheiden en wonen nu op apar te kamers in het AZC. MIDDELBURG - Een twintigjarige vrouw uit Middel burg is gisterochtend rond half negen gewondgeraakt bij een botsing met een bus. De vrouw, die op een brommer reed, werd gesneden op de Langevieleweg in Middelburg. De buschauffeur wilde de brommer inhalen, maar moest naar rechts sturen voor een verkeersheuvel. De vrouw viel en raakte gewond aan haar gezicht. NIEUWDORP - De politie heeft gisteravond het rijbewijs ingevorderd van een 53-jarige vrachtwagenchauffeur uit Belgie. Beveilingspersoneel van een bedrijf aan de Luxemburg- weg in Nieuwdorp vermoedde dat de chauffeur onder in vloed van alcohol was en belde de politie. De chauffeur ging vrijwillig mee en uit een afgenomen blaastest bleek dat hij ruim vier maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs werd hierop ingenomen en de chauffeur ont ving een dagvaarding. WAARDE - Aan de Middenweg in Waarde is tussen zater dagavond en gisterochtend ingebroken in een geparkeer de auto. Uit de auto werd een gsm weggenomen. Een scha debedrag is onbekend. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Vlissingen moest gisteren in Middelburg het spelen voor eigen rechter beko pen met dertig uur werkstraf. Zijn 38-jarige kompaan uit Middelburg kreeg ook dertig uur werkstraf opgelegd. De verdachten vernielden op 1 februari in Vlissingen de rui ten van de voordeur in een woning toen ze door de huur der niet werden binnengelaten. Het zou gaan om een huurschuld waarover ze met hem wilden praten, maar het opgefokte sfeertje ontaardde al snel in een scheldpartij en de vernieling. De Vlissinger verklapte gisteren dat hij de woning had onderverhuurd aan de man. Ze zeiden naar andere middelen te hebben gegrepen om de man uit de woning te krijgen. uniek. Een woningbouwvereni ging is hier een hybride organi satie. Het is geen overheid en geen commercieel bedrijf. Daar heeft Brussel al langer moeite mee." Scheef oog Een woningbouwvereniging be taalt geen belasting, een com merciële verhuurder wel. Aange zien corporaties steeds vaker koopwoningen moeten bouwen om nieuwe sociale huurwonin gen te kunnen financieren, wordt ook daar door de vrije markt met een scheef oog naar gekeken. Om die reden hebben de RWS en andere corporaties samen Marsaki opgericht, een 'sociale' projectontwikkelaar die wel vennootschapsbelasting afdraagt, mits er winst wordt ge boekt. Sas: „Op dat punt komen we al tegemoet aan Brussel." door Harmen van der Werf KAPELLE - Het einde van de langdurige discussie over de sa menwerking tussen voetbal- en korfbalvereniging Kapelle lijkt in zicht. Wethouder J. Hersel- man (WD, sport) wil snel spij kers met koppen slaan over de accommodatie van beide clubs op het sportveld van Kapelle aan de Vroonlandseweg. Voetbalvereniging Kapelle zit met een sterk verouderde voor ziening. „De wind waait door het gebouw", aldus bestuurslid T. de Jonge. Korfbalvereniging Kapelle die aan de Bonzijweg in Wemeldinge traint en sport, wil al jaren dolgraag naar Kapelle. „Zeven van de tien leden komen uit Kapelle", verklaart bestuur der R. Quist. De voetbalclub is dus toe aan nieuwbouw en de korfbalvereni ging wil verkassen. De gemeen te Kapelle is bereid mee te wer ken. Toch liepen de besprekin gen niet vlot. De kinderopvang kwam in beeld als medegebrui ker van de nieuwe sportaccom modatie. Dit is afgeketst, omdat er niet genoeg ruimte op het sportveld is. De korfbal wilde ook graag een eigen kantine bij de toekomstige speelvelden. De gemeente zag dat eerst niet zo zitten vanwege de kosten. Dat 'vuiltje' is wegge werkt. De korfbal gaat gebruik maken van de nieuwe kleedac commodatie van voetbalvereni ging Kapelle én krijgt een eigen gemeenschapsruimte bij de aan te leggen velden. Dat vergt meer geld, maar Her- selman is bereid de korfbal tege moet te komen om de boel vlot te trekken. Hij wil haast maken, want ook hij vindt dat het alle maal te lang gaat duren. Hij wil ervoor zorgen dat na de zomer van 2006 de korfbal in Kapelle kan spelen en trainen. De Jonge en Quist vinden dat erg optimis tisch. De grond voor de korfbal- velden moet nog worden ge kocht van een fruitteler. Vol gens Herselman is die bereid te verkopen en dan kan er snel met het werk worden begonnen. Vrijdag is er weer een bespre king. Ook de twee fysiotherapie- praktijken in Kapelle zijn erbij betrokken. Zij hebben het voor nemen te gaan samenwerken in nieuwbouw bij de voetbalclub. De twee praktijken kampen met ruimtegebrek en willen, vertelt fysiotherapeut P. Lindenbergh, ook de dienstverlening uitbrei den, onder meer met medische en andere fitness. „Het sport veld zou een geschikte plek kun nen zijn", meldt Lindenbergh voorzichtig, „maar we hebben ook wel een andere locatie op het oog." Herselman wil de fy- siotherapiepraktijken graag op het sportveld hebben, maar de samenwerking tussen voetbal en korfbal mag niet meer vertra ging oplopen. De financiering van de sportaccommodatie is nog een punt. De gemeente be taalt normaal zestig procent, de verenigingen de rest. Voor de clubs is dat lastig. Een oplos sing is te vinden. De korfbal laat in Wemeldinge grond ach ter voor woningbouw. Hersel man wil daar rekening mee hou den in de gemeentebijdrage. (Advertentie) DONDERDAG 22 SEPTEMBER MART VISSER JOSEPHINE CO. RIVERWOODS TAIFUN GERRY WEBER BASLER DEIMOD MARCONA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39