Inzet Terneuzen blijft onbeloond PZC Pattenier speelt tribune leeg Forse nederlaag voor Kapelle en De Meeuwen U TO STURM Tweeling Van Liere zet Heinkenszand op winnende spoor i2l Zeeuws-Vlaamse eersteklasser met tien op de valreep verslagen: 1-2 W Van der Geest nee naar Cairo SSV'65 start in vliegende vaart RCL geeft Oostkapelle nakijken Arjan Human scoort voor ASWH Sranang verliest openingswedstrijd maandag 5 september 2005 rignr Peter van Kouteren ÏEKNEUZEN - Drie minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd dompelde de Brabander Johan Vissers Terneuzen in diepe rouw. De midden velder van Blauw Geel'38 sneed van rechts naar binnen, ontdeed zich han dig van een paar tegenstanders en be- wrgde zijn ploeg met een droge schui- veHn de korte hoek langs de sterk keep ende gelegenheidsdoelman Daryl Ra- widjan een nipte zege: 1-2. Dat was een mokerslag, die een moege streden Terneuzen in de resterende tijd niet meer te boven kwam. Terneuzen speelde op dat moment een uur lang met tien man, nadat doelman Kim Gom- nere al vroeg in de wedstrijd met een rode kaart was weggestuurd. De jeeuws-Vlamingen haalden in die tijd spanne een achterstand van 0-1 op en negen in een wedstrijd met weinig kan en zelfs de beste mogelijkheden. Rem- m van Leeuwen mikte in de eerste helft een vrije trap op de paal. Mike kopte voor rust rakelings voor- angs. maar kort na rust tekende de ianvoerder van Terneuzen uit een vrije trap voor de gelijkmaker. Hij schoot de binnenkant van de paal onberis- >el)jk binnen: 1-1. )aarna was de thuisploeg met een ra zendsnel uitgevoerde tegenstoot via Ra- mazan Kesikbas, Mike But en Hans ran Damme gevaarlijk, maar de inzet Van Damme spatte op de vuisten van de Brabantse goalie uiteen. Snol voor ogen Terneuzen verdiende een punt, dat met tien tegen elf als winst had mogen wor den beschouwd, maar kreeg in de slotfa se het deksel op de neus. Dat was zuur, Dmdat de thuisploeg zich tegen een georganiseerde tegenstander het inot voor ogen had gewerkt. We waren kapot gespeeld", stelde Ar- iian Lekaj gelaten vast. „Zo'n wed- itrijd onder deze temperatuur is moor dend. Ik moest, door wat er allemaal ge leurde, in korte tijd op veel posities visselen," loelman Dennis Wondergem verliet iet veld na het openingsdoelpunt van ie Brabanders. De keeper kwam in bot- iing met de fysiek sterke spits Rob van der Wijst. De aanvaller won dat duel, creeg de bal in de loop mee en tekende voor 0-1. Wondergem viel kort daarna net klachten aan zijn pols uit en sprak Veldspeler Daryl Rawidjan fungeerde gistermiddag ruim een uur als doelman bij Terneuzen. Eerste keus Dennis Wondergem viel geblesseerd uit, waarna zijn vervan ger Kim Gommers niet veel later met een rode kaart uit het veld werd gestuurd. van een scheurtje in het kapsel van zijn hand. Zijn vervanger Kim Gommers .kwam niet veel later een fractie van een secon de te laat, toen hij buiten het straf schopgebied een diepe bal wilde onder scheppen. De keeper torpedeerde Roy Vermeulen. Lekaj: „Kim keepte sterk. Je hoopt op geel, maar je moet ook reëel zijn. Het was een doorgebroken speler. Dat is rood." Wonder boven wonder was Terneuzen na een moeilijke beginfase in het laat ste kwartier van de eerste helft met een man minder en met Daryl Rawidjan in de goal de evenknie van Blauw Geel'38. Betrouwbare indruk Na de gelijkmaker van But plooide Ter neuzen goed gegroepeerd spelend terug op eigen helft. De thuisploeg hield op de flanken goed stand en voorkwam compact spelend dat de gasten door het centrum gevaarlijk werden. Daryl Rawidjan werd nauwelijks op de proef gesteld, maar maakte een be trouwbare indruk, In de slotfase had de gelegenheidsdoelman een geweldige redding op een schot van ex-PSV'er Ge offrey Prommayon. Rawidjan: „Ik heb verschilllende keren naar de klok lopen kijken en hoopte echt dat we zouden ge lijkspelen. Dan is het balen als dat niet lukt." Terneuzen-Blauw Geel'38 1-2 (0-1). 15. foto Camile Schelstraete Rob van der Wijst 0-1, 47. Mike But 1-1, 87. Johan Vissers 1-2. Scheidsrechter: T. Bos (Eindhoven). Rode kaart: 27. Kim Gommers (Terneuzen). Gele kaart: Geof frey Prommayon (Blauw Geel'38). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem (18. Kim GommersRemco van Leeuwen, Erik-Jan Naudts, Jules Bazelier; Daryl Raividjan, Dennis de Kraker, Maik de Wolf, Mike But, Jan Bosman (35. Hans van Damme); Dominique Verlinde (61. Tim Faassen), Ra- mazan Kesikbas. tfoorWim Broekhoven >ES - Op de openingsdag in tweede klasse van het zater- 'oetbal verloren Kapelle en Meeuwen beide met 5-0. Ka- :11e van WC'68 en De Meeu- van NSW. Rillandia begon ter dan verwacht door tegen fieldrecht op 1-1 te eindigen, jet duel tussen nieuwkomers [it de derde klasse Tholense Boys en GPC eindigde in een 1-0-overwinning voor de Vlissin- jers. Hardinxveld-AZW 1-3: De be zoekers kwamen negen minuten rust verdiend op voor door een kopbal van loep Frusch. Tien minuten na tekende Veli Eryürük voor ^2. De thuisploeg kwam door benutte strafschop van De halverwege de tweede terug tot 1-2, maar tegen man (één van de Har- werd met een to'eede gele kaart weggezonden) )leef AZW eenvoudig over- und De treffer van Ryan de [egt in de 85e minuut besliste lewedstrijd definitief. WC'68-KapelIe 5-0: Na een jalf uur opende Johan de Boef 'erdiend de score voor de thuis maar in de slotminuut «n de eerste helft liet Ferdi Til- 1AARLEM - Judoka Dennis 'an der Geest neemt donderdag Egypte toch deel aan de we- e'ntitelstrijd. Hij vertrekt van- bag met de nationale ploeg |aar Cairo, de plaats van hande- ing. werd besloten dat Van er Geest meegaat, ondanks een lepende blessure aan de lies. is niet superfit", zei bonds- Maarten Arens, „maar we er voldoende vertrou in om er aan te beginnen. blessure is in elk geval de dagen flink verbeterd, 'enmaal ter plekke reken ik er P a* Dennis de kriebels krijgt "tot een goede prestatie in iMis." A MP roe een uitgelezen kans op de ge lijkmaker liggen. Rick Baay te kende in de 53e minuut voor 2-0 en Bas Bellemans twaalf minu ten later voor 3-0. Via twee schitterende vrije trappen van Rick Baas en Martijn van de El- zakker werd het in de slotminu ten zelfs nog 5-0. De Meeuwen-NSW 0-5: Tot vijf minuten voor rust kon de thuisploeg de betere bezoekers van een score afhouden. Vijf mi nuten na de thee werd het door Langerak 0-2 en daarmee was de thuisploeg geklopt. Via Bras (65e minuut), Van Dijk (70e mi nuut) en Fens (85e minuut) werd het 0-5. Diezelfde Fens had eerder ook voor de 0-1 ge zorgd. Rillandia-Wieldrecht 1-1: De eerste helft was helemaal voor de bezoekers, die halverwege op 0-1 kwamen door Steve Tjin A Koenh. Na rust was Rillandia verrassend de betere ploeg. Rai- mon Schouten tekende na twin tig minuten voor de gelijkmaker en pas in de slotfase slaagde Wieldrecht erin de thuisploeg opnieuw onder druk te zetten, maar de winnende treffer zat er terecht niet in. Zaamslag-Terneuzense Boys 2-5: De Zeeuws-Vlaamse derby kwam laat op stoom. Zaamslag acteerde in de eerste helft lauw, waardoor Terneuzense Boys via twee goals van Marco Faassen bij rust met 0-2 leidde. Na de pauze speelde Zaamslag oppor tunistisch en dat resulteerde in de 1-2 van Jacco den Hamer (strafschop) en de 2-2 van Peter Dieleman. De thuisclub leek zelfs te gaan winnen, maar een kopdoelpunt van Joris Radema kers werd afgekeurd door scheidsrechter Toorenaar. Arjen Oostdijk (2x) en Ruud Hoogeste- ger brachten Terneuzense Boys vervolgens alsnog de zege: 2-5. Tholense Boys-GPC Vlissingen 0-1: GPC was de betere ploeg in het duel der promovendi, maar vergat dat in de score uit te drukken. De winnende treffer kwam van Björn Ronde, die al in de tiende minuut raak schoot. Ronde verzuimde daarna ver schillende keren het; duel op slot te gooien. Ronnie de Graaff van Tholense Boys kreeg na uur de rode kaart wegens een harde door Rudy Booqert ARNEMUIDEN - Twee dagen voor de derby met Arnemuiden had Arjen Pattenier flink op z'n donder gekregen van zijn trai ner. Zijn omschakeling van aan val naar verdediging was te laco niek, vond Karl Vergouwen. Pat tenier antwoordde zaterdag met zijn gouden linkerbeen. Met twee goals legde hij de basis voor de 3-0-overwinning van Oostkapelle. Arjen Pattenier is zo'n voetbal ler die trainers tot razernij kan brengen. „Hij is wars van tac tiek en teamafspraken", vertel de Vergouwen zaterdag. „Als trainer is het moeilijk om daar mee om te gaan. Arjen is een grillige speler, een no-nonsense voetballer. Eigenlijk moet hij ook maar één ding doen: sco ren." En toen hij dat zaterdag twee keer deed, bleek hoe dicht razer nij bij euforie kan liggen. De linkspoot zelf stapte als de nuchterheid zelve van het veld. Zo was hij zeven kwartier eer der ook aan de wedstrijd begon nen. Dat gold niet voor ieder een, had hij gemerkt. „Sommige jongens waren vooraf te bang voor Arnemuiden, terwijl die ploeg nieuw is in de eerste klas se." Voor Pattenier maakt het of Achilles Veen. hij kletst er al tijd onbevangen in. Zijn tweede doelpunt, een kwar tier voor tijd, was een typische Pattenier-goal, vond zijn trai ner. Bal aannemen, even rondkij ken, keeper uitkappen, even rondkijken, verdediger uitkap pen, even rondkijken en hard binnenknallen, 0-2. „Zo maakt hij ze op de training héél vaak." Alles zat erin: techniek, kracht, overzicht én intuïtie. Dat is de voetballer Arjen Pattenier in vier steekwoorden. Voordat Pattenier vlak voor rust het openingsdoelpunt maak te, was hij al twee keer dreigend geweest namens Oostkapelle. Na negen minuten kopte hij een vrije trap over het doel en een kwartier later schoot hij hoog in het zijnet na 'een slippertje van Amemuiden-aanvoerder John ny Crucq, die in de rust met een liesblessure uitviel. In minuut 37 maakte Pattenier echter 0-1. Remon van Geersdae- le speelde een dieptepass door en Pattenier lobde de bal langs doelman Roy den Dunnen. „Een weggevertje", vond Ad Roovers, trainer van Arnemuiden. „We hadden controle over de wed strijd, maar na een goed begin verloren we die controle. Niet door Oostkapelle, maar door onszelf. We gingen de lange bal spelen en leden te veel balver- Het was waar: Arnemuiden be gon goed. Met name door de aan vallende acties aan de rechter kant van Ai-jen Kats. Hij was een plaag voor linksback Rick Pattenier. De demarrages van Kats lever den echter alleen dreiging op, géén kansen. De grootste kans kreeg Bart van Steveninck, vlak na rust. Hij schoot bij de eerste paal hard in, maar doelman Jac co Nelen reageerde alert op de hoge inzet. Onvrede Meer kansen kreeg en creëerde Arnemuiden niet. Tot onvrede van de fanatieke aanhang. Die scandeerde '4-4-2', het systeem dat trainer Roovers heeft losge laten voor een driespitsensys- teem (4-3-3). „Dat heb ik niet gehoord", zei hij na afloop. „Maar het is goed dat de supporters betrokken zijn. Als ik echter naar de kwali teiten van de spelers kijk, past dit systeem het beste. De spelers maken het systeem." Na de twee goals van Pattenier (bij zijn tweede doelpunt profi teerde hij van een foute breedte- pass in de defensie van Arnemui den) en de late 0-3 van Stefan Wielemaker (hij rondde een tik- kie-breed van de aan buitenspel ontsnapte Davy van Geersdaele af), verliet het Arnemuiden-pu- DALEM - SSV'65 is het voetbalseizoen waarin de club een topdrie-klassering najaagt in vliegende vaart begon nen. In Dalem rekende de Goese eersteklasser zaterdag ge decideerd af met thuisclub GJS: 1-4. De ploeg van trainer Cees Houtepen trok het duel in de tweede helft naar zich toe. Voor de pauze was er nog spra ke van evenwicht, waarbij Ruud Bos namens GJS de sco re opende. Maar SSV-spits Christiaan Boon had het Goe se antwoord vlot paraat: 1-1. Diezelfde speler zette de Goese eersteklasser al na vijf minuten in de tweede helft op rozen. Boon stond op de goede plaats na een assist van Dennis van der Welle. Pas in de slotfase besliste SSV'65 de wedstrijd definitief. Zes minuten voor tijd maakte invaller Paul Bom, die even eerder nog een goede kans miste, er 1-3 van. In de slotmi nuut gaf Dennis van der Welle de Goese overwinning, extra cachet: 1-4. GJS-SSV'65 1-4 (1-1). 18. Ruud Bos 1-0, 20 Christiami Boon 1-1. 50. Christiaan Boon 1-2, 84. Paul Bom 1-3, 89. Dennis van der Wel le 1-4. Scheidsrechter Van Buuren (Noordeloos). Gele kaart: Meu- lenberg (GJS), Chinedu Chukwugbo en Arno Melaard (SSV'65): Aantal toeschouwers: 250. GOES - In de eei'ste klasse van het vrouwenvoetbal ver loor Oostkapelle zaterdag thuis kansloos met 1-4 van RCL. Smerdiek kwam niet in actie, omdat deze topklasse bij de vrouwen slechts elf teams bevat. De bezoeksters van RCL, die vorig seizoen maar net promotie misten, wa ren zaterdag duidelijk beter dan Oostkapelle. De ploeg uit Leiderdorp liep in de eerste tien minuten al uit naar 0-2. Rosanne Lammers zorgde na een kwartier voor 1-2, maar nog net voor rust vergrootte RCL de marge tot twee doel punten. In het begin van de tweede helft liet de thuis ploeg goede kansen op de aansluitingstreffer liggen. Na de 1-4 van international Heiligenberg was Oostkapelle de finitief geklopt. WERKENDAM - ASWH, de landskampioen bij de ama teurs, is het seizoen in de hoofdklasse B zaterdag begon^- nen met een 2-1-nederlaag bij Kozakken Boys. In blessu retijd maakte Middelburger Arjan Human de enige goal voor ASWH. De van Kloetinge overgekomen doelman Jo an van Belzen speelde niet mee. Bij Kozakken Boys viel Terneuzenaar Jean-Philip Becht na ruim een uur in. Vo rig seizoen streden ASWH en Kozakken Boys om de titel. ASWH werd kampioen, maar kon in de onderlinge duels niet winnen van Kozakken Boys. GOES - De futsallers van Sranang hebben in de hoofd klasse een valse competitiestart gemaakt. In Oosterhout leden de Zeeuwen een 4-1-nederlaag tegen ZVO/Tricorp Bouwcenter. Sranang was in verdedigend opzicht gehan dicapt door het ontbreken van Rosanno Acton en Stefan Scholten. Dat werd voor de rust afgestraft door de Bra banders: 3-0. „Daarna was er geen doorkomen aan", zei Ramon Dahoe later. Alleen Edwin Held slechtte een keer de stugge verdediging van de Brabantse opponent. Dat ge beurde nadat ZVO de marge al had vergroot: 4-1. Voor een afgeladen tribune kopt Arnemuiden-aanvaller Bart van Steveninck, in duel met Oostkapelle-aanvoerder Roel Latuheru, over het doel. foto Mechteld Jansen wedstrijd was nog niet eens afge lopen. De winnende coach Vergouwen roemde de slimheid van zijn spe lers. „Alleen vond ik dat we in balbezit niet vrijuit voetbalden. Normaal spelen we veel frisser." Collega Roovers zocht houvast: „We hebben niet te weinig kwa liteit, qua veldspel deden we niet onder voor Oostkapelle, maar momenten van onacht zaamheid braken ons op. Ik hoop dat deze wedstrijd ons nog veel punten oplevert", besloot hij cryptisch. Hij bedoelde er mee, dat de spelers nu in elk ge val weten hoe het niet moet. Arnemuiden - Oostkapelle 0-3 (0-1). 37. Arjen Pattenier 0-1, 75. Arjen Pattenier 0-2, 88. Stefan Wie lemaker 0-3. Scheidsrechter: Hars kamp (Lexmond). Gele kaart Harold Vermeulen, Arjen Patten ier, Rick Pattenier (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 600. Arnemuiden: Roy den Dunnen; Marvin Meerman, Jaco Moerdijk, Corjan Marijs, Patrick Siereveld (80. Jacky de Smit); Pierre la Grand (68. Raymond de Nooijer), Leon van Belzen, John Crucq (46. Frank Davidse); Arjen Kats, Bart van Steveninck, Comé van Belzen. Oostkapelle: Jacco Nelen; Joël Pat tenier, Ronnie Cremer, Roel Latu heru (89 Ruben Coppoolse), Rick. PattenierHarold Vermeulen, Mi- cha Lekawael, Remon van Geers daele; Jan Baaijens (81. Davy van Geersdaele), Stefan Wielemaker, Arjen Pattenier (93. Ricardo Schip- door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kwa men Veere, WHS en Heinkens zand in hun openingsduel tot een overwinning. Veere staat door een 4-1-overwinning op Spui bovenaan, maar de over winning van promovendus Heinkenszand op Dauwendae- le was minstens zo knap. De duels Serooskerke - Nieuw- dorp (2-2) en de Duivelandse derby Bruse Boys - SKNWK (0-0) eindigden zonder win naar. Serooskerke-Nieuwdorp 2-2: De thuisploeg legde degra dant Nieuwdorp het vuur aan de schenen en kreeg over de hele wedstrijd gezien de mees te kansen. Ferhan Topal bracht Nieuwdorp op 0-1. Daarna leidden treffers van Frank Allaart en Bas Rooze tot een 2-1-ruststand. In de tweede helft vond Nieuw- dorp-speler Niels Mulder als enige het net. Dauwendaele-Heinkenszand 0-2: De wedstrijd begon pas om 15.25 uur, omdat de ge meente had verzuimd om de lijnen te kalken. Scheidsrech ter Jobse wenste niet zonder lijnen te beginnen. Vervol gens boekten de bezoekers een verdiende overwinning. Na een kwartier opende Pie- ter van Liere de score en die stand bleef lang overeind. In de 21e minuut van de tweede helft besliste Pieters tweeling broer Marijn van Liere met Heinkenszands tweede treffer het duel. Beide ploegen eindigden het duel met tien man, want zo wel Marijn van Liere als Jor- dy Sinay liep in de onvriende lijke slotfase tegen zijn twee de gele kaart op. Veere-Spui 4-1: De eerste helft was van beide kanten rommelig, maar toch ging de thuisploeg met een voor sprong van 2-0 rusten. Jack van Goudswaard zorgde vijf minuten voor rust voor 1-0 en Paul Noya tekende op slag van rust voor de tweede goal van Veere. Drie minuten na de hervat ting bracht André van Malde- gem de marge op drie tref fers. Uit een strafschop, na een overtreding van Michael Linger, kon Alex Meijer nog wel de 3-1 scoren. Het slotak koord was weer van de thuis ploeg want uit een corner van Linger kopte Edwin van Ta- tenhove Veere naar de 4-1-winst. 's-Heer Arendskerke-WHS 2-4: Door een benutte penalty van Leon de Witte kwam WHS aan de leiding. Hans Leune zorgde voor de 0-2, waarna Jan van der Klooster namens Arendskerke de rust stand op 1-2 bepaalde. In de tweede helft zette het herstel van Arendskerke door en dat leidde tot de gelijkmaker van Gerben Eversdijk. Vijf minu ten na de 2-2 had WHS het ge luk aan de zijde toen een voor zet via het been van Vincent de Jonge in het doel carambo leerde. Een kwartier voor tijd besliste Patrick van Schetsen met WHS' vierde treffer het duel. Bruse Boys-SKNWK 0-0: Voor rust had SKNWK het beste van het spel maar na rust maakte Bruse Boys zeker de meeste aanspraak op de overwinning. Een treffer van Peter Willemse werd afge keurd en daama raakte de zelfde speler de paal. Ook Mats Willemse en Gerard Vo gel waren dicht bij de winnen de treffer maar de paal en doelman Léon Quik bleken een niet te nemen hindernis. Bij SKNWK viel Jacky de Bruine na een ongelukkige valpartij uit met een gebro ken linkeronderarm en haal de ook Emiel Kuijten, na twee gele kaarten, het einde van de wedstrijd niet. Derde klasse B Seolto-Noad'67 5-1: De thuis ploeg had steeds de overhand. Na een 2-0-ruststand door goals van Polhuis en Van Hijft werd het in de tweede helft 3-0 door De Klerk, voor dat Dennis Kot kon tegensco- ren. De Klerk tekende ook voor de 4-1 en Kardis in bles suretijd vanaf elf meter voor de 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53