Nieuwe aanval op huurbeleid PZC PZC Het is gewoon niet leuk meer Balans klettert weer Gimbrère MODE SHOW Forse straf voor jeugdige drankrijder '13 Woningcorporaties vrezen hogere huren door Europese maatregel lAZET agenda Nieuwe groep rouwverwerking Concert op open monumentendag Spelen voor eigen rechter bestraft Celstraf voor diefstal en vernieling Man rijdt eigen partner aan Vrouw gewond na aanrijding bus Gasolie en dieselolie gestolen Reimerswaalse scholen vragen alarminstallatie Ruildag voor munten, kaarten en penningen Boekenmarkt in Veere Activiteiten van stichting welzijn in Middelburg W I h K dinsdag 6 september 2005 SLISSINGEN - Het is de zoveel- jte aanval op het Nederlandse Volkshuisvestingsbeleid. Zo vat ten de directeuren van twee Wal- jherse woningcorporaties, J. van Beekhuizen en B. Baert van Ecaut in Vlissingen en E. de Ceuster van Woongoed Middel burg. het plan van de Europese Commissie samen. Deze commis sie wil dat de woningcorpora ties sociale huurwoningen van de hand doen. Met een draconische maatregel wordt geprobeerd om een be perkt probleem op te heffen, rea geert De Ceuster. De Europese (Commissie vindt dat woningcor poraties zich schuldig maken aan oneerlijke concurrentie ten opzichte van commerciële ver huurders. Woningcorporaties kunnen goedkoper lenen door garantiestelling van het Rijk, waarmee huisvesting voor de la gere inkomens wordt gereali seerd. In de praktijk profiteren daar met alleen de minder be ideelden van, maar ook mensen met hogere inkomens. De Europese Commissie vindt dat deze vorm van staatssteun alleen bij de armste huurders te recht moet komen. „Maar zou den wij dan circa zestig procent 'van onze woningen (in totaal be- p Woongoed 5500 woningen) faoeten verkopen om die geringe Ongelijkheid tegen te gaan. Een ongelijkheid die bovendien de (leefbaarheid tegemoetkomt?" Zeer ernstig S)e neveneffecten van deze wijzi- [ging zullen 'zeer ernstig zijn'. De drie directeuren noemen de (hogere huren die gevraagd zul- ilen worden, omdat commerciële igenaren alleen gericht zijn op inancieel gewin en verhuren als Advertentie 'KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJs' Kapelle - Tel. 0113-33jffi3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl belegging zien. Huurders in de sociale sector zullen gestigmati seerd worden. Corporaties zul len alleen nog maar huurders mogen bedienen die recht heb ben op huursubsidie. „Dat heeft als gevolg dat huurders zouden moeten verhuizen naar een duur dere woning van bijvoorbeeld een commerciële verhuurder, zo dra zij een baantje hebben ge kregen. Daardoor ontstaat stag natie op de arbeidsmarkt." Ze vinden dat minister S. Dek ker het Nederlands huisvestings beleid in Europa moet verdedi gen. „Het Nederlandse systeem moet juist model staan voor Eu ropa", zegt Van Beekhuizen. „Nederlandse corporaties heb ben een publieke taak, die ge combineerd wordt met een be drijfsmatige. Het rendement komt terug in de volkshuisves ting", legt Van Beekhuizen uit. De vrije marktwerking, die Eu ropa voorstaat, mag geen vaste voet aan de grond krijgen. „Zelfs als eenderde van dit plan doorgaat, zitten we in Neder land met een groot probleem", vindt De Ceuster. De aanvallen op de corporaties komen 'telkens uit liberale hoek'. Er werd eerder gesproken dat corporaties bonussen zou den krijgen als ze slopen. „Daar is absoluut niets van waar", zegt Baert. „Net zo min dat we onszelf zouden verrijken. Alles is gericht op een goede kwaliteit van onze huisvesting. Die is ook van hoog niveau, zeker in verge lijking met landen als België, Engeland en Frankrijk." Vol gens De Ceuster hangen libera len erg aan marktwerking en gaan te gemakkelijk aan de ef fect daarvan voorbij. „De ver meende monopolie-positie van corporaties wekt irritatie op. De bestuurders willen de vrije marktwerking doordrukken en de bemoeienis van de overheid afschaffen." STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG Het Palet, 15.00 - [17,00 uur: Brede School Activiteiten (Markt; OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, 10.00 - 11.00 uur: Yoga, RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar; VLISSINGEN Welzijnscentrum A.Coortelaan, 13.30 -16.30 uur: Schaak sociëteit schaakclub Vlissingen; Open Hot, 1615 uur: Power yoga; 20.15 (21.30 uur: Oerdanslessen OOST-SOUBURG - Het Palaz- tolihuis, steunpunt voor mensen net kanker en hun familie, begint vanaf oktober met een nieuwe rouwverwerkingsgroep. De groep komt acht keer bij el kaar Aanmelden kan tot 10 septem ber. Jan den Engelsman heeft net zijn fietstassen vol boodschappen gedaan. „Niet eens zo vervelend,.fietsen." door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Er gaat geen nieuws bulletin voorbij of er zit wel een item bij dat begint met de magische woorden 'Marktleider Shell heeft opnieuw... Benzineprijzen blijven maar stijgen en automobilisten worden bozer en bozer. Bij de Lidl, walhalla voor de bewuste boodschapper, staan verdacht veel fiet sen met fietstassen achter en een rieten exemplaar voor. Uiteraard: het is heer lijk weer om te fietsen naar de Magi- straatwijk in Middelburg, maar handig is anders als er ook nog een stel kinde ren bij moet. „Toch doe ik het", stelt Miranda Ver vuurt. „En de oudste, die moet gewoon mee fietsen. Ik merk dat ik steeds meer op de benzineprijs begin te letten. Vroe ger pakte ik veel sneller de auto dan te genwoordig. Toevallig zei mijn collega gisteren nog: je rijdt niet meer voor de lol even om. En zo is het." Vervuurt is wijkverpleegkundige in Goes en moet dus regelmatig de weg op. En die reiskostenvergoeding is ook niet meer wat het geweest is. „Ik krijg 27 cent per kilometer. Best aar dig, maar slijtage van de auto haal je er niet meer mee uit. Als ik in Goes van wijk naar wijk moet, ga ik steeds vaker op de fiets. Dat is nog beter voor het mi lieu ook." Eigenlijk heeft Annelies Bloks-De Troje te veel boodschappen om met de fiets te gaan. Dus dan maar met de auto. „An ders zou ik wel gaan fietsen. Eerst dacht ik er niet bij na. Dan reed ik daar heen, en dan weer even daarheen. Nu combineer ik veel meer activiteiten in een rit. Autorijden is een hele uitgave. Zeker voor oudere mensen. Mijn ouders bijvoorbeeld, die kunnen niet anders dan met de auto boodschappen doen. Het is gewoon niet leuk meer." Jan den Engelsman, dan. De tachtigjari ge man kan zich nog herinneren dat een litertje loodvrij 'een paar centen' kost te. „Die prijzen van nu vind ik echt schandalig. Gelukkig rijd ik maar dui zend kilometer per jaar. Toevallig word ik vanmiddag gekeurd, of ik nog mag rijden. Nou, als ze me afkeuren, dan is dat maar zo. Scheelt ook weer een hoop geld. Mijn vrouw heeft nog busbonnen, dus gaan we maar met de bus naar Vlis singen. Zelf doe ik heel Walcheren op de fiets. De dokter zegt dat ik in bewe ging moet blijven met mijn nieuwe heup. Eigenlijk niet eens zo vervelend, fietsen." Als je dan toch moet tanken, dan ga je niet meer zo snel naar de marktleider. Bij de onbemande pompstations heb je meer liters voor minder geld. Bij Tinq, om maar een voorbeeld te noemen, kost een liter loodvrij 1,415 euro tegen 1,549 bij Shell. Zelfs op maandagmiddag is het druk met auto's aan de Kanaalweg. „Of wij het druk hebben? Dat kun je wel stellen", lacht Dimitri van Heumen. „Soms komen hier twee of drie tankwa gens op een dag bijvullen. Het komt voor dat voor elke pomp vijf wagens staan te wachten. Dat ze op de weg staan." Grens bereikt Dimitri wast auto's aan de achterkant, maar komt ook regelmatig aan de voor kant. Om mensen te helpen met pinnen. „Dan beginnen ze ook gelijk over de prijzen. Volgens mij is de grens van wat mensen kunnen hebben, wel zo'n beetje foto Ruben Oreel bereikt. Vroeger stopten ze de brand stofslang in die auto, keken ze wat om zich heen. Tegenwoordig houdt ieder een de prijsbol continu in de gaten." Zelf heeft hij er ook schoon genoeg van. „Ik ga voortaan vanuit Vlissingen op de scooter naar mijn werk. Dat is veel goedkoper, merk ik. Als het regent, pak ik de auto. Maar ik ken mensen, voor wie de benzine gewoon echt niet meer te betalen valt. Die lopen drie keer op een neer naar de supermarkt." Zo erg is het bij Frans Consen niet. Dat is ook niet te zien aan zijn luxe bolide. Prijsbewust is de Amemuidenaar zeker. „Ik heb gewoon drie vaste tankstations. Daar zit geen Shell tussen, oh nee zeg! Ik moet regelmatig de rijksweg op, om naar Leiden te gaan, dan zorg ik altijd van tevoren dat ik een volle tank heb. Onderweg wil ik niet tanken bij zo'n du re. Bi] mij in de buurt zie ik allemaal au to's de hele dag stilstaan. Het scheelt niet veel of ik ga ook meer fietsen." Tik, tik. De tank zit vol. Consen kijkt naar de blauwe prijsbol. En schrikt. „Moet je nou eens kijken! 74 euro voor 51 liter benzine! Dat is toch absurd. Mijn vrouw zie ik al haar hoofd schud den in de passagiersstoel. Zij gaat al met de fiets naar Middelburg. Ze is een beetje op de centjes. Maar goed ook! MIDDELBURG - Geen rijbe wijs, onder invloed en de auto van pa totaal vernield. Dat was de balans van de drankrit, waar voor de achttienjarige inwoner van Hansweert gisteren in Mid delburg werd bestraft met zes maanden rijontzegging en 850 euro boete. De jongeman had volgens poli tierechter B. Doorewaard Boek hout buitengewoon veel geluk gehad. „Het is aan stom toeval te danken dat u niemand heeft aangereden en geen mensen le venslang ongelukkig hebt ge maakt. Dan had u dertig jaar lang voor de medische kosten van de slachtoffers kunnen op draaien", benadrukte hij de risi co's. Ook officier van justitie H. den Hartog vond het levensge vaarlijk wat de verdachte had uitgehaald. De officier eiste 830 euro boete en zes maanden rij ontzegging. De verdachte had 2 april zonder toestemming de au to van zijn ouders gepakt om vrienden naar huis te brengen. Op de terugweg botste hij in Hansweert tegen de rotonde. Uit de blaastest volgde een sco re van 615 microgram, bijna drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. Inmiddels zei de Hansweertenaar zijn rijbewijs te hebben gehaald, maar door de rijontzegging mag hij voorlo pig geen auto besturen. MIDDELBURG - Vocaal Ensem ble Syrinx geeft zaterdag een concert in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Het concert vindt plaats tijdens Open Monumentendag. Syrinx brengt zaterdag muziek uit de zeventiende eeuw en de negen tiende eeuw, aansluitend bij de geschiedenis van de doopsgezin de gemeente. Syrinx bestaat uit twee sopra nen (Saskia Gerritsen en Lonne van Liere) en twee alten (Marco Ketels en Marja de Waard). Ze brengen werk van onder ande ren Purcell en Bach. Het concert begint om 15.00 uur. MIDDELBURG - Een 31-jarige man uit Vlissingen moest gisteren in Middelburg het spelen voor eigen rechter beko pen met dertig uur werkstraf. Zijn 38-jarige kompaan uit Middelburg kreeg ook dertig uur werkstraf opgelegd. De verdachten vernielden 1 februari in Vlissingen de rui ten van de voordeur van de woning toen ze door de huur der niet werden binnengelaten. De twee wilden met hem over een huurschuld praten, maar het opgefokte sfeertje ontaardde al snel in een scheldpartij en de vernieling van de ruiten. De Vlissinger verklapte gisteren dat hij de woning had on derverhuurd aan de man. Ze zeiden naar andez-e middelen te hebben gegrepen om de man uit de woning te krijgen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 27-jarige Vlissinger voor vernieling en dief stal drie weken celstraf opgelegd. De man vernielde op 8 januari dit jaar in Vlissingen een deur van een woning. De oorzaak lag in de relatiesfeer Daarnaast werden in mei bij de Vlissinger twee gestolen fietsen aangetroffen. HEINKENSZAND - Op de pai'keerplaats bij tankstation Selnisse aan de A58 ter hoogte van Heinkenszand heeft een 73-jarige automobilist uit Waalwijk gisterochtend zijn vrouw aangereden. Rond elf uur waren ze even gestopt op de picknickplaats, waarna de vrouw, eveneens 73-jaar, uit de auto stapte. De man wilde zijn auto beter wegzetten en reed daarom achteruit juist op het moment dat zijn vrouw achterlangs de auto liep. De vrouw kwam ten val waarna de auto over haar been reed. De vrouw is voor behandeling overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen MIDDELBURG - Een twintigjarige vrouw uit Middel burg is gisterochtend rond half negen gewond geraakt bij een botsing met een bus. De vrouw, die op een brommer reed, werd gesneden op de Langevieleweg in Middelburg. De buschauffeur wilde de brommer inhalen, maar moest naar rechts sturen voor een verkeersheuvel. De vrouw viel en raakte gewond aan haar gezicht. SEROOSKERKE (S) - Op twee locaties in Zeeland werd het afgelopen weekend gasolie gestolen ter waarde van en kele duizenden euro's. Beide diefstallen zijn gepleegd tussen zaterdagmiddag half twee en zondagavond zeven uur. In Serooskerke werd ingebroken in een schaftkeet van een bouwbedrijf aan de Hoosjesweg. Hier werd gasolie uit enkele voorraad- tanks ontvreemd. In Hoedekenskerke werden enkele honderden liters van deze brandstof gestolen uit twee kranen en twee graafma chines op een bedrijfsterrein en aan de Inlaagdijk. Verder werden hier van de kranen een dieselpomp en twee accu's meegenomen, evenals nog enkele honderden liters diesel olie uit een brandstofopslagcontainer. door Ingrid Huibers KRUININGEN - Na een vijfde inbraak dit jaar in een schoolge bouw in Reimerswaal is ook voor de gemeente de maat vol. Wethouder J. de Kunder (CDA, onderwijs) gaat onderzoeken of het financieel de moeite waard is de scholen van een alarmin stallatie te voorzien. MIDDELBURG - De muntenver- zamelaarsvereniging Numisma tische Kring Zeeland houdt za terdag in Middelburg een ruil dag van munten, penningen, bankbiljetten en ansichtkaar ten. Ook kunnen munten en an sichtkaarten gratis getaxeerd worden. De ruildag vindt plaats in de grote zaal van het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele aan de Vrijlandstraat van 9.00 tot 16.00 uur. VEERE - Op de Markt in Veere wordt zaterdag een boeken markt gehouden. De markt valt traditioneel sa men met Open Monumenten dag. Er zijn literaire boeken, kinderboeken, kookboeken en dichtbundels te koop. Er is spe ciaal ruimte ingericht voor boe ken over Zeeland. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Vorige week was openbare basis school Voorhoute in Kruiningen het doelwit van inbrekers. De buit bestond onder meer uit drie laptops en twaalf compu ters. Ook bij de vier eerdere inbraken dit jaar, bij de ds G.H. Kersten- school in Yerseke (twee keer), de openbare basisschool Prinses Beatrix in Yerseke en de christe lijke basisschool De Ze vensprong in Krabbendijke, had den de dieven het steeds gemunt op computers. De getroffen basisscholen zijn tot nu toe niet uitgerust met een alarminstallatie. MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg houdt de ko mende tijd verschillende activi teiten in de Molstraat 13. Op 14 en 21 september kunnen 55-plussers van 09.00 tot 10.00 uur kennismaken met line-dan- cing. Het Finse winkeltje in Middel burg verzorgt vrijdag 16 septem ber om 14.00 uur een mode show. In samenwerking met de ver keersveiligheidsorganisatie 3VÖ worden er verkeersopfriscursus- sen gehouden. Mensen kunnen een rijvaardigheidstest in hun ei gen auto doen, een bewegingsles volgen en een ogen- en orentest doen. Dit wordt gedaan op 7,14, 21 en 28 november en 5 decem ber om 09.30 uur. (Advertentie) MIDDELBURG - Op de Balans in Middelburg klettert weer water. De nieuwe fontein is eind vo rige week in gebruik genomen. De oude, die een stukje verderop stond, spoot al jaren niet meer. Hij was lek. Nadat bleek dat restauratie niet meer mogelijk was, is besloten om een nieuwe te laten maken. De fontein is door kunstenares Hedi Bo- gaers uit Zierikzee ontworpen. Zij maakte ook het ontwerp voor het slavernijmonument. foto Ruben Oreel DONDERDAG 22 SEPTEMBER MART VISSER JOSEPHINE CO. D IVF D\A/rV>n Q lab* T ggg§| KIVCKWUULIO TAIFUN (^CODV \A/PQPD OCKKY WCtJCK BASLER DELMOD MARCONA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13