Crisis in Middelburgse coalitie Best eng, zo'n brandweerman PZC PZC Wethouder Van 't Westeinde overleeft debat Brand legt groot deel restaurant Sluis in de as zeeuwse almanak Tandarts Fietstunnel wordt afgerond Werkstraf voor slaan echtgenote Mobieltje gestolen uit auto CDA noemt standpunt PvdA grote hobbel in samenwerking Diefstal pas in Opsporing Verzocht Trucker krijgt rijontzegging editie Walcheren (Advertentie) Is gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van f" abonnementsprijzen helaas noodzakelijk In verband hiermee zijn de imerttstarieven per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld. I Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 20,55 23.75 per kwartaal 59,75 62,00 "j per half jaar 116,10 120,75 per Jaar 229,20 233.30 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC. Indien u de P2C per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving t*Èt»ri verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe a&onramemsprijsjwordt aangehouden. Directie PZC het alfabet van Zeeland SLUIS - Bij een brand in restau rant Avalon aan de Nieuwstraat ra Sluis is gisteren een groot deel van de inventaris verloren gegaan. Snel ingrijpen van de brandweer verhoedde dat het pand aan de invalsweg naar Sluis tot de grond toe afbrand de. De brandweer werd gisteren te- §en het middaguur gewaar schuwd door een schoonmaak- ster, die toen als enige aanwezig was in het pand. Zij signaleerde raok en vlammen achter de bar. e P°ütie meldde even later dat de vlammen naar buiten sloe gen, reden waarom naast de korpsen van Sluis, Aardenburg en Cadzand ook de hoogwerker van Knokke zich naar de brand spoedde. Dat de grensoverschrij dende samenwerking goed van de grond is gekomen, werd zo doende bewezen. De aanwezige brandweerlieden hadden de brand snel onder con trole en konden binnen twee uur het sein 'brand meester' ge ven. De oorzaak van de brand werd gisteren nog onderzocht door de technische recherche. Na drie weken vakantie ging de tandartspraktijk gisteren weer open. De eerste patient die zich meldde, moest een ta melijk langdurige behande ling ondergaan. Een mooie ge legenheid dus voor de tand arts en zijn assistente om tij dens het boren, spoelen en schrapen vakantie ervaringen uit te wisselen. De een was tijdens het waterskieën op een steen te recht gekomen: hoofdwond, ziekenhuis, hechtingen. De ander had kort voor het ver lof een nieuwe auto gekocht. Plots weigerden de remmen. De inzittenden waren aan de dood ontsnapt. En dan was er nog het verhaal over een ken nis die tijdens een busreis naar Frankrijk een ongeluk meemaakte: een gescheurde nier en een gescheurde lever. De verhalen waren zo indrin gend dat de patiënt weinig van de behandeling heeft ge merkt. Hij nam zich in elk ge val voor nooit te gaan waterskieën, een auto van het bewuste merk te kopen of met de bus naar Frankrijk te gaan. Dan maar liever naar de tand arts. Redactie: 0113-315649 yKvvw.pzc.nl F.mail:redactie@ pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Nnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. idinsdag 6 september 2005 VLISSINGEN - In het programma Opsporing Verzoch van vanavond worden beelden getoond van een man die pint met een gestolen bankpas van een 31-jarige vrouw uit Vlissingen. De vrouw deed op 18 juni aangifte van de diefstal van haar portemonnee. De portemonnee werd of die dag, tussen 10.30 en 11.00 uur, uit haar tas gestolen In de portemonnee zat een bankpas. Met die bankpas is tot twee keer toe een geldopname gedaan bij verschillen de geldautomaten. Van een van de transacties zijn video beelden gemaakt. Deze beelden worden vanavond in he: televisieprogramma getoond, onder de rubriek 'Gezocht'. De uitzendingen vinden vandaag en morgen plaats. Ook zijn foto's te zien op de website van de Zeeuwse politie www.politie.nl/zeeland Mochten er mensen zijn die de 'geldopnemer' herkennen, worden zij verzocht te bellen met het telefoonnummer dat in de uitzending vermeld wordt. KOUDEKERKE - De voltooiing van de fietstunnel onder de nieuwe weg bij Koudekerke begint deze week. Dat heeft gedeputeerde T. Poppelaars gisteren bekendge maakt. In april zag het er naar uit dat de fietstunnel nabij de Middelburgsestraat pas over een jaar afgebouwd kon worden. De eigenaar van de grond waarop een deel van het fietspad komt te liggen, was in beroep gegaan teger de onteigening. Hij heeft inmiddels het beroep ingetrok ken. Daardoor werd de onteigening definitief. Deze week wordt begonnen met het verwijderen van d? beplanting en met het inrichten van het werkterrein Daarna worden de damwanden en de funderingspalen ge slagen, de bekisting gemaakt en de vloeren gestort. Hal' november zal de fietstunnel klaar zijn. MIDDELBURG - Een 36-jarige man uit Middelburg gal gisteren toe zijn echtgenote met een broekriem te hebber geslagen. „Zij was hysterisch. Ik wilde haar tot rust bren gen", zei hij in Middelburg over het huiselijk geweld. Officier van justitie H. den Hartog probeerde de man te overtuigen dat hij 18 februari vorig jaar in het asielzoe kerscentrum in Middelburg te ver was gegaan. Zij eiste twintig uur werkstraf en een week voorwaardelijke gevan genisstraf. De verdachte diende zich verder te houden aan de voorwaarden van de reclassering. Politierechter B. Doorewaard Boekhout was het eens met de eis en vonnis te conform. De man en de vrouw zijn na het incident van elkaar gescheiden en wonen nu op aparte kamers in het AZC. WAARDE - In een geparkeerde auto aan de Middenweg in Waarde is tussen zaterdagavond en gisterochtend inge broken. Uit de auto werd een gsm weggenomen. Een schadebe drag is onbekend. het alfabet van Zeeland weoeNeR dagbladen Lor Ab van der Sluis MIDDELBURG - De samenwer- Iking tussen PvdA, CDA. Groen- •Links en de ChristenUnie in de Middelburgse gemeenteraad heeft haar langste tijd gehad. «Fractievoorzitter J. Kodde van ede christen-democraten noemde het standpunt van de PvdA om de bouw van het theater aan de Zuidsingel te staken een 'grote hobbel' in de coalitie. Groen- Links-fractievoorzitter J. van Nieuwenhuizen noemde de stel- lingname van de sociaal-deino- craten uitermate teleurstellend. De WD zegde het vertrouwen op in het voltallige college. De motie kreeg onvoldoende steun. Het WD-raadslid E. de Visser gooide de knuppel in het hoen- l'derhok. „Jullie knokken elkaar de tent uit. Is het wel verstandig iom met elkaar verder te gaan?" Hij vroeg zich of de papieren voor een echtscheiding tussen idepartijen al klaar lagen. Fractievoorzitter S. Szarafinski (PvdA) weigerde in eerste instan tie in te gaan op de problemen in de coalitie. Zij voelde er niets voor om een schuldige aan te wijzen in de crisis rond het thea ter. Ook vond Szarafinski dat het standpunt van haar partij om te stoppen met de bouw van het theater aan de Zuidsingel geen gevolgen hoeft te hebben voor de coalitie. Van Nieuwenhuizen verweet haar coalitiepartner voor de tweede maal een locatie voor een nieuw theater 'op te blazen'. Eerder al zag de PvdA niets in een theater aan de Blauwedijk. Op die plek wilde Middelburg aanvankelijk een nieuw theater realiseren. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een vrachtwagenchauffeur uit de Oekraïne wegens dronken rijden veroordeeld tot zes maan den rijontzegging en 650 euro boete. De Oekraïner werd op 15 juli in Sluis aangehouden voor een con trole. De marechaussee rook bij de chauffeur een dranklucht. Omdat een blaastest niet lukte werd hij onderworpen aan een bloedproef. Daaruit bleek dat de verdachte drie keer (1,52 mil ligram) de toegestane hoeveel heid alcohol in zijn bloed had. De rijontzegging geldt alleen voor Nederland. door Miriam van den Broek DOMBURG - De ontruimingsoe fening in peuterspeelzaal Hum- melhonk in Domburg verliep gis teren in eerste instantie smette loos. De kinderen stonden netjes klaar om uit het raam te klaute ren en bleven ook buiten braaf naast elkaar wachten. Maar toen een brandweerman de hoek om kwam, sloeg de schrik toe. Alle elf Veerse peuterspeelzalen hielden gisteren en ook vandaag nog, een ontruimingsoefening. Het was de eerste keer sinds de oprichting van Stichting Peuter speelzalen Veere dat er onge veer tegelijk in alle speelzalen geoefend werd. De ontruiming wordt voortaan twee keer in het jaar gehouden. „We hebben afgelopen week een paar keer geoefend", zegt leid ster Suzanne de Pagter van de Hummelhonk. „De kinderen weten nu heel goed dat wanneer er op het fluitje wordt geblazen, ze allemaal meteen moeten ko men. Laatst waren er drie kinde ren bij de wc's aan het spelen, maar die kwamen ook onmiddel lijk." En inderdaad. Zodra het fluitsig naal klinkt, laten de kinderen al les voor wat het is en haasten ze zich naar de juf. De eerste twee kinderen in de rij klimmen ge lijk op het aanrecht om via het raam naar buiten te kunnen. Snel nog tellen de leidsters alle hoofdjes dan mogen de peuters naar buiten. Daar tellen de leid sters ze opnieuw. Voor de kinde ren is de oefening net een spelle tje. Ze juichen zelfs als het fluit- Kodde stelde het 'zeer onzorg vuldig te vinden' dat de PvdA ervoor had gekozen om het standpunt over het loslaten van de theaterlocatie eerst in de openbaarheid te brengen, ter wijl de coalitiepartijen pas later werden ingelicht. Szarafinski wees dat punt van kritiek ver ontwaardigd van de hand. Zij hield vol eerst de coalitiepart ners (telefonisch) te hebben geïn formeerd. Partijpolitiek De ChristenUnie verweet de Po litieke Partij Middelburg (PPM) met succes coalitiepartner PvdA te hebben losgeweekt van CDA, GroenLinks en de Christen- Unie. WD-fractievoorzitter J. van Dijk-Sturm stelde dat de so ciaal-democraten handelden uit 'puur partijpolitieke' overwegin gen en eigenbelang. „Het colle ge", concludeerde ze, „is uit el kaar gespeeld." Ze zei lang ge twijfeld te hebben, maar diende uiteindelijk toch een motie van wantrouwen in tegen het voltal lige college. „Als er sprake is van slechte onderlinge verhou dingen in het college, is het de taak van de gemeenteraad om in te grijpen. Het college is niet bij machte stabiel te besturen." Vol gens Szarafinski had haar partij op basis van alle rapporten de overweging gemaakt dat het be ter zou zijn te stoppen op de Zuidsingel en te kiezen voor een nieuw theater op De Punt. „Nie mand heeft mij het mes op de keel gezet." je gaat. Maar zodra brandweer man Willem Brinkman de hoek om komt met zijn helm op en zijn grote brandweerjas aan, slaat de stemming om. Een paar kindjes schrikken en beginnen te huilen. En dan zien ze ook nog ineens hun moeders die naar de oefening kwamen kij ken. Misschien is er dan toch wel iets ernstigs aan de hand, lijkt de tweeënhalf jarige Jas mijn Akkerdaas te denken. „Mamaaaa. Ik wil naar mama toe", roept ze snikkend. En bin nen de kortste keren roepen ook een paar andere kinderen om hun moeder. „Zo zie je maar weer dat het goed is om dit te oe fenen", zegt Brinkman achteraf. „Er komt toch altijd een stukje schrik bij kijken. Bovendien, als er echt brand uitbreekt, komen wij ook in onze pakken en staan de moeders waarschijnlijk ook weer snel aan de poort." Om de kinderen weer gerust te stellen, mochten ze na afloop met hun moeders een kijkje ne men in de brandweerwagen. Jasmijn Akkerdaas wordt uit de peuterspeelzaal getild. Achter haar staat Nienke Steijns al klaar. foto Ruben Oreel Eltink Proj^ctmeubilering Zeeland www.eltink.com s-Gravenpolderseweg 37 Goes 06 11 304 777 (Advertentie) 89% van de mensen die werk zoeken in de zakelijke dienst verlening zoekt een nieuwe baan tussen de personeels advertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken 1 vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zakelijke dienstverlening. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Wethouder A. van 't Westeinde van Middel burg mag blijven. Met gemak overleefde hij gisteravond het theaterdebat. Een motie van wantrouwen aan zijn adres, in gediend door eenmanspartij D66, kreeg onvoldoende steun. Eigenlijk was van meet af aan duidelijk dat Van 't Westeinde kon blijven zitten. Hij kon reke nen op steun van de coalitiepart- tijen, die samen een ruime meer derheid hebben. Gekleed in een krijtstreeppak, de boord van het overhemd los, luisterde hij vaak onbewogen naar de vrachtwa gens vol kritiek die over hem werden uitgestort. Het felst was uiteraard Rob van Eijkelenburg (D66). De democraat verweet de wethouder dat hij onvoldoende daadkracht heeft getoond om Middelburg een nieuw, groot theater te geven. „De wethouder heeft niet gelogen en niet gefrau deerd. Het gaat ons ook niet om de persoon, maar om de manier waarop hij deze functie ver vult." Van Eijkelenburg wilde een wethouder met gezag, die enthousiasme uitstraalt en met gedegen kennis van zaken een theater bouwt. „Zo'n wethouder hebben we in Middelburg allang niet meer. Soms maakte Van 't Westeinde een ongeïnteresseerde indruk tij dens het debat. Hij leek meer be langstelling te hebben voor zijn koffie of voor het plafond van de raadzaal. Ook tijdens verbale aanvallen op zijn functioneren, vertrok hij hoegenaamd geen spier. Geen visie De wethouder wegsturen, luid de de bijna unanieme stellingna- me in de Middelburgse politiek is geen oplossing. „Dan kunnen we ook wel de hele raad wegstu ren", concludeerde PvdA-frac- tievoorzitter S. Szarafinski min zaam. Dat zag collega-fractievoorzit ter H. Akdag (Politieke Partij Middelburg, PPM) toch anders. „Wij hebben geen behoefte aan een wethouder die geen visie heeft op een klus die hij moet uitvoeren." Ook W. Steketee (Middelburg Transparant) wilde dat iemand anders de zetel van Van 't West einde overneemt. „De wethouder is de regie kwijt over het project." Hij eiste excuses van de GroenLinks-wethouder. Steketee verweet Van 't West einde dat hij nooit heeft geluisterd. .„We hadden net zo goed tegen de muur van het stadskantoor kunnen pra ten." Excuses bleven uit. Van 't West einde bladerde nog maar eens door zijn paperassen. Wethouder A. van 't Westeinde maakte tijdens het debat een onverstoorbare indruk; zijn positie kwam niet in gevaar. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11