Steen voelt zich zwaar benadeeld Golfers sluiten af in Axel Prima debuut RCS in tweede klasse Vlissingen is veel verder dan Goes koewacht mag niet lagen na late treffer duel met Clinge Groede verrast met nipte zege in derby tegen Schoondijke frainer Erik Brems vindt niveau scheidsrechters heel laag Doelpuntloos gelijkspel Hoek 2 Terneuzen Al niet langs Sarto HVV'24 Al wint in Middelburg Ruim verlies Terneuzense Boys Al Terneuzen BI start met zege Terneuzen Cl verliest van TSC Rijn/Bijlsma beste duo in Terneuzen maandag 5 september 2005 z23 Jackjegijn NT JANSTEEN - Trainer Hk Brems van Steen was tevre- fo, over het optreden van zijn "Joeg. Ook al verloor die met 0-2 m Zeelandia Middelburg. De te waarop scheidsrechter Ro und uit Vlissingen zich mani- erde, leidde bij Brems daar- >en tot louter verontwaardi- Hij hield de arbiter verant- delijk voor de nederlaag. k Belgische oefenmeester had L goed woord over voor de Eraan. „Al na een paar minu ten geeft hij ons een strafschop tegen. Eerst kwam de bal tegen de hand van een tegenstander. Daarna viel de bal per ongeluk tegen de hand van Jeroen van Houte. Dat zag hij en daar gaf hij een penalty voor. De scheids rechter bepaalde ook daarna het verdere verloop van de wed strijd. Er waren veel blessurebe handelingen, maar hij trok geen tijd bij. Het moet maar eens ge zegd. Ook vorig jaar werden we op beslissende momenten bena deeld door een scheidsrechter. Het niveau van deze mensen is nr Jasper Harthoorn JSSINGEN - Een echfe spits nükt niet na, hij schiet gewoon, jat was dan ook precies wat ervin Niemantsverdriet deed. „j nam de bal vol op de wreef B besliste met zijn tweede tref- het treffen met Goes. De be- ikers, die toch al niet overlie- eii van vertrouwen, waren na b-O-achterstand rijp voor de ichtbank. jt is zeker niet onwaarschijn- dat Niemantsverdriet sa- met Vlissingen hogerop i. De thuisploeg liet in de sei- ïsopening, die begon met minuut stilte om het overle- icoon Pierre van der araaf te herdenken, weinig ivan concurrent Goes. Bevelandse verdediging |utterde regelmatig. Zo kon mantsverdriet ongedekt een lgepass van Youssef Ahrouch inenschieten. De wedstrijd ena de vroege openingsgoal [tot een bedenkelijk niveau, ssingen heerste in de duels, had lang moeite om het 1 te vinden. Vlak voor rust »eg de ploeg echter weer hulp de Goese verdediging. San- rGoedegebure gooide een in- Brems raakte maar niet uitge praat over het onrecht dat Steen, in zijn ogen, was aange daan. Anderzijds moest de oefen- meester toegeven dat zijn ploeg nog niet klaar was voor de com petitie. Door blessures en werk (enkele jongens werkten in het vlas) was de selectie tot afgelo pen vrijdag nog niet compleet ge weest. „En dat breekt op", keek Brems terug. „De laatste twintig minu ten kwamen we conditioneel veel tekort. Het kaarsje was bij de meeste spelers uit." Zeelandia Middelburg nam in de eerste tien minuten het heft in handen, scoorde uit een straf schop, maar moest daarna het initiatief aan Steen laten. De thuisploeg kreeg mogelijkheden voor het doel van de groen-wit- ten, maar echt uitgespeelde kan worp over de defensie heen. Jor- dy Bakker had daarna geen moeite om de bal met een droge schuiver achter Jean-Pierre de Keijzer te schieten. De tweede helft speelde de thuis ploeg Goes soms helemaal dol. De 3-0 van Niemantsverdriet ontnam de Bevelanders alle hoop op een ommekeer. De lin kerspits volleyde de bal snoei hard in de benedenhoek. Vlissin gen bleef oppermachtig en legde een paar mooie combinaties op de mat. Khaled Boufrahi stelde na een wonderschone combina tie invaller Hoessein Bouzam- bou in staat de 4-0 op het score bord te zetten. Ook Nasser Gas- hi luisterde zijn invalsbeurt op met een treffer. Met een beke ken schot dat via de binnenkant van de paal binnenviel, bracht hij de eindstand op 5-0. Daarna had hij het halve dozijn moeten volmaken, maar stuitte van dichtbij op de keeper. Vlissingen - Goes 5-0 (2-0). 5. Mer- vin Niemantsverdriet 1-0, 41. Jor- dy Bakker 2-0, 66. Mervin Nieman tsverdriet 3-0, 73. Hoessein Bou- zambou 4-0, 88. Nasser Gashi 5-0. Scheidsrechter: F.G.J. de Rooy (Temeuzen). Gele kaart: Jéröme Ri- verola, Peter de Jong (beiden Vlis singen) Aantal toeschouwers: 120. sen waren het niet. Het vele bal bezit resulteerde niet in het ge wenste resultaat. Te laat De bezoekers startten zonder Al berto Conde Morgado, die te laat kwam voor vertrek. Trainer Kees van der Sluis liet de behen dige spits daarom op de bank. Van der Sluis heeft lak aan na men en is wars van vedetten. Conde Morgado ondervond het een uur lang aan den lijve. Het laatste halfuur mocht hij zijn op wachting maken. De bezoekers kregen daarmee een aanspeel punt voorin. Naast de behendige Mimo Fafona, Gaza Ambiti en Bouba Keita kreeg Conde Morga do twee opgelegde kansen. Geen van allen kwamen ze tot scoren. Daardoor bleef Steen hopen op de aansluitingstreffer. Die zou er niet komen. Krap vijf minu ten voor tijd maakte Ronnie Me nu aan alle twijfel en hoop van Steen een einde. Uit een scrim mage gaf hij invaller-doelman Maik de Reus het nakijken. Aanvoerder Geert Bosschaart onderstreepte na afloop nog maals de ambities van Zeelan dia Middelburg. „Het is nog even zoeken naar de juiste men sen op de juiste posities. Wij gaan in eerste instantie voor een periodetitel. Alles wat we meer binnenhalen is meegenomen. Vandaag hebben we de eerste stap op weg naar die doelstel ling gezet." En Erik Brems: „Over het optre den van mijn ploeg ben ik zeker niet ontevreden. De laatste pass moet beter en we dienen scher per te worden in het strafschop gebied. We hebben hard ge werkt. De jongens valt niets te verwijten." Steen-Zeelandia Middelburg 0-2 (0-1). 2 Freerk Koelma 0-1, 85. Ronnie Mesu 0-2. Scheidsrechter: A. Rodermond (Vlissingen). Gele kaart: Ronnie Mesu en Eddy de Looff (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 150. Steen: Danny Oppeneer (85. Maik de Reus); Eddy van den Bosch, Ju nior van Remortele, Michel van den Bosch, Peter Lemout; Serge Merckx (46. Jeroen Claessens), Wouter de Neijs, Jeroen van Hou te, Stijn Dobbelaer (75. Peter de Bot); Sander van Remortele en Dennis Buys. Zeelandia Middelburg: Milad Og- habian; Geert Bosschaart, Paul Constandse, Ronnie Mesu, Freerk Koelma; Eddy de Looff, Alper Kog (89. Frank Leeman), Gaza Ambiti, Joel le Due (60. Alberto Conde Morgado), Mimo Fofana en Bouba Keita. Steen-aanvaller Sander van Remortele (midden) geeft een voorzet in het thuisduel met Zeelandia Middelburg. foto Camile Schelstraete HOEK - Hoewel de voorbereiding moeizaam verliep en het ergste deed vrezen, begonnen de reserves van hoofd klasser Hoek de competitie zaterdag bevredigend. Thuis tegen Nivo Sparta 2 was en bleef het 0-0. Onverdiend was dat niet, want hoewel de wedstrijd qua kijkspel een vol doende scoorde was het aantal doelkansen aan beide kan ten op de vingers van één hand te tellen. TERNEUZEN - Ook voor de A-junioren van Terneuzen eindigde het eerste competitieduel in een gelijkspel. Op ei gen veld bleek Sarto Al niet genegen om ook maar iets weg te geven: 0-0. De beste kansen waren niettemin voor de thuicslub. Zo was Janos Vick in de eerste helft met een kopbal dicht bij de openingstreffer en hadden in de slotfa se met name Engin Cogürcü en Gianni Kimvidi de win nende goal op hun schoen. MIDDELBURG - De A-junioren van HW'24 kenden za terdag een droomstart in de uitwedstrijd tegen Zeelandia Middelburg. In Middelburg werd het na een 2-3-rust- stand 3-7. Tim Mechelink had met drie treffers voor de rust een belangrijk aandeel in die zege. Na de hervatting troffen ook Dominique de Burger, Joel Constancia, Jordy Mortier en Timo de Bruijn doel. ROOSENDAAL - Voor de A-junioren van Terneuzense Boys verliep de eerste speeldag in dezelfde hoofdklasse veel minder voorspoedig. Uit tegen Roosendaal moest de ploeg van Ralph Zegers met 5-0 het onderspit delven. Qua voetbal deden beide ploegen niet voor elkaar onder, maar waar Terneuzense Boys een hele reeks kansen onbe nut liet daar scoorde Roosendaal bijna één op één. Halver wege de wedstrijd leidde de thuisclub al met 2-0. TERNEUZEN - De B-junioren van Temeuzen openden het seizoen zaterdag met een 2-3-overwinning in de uit wedstrijd tegen Dauwendaele BI. Bij de rust was het nog 1-1, maar daarna sloeg Terneuzen toe. Soufian Doorns scoorde in de eerste helft, Erwin Schoonakker was na de hervatting tweemaal achtereen doeltreffend. HVV'24 bleef in dezelfde klasse steken op een gelijkspel. Thuis tegen Oranje Wit werd het 0-0. Randy Houwer was nog het dichtst bij een doelpunt, maar zijn inzet belandde op de paal. OOSTERHOUT - Voor de C-junioren van Terneuzen gaf de eerste speeldag van de competitie weinig reden tot vreugde. Uit tegen TSC verloor de Zeeuws-Vlaams derde divisionist met 6-1. TSC liep voor de rust al weg naar 4-0. Daarna scoorde Yannick Vanhijfte tegen en zag het er lange tijd naar uit dat 4-1 de eindstand zou worden. In de laatste twee minu ten scoorde TSC echter nog tweemaal. OEWACHT - Het zag er lang ar uit dat Clinge in het vlas- rsdorp Koewacht de drie pun- nzou rapen. De negentig mi- Uten waren voorbij, het aftel- n was begonnen. In de slotse- mden kende scheidsrechter an Poorten de thuisclub echter Dg een strafschop toe. Jacky ambert bepaalde de eindstand ttvolgens op 2-2. penalty van Lambert was de imax van een hectische slot- e. De thuisploeg deed er alles n om een nederlaag af te inden, maar de lat en doelman ncent Martens stonden de iijkmaker in de weg. Tot dat nciale moment. Invaller Car- van Grimberghe wandelde it zestienmetergebied in, ïd getackeld door Edwin Mar ijs en ging als een stervende pan naar het gras. Hij rolde fe even mooi door en scheids- pter Van Poorten wees naar stipje, elf meter van het of geen strafschop, dat me niks uit. We hadden gewoon weg moeten trap- vond Clinge-trainer Hon- [Claessens. „Kort voor dat mo- pt viel onze laatste man pn-Ruud de Houck uit. De or- aisatie was toen even weg. Per. Vooraf teken ik voor punt, want ik schat Koe- icht hoog in. Maar het is zuur 1 op deze manier de winst uit 'den te geven." 'cel vertrouwen wacht begon sterk aan de stnjd en nam via een af- dsschot van linksback Rudy aert de leiding. De bezoe- na drie overwinningen in okercompetitie met veel ver- tjwen naar Koewacht afge- konden er weinig tegen- stellen. Clinge werd in de ^nfase op alle fronten afge- iHet had de hulp van de FPloeg nodig om terug in de 'tnjd te komen. De defensie J Koewacht leed diverse ma- slordig balverlies. Het spit- r uo Thomas Leegwater en van Puijvelde kon er ech- van profiteren, kwam niettemin toch op bord door Martin Leeg- ei- "ij schoot uit een corner van Peter Drumont de gelijkma ker binnen. „Eigen schuld", vond Koewacht-trainer Rudy Rietjens. „We hadden ze volle dig in de tang, maar een verkeer de terugspeelbal leidde de om mekeer in. Op dat vlak moeten we nog groeien. Sober spelen, geen domme dingen doen. Een 1-0-overwinning levert ook drie punten op." Na de gelijkmaker kregen beide ploegen kansen om op voor sprong te komen. Vincent Mar tens bracht zijn verdedigers in verlegenheid door via het cen trum uit te verdedigen. De Clin- ge-goalie maakte zijn fout goed door zowel de inzet van Jacky Lambert als de rebound van Lo renzo D'Hondt te pareren. Aan de overzijde voorkwam doel man Danny Pijcke met een fraaie redding een treffer van Thomas Leegwater. Schoonheid Op een schot van Peter Dru mont had Pijcke echter geen ant woord. De aanvoerder van Clin ge krulde de bal van twintig me ter in de kruising. Een schitte rende goal. „Dat gaat 'm nooit van z'n leven meer lukken", grapte Rudy Rietjens, waarmee hij de schoonheid van Drumonts treffer onderstreepte. In de slotminuten had Rietjens meer reden tot lachen. Lambert schoot in twee instanties de ge lijkmaker binnen en bezorgde zijn ploeg het eerste punt van de competitie. Koewacht-Clinge 2-2 (1-1). 25. Ru dy Govaert 1-0. 39. Martin Leegwa ter 1-1, 72. Peter Drumont 1-2, 90+4. Jacky Lambert 2-2. Gele kaart: Johnny Lensen, Win van Gorp (beiden Koewacht), Edwin Marlens (Clinge). Scheidsrechter: J. van Poorten (Breda). Aantal toe schouwers: 150. Koewacht: Danny Pijcke; Harald Verschuren, Rudy Govaert, Rein- bert Broos, Dennis Aerts; Lorenzo D'Hondt (77. Rein de Hoogd), Win van Gorp, Johnny Lensen (69. Car lo van Grimberghe), Bart van Re- moortele; Jacky Lambert en Robin Manman. Clinge: Vincent Martens; Jan de Visser, Jean-Ruud de Houck (86. Björn Luijcks), Jurgen Ras, Mar tin Leegwater; Dennis de Block (46. Edwin Martens), Michael de Block, Peter Drumont, Rody Luijcks (80. Thomas de Decker); Davy van Puijvelde, Thotnas Leeg water. AXEL - De 'Open week van de Woeste Kop', één van de hoofdnummers van het jaarprogramma van de golfvereniging uit Axel, sloot zaterdag af met de Ope- nings-Herinneringstrofee. Met de deelname van een internationaal gezelschap van in totaal bijna duizend gol fers, die onder ideale omstandigheden op de fraaie 18-holesbaan hun wedstrijden speelden, kon de organisatie terugzien op een uiterst geslaagde 'Week'. In het clubhuis van de vereniging wer den de laatste prijzen uitgereikt. De wedstrijd 'Open Senioren' kreeg als win naars Gerda de Moor en Jeannine Plas- schaert op het podium, bij het afsluitende toernooi werden Marjan Verbunt, Berna- dette Lobè, Tjepke Post en Peter van Wijck gehuldigd. Waarna het in 'hole 19' nog lang gezellig bleef. foto Camile Schelstraete door Bas Abresch GOIRLE - RCS is het eerste sei zoen in de tweede klasse goed begonnen. In Goirle werd Voab met 0-2 verslagen. De doelpun ten kwamen op naam van Mar tin Janse en Dennis de Nooijer (uit een strafschop). Trainer Alexander van Keulen sprak van een terechte overwin ning. „Hoewel Voab een goede ploeg heeft en het ook dit jaar weer de intentie heeft om kam pioen te worden, zijn wij ge woon uitgegaan van eigen kracht. Organisatorisch schort te er bij ons soms nog iets aan, maar aan de andere kant had den we er wel meer dan twee mo gen maken." Bij de twee doelpunten was er een hoofdrol voor aanvaller Mar tin Janse. Bij de 0-1 soleerde Janse door het midden en schoof hij de bal door de benen van de keeper door. Bij de twee de goal werd Janse na een knap pe actie aan de rechterkant neer gelegd binnen het zestienmeter gebied, waarna aanwinst Den nis de Nooijer van elf meter de eindstand op 0-2 bepaalde. Van Keulen: „Dit is een goed begin. Volgende week tegen Madese Boys moeten we hier een goed vervolg aan geven." Voab-RCS 0-2 (0-1). 40. Martin Janse 0-1, 65. Dennis de Nooijer 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: M.J.C. Hermus (Etten-Leur). Gele kaart: Koen de Rooy, Sander Ver meulen, Bryan Bouwhuis, Hetzer Ubbens, Camiel Boor (allen Voab), Joey van de Zweep (RCS). Aantal toeschouwers: 300 RCS: Arvid Pieterse; John Bent- schapknook, Alfaro Pentury, Dela no de Keuning, Niels Toumoy; Ro- di Urani, Alwin van Ham, Aschraf Elhrouz; Joey van de Zweep (80. Remco Felius), Dennis de Nooijer, Martin Janse (75. Besar Xhoxhaj). door Peter Snelders TERNEUZEN - De grootste ver rassing in de vijfde klasse van op zondagvoetbal kwam op naam van Groede. Die ploeg klopte in een spannende derby Schoondijke met 1-0. De doelpunten waren vrij schaars in deze klasse. Alleen Philippine was productief met een 4-0-zege bij SDO'63. Graauw won met 2-0 van Sluis en de duels Corn Boys-Oostburg en Biervliet-Sluiskil eindigden doelpuntloos. Groede-Schoondijke 1-0: „Het moet beter dan in de voorgaan de seizoenen. Slechter kan trou wens niet. Als we in de regiona le derby's aardig mee kunnen doen en af en toe eens winnen ben ik tevreden." Woorden van Groede-trainer Marty Bekooy aan de vooravond van de competitie. Hij werd op zijn wenken bediend. In een aan trekkelijk en enerverend duel werd Schoondijke met 1-0 ge klopt. In de 37e minuut maakte Sven Verploeg met een fraaie volley de enige treffer. Daar naast schoot Groede in dat eer ste bedrijf nog twee keer tegen de paal. Na rust waren er kan sen over en weer, maar er werd niet meer gescoord. SDO'63-Philippine 0-4: In de eerste helft waren de teams aar dig aan elkaar gewaagd en kre gen beide ploegen kansen. Al leen Philippine wist er daarvan één te verzilveren via Ostar Die- leman. Na de pauze moest een met vier jeugdspelers uitko mend SDO'63 fysiek het loodje leggen. Philippine had de wed strijd in de greep en liep uit naar 0-4 door doelpunten van uitblinker Ostar Dieleman (2x) en Timmy Goossens. Graauw-Sluis 2-0: Al na twee minuten kon Graauw juichen. Jan d'Haens zette zijn ploeg op voorsprong. Daarna probeerde Sluis wel iets te forceren, maar verder dan enkele vrije trappen die nauwelijks gevaar oplever den kwamen de bezoekers niet. In de tweede helft gaf Sluis zich gewonnen toen Ronald Vael in de 70e minuut 2-0 liet noteren. Corn Boys-Oostburg 0-0: Een ge- lijkopgaande wedstrijd met veel spel op het middenveld en wei nig doelgevaar. Beide teams spraken van een terechte uit slag. Biervliet-Sluiskil 0-0: Ook in dit duel waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Twee hard werkende formaties kregen wel wat kansen, maar de voorhoe des waren niet scherp genoeg. Daarnaast vertolkten beide keepers een sterke rol. Terhole-Nieuw-Borgvliet 2 0-2: Nieuw-Borgvliet had technisch meer inhoud dan de thuisploeg. De wedstrijd werd vooral be twist op het middenveld. Van daaruit schakelde Nieuw-Borg vliet beter over op de aanval dan Terhole. Dat resulteerde op slag van rust in 0-1 en in de tweede helft kwam daar nog een tweede treffer bij: 0-2. TERNEUZEN - Als opening van het nieuwe tafeltennissei- zoen hield Effect dit weekeinde voor de derde keer de Open Ter neuzense duokampioenschap pen. De hoofdprijs ging naar het duo Rijn/Bijlsma. Anders dan tijdens de voorgaan de twee edities bleef het aantal aanmeldingen achter bij wat ver wacht werd. „We hebben uitno digingen gestuurd naar alle Zeeuwse verenigingen", aldus organisator Frans Rijn. „Voor het jeugdtoernooi kregen we slechts twee aanmeldingen. Dat toernooi hebben we dus gecan- celd." Voor het senioren toernooi was de animo iets groter, maar min der dan vorig jaar. Tot op het laatste moment werd het deelne mersveld uitgedund. Twee kop pels trokken hun inschrijving in toen de wedstrijden op punt van beginnen stonden. Gelukkig voor Effect waren de deelnemen de koppels representatief voor het betere regionale niveau in Zeeuws-Vlaanderen Frans Rijn en Matthijs Bijlsma pakten hun eerste Terneuzense titel. De tweede plaats ging naar Francois Baert en Paul Ma- rinissen, voor Johan 't Hooft en Judith Morcus. RATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 55